Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-22 22:39:15

LOGOUT.hu

Itt csak hivatalos forrásból származó információkat olvashatsz. Rajongói teóriák, egyebek ezen összefoglaló tárgyát nem képezik. Az összefoglalóval kapcsolatban bármilyen észrevételt, javaslatot szívesen látunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) -KP- válasza Tnil (#1384) üzenetére


-KP-
addikt

nem akarom újrakezdeni a vitát, de szó sincs ilyesmiről. a destroy ending a vég. minden más totál szembemegy azzal, amerre a mass effect trilógia haladt addig a pontig.

egyébként pedig egyetértek prolixussal. még bőven az me3 vég előtt kell elindulni és onnantól ismeretlen a végkifejlet. ergo nem is kell foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#1402) parkr


parkr
őstag

(#1403) #58450688


#58450688
törölt tag

(#1404) #85552128 válasza #58450688 (#1403) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nekem grafikailag az egyessel sincs bajom (azért a textúrákon javíthatnának, mert az még a 3-ban is ronda volt), csak az akkor még kezdetleges/kényelmetlen játékmenet/harcrendszer ami anno majdnem eltántorított a szériától. Ahhoz meg úgysem fognak nyúlni, pedig már a kettőé is elég jó, de a harmadik áll igazán kézre egér+billel + a kombók is nagyon bejöttek.

A Gamesconra viszont nagyon fura, hogy nem vittek semmit, most már én is azt mondom félúton valami nagy változás lehetett ami miatt ennyit csúszik a játék fejlesztése. :(

[ Szerkesztve ]

(#1405) k-adi válasza #58450688 (#1403) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nem remastered kell hanem egy jó ME4 (vagy ez az Andromeda legyen jó)

Bár így hogy nem mutattak semmit gamescon-on... eléggé gyanús. :U

(#1406) Chabe89


Chabe89
addikt

Már a 3. részt is nagyon sietve adták ki, azóta meg kb darabjaira hullott a gárda. Van egy olyan érzésem, hogy ez az Androméda lesz az utolsó szög a koporsóba és mehet a Medal of Honor mellé.

(#1407) BoneDragon


BoneDragon
veterán

De jó lenne ha megkapná az összes rész az andromeda frostbite motorját... Ahw, képes lennék teljes áron újra megvenni. Persze ez sosem fog megtörténni. :(

[ Szerkesztve ]

(#1408) parkr válasza BoneDragon (#1407) üzenetére


parkr
őstag

én is. főleg ha benne lenne az összes DLC is.

(#1409) #58450688


#58450688
törölt tag

Ha lessz is remake frosbite-ra tuti nem mert arra lehetetlen, ujra kéne irni az egeszett, de unreal4 motorra lehetne, atyaég olyan karaktert csinálnélk, hogy full szerelmes lennék egyből!:) én utálom a legjobban a remake áradatot, de MASS EFFECT első napos vétel lenne, bármelyik része!!
Photosoppal dobtam össze ezt a face modelt. Nekem a gyári Andromeda karakter tuti nem kell :)

Ö volt a trilogiában a karakterem. ez in game kép! már mutattam tudom. de én is rég láttam, elö is veszem a második részt pár kör erejéig :)
Ja és az utolsó fejlesztői naplóban az a bamba arcú Asari, remélem csak egy poén, mert én nem a futrinka utcával akarok majd játszani :)

[ Szerkesztve ]

(#1410) Vistaboy válasza #58450688 (#1403) üzenetére


Vistaboy
veterán

Én örülnék neki, ha a BioShock mintájára a Mass Effectet is felújítanák. Na persze csak akkor, ha ingyen megkapják azok, akiknek megvan DLC-stül az összes rész, ahogy a BioShock-nál is lesz.

Külön nem fizetnék érte csak azért, mert némiképp szebb lett a grafika, de így, ha ingyen megkapják a régi rajongók, akkor én is újra végigvinném az elejétől.

(#1408) parkr: Abban az esetben, ha valakinek még nincs meg a trilógia valamelyik darabja, vagy a DLC-k, persze, kérjenek érte pénzt. Na de aki korábban már megvette aranyáron - 17K volt a ME3 CE, emlékeztek rá, milyen nagy pénz volt ez akkor? Manapság már lassan ennyi lesz az alapkiadás, de akkor nagy érvágás volt, egy olyan DLC miatt, amit az eredeti játékból vágtak ki (From Ashes).

