Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-22 22:39:15

LOGOUT.hu

Itt csak hivatalos forrásból származó információkat olvashatsz. Rajongói teóriák, egyebek ezen összefoglaló tárgyát nem képezik. Az összefoglalóval kapcsolatban bármilyen észrevételt, javaslatot szívesen látunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) AAtt1la válasza tiv83us (#150) üzenetére


AAtt1la
aktív tag

De azért bezárták a Citadelt mikor közeledett a Fejedelem.

A Cerberus nem két emberrel jutott be.Mondjuk az engem is érdekelne,hogy sikerült nekik.

De ez játék,a fenét se érdekelte,hogy jutott be a Cerberus,simán jól esett odavágni nekik megint.
Ennyi erővel bármilyen sztoriban találsz buktatókat,olyan dolgokba pedig amik nincsenek tisztázva a játékban,bármit bele lehet magyarázni.
Nekem tetszett a harmadik rész,a játék végével sincs komolyabb bajom(bővitett változattal,mert anélkül nem tudom mit gondolt a Bioware).Nem erre számítottam,de abban is biztos voltam,hogy nem egy hatalmas űrcsatában poroljuk el a Kaszásokat.

[ Szerkesztve ]

(#152) Zoli133 válasza tiv83us (#150) üzenetére


Zoli133
őstag

Tudta irányítani a Catalyst a keepereket Vigil elmondja, csak pár életben maradt prothean "programozta" át a keepereket ami miatt már nem ment neki.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#153) tiv83us válasza Zoli133 (#152) üzenetére


tiv83us
veterán

Ha nehany Prothean at tudja programozni a Keepereket, akkor eleg hihetetlen, hogy a Catalyst, a legfejlettebb AI az univerzumban nem kepes "visszaprogramozni oket".

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#154) [Prolixus] válasza tiv83us (#153) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Logikus lenne, ha ugyanaz lenne a metódus. De mi van ha a protheanok genetikai manipulációval befolyásolták a keeper-eket? tudjuk, hogy több faj fejlődését is irányították. Ebbe valamiféle örökítőanyagos bűvészkedés is bele kellett tartozzon, akár direkt, vagy indirekt módon. Mindenesetre ha ilyen módon befolyásolták a keeper-eket, akkor pl. nem hiszem, hogy a Catalyst képes lett volna visszacsinálni a dolgot. Nincs fizikai teste, nem kaphat elő egy mikroszkópot, hogy "nézzük csak, mit is csináltak a prothianok, aztán tervezzünk rá egy ellenszert". Ő sem volt mindenható. A Levik egyetlen célra tervezték, és lényegében "csak" annyi képessége volt, hogy befolyással volt a Kaszások (és az első ciklus előtti "valamik") tudatára, kvázi indoktrinálta őket.

Abban viszont egyetértek, hogy akkor, olyan peaceful időkben Saren simán megoldhatta volna a feladatát conduit nélkül is.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#155) tiv83us válasza [Prolixus] (#154) üzenetére


tiv83us
veterán

En a Catalyst-et ugy tudom elkepzelni, mint a getheket, az egesz nem mas, mint egy szoftver es barhova fel tudja magat tolteni, ami megfelelo processing energiaval rendelkezik (lasd, amikor a gethek feltoltottek magukat a quarianok felszerelesebe, hogy segitsenek nekik alkalmazkodni Rannoch atmoszferejahoz. Azaz a Catalyst is egy program, ami a Citadelben "el", a Citadelre van feltoltve es tulajdonkeppen azt csinal vele amit akar. Ez egy eleg nehezen hiheto tortenet szvsz, hogy a keepereken mulik az, hogy a Reaperek el tudjak kezdeni a cycle of extinction-t...
Dehat ezek mind szorszallhasogatasok, ez egy videojatek, csak nem jon be, hogy az irok egyaltalan nem terveztek elore, mikor elkezdtek a ME1-et.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#156) [Prolixus] válasza tiv83us (#155) üzenetére


[Prolixus]
addikt

És akkor azt is el tudod képzelni, hogy anno a Levik fogták magukat, és leültek programozni? :DDD

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#157) oriic válasza nanorambo (#142) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Az EC kicsit javított rajta."

Igen javított. Nagyon kicsit. Most ha olyan hangulatban lennék anyáznék egy fél oldalt, de ehhez most melegem van. Igen tetszett a ME3, jó Mas Effect játék volt, viszont bitang xar befejezés.

A készitők évekig szajkózták nekünk hogy minden döntésünk kihatással van a játékra, minden számit akármit is csinálunk. És igen a 2. részig ez tényleg igy volt. Millió döntési kihatás, ilyen utalás, olyan utalás, ha dlc-kkel játszottál a következő részben volt visszautalás rá.

Erre jön a 3. rész és semmi, szó szerinte SEMMI kihatással nem voltak a korábbi döntéseink a befejezéshez.

és ha már befejezés. Millió kérdés nyitva maradt, és a legvégén képesek voltak a pofánkba tolni prólógusnak. ÁLLÓKÉPEKET. ÉRTED ÁLLÓKÉPEKET.

Na itt szakadt el az ékszíj nálam.

Hogy Liara-t nem voltak képesek 3 rész után lemodellezni, mert lusták voltak, inkább egy ingyenes képet szerkesztettek át, hogy a csillámfaxláma befejezés után a bolygós képet is a netről szedték. Ekkora grandiózus projectnél miért kellett ezt csinálni? MIÉRT? Arról nem is beszélve hogy alapból szerintem csúnyább lett a 3. rész mint a 2.

Jesszus, hol van a várt Epikus dialógus minden reaperek legnagyobbikával? ( Harbinger)

És még mindig azt mondom hogy az a rohadt indoktrinációs teória ezerszer jobban jött volna ki a végkifejlettel.

No mindegy, mégis összejött a fél oldalas hülyeség. :( Elnézést érte.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#158) nanorambo válasza oriic (#157) üzenetére


nanorambo
őstag

Megértem. Tényleg vannak bicskanyitogató dolgok. Egy ekkora volumenű játéknál egy photoshoppolt ingyenes képet betenni, az egyik legjobb karakter arcának, ráadásul csak 2-d ben...
(Gondolom Talira gondoltál, mert Liara arca rendesen meg van csinálva)
A "nagyapó mesél" résznél, a háttér egy az egyben megtalálható a google képkeresővel. Egy "sample" kép az is. Arról már nem is beszélek, hogy még anno valaki linkelt egy alig ismert együttes számát, ami teljesen a mass effect 3 sztoriját énekli el. Van benne starchild meg stb. A játék megjelenése előtt jó 3 évvel volt feltöltve youtubera...

