Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-22 22:39:15

LOGOUT.hu

Itt csak hivatalos forrásból származó információkat olvashatsz. Rajongói teóriák, egyebek ezen összefoglaló tárgyát nem képezik. Az összefoglalóval kapcsolatban bármilyen észrevételt, javaslatot szívesen látunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) J.Hetfield válasza Ryder62 (#1600) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Igen, tudom téged nagyon mélyen érint a dolog :P Abbahagyom a rinyálást amúgy, csak türelmetlen vagyok :B

(#1602) Ryder62 válasza J.Hetfield (#1601) üzenetére


Ryder62
őstag

Ha eddig kibírtad, ezt a kis időt még kibírod, meg hát, inkább legyen minőségi.

(#1603) Chabe89 válasza Ryder62 (#1602) üzenetére


Chabe89
addikt

Aztán nehogy csúszon is és még minőségileg is kifogásolható legyen. :))

(#1604) -KP- válasza Ryder62 (#1600) üzenetére


-KP-
addikt

szerintem mindenki kiheverte már rég, ettől független a köztudatban úgy fog megmaradni, ahogy.

(#1605) Tertius válasza maajsz (#1582) üzenetére


Tertius
tag

"Mondjuk az első rész után még elküldték Shepet a pics@ba, hogy milyen Reaperek mennyé' haza. A harmadik rész elején meg mire hisznek neki már mindegy mert ott vannak a nyakukon. Akkor csak egy teljesen különálló projekt lehet ez, amit így is úgy is tervezgettek."

ME - TRILÓGIA-SPOILEREK

Esetleg lehet, hogy az első rész után, de a második rész előtt / alatt játszódik (úgy, hogy a nagy támadás idején már elindultak)? Ott van több, legalább 2-3 (?) évnyi lyuk, ami ugyan nem elég (bár a harmadik részben elég gyorsan építkeztek), de ha azt nézzük, hogy Shepard milyen "mesével" állt elő, és hogy a Cerberus miatta húzta fel a Normandy 2-t a Collector / Reaper fenyegetés legyőzésére, nem lehetetlen elképzelni, hogy a különféle kormányok a háttérben mégiscsak hinni kezdhettek neki, vagy akár már eleve hittek, csak a felszínen (politikailag) mindenki mindent tagadott, de a háttérben mehetett susmus és készülődés egy bárka-projectre. Hivatalosan intergalaktikus kutatóexpedíció, nem hivatalosan bárka-project. 2 légy egy csapásra, és nem kell hazudni sem. És így a nagy reaper-háborúról is lemaradtak, mert még előtte elindultak, szóval a me3 végén síró crybaby-k szemébe sem csalnak újabb könnyeket.

[ Szerkesztve ]

(#1606) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Azt lehet tudni, hogy holnap mikor kapunk valamit, vagy szerintetek csak random jön egy trailer vagy akármi. :D

Live-Die-Respawn

(#1607) [Prolixus] válasza oriic (#1606) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Nem kötötték az orrunkra. Azt sem tudjuk mi fog történni. Szóval passz. :) Mindenesetre a MEA honlap frissült egy Avenger-t tartó vagány, animált Papa Ryder-rel. Valami ilyesmiből igazán kiadhatnának már egy 4k-s háttérképet...

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1608) #58450688 válasza oriic (#1606) üzenetére


#58450688
törölt tag

Gigantikus nagy BioWare/EA meglepetés lessz hogy jóvátegyék a ME3Endet, holnap váratlanul megjelenik az Andromeda, 3 ingyenes DLC vel egyetemben, ezért volt a nagy titkolózás! :D

(#1609) Vistaboy válasza [Prolixus] (#1607) üzenetére


Vistaboy
veterán

Egyelőre az biztos, hogy kapunk új videót, mégpedig "N7 Day Trailer" néven, aminek a lejátszását már most integrálták a weboldalra, csak még ugye videó híján hibát jelez, ha rányomunk a play gombra.