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1411) vg válasza Vistaboy (#1410) üzenetére


vg
addikt

"Akkor"? Őőő, 4 éve jelent meg a Me3... ;] ;] ;] ;] Annyit nem romlott a forint szerintem. :DDD Én 1996-ben 12e-ért vettem a Phantasmagoria-t, hát az milyen sok volt "akkor"...

(#1412) Vistaboy válasza vg (#1411) üzenetére


Vistaboy
veterán

Elhiszem. Mint ahogy azt is, hogy egyesek szerint van értelme 40K-ért megvenni az új játékok CE kiadását, mert van benne szobor.

Nálam a Mass Effect 3 CE volt az első, aminél már szívtam a fogam az ára miatt. A ME2 CE két évvel korábban még 11K volt, és tartalmilag alig volt eltérés hozzá képest. A harmadik résznél kezdődött el kicsúcsosodni az EA DLC-mizériája, erre értettem a dolgot.

Nálam ez marad meg emlékezetben, mint az első, és mai napig legdrágább játék, ami 15K-nál többe került úgy, hogy gyakorlatilag azt kaptuk, mint két évvel korábban, csak közben kapzsivá vált a kiadó.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1413) #58450688


#58450688
törölt tag

Mass Effect Andromeda VS Original Mass Effect Trilogy! | Epic Cinematic Music Video!

Commander Shepard
April 11 2154 - Forever! Heroes Never Die!
In memory of Commander Shepard!

[ Szerkesztve ]

(#1414) J.Hetfield


J.Hetfield
aktív tag

Ma este PlayStation Meeting, talán kapunk néhány morzsát:
[link]

(#1415) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#1416) J.Hetfield


J.Hetfield
aktív tag

Végre mozog :C

(#1417) vg válasza oriic (#1415) üzenetére


vg
addikt

Iszonyat gagyinak tűnik. :(

(#1418) Dogengar válasza vg (#1417) üzenetére


Dogengar
aktív tag

Lehet tényleg igaza pletyka, hogy nem haladnak vele aztán azért rejtegetik, ez is elég rövid videó volt.

(#1419) #85552128 válasza vg (#1417) üzenetére


#85552128
törölt tag

A karakteranimáció Bioware szokás szerint gyenge, de amúgy jónak tűnik, a hang és vizuális effektek is tetszettek.
JÖJJÖN MÁR !!! :D

[ Szerkesztve ]

(#1420) oriic válasza vg (#1417) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nekem viszont tetszik,egyedül a férfi főhős arca furcsa nekem.

Live-Die-Respawn

(#1421) vitaro válasza oriic (#1415) üzenetére


vitaro
senior tag

Nem hozott lázba, habár ebből messzemenő következtetéseket nem lehet levonni, bármi lehet belőle. Kicsit mondjuk gáznak tartom, hogy egy új ME első valamirevaló gameplay videója a grafikáról szól. Tudjuk, hogy fasza motor a Frostbite, szép lesz a játék. Az arcokkal viszont hadilábon állnak, a főszereplő fazon és a Shrek-fejű asari is elég bamba.

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#1422) oriic válasza vitaro (#1421) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyébként jött a hír, hogy lesz új trailer meg gameplay TGS-en jövő héten.

Live-Die-Respawn

(#1423) J.Hetfield válasza oriic (#1422) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

A videóban azt mondja a pali novemberben lesz új trailer, de akkor tök jó, hogy nem kell ennyit várni.

(#1424) Televan74 válasza oriic (#1420) üzenetére


Televan74
nagyúr

Majd csinálunk női főhőst! :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1425) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Hát én sem estem hasra valahogy...szép, meg szép és ennyi. Ilyen sok hallgatás után egy első gameplay videó lehetett volna valami ütősebb is, főleg, hogy manapság inkább az a trend, hogy az ilyenekben többet mutatnak, mint ami a játékba végül bekerül.

Amúgy vicces, hogy a faszi odamegy az alien device-hoz, körülötte addig senki, aztán hopsz, cutscene-ben már ott vannak vagy 4-en, de a legjobb, hogy a férfi és a női sisakos alak vágásonként pozíciót vált, egyik pillanatban a nő van a főhős bal oldalán, a férfi a jobbon, a következő vágásnál meg fordítva. Ja és persze sisakkal megy oda, de sisak nélkül látható a cutscene-ban az irányított főhős...

Most vagy én láttam rosszul valamit, vagy tényleg képesek voltak ilyen durva hibákkal bejelentkezni.