[ Szerkesztve ]

(#159) oriic válasza nanorambo (#158) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na arról a bandáról me egy szót sem mondok inkább... Ott dobtam fel a pacsker majdnem .

Amúgy hja Tali-ra gondoltam, fene tudja miért Liara-t irtam.

A Sample képekkel amúgy nincs baj, bevett szokás csomó helyen, de kéremszépen, ne egy ekkora projectnél vegyék elő ezeket? Nem hiszem el hogy nem volt, mittudomén egy hete a grafikusoknak csinálni egy rendes Tali-s képet, meg egy normális hátteret a végére. :W

(#160) [Prolixus]

Lehetséges, de még mindig jobb volt ilyen téren, mint a 3. rész.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#160) [Prolixus] válasza oriic (#157) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"És igen a 2. részig ez tényleg igy volt. Millió döntési kihatás, ilyen utalás, olyan utalás, ha dlc-kkel játszottál a következő részben volt visszautalás rá."

Én nem így látom. A 2. rész eléggé erősen bizonyíték volt rá, hogy a döntési lehetőségek csupán illúziók. Hiába hoztál te meg, úgy gondoltad komoly jelentőséggel bíró döntéseket, a 2. részben ebből alig köszön vissza valami.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#161) tiv83us válasza [Prolixus] (#156) üzenetére


tiv83us
veterán

Nem. Azert tartottak rabszolgakat.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#162) [Prolixus] válasza tiv83us (#161) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Hát nemtom mennyire lenne tanácsos, a rabszolgákkal fejlesztetni egy olyan programot, ami pont a rabszolgák kényszerű technológiai fejlesztéseinek következményeit hivatott megakadályozni. :) Másrészt ha a Catalyst "csak" egy program, mivel magyarázod az indoktrinációs képességeit? A Kaszások a mélyűrben voltak, mégis ugyanúgy hatással volt rájuk a Catalyst, nem jöttek rá, hogy a tevékenységükről, amit hisznek, nem önszántukból hiszik, hanem más hiteti el azt velük (Catalyst). Wi-fi? :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#163) tiv83us válasza [Prolixus] (#162) üzenetére


tiv83us
veterán

Oke, a rabszolgak egyertelmuen nem a sajat agyukat hasznaltak, mikor megalkottak a Catalyst-et, arra voltak a Leviathan artifact-ek, amin keresztul a rabszolgak ugy tancoltak, ahogy a Leviathanok futyultek. A Catalyst pedig nem "indoktrinalta" a Reapereket a mely urben, hanem o hozta letre oket, o adta nekik a Leviathan formajat. A Reaperek valoszinuleg az elso harvest utan mentek a deep space-be, hogy konzervaljak az energiajukat a kovetkezo harvestig 50k ev mulva. A Catalyst egyszeruen a Reaperek kollektiv intelligenciaja. Az indoktrinaciot a Reaperek tokeletesitettek (Leviathan szerint). Az, hogy a Reaperek tudataban vannak-e annak, hogy a Catalyst iranyitasa alatt vannak, arra a jatekban nem kapunk valaszt, viszont az univerzumban ok testesitik meg a perfekt AI-t, tehat reszben fuggetlenek es tudnak donteseket hozni, "gondolkodni".

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#164) [Prolixus] válasza tiv83us (#163) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"Oke, a rabszolgak egyertelmuen nem a sajat agyukat hasznaltak, mikor megalkottak a Catalyst-et, arra voltak a Leviathan artifact-ek, amin keresztul a rabszolgak ugy tancoltak, ahogy a Leviathanok futyultek."

Oké, de az ő képességeik sem korlálanok, nem tudnak mindenkit úgy bábuként irányítani, ahogy láttuk. Ha erre képesek lettek volna a saját korukban, eleve nem lett volna a "technológia fellázad" probléma, eleve nem lett volna szükség a Catalyst létrehozására. Nyilván a Catalystet ha mással hozatták létre, azok full control alatt álltak, de ennek ellenére én továbbra is kicsit ellentmondásosnak tartom ezt: programszerű MI-t létrehozni full control alatt álló rabszolgákkal olyan célból, hogy szabályozza a nem full control alatt álló alattvalók által létrehozott programszerű MI-ok ténykedését...?

"A Catalyst pedig nem "indoktrinalta" a Reapereket a mely urben, hanem o hozta letre oket, o adta nekik a Leviathan formajat."

Te magad írtad, hogy a Kaszások tudnak döntéseket hozni, gondolkodni, részben függetlenek. Ez azt jelenti, hogy a Catalyst nem képes olyan szint totális mind control-ra, mint amire a Levik voltak képesek (korlátozott mértékben). Nekem egyértelműnek tűnik a párhuzam a Kaszások indoktrinációja között, no meg aközött, ahogy a Catalyst befolyása alatt tartja a Kaszásokat. Saren is tudott gondolkodni, önálló döntéseket hozni, részben független volt, nem egy totális báb, aki minden percben aktív felügyeletet igényel, mert saját maga képtelen bármit is csinálni. Szóval hívhatod ahogy akarod, de hiába a Catalyst hozta létre a Kaszásokat, nincs totális hatalma felettük. A Catalyst ugyanazt csinálja a Kaszásokkal, mint a Kaszások a Shep féle ciklus indoktrinált ügynökeivel.

"Az indoktrinaciot a Reaperek tokeletesitettek (Leviathan szerint)."