Már csak az a kérdés, hogy végre ingame bemutató lesz-e, vagy újabb cinematic trailer, ami tovább feszíti a már amúgy is pattanásig feszült idegeinket. :)

(#1608) Biosphere: Persze, ahogy a Blizzard is tette a Diablo III-al. Beígérték, hogy a rajongók el fognak ájulni, és végül igazuk is lett, csak éppen ellenkező értelemben. Elájultunk a nagy semmitől, amit kaptunk, ráadásul még az sem lesz ingyen... Az Electronic Arts teremtette ezt a DLC-re épülő üzleti modellt, majd pont ők adnak ingyenes bővítményt a 2017-es év legjobban várt játéka mellé... álmodik a nyomor. :)

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1610) Blyan


Blyan
félisten

Amúgy nem figyeltem, az Andromédában való utazás az hogy is néz majd ki? Ugye nem térköz relékkel...

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1611) oriic válasza Blyan (#1610) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem olvastam utána, de szerintem nem csak a Tejútban vannak relék.

Live-Die-Respawn

(#1612) Ryder62 válasza Blyan (#1610) üzenetére


Ryder62
őstag

Szerintem csak FTL lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1613) [Prolixus] válasza Vistaboy (#1609) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Én valami infóra számítanék még. Twitteren több Bioware muki lepattintotta a különböző kérdéseket, hogy majd N7 napon többet megtudunk.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1614) maajsz válasza Ryder62 (#1612) üzenetére


maajsz
senior tag

Szerintem is, a Mass Relay Reaper tech így valszeg nincsenek másik galaxisban. Ha azóta valami fejlődés viszont történt esetleg építhetnek egyet ott is, hogy gyorsabban vissza jussanak. Most nem tudom, hogy miközben utaznak azalatt a 600 év alatt tarják e a kapcsolatot az otthoniakkal vagy egyáltalán ez lehetséges e :F

(#1615) MichaelSD válasza Ryder62 (#1600) üzenetére


MichaelSD
őstag

"Valaki még mindig nem heverte ki a ME3 végét."
*szomorúan jelentkezem*

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1616) oriic válasza MichaelSD (#1615) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mondanám hogy +1, de már nem érdekel az a befejezés. Túlléptem rajta rég, szóval tiszta lappal várom az Andromédát.

Live-Die-Respawn

(#1617) Televan74 válasza oriic (#1616) üzenetére


Televan74
nagyúr

Már engem sem.Várom az új felfedezni valót! :K

De előtte még egyszer végig megyek a trilógián.Szimplán csak lesz@rom a végét vagy Alt+F4 mikor leszállunk a Földre. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1618) olymind1 válasza Vistaboy (#1609) üzenetére


olymind1
senior tag

Azért a ME3-ba folyamatosan adagolták az ingyenes multi tartalmat, ráadásul ingyen. Csak tartsák meg a jó szokásukat :K

Én is gondolkodtam rajta hogy végigviszem még1x a szériát, de aztán eszembe jut a 3. rész vége és teljesen elmegy tőle a kedvem :(

Úgyhogy ja, várom az új részt ezerrel, hátha kimossa azt a rossz szájízt amit a 3. bennehagyott :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1619) Rossi válasza olymind1 (#1618) üzenetére


Rossi
addikt

Nem tudom srácok, nekem nem okozott akkora traumát a befejezés, bár már a "felpeccselt" verziót játszottam végig először, amiben úgy tudom sokat finomítottak rajta.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#1620) Zoli133 válasza Rossi (#1619) üzenetére


Zoli133
őstag

+1, bár én a extended ending előtt végig vittem, de teljesen elvoltam vele, bár ezt a véleményemet már me3 topikban sokszor kifejtettem, azóta meg inkább hallgatok, mert itt a fejemet veszik érte.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#1621) [Prolixus] válasza Zoli133 (#1620) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Az endig sz@r volt ez kétségtelen. Kibővítve egy fokkal jobb, de hát van az a mondás, hogy sz@rból nem lehet várat építeni, meg kutyából nem lesz szalonna. DE. Sokan valami übervidám, csillámpónis rózsaszínes-szivárványos vattacukros endingre vágytak, a meséből kipottyant "boldogan éltek míg meg nem haltak" félére. Na, attól azért nagyságrendekkel jobb volt az ending.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1622) Blyan válasza oriic (#1611) üzenetére


Blyan
félisten

De az azt jelentené, hogy a Reaperek és a létrehozói ott is ügyködnének. Ami gondolom nem opció, különben nem szabadulnánk a mondakörtől.
Persze az is érdekel, hogy az Andromédát elvileg újabb fajok kellene, hogy benépesítsék, szóval a Turián, Salarian, Asari, Krogan stb faj fura lenne újra.

