Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-22 22:39:15

LOGOUT.hu

Itt csak hivatalos forrásból származó információkat olvashatsz. Rajongói teóriák, egyebek ezen összefoglaló tárgyát nem képezik. Az összefoglalóval kapcsolatban bármilyen észrevételt, javaslatot szívesen látunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) nanorambo


nanorambo
őstag

Egy jó háttérkép, így estére:
[link]

(#202) Vistaboy válasza tiv83us (#190) üzenetére


Vistaboy
veterán

Mivel a Dragon Age: Inquisition megjelenése után irányítják csak át a csapat jó részét erre a projektre, idén tuti nem fog megjelenni, de még jövőre is kérdéses, legalábbis abból kiindulva, hogy eddig gyakorlatilag semmit nem mutattak belőle.

Ha tippelni kellene az új Mass Effect megjelenésére, akkor én személy szerint 2015. végét - 2016. elejét mondanám. Legvalószínűbbnek a karácsonyi szezon néz ki, de pár hónapos csúszás még tuti lesz az első bejelentett időponthoz képest. Ha pedig előbb konzolokra jön ki, mint anno a ME1, akkor PC-n lehet, hogy csak 2016. végén kapjuk meg. De ne legyen igazam. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#203) oriic válasza Vistaboy (#202) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én inkább tavaszt, sőt talán a nyarat mondanám. Még az sem biztos, hogy a gamescom-on látunk a játékból valamit.

Live-Die-Respawn

(#204) Vistaboy válasza oriic (#203) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igazság szerint itt most főleg arról van szó, hogy a készítők mennyire akarnak hűek maradni a trilógiához? Elvégre, ha se előzmény se pedig folytatás nem lesz az új ME, akkor vajon micsoda? Remélem, hogy nem csinálnak belőle egy multira kihegyezett lövöldözést N7 páncélba bújt alakokkal, mert akkor részemről máris felejtős a dolog.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#205) oriic válasza Vistaboy (#204) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem folytats lesz, csak lesz gondolom egy nagyobb időugrás. A reboot témát nem hiszem hogy meglépik, de a multi a ME3-t nézve tuti benne marad. Kérdés hogy ilyen dolgokat mint single co-op, vagy rombolható környezet ( Frostbite ugyebár) beletsznek-e.

Live-Die-Respawn

(#206) leviske válasza oriic (#205) üzenetére


leviske
veterán

A DA:I esetében is volt olyan jelenet a kiadott anyagokban, hogy ráborítják talán a várkaput(?) az ellenségre, meg felemelik a hidat az átjutáshoz. Meglepne, ha ezeket pont az új ME-ből hagynák ki.

(#207) tiv83us


tiv83us
veterán

2015 vegen itt kell legyen, mar 2 eve folyik a fejlesztes (DA:I) ide vagy oda, azert ne tartson mar 4 evig egy jatek fejlesztese...:U
De inkabb adjanak neki idot, minthogy olyan texturakat kapjunk, mint ami az ME3-ban volt, meg ordoguzo jeleneteket.
Ja es jovore Karacsonyra mar ralan nekem is lesz Xbox One-om ;]

ps: Multira tuti, hogy nem fogjak epiteni a jatekot, de mivel lenyegeben nagyon sok jatekosnak az mentette meg a jatekot, igy tuti nem hagyjak ki. Egyreszt a jo sok mikrotranzakcios penzek miatt, masreszt meg a 3-ban szuper fun volt a mult :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#208) oriic válasza tiv83us (#207) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"2 eve folyik a fejlesztes "

És nem voltak képesek az év legnagyobb játékos eseményére legalább egy rövid CGI trailert összehozni? :DDD

Live-Die-Respawn

(#209) tiv83us válasza oriic (#208) üzenetére


tiv83us
veterán

Hat most erre mit mondjak, akkor Casey Hudson (meg a fel fejleszto stab) hazudik. :U

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#210) oriic válasza tiv83us (#209) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De ezt csak én találom furcsának? Ott a játék láttunk belőle részleteket az E3-on, de egy trailert nem...Mindegy várok tovább.

