Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46801) Stanlee válasza szebe (#46800) üzenetére


Stanlee
őstag

Akinek az agya igy bedurran, legyen az egy onkentes rendor akcioja is, ami kivaltja - az egy ideig nem kellene, hogy kozlekedjen.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#46802) szebe válasza Stanlee (#46801) üzenetére


szebe
őstag

Én az önkéntés rendőr "létjogosultáság" is megkérdőjelezem.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#46803) tope válasza Stanlee (#46796) üzenetére


tope
addikt

Nem mondtam hogy a tanuló a hibás, hanem hogy ha megy körbe is az út jobb szélén megy, mert úgy tanítják, és ezzel eléggé lassítja a forgalmat is, meg még zavaró is.

(#46804) mephi666


mephi666
nagyúr

miért van az, hogy pl itt ha jövök a magasabb rendű úton, jobboldalinak stoptábla, kirakom az indexet balra, lassítok, erre jobbról kikanyarodnak elém (neki balra) és keresztezik az utam? minden héten többször előfordul és már kezdem unni, hogy ilyenkor keresztben meg kell állnom az úton, ha nem akarok belemenni... van valami új kresz-szabály, hogy ha mindkét autó balra kanyarodik, akkor nem kell figyelembe venni pl a közlekedési táblákat és jobbkéz-szabályt kell alkalmazni???

ui: és nem is a csúcsforgalomban történik ez, hanem általában reggel 7 előtt... ma is mögöttem senki, szemből 1 autó messzebb... arra sem lehet fogni, hogy félt attól, hogy ott fog megöregedni a stoptáblánál

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#46805) biker válasza mephi666 (#46804) üzenetére


biker
nagyúr

símán f@szok

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46806) Stanlee válasza mephi666 (#46804) üzenetére


Stanlee
őstag

biker megmondta

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#46807) syberia válasza Popes (#46746) üzenetére


syberia
veterán

Se téli gumi, se blokkolásgátlós fék. Jól látszik hogy az első kereke állóra van fékezve (ónos eső) a körforgalomba érkezéskor. Természetesen a tréleres lett volna a hibás összeütközés esetén, de a kamerás sofőr jól lereagálta a szituációt. :R

(#46804) mephi666: Indiánok? Ott az emberek vérében van a vezetés. ;]

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#46808) philoxenia válasza syberia (#46807) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ott az emberek vérében van a vezetés.

Magyarországon is, csak itt a rendőrök büntetnek érte... Pedig a folyékony tudás.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46809) gs20 válasza syberia (#46807) üzenetére


gs20
tag

Vérében van :DD
Erről egy klasszikus jutott eszembe :W

E=MZ²

(#46810) syberia válasza gs20 (#46809) üzenetére


syberia
veterán

Erre a jelenetre emlékeztem, de csak most tűnt fel a cselesen belefont politikai üzenet: a jobb kormányos könnyebben kisodródik. ;]

https://howbad.info/

(#46811) kerxy


kerxy
senior tag

Sosem vezettem kamiont, de ahogy indul, laikusként nekem már abból látszik, hogy ez nem lesz jó. Aztán meg sem állt, gondolom "nem vette észre". Ehh :)

https://www.vezess.hu/hirek/2019/01/15/igy-dontotte-ki-az-osszes-oszlopot-egy-kamion-budakalaszon/amp/?fbclid=IwAR3FysbgtnkYu52fPnWTdyoi4g8DXdmz_ML9aGxe6vejWzooInso3NNZkJY

(#46812) mephi666 válasza kerxy (#46811) üzenetére


mephi666
nagyúr

én sem vezettem kamiont, de nagyon szűkre vette a jobbkanyart... egyes helyeken a balra kanyarodóban ha elől vagyok, szeretek a sáv jobb szélére húzódni, mert ha a rövidebb járatos busz jön, akkor az is át szokott lógni jobbkanyarnál kicsit :K ...ami még szép volt kb 1 hónapja: reggel megyek munkába és látom valami nagy jármű sárgán villog elől... buszt vontattak rúdon és szépen 2 sávot elfoglaltak vele, úgy hogy a felező közepén álltak... így tudták jól összehozni a szűk jobbos fordulót :K dupla sávba fordultak, szükség is volt mindkettőre