Fun fact: A készítők nagyon szerethették a Borderlands 2 végét. Aki játszott vele tudni fogja miért. Vaults? Galaxistérkép, hologrfikus bolygókkal, megjelölt Vault-okkal? Éppen már csak a "no rest for the wicked" hiányzott.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1426) parkr válasza J.Hetfield (#1423) üzenetére


parkr
őstag

November 7 ugye "N7 day"

én ezt az asarit nem nagyon fogom szeretni, már az előző trailerben sem tetszett a feje.
amúgy egész jól visszahozta a ME hangulatot. nem lesz ez rossz szerintem.

(#1427) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Azt nem értem minek kell az Asari-ra Tini Nindzsa Teknőc maszk. Tiszta illúzióromboló.

(#1428) Lui04


Lui04
aktív tag

Hát ez olyan semmilyen volt :( A mozgások, a környezet, a karakterek, a játékmenet hááát egyik sem tűnt olyan jónak. Azért nem szabad lehúzni az egész játékot egy 3 perces videó miatt, de ha ilyeneket mutogatnak belőle...

(#1429) S1M0N válasza parkr (#1426) üzenetére


S1M0N
senior tag

Az asari arca nekem sem tetszik, furcsa az előző részekben látott fajtársaihoz képest.

Amúgy tetszetős volt a videó, remélhetőleg novemberben majd többet is megtudhatunk a történetről, egyebekről is.

Várós, ez nem is kérdés, de a BioWare egyszer már eljátszotta a bizalmamat (hazudtak pl. a befejezés mechanikájáról), szóval azért kissé szkeptikus vagyok. Bár ahogy ismerem magam, úgy is első napos vétel lesz. :DDD

(#1430) vg válasza S1M0N (#1429) üzenetére


vg
addikt

Én is megveszem első nap ps4-re, de ez a "demó" kb olyan mint DA:I Descent DLC-je. Nem győzött meg. Talán a két hónap múlva érkező normális előzetes már szuper lesz.

(#1431) vitaro válasza vg (#1430) üzenetére


vitaro
senior tag

ME3 után megfogadtam, hogy soha többet nem rendelek elő vagy veszek meg első nap semmit. A trailereknek, előzeteseknek úgysem lehet hinni már manapság.

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#1432) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Megint csak a rinyát olvasni... Szerintem brutálisan néz ki. Igaz a mozgás elég fura elsőre, de biztos finomítanak rajta. Aki meg 2017 elejére várja ezt, az csalódni fog...

(#1433) BoneDragon válasza [Prolixus] (#1425) üzenetére


BoneDragon
veterán

Tényleg helyet cserélnek többször is. Bazdki, ekkora hibát bent hagyni. :C

(#1434) J.Hetfield


J.Hetfield
aktív tag

[link]
A főhősök testvérek, a country videóban látott N7 pedig az apjuk, érdekes családi sztori lesz :Y Kis Dragon Age 2 beütése van.

(#1435) leviske válasza oriic (#1415) üzenetére


leviske
veterán

Remélem a mozgás sebességen javítanak, mert ez így elsőre olyannak tűnik, mint a DA: I-ben. Ott elment, de TPS-ben nem biztos, hogy ez jó lenne.

Bár aztán lehet, hogy ez csak az alpha és a PS4-en való 4K miatt volt.

A mimikák viszont Frostbite és BioWare viszonylatban nézve szerintem nem rosszak.

(#1434) J.Hetfield: Erről nekem is a DA2 jutott eszembe, bár remélem a sztorijukat jobban összedobják.

[ Szerkesztve ]

(#1436) olymind1 válasza leviske (#1435) üzenetére


olymind1
senior tag

Az a kényelmes kocogás megvan itt is, mint ahogy Shepard mozgott a Citadellában, simán Mass Effect-es, új motor ellenére :DD

[ Szerkesztve ]

(#1437) oriic válasza J.Hetfield (#1434) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lol, apa-fia-lánya mind N7 ügynökök?

Live-Die-Respawn

(#1438) leviske válasza oriic (#1437) üzenetére


leviske
veterán

Azt már többször jelezték, hogy az új fő karakter nem lesz N7 ügynök.

(#1436) olymind1: De tényleg. :DDD És a videókban is a mozgások olyanok. Meg az átugrás kifejezetten ME3-as lett, csak kameranézet változás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#1439) #85552128 válasza leviske (#1438) üzenetére


#85552128
törölt tag

A helyszínnek meg kicsit Collector hajó feelingje van a kettőből.

(#1440) olymind1 válasza #85552128 (#1439) üzenetére


olymind1
senior tag

Jaja, azokra a lebegő platformokra emlékeztet kicsit.

Jetpack landoláson remélem finomítanak majd még egy picit.

