Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-22 22:39:15

LOGOUT.hu

Itt csak hivatalos forrásból származó információkat olvashatsz. Rajongói teóriák, egyebek ezen összefoglaló tárgyát nem képezik. Az összefoglalóval kapcsolatban bármilyen észrevételt, javaslatot szívesen látunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) tiv83us válasza basaharc502 (#1096) üzenetére


tiv83us
veterán

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1102) Vistaboy válasza basaharc502 (#1096) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ezt már egyszer eljátszotta a BioWare a K.O.T.O.R.-ral, sikeresen tönkre is tette vele a franchise-t. Köszönjük, de nem kérünk belőle. A Mass Effect maradjon csak single, ami teljesen független mindenféle online baromságtól.

Multi úgyis lesz benne, ez manapság mindenhol kell - bár nem értem, ide minek -, úgyhogy aki szereti, vadászhat egymásra online is. De ez ne menjen az egyjátékos rész rovására.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1103) oriic válasza Vistaboy (#1102) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem emlékszem hogy lett volna róla szó, hogy PVP lesz benne. Ne is legyen szerintem, ME3-ban láttott megoldás elég bőven.

Live-Die-Respawn

(#1104) AAtt1la válasza oriic (#1103) üzenetére


AAtt1la
aktív tag

Azt mondták nem lesz mert a balanszt egy rémálom lenne megcsinálni.

(#1105) [Prolixus] válasza basaharc502 (#1099) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Lehetni mindent lehet, a kérdés az, hogy mit érdemes. A frencsájszra meg nem lehet "ráhúzni egy attól különálló, de abban a világban játszódó online részt", mert akkor az már ugyanúgy a frencsájsz és a világ szerves része kellene, hogy legyen (feltéve, ha a ME játékokat a jövőben nem csak a címek fogják összekötni...ezt meg gondolom senki nem szeretné...).

Akik itt pötyögnek, nem a raid boss gyepálások, meg a loot farmolások miatt lettek rajongóvá, hanem a karakterek, a kaland, a sztori, meg a világ miatt. MMO-ban nem ezeken van a hangsúly, hanem a játékmechanikán és a tiszta játékélményen. Szóval nagyon nem szeretném, ha MMO-t csinálnának a játékból. Az mondjuk más kérdés, ha lenne egy FŐ sorozat, meg mellette vadhajtásként egy MMO. Azzal bajom nem lenne, szimplán csak magasról lesz@rnám, hogy létezik. De single orientált helyett egy MMO? FUCK NO!

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1106) tiv83us válasza oriic (#1103) üzenetére


tiv83us
veterán

Nem lesz.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1107) AAtt1la válasza [Prolixus] (#1105) üzenetére


AAtt1la
aktív tag

Gyönyörűen leírtad.
Csak annyit tennék hozzá,hogy ha mellette lenne még egy MMO is,nem biztos,hogy az jót tenne az eredeti sorozatnak,csak megosztaná a studió erőforrásait.

(#1108) kriszpontaz válasza [Prolixus] (#1105) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Teljesen egyetértek, jól leírtad. Egy MMO-val lehúznák a Mass Effect franchise-t a WC-n. Vagy, aki igazán szereti a sorozatot, tudomást sem venne róla hogy létezik. Én a ME3-nak a multiját egyszer sem indítottam el.

(#1109) tiv83us válasza kriszpontaz (#1108) üzenetére


tiv83us
veterán

Kar, pedig en sem vagyok egy nagy multis, -foleg ha RPG es ME-rol van szo - de a ME3 multija kurvajo, sajnalhatod, hogy nem tudod mit hagysz/hagytal ki.

Viszont MMO-t azt valoban abszolt ne.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1110) vitaro válasza basaharc502 (#1099) üzenetére


vitaro
senior tag

Az előttem szólók már mindent leírtak, egy MMO-val kinyírnák a Mass Effect-et. Maradjon meg olyannak, amilyennek megszerettük!

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#1111) L3zl13 válasza oriic (#1076) üzenetére


L3zl13
nagyúr

2 dolog ragadta meg a figyelmemet a surveyben:
a. seamless open-world galaxy
b. 3rd person shooter (RPG sehol nem említve a szövegben)

Lehet, hogy nem jelentenek semmit, hiszen pl a galaxy mapen eddig is szabadon kóricálhattál és a harc eddig is 3rd person shooter volt, de talán jelezheti, hogy valamilyen irányba elmozdultak a korábbi játékokhoz képest.
Az RP visszább vételének nem örülnék, de nem ártana egy nyitottabb univerzum ahol a főbb hubokon kívül nem csak minigame-ek (bolygó szkennelés) és egyszer használatos mini küldetés lokációk vannak.
Az első részt ebből a szempontból sokkal nyitottabbnak éreztem a 3 féle reciklált bázis skin és makozás minden hibájával együtt.

Aki hülye, haljon meg!

(#1112) Rossi


Rossi
addikt

Várom nagyon, imádom a ME univerzumot, de játékélményben a Witcher 3 most feljebb pakolta a szintet nálam nagyjából minden eddigi RPG-hez képest.