Ja, a saját maguk képességeit tökéletesítették valóban. De a Levik képességei mellett elbújhatnak a Kaszások képességei ilyen szempontból, hívjuk akárhogy, amire a Levik képesek. Az indoktrináció hosszabb-rövidebb távon ropogós zombivá süti az alany agyát, vagyis komolyabb célokra használhatatlanná válik az ügynök. Ezzel szemben a Leviathanok bábjai, azok az emberek, akiket DLC-ben láttunk 10 évig voltak totális control alatt, de miután az végetért, mégis úgy tűnt, hogy megtartották az intelligenciájukat. Az indoktrináció erre nem lett volna képes. Továbbá a Levik még a Kaszásokat is legyakják ilyen téren, a DLC-ben látható, hogy még ha valszeg nem kis erőfeszítésbe kerültis a Leviknek, de végül úgy szedték le a Kaszást az égről, mint legyet a kemotox.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#165) tiv83us válasza [Prolixus] (#164) üzenetére


tiv83us
veterán

Ugy latszik egyre kozelebb kerulunk ahhoz, hogy egy kepet fessunk az egesz Leviathan thrallokrol es a Catalyst-rol es a Reaperek tortenelmerol, technologiajukrol.
Meg annyit fuznek az utolso mondatodhoz, harom Leviathan joint erovel kaptak le a Capital Shipet az égbű, viszont vajon kepesek lennenek-e ugyanerre, ha hirtelen feltunne Harbinger es meg 200 haverja, hogy kihalassza oket Desponia tengerebol? A Levik szama igen megcsappant, pedig a Catalyst akkor meg nem is Reaperekkel mukodott, csak egy "sima" szintetikus sereggel (ezekrol sajnos sokat nem tudunk).
Meg annyit fuznek utoljara hozza, hogy a Leviknek szuksege van az artifact-ekre, hogy ilyen huzasokra kepesek legyenek, mig a Reapereknek eleg a jelenletuk ahhoz, hogy az organikusokat befolyasuk ala vonjak.

ps:

"Te magad írtad, hogy a Kaszások tudnak döntéseket hozni, gondolkodni, részben függetlenek. Ez azt jelenti, hogy a Catalyst nem képes olyan szint totális mind control-ra, mint amire a Levik voltak képesek..."

Ezt nem tudjuk biztosra, hogy a Catalyst nem kepes ra, avagy nem akar beavatkozni a Reaperek munkassagaba, hiszen elvileg o azert lett letrehozva, hogy felugyelje a cycle-okat.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#166) [Prolixus] válasza tiv83us (#165) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"harom Leviathan joint erovel kaptak le a Capital Shipet az égbű, viszont vajon kepesek lennenek-e ugyanerre, ha hirtelen feltunne Harbinger es meg 200 haverja, hogy kihalassza oket Desponia tengerebol?"

Szerintem nem, és ez magyarázat lehet arra a kérdésre, hogy a Levik ilyen erők birtokában miért csak ültek a seggükön és rosszabb esetben vártak a csodára ((hogy valamitől vége legyen a Kaszások dominanciájának)), jobb esetben megterveztették a Crucible ((én ezt feltételezem, mivel csak ők ismerték alaposan a Catalystet, kizárásos alapon csak ők tervezhettek olyan eszközt, ami a Catalyst működését befolyásolja. Az artifactok segítségével, számtalan ciklusán át pedig megcsinálhatták a terveket a rabszolgáikkal)), ahelyett, hogy aktívan kimásztak volna a csatatérre, és felvették volna a Kaszásokkal a kesztyűt.

"A Levik szama igen megcsappant, pedig a Catalyst akkor meg nem is Reaperekkel mukodott, csak egy "sima" szintetikus sereggel (ezekrol sajnos sokat nem tudunk)."

Ebben szerintem semmi meglepő nincs. Ha te egy olyan faj vagy, ami némi artifact boost-tal abszolút kontrollt tud gyakorolni minden organikus faj egyedeivel szemben/felett, akkor nincsen is igazából szükség komoly védelmi rendszerre az alattvalókkal szemben. A Levik pont azért basztak rá a Catalysttel, mert azt nem tudták irányítani, így az képes volt egy sereget szervezni ellenük, ami meglepetésszerűen lecsaphatott rájuk.

"Meg annyit fuznek utoljara hozza, hogy a Leviknek szuksege van az artifact-ekre, hogy ilyen huzasokra kepesek legyenek, mig a Reapereknek eleg a jelenletuk ahhoz, hogy az organikusokat befolyasuk ala vonjak."

Shepard elméjébe is faszául betúrtak anélkül, hogy a közelben, ott a tenger mélyén lett volna ilyen artifact (Nem láttuk legalábbis, hogy lenne. Az elmejátékban ugyan feltűnik, de azok nyilván csak Shep agyában történtek meg). Szerintem a képesség alkalmazásához nem szükséges artifact, vagyis ilyen szempontból pont ugyanúgy működik, mint az indoktrináció. Az artifact szerintem ahhoz kel, hogy a képességüket olyan helyen lévő lények ellen is tudják használni, ami fizikailag nincs a közelükben.

"Ezt nem tudjuk biztosra, hogy a Catalyst nem kepes ra, avagy nem akar beavatkozni a Reaperek munkassagaba, hiszen elvileg o azert lett letrehozva, hogy felugyelje a cycle-okat."

De, tudjuk. Onnan tudjuk, hogy a Crucible tette lehetővé Kaszások feletti totális kontrollt. A control opcióval kapcsolatos beszélgetésekből egyértelműen az jön le szerintem, hogy ha Shepard azt választja, akkor olyanra lesz képes, amit még a Catalyst sem tudott elérni: A Kaszások önálló, de befolyásolt tudata megszűnik létezni, helyette egyetlen vezérlő tudat lesz, aminek a bázisát Shepard tudata adja.

De amúgy ettől függetlenül nem látok a rendelkezésre álló infók alapján értelems magyarázatot arra, hogy ha a Catalyst képes lett volna a totális kontrollra a Kaszások felett, akkor miért ne alkalmazta volna. A Catalyst meg nem azért lett létrehozva, hogy felügyelje a ciklusokat...azért lett létrehozva, hogy megakadályozza, hogy a levik alattvalói olyan szintetikusokat tervezzenek, amik végül kiírtják őket. A ciklusokat ő maga hozta létre azzal, hogy megalkotta a Kaszásokat.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#167) tiv83us válasza [Prolixus] (#166) üzenetére


tiv83us
veterán

"Shepard elméjébe is faszául betúrtak anélkül, hogy a közelben, ott a tenger mélyén lett volna ilyen artifact (Nem láttuk legalábbis, hogy lenne. Az elmejátékban ugyan feltűnik, de azok nyilván csak Shep agyában történtek meg). Szerintem a képesség alkalmazásához nem szükséges artifact, vagyis ilyen szempontból pont ugyanúgy működik, mint az indoktrináció."

