Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-22 22:39:15

LOGOUT.hu

Itt csak hivatalos forrásból származó információkat olvashatsz. Rajongói teóriák, egyebek ezen összefoglaló tárgyát nem képezik. Az összefoglalóval kapcsolatban bármilyen észrevételt, javaslatot szívesen látunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) leviske válasza #85552128 (#1796) üzenetére


leviske
veterán

Protheanoknak 4 szeme volt, ezeknek meg csak KETTő ( ;] ).

Miután pedig nem voltak Reaper inváziók, könnyen megeshet, hogy ez egy Prothean-okhoz hasonlóan egyeduralkodó faj jelenlétéhez vezetett. A Protheanok jelenléte és durva mutációja nehezebben lenne megmagyarázható új belépüknek, de szvsz a design-ba belefért volna. Esetleg ezért is merülhetett fel a BW részéről korábban az a szavazósdi, hogy szeretnénk-e viszont látni a fajt. Időközben elvethették az ötletet, csak a fejet meg nem annyira bonyolult megváltoztatni. :DDD

(#1802) J.Hetfield


J.Hetfield
aktív tag


hm...

(#1803) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Két újabb screenshot:

Plusz az előző kettő nagyobb felbontásban:
[link]
[link]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1804) Blyan válasza [Prolixus] (#1803) üzenetére


Blyan
félisten

Bakker, ez a Tempest jobban tetszett még az űrbéli képeken, innen nézve nekem nagyon nyomorék. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1805) #58450688 válasza Blyan (#1804) üzenetére


#58450688
törölt tag

. upps sorry :)

[ Szerkesztve ]

(#1806) #58450688 válasza Blyan (#1804) üzenetére


#58450688
törölt tag

Egy szintes (max kettő) aerodinamikus jól manőverezhető kis hatótávolságú dropshipnek tűnik, minimális fegyverzettel.
Hátul a hajtóművek alatt van a hangár, talán kétoldalt lift, esetleg lépcső. Lehet lessz benne kapitányi kabin is mint a Normandyban.

(#1807) Blyan válasza #58450688 (#1806) üzenetére


Blyan
félisten

De ránézésre nem sokat agyaltak rajta, megfordítottak egy gépet (typhoon mondjuk) kicsit igazítottak rajta és kész is. :DDD

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1808) [Prolixus] válasza Blyan (#1807) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Mér a Normandy-n sokat agyaltak, vettek egy lapos banánt, két szárnyat rá meg két-két hajtóművet, még két antennát a végére aztán bumm kész volt a csokapik. :DDD

Nekem amúgy tetszik a Tempest, az X-Men-es Blackbird-öt juttatja eszembe, azt meg mindig is bírtam.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1809) #58450688 válasza Blyan (#1807) üzenetére


#58450688
törölt tag

Lehet hogy a belseje minimum Star Citizen kidolgozottságú lesz :D
Prolixus: Sokat ugysem leszünk "otthon", sok felfedeni való vár ránk! :D

[ Szerkesztve ]

(#1810) Blyan válasza [Prolixus] (#1808) üzenetére


Blyan
félisten

Igen, de az legalább felülről néz ki így, nem alulról. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1811) Ryder62


Ryder62
őstag

Remélem egy rakás új fajjal is összefutunk. Barátságossal, barátságtalannal.

(#1812) Vistaboy válasza J.Hetfield (#1802) üzenetére


Vistaboy
veterán

Csak nekem tűnt fel a "Full Game" felirat a borítón? Ez valami utalás akar lenni, vagy már a teljes játékot is valamiféle extraként kell feltüntetni? :U

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1813) oriic válasza Vistaboy (#1812) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Dehogyis. Xbox One-ra a letöltő kódok mind ilyen borítóval rendelkeznek.

Egy példa:

[link]

Live-Die-Respawn

(#1814) Vistaboy válasza oriic (#1813) üzenetére


Vistaboy
veterán

Aha. Ok, köszi, legalább már ezt is tudom. Már kezdtem aggódni, hogy lassan extra lesz, ami alapból járna. Egyre inkább afelé haladunk sajnos...

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1815) Ryder62


Ryder62
őstag

Szerintetek a dobozos kiadás PC-re mennyi lesz?

(#1816) vitaro válasza Ryder62 (#1815) üzenetére


vitaro
senior tag

16k, a BF1 és a Titanfall 2 is ennyi.

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#1817) Ryder62 válasza vitaro (#1816) üzenetére


Ryder62
őstag

Az viszont omg!!!

Mióta ilyen drágák a PC-s gémek?

És majd erre jönnek a DLC-k csokorban. Az újjabb 15k.

(#1818) #85552128 válasza Ryder62 (#1817) üzenetére


#85552128
törölt tag

Dollárban/euróban nem változott az áruk...

