Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32651) DeFranco válasza bitpork (#32648) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tudod mi a véleményem? akkor kisebb autót kell venni, meg le kell dobni 10 kilót nem ilyen hülyeségeken szórakozni

a fillérb*szás magasiskolája az ilyen, nem takarékosság... kifejezetten takarékos ember vagyok, de az ilyet kirángatnám a kocsiból legszívesebben... fel lehet ülni a buszra ha nem tetszik valami

(#32652) Dluinet válasza Melack (#32649) üzenetére


Dluinet
nagyúr

+1
inkább pár deci üzemanyag, mint újra fújni a kocsit

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32653) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én tegnap BP-Siófok vonalon a pályán találkoztam v féltucat majommal akik nem kapcsoltak lámpát. Hiába villogtam nekik elengedés után, lövésük nem volt miért csinálom.

Hozzá kell tennem h indokolatlan szituban (nappal városon belül) én sem használom.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32654) -v- válasza DeFranco (#32651) üzenetére


-v-
addikt

+1

Én egy esetben nem használom, napsütésben városban .. felhős időben már ott is felcsattintom ..
Ne a közlekedés biztonságán spóroljunk már :U

[ Szerkesztve ]

(#32655) DeFranco válasza -v- (#32654) üzenetére


DeFranco
nagyúr

egyre nagyobb divat egyébként nem használni, remélem erre is rászállnak majd a zsaruk... büntessék csak rongyosra a sok tudatosfogyasztó majmot

(#32656) bitpork válasza DeFranco (#32655) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Undormány DRL a divat most. Holott a skandináv módi szerint a gyújtással kapcsol a világítás már hosszú évek óta.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32657) DeFranco válasza bitpork (#32656) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az amúgy nem gyilkolja az izzót? én úgy tudom nem jó ha rajta van indításkor, én a rádiót is inkább kikapcsolom

(#32658) Mr X


Mr X
veterán

Plusz mennyi eltérést is okoz fogyasztásban? Személyautónál 100km-en 1-1,5 dl-t? Az egy kamionnál lehet vagy 2. Világmegváltó megtakaríás. :U

[ Szerkesztve ]

(#32659) bitpork válasza DeFranco (#32657) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Gyilkolni gyilkolja, de ott gondolom nem tétel 6 havonta új izzót venni még ha xenon is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32660) Möhe válasza DeFranco (#32655) üzenetére


Möhe
addikt

Persze a ködlámpát magában meg a sokpénzért utólag behegesztett ledsort (ami szerintem undorító is 99%ban) azt azonnal bekapcsolni. Ez az időszak jön majd,gyári lámpát nem,de a ködlámpát bekapcsolja a paraszt városban,mert az úgy jó. ( rohadjak meg egyszer megkérdezem egy piroslámpánál ha mögém érkezik egy ilyen,hogy mi a f@szé így közlekedik.

(#32661) neduddki válasza Mr X (#32658) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

dugosa varozsban akar 1l is /gyakokrlati meres/ ezert erolteti a juro a dlr-t

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32662) Mr X válasza neduddki (#32661) üzenetére


Mr X
veterán

Egyrészt ennek azért az extrémebb fajta dugózásnak kell lennie, másrészt 100km-en 400 forint spórolás azzal szemben, hogy esetleg telibevágnak a lekapcsolt világítás miatt, bennem hamar eldőlő kérdés.

(#32663) MaciG válasza DeFranco (#32643) üzenetére


MaciG
addikt

Természetesen nem gondoltam teljesen komolyan, de ha beleveszed azt, hogy az izzók is hamarabb kiégnek akkor az is plusz pénz. És nem is azt mondom, hogy akkor ne kapcsoljunk ha indokolt, csak arra tértem ki, hogy ez elég szubjektív, hogy kinek mikor indokolt.

Mr X: Ha így nézem egy szál cigi se drága, de aki dohányzik nem egy szálat szív el életében és a pl. a kamionos se 100km-t tesz meg egész életében. :U

BANZAII

(#32664) Mr X válasza MaciG (#32663) üzenetére


Mr X
veterán

A kamionosoknál nem túl gyakori, hogy havi több ezer kilométert kocsikáznak csak városon belül, azon kívül pedig tudtommal mindenképp kötelező a világítás.