Lehet, hogy ugyanazon elven mukodik, de az elmeturas es az indoktrinacio (agymosas) kozott van egy enyhe kulonbseg. Az indoktrinacio egy hosszu folyamat, es teljesen mas eredmenyeket produkal, mint a Levik elmeturasa.

"De, tudjuk. Onnan tudjuk, hogy a Crucible tette lehetővé Kaszások feletti totális kontrollt."

Shepard szamara. A Catalyst-nek nem volt szuksege a Crucible control paneljere, ahhoz, hogy bele tudjon avatkozni a Reaperek akarataba (emlekezz vissza, mikor meg mielott a Crucible aktivalodott volna, a Starchild mondja, hogy "I control the Reapers"), tehat neki nem kell ket kallantyut megfogni ahhoz, hogy kontrolallja a Reaperekt. Sot, kell hogy valamilyen szinten kontrollalja oket, hiszen ha belegondolsz, mikor megalkotta Harbingert es nem tud beleavatkozni a "gondolatmenetebe", akkor Harbinger akar gondolhatott is volna egyet es elmehetett volna nyaralni Ibizara.

"De amúgy ettől függetlenül nem látok a rendelkezésre álló infók alapján értelems magyarázatot arra, hogy ha a Catalyst képes lett volna a totális kontrollra a Kaszások felett, akkor miért ne alkalmazta volna."

Ez szerintem teljesen egyertelmu, hogy a Catalyst, ha akar, total kontrol ala tudja venni a Reapereket, hiszen csak amig Shepard-el beszelgetett, addig kb 20 Capital Shipet lattunk ellibegni a Crucible korul es egyiknek sem jutott eszebe bedaralni az egeszet a turoba, mivel a Catalyst "visszafogta" oket.

"A Catalyst meg nem azért lett létrehozva, hogy felügyelje a ciklusokat...azért lett létrehozva, hogy megakadályozza, hogy a levik alattvalói olyan szintetikusokat tervezzenek, amik végül kiírtják őket. A ciklusokat ő maga hozta létre azzal, hogy megalkotta a Kaszásokat."

Rosszul fogalmaztam, a Catalyst azert lett letrehozva, hogy biztositsa az organikusok fennmaradasat., csak neki egy kicsit mas elkepzelese volt az organikus eletformak fennmaradasarol :).

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#168) [Prolixus] válasza tiv83us (#167) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"Lehet, hogy ugyanazon elven mukodik, de az elmeturas es az indoktrinacio (agymosas) kozott van egy enyhe kulonbseg. Az indoktrinacio egy hosszu folyamat, es teljesen mas eredmenyeket produkal, mint a Levik elmeturasa."

A Kaszások csak befolyásolni tudnak, agymosni, ezzel szemben a Levik totális kontrollt tudnak gyakorolni az áldozataik felett. Szerintem utóbbi "üti" az előbbit.

"A Catalyst-nek nem volt szuksege a Crucible control paneljere, ahhoz, hogy bele tudjon avatkozni a Reaperek akarataba (emlekezz vissza, mikor meg mielott a Crucible aktivalodott volna, a Starchild mondja, hogy "I control the Reapers"

Ja, utána meg azt mondja, hogy a crucible megváltoztatta, fejlesztette, olyan képességeket adott neki, amiknek eddig nem volt a birtokában. Plusz azt is hozzáteszi, hogy ugyanakkor ő ezeket nem tudja aktiválni, ezekhez egy külső valaki kell, ott és akkor éppen Shepard.
Naná, hogy kell valamilyen szinten kontrollálnia a Kaszásokat, de én hol mondtam ellenkezőjét ennek? Én pont ez magyarázom már a nemtom hanyadik kommentemben, hogy szerintem egyértelmű, hogy a Catalyst nagyjából "csak" annyira volt képes a Kaszásokkal, mint mondjuk a Kaszások az emberekkel (kvázi indoktrinálta a Kaszásokat). Arra nem volt képes, amire a Levik igen...ők nem "csak" indoktrináltak, hanem totális kontrollt gyakoroltak: Ha valaki az ő teljes befolyásuk alá került, nem részben önálló, de befolyásolt tudattal rendelkező, valamennyire mégis döntésképes valakivé vált (mint az indoktrináltak, mint pl. Saren, vagy mint a teóriám szerint a Kaszások maguk), hanem egy teljesen "üres" bábbá, akinek csak akkor van mozgása, ha megrángatják a drótot, tehát akinek semmilyen önálló akarata nincs.

"Ez szerintem teljesen egyertelmu, hogy a Catalyst, ha akar, total kontrol ala tudja venni a Reapereket, hiszen csak amig Shepard-el beszelgetett, addig kb 20 Capital Shipet lattunk ellibegni a Crucible korul es egyiknek sem jutott eszebe bedaralni az egeszet a turoba, mivel a Catalyst "visszafogta" oket."

Ehhez nem kell totális kontroll alá vonni őket, elég egy olyan gondolatmagot elültetni mindegyiknek a fejében, hogy az a cucc ott nem veszélyes, és most van fontosabb feladatunk is ettől...persze mindezt úgy, hogy a Kaszásoknak ne tűnjön fel, hogy eza gondolat nem a saját gondolatuk, hanem egy idegen valami. Sarennek sem tűnt fel, hogy a Sovereign olyan irányba terelgeti a felfogását, amilyen irány neki kedvez, ugyanúgy a Catalyst is eljátszhatta ugyanezt, nem kellett hozzá rövidpóráz meg drót.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#169) tiv83us válasza [Prolixus] (#168) üzenetére


tiv83us
veterán

"Ja, utána meg azt mondja, hogy a crucible megváltoztatta, fejlesztette, olyan képességeket adott neki, amiknek eddig nem volt a birtokában. Plusz azt is hozzáteszi, hogy ugyanakkor ő ezeket nem tudja aktiválni, ezekhez egy külső valaki kell, ott és akkor éppen Shepard."