87 óra játékidőnél járok, pedig nem vagyok az a "nézzünk be minden kő alá" típus, de csak nem akar vége lenni...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#1113) Fkris válasza Rossi (#1112) üzenetére


Fkris
őstag

Ugyugy, énis így vagyok.én 67óra alatt vittem ki, de skelligét már nem volt erőm kipucolni, rohadt nagy volt....

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1114) vitaro válasza Rossi (#1112) üzenetére


vitaro
senior tag

Igen, a Witcherrel nagyon magasra tették a lécet a lengyelek, a Bioware-nél mindent bele kell adniuk, ha tartani akarják a lépést.

Nekem 160 óra volt a Hearts of Stone-nal együtt a teljes játékidő, a NG+ még csak most jön. :)

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#1115) AAtt1la válasza Rossi (#1112) üzenetére


AAtt1la
aktív tag

Ez izlés kérdése.Én is játszottam vele,jó játék,de engem nem fogott meg egyáltalán.Sztoriban,meg a karakterekben a ME sokkal jobb szerintem.

(#1116) tiv83us válasza vitaro (#1114) üzenetére


tiv83us
veterán

Ahogy angolszasz orszagokban mondani szoktak: "apples and oranges".
Total mas, hiaba RPG mindketto.
En ezert nem tudtam egyik Dragon Aget sem vegig tolni, mert nekem a kozepkori magia lovakkal-kardokkal stilus nem jon be, akarmennyire is szuper RPG. Nalam csak is a jovo jatszik, hatalmas robotokkal, lezerfegyverekkel, alienekkel, es sok sok ûrrel. :K

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1117) Fkris


Fkris
őstag

btw, inquisitont érdemes végigtolni?
Mennyi benne a játékidő?

Bár lehet nem a közeledő vizsgaidőszak elött kéne kezdeni :(

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#1118) Rossi válasza Fkris (#1117) üzenetére


Rossi
addikt

Érdemes, nekem 60 óra volt DLC-k nélkül, de szerintem 70-80-at is bele lehet tenni.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#1119) Rossi válasza tiv83us (#1116) üzenetére


Rossi
addikt

Ez tök érdekes, nekem is egyértelműen a jövő a kedvenc témám, de hasonlóan jól elvagyok a fantasy világban is.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#1120) vitaro válasza tiv83us (#1116) üzenetére


vitaro
senior tag

Ilyen szempontból szerencsésnek mondhatom magam, zabálom mindkét stílust. :)

Az lesz az igazi ha egyszer végre megjelenik a Cyberpunk 2077, ha sikerül ötvöznie a készítőknek azt a világot a Witcher minőségével, akkor egy újabb zseniális RPG-vel leszünk gazdagabbak.

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#1121) [Prolixus] válasza vitaro (#1120) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Az tuti, főleg úgy, hogy nekem sci-fin belül is a cyberpunk a kedvenc szubzsánerem. Már vágom a centit. Mindegy mikor jön, csak legyen kurv@jó. Ilyen téren a ME-nek szerencséje van, mert előbb jön.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1122) tiv83us


tiv83us
veterán

Amig nagy a csend, addig egy kis early ME1 Mass Relay concept video. Hat..oo... eleg erdekesen kepzeltek el eloszor :D

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1123) parkr válasza tiv83us (#1122) üzenetére


parkr
őstag

ebbe legalább belementek nem csak el mellette

(#1124) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Semmi újdonság, de mivel pangás van:

Mass Effect: Andromeda Developers Tease “Very Large” Enemy, Steamy Romance Scenes

Live-Die-Respawn

(#1125) #58450688


#58450688
törölt tag

Female forever! :)

(#1126) [Prolixus] válasza #58450688 (#1125) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Fúderonda. :Y

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1127) #58450688 válasza [Prolixus] (#1126) üzenetére


#58450688
törölt tag

Akkor tessék csak neked! :D bár ő nem Andromeda lady

(#1128) oriic válasza #58450688 (#1125) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

EvE: Valkyrie-re emlékeztet.

Live-Die-Respawn

(#1129) [Prolixus] válasza #58450688 (#1127) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ez meg rosszabb. Szerintem ne fokozd tovabb a dolgot. :D

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1130) J.Hetfield válasza #58450688 (#1125) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Inkább ne. Female suck!

(#1131) parkr válasza J.Hetfield (#1130) üzenetére


parkr
őstag

igazából a trilógiában sem lett volna rossz ha rendesen megcsinálják, élő modell alapján, mint a male verziót (meg jobb hangot találnak neki, de ez csak az én véleményem)

(#1132) tiv83us válasza parkr (#1131) üzenetére


tiv83us
veterán

Whaaaaat? Jennifer Hale sokkaj jobb hang volt mint Mark Meer. And females don't suck, csak a fenti fan-art egy kisse ugy nez ki, mint egy 22. szazadi csatornabuvar.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1133) Chabe89 válasza parkr (#1131) üzenetére


Chabe89
addikt

Jobb hangot? A nap vicce. :)) Amúgy meg semmi értelme ilyeneken vitatkozni, hogy melyik a jobb. Ha neked az egyik jobban tetszik, mint a másik akkor azzal játszol és kész.

