Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44301) szebe válasza Tibko8 (#44300) üzenetére


szebe
őstag

A tanárral minél előbb le kéne meccselned a dolgot.
Viszont ha nincs tanúd, akkor simán letagadja az egészet, főleg majd' egy hét távlatából.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#44302) Tibko8 válasza szebe (#44301) üzenetére


Tibko8
senior tag

A haverom ott ült az anyós ülésen. Max őt tudnám elképzelni mint tanú.

De lehet hogy majd sikerül kihúzni. Van havernak hozzá szerszám. Annyira nem mély a horpadás (kép)

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#44303) tsiga18


tsiga18
tag

Sziasztok!
A véleményetek szeretném kikérni az alábbi helyzetről, illetve hogy számíthatok-e büntetésre:

A helyszín: 8. kerület, Tisztes utca. A múlt héten vagy előtte (pontosan nem tudom) egyirányúsították (de szép szó :D ) az utca végét (pirossal jelöltem a linkelt képen ezt a részt), a haladási irány a zöld nyíl szerint van. Egy kamerás oszlopot is felállítottak az utca végére, ami ezt a szakaszt nézi, a képen a kék paca jelöli.
Mikor friss volt még a változtatás, sikerült egyszer szembe végigmennem ezen a szakaszon, a kamera elvileg látta. Várható annak következménye, vagy kamerakép alapján nem bírságolnak?

A kép a helyzetről: ide kattintva

(#44304) Lauda válasza tsiga18 (#44303) üzenetére


Lauda
félisten

A közigazgatási bírsággal súlytható szabálysértések között van az említett eset [link] (6-os melléklet). Ha a kamerát ilyen célból üzemeltetik, előfordulhat, hogy kapni fogsz büntetést.

(#44305) philoxenia válasza tsiga18 (#44303) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha közteres kamera, nem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44306) Tibko8 válasza szebe (#44301) üzenetére


Tibko8
senior tag

Ma találkoztam a tanárral a suli előtt pont egy másik srácnak tolatott neki a szemem előtt. A srác szarabbul járt neki a festéket is lehuzta.

A tanárral beszéltem és azt mondta hogy jövő héten keressem meg. Most sietett és én sem értem rá beszélni.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#44307) Lauda


Lauda
félisten

http://www.origo.hu/auto/20171201-kerekbilincset-kapott-a-bmw-s-ur-hihetetlen-dolgot-tett-utana-video.html

Arra azért kiváncsi lennék, mikor valaki nem veszi észre a bilincset, elindul és kár keletkezik az autóban. Szerintem simán megnyerné a pert.

(#44308) szebe válasza Lauda (#44307) üzenetére


szebe
őstag

"mikor valaki nem veszi észre a bilincset"

Szerintem elég nehéz nem észrevenni, mert körbeplakátolják a kocsidat, hogy mivan. Legalábbis BP-n (családi tapasztalat...).

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#44309) Lauda válasza szebe (#44308) üzenetére


Lauda
félisten

Azt bárki leszedheti. Volt ebből cirkusz a mikuláscsomagoknál is. Valaki levette a kocsiról a csomagot és mivel nem tudott a büntetésről az user, nem is tudta időben befizetni, így jóval magasabb lett a bírság összege.

(#44311) Pickit3


Pickit3
aktív tag

(#44312) KAMELOT válasza Lauda (#44310) üzenetére


KAMELOT
titán

Nálunk (SVK) már egypár helyen kitették.
Halva hova sietni? Képeken meg totál összeroncsolódott kocsik! :)
Németben majdnem minden úton találkozni táblákkal, méghozzá jó nagyokkal.

Én több helyre kitenném ezeket elrettentő példaképp + tennék fix trafipaxoat mint franciában van.
Érdekes franciában még a leg eldugottabb helyeken is betartják a sebességet.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44313) Calogero


Calogero
addikt

(#44314) szebe válasza Calogero (#44313) üzenetére


szebe
őstag

A vezetők többsége egyszerűen képtelen lereagálni normálisan, ha valami olyan történik, amihez nincs hozzászokva (sárgán villogó lámpa, rendőri irányítás, megkülönböztető jelzésekkel érkező jármű, megváltozó forgalmi rend, stb...)