Amit én mondok, hogy a világítás többletfogyasztása "elhanyagolható" a teljes fogyasztáshoz képest, így azért ez nem indok egy borult időben lámpa nélküli közlekedésre.

neduddki:

A kerülőpályákon nem kérdés, ha lakott területen kívül van, akkor kötelező pilácsolni, ha pedig bent áll a dugóban, én sem szólok egy felhős időbeni nem-világításért, mert kvázi álldigál.

[ Szerkesztve ]

(#32665) neduddki válasza Mr X (#32662) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

gondolkogy globalisan es az ezteem dugo tolunk nyugatabra nem csak a nmagyvarsokban hanem a kerulo pajjakon s megvan
normalsi dlr-t kapsz mar 10K huftol

udv

neduddki

mod: es teljes externaliara gondolj

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32666) DeFranco válasza MaciG (#32663) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem, te azt kérdezted, hogy büntet-e a rendőr, ha nem kapcsolod fel a lámpát, amikor a kresz egyébként előírja.., mert hogy sokat fogyaszt a lámpa

ne maszatolj, ezt kérdezted...

nekem meg erről az a véleményem, hogy alkalmanként 5-15-30-60-100k-ra büntetném (ebben a sorrendben) akit rajtakapok, hogy nem ég mindkét lámpája korlátozott látási viszonyok esetén és/vagy külterületen, mert ez közveszélyes

és nem, nem érdekel, hogy kopik az izzó, meg megeszik két decit az autó 100 km-en, az autó fizetős üzem, és más rovására nem lehet spórolni, ezt valaki vagy elfogadja vagy takarodjon a közútról

ne értsd félre, nem veled van bajom, ne vedd magadra, maximum azzal, amit írtál

(#32667) Melack válasza DeFranco (#32666) üzenetére


Melack
veterán

Támogatom, de első körben legyen csak figyelmeztetés és egy "próba" csekk a maximális bűntetésről. Az már talán agyilag is felfogható lenne.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#32668) bitpork válasza DeFranco (#32666) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Stoj! A kiégés idejét nem lehet bizonyítani és típusonként változik h jelzi -é a jaószág. Azt meg tudjuk h sokan szimplán észre sem veszik, mert azt sem tudják mit figyeljenek. Nem mentegeti akarom őket, de én tuti leköpném a rendőrt ha megbüntetne egy menet közben kiégett lámpáért, mert ugye az úton nem fogok megállni h egy tanyán megpróbáljak venni csájníz szenont ócsójé.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32669) DeFranco válasza bitpork (#32668) üzenetére


DeFranco
nagyúr

1: nekem azt tanították, hogy az izzókat ellenőrizni kell indulás előtt
2: bármikor tudod ellenőrizni pirosnál, illetve bármivel szembe menve, hogy ég-e mind a kettő
3: izzókészlet a barátod
4: nem tudom Szegeden mi van de amerre én járok, az autók harmada félszemű lett az elmúlt fél évben... ugye nem gondoljuk, hogy ez az arány normális

(#32670) Melack válasza DeFranco (#32669) üzenetére


Melack
veterán

Abban bitporknak adok igazat, hogy nem lehet tudni, mikor égett ki az izzó. Azt tudom, hogy nekem a Nubirán izzt cserélni elől szerencsés esetben 30 perc, ha nem, akkor vagy 50 perc.
Abban veled értek egyet, hogy ellenőrizni tényleg kell őket - én minden indulásnál megnézem őket, körbejárom a kocsit. Nem lenne egyszerű megtalálni a megfelelő megoldást.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#32671) bitpork válasza DeFranco (#32669) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

1: ok. Persze a könyv ezt mondja de áruld el h a féket hogy ellenőrzöd egyedül...nem a fal nem játszik.
2: szembe menve...csak nehogy egy vonat v villamos legyen, mert nem biztos hogy azt fogja mutogatni h kiégett...
3: cseréltél már izzót b6 passatban v valami barátságosabb ótóban? Amikor le kell bontani a felélt a 90%-ának?
4: itt hálisten nem annyira vészes. Nekem a helyzetjelzőm szokott kiégni doszt.