(#1612) Ryder62

Az FTL viszont nem elég jó, a galaxis egyik részéből a másikba utazni akár évek esetleg évszázadok vagy évezredek lennének.

(#1614) LeslieGasp

Nem hiszem, hogy 600 év elég lett volna fejlődésileg a térköz relék elkészítéséhez, a trilógiában elvileg totál ismeretlen volt számukra az egész, csak használni tudták.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1623) J.Hetfield válasza [Prolixus] (#1621) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Egy frászt...milyen befejezés az amiben mindenképp meghal a főhős? :( Nekem nem a válassz három szín közül a bosszantó, hanem ez.

(#1624) oriic válasza Blyan (#1622) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"De az azt jelentené, hogy a Reaperek és a létrehozói ott is ügyködnének. Ami gondolom nem opció, különben nem szabadulnánk a mondakörtől."

Majd meglátjuk, de én továbbra is lehetetlennek tartom (vagyis inkább érthetetlennek), hogy csak és kizárólag a Tejútban tevékenykedtek a Reaperek. Ugye a ciklus végén a mélyűrbe vontultak vissza az üres, galaxisok közötti térbe, nem lehettek olyan hülyék, hogy az összes gép mindig csak és kizárólag egy irányba mentek folyton, és nem kezdtek el felfedezni másik galaxisokat.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#1625) Blyan válasza oriic (#1624) üzenetére


Blyan
félisten

Meglátjuk de ha így van, akkor az egész ciklus buli ott is kell létezzen, ami pedig azt feltételezi, hogy a térközrelék ott is megvannak és működnek (amennyiben mindegyik elsődleges relé párja előkerült).

(#1623) J.Hetfield

Szerintem rendben van, sőt kifejezetten tetszik. Ki mondja, hogy mindig győzedelmeskedni kell? Nekem nagyon bejön az a megoldás, hogy a mostani galaktikus generáció sem képes megfelelő megoldást találni s a következőkre örökíti a tudását.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1626) Ryder62 válasza maajsz (#1614) üzenetére


Ryder62
őstag

Cryo álomban lesznek, vagy hypersleep. Elég sok sci-fi fil előtte már. Mondhatni, alap sci-fi kellék.

Blyan

100% hogy az Andromedanak lesznek lakói, akik űrutazók. Ők csak kitaláltak valamit.

[ Szerkesztve ]

(#1627) Blyan válasza Ryder62 (#1626) üzenetére


Blyan
félisten

Gondolom így van, de azt furcsállnám, ha a Mass Effect univerzumban ismert, térközi reléhez hasonlóan hatékony és gyors megoldást ötölnének ki.
De majd meglátjuk.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1628) [Prolixus] válasza J.Hetfield (#1623) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Nem hal meg mindegyikben, Control endingben tovább "él". De amúgy meg milyen? Hát, például, kicsit is életszagúbb? Hogy a törpök élete nem csak játék és mese? Hogy a nagy győzelem ESETLEG a fontos (legfontosabb) személytől egy nagy áldozatot is követel?

Én gyűlölöm az olyan sztorikat, ahol a realitástól jócskán (az adott világ realitásától) ellépnek csak azért, hogy legyen valami izzadságszagú, plot hole-okkal telemázgált, de legalább boldog befejezés. Ez nem azt jelenti persze, hogy nem lehet jó befejezést csinálni happy ending-gel, vagy minden nagy sztorinak szükségszerűen valami komoly halállal kell végződnie, de ha olyan a sztori, hogy ezt reálisan megköveteli, akkor igenis nyírják ki a szereplőt. Legyen az akárki, akár a főhős is. Ebben a sztoriban pedig jócskán benne volt Shepard halála. Ha belegondolsz, így is csak tipikus akciójátékos túlzásoknak és hihetetlen nagy szerenscéknek köszönhette, hogy odáig, a befejező döntésig egyáltalán eljutott. Tucatszor az lett volna a reálisabb, ha meghal, sőt, egyszer ugyebár meg is halt, de hopp, feltámasztották. Szóval "ideje volt már", hogy tényleg meghaljon, mondhatnám ezt is.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1629) #85552128


