Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-22 22:39:15

LOGOUT.hu

Itt csak hivatalos forrásból származó információkat olvashatsz. Rajongói teóriák, egyebek ezen összefoglaló tárgyát nem képezik. Az összefoglalóval kapcsolatban bármilyen észrevételt, javaslatot szívesen látunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2) BoneDragon válasza tiv83us (#1) üzenetére


BoneDragon
veterán

:R
Ez az a játék amit igazán várok. Én nagyon bízom a srácokban, hogy oda teszik magukat. Kíváncsi vagyok lesz e E3-n gameplay videó?!

(#3) Phobion


Phobion
őstag

' It’s true that Shepard was central to the initial story-line of the trilogy, but that circle was completed,... '

A mondat végével bizony lehetne vitatkozni. :W

Kíváncsian várom, de azért szomorú, hogy Shepard részéről ennyi volt. :(

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#4) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Nos akkor topic elmentve, jöhet ide 50k hozzászólás megjelenés előtt. :)

Live-Die-Respawn

(#5) WayneGace


WayneGace
őstag

Érdekes, hogy a képen nincs ember. Vajon megmerik lépni, hogy ne ember legyen a főhős, akit irányítunk?

Ha jobban megnézem egyik sem tűnik ismerősnek. Hm, talán más univerzumban fog játszódni?

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#6) tiv83us válasza WayneGace (#5) üzenetére


tiv83us
veterán

Szerintem a kep csak a cikkszerzo altal krealt illusztracio akar lenni, en ugy kepzelem el, hogy elteroen az eddigi Shepard-centrikus story-vonaltol most tobb faj kozul valaszthatunk es az lehet a fohosunk. Azert nagy ervagas lenne a hon-szeretett asarikat, quarianokat, turianokat...stb csak ugy kidobni az ablakon es egy uj kornyezetbe helyezni az egesz univerzumot.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#7) Zoli133 válasza tiv83us (#6) üzenetére


Zoli133
őstag

Szerintem is valami fanart, de attól függetlenül elég jól néz ki. :K

Téma kedvencek közé rakva.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#8) oriic válasza tiv83us (#6) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyetértek.

Live-Die-Respawn

(#9) Tnil


Tnil
tag

Üljenek csak rajta jó sokat, fejlesztgessék, legyen fasza kis játék ! :U

Téma mentve.

(#10) BoneDragon válasza Tnil (#9) üzenetére


BoneDragon
veterán

Hát jó lenne, de EA dönti el, hogy mikor... :(

(#11) Televan74


Televan74
nagyúr

Ember és Asari. Ezt a két fajt tudom elképzelni, hogy játsszak velük.A többi nem érdekel.
Remélem a story vonal dominálni fog itt. Nem akarok céllövöldét. Arra ott az online mod.
Kíváncsi leszek arra hogy lesz e valami fő ellen. Vagy csak céltalanul rohangálhatunk körbe a galaxisba, kisebb küldetésekben részt venni.

Kösz a topik nyitást. Kedvenc lett.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12) Tnil válasza BoneDragon (#10) üzenetére


Tnil
tag

#10 Kétlem, hogy újra siettetnék a BioWare-t. Sokat kaptak a pofájukra az előző résszel kapcsolatban.

Amúgy szerintem ember lesz az egyetlen játszható faj a játékban, az adja meg a (majdnem) teljes azonosulás lehetőségét a karakterrel.

[ Szerkesztve ]

(#13) leviske válasza tiv83us (#6) üzenetére


leviske
veterán

Tuti, hogy nem BW munka, mert Hudson olyan bizonyossággal jelentette ki, hogy az új rész nem a "4" nevet kapja, mint azt, hogy Shepard sztorija lezárul a 3-ban.

Mindenesetre az új Dragon Age-et megvárom még azzal, hogy várjam a több játszható fajt is. Úgy vagyok vele, hogy inkább legyen minőségien megoldva, konfliktus lehetőségekkel töltve egyetlen játszható faj, minthogy olyan gyakorlatilag tét nélküli legyen, mint mondjuk a SWTOR-ban. Márpedig faji alapon a 3 után tuti lesz erre lehetőség, hiszen minden faj hozott vitatható döntéseket egy-egy más fajra nézve.

