Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44701) Pickit3


Pickit3
aktív tag

(#44702) Popes válasza Pickit3 (#44701) üzenetére


Popes
őstag

Pont egy fél órája néztem, reménykedtem hogy kicsit tovább viszi. ;] (tudom g.ci vagyok de liberális létemre is azt mondom hogy ez nem pálya amit ezek csinálnak :N )

Deus ex machina

(#44704) patomi válasza Lauda (#44703) üzenetére


patomi
őstag

Legalább az egyik neki mehetett volna a baromnak.(igaz elvileg erre is fel kell készülni, műszaki hiba pl.)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#44705) talpas


talpas
aktív tag

Nekem akasztom rá a jelzőt a Suzuki sofőrjére, de aki képes akkora hosszú fékutat hagyni mint a mai nap m3 késő délután láttam Gödöllő lehajtó háááááát az nem tehetett mást mint aludt. Elfogadom a munkásjáratoknak be kell érni reggel, aztán meg haza (is kellene jutni). De az Opel kombi (szintén melós járat) aminek hátulról nekiment a Suzi hát az ott a küszöbtől kezdve a kettérogyott autó képét mutatta. Azt akarom csak ezzel mondani, hogy a legalább 5 éve ablaktörlést sem kapott autóval száz fölött lavírozó könnyű kis kasznival megpakolva munkásokkal, tiszta életveszély önmagukra és másokra. Aztán szomorú az ahogy a kivénhedt öreg tranzitok szintén melósokkal és nagy koromfüstöt eregetve sietnek haza. A másik igen veszélyes idióta öngyilkosjelölt mikor száz fölött a semmi kis laprugós, pattogós utánfutóval megy mindenkit megelőzve 120-at is :Y. Nos ha látott már valaki belóduló utánfutót az autót is magával rántva az sejti mit írtam. Emberek könyörgöm érjetek haza épségben, 15 perccel később :W

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#44706) Lauda


Lauda
félisten

https://www.youtube.com/watch?v=lk969FC1kmg Jogsit elvenni örökre. Így jártál hülyegyerek.,

(#44707) MasterMark válasza Lauda (#44706) üzenetére


MasterMark
titán

Mondjuk aki oda buszmegállót rak, annak is kérdéses az engedélye. :U

Switch Tax

(#44708) Lauda válasza MasterMark (#44707) üzenetére


Lauda
félisten

Miért?

(#44709) MasterMark válasza Lauda (#44708) üzenetére


MasterMark
titán

Kiskutya füléért. Pont ezért ami a felvételen is látszik.

Switch Tax

(#44710) Lauda válasza MasterMark (#44709) üzenetére


Lauda
félisten

Tehát nem azzal van probléma, aki a záróvonal, előzni tilos tábla és kijelölt gyalogos átkelőhely tábla+felfestés ellenére ott előz, hanem az is gond, hogy miért van ott buszmegálló. Értem.

(#44711) MasterMark válasza Lauda (#44710) üzenetére


MasterMark
titán

Nem kell kiforgatni amit írtam. Nem mondtam, hogy ezzel nincs probléma.

Azt írtam, hogy annak is.

Switch Tax

(#44712) Lauda válasza MasterMark (#44711) üzenetére


Lauda
félisten

Nem forgatok ki semmit. Én is azt írtam, hogy az is a probléma.

(#44713) MasterMark válasza Lauda (#44712) üzenetére


MasterMark
titán

Így kezdet: Tehát nem azzal van probléma

Ilyet én nem írtam. Azt írtam, hogy az is érdekes aki buszmegállót így elhelyez. Vagy szerinted tök jól van így? Nem értem miért kell ez.

Switch Tax

(#44714) Lauda válasza MasterMark (#44713) üzenetére


Lauda
félisten

:F Hagyjuk tényleg.

(#44715) biker válasza MasterMark (#44713) üzenetére


biker
nagyúr

teljesen szabályos, legalább 15 méterre van a gyalogátkelő. Előzni úgysem lehet, akkor mi baj történhet?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#44716) proof88 válasza MasterMark (#44713) üzenetére


proof88
addikt

Pontosan azért teszik oda a zebrát a megállóhely közelébe, hogy ha pl a túloldalon van dolgod, ne kelljen gyalog 200 métert sétálni a legközelebbi zebrához, hogy aztán visszafelé sétálj 200 métert, mindezt egyébként 10 méter távolság megtételéhez. Illetve ha nem előtte lenne a zebra, hanem mögötte, mi lenne amikor ellenkező irányból jön ugyanez az autó? Kb ugyanez.