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#46813) dh66e válasza kerxy (#46811) üzenetére


dh66e
veterán

Nagyon rosszul futott neki ennek a dolognak. :(

(#46814) mezis válasza mephi666 (#46812) üzenetére


mezis
nagyúr

+1
Én is úgy látom, hogy csak a szemközti sávból tudott volna rombolás nélkül bekanyarodni, gondolom ott meg jöttek állandóan, mögötte feltorlódott kocsi sor. Az eleje is felment a járdaszigetre, de ott szerencsére se egy oszlop, se egy gyalogos....

Szerintem csak a forgalom leállításával, irányításával lehetett volna rombolás mentesen megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46815) Pickit3 válasza mezis (#46814) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Max annyit tudott volna tenni, hogy elmegy egyenesen tovább ha lehetséges és valahol megfordulva (valamelyik háztömböt megkerülve) visszajön és úgy próbálkozik egy balra kanyarodással. Nagy forgalom, szűk helyek.. nehéz gyorsan és jól dönteni. Pl[link]

(#46816) mezis válasza Pickit3 (#46815) üzenetére


mezis
nagyúr

Parkolnak itt autók bizonyára tilosban. Lehetne ilyenkor hívni lopóautót ? :F
Vagy "beszorul" a fordulóba, aztán majd csak jönnek az ilyenkor illetékesek...

mezis

(#46817) Stanlee válasza mezis (#46816) üzenetére


Stanlee
őstag

A kedvencem ilyen helyzetre az egyik nemet kisvarosban felvett video, ahol a szemelyauto soforje nem volt hajlando 5 metert hatratolatni, hogy a teherauto el tudjon menni mellette, hanem a teherautonak kellett visszatolatnia. En biztos rahivtam volna a rendoroket.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#46818) nyikszi válasza Stanlee (#46817) üzenetére


nyikszi
őstag

Igen, itt azért egyszerűbb lett volna a szgk-val hátrébb menni. De amikor megyek egy kétirányú mellékutcában és a szembe sávon állnak az autók, tehát csak az én sávom szabad, majd jön szembe egy böhöm autó (BMW? AUDI Q7 vagy valami hasonló, a franc se jegyezte meg) és nem hajlandó visszatolatni az én sávomból kb. 5 métert, nem, fogta a telefonját és elkezdte nyomkorászni. Kénytelen voltam visszatolatni kb. 10 métert, pedig ha nem sietek, és lett volna akkor már kamerám, akkor tuti kihívom a zsarukat.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#46819) philoxenia válasza Pickit3 (#46815) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért Lacika túlproblémáz mindent... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46820) philoxenia válasza Stanlee (#46817) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyenkor akkukábel lehúz, elmegyek (hozzáfogok) ebédelni... Nem tehetek róla, ha leállt a kocsi... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46821) Reaper válasza Stanlee (#46817) üzenetére


Reaper
őstag

Romániában láttam erre a megoldást, szépen lassan gurul előre a teher, és amikor a személyautós látja, hogy már nagyon közel van a szeméhez az egyik kerék, akkor hátrébb megy. Ott működött :DDD

(#46822) Stanlee válasza Reaper (#46821) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem tudom milyen lelki vilaga van egy olyan embernek, aki meg csak minimalis szinten sem mutat hajlandosagot segitokeszsegre.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#46823) dh66e válasza mezis (#46814) üzenetére


dh66e
veterán

Szinte mindennap járok arra,elmondhatom hogy elég előzékenyek az emberek sok ilyen nagy dög jár arra az ürömi kőbányához,ha áthúzta volna a kormányt hamar rájöttek volna az autók hogy mit akar és meg is szoktak állni.
Nem akart nagyot kerülni mert legközelebb már csak a Bécsi út fele tudott volna Ürömre menni,de ahogy elnézem jobban járt volna.Most révernek egy-két százezres kárt.
Az oszlopokat az önkormányzat visszagányoltatta a helyére,jól néznek ki,mindegyik tövében ott a kígyó motívum. :DDD

(#46824) kenguru99


kenguru99
aktív tag

5 év 6 hónap letöltendőt kapott a kokainos gázoló nő
"A Pesti Központi Kerületi Bíróság megtartott tárgyaláson a váddal egyezően bűnösnek mondta ki a vádlottat, és őt 5 év 6 hónap végrehajtandó börtönbüntetésre, 6 év közügyektől eltiltásra ítélte, valamint véglegesen eltiltotta a járművezetéstől."