Total irrelevans milyen lehetosegek nyiltak meg a Catalyst es Shepard elott, a Catalyst addig is iranyitotta a Reapereket, mint ahogy (mint mar emlitetettem, mondja is a Crucible aktivalas elott, hogy o iranyitja az egesz bandat). Az uj lehetosegek alatt azt erti, hogy mostmar lehetoseg van masnak atvenni az iranyitast a Reaperek felett, letrehozni a szintezist, vagy egyszeruen egy kispisztollyal lerendezni az egesz Reaper sereget.

"(kvázi indoktrinálta a Kaszásokat)"

Amirol te beszelsz, az nem lenne elegendo arra, hogy visszafogjon tobb szaz Reapert, hogy ne szedjek izekre a Crucible-t, mig a Catalyst Sheparddal cseveg. Szerintem ez kimeriti a totalis kontrol fogalmat.

"Ehhez nem kell totális kontroll alá vonni őket, elég egy olyan gondolatmagot elültetni mindegyiknek a fejében, hogy az a cucc ott nem veszélyes, és most van fontosabb feladatunk is ettől...persze mindezt úgy, hogy a Kaszásoknak ne tűnjön fel, hogy eza gondolat nem a saját gondolatuk, hanem egy idegen valami."

"elég egy olyan gondolatmagot elültetni mindegyiknek a fejébenhogy az a cucc ott nem veszélyes, és most van fontosabb feladatunk is ettől."

Konyorgom, ennel mi lenne fontosabb a Reapereknek, hisz ez ellen harcolnak vegig. A Catalyst utan a legintelligensebb AI sereg ami letezik, es nem tunik fel nekik egyaltalan, hogy ott egy szuperfegyver, ami ki tudja mit csinal...akar el is pusztithatja oket? Meg Saren es TIM is kitort az indoktrinacio alol nehany masodpercre, pedig ok kicsit kevesebbek voltak, mint egy Reaper.

Szerintem itt ellentmondasz magadnak, a Reaperek vedik a Citadel conduitot, legyaknak mindenkit aki megprobal feljutni Londonbol, maga Harbinger is tiszteletet teszi annak erdekeben, hogy senki ne aktivalhassa a Crucible-t. A Catalyst mar csak akkor mondja azt, hogy oke, legyen, megcsinaltad, megerdemled, hogy vegrehajtsd amiert idejottel. Ehhez igenis full mind control kellett a Catalysttol, hogy "na sracok, a Crucible-t mostantol beken hagyni, epp Sheppel targyalok".

Az egesz zavaros ugy ahogy van, most viszont megyek VB-t nezni a kocsmaba, adios! :)

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#170) leviske


leviske
veterán

(#81) orichalcos: Igazából nem volt olyan konfliktus és olyan zárás a játékban, ami elképesztően más irányba vinne. Ezt jól lehetett látni a ME2>3 szállezárásokon is.

A kroganok bőven kaphatnak/találhatnak Shep után is gyógymódot a bajukra, csak akkor nyilván nem lesz Ő egy ikonikus alak. Quarianok közül a fiatalok nincsenek a flotillan, a geth-ek meg újraalkothatók fejletten. A reaper-ök mind a három befejezésben eltűnnek és mind a három esetben extrém technológiai ugrást nyújtanak a galaxis népei számára. Innentől, ha ki akarnak nyúlni a korábbi cselekedetek felé, akkor csak szóban említést kell tenni arról, ha Shepard munkásságának köszönhető a dolog.

(#102) tiv83us: Az oroszlánüvöltéses krogan lehet akár egy két lábon járó varren is. :DDD Csak akkor fura, hogy pár ezer év alatt nem cseréltek N7 logót.

(#171) tiv83us válasza leviske (#170) üzenetére


tiv83us
veterán

A keresztenyek sem csereltek le a logojukat 2000 ev alatt, szal' ez irrelevans :))

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#172) [Prolixus] válasza tiv83us (#169) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Egyre inkább koncepcionális jellegű ez a "vita", ugyanazon szóhasználat mögött úgy tűnik te és én másra gondolunk, így egyre kevésbé látom értelmét ennek. Erre azért még válaszolok, de azt hiszem részemről ennyi. :)

"Total irrelevans milyen lehetosegek nyiltak meg a Catalyst es Shepard elott, a Catalyst addig is iranyitotta a Reapereket, mint ahogy (mint mar emlitetettem, mondja is a Crucible aktivalas elott, hogy o iranyitja az egesz bandat)."

A control nem csak irányítást jelent, jelenthet fennhatóságot, felügyeletetet is. Ez az értelmezése a szónak szerintem jobban ráillik a szerepére. Én úgy gondolom, ha a Catalyst eleve totális kontrollal bírt volna a Kaszások felett, akkor eleve nem lett volna semmi értelme a CONTROL opciót felajánlani Shepradnak. Mondja a Catalyst, hogy az ő megoldása a problémára már nem működik, ezért találniuk kell egy újat. Erre felajánlja ugyanazt a képességet Shepardnak, amivel ő maga is bír...miért is? Hogy talán majd Shepard okosabb, találékonyabb lesz nála és ugyanolyan erők birtokában jobban fogja terelgetni a nyájat? Nem hiszem. Szerintem a CONTROL opció azért kerülhetett be a repertoárba, mert többet nyújt, mint amire a Catalyst képes. Ezért lehet new solution.

"Konyorgom, ennel mi lenne fontosabb a Reapereknek, hisz ez ellen harcolnak vegig. A Catalyst utan a legintelligensebb AI sereg ami letezik, es nem tunik fel nekik egyaltalan, hogy ott egy szuperfegyver, ami ki tudja mit csinal...akar el is pusztithatja oket? Meg Saren es TIM is kitort az indoktrinacio alol nehany masodpercre, pedig ok kicsit kevesebbek voltak, mint egy Reaper."

Nem mondok ellent magamnak, arról van szó, hogy van valami amit én lehetségesnek tartok, te pedig nem. Továbbra is tartom, hogy nem szükséges teljes kontroll ahhoz, hogy békén hagyják a Cruciblet. Elegendő annyira "buherálni" a logikájukat, hogy mást gondoljanak róla, mint ami valójában. Ez pont elég, nem kell hozzá bábként rángatni őket zsinóron, ami a totális kontrollt jelenti.