Live-Die-Respawn

(#211) Apollyon válasza oriic (#210) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem úgy volt hogy amúgy már játszható állapotban van a game? Volt valami videó, amin az egyik fejlesztő krapek nyomta controllerrel és mutatták oldalról a monitorját is, persze úgy hogy mi ne nagyon lássuk mi van ott.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#212) tiv83us válasza oriic (#210) üzenetére


tiv83us
veterán

Nem, en is. Nagyobb a hype. ME3 kinda "bukasa" utan elkell, gondolom ez a gondolatmenetuk.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#213) nanorambo válasza oriic (#210) üzenetére


nanorambo
őstag

Persze. Most a Dragon Age-t akarják "lenyomni" mindenkinek a torkán. Amíg az meg nem jelenik egy deka új infót és videót sem fogunk kapni az új Mass Effectről. Utána viszont állítom, hogy eddig még nem látott mértékű reklámot fog kapni a Mass Effect.

(#214) tiv83us


tiv83us
veterán

ME4 a Comic Con-on, julius 26-an.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#215) oriic válasza tiv83us (#214) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na vajon trailert kapunk? :) :D Tippre jön egy 5 másodperces beharangozó, néhány felvillanó snitt, és egy kiírás hogy wow, jövünk. :)

Live-Die-Respawn

(#216) tiv83us válasza oriic (#215) üzenetére


tiv83us
veterán

Jah, en sem varok tul sokat, bar a cikk szerint egy orat szannak ra.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#217) [Prolixus] válasza tiv83us (#216) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Jah, egy 59 percnyi, "fú, milyen fasza dolgokat tudunk a frosbite 3-mal", "fú milyen fasza lesz a játék", "fú, mennyire fognak számítani a döntéseink" jellegű cukormázzal nyakonöntött fejlesztői bullshit lesz, aztán kapunk 1 percnyi mozgóanyagot is, amihez odaírják majd, hogy pre-pro-alpha gameplay. :DDD

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#218) oriic válasza [Prolixus] (#217) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na kb ezt akartam leírni én is. :DDD

Live-Die-Respawn

(#219) nanorambo válasza [Prolixus] (#217) üzenetére


nanorambo
őstag

:C
Sajnos valószínű, hogy ez lesz.

(#220) AAtt1la


AAtt1la
aktív tag

[ Szerkesztve ]

(#221) nanorambo válasza AAtt1la (#220) üzenetére


nanorambo
őstag

"Egyfolytában csak szépen gondoltam, arra a kurva hídra mióta itt vagyunk."
:D

(#222) [Prolixus] válasza nanorambo (#221) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ez miből van?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#223) nanorambo válasza [Prolixus] (#222) üzenetére


nanorambo
őstag

Amiből AAt1la képe is: Kelly hősei. Kicsit off lett. :D

(#224) AAtt1la


AAtt1la
aktív tag

Aki még nem látta az pótolja,nem fogja megbánni. :)

[ Szerkesztve ]

(#225) alratar válasza AAtt1la (#224) üzenetére


alratar
addikt

+1

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#226) tiv83us


tiv83us
veterán

Az uj ME Shepard idejeben fog jatszodni es a Mako is visszater.

http://www.dualshockers.com/2014/07/26/next-mass-effect-gets-plenty-information-at-sdcc-male-and-female-armor-shown/

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#227) Apollyon válasza tiv83us (#226) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na ez érdekes lesz.
Vajon a "Shepard idejében" mit jelenthet pontosan? Mert ugye a 2 elején volt egy pár év, amíg halott volt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#228) Vistaboy válasza tiv83us (#226) üzenetére


Vistaboy
veterán

Vissza fog térni sok minden más is, nem csak a Mako. Az eddig kiderült információk alapján egyre inkább egy spin-off történet kerekedik ki belőle, ahol másik karakterrel élhetünk át egy mellék-történetet. Ne legyen igazam, de a mai trendek miatt attól félek, hogy az EA és a BioWare a Mass Effect név felhasználásával egy online sci-fi lövölde-sorozatot szeretne készíteni, amit erősen multi-központúvá alakítanak, hogy minél több DLC-t adhassanak ki később hozzá (fegyverek, skinek, pályák, stb.). :(

A nagyfokú testreszabhatóság, a kooperatív multi fontosságának kiemelése, a Mako visszatérése, valamint a végén a sokat sejtető utalás, miszerint nem Mass Effect 4 a játék címe "legalábbis egyelőre" (!)... :U Ez alapján minden adott egy multi-központú sci-fi akciójátékhoz, amiben valószínűleg több fajjal lehetünk, de a hangsúly a lövöldözésen lesz, nem pedig a történeten és a karakterekkel való interakción.