Viszont amiben én reménykedem, hogy nem ugranak olyan hatalmasat az időben és az előzetes híresztelésekkel ellentétben nem kaszálnak minden, Shepard-el kapcsolatba került szereplőt. (Más szóval reménykedem, hogy nem a tata és kiskölyök idejébe ugrunk.)
Azt pedig minimumnak érezném, hogy Ranoch/Tessia/Palaven/Föld szerepeljen a helyszínek közt.
Tetszene az is, ha decentralizálttá válna a galaxis (azaz lennének következményei annak, hogy a nagy bölcs tanács nem volt hajlandó időben cselekedni) és ezzel a Citadel az első három résszel együtt leköszönne az állandó helyszínek közül.

Jó lenne az is, ha a játék közepe felé olyan helyzetbe kerülnénk, hogy azon az erdős bolygón ragadunk, ahová a Normandy lezuhant és be kéne röffentenük és aztán annak is lennének következményei ha azzal megjelenünk civilizált régióban.

Röviden most ennyi jut eszembe.

(#14) Zoli133 válasza leviske (#13) üzenetére


Zoli133
őstag

"Normandy lezuhant és be kéne röffentenük" - Nekem felszállt (és a játokosok n százalékának is) a megmaradt legénységgel a Normandy, így nehéz lenne megtalálni. :B

Továbbra is túl különböző a végek a 3ban (Nagyon nem csak a színek voltak mások, szerintem), baromira érdekel mit fognak így kezdeni.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#15) WayneGace


WayneGace
őstag

Lehetne különböző fajú. Főleg, ha kis léptékű lesz a hősünk. Értem ezalatt azt, hogy most nem világmegmentő, hanem mondjuk egy "egyszerű" fejvadász vagy zsoldos. Lenne pl.: 3 választható faj és egy-két küldetés lenne fajhoz kötött. Csak az a baj, hogy például egy krogan teljesen más stílusban beszél, reagál, mint egy asari. És a Bioware nem fog annyi szöveget, dialógust és szinkront készíttetni. Emiatt és a könnyebb eladhatóság miatt szerintem is ember lesz a játszható egyedüli.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#16) Ryder62 válasza leviske (#13) üzenetére


Ryder62
őstag

"Azt pedig minimumnak érezném, hogy Ranoch/Tessia/Palaven/Föld szerepeljen a helyszínek közt."

Thessia-t jó lenne végre normális körülmények között látni, hangulatos helyszín lenne. Palavent meg jó lenne egyáltalán látni.
Földben csalódtam a legnagyobbat. A 3-ban mintha valami ősi városba mentünk volna vissza térben és időben. London hogy nézet már ki... azokkal az idióta piros telefon fülkéivel..

"Citadel az első három résszel együtt leköszönne az állandó helyszínek közül."

Citadel már annyira eggyé nőt a ME-vel, hogy kár lenne búcsút inteni tőle. Viszont jó lenne ha ezúttal kicsit másképp látnánk. Mivel már úgy is a Föld körül kering, lehetne valami Alliance bázis belőle vagy a Föld előszobája. Vagy építés alatt álló Citadelt is kaphatnánk (ála Death Star II).

"Jó lenne az is, ha a játék közepe felé olyan helyzetbe kerülnénk, hogy azon az erdős bolygón ragadunk, ahová a Normandy lezuhant és be kéne röffentenük és aztán annak is lennének következményei ha azzal megjelenünk civilizált régióban."

??
EC dlc átírta a normandys jelenetet.

(#17) Phobion válasza leviske (#13) üzenetére


Phobion
őstag

Föld remélem kimarad, nincs benne semmi új és izgalmas. :D

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#18) Tnil


Tnil
tag

A Normandyval kapcsolatban szerintem annyiban mind egyetértünk, hogy saját hajó nélkül nem Mass Effect a Mass Effect. Egy saját hajót szerintem elvár az ember, hogy meglegyen az igazi feeling.

(#19) leviske


leviske
veterán

(#14) Zoli133: Felszáll? Nem is emlékeztem, pedig megcsináltam mind az 5 (2 ponthatár alatti, 3 jóval ponthatár fölötti) befejezést és csak a lövöldözős maradt ki. Akkor elnézést. Nekem az utolsó emlékem arról mindig az, hogy kiszáll mindenki a hajóról. :D

(#16) Ryder62: Pont ezaz. Eggyénőtt a szériával, ahogy Shepard. Nagyon meg kéne kavarni a játék világát ahhoz, hogy ne hiányozzon azoknak, akik az első részekkel is tolták.