#85552128
törölt tag

No offense, de ha úgy érzitek valami még kimaradt menjetek már pls. vissza az ME3 topicba az ME3 endingekkel. Volt 4+ év megemészteni/elfogadni/szidni/stb. ha nem sikerült akkor sem az Andromeda topicot kéne előre szétoffolni egy ennyire megosztó témával...
Jövő héttől beindul az Andromeda kampánya, jönnek az infók végre lehet majd ténylegesen a játékról beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#1630) #58450688 válasza [Prolixus] (#1628) üzenetére


#58450688
törölt tag

Egy COD-ban elmegy az ilyen vég, kit érdekel, meg sem jegyzem a "főhős" nevét, de miért kellett ennyire megszerettetni Shepit? (only Femshepi nem vagyok bu..! :D ) csak hogy felesleges halált hajon:)? foleg egy olyan hulye gyerek miatt ami a végén van :D
Szaby59: Nem megyek!

[ Szerkesztve ]

(#1631) -KP- válasza [Prolixus] (#1628) üzenetére


-KP-
addikt

már bocs, de a destroy endingben is életben marad.

(#1632) maajsz válasza oriic (#1624) üzenetére


maajsz
senior tag

Szerintem nem célszerű, hogy az Andromédában is létezzenek Reaperek, mert kvázi akkor az egész plot visszamutat a trilógiára. Ha ezt tételezed fel az is benne van, hogy vannak hátrahagyott Reaperek vhol a deep spaceben. Mivel azt mondták "új" világ, "új" sztori így nem hiszem megint ezzel akarnának foglalkozni. Azt inkább el tudom képzelni, hogy esetleg elküldtek pár Reapert ugyanígy felfedezni és esetleg később belefutsz egybe egy nosztalgia meccs erejéig, de hogy kis mellékszálnál jobban belevonják őket a történetbe.. nekem nem tűnik logikus lépésnek. Na de nemsokára többet tudunk, remélem lesz valami morzsa a fő sztori tekintetében is.

(#1633) #58450688 válasza -KP- (#1631) üzenetére


#58450688
törölt tag

Aki dlc nelkul jatszotta vegig, annak mindenkepp meghalt. Ez az utolag valtoztatunk nekem sosem jott be.
mint az alternativ befejezesek. ennyi erovel a SW hoz is lehetne rendezoi valtozat ahol Han megkapaszkodik akarhol :) Szoval szar a vege igyis ugyis maradjunk annyiban. Ocska lezárás, és a kedvenc is meghal..

[ Szerkesztve ]

(#1634) Ryder62 válasza [Prolixus] (#1628) üzenetére


Ryder62
őstag

Most játszom újra a ME 3-at, a vége felé vagyok, asszem most jön Thessia, és már várom Londont. Valahogy teljesen jól visszaadja azt a depresszív hangulatot. Meg már máshogy tekintek a végére, Shepnek ez volt a küldetése, ezért élt. Most így újrajátszva az egész trilógiát, egy mézesmásos lezárás olyan fura lenne. A cél hogy a reaper fenyegetést megszüntesse, nem az hogy magát mentse.

Most kedvet kaptam a ME1-hez, csak sajnos a magyarítás elveszett, de attól tervezem hogy előbb utóbb [megfelelő rész aláhúzandó] neki állok. De úgy hogy minden bolygót felfedezek. Tudom copy paste, de valahogy tök jó csak így barangolni. Na remélem az Andromeda ezt vissza adja de feltúrbózva. Pl az a sivatagos, sziklaszirtes bolygó eszméletlen jó.