Minap a buszöbölbe húzódva elengedtem egy tűzoltót, természetesen volt aki szélárnyékban lobogott, illetve a többiek se törték magukat, hogy visszaengedjenek...

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#44315) talpas válasza KAMELOT (#44312) üzenetére


talpas
aktív tag

Ez többet érne mint a sok "márhányingeremvanplakátok" tól. Sajnos rajtunk itthon már talán ez sem segítene. Hazafelé tartok múlt hét kedd, este 8-kor nyirkos, nedves sötét. Itt a kereszteződésben balra lehajtani akaró autó miatt lassítok, szemből még jönnek így tudtam meg kell állnom nem tud előlem lehajtani. Kettőnk között egy szürke autó, balra (most már) bicajsávra kihajtva, kikerüli az álló autót ami előtt ott a ma már új gyalogátkelő is. 5mperc és mentem tovább, majd látom behúzódik jobbra egy buszleállóba, hogy visszafordulhasson a másik oldalon lévő pékséghez. Nézem a sofőrt, egy nőnemű kretént láttam. Hozzáteszem nagyon figyelni kell itt a többi átkelőnél is mert a "modern" lámpák már nem világítják meg úgy az átkelőket mint régen. Szűk, több helyen fák, oszlopok közül indul az átkelő. Sajnos a leszegényedett szülők gyereki a tepsifonnal, bekábelezve, bambán, kontaktus nélkül képesek átkelni a főúton. Az én városkámban is úgy látom, hogy itt is annyit ér a törvény, szabály amennyit betartatnak. A másik idióta, segédmotoros, biciklisávban halad, lámpás kereszteződéshez érünk. Jobbra jelzek, mennék, rám se néz, nem gondol semmire, csak indul, halad tovább. Kellemes, balesetmentes, ünnepi nyüzsgést mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#44316) mephi666 válasza talpas (#44315) üzenetére


mephi666
nagyúr

tegnap állok első helyen zebránál, várom a lámpát, zöldül, indulok, majd állhattam bele a fékbe, mert papa gondolt egyet és jobbról kitekert elém a zebrára, ami piros volt :U nem is láttam előtte, hogy érkezik... pénteken meg szintén egyenesen haladtam volna át egy kereszteződésen, mire a szemből érkező telizöldes neki balra elém fordult... ott szintén fékezni kellett rendesen, ne szálljak bele a jobb első ajtó környékén... (erre az a poén, hogy múltkor asszony ugyanitt a friss jogsis unokahúgával járt, aki így kifordult valaki elé... barátja meg utána konstatálta, hogy "így kell ezt csinálni" ...ja, aztán ha egy elsőbbséget élvező, egyenesen érkező suv majd 50-60as tempóval oldalba nyomja és tolókocsiba kerül, akkor máshogy fogják gondolni)

ui: ja arról meg ne beszéljünk, hogy reggeli/koraesti félhomályban sötét gyalogok (parasztok) zebrától távol random átszaladgálnak az úttesten :U pénteken délután 2 ilyet is elcsaptak

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#44317) szebe válasza talpas (#44315) üzenetére


szebe
őstag

Nem talán, hanem biztos, hogy nem segít. M7-esen is ignorálják az emberek a kintlévő, jobbratartásra figyelmeztető/emlékeztető táblákat. Pedig azok nem is a szántóföld közepére vannak kirakva, hanem az út szélére, mint pl. egy sebességkorlátozást jelző.
Dehát a külső sáv a kamionosoknak van ugye, nehogy már lehúzodjon oda. 100, max 110-es tempó, és esélyed sincs kizavarni onnan.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#44318) KAMELOT válasza talpas (#44315) üzenetére