Saren és TIM kitört az indoktrináció hatása alól igen, de mindkét esetben külső segítségre volt szükség, aki "felvilágosította" őket. A Kaszások fejét meg senki nem beszélte tele ott és akkor, hogy "bazzeg, hát vakok meg hülyék vagytok, az a szar ki fog nyírni titeket".

(Azt már halkan jegyzem meg, hogy mind Saren, mint TIM "felviláosodása" szerintem nagyon hihetetlen volt, lászik mindkettőn, hogy csak a döntési opció miatt szuszakolták bele ezeket. Saren 5 percen át papol arról, hogy hűdejó, jönnek a Kaszások, Sovereign milyen kóser, ő maga meg az implatnjaival a jövő megtestesülése, minden organikus végzete, milyen fasza már neki, bla-bla. Erre Shepard benyögi, hogy vegye észre, az implantjain keresztül irányítja, harc helyett inkább megadja magát a Kaszásoknak...erre Saren rögtön "maybe you are right...". No komment. Holott előtte is fújta neki már Shep, amikor találkoztak pepitában ugyanezt, akkor mégsem volt hatása rá. Szóval ezekben a "kitörtünk az indoktrináció hatása alól" jelenetekben szerintem nem sok konzekvencia van. TIM-re egyébként a játék végén már aligha volt szükség, a Catalyst ott már azt akarta, hogy Shepard felmenjen hozzá, szóval lehet éppen ő csinált valamit a Kaszásokkal, hogy azoknak csökkent a befolyása TIM felett és így az "ki tudott törni".)

"legyaknak mindenkit aki megprobal feljutni Londonbol, maga Harbinger is tiszteletet teszi annak erdekeben, hogy senki ne aktivalhassa a Crucible-t."

Ezt még jó, hogy említed, mert nem furcsa kicsit, hogy Harbinger London romjainál mindenkire lő, még Shepardra is, és érdekes módon mindenkit eltalál elsőre, kivétel a jó öreg Parancsnokunkat? Az leterítő lövését meg látványosan jó messziről indítja, mintha szándékosan nem akrná telibetalálni (a korábbi célpontjainál nem így lőtt, pontszerűen sebészi pontosságal egyből eltalált mindent). Ez nekem sehogy sem jön össze. Miért? Ha a Catalyst irányította volna, eleve vagy kinyírja rendesen Shepardot, vagy direkt rá sem lő, és hagyja, hogy elérje a conduitot. Ez a "köztes megoldás" (rá is lövünk, meg is sütjük, de azért ha szerencsénk van, annyira nem sül meg hogy kinyiffanjon) értelmetlen a Catalyst szempontjából. Nyilván ezt azzal is lehet magyarázni, hogy bénán oldották meg a készítők, meg ilyesmi (akárcsak Saren és TIM esetét fentebb), ugyanakkor pont faszául beleillik az én teóriámba: Miszerint nincs a Catalystnak teljes befolyása a Kaszások felett, és ott Londonban is összesen annyira futotta az erejéből, hogy "megzaravja" kicsit Harbingert, vagyis az így a kulcsfontosságú pillanatban, rá nem jellemző módon rosszul célzott, illetve nem várta meg, amíg Shepard végleg kileheli a lelkét, hanem nyugisan elhajókázott.

Na mindegy, két dologban azért egyetértünk: Egyrészt, hogy a fenti témában nem értünk egyet, másrészt, hogy nagyon látszik: nem volt koncepciójuk már az elejétől kezdve a sztori befejezését illetően. Adjisten. :)

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#173) leviske válasza [Prolixus] (#172) üzenetére


leviske
veterán

Most toltam végig (és teszem el pár évre) a játékot, így friss az élmény. A Catalyst szvsz a controllnál belátja, hogy Ő egy gép és az organikusok igen is képesek az elképzelésein felül teljesíteni. Ezért ajánlja fel, hogy Shepard gondolatai, emlékei, morálja válljon a "controllá" a reaper sereg felett.

A szintézisnél pedig azt mondja el, hogy ígyis-úgyis a szintézis lesz a következő evolúciós lépcsőfok és hogy ő és a kaszások ezzel már korábban próbálkoztak (prothean<>collector esetleg?), csak az organikusok nem álltak erre készen (Javik hozzáállása a gépekhez), míg az aktuális ciklus bebizonyította, hogy igen (Joker<>EDI, bizonyos esetben geth<>quarian).

Nem gondolom, hogy ez koncepciótlan volt, ahogy TIM és Saren kilengése sem az indokrináció alól. Gondolj csak egyszerűen arra, amikor egy drogfüggő egy pillanatra ráeszmél, hogy mivé lett, aztán inkább újra elfedi a gondolatot és adja a következő adagot.

(#174) [Prolixus] válasza leviske (#173) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Nem hiszem, hogy egy olyan akármi, amit a következetes (gépi) logika vezérel, és nem hatják meg a haszontalan érzelmek és érzelmi befolyásoltság, bármikor is azt gondolná, hogy egy organikus valami jobban képes lenne megoldani egy ilyen problémát, mint ő, a szuperintelligens AI. Még úgy sem, ha kontrolt kap a Kaszások felett.

"Gondolj csak egyszerűen arra, amikor egy drogfüggő egy pillanatra ráeszmél, hogy mivé lett, aztán inkább újra elfedi a gondolatot és adja a következő adagot."

Ez azért elég rossz példa, belátod ugye? A drogos ha éppen nincsen drogmámorban, és elég intelligens, tökéletesen belátja a helyzetét, hogy mivé lett stb. Nem kell hozzá semmilyen ráeszmélés, meg a fejed felett hirtelen váratlanul felgyulladó villanykörte. A következő adagot sem ezen felvilágosodás elhesegetéséért adja be, hanem a pszichés és/vagy fizikai függés miatt.