(#1819) olymind1 válasza Ryder62 (#1817) üzenetére


olymind1
senior tag

Jó kérdés, 2 éve előrendelésben 11790ft-ba került a 60 eurós, Dragon Age Inquisition, örülnék ha ez is ilyen áron jönne :K

(#1820) Rossi válasza vitaro (#1816) üzenetére


Rossi
addikt

Jó lesz az 18k-nak is, EA szinte minden (AAA) játékot 60EUR-ért ad ki.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#1821) vitaro válasza Rossi (#1820) üzenetére


vitaro
senior tag

CDGalaxist néztem, ott 16k mindkét általam említett játék.

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#1822) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

7 inches Papa Ryder figura

Bakker, ha ez tényleg 20 dollár lesz, és így fog kinézni, én veszek majd egyet első figurának. Nekem továbbra is extrém módon tetszik ez a páncél, odáig meg vissza vagyok tőle. Kár, hogy a McFarlane toy-s tudtommal nem arról híres, hogy teljesen azonos minőség lenne a promóciós fotókon meg a késztermékeken...

Amúgy remélhetőleg a játékból sztori ügyileg nem vágnak ki semmit, a DLC-k nagy része pedig multis lesz. Akkor nem kell a gatyánkat is elkölteni, az ember vesz 16k-ért egy Standard Edition-t (borítóra amúgy is az a legjobb szvsz), aztán adios.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1823) J.Hetfield válasza [Prolixus] (#1822) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Jól néz ki, de rossz a leírás-Scott aki a nem N7. Kicsit meg vannak kavarva az oldalak, hogy most akkor ki is a főszereplő :D

(#1824) Rossi válasza vitaro (#1821) üzenetére


Rossi
addikt

Jogos, bocs, én a digitális kiadásokra gondoltam...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#1825) vitaro válasza Rossi (#1824) üzenetére


vitaro
senior tag

Azért röhej, hogy a dobozos kiadás még házhozszállítással együtt is olcsóbb, mint a digitális. El kell kezdenem spórolni rá, bármekkora csalódás is volt a harmadik rész, mégis csak Mass Effect-ről van szó. Ha jók lesznek a játékosok visszajelzései, felkerül a polcra ez is a trilógia mellé.

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#1826) [Prolixus] válasza J.Hetfield (#1823) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Amúgy ha Alec Rydernek nem lesz nagyon hangsúlyos szerepe (tegyük fel), akkor bizony felmerül a kérdés, hogy miért az ő N7-es páncélja van pl. mindegyik kiadás borítóján a játéknak, meg egy rakás promóciós anyagon, az első teaser-ekben is ő volt végig stb. Nyilván az N7-es jelzést már sokan ismerik, szóval marketing értéke is van a dolognak, de nekem ez ennek ellenére fura.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1827) J.Hetfield válasza [Prolixus] (#1826) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Valami fórumon-talán reddit-olvastam egy pletykát, hogy lehet ő is játszható lesz a játék pár szegmensében. Arról is volt infó, hogy változtatható lesz a külseje.

(#1828) Rossi válasza vitaro (#1825) üzenetére


Rossi
addikt

Teljesen egyetértek, én is csak a legritkább esetben veszem meg megjelenéskor, teljes áron a digitális változatokat, csak ha nincs bennem semmi kétely, hogy megéri a pénzt.

Ezek nagyjából csak a Blizzard játékaira igazak, esetleg Rockstar szoftverek...

Minden másnál vagy megvárom míg leértékelik, vagy irány az 576kbyte és lemezes változat.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#1829) AAtt1la válasza [Prolixus] (#1826) üzenetére


AAtt1la
aktív tag

Ha a faterral történik valami,lehet később a főhős hordja majd a páncélt.Mondjuk ez csak male karakter esetén működik.

(#1830) [Prolixus] válasza AAtt1la (#1829) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Na ez az. Viszont a decemberi Gameinformer borítójából 2 féle van: Male N7-es páncélos meg female N7-es páncélos... :DDD Tiszta gordiuszi csomó.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1831) maajsz válasza AAtt1la (#1829) üzenetére


maajsz
senior tag

Reszponzív armor :DD

(#1832) AAtt1la válasza [Prolixus] (#1830) üzenetére


AAtt1la
aktív tag

Mondjuk N7 kiképzés nélkül azért elég nagy cheat.

(#1833) Vistaboy válasza Rossi (#1820) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szerintem is lesz minimum 17K, de a 18K sem kizárt. A legrosszabb az egészben, hogy annak idején a Mass Effect első részéből még normál kiadást vettem 7.990 HUF-ért, a Mass Effect 2-ből viszont már Collector's Editiont, ami 9.990 HUF volt szállítással együtt, vagyis annyi, mint a normál változat. :K A Mass Effect 3-ből szintén összegyűjtöttem a gyűjtői kiadásra valót, mert akkor már nagy kedvencem volt a sorozat, viszont erősen szívtam a fogam a jelentős árkülönbség miatt - 11K volt a normál, 16K pedig a CE.