KAMELOT
titán

Én is már 5 lépéssel előre figyelek mindent nehogy a másik összetörje magát.
Rengeteg a kretén. Gyalogos átkelőkön körbe sem néznek csak simán átsétál. legjobbak azok az expertek akik pályán kielőznek aztán 500 méter múlva vagy letér vagy kimegy a parkolóba! :DDD
Sajnos a szülők sokat tehetnek, hogy ennyi béna van. Mobil / internet....személyes komunikáció meg sehol. Érzelmileg és lelkileg annyira szegények, hgoy talán egy patkány is többet ér náluk.
Legjobb, hogy én kamionozok, ilyen 12-14 000km tekerek és még a kamiontól sem félnek az emberek.
40 tonnával el tudod képzelni mi maradna a kocsiból?!?! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44319) szebe válasza KAMELOT (#44318) üzenetére


szebe
őstag

"Sajnos a szülők sokat tehetnek, hogy ennyi béna van. Mobil / internet....személyes komunikáció meg sehol"

Most ezt úgy írod, mintha ez a korosztály lenne a legvilágtalanabb, pedig a középkorúak/idősek között legalább ennyi, ha nem több az idióta (százalékosan, persze).

Sokszor nem tudom eldönteni, hogy egyesek leszarják, vagy csak simán képtelenek feldolgozni, hogy rajtuk kívül mások is közlekednek az utakon.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#44320) KAMELOT válasza szebe (#44319) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát ja! Aztán ha megvan a baj akkor meg vakaródznak!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44321) kerxy


kerxy
senior tag

EZT tényleg nehéz megfejteni...

(#44322) KAMELOT válasza kerxy (#44321) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát ez debil baszki! Hogy lehet valaki ekkora kretén, hogy lássa a kocsit és kimegy!?!?!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44323) mezis válasza KAMELOT (#44322) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem mentségére írom, mert az nincs, de nem biztos, hogy látta.
Van az a bizonyos "A" oszlop és ha nem mozgatja az ember a fejét, bizonyos sebességeknél (esetleg álló helyzetben is) teljesen eltakarhatja az oldalról érkezőt. (Én ezt már két esetben is tapasztaltam, szerencsére nem lett baj. Nem is lustálkodom, tornáztatom a fejemet-derekamat, akkor is, ha úgy tűnik, hogy nincs keresztirányú forgalom. És mindenképp 2-szer !)
És ugye lehetett telefon is. Ami megint csak nem mentség.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#44324) KAMELOT válasza mezis (#44323) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha bárhova megy ki és nem lát jól akkor nézzen körbe rendesen!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44325) mephi666 válasza mezis (#44323) üzenetére


mephi666
nagyúr

én azt gyűlölöm, amikor a cirkuszosok zebra előtti villanyoszlopra kirakják a jókora tábláikat, ami simán kitakarhatja a zebránál várakozót :U pl itt halad az ember egyenesen, akkor nem elég, hogy a jobboldali parkolóban álló autók takarnak, van sorban vagy 3-4 olyan zebra, ami előtt kirakják még a cirkuszos táblákat is nehezítésnek (simán kihozhatnának egy helyi rendeletet, amiben ezt megtiltják, mert balesetveszélyes)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#44326) KAMELOT válasza mephi666 (#44325) üzenetére


KAMELOT
titán

Érdekes nálunk a cirkuszos táblákat mindig magasra teszik. Balesetveszély kizára.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44327) mephi666 válasza KAMELOT (#44326) üzenetére


mephi666
nagyúr

itt akkor biztos a törpéket küldik táblákat kipakolni, nem a gólyalábasokat :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#44328) KAMELOT válasza mephi666 (#44327) üzenetére


KAMELOT
titán

Lehet! Nálunk tilos, úgy kirakni táblát, hogy az valamit takarna!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44329) Lauda


Lauda
félisten

Az emberi hülyeség sajnos határtalan.