(#1635) -KP- válasza #58450688 (#1633) üzenetére


-KP-
addikt

Felnyög az átvezető animáció végén, tehát él. End of story.

(#1636) Ryder62 válasza -KP- (#1635) üzenetére


Ryder62
őstag

Ami elég abszurd; felrobbant a Normandyval, túl élte, felrobbant a Citadellel, túl élte. Még a Halálcsillag felrobbanását is túl élné. :DDD

(#1637) Blyan válasza Ryder62 (#1634) üzenetére


Blyan
félisten

Én most játszom újra az ME2-t, az ME1-gyel végeztem két napja. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1638) -KP- válasza Ryder62 (#1636) üzenetére


-KP-
addikt

Ráadásul ki tudja hányszor klónozták :)

[ Szerkesztve ]

(#1639) vitaro válasza [Prolixus] (#1628) üzenetére


vitaro
senior tag

Igen is kellett volna egy olyan befejezés, amiben Shep életben marad. Ettől nem lett volna szükségszerűen happy, inkább keserédes, tekintve az elszenvedett veszteségeket.

Persze várható volt, hogy meghal, helyénvaló is lett volna az önfeláldozás, ha mindezt jól tálalják. Csak sajnos semmi hősiesség nem volt benne, azt akartam, hogy én, mint játékos érezzem, hogy most meg kell hoznom a végső áldozatot, hogy a többiek megmenekülhessenek. De ehelyett mi volt? Választhattam, hogy milyen színben kívánok felrobbanni. Miért? Mert a hülyegyerek azt mondta. Ez nagyon messze van az önfeláldozástól.

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#1640) BoneDragon


BoneDragon
veterán

[link]

600 évvel vagyunk a ME3 után, ezt tudtuk már?

(#1641) vg válasza BoneDragon (#1640) üzenetére


vg
addikt

Mondja a videóban is. ;]

(#1642) #85552128 válasza vg (#1641) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem mondja, hogy a ME3 után hanem "A future that begins 600 years from where we stand" ez meg lehet bárhol, sőt az is lehet, hogy egyáltalán nem fognak rá kitérni mert elég sok dolgot kéne megmagyarázni...

[ Szerkesztve ]

(#1643) parkr válasza #85552128 (#1642) üzenetére


parkr
őstag

lehet a valós dátumhoz képest kell érteni -> 2610+

(#1644) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Még azon se lepődnék meg, ha nem vennék figyelembe az előző részeket, és csak simán egy reboot lesz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1645) Ryder62 válasza Apollyon (#1644) üzenetére


Ryder62
őstag

Az nem baj ha teljesen új akar lenni, de azért a "réges régen egy messzi messzi galaxisban..." érzés maradjon meg. Tetszik, hogy 600 évvel később játszódik. Így mind térben és időben messze van a ME trilógiától. Teljesen kibontakozhat egy új trilógia is akár.

[ Szerkesztve ]

(#1646) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Na tessék, csak kérni kellett, reddit megoldotta. Papa Ryder wallpaper. Full HD. Animált változatot is lehet szerválni.

Az indulás valóban nem tudjuk mikor van, de az azért biztos kb. hogy az Első kapcsolat háború után. Ezután bármikor lehet, legreálisabb tipp persze szerintem a trilógia környéke, esetleg évtizedekkel utána. Az Andromédában meg 99,99%, hogy nem lesznek Kaszások. Egyrészt senkit nem lepne meg, ha kerülnék a Kaszás témát mint a pestist (implicit ezt el is mondták végül is), másrészt teljesen jogos érv az, hogy ha a többi galaxisban is lennének, akkor ugyanaz lenne az egész sztori újra. Annak meg nem sok értelme lenne...akkor már(mármint ha a Kaszásoktól ezúttal sem szabadulunk) tényleg értelmesebb döntés volna egy komplett reboot.

(#1634) Ryder62

"Shepnek ez volt a küldetése, ezért élt. Most így újrajátszva az egész trilógiát, egy mézesmásos lezárás olyan fura lenne. A cél hogy a reaper fenyegetést megszüntesse, nem az hogy magát mentse."

Tökéletesen leírtad, érdemben egy szót sem tudnék hozzáfűzni ehhez, mert csak téged ismételnélek.