Egyébként nem is ezért volt TIM és Saren felébredése hülyeség, hanem mert elvileg úgy szól a fáma, hogy az indoktrináció hatalmét nem lehet legyőzni. De ha mégis le lehetne, kissé *erőltetett*, hogy ez mindkettejüknek a játékok fináléjában, részben kulcsmomentumában sikerül, nem az elején, vagy a közepén, holott nagyjából ugyanazokkal korábban is szembesítve lettek, mint amivel a "felébredésük" előtt bombázták az indoktrinált agyukat.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#175) leviske válasza [Prolixus] (#174) üzenetére


leviske
veterán

Egy következetes gépi logika átadja az irányítást, mikor ráeszmél, hogy a logikája rossz. Emellett a catalystot nem úgy kell elképzelni, hogy ott szaladgál egy szellemgyerek a citadell irányítóközpontjának a tetején és kalibrálgatja a különböző reaperek haladási irányát. A catalyst a reaperek számára kb olyan, mint a geth konszenzus, csak mégis saját tudattal.
Shepard a kontrollnál nem konkrétan átveszi Shepardként az irányítást, hanem ezt a tudatot frissíti. Hozzá adja a saját eszenciáját, gondolkodásmódját, emlékeit. Gyakorlatilag azt hajtja végre, amit a quarian<>geth kapcsolat rendezéséhez is kell, csak egyiknél ezeket előhozzák, másiknál meg "beviszik". A szintézises szöveg ehhez akkor tenne súlyban hozzá, ha megvalósítják a koncepciókból azt, hogy Shep hasonlóan félig Husk-á válik, ahogy TIM (így kissé erőltetett az, hogy félig szintetikusnak nevezi Shepardöt, miközben a ME2 arról győzködött, hogy ez nem így van).

A drogos pedig igen is jó példa, mert általánosságban az is "megtörhetetlen", mégis előfordulhat, hogy az önvád előtör bizonyos hatásra, amit a delikvens el akar nyomni.
Ami az indoktrináció és a drog közt eltér, hogy előbbi az erős elméket nem töri instant össze. Nem is tudja. Ez látszik Saren megnyilatkozásaiból és TIM dokumentációiból/monológjaiból. Mindketten erős személyiségek és mindketten önigazultak. Ez utóbbi ponton fogja meg Saren-t Sovereign azzal, hogy Ő egy nélkülözhetetlen személy és TIM-et a Catalyst azzal, hogy tévedhetetlen. Egész egyerűen szimplán a kezük alá dolgoznak és elhitetik velük, hogy nincs gond. Ekkor hiába vágod a képükbe az igazat, hiszen a saját "józan" meglátásuk szerint sínen vannak és minden a saját elképzeléseik szerint halad. Viszont az 1 és 3 végére mindkét szereplő eljut arra a pontra, mikor már látványosan hazudnia kell magának és mikor szembesíted, akkor nem tud már abba kapaszkodni, hogy a tervei szerint halad minden, hiszen addigra már rég elsodorták a hazugságok.

Saren esetében ez a pont már majdnem eljön Virmire-on is, míg TIM-nek kell az, hogy ne tudjon a Catalyst közelébe jutni.

(#176) leviske válasza leviske (#175) üzenetére


leviske
veterán

"pedig igen is jó példa"

Hajlamos vagyok túlzásba esni. A lényeg, hogy szerintem az. :R

(#177) [Prolixus] válasza leviske (#175) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Hogy lehet a logikája rossz? Pont ez a lényeg, hogy ő mindig következetes lesz, szemben mondjuk az emberekkel, akik többnyire nem logikusan, hanem sztereotipikusan gondolkodnak. A logikája esetleg hiányos lehet, de az adott információk birtokában, azokból kiindulva rossz semmiképpen sem. És a Catalystnek bizony volt ideje megfigyelni dolgokat, gyűjteni a data-t, szóval bocs, de nem látom be, Shepard emlékei meg "esszenciája" mégis miért lenne egyáltalán előrelépées ebben a kérdésben. Ez szerintem tipikusan az a szentimentális hozzáállás, amit a racionális döntéshozásban igyekeznek elkerülni.

"A drogos pedig igen is jó példa, mert általánosságban az is "megtörhetetlen", mégis előfordulhat, hogy az önvád előtör bizonyos hatásra, amit a delikvens el akar nyomni."
Hát persze, szegények megtörhetetlenül drogfüggők akarnak lenni. :U

A hozzászólásod többi részével sem értek egyet, de ezzel kapcsolatban nincs is értelme vitázni, mert egyikükről sem csináltunk (csinálhattunk) szakszerű pszichoanalízist, és felteszem te sem vagy klinikai szakpszichológus. Lehet úgy volt, ahogy írod, de lehet nem. Annyit fűznék még hozzá, hogy ha az érvelésed igaz, akkor ez a fene veszélyes és félelmetes indoktrináció nem is olyan erős és megtörhetetlen, mint amilyennek az egész trilógiában beállítják. Szóval én itt a pszichoanalízistől függetlenül a diskrepanciát látom.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#178) Kidus válasza [Prolixus] (#172) üzenetére


Kidus
őstag

En nem latok utalast/bizonyitekot arra, hogy ok tudjak, hogy a sok pont kozul ami a conduit fele igyekszik, Shep az egyik.
Az sem biztos, hogy felismerheto kb. szaz ember kozt, egy km magassagbol egy reaper szamara, hogy hopp ott szalad :)
Amugy meg a jatek tele van hibakkal es ellentmondasokkal, amikkel mar foglalkozott tobb tucat video/elmebaj szintjet surolo fan, en ugy vagyok vele, hogy elfogadom olyannak, amilyen, szorakoztatasra valo, es arra tokeletesen jo, nem kell tudnia mindent megmagyarazni.
A hangulat, a kapcsolatok amiket alakitgatsz, a beszelgetesek, az egyutt harcolas, a zene, a poenok stb... ez szerintem a lenyeg, meg az hogy muszaj elovennem neha mert hianyoznak a karakterek :)

ps: ezt nem csak neked, hanem csak ugy belevakkantottam :)

Assuming Control

(#179) [Prolixus] válasza Kidus (#178) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"En nem latok utalast/bizonyitekot arra, hogy ok tudjak, hogy a sok pont kozul ami a conduit fele igyekszik, Shep az egyik.
Az sem biztos, hogy felismerheto kb. szaz ember kozt, egy km magassagbol egy reaper szamara, hogy hopp ott szalad"

Vágom, de egy állításnál az utalások/bizonyítékok hiánya nem jelenti az állítás ellenkezőjét. :) Szóval az is lehet hogy tudták, az is lehet, hogy nem. Ahogy a Kaszások érzékszerveire vonatkozóan sincsen semmilyen érdemi információnk. Éppen ezért állnak meg ezek a fejtegetések a koncepciók szintjén.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#180) leviske válasza [Prolixus] (#179) üzenetére


leviske
veterán

Aki ilyen feltételek mellett a problémát okozó lehetőséget választja, nem tudom miért játszott végig egy trilógiát és várja(?) a folytatást. :)

(#181) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Kíváncsi vagyok rá, bár azt meg kell mondjam, hogy a harmadik rész Prothean DLC-fiaskója, valamint az ominózus végjáték a mai napig szálka picit a szememben. Akárcsak a Dragon Age: Inquisition esetében, a Mass Effect 4-et is valószínű megveszem majd, de okulva a fentiekből, elő biztosan nem fogom rendelni.