Igaz, hogy a Mass Effect trilógiában is az első részt követően előtérbe került a lövöldözés és a leegyszerűsített párbeszédek (eszménykép-semleges-renegát választás), de azért kellően hosszú és kidolgozott történet kerekedett ki belőle - melyet azután a ME3 kurta-furcsa lezárásával taccsra is tettek.

Nem akarok vészmadár lenni, de eddig én nem látom a nagy áttörést, mármint, hogy mégis mi lenne annyira más az új epizódban, ami miatt egy teljesen különálló programként kellene azt kezelnünk. Amiben eddig más, hogy egyre több utalást tesznek a multira és annak részleteire, ami alátámasztja abbéli aggályaimat, miszerint egy multis lövölde készül, ahol a kooperatív játékmód sokkal fontosabb lesz, mint a kompetitív. Ezek szerint mindenképp online játék lesz az új ME, ahol barátainkkal karöltve vihetjük végig a történetet, majd azt követően vehetjük a multis DLC-ket, ahol egymás ellen is küzdhetünk, ha épp azt szeretnénk.

Természetesen ez mind csak fikció, ezért aztán ne tessék véresen komolyan venni, hiszen jóformán semmit nem tudunk még az új Mass Effectről, de én egyelőre sajnos ezt látom benne. Eladások és későbbi bevételek tekintetében manapság csak egy olyan játéknak van esélye, ahol nem a sztori minősége és hossza kerül előtérbe, hanem a multi, a lövöldözés, valamint a különféle DLC-k.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#229) BoneDragon válasza Vistaboy (#228) üzenetére


BoneDragon
veterán

Sajnos igazad lesz... Már előre félek mit fognak művelni a ME-el... :(

(#230) oriic válasza tiv83us (#226) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hoppá hoppá hoppá. Nesze neked ígérgetések. Ebből spin off lesz, azt meg ME esetében nem fogom szeretni. :(

Live-Die-Respawn

(#231) Televan74 válasza oriic (#230) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem baj, ha az lesz amit Vistaboy felvázolt,akkor keresek más játékot,amire költhetek. :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#232) oriic válasza Televan74 (#231) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na azért már csak dacból is letolom majd egyszer. :D Duzzogva. :DDD

Live-Die-Respawn

(#233) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ez a mondat, hogy "Cooperative multiplayer is more important for BioWare than competitive." szerintem inkább csak és kizárólag a multplayerre céloz azt nem írja egyáltalán hogy ez most a single player rovására menne. Egyáltalán nincs "kiemelve" a multi, csak ott van hogy ez is lesz benne. A Portal 2 multija is kooperatívra van kihegyezve, viszont a single mégis fenomenális.

Ha pedig Shepard idejében fog játszódni, akkor logikátlan lenne a ME 4 cím, mivel az eddigi részek időrendben történtek.

Ne legyetek már ennyire károgók, majd ha végigjátszottátok és gagyi volt majd akkor ráértek aggódni :DD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#234) Vistaboy válasza Apollyon (#233) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Ne legyetek már ennyire károgók, majd ha végigjátszottátok és gagyi volt majd akkor ráértek aggódni :DD "

Jobb, ha előbb aggódunk és utána a végigjátszást követően kellemesen csalódunk, mintha megvesszük és a végén derül ki, hogy ez nem az, amire számítottunk. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#235) Televan74 válasza Apollyon (#233) üzenetére


Televan74
nagyúr

A Bioware -nál semmi sem lehetetlen.Pro és kontra. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#236) Apollyon válasza Vistaboy (#234) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen ez is jó, de nem kell feltétlenül csak rosszra gondolni ;p

(#235) Televan: Ami nem jó a Mass Effectben, az inkább az EA-nek hibája, nem pedig a Bioware-é. Ugye azt ne felejtsük el, hogy az EA a legsötétebb kapitalista company, ami minden évben toronymagasan nyeri a legrosszabb kiadója címet.