Az a semmiből előtűnő talajt meg tuti DAI-ból hozták át, bár jobban nézne ki ha azok a háromszög alakú hengerek jönnének fel elénk mint a szélén:

Mozgás közben a hullámzása jópofa főleg a bal oldalán látni, az semmiből elénk elővarázsolódók már kevésbé.

(#1441) olymind1


olymind1
senior tag

Itt jobban látszik:

Linkben nagyobb

Mobilnetesek, a link alatt egy 27MB-os GIF van!

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#1442) BoneDragon válasza olymind1 (#1441) üzenetére


BoneDragon
veterán

Ezeket miért nem lehet linkben? :U :(((

Valaki törölhetné mindkettőt.

(#1443) parkr válasza BoneDragon (#1442) üzenetére


parkr
őstag

osztán minek? ;]

(#1444) #58450688


#58450688
törölt tag

Hmmm végre gameplay, hangulat, grafika rendben, nyilván a grafikát demózták, a történetet, nem is lehetne 3 percben, vannak benne hibák, szóval lehet a véglegesben benne sem lesz ez? Prolixus-nak igaza van helycserés támadás volt, ami brutál gáz, egy ekkora címnél főleg, hogy ez az első érdemi ingame jelenet sor :)
Azért remélem a karakter generálást nem veszik ki mert ha nem csinálhatok saját FemRyder-t, akkor kb máris 50% al kevésbé érdekel a játék :) Egyébként letöltöttem és kikockáztam pár helyen, érdekelne mi a jelentése a páncélokon feltűnő röviditéseknek, mert pl N7-et sehol sem láttam. Ja erről jut eszembe, megjött az N7 es mezem, készítettem is egy élőszereplős videót, még az előző trilógiához, légyszi zsurizzétek le, csak két napom volt rá, de szerintem nem annyira gáz!
Mass Effect Live Action Trailer Demo | Illium Nos Astra | Short Film By: Koródi Antal
:R :R :R

(#1445) leviske válasza #85552128 (#1439) üzenetére


leviske
veterán

Én eddig fenntartottam a feltételezést, hogy Protheanok lesznek az ellenfél, de a háttérben lévő piramisok után az első trailerben látottakat csak azzal tudom magyarázni, hogy a Protheanok is elég sok technológiát örökölhettek az ősibb fajoktól.

Ez magyarázná a mostani déjá-vu-t is.

(#1440) olymind1: A Mass Effect hamarabb látott ilyet. Emlékezzünk csak a 3. rész Legion-ös küldetésére.

Engem jobban izgat a háttérben a két piramis, ami már a korai koncepcióknak is a része volt és az "ősi faj" kapcsán merültek fel. (Eközben az "újnak" elhintett energia alapú másik fajra utalnak a növényekkel, szóval fura.)

(#1446) Vistaboy válasza oriic (#1415) üzenetére


Vistaboy
veterán

A videó alapján ezt mondom:

- A grafika jó, végre nem csak a karakterek arca, hanem az öltözékük is kellően ki van dolgozva, bár az Asari tényleg rondán fest azzal a Tini Nindzsa Maszkkal, ahogy írták feljebb. A környezet bemutatásához választhattak volna egy nyíltabb, felszíni terepet, tele ismeretlen flórával és faunával, nem egy ilyen zárt, sötét pályát. Bár szerintem akkor már gondban lett volna szegény PS4 Pro a sebességgel, mert picit ott is berángatott, amikor közelről mutattak több mozgó karaktert egyszerre (2:26-nál).

- Az animáció szerintem elfogadható, bár nem a legjobb. A mozgás is rendben van, de ránézésre a jetpack behozásával sokkal több lett a platform-elem, ami szerintem nem jó irány. Oké, lehessen feljutni magasabb helyekre vele, az ugrás eddig is hiányzott a szériából, de azért ne csináljunk már platformer ugrabugrát a Mass Effectből, pls. Legyen benne akció is, persze, de ne vigyék túlzásba a lövöldözést, és főleg ne erőltessék bele a multit, mert akkor elcseszik az egészet.

- A kezelőfelületet és irányítást pedig normálisan, egérre és billentyűzetre optimalizálják PC-n, ne pedig kontrollerre, mert a Mass Effect 3-ban is marha idegesítő volt, hogy szinte minden cselekvést a SPACE lenyomása aktivált, emiatt állandóan mást csinált az emberem, mint amit akartam. Fedezékbe bújás helyett vetődött, és még sorolhatnám.