(#44717) Elemental válasza Lauda (#44710) üzenetére


Elemental
addikt

Nincs záróvonal szerintem.

(#44718) MasterMark válasza Elemental (#44717) üzenetére


MasterMark
titán

Zebránál mindig záróvonal van. ;)

Switch Tax

(#44719) Popes válasza biker (#44715) üzenetére


Popes
őstag

Álló járművet úgy sem tudsz előzni, azt csak kikerülni lehet.

Deus ex machina

(#44720) philoxenia válasza MasterMark (#44718) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44721) MasterMark válasza philoxenia (#44720) üzenetére


MasterMark
titán

Erősíti a szabályt. :DDD

Switch Tax

(#44722) philoxenia válasza MasterMark (#44721) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link][link][link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44723) MasterMark válasza philoxenia (#44722) üzenetére


MasterMark
titán

Egyre erősebb lesz. :D

Switch Tax

(#44724) Pickit3


Pickit3
aktív tag

(#44725) Elemental válasza MasterMark (#44718) üzenetére


Elemental
addikt

Az buszt nem a zebrán kerülte ki az autos. (mosolygó kacsintás)

(#44726) talpas válasza philoxenia (#44720) üzenetére


talpas
aktív tag

Nem lakott terület, más szituáció, biztos gyalogosként nem mennék át míg el nem megy a bux. Neked ez ugyan az a szitu ha linkelted. Elfogadom, de nálam nem működne, még élni szeretnék.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#44727) Lauda válasza Elemental (#44717) üzenetére


Lauda
félisten

Hát mi van ott szerinted?

(#44728) Lauda válasza MasterMark (#44718) üzenetére


Lauda
félisten

Dehogy van, nálunk egy zebránál sincs kb.

(#44729) philoxenia válasza talpas (#44726) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lakott terület. :) [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44730) biker válasza Popes (#44719) üzenetére


biker
nagyúr

húú, bazz, most tényleg ebbe kell belekötni?
Kikerülni sem lehet, mert záróvonal van.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#44731) Popes válasza biker (#44730) üzenetére


Popes
őstag

Nem kötekedésnek szántam, :N :R viszont záróvonalon is kikerülheted csak kicsit hiányos a szabályozás és ha közben balesetet okozol akkor a záróvonal átlépésért is Zsanett lesz. LINK (hirtelen nem találtam jobbat de ha vezetsz biztosan belefutottál már pár szituba amikor kénytelen vagy átlépni a záróvonalat ha nem akarod még jobban akadályozni a forgalmat és nehezebbé tenni a saját és a mögötted állók dolgát)

Deus ex machina

(#44732) biker válasza Popes (#44731) üzenetére


biker
nagyúr

Bocsánat, de KIVÉVE buszmegállóban várakozó busz miatt felfestett záróvonal, erre rengeteg jó példa van, pl Pesti út végig, csak a buszmegállóknál van záróvonal.
Ugyanis különösen számítani kell a busz takarásából lelépő gyalogosra. Ebben az esetben nem alkalmazható a kikerülés engedése szabály, mivel forgalmi okból áll, nem műszaki okból!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#44733) Lauda válasza Popes (#44731) üzenetére


Lauda
félisten

Mit kerülhetsz ki a záróvonal átlépésével? A műszaki hibás járművet max.

-------------------------

http://www.origo.hu/auto/20180412-megdobbento-video-okoska-nyomott-egy-satut-a-magyar-mentosok-elott-video.html Szépen belefékezett az idiótája.

[ Szerkesztve ]

(#44734) Pickit3 válasza Lauda (#44733) üzenetére


Pickit3
aktív tag

(#44735) Popes válasza Lauda (#44733) üzenetére


Popes
őstag

Deus ex machina

(#44736) customer114 válasza Popes (#44735) üzenetére


customer114
senior tag

Kavicsfelverődés? ;]

(#44737) Tibko8 válasza customer114 (#44736) üzenetére


Tibko8
senior tag

:))

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#44738) dh66e


dh66e
veterán

Sziasztok!
Volt már?

jah látom vót....Bocsi!

[ Szerkesztve ]

(#44739) talpas válasza biker (#44732) üzenetére


talpas
aktív tag

A nagy fekete kivétel lehet.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#44741) NoLF válasza Lauda (#44740) üzenetére


NoLF
addikt

ezt én annyira nem tartom viccesnek

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#44742) kerxy válasza NoLF (#44741) üzenetére


kerxy
senior tag

Rendesen megijedt az biztos...