Talán az tenne a legjobbat az ME sorozatnak, ha a Bioware átigazolna másik kiadóhoz vagy valami.

Szerk: bár hozzáteszem, nem teljesen ismerem a jogviszonyukat, viszont úgy látom hogy az EA egy élősködő, parazita valami, a gazdatest pedig a BW.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#237) ng0ofy válasza Apollyon (#236) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Ezzel csak reszben ertek egyet. Azt nem lehet szerintem ilyen sarkosan kijelenteni, hog a Bioware egesze a nagy es gonosz EA rabszolgaja es jok lennenek, ha felszabaditana oket valami hos lovag :)

Inkabb arrol van szo, hogy a Biowaret sok olyan fejleszto, designer es iro hagyta ott, akik addig maga a Bioware voltak es kozos munkaval megalkottak azokat a muveket, aniket annyira szerettunk.
Mar sokszor leirtam, de nekem a legfajobb pont az iro, Drew Karphysyn tavozasa. Lenyegeb o es csapata talaltak ki azt a stilust, ami miatt a mass effect 1 az lehetett, ami: a legjobb ur rpg.

(#238) #85552128 válasza ng0ofy (#237) üzenetére


#85552128
törölt tag

Pontosan, az EA-t "divat" fikázni miközben a többi kiadó sem jobb, sőt...
A 3.rész sokat fejlődött épp most játszottam végig ismét a második részt és a harmadik után nagyon feltűnő milyen fapados a fejlődési rendszer (képességek, fegyverek...). Az biztos, hogy a DA:I-n sok fog múlni, ha ez sem hozza az elvárt szintet "bajban" lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#239) Apollyon válasza ng0ofy (#237) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Oké rendben, kösz a pontosítást :)

(#238): Inkább divat azt mondani, hogy divat fikázni az EA-t. Azért hír is van arról, hogy az EA-nek ilyen meg olyan követelményei voltak az ME-vel szemben, ami erősen meglátszik a 3. részen, amiben voltak ám olyan durva bugok, amik a 2-ben nem. DLC-s megoldásokról nem is beszélve...
Jah, a 3-ban több a képesség, viszont a 2-ben meg hosszabbak a küldetések, van ahol egy jó órával, ha nem pörgeted át a beszélgetéseket.

Meg nem véletlenül vannak itt a kétségbeesett, reményvesztettek fórumtársak a topikban az új résszel kapcsolatban :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#240) #85552128 válasza Apollyon (#239) üzenetére


#85552128
törölt tag

Minden kiadónak vannak követelményei elvégre ők finanszírozzák a fejlesztést...
A kettőben is vannak bugok, az Overlord DLC-ben vagy 3-4 alkalommal crasheltem, és a játék során is párszor előjött az, hogy beakadok valahová és pár méterrel a föld fölött járok egy bizonyos pont után pedig így nem lehet tovább haladni.
A küldetésekről meg annyit, hogy ahhoz képest mennyire fontosak az összes Loyality mission nagyon rövid a 2-ben, a 3. részben viszont sok dolgot kellett sűríteni egyetlen játékba, talán tartalmasabb lehetett volna ha 2 részben adják a Reaper inváziót.
A harmadik részben csak a Leviathan DLC-vel volt ilyen az egyik létránál.

[ Szerkesztve ]

(#241) nanorambo válasza tiv83us (#226) üzenetére


nanorambo
őstag

Kár. Én nagyon örültem volna egy folyatásnak. Akár több száz évvel később is.