(#44330) KAMELOT válasza Lauda (#44329) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezt a TOP KRETÉN kategóriába kéne tenni! :DDD :DDD :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44331) Zozzant válasza Lauda (#44329) üzenetére


Zozzant
addikt

https://www.youtube.com/watch?v=rWkTu1DHIC0&feature=youtu.be :W

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#44332) mezis válasza Zozzant (#44331) üzenetére


mezis
nagyúr

Mit vacakoltak annyit azzal a vontató kötéllel. Toló lappal előre, oszt kész ! ;] :DDD

mezis

(#44334) tibcsiworld válasza kerxy (#44333) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Ez szép volt! :)

(#44335) szebe válasza Zozzant (#44331) üzenetére


szebe
őstag

A bírság mellé ki kéne számlázni neki a mentési költségeket is :)

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#44336) Lauda


Lauda
félisten

Idióták vasúti átjáróban: https://www.youtube.com/watch?v=IMR-wwvGa8M

(#44337) Calogero


Calogero
addikt

(#44338) IreN!CuS válasza Calogero (#44337) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Azért kicsit meglepődtem, hogy gondolkodás nélkül ráfogták a fegyvert, persze érthető azok után....

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#44339) tibcsiworld válasza Calogero (#44337) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

4-el fentebb már be lett linkelve!

IreN!CuS:

ezt így kellene csinálni nálunk is! Remélem ülni fog ezért!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#44341) mezis válasza Lauda (#44340) üzenetére


mezis
nagyúr

Bevásárolt Karácsonyra. :U
Mi a probléma ? Le van az kötözve. Láthatod, ott lengeti a szél... :DDD

mezis

(#44342) KAMELOT válasza Lauda (#44340) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem volt pénze kibérelni egy furgont! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44343) #42098752


#42098752
törölt tag

A veztesre teljesen alkalmatlan figurak, akik on-es kozveszelyesek, vajon mikor lesznek kiszurve megfelelo orvosi vizsgalattal?
Akik emberi eleteket oltanak ki (pl. ittas vezetes miatt), mikor lesznek gyilkossagert elitelve?

(#44344) Narxis válasza #42098752 (#44343) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kb. soha.

Thanos was right.

(#44346) Lauda válasza kerxy (#44345) üzenetére


Lauda
félisten

Mivel a rendőr jelzéseit és a vasúti átjárót biztosító jelzéseket nem hagyhatja figyelmen kívül, totálisan szabálytalanul közlekedett. Legalábbis a magyar kresz szerint.

(#44347) mezis válasza kerxy (#44345) üzenetére


mezis
nagyúr

Érdekesek a teljes útszélességet lezáró sorompók is. Mert ugye az teljesen kizárható, hogy a piros fényjelzés után jármű kerüljön a sínekre. Meg a műszaki hiba is. Régen nálunk is voltak "egész karos" sorompók, de azokat kézzel lehetett le-föl tekerni. Bakter is tartozott hozzá hajdanában...
Ilyen helyen meg álljon meg a mentő is, ha már elkezd leereszkedni a sorompó.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#44348) kenguru99 válasza Lauda (#44346) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Biztos vagyok benne, hogy a lengyel kresz szerint sem hagyhatja figyelmen kívül a vasúti átjáró tilos jelzését.

(#44349) biker válasza kerxy (#44345) üzenetére


biker
nagyúr

úgy tudom, a vasúti átjárón tilos jelzés esetén nem haladhat át! Hogy is tehetné? A szirénától eltűnik a vonat? vagy védőpajzsot generál?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#44350) kerxy válasza mezis (#44347) üzenetére


kerxy
senior tag

Ilyen még most is van ám szerény kis hazánkban. Tegnap voltam Nógrád településen, a bakter kézzel húzta le a teljes karos sorompót... :))

Egyébként szerintem is nyilván a mentős volt a hibás, csak mint érdekes helyzetet dobtam be!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.