Ezúttal viszont szinte teljesen biztos, hogy - bármennyire is szeretném -, de nem fogok tudni összekaparni 40K-t, hogy az Andromédából is megvehessem a Collector's Editiont. Mert ennyi tuti lesz az ára a mellékelt terepjáró makett miatt. De ha még az nem is lenne, csak a fémdoboz és valami előrendelői DLC, mint a Mass Effect 3-nál, akkor is alaphangon 20K felett lenne az ára, ami újabb 5K növekedést jelentene a harmadik részhez képest.

Foglaljuk össze:

2008. Mass Effect 1: 7.990 HUF

2010. Mass Effect 2: 9.990 HUF (A CE is annyi volt az előrendelőknek)

2012. Mass Effect 3: 10.990 HUF (A CE ára 15.990 HUF volt)

2017: Mass Effect Andromeda: 17-18K (A CE ára 40K körül lesz) *

Ráadásul valószínűleg csak egy üres, kézikönyv nélküli (kizárólag csak egy papírlap lesz benne a kóddal), egyetlen DVD-t tartalmazó tokban fogjuk kapni az alapváltozatot, a játék 90%-át majd úgyis a netről kell letöltenünk. Mindezt 17-18K-ért. Annak idején ennyiért komoly extrákkal bíró Collector's Edition-öket vettünk, mára nem adnak semmit hozzá. Aki akar pár plusz dolgot, annak nincs más lehetősége, mint a fullextrás CE, 40K-ért. Nagyon nem jó az irány.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1834) myckey válasza Vistaboy (#1833) üzenetére


myckey
veterán

Elég lehangoló ezt így végig mazsolázni. :(

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1835) Ryder62 válasza Vistaboy (#1833) üzenetére


Ryder62
őstag

Most akármekkora fan vagyok, 18 ezerért biztos hogy nem fogom megvenni. Főleg hogy erre jönnek még DLCk amik alsó hangon 10-15k. Fallout 4 14k volt dobozosan + 10k a szezon pakk. Már ezt is sokaltam, de ebben van már 300 órám. A szezon ára később meg még emelkedett is.

Félek hogy ez a rész már nem lesz annyira összetett mint a ME2.
Így ennyi pénz kidobni egy játékra, még ha ME is, enyhén luxus. Biztos hogy lesznek fontos, ki nem hagyható DLCk mint amilyen az Arrival, LotSB vagy Leviathan volt.

(#1836) olymind1 válasza Vistaboy (#1833) üzenetére


olymind1
senior tag

Miért beszél mindenki majdnem 20e forintos árakról?

Ha már BioWare játékok:

2014. Dragon Age Inquisition: 11 790 ft <--Boltból dobozos kiadásban.

2014-ben is ugyan annyiba került az euró mint ma, DAI is meg a MEA is 60 eurós árral kezd(ett), akkor miért került a boltban 40 eurónyi forintba a DAI? Vagyis akkor jövőre miért ne kerülhetne annyiba a MEA is?

[ Szerkesztve ]

(#1837) -KP-


-KP-
addikt

Sajna annyiért adják a játékokat, amennyiért megveszik. Tetszik, nem tetszik. Mivel megveszik, ennyiért adják. Évente egy játékot veszek kb. úgyhogy szülinapi ajándékként megrendeltem magamnak a super deluxe editiont :D

[ Szerkesztve ]

(#1838) Vistaboy válasza olymind1 (#1836) üzenetére


Vistaboy
veterán

Persze, én is örülnék neki, ha 12K-ból megúsznánk. De ha megnézed a mostanában kijött címeket, aminek az EA a kiadója, szinte mindegyiknek az ára 15K felett van.

Battlefield 1 = 16K

Titanfall 2 = 16K

Mirror's Edge Catalyst = 15K

Ebből lehet következtetni, hogy a Mass Effect Andromeda is minimum 16K lesz, plusz szállítási költség és máris 17K-ról beszélhetünk. Az már majdnem 20K. És még addig változhat is az ár, mert még be sincs sorolva.

Ne érts félre, nem akarok vészmadárkodni, de pillanatnyilag nagyon úgy néz ki a helyzet, hogy nem fogjuk megúszni 12-13K-ból, kelleni fog az a 20-as, mire kézhez kapjuk, nem sokat ad majd vissza belőle a futár. De ne legyen igazam.