Abból indulsz ki h aki kocsiba ül az érti-érzi-szereti. Hibás elgondolás. Teszem azt ha te szeretsz nudizni, még nem jelenti azt hogy ha látsz egy mezítelen embert h ő is azonos okból van úgy.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32672) Dluinet válasza Melack (#32670) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mért olyan sok idő?
a ablakmosó tartály beöntő csövét le lehet tekerni, és már könnyen hozzáférhető a lámpa

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32673) DeFranco válasza bitpork (#32671) üzenetére


DeFranco
nagyúr

1: világításról beszéltünk... nyilván nem járod körbe a kocsit minden reggel egy mitfárerrel, de ettől még ésszerű dolgok megoldhatóak... tudod mérték meg józan paraszti ész
2: gondolom csak van egy kanyar, vagy egy tűzfal vagy valami ami előtt el kell fordulni, ott azért már látod vagy a tükörképet vagy a vetett pászmát, kiszúrod ha baj van
3: nem érdekel, magánügy... ez a kresz alól nem ad felmentést
4: ez is vészes, meg a nem beállított tompított is vészes, amikor kiveri a szemem a szarával, mert arra nincs esze, hogy nem kell végállásba tekerni az állítót

(#32674) DeFranco


DeFranco
nagyúr

na, ha már ilyen szépen összejöttünk:

szerintem még sok nyári ablakmosó van a kocsiban, de kicserélném télire lassan, hogy ne faggyon (így kell írni?!) bele... kilocsolni nem akarom, mert van még szerintem vagy 2-3 liter, ki lehet ezt valahogy nyerni anélkül, hogy lemosnám vele a fél autót?

(#32675) Melack válasza Dluinet (#32672) üzenetére


Melack
veterán

Annyira ramaty helyen vannak a csavarok, hogy nehéz hozzáférni - vagy csak én nem jöttem még rá a hogyanra :/

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#32676) bitpork válasza DeFranco (#32673) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A hármas pontban adott válaszod nagyon jól megtestesíti Magyarország legnagyobb problémáját :N Éppen csak azt nem írtad le h sz@arod le. Persze ha az írott bötű pl ellened menne akármilyen ügyben, már kevésbé lenne ennyire eccerű. Mákod van a fókával, na. :K

Öntsd fel fagyállóval és akkor ki fogod tudni használni.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32677) neduddki válasza DeFranco (#32674) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ma mondtam oncse bele tukrot:

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32678) Dluinet válasza Melack (#32675) üzenetére


Dluinet
nagyúr

megfogod a cső tetejét és elforgatod és a kezedben marad, nincs semmiféle csavar
tehát véletlenül sem így: video

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32679) Doze válasza bitpork (#32668) üzenetére


Doze
aktív tag

Üdv!

Gondoltam én is hozzászólok már az okfejtéshez :)

Mostanában én is tapasztalom a féllámpás idiótákat, a kedvencem mikor a fél lámpája ég aztán gondolom nem elég a fényerő és rányomja a refit..

Nem tom csak nálunk felejtették el mostanság a rend éber őrei, a személyautósokat ezért büntetni. Kicseréled vagy csekk. Ha az autó felépítéséből adódóan 50 percig tart akkor addig, ha nem tudsz egyedül hívjál sárga angyalt. Ha meg valakinek kiégett ne induljon el, ha meg menet közben kiégett állj le cseréld ki. Legalább olyan fontos biztonsági felszerelés éjszaka mint mondjuk a biztonsági öv becsatolás stb...

Persze tudom hurrognának ez emberek, de kamionnál simán kivesznek a forgalomból ha mondjuk műszakilag hibás pl itt magyarban, németeknél meg eztán végképp... lásd: román kamionok, aztán amíg nincs megjavítva nem mehetsz tovább, ha 5000 euro a javítás akkor annyi, ha nincs pénz akkor kamion marad te meg mehetsz amerre akarsz...