(#46825) dh66e válasza Stanlee (#46817) üzenetére


dh66e
veterán

Vannak idióták a világon szép számmal.Nézd ezt a német ökröt.Remélem az ő háza égett éppen.

(#46826) Pickit3


Pickit3
aktív tag

A régi 5-ön utánfutóval halad 70-nel az ürge... 110-nél még fej-fej mellett voltuk...
Kifele jövet Szegedről meg egy sor van az 1-es bmw mögött (kb 15en) és 80-nál látom, hogy 200-300 méterenként random fékez nyíl egyenes belátható úton. Aztán gyorsít 90ig, majd fék 70ig majd 85 majd megint 70 és így tovább... 15km után én voltam a második aki megunta és kielőztem és még mindig jobb volt fix 85-tel menni egy grand vitara után 2km-rel előrébb.

(#46827) Stanlee válasza dh66e (#46825) üzenetére


Stanlee
őstag

Ezt lattam mar. A zold skodasrol el tudom kepzelni, hogy a lampa mindenek felett szentsegeben el.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#46828) mezis válasza Stanlee (#46827) üzenetére


mezis
nagyúr

Német. tehát a szabályt be kell tartani. DE:
Még a záróvonalig is volt hely bőven, meg jobbra a is, legalább ennyit kúszhatott volna.
Ha meg merészebb, még kijjebb is a keresztező forgalom vonaláig és akkor biztosan kifért volna a tűzoltó autó. Nem hiszem, hogy lett volna olyan szerv, amelyik felelősségre vonta volna záróvonal átlépésért, piros lámpába behajtásért.

mezis

(#46829) biker


biker
nagyúr

A saját házam elé akkor kanyarodok be, amikor nekem tetszik!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46830) dh66e válasza biker (#46829) üzenetére


dh66e
veterán

Nem tudom.
Nos irányjelzett ,szerintem a feltöltőnek illett volna beengedni a kollégát a kapufeljárójához elég szűk utcácska két autó nehezen fér el....Vihar a biliben.
Ez a véleményem.

(#46831) biker válasza dh66e (#46830) üzenetére


biker
nagyúr

a balra kanyarodónak NINCS elsőbbsége, és nincs "illene"
Én kezdtem lehúzódni az út szélére, jobbra, hogy elférjünk, ő ekkor kirakta az irányjelzőt, és már húzta is a kormányt.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46832) mephi666 válasza biker (#46831) üzenetére


mephi666
nagyúr

felénk itt van gyakran, hogy haladnék egyenesen a részemről tiszta sávban, amikor látom hogy szemből lazán megindul a tulok és inkább behúzódok kicsit jobbra az egyirányúba, hogy elférjen... 10/9 meg sem köszöni... legközelebb annyira előre megyek, hogy ne férjen el mellettem, aztán tolasson vissza szépen oda, ahonnan jött :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#46833) dh66e válasza biker (#46831) üzenetére


dh66e
veterán

Igen,jogos is amit mondasz ,de egy kis odafigyeléssel szerintem ez megoldható lett volna.
Nem védem az illetőt,de ilyen esetben szerintem jogosan gondolhatta hogy elengeded.Azt mondod hogy le akartál húzodni oda ahová ő indexelet éppen. :F
Ennek így nincs sok értelme lássuk be.