Ui.: Mondjuk ha kapunk tesztpéldányt belőlük, akkor azzal javítanak a megítélésemen. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#182) oriic válasza Vistaboy (#181) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Ui.: Mondjuk ha kapunk tesztpéldányt belőlük, akkor azzal javítanak a megítélésemen. :DDD"

FŐleg ha mondjuk Xbox-os példányt kapunk. Vagy PS4-est. :DDD

Live-Die-Respawn

(#183) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Hogy szokott kinézni ez a "kapunk tesztpéldányt" dolog amúgy? Teszt után vissza kell adnotok a játékot?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#184) Vistaboy válasza oriic (#182) üzenetére


Vistaboy
veterán

Akkor elmehetnek a ***censored***-ba. Majd a tesztet a saját példányom alapján készítem el, a végső pontszámból pedig levonok hármat, "konzol-exkluzivitás miatti késedelem" címszóval. ;] :DDD

(#183) [Prolixus]: Ezek preview kódok, melyeket Steam, Origin vagy Uplay alatt kell aktiválni. Mivel hozzákötődik a fiókhoz, így nem is lehetne azt visszaadni. Hogy utána megmarad-e teljes játékként, az attól függ, hogy milyen kódot adott a forgalmazó.

Vannak olyanok, amelyek csak bemutató jellegűek, előzetes teszthez, de ezek nem tükrözik a végleges játék minőségét, egy demónak vagy bétának foghatók fel. De legtöbbször teljes játékot kapunk, hiszen tesztre küldik őket, egy demó alapján pedig nem lehet bemutatót írni, pláne RPG esetén.

Eddig egyedül a Far Cry 3 volt az, ami a teszt írása óta valahogy eltűnt, de mivel a Uplay egy rakás *****, ezért nem csodálom. Steam és Origin alatt ilyesmi nem fordul elő.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#185) [Prolixus] válasza Vistaboy (#184) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Köszi a választ. A forgalmazót ilyenkor ti keresitek meg, hogy szeretnétek tesztpéldányt, vagy jelentkeznek "maguktól"? Illetve amikor indult az oldal, akkor kikeresett kit? :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#186) oriic válasza [Prolixus] (#185) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezt nem biztos hogy itt kellene megbeszélni. Ha érdekel a dolog kérdezd privátban, bár nem biztos hogy válaszolhatunk a dologra. ( PC tesztpéldányokban nem vagyok jártas én)

Live-Die-Respawn

(#187) Vistaboy válasza [Prolixus] (#185) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ne haragudj, de már így is többet írtam, mint szándékomban állt. Legyen elég annyi, hogy kölcsönös megállapodás alapján készülnek a tesztek. Nekik reklám, nekünk nézettség. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#188) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Ok, gondoltam hoyg nem lesztek túl beszédesek ebben az ügyben, de egy próbát megért. :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#189) Ryder62 válasza [Prolixus] (#188) üzenetére


Ryder62
őstag

Ezt a kérdést nem teheted fel, nem elérhető, ki van szürkítve. :DDD

(#190) tiv83us


tiv83us
veterán

Na ehhez mit szoltok? :
2014 dec. 31, ha az Amazon kem halozata jol mukodik.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#191) Jason19 válasza tiv83us (#190) üzenetére


Jason19
senior tag

Placeholder?

(#192) tiv83us válasza Jason19 (#191) üzenetére


tiv83us
veterán

Valszeg. Kizart, hogy 2015 Q4 elott kint legyen. Az angol amazon meg messzebre ment, meg boritot is fabrikalt neki :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#193) #85552128 válasza tiv83us (#190) üzenetére


#85552128
törölt tag

Lehet, hogy a trilógia nextgenre ?
Mondjuk bármi is ez nem konkrét dátum az Amazonnál így szokták felvinni a rendszerbe aminek nincs konkrét dátuma, csak az évet tudják.

[ Szerkesztve ]

(#194) tiv83us válasza #85552128 (#193) üzenetére


tiv83us
veterán

Nem hinnem, hogy eroforrast es penzt fektetnenek bele abba, hogy a ME trilogy kicsit szebben csillogjon, eleg csunya bukta lenne nekik penzugyileg.
Hat szerintem az Amazon nem tud egyelore semmit, meg csak egy trailert sem lattunk, kizart hogy ebben az evben teljes jatekot kapjunk :N

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#195) oriic válasza tiv83us (#190) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Placeholder. Kizárt hogy idén jöjjön, még csak egy teasert sem láttunk.

Live-Die-Respawn

(#196) Kidus


Kidus
őstag

Megjosolom, hogy jovo marcius 21 :U

Assuming Control

(#197) Televan74


Televan74
nagyúr

2015 -ben esélyesebb.[link]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#198) tiv83us válasza Kidus (#196) üzenetére


tiv83us
veterán

Marcius 21 szombatra esik :U
Esetleg 24 :U

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#199) Kidus válasza tiv83us (#198) üzenetére


Kidus
őstag

De en 21-et josoltam.

Assuming Control

(#200) leviske válasza tiv83us (#194) üzenetére


leviske
veterán

A DE:HR-DC után egyáltalán nem lenne ördögtől való, ha kijönne a régi trilógia olyan konzolokra, amiken a régi nem fut. Grafikai tuningnak is megtenné annyi, hogy nem butított textúrákkal adják ki és hozzák a ME2 szintjét.

u.i.: Az új rész bejelentésének nem lenne ideális az idei N7 day? Már persze, ha arról megy most a találgatás. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.