(#242) nanorambo


nanorambo
őstag

Hivatalos: Csak ember lehet a főszereplő.
[link]

(#243) oriic válasza nanorambo (#242) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Valahogy sejtettem.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#244) tiv83us


tiv83us
veterán

Szerintem csak azert hangsulyozzak ennyire a multit , mert varatlanul hatalmas sikert hozott es meg mindig dugig vannak a szerverek majdnem ket es fel evvel a jatek kiadasa utan. Azt is emlitettek, hogy nagy hangsulyt helyeznek a space explorationre, ami jo jel. Az, hogy spin-off, semmi rosszat nem jelent, jobb, mintha pre-quel lenne...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#245) [Prolixus] válasza tiv83us (#244) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Akkor csak azt nem értem, miért nem fejlesztgetik a multit, ha akkora siker. Vagy egy éve is van már, hogy bejelentette a Bioware, hogy kvázi befejezték a ME3 multi módjának "támogatását". A szerverek persze futnak, de érdemi fejlesztés nem lesz a játékmódhoz. Nem volt túl hosszú életű...

Amúgy megint jön a gusztustanalkodás. Eddig arról ment a tantra, hogy nem előzmény, nem folytatás, humbalabumba, aztán erre kiderül, hogy egy sima spin-off. Kacc-kacc. Ennyi ködösítés meg terelés után ettől valami sokkal-sokkal-SOKKAL merészebbet vártam. Mondjuk, hogy elteszik a cselekményt sok száz évvel későbbre, ahol nagy a mozgástér, és lehet sok újdonságot bevezetni. De nem...érekes lesz majd az izzadás, hogy mivel magyarázzák, hogy a ME4 főhőséről, (főleg, hogy emberi hős lesz), miért nem hallottunk/olvastunk egy büdös szót sem a trilógia során. Ha nem annyi lesz a hőstettünk, hogy megmentünk egy szakadék felé rohanó buszt, akkor talán illett volna, hogy szóba kerüljön a nevünk. Csak a miheztartás végett: Shepard már galaxisszerte ismert a trilógia közepére.

Ja, és korábban ugye valami olyasmit magyaráztak, hogy a trilógia szereplői nem nagyn fognak feltűnni az új játékban. Akkor most hogy is van ez? Mégis összefutunk régi ismerősökkel? Szóval hazudtak? Vagy ha nem hazudtak anno, és nem fuutnk össze senkivel, akkor megkérdzeném, hogy egy spin-off-nál miért ne lehetne ezt megtenni? Ehh..

Hatalmas csalódás ez a spin-off dolog. A lehető legkönnyebb utat választják. Semmi jót nem remélek ettől a játéktól, az az igazság.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#246) tiv83us válasza [Prolixus] (#245) üzenetére


tiv83us
veterán

Kiadtak a rakat ingyenes (DLC)-t, voltak weekend challange-ek, masfel evig toltak bele a szuflat, ugy hogy a multis csapat alig allt par tagbol allt. Ahogy ok is mondtak, abszolut nem szamitottak ra, hogy ilyen sikeres lesz a multi, igy igen felkeszuletlenul erte oket az egesz, gondolom most jobban rafekszenek.

Azt ugye vagod, hogy meg a ME univerzumban is a Milky Way 0,1%-a van felfedezve, szoval talalkozhatsz akar 50 uj fajjal is, es nem feltetlen kell mindig galaxist menteni.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#247) #85552128


#85552128
törölt tag

Majd elválik milyen lesz van miből válogatni.
Az MP-hez meg 1 év alatt jött 5 nagyobb ingyenes DLC (tartalmasabbak voltak mint a BF3/4 fizetős DLC-i...).

[ Szerkesztve ]

(#248) oriic válasza tiv83us (#246) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tippre ki se tesszük a lábunkat a Tejútból.

Live-Die-Respawn

(#249) nanorambo válasza oriic (#248) üzenetére


nanorambo
őstag

Szerintem ez nem olyan nagy baj.
A spin-off viszont az. Nagyon reménykedtem benne, hogy később fog játszódni.
Bár még mindig jobb, mint az előzmény.

(#250) [Prolixus] válasza tiv83us (#246) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Jah, csak mivel ember lesz a főhös, ez igencsak behatárolja, hogy hol is fog játszódni a történet. Eléggé érdekes lenne ugyanis, ha emberként a játékidő nagy részében a Tejút olyan szegletében barangolnánk, amelynek nemtom hány fényévnyire lévő körzetébe fajunk korábban még be nem tette a lábát.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.