Bocsi az OFF-ért.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1839) [Prolixus] válasza Vistaboy (#1838) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Egyetértek, nem fogjuk 12k-ból megkapni a játékot, de azért legyünk már konzekvensek, ne "kerekítsünk" a savanyú szájíz alapján. 17k az 17k, nem 20k. Ilyen alapon a 17k lehetne 14k is.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1840) #58450688


#58450688
törölt tag

Valószínűleg én vagyok itt a legcsövibb, jelenleg melóm sincs, (a félre értések elkerülése végett írom!) de 5év várakozás után nem sok 16k egy Mass Effectre. Egy cső cod-ért tuti nem adnék ennyit. Könyörgöm egy kfc-s kosár 5k!! :D

[ Szerkesztve ]

(#1841) #85552128 válasza [Prolixus] (#1839) üzenetére


#85552128
törölt tag

Kulcsos oldalaktól meglesz annyiért, most is van 42€-ért ami kb. 13k szerk.: még 40€-ért is.

[ Szerkesztve ]

(#1842) Tibicsucsu válasza Vistaboy (#1833) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

Foglaljuk össze:

2008.06.: 1 USD = 155 HUF
2010.01.: 1 USD = 180 HUF
2013.03.: 1 USD = 220 HUF
2016.11.: 1 USD = 285 HUF

És nem csak a forint lett szarabb, hanem a világ többi részén is van infláció.

Ne haragudj, nem kötekedni akarok veled, de nem bírtam. Igazából nem kifejezetten neked szól, de már annyiszor láttam leírva ezt a drágulási tendenciát úgy, hogy nincs rendesen végiggondolva.

A collectors editionökből nekem csak a 2. van meg amiben egy + kis méretű könyv van, a fémdoboz (vagy csak fémes) és minimális in game content. Kicsit más kategória szerintem, mint egy jól kidolgozott model autó. Mondjuk én sem adnék érte 40-et (max a távirányítósért), de 35 éves fejjel, asszem elmondhatom, hogy szerencsémre kinőttem az ilyenekből.

(#1843) Vistaboy válasza Tibicsucsu (#1842) üzenetére


Vistaboy
veterán

Persze, tudom az okát, pont ezért írtam, hogy drágábbak lettek a játékok. Hogy most ez a forint mélyrepülése, vagy az emelkedő olajárak miatt van, esetleg a ***censored*** párt tehet róla, amiért ekkora adót vetett ki az árucikkekre, egyre megy. Lényeg, hogy nem ússzuk meg 16-17K alatt, mert sajnos ennyi lesz nálunk a 60 USD-ből, mire itt megjelenik.

A CE engem is hidegen hagy, ha modellautó van benne 40 ropiért. Viszont ha lenne fémdobozzal, artbookkal, zenei CD-vel és egyébbel megpakolva olyan 20K körül, miközben az alap kerül 17-be, akkor lehet, hogy nem sajnálnám azt a + 3.000 forintot.

Szerintem még örüljünk is inkább, hogy nem az Originen lévő 60 eurós árért adják majd a dobozosat, mert akkor tényleg szarban lennénk (1 EUR= 300 HUF), 18K alatt nem úsznánk meg, plusz postaköltség.

(#1839) [Prolixus]: Rendben, igazad van. Konzekvens leszek. 15.990 HUF + 990 HUF posta = 16.980 HUF. Nem fog húszezerbe kerülni. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1844) olymind1


olymind1
senior tag

Volt már: Mass Effect Andromeda - újabb részleteket árult el a BioWare ?

"Összegezve a válaszokat a következő új részletekre derült fény: a játékban több személlyel is folytathatunk majd intim kapcsolatot és míg egyesek nem fognak rajongani érte, ha ez kiderül, addig másokat nem fog zavarni. Lesznek olyan karakterek is, akik nem jönnek ki jól egymással, Walters válasza szerint ebben olyan fogalmak játszanak majd közre, mint a rivalizálás, a frakciók, a szerelem, a gyűlölet, a féltékenység és a bosszú."

(#1845) J.Hetfield


J.Hetfield
aktív tag

Néhány új kép:


(#1846) [Prolixus] válasza J.Hetfield (#1845) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Annyira újak, hogy ezeket már napokkal ezelőtt beraktam.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1847) J.Hetfield válasza [Prolixus] (#1846) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

A fene a pofámat :DDD Gondolom majd valaki kitörli akkor.

[ Szerkesztve ]

(#1848) Ryder62 válasza J.Hetfield (#1845) üzenetére


Ryder62
őstag

Legfelső nincs logó nélkül? Betenném háttérnek :)

(#1849) myckey válasza [Prolixus] (#1846) üzenetére


myckey
veterán

A másodikat és a harmadikat is?

Azokkal még nem találkoztam itt topicban.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1850) [Prolixus] válasza myckey (#1849) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Hmm jogos, pedig megesküdtem volna rá, hogy beraktam, de ezek szerint csak terveztem. Ebben az esetben elnézést kérek a Metallica frontemberétől, Hetfield kollégától. :) :B

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.