(#17) PhobioNN7: Mondjuk a Mass Effect 2 konténerházai után a 3-beli London, vagy akár San Francisco sokkal izgalmasabb volt.

(#20) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Bár még a 3-at sem kezdtem el (csak a zenéket :D), remélem hozza a 4 is a színvonalat :D Szerintem elég valószínű hogy esetlegesen több karakter közül lehet majd választani, vagy több részre lesz osztva a sztori több karakterrel mint mondjuk a GTA V-ben. Remélem nem..

Aminek még örülnék, hogy ha megint olyan ütős zenék lennének, mint a 2-ben voltak. Az elsőben is jó volt, de a 2. rész elektronikus-szimfónikus zenéi olyat ütöttek, hogy leraktam a hajam, a sondtrackeket már ronggyá hallgattam. A 3. részben viszont inkább összecsapottnak tűnik az egész...

A galaxis bejárhatósága saját hajóval viszont egyértelműen az egész játék base sztorija. Pont ez a húzója a ME szériának hogy van egy hajónk és arra megyünk amerre akarunk (nagyjából). A Normandy 1-2 meg amúgy sem volt annyira különleges, talán csak a rejtőzködő funkciója. Arra még kíváncsi lennék, hogy kiléphetnénk-e valaha a galaxisból.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21) oriic válasza Apollyon (#20) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azért emlékem szerint a 2.részben szenne tuningoltuk a hajót. hisz a végén mar egy lövés volt a collector hajó.

Live-Die-Respawn

(#22) KubanitoS válasza Phobion (#3) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nem vagyok álszent, meg fogom venni az új játékot is, de ezzel a mondatoddal teljesen egyetértek.

Amúgy kíváncsi vagyok mit fognak kihozni az új részből.

szerk: A Földet én sem szeretném annyira viszontlátni, legalábbis a főszál részeként tutira nem. Szerintem kifejezetten illúzióromboló az egész. Ennek a játék nem a Földről kellene szólnia.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#23) Apollyon válasza oriic (#21) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen, de az csak a végkifejlet szempontjából volt fontos. Anélkül is be lehetett járni a galaxist. Tehát nincs akadálya hogy akár egy kisebb cirkálóval mászkáljunk mindenfelé. Nekem ez kell, meg hogy e mellé legyen egy über-brutál mindfuck sztori :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24) nanorambo


nanorambo
őstag

Jó lenne tudni, hogy most akkor "mikor" is fog játszódni. :)

(#25) Phobion válasza nanorambo (#24) üzenetére


Phobion
őstag

Bizony, ezt jó lenne már tudni, most így tippre szerintem előzmény gyanús a dolog. Ti mit tippeltek? :))

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#26) Televan74


Televan74
nagyúr

Én az első hivatalos bemutatóra leszek kíváncsi. Ha azt akarják hogy sikeres legyen nagyon oda kell tenniük magukat a fejlesztőknek.1-2-3 után nehéz lesz újat,valami nagy szabásút alkotni.
Vagy a játszható fajok nagy számából kiindulva, ilyen COD/BF stílusú singleplayer részt és multit tudok még elképzelni. Bár most játszom a Skyrim -al és ott sem nagy gond a történet szempontjából melyik fajt választod.Talán a Bioware -nek sem okoz ez gondot.De ez majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#27) BoneDragon válasza Televan74 (#26) üzenetére


BoneDragon
veterán

"ilyen COD/BF stílusú singleplayer részt és multit tudok még elképzelni"

Oké, itt meghalt bennem most valami... Légyszíves ne idegeld a népet.

(#28) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Mondok jobbat. Mmo-t csinálnak belőle. :) :DDD

Live-Die-Respawn

(#29) Zoli133 válasza oriic (#28) üzenetére


Zoli133
őstag

Valójában azért nem kap számozást mert a MAss Effec tmár csak alcím lesz azaz Need for Speed: Mass Effect. :D

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#30) leviske


leviske
veterán

(#24) nanorambo: Belép a képbe egy új, civilizált, fejlett faj és a reaperöknek is (akár roncs, akár élő formában) el kell tűnniük, hogy minimális esély legyen a 3 végeit összefűzni. Bár a szintézis még így is felvet rengeteg kérdést, hiszen onnantól nekem nem tűnik logikusnak kiirtani a régi szereplőgárdát, ellenben a destroy esetén minimum évtizedekkel tolódhat hátrébb annak a lehetősége, hogy ezt a lehetőséget maguktól válasszák.