Amúgy igen, én is várok valami felfedezős/barangolós részt az Andromédába, de ha megint olyan totálisan kietlenek és kopárak lesznek a bolygók, akkor pár óra után ez is ugyanúgy kínkeserves szenvedésbe fog fulladni, mint a ME1 bolygózása. Én 15 óra után már gyűlöltem leszállni bárhová is, és nem (csak) azért, mert a Mako-t rettenetes volt irányítani. Sajnos amúgy a Mako nagyon nem szerencsés ilyen szempontból, mivel sokkal gyorsabb, mint mondjuk egy ló. Pl. a Witcher 3 közel sem érződne akkorának, ha nem lóval, hanem Mako-val lehetne bejárni. És itt ugyebár több bolygó lesz megint...megmondom őszintén, fogalmam sincs, hogy lehetne még a jelenlegi lehetőségek mellett is belerakni a Mako-t a játékba úgy, hogy ne essenek ugyanazokba a hibákba. Esetleg az lehet kompromisszumos megoldás, hogy csak 3-4 bolygóra nézhetünk el Mako-val, de azok legalább tényleg rendesen ki lesznek dolgozva

(#1639) v_tomy

Hát nemtom hogy lett volna keserédes, hogy ha a legénység meg kb. majdnem minden fontos karakter él (és virul), akivel barangoltunk/szorosabb kapcsolatot ápoltunk a játékok során. A nagy pusztítás, a milliós veszteségek csak számok meg noname arcok (meg még azok sem, sisakos katonák), azoktól ugyan nem lett volna keserédes semmi. (Sajnos?) az ember ilyen, amíg nem az orra előtt történnek a szörnyűségek premier plánban, meg nem a hozzá közel állókat veszít el hanem tökidegen embereket, addig nincs igazán veszteségélménye.

Szerintem értem amit mondasz, de ez még nem indokolja, hogy lennie kellett volna olyan befejezésnek, ahol életben marad. Nem választod szét a tényeket a negatív érzéseidtől, meg a részleteket a nagytotáltól. Mer' hát hogy ne lett volna hősiesség meg önfeláldozás amit csinált??? Egy trilógián keresztül semmi mást nem csinált, csak hősködött, a játék végén meg AZ EGÉSZ GALAXISt megmentette a húsdarálástól, cserébe jobb esetben feláldozta a testét meg az addigi fizikai lényegét, rosszabb esetben kompletten meghalt. Így vagy úgy, de óriási áldozatot hozott (most ne számítsuk a negyedik, lényegében a Bioware-től a rajongóknak fityiszt mutató, "eh, fuck it, Im outta here" befejezést), amit csinált, azzal definiálni lehetne az önfeláldozást az értelmező kéziszótárban. Ezek a tények, az már csak a körítés, hogy ezt éppen nem a csatamező közepén tette mondjuk, leszakadt végtagokkal, utolsó leheletével meg lógó belekkel, a sarokba szorított, reménytelen helyzetben lévő többiekre folyton vissza-visszapillantva, vagy nem is tudom neked mi lenne a "rendes" önfeláldozás. Nekem amúgy a 3 befejezés alapvető koncepciója még tetszett is (szegény Kaszások alól meg már a Crucible bejelentésével kihúzták a szőnyeget, az első rész titokzatos, félelmetes, és hihetetlen erejű ellenfeleinek belengetett Kaszásokból már régen böszme nagy biomechanikus bábokat csináltak, szóval a befejezés idejére már ilyen téren tökmindegy volt, hogy milyen pitiáner módon lehet kiiktatni őket). Azzal csak még rosszabb lett volna az egész, ha mondjuk az lett volna a vége (ami ekvivalens lett volna a happy end-del), hogy csodák-csodájára felépül a Crucible, csodák-csodájára nem lövik ócskavassá a Kaszások, amikor meglátják, aztán annyi lett volna a buli, hogy valahol-valaki mosolyogva megnyom egy piros gombot, a fegyver annak rendje és módja szerint aktiválódik, a Kaszásoknak meg nyekk (aztán még a Halálcsillag is felrobban, és végül jöhet a "film" végi ewok-os táncolós megabuli :DDD ). Eléggé tönkre lett b@szva a játék a deus ex machinaként berángatott, roppant fantáziátlan és olcsó megoldást jelentő Crucible-lel, szóval mindenképpen kellett valami bonyodalom meg reális dráma a végére, főleg úgy, hogy a játék elején is tökre reménytelen volt az egész galaxis helyzete a Kaszásokkal szemben, meg a játék végén is tökre reménytelen volt a galaxis helyzete a Kaszásokkal szemben, minden, mindenki sorsa, mindenki túlélése azon múlott, hogy a Crucible-t tudják-e használni, vagy sem.