- Ami a legjobban érdekel, az a történet, a karakterek jellemvonásai, a párbeszédek során hozott döntések következményei, az ismeretlen fajok és bolygók felfedezése, valamint egyéb olyan szerepjáték-elemek, melyekből sajnos egyre kevesebb maradt, ahogy haladt előre a sorozat. Ne járjunk úgy, mint az előző trilógiában, hogy egy három részen át kibontakozó, grandiózus sztorinak a végét - aminek már kezdetben több tucatnyi befejezést ígértek cselekedeteink és döntéseink alapján -, egy huszárvágással elcseszik, csak mert lusták voltak azt befejezni.

- És ne legyen kivágva semmi fontos az alapsztoriból, hogy azok is megérthessék és ne maradjanak ki semmi fontos történetszálból, akik nem rohannak első nap Season Passt venni. Igaz, tudjuk, a mai világban egy játék DLC-k nélkül már meg sem jelenhet, de olyat adjanak hozzá, ami valóban kibővíti a sztorit, nem pedig szimplán kiegészíti. Nem mindegy.

Röviden ennyi. Részemről nagyon várom már, de azonnal lemondom az előrendelést, ha tömény akciójátékot csinálnak belőle, hogy minél több konzolos megvegye.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1447) vg válasza Vistaboy (#1446) üzenetére


vg
addikt

"A kezelőfelületet és irányítást pedig normálisan, egérre és billentyűzetre optimalizálják PC-n, ne pedig kontrollerre"

PC-n a Mass Effect 3-ban az ég világon semmi kontroller támogatás nincs. Egyik részben sincs.

(#1448) olymind1 válasza Vistaboy (#1446) üzenetére


olymind1
senior tag

Az a spacecowboy/girl asari tényleg érdekes :DDD

Környezettel nem lesz gond szerintem, elég megnézni az Inquisition-t, vagy a Star Wars Battlefront-ot.

Inquisition-nel se erőltették meg magukat a pc-s irányítással, bár azért 1-2 gombot csak tudnak "optimalizálni" / átvariálni pc :U

A BW ígérgetni szeret, hogy ilyen meg olyan következmények aztán valahogy mindig elmarad a nagy durranás, bár azért a DAI-nál már látszott pár dolog belőle, de ugye a vége ígyis-úgyis ugyan az lett, de mintha jobban megerőltették volna magukat mint a Mass Effect sorozatnál.

Én mellék küldetésektől fosok, ME1-nél pl tetszett hogy apró küldetéseknél is volt akár 3-4 féle megoldás/kimenetel bővített párbeszédekkel/opciókkal, ezeket hozhatnák vissza, nem pedig tovább egyszerűsítsék az egészet, mint a ME3/DAI-nál tették. Winter Palace főküldetés legalább jó volt, olyan szintű variálhatóság/párbeszédrendszer kellene minden küldetéshez ebbe meg minden további Bioware játékba is.

Attól félek itt is átesnek a ló túloldalára, itt is lesz sok nagy felfedezhető pályarész (mint a DAI-ben is volt) aztán elfelejtik feltölteni normális tartalommal.

Nagyon hangoztatják hogy exploration, remélem nem abban merül ki, hogy használd a kézi scannert növények felfedezésére... DAI gyűjtögetés ami kb semmire se volt jó, azt remélem valahogy fejlesztik vagy át se hozzák.

DAI történet DLC után nem lepődnék meg már semmi se... :U

Most a grafikát demózták, bár az várható hogy jó lesz ezzel a motorral, történet karakterek párbeszédrendszer és a többit meg majd meglátjuk.

Ugrani lehet, multit talán picit összetettebbé teszi. Remélem én is hogy nem lesz köze single kampányhoz, de ME3 multi nekem tetszett, remélem itt is lesz olyan jó, vagy még jobb, sokat toltuk, úgyhogy azt a részét is várom nagyon :)) De a single részét mégjobban :DD

(#1447) vg: Pont azt írja, az bill+egér legyen jobban variálható, ne pedig 1 gomb mindent megold mint kontrolleren/rel. Szerintem is dettó :)

[ Szerkesztve ]

(#1449) vg válasza olymind1 (#1448) üzenetére


vg
addikt

Nem lehet programozható egér gombra tenni? :F szerk: ja értem, lassan forognak a kerekek

[ Szerkesztve ]

(#1450) Vistaboy válasza vg (#1449) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem a kiosztás a lényeg, hanem hogy normálisan írják meg az irányítást, ne pedig úgy, hogy egy gombbal kelljen mindent csinálni. Baromi idegesítő, hogy teljesen más cselekedetet hajt végre a karakter, mint amit akarok, ha véletlenül egy milliméterrel arrébb mutat a kurzor, mert ott épp van egy fal, odébb meg már nincs.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.