(#25) PhobioNN7: Korábban már a BSN fórumokon volt róla szó, de el lett vetve (aminek én spec. örülök). Elmőzmény inkább jöjjön film formában.

(#26) Televan: Nem játszottam végig, szóval inkább csak kérdezek: Ugye a Skyrim-ben nem úgy lett megoldva a faji kérdés, hogy egész egyszerűen fel sem merül? Csak mert ennyire olcsó megoldással a BioWare egyszerűen nem élhet...

(#28) orichalcos: Nem tudom, hogy a SWTOR után mikor fog legközelebb a BioWare MMO projektet kapni. Tippem szerint soha. :DDD

(#31) oriic válasza leviske (#30) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

SwTOR-ral nincs annyra gond szerintem, most hogy f2p lett. Hja várj de. Az hogy nem Kotor 3 lett.

Live-Die-Respawn

(#32) Phobion válasza leviske (#30) üzenetére


Phobion
őstag

Egyetértek, remélem nem előzmény lesz.

#31 orichalcos - Pontosan. :(((

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#33) Rossi


Rossi
addikt

Nekem a kritikák ellenére nagyon tetszett a 3. rész, pedig jó sokáig vártam a megvételével (pár hónapja vittem csak végig).

Én nagyon várom a 4. részt, kíváncsi leszek mi alkotnak.

Bár szerintem pénz beszél, kutya ugat, nem hiszem most az EA behúzná fülét-farkát, de reménykedjünk.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#34) Tnil válasza Rossi (#33) üzenetére


Tnil
tag

Szerintem sem rossz a 3. rész. Alapjaiban véve nagyon jó játék, csak a vitatott vége miatt az egész játékra egy hatalmas árnyék vetül...

(#35) WayneGace


WayneGace
őstag

Én örülnék, ha kicsit több lenne az rpg elem. Pontok elosztása, több tulajdonság. Akár páncél testreszabása, fegyvereké. Meg örülnék ha döntéseinknek tényleg lenne súlya a későbbiekben is. Tehát ne az legyen, mint a trilógiában, hogy hiába kiirtottam a rachniokat, ők akkor is megjelennek. Ha megmentettem, akkor pont ugyanúgy történik minden egy rövid dialógust leszámítva.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#36) tiv83us válasza leviske (#19) üzenetére


tiv83us
veterán

USA-ba el sem jutottunk, milyen San Francisco? :))
Vancuverben kezdtunk, Londonbn vegeztunk.
Nekem tokeletesen megfelelt a harc/RPG arany, foleg az 1-2-ben, a 3-ban a fetch kuldetesek mar nem igazan hoztak lazba, szondakat lovldozni, aztan visszarohangalni a Citadelre mindenfele szir-szarral.
De a hangulat, a zenevel egyutt a 3-ban volt a legjobb szvsz, az egy masik kerdes, hogy a hirtelen felbukkant Crucible kicsit lelankasztotta a ... lelkesedesemet :U
Meg Harbinger, a fo-Reaper 3 masodperces szereplese igen odabaszott a jateknak, azert ne vicceljunk mar...
A 4. reszben gondolom nem a galaxist fogjuk megmenteni, de a BW majd kitalal valami jot, en bizom bennuk, inkabb meg dolgozzanak rajta egy-masfel evet, meg ugysem akarok Xbox One-t venni azert 10-15 jatekert, ami kihasznalja (es nem is az en stilusom...). :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#37) BoneDragon válasza tiv83us (#36) üzenetére


BoneDragon
veterán

Szerintem ebből is triológiát csinálnak és nem ME4 lesz a neve. De csak tipp.

(#38) oriic válasza tiv83us (#36) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Meg Harbinger, a fo-Reaper 3 masodperces szereplese igen odabaszott a jateknak, azert ne vicceljunk mar.."