(#44743) mephi666 válasza talpas (#44739) üzenetére


mephi666
nagyúr

amúgy figyelitek, hogy a záróvonal nyitott volt felőle? ahol a busz megállt, onnantól nem szabad már átlépni, de mögötte még válthatott sávot és visszasorolt "szépen" a busz elé... gyalogosnak pedig megadta az elsőbbséget... nincs itt különösebb probléma, max annyi, hogy nem sorolt vissza teljesen a sávjába (meg hogy már kezdett mozogni a busz, amikor besorolt elé... nem lehet hallani, hogy a busz jelezte-e az elindulási szándékát, csak azt hogy már dudál... könnyen lehet, hogy kikerülésnek indult az egész, amiből előzés lett... de még a zebra előtt... ennél sokkal durvább eseteket is látni minden nap: pl. zebrán előznek, amikor már a gyalogos majdnem felénél jár...)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#44744) kerxy válasza mephi666 (#44743) üzenetére


kerxy
senior tag

Nézd meg a videó legelejénél látszik az előzni tilos tábla jobb oldalt fent.

(#44745) Lauda válasza mephi666 (#44743) üzenetére


Lauda
félisten

Azért volt nyitott valószínűleg, hogy a jobboldali lakó ki tudjon kanyarodni balra is. Nem folyamatosan nyitott, csak ott.

(#44746) dh66e válasza mephi666 (#44743) üzenetére


dh66e
veterán

Ne viccelj már.... :W

(#44747) mephi666 válasza kerxy (#44744) üzenetére


mephi666
nagyúr

komolyan nem látom a táblát, pedig visszanéztem most párszor... (ja most meglett, csak kitakarta az óriáslogó) mellesleg ha áll a busz, akkor nem is előzésnek minősül a jelenet, hanem kikerülésnek, amit meg is tehet az autó, mivel szaggatott a záróvonal a buszmegálló mellett végig... :) pl látja a fekete autót vezető, hogy megáll a busz, szemből tiszta, indexel és elkezdi kikerülni, de a busz is indulna tovább szinte azonnal (nézzétek meg: 6 másodpercig állt összesen) és így előzés lett a dologból... szerencsére gond nélkül meg tudott állni, így nem lett baj... az más kérdés, hogy magától figyelt-e, vagy kellett a dudaszó figyelemfelhívásnak... megadta az elsőbbséget, de már kb mindenki ásná a sírját, ami szvsz túlzás... nagyobb gáz az is, hogy itt a városban van hogy várakozunk babakocsival, túlsó sávban megáll már a sor, de az oldalunkon még elhúznak páran... nyugodt ember vagyok, de az ilyeneknek szoktam már szólni pár szépet és mutatom a nemzetközi jelzést is :U ezt nagyobb tahóságnak tartom, mint ami itt volt

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#44748) Pickit3 válasza mephi666 (#44747) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Ehh... túlgondolod, előzni tilos tábla + záróvonal. Hiába van az ellentétes sávban szaggatott az nem a Juke-ra vonatkozik hanem a szembejövőre. Ha ilyen helyen előzni akarsz akkor még a záróvonal előtt kell befejezned vagy visszahúzódsz. Mellesleg szerintem ez nem akadály, hogy kikerülje bárki. 6mp-re nem tud megállni, hogy elinduljon a busz, de utána másfél percet áll a piros lámpánál.
Amúgy meg nem volt valami kresz módosítás, hogy a sávban megálló buszt nem szabad megelőzni a figyelmetlen leszállók miatt akik átrohannak az úton? Pl ilyen esetekre. Javítsatok ki ha tévedek.

(#44749) FF23 válasza mephi666 (#44747) üzenetére


FF23
senior tag

"...mivel szaggatott a záróvonal a buszmegálló mellett végig..."
-Nem végig, csak két csíkig, ami alatt nem tudod befejezni a manővert. A két csík előtti és utáni út területére, ebből az irányból a kereszteződés végéig, a záróvonal és az előzni tilos érvényes.
- Záróvonalat meg csak a tartósan ott levő akadály miatt lépheted át. A buszmegállóban megálló busz pedig nem ilyen.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#44750) amargo válasza Pickit3 (#44748) üzenetére


amargo
addikt

Jesszus, komolyan képes egy ilyen monstrum megállni ekkora távon?! Ez brutális.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.