Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#953) Piftuka válasza Chal (#952) üzenetére


Piftuka
veterán

:R

Minden szavaddal egyetértek. :K

Egyébként Székesfehérvár (és az ország) egyik legjobb vízminőségű régiója, illetve a megyei vízmű jelenleg ezt volt képes produkálni:
alt="" title=""

Gondolom látszik, hogy sajnos messze van a kristálytiszta, kék víztől! (Ez a felengedés utáni közvetlen állapot. Éppen elzártam a csapot.)

No, de majd remélhetőleg a homokszűrő és a Total Blue kombi tabletta megoldja ezt is. ;)

Amúgy sok helyen olvasható, hogy a papír tesztcsík pontatlan, megbízhatatlan; a tablettás mérő pontos. (Csak nem szabad kézzel hozzáérni a tablettához.)

A feltöltést, és a 4 kombi tabletta feloldódását követően ezt produkálja a víz:
alt="" title=""

[kép]
[kép]
[kép]

Nem tudom, mennyire jön át a képeken, nyilván a fotó kevésbé adja vissza, de több perspektívából is fotóztam... de nem rózsaszín (8.2); inkább a narancssárgás szín dominál. Ha akarom 7.6, ha akarom 7.8 a PH...

Érdemes ennek ellenére némi citromsavval (az van itthon; sósavat, kénes savat nem is akarok venni) kicsit csökkentenem a PH-n, vagy hagyjam?

(A klór egyértelműen kevés a mérés állapotában, de még nem klórsokkoltam a vizet, és mint említettem a tabletták pikk-pakk feloldódtak, és ~2 napon keresztül töltődött a medence vízzel, addigra elbomlott a klór.)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.