(#32680) bitpork válasza Doze (#32679) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem az a baj ami mellett kardoskodtok! Valóban nagyon fontos. Viszont azt is vegyük észre hogy nem egy olyan típus van amit nem lehet az út szélén szerelni. Arról nem is beszélve hogy itthon a jogosítvány megszerzéséhez kisebb fajta szakértővé kell válni, de teszem azt más országokban a jogosítvány nem több mint ami. Nem várják el egy embertől h tisztába legyen olyan dolgokkal amik neki nem kellenek. És ha emlékeim nem csalnak még a németeknél sem köteleznek egy sárga angyal kihívására ha rendőr figyelmeztet h majd cseréltesd ki az égőt. Kamion más, mert ott ugye egy huzamban akár 2-3000 km -t is mész. Sokkal veszélyesebb üzem mint a személygépkocccccsi.
És ne állítsátok be az esetleges izzó kiégést olyan megvilágításba ( sicc :) ) mintha ez lenne a vezető ok az autós balesetek listáján. Sokkal fontosabb h olyan ember ne üljön volán mögé aki nem alkalmas arra.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32681) Melack válasza bitpork (#32680) üzenetére


Melack
veterán

Persze, egy izzó nem a világ, de mostmár korán sötétedik, későn világosodik, ergó kell a világítás. Ez nem több, mint szimpla figyelmesség a másik iránt - meg azok iránt, akik hazavárnak.
Nem várom el én se, hogy a másik szaki legyen - én sem vagyok az, Aput/Apósomat kérdem, ha valami gondom van, de alapvető dolgokhoz értsen.
Az igaz, hogy bizonyos értelmi/érzelmi szint alatt nem engedném volán mögé az embereket - és ez sem reális, mert párszor én is kiesnék az ilyen szűrőkön :U :B

(#32678) Dluinet: ok, megnézem, ha engedi a céges proxy.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#32682) bitpork válasza Melack (#32681) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Bázzz, Dániában valahogy nem volt gond ha pályán a belső sávban 110-zel mentem. Még a bálna merga sem villogott, le, megvárta h kihúzódjak. Az ilyen dolgok szerintem fontosabbak mint egy kiégett izzó útszéli cseréje. Ami mellesleg még veszélyes is. A magyar autópályán a leállósávban kocsin kívül tartózkodók átlag túlélési ideje 20 perc...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32683) Melack válasza bitpork (#32682) üzenetére


Melack
veterán

Igen, a vezetési kultúra is hagy némi kívánnivalót maga után, ez biztos. Sokszor én lepődöm meg, amikor kiengedem a BKV buszt, majdhogynem ledudálnak a mögöttem állók....
A cserét nem is a leállósávban, inkább egy pihenőben tenném meg.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#32684) bitpork válasza Melack (#32683) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ott meg meglopnak :)) Bár tényleg csak kötekszem már :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32685) Doze válasza bitpork (#32680) üzenetére


Doze
aktív tag

Mondjuk abban igazat adok, hogy nem ez a fő ok. De azért valami szabályzás nem ártana az ilyen esetekre. pl: rendszám felír aztán fél év múlva megint kifogják akkor már nincs mit magyarázni (aj pont most megint stb :DDD ), mert éjszaka azért elég könnyű kivadászni. Meg ugye vannak az akkut féllápások is, azt nem fogom megérteni nem kell ehhez autó búzának lenni hogy legyen az embernek egy kis igényessége (nem inkább fél lámpázok vakoskodva oszt jóvan)... akkor ha nem is ott helyben de 1-2 nap múlva mutassa már meg valami szerelőnek, kérje meg a rokonát stb.