Emlékszel? Korábban beszélgettünk róla, hogy nekem ez volt a legnagyobb érvégás. A trilógia legnagyobb főgenyája, aki minden részben elmondta a saját mondókáját, meg befenyített minket stb, itt kapott egy gyors snittet és kész... Ennyi... slussz passzz.

Live-Die-Respawn

(#39) Zoli133 válasza oriic (#38) üzenetére


Zoli133
őstag

"aki minden részben elmondta a saját mondókáját" - Az első részben nem emlékszem rá.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#40) tiv83us válasza BoneDragon (#37) üzenetére


tiv83us
veterán

Jah, valoszinu, de most hogy hijjam a topik nevet? "Az uj Mass Effect Trilogy kezdete"? :)) Addig meg nincs hivatalos, megteszi ez :)

oric: Jah, nekem Harbinger volt a kedvenc Reaperem, azt hittem legalabb egy mondatot odalok, mieott learatja Hammer team-et, de leszallt, piff-paff, aztan leporolta a tenyereit es ellibegett a mekibe vacsizni.
It's not like Shepard and the Normandy was there or anything...

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#41) KubanitoS válasza Zoli133 (#39) üzenetére


KubanitoS
veterán

Azon a pályán van a monológ, ahol Wrex sorsáról kell dönteni, a Salarian földi egység pedig támadni készül Saren támaszpontja ellen.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#42) oriic válasza Zoli133 (#39) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jó ott Sovereign volt. Lényegen nem változtat, 3. részből hiányzott egy Harbinger dialógus.

Live-Die-Respawn

(#43) Zoli133 válasza KubanitoS (#41) üzenetére


Zoli133
őstag

Az szerintem Sovereign volt,

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#44) leviske


leviske
veterán

(#36) tiv83us: Sejtettem, hogy valami rosszul rémlik. Pedig basszus, még a Golden Gate is rémlik a játékból. Ideje lenne haladnom az újrajátszással. :D

Bár mondjuk én anno a 2-ben is azt hittem, hogy Sovereign tetemén mászkálunk, miközben elég világosan elmondják, hogy nem.

Amúgy önmagában egy utolsó monológnak Harbinger részéről én is örültem volna, csak nehéz elképzelni, hogy mit tudott volna mondani. Esetleg a Rannoch-os fejezetbe lehetett volna őt berakni.

(#31) orichalcos: Meg úgy alapból az, hogy single player RPG-kre szakosodtak és ez az MMO felemésztette a vezetőséget és rengeteg erőforrást elvitt a másik két címtől (DA2/ME3). Erre csak ráadás, hogy a KotOR-t, mint franchise-t sikerült vele kinyírni.

(#45) KubanitoS válasza Zoli133 (#43) üzenetére


KubanitoS
veterán

Hmm ezt benéztem, de egy kicsit most meg is kavarodtam. Sovereign az első részben elpusztult miközben ki akarta nyitni a Citadelt. Harbinger akkor a második, illetve harmadik részben vette át Sovereign helyét "parancsnokként"?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#46) Zoli133 válasza KubanitoS (#45) üzenetére


Zoli133
őstag

Ha jól rémlik, végig Harbinger a parancsnkok, Sovereign maradt a glaxisban megfigyelőként, illetve tartalékosként ha bármi közbe jönne. Közbe is jött, mert a Keeperek nem végezték el a dolgukat és nem elpusztítani akarta a Citadelt hanem aktiváni, a többieknek átjárót biztosítva.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#47) oriic válasza KubanitoS (#45) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem, mindig is Harbinger volt a főgenya. Sovereign úgymond egy előhírnök volt, az ő feladata lett volna hogy a Citadell "hátsó ajtaját" kinyissa.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#48) KubanitoS válasza oriic (#47) üzenetére


KubanitoS
veterán

Valóban, már rémlik. :D

Amúgy tök jó, hogy egyből jön is a válasz/felelet, akárki akármit is ír, látszik mennyire ki vagyunk éhezve egy jó kis ME-re. :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#49) tiv83us


tiv83us
veterán

Harbinger a legoregebb es legnagyobb Reaper a ME-ben, o vezeti a tamadast a Fold ellen. Kar, hogy csak egy zummogesre tellt tole a ME3-ban.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#50) tiv83us


tiv83us
veterán

Nehany uj hir.

Always Outnumbered, Never Outgunned

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.