[ Szerkesztve ]

(#46834) biker válasza dh66e (#46833) üzenetére


biker
nagyúr

nem hiszem el, hogy nem érted a videót.
- én húzódok le az út jobb széle felé, nem oda ahova ő akart beállni merőlegesen, hanem az út széle felé
- ő bekanyarodik szembe, majd anélkül hogy befejezné a kanyarodást, áttekeri a kormányt és közben kivágja az irányjelzőt balra, és bekanyarodik elém.
Ezen az úton pont elfér két autó, ha lehúzódnak.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46835) dh66e válasza biker (#46834) üzenetére


dh66e
veterán

Pedig értem és meg is értem azt hogy min húztad fel magad mert meg kellett volna hogy álljon a szabályok szerint.
Egyébként úgy látom ahogy bekanyarodott azonnal kitette az indexet.A saroktól nincs sok útja a feljárójáig.
Ilyenkor én villanok egyet és mindenki megy a dolgára.
Ne értsd félre nem azt mondom hogy te vagy a hibás a szituért csak azt hogy meg lehet oldani máshogy is. :R

(#46836) philoxenia válasza dh66e (#46835) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Újból megnézve azt látom, hogy "így szokott" az illető beállni, akár jön szembe valaki, akár nem.... Ha nagyobb sebességgel megy a feltöltő, könnyen lehet, hogy nem tud időben megállni...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46837) dh66e válasza philoxenia (#46836) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor egyszer majd összetörik. :K

(#46838) biker válasza philoxenia (#46836) üzenetére


biker
nagyúr

A legrosszabb itt az, hogy mint látható, komoly lejtőn jövök le, és az olvadt hólétől síkos úton nem épp biztos, hogy megállok előtte.
Igen, be se akarta fejezni a bekanyarodást jobbra, egyből átvágott balra. Ez itt így szokás, minden kis utcában levágják a kanyart, akár jön szembe valaki, akár nem

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46839) amargo


amargo
addikt

ilyen nincs, komolyan.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#46840) Popes válasza amargo (#46839) üzenetére


Popes
őstag

Régen én is láttam ilyet előttünk hogy az ezeröcsiből kiesett a gyerek a kanyarban mert kinyitotta az ajtót, de akkor még a gyerekülést még hírből sem ismertük.

Deus ex machina

(#46841) amargo


amargo
addikt

link vajon 50-el mentek ezen a szakaszon, ahogy kell?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#46842) biker válasza amargo (#46841) üzenetére


biker
nagyúr

Cím: Szörnyű baleset...
Végkifejlet: senkinek nem lett baja.
Fa... kivan az ilyen clickbait anyagokkal.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46843) kerxy válasza biker (#46842) üzenetére


kerxy
senior tag

Miből gondolod? Annyit írnak csak, hogy túlélték.

(#46844) philoxenia válasza biker (#46842) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Inkább csak a cím legyen ilyen.... :(
[link] Sajnos a Google-ban nagyon sok a találat:[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46845) NoLF válasza biker (#46842) üzenetére


NoLF
addikt

megnézted a képeket és levontad a végkövetkeztetést az autók és az út, valamint a környező oszlopok-táblák stb. állapota alapján, hogy ez bizony egy viccbaleset volt és mindenki röhögve szállt ki a gépekből, egymás vállát csapkodva?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#46846) kerxy


kerxy
senior tag

https://m.hvg.hu/cegauto/20190120_Video_Nem_kicsit_arrogans_BMWs: ezeket csak én engedem el már az elején inkább? :((

(#46847) dh66e válasza kerxy (#46846) üzenetére


dh66e
veterán

Tipikus büntetőfékezős lesza.om a szabályokat kis majom.Jól mutat majd neki a bíroságon ez a kis videó. :DDD

(#46848) Stanlee válasza kerxy (#46846) üzenetére


Stanlee
őstag

Az esetek tobbsegeben az ilyet mar az elejen elengedem, mert az auto tipusa es a vezetesi stilus miatt tudom, hogy szerinte ugyis neki van igaza es semmi nem erdekli, hanem majd sajat maga szerez ervenyt az igazanak pl. ilyen veszelyes manoverekkel jobb esetben.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#46849) Ezekiel Ston válasza kerxy (#46846) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

És ez még a jobbik eset hogy nem satuzta le mint a többi agyonképzettje.

(#46850) kerxy válasza Ezekiel Ston (#46849) üzenetére


kerxy
senior tag

Ez is igaz... Bár ahogy nézem pont már leállósáv sincs azon a részen, szóval satu esetén azért nehéz kitérni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.