No de ha itt járunk, pl a sáros traktorokkal is kezdhetnének valamit.... mert rendesen szlalomozni kell a focilabda nagyságú agyagdarabok közt, ha esik egy kis eső rá akkor meg kész a baleset.... ha meg felszárad olyan mint ha földúton mennék, porzik... tom ezt városban nem érzékelik, de vidéken (sokszor aratás szezonban a forgalmasabb utakon) problémát jelent. (egyébként mintha fater mondta volna hogy régen megvágták érte a traktorost)

(#32686) Doze


Doze
aktív tag

Ilyen csak Pesten van, az ország vízfejében... XD... mondjuk mikor megyek keresztül rajta én vagyok a vidéki mazsola. (bár ha elnézek 1-2 sávot ezért berántom a kormányt a másik elé :DDD, ezzel mutatva hiába van Kazincbarcika írva az autó hátuljára, ezért veszett el bennem egy kis pesti vér :U )

(#32687) bitpork válasza Doze (#32685) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondjuk semeddig nem tartana rendszám alapján szemlére bekérni a kocsit mondjuk 1 héten belül h már meg van -é csinálva.

A trakisoknak megmár most is kötelező eltakarítani maguk után csak nem teszik sajnos.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32688) Winner_hun válasza bitpork (#32671) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kitámasztod a fékpedált. Sötétben kapunál megnyomod, nem kell hozzá fal. Ésatöbbi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32689) Winner_hun válasza DeFranco (#32674) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nyáron is télit rakok bele. Ugyanúgy mos, sosenemfagybe.
[KLIKK] - Ctrl+F ->55

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32690) bitpork válasza Winner_hun (#32688) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Te sem gondolod komolyan h minden indítózás előtt falhoz állsz, v megkérsz valakit v kitámasztod a fékpedált(?!)...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32691) Winner_hun válasza bitpork (#32690) üzenetére


Winner_hun
félisten

Minden indulásnál nem. Sőt, semmit nem ellenőrzök indulás előtt mert minek? Ha leállás előtt minden jó volt akkor indulás után is jó lesz. Amikor megyek akkor szoktam az első fényszórókat ellenőrizni. Vagy a kapun vagy az előttem levő kocsin. Az utóbbi 1,5 hónapban 2x kellett izzót cserélnem. Indulásnál égtek, útközben láttam hogy gebasz van. Érkezéskor már cseréltem is.
Indexet sosem ellenőrzöm, azt belülről menet közben is lehet tudni ha gond van. Féket meg hátsó helyzetjelzőket kocsitakarításnál általában ellenőrzöm ha már egy ideje nem néztem rá.
Neked az volt a kérdésed hogy egyedül hogy lehet ellenőrizni. Arra írtam néhány lehetőséget.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32692) Calogero válasza DeFranco (#32669) üzenetére


Calogero
addikt

3. pont: már nem kötelező a izzó készlet ([link])

Ettől függetlenül nálam is van tartalék izzó, kivéve a tompítottat (xenon miatt)

[ Szerkesztve ]

(#32693) bitpork válasza Winner_hun (#32691) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Költői volt a kérdés...és a javasolt megoldások is nagyon...körülményfüggőek. Én hetente 1x megyek kútra nyomástmérni, akkor asszony segít körülnézni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32694) Khelben válasza Calogero (#32692) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem a xenonból is van tartalék, mert ugyanúgy kell cserélni, mint a sima égőt. De kiégés miatt még sosem kellett, csak elhasználódik kb. 3 év alatt.

(#32695) Calogero válasza Khelben (#32694) üzenetére


Calogero
addikt

Az enyém 6 éves és még bírja.....

(#32696) -v- válasza Khelben (#32694) üzenetére


-v-
addikt

El a kurva anyját :(((

(#32697) bitpork válasza Calogero (#32695) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én nem tom az ényim korát de már nem annyira látok vele. Most futó project a lejmolás. :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32698) Khelben válasza Calogero (#32695) üzenetére


Khelben
nagyúr

Cseréld le, hidd el, nem bánod meg. Próbáld ki, hogy először csak az egyikbe teszel új égőt, látni fogod, mennyit gyengült. Engem 3 éves korában már zavart, hogy kevesebbet látok vele.

(#32699) -v- válasza bitpork (#32697) üzenetére


-v-
addikt

Foncsor nincs leégve a projektorról?

(#32700) bitpork válasza -v- (#32699) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez szombaton derül ki. Sajnos a búra is mattul. Szombaton kap egy polírt oszt meglátjuk.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.