Hogy a befejezés kivitelezés pocsék volt? Azzal maximálisan egyetértek, én is gyűlölöm az egészet az energiasugaras felutazástól kezdve, az elcseszett Illusive man-es konfrontáción, a szétvágott Anderson-os beszélgetésen, a hülyegyereken meg az ő koncepcióján keresztül a bénán prezentált választási lehetőségekig. De a lényegen ez még nem változtat: Shepard önfeláldozott, ehhez a sztorihoz meg nem passzolt volna sehogysem egy olyan vég, ahol a számunkra releváns bagázs 99%-a, élükön a főhőssel életben marad. Ismétlem, nem azt mondom, hogy nagyívű sztorik nem végződhetnek reálisan vagy jól megírva happy end-del, mert végződhetnek. Természetesen én is jobban szeretem a happy end-et, ha jól belepasszol a sztori addigi ívébe, és az adott világban reális, logikus események és karakterhű történések következménye. De ebbe a sztoriba sehogy sem passzolt bele, ahhoz, hogy itt reális legyen egy happy ending már az elejétől más irányba kellett volna elmozdulniuk a sztorival.

Amúgy igazat adok Szaby59-nek, elég régi tüskék már ezek mindenkiben, úgysem fog már senkinek sem változni a véleménye semmiről, szóval csak a felesleges köröket futjuk újra és újra. :) Ideje továbblépni.

Remélem holnap (vagyis ma) kapunk pár olyan infót meg finomságot, ami után kínunkban nem csak a régi sérelmekről tudunk majd beszélgetni.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1647) Ryder62 válasza [Prolixus] (#1646) üzenetére


Ryder62
őstag

Szerintem amit az első videóban láttunk, hogy emberünk lapozgat a különböző bolygók között, ezek lesznek azok a helyszínek amit bejárhatunk. Lehet nem mindegyiken lesz Mako, de szerintem maguk a bolygók kidolgozottak lesznek.

Valahogy úgy tudom elképzelni ahogy a ME1 esetében volt. Minden sztoris bolygónak volt Makos része. Therum, Feros, Noveria, Virmire, Ilos. Egyedül Eden Prime-nak nem volt. Azok pedig különböző és kidolgozott bolygók voltak, amiknek volt sok gyalogos része is. Ha ezt kombinálnák akkor kapnánk jó kis side questeket. Leszállni egy bolygóra, aminek nincs köze a fősztorihoz, ki is hagyható, de az egyedi kinézetű, félig meddig Mako-s résszel, a többit gyalogosan kéne megtenni.

(#1648) Vistaboy válasza olymind1 (#1618) üzenetére


Vistaboy
veterán

A multi totál hidegen hagy, tőlem 1000 ingyenes DLC is jöhet, nem játszottam vele egy órát sem. Viszont azt már nem szeretem, ha fontos dolgokról maradok le a sztoriban, csak mert extra bevételként később adják azt fizetős DLC formájában.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1649) vg válasza Vistaboy (#1648) üzenetére


vg
addikt

Akkor nem láttad még a Dragon Age Inquisition alap verzió végét + a Tresspasser dlc-t. :DDD :U

(#1650) Zoli133 válasza vg (#1649) üzenetére


Zoli133
őstag

Két évvel a megjelenés után (első napos vétel volt) most jutottam el oda, hogy a vége közelébe érjek, ezek szerint egy dlc-t mindenképp jó lenne megvenni.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.