(#1134) oriic válasza parkr (#1131) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jennifer Hale hangjával mi volt a gond? Ok én sem vagyok Femshep párti, de azzal a hanggal nincs semmi gond.

Live-Die-Respawn

(#1135) [Prolixus] válasza tiv83us (#1132) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Nono! Csak lassan a testtel. :DDD Szerintem Hale sokszor erősen teátrális volt, túljátszotta egyik-másik dialógust. Meer meg persze sokszor alul. :) Összességében én is jobban szeretem egy picivel a maleShep szinkront. Mondjuk az kétségtelen, hogy Jen Hale sokkal jobb szinkronszínész összességében, mint Mark Meer, nem érdemtelenül van agyonfoglalkoztatva.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1136) J.Hetfield válasza tiv83us (#1132) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Meer nem volt a legjobb választás, néha elég zavaró a hangszíne, ami Hale-t illeti ő ugyanaz a túlhasznált kategória mint Troy Baker, elfelejthetnék őket. Femshep meg mindenhogy hülyén néz ki in game, fan-art akármi. Remélem az Andromédában végre lesz valami normális karakterszerkesztő, mert ami a trilógiában van az siralmas.

(#1137) BoneDragon válasza J.Hetfield (#1136) üzenetére


BoneDragon
veterán

El tudnék viselni egy Black Desert féle szerkesztőt... Ahh :B :))

(#1138) tiv83us válasza [Prolixus] (#1135) üzenetére


tiv83us
veterán

A ME3-ban nehol valoban tuljatszotta a dolgokat, de Meer valahogy soha nem jott be, tul eros a kanadai akcentusa, es tul monoton a beszede, soha nem tudtam azonosulni vele. A vicc, hogy (hetero) ferfi letemre, a Hale-Femsheppel jobban tudtam azonosulni es 99%-ban nagyon eltalalta a szoveget. A ME1-ben eleg gyenge volt a teljesitmenye, de ME2-ME3; szerintem a legjobbat kihozta a karakterbol. A kb 15 vegigjatszasombol 14 FemShep.
Szerintem Troy Bakerrel nem volt gond, maga Kai Leng egy katasztrofalis huzas volt, de Baker, mint hangszinesz (aki mellesleg a multiban is a narrator) szerintem profi.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1139) J.Hetfield válasza BoneDragon (#1137) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Hááát az már túl komplex szerintem, de a Fallout 4 jó példa, vagy házon belül az Inquisition is előrelépés lenne.

(#1140) maajsz válasza J.Hetfield (#1136) üzenetére


maajsz
senior tag

Nem értem a nemek harcát, nekem nem volt problémám egyik hangjával sem, lehet Hale kicsit néha overact de bár ez lett volna a legnagyobb baja a gamenek. Amúgy meg egész jó femshepeket összel lehett hozni, még headmorph nélkül is. Ha már valami idegesítő dolog az a futás, a 2. rész lájtos kocogása után a 3. az az idióta mozgás.. :N

(#1141) [Prolixus] válasza tiv83us (#1138) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Túltolta sokszor a 2-ben is azért. De igen adom, Meer meg sokszor túl szegényes és monoton, erre írtam, hogy ő inkább meg aluljátszotta a szerepét. Mondjuk túl "nagy" akcentusa nem volt szerintem, egy brit vagy ausztrál akcentust szvsz sokkal könnyebb felismerni (ezért sokkal zavaróbb is lehet annak aki az amerikai angolhoz szokott).

Baker-re meg nem azt írta a kolléga, hogy rossz, hanem hogy agyonhasznált, ami szintén zavaró lehet egy határon túl, és teljesen egyetértek vele. Zseniális szinkronos, ez kétségtelen, de anniy játékban szerepel, hogy szinte már azon kapja fel a fejét az ember, ha az adott címben nincs benne Baker. Ez meg egy idő után zavarja az azonosulást (legalábbis nálam), mert nem az jön le, hogy "jé ez XY karakter", hanem "jé ez megint Troy Baker". A probléma (?) oka persze érthető, de akkor is zavaró egy nem egzakt határ után. Kicsit lehetnánek kísérletezőbbek a hangrendezők, mondjuk ha meg az agyonhasznált, de jó szinkronos helyett kapnánk egy új, de pocsék szinkronost akkor meg azon sírnánk. :DDD

Anime kapcsán is megvan ugyanez a bajom mondjuk Crispin Freeman-nel. Egyik kedvenc szinkronosom, de őt is annyit használják, hogy még az Overwatch Winston-ja mögül is "kihallottam", hogy ő az, hiába torzítva van a hangja...

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1142) J.Hetfield válasza maajsz (#1140) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Idegesítő dolgokat lehet bőven írni bőven a mozgáson kívül is ami tök egyforma a férfi-női karaktereknek, totál szinkronizált, nem lehet a party tagjait irányítani, nincs lootolás, a csapattársak felszerelését nem lehet változtatni csak skinek vannak, nem lehet fajt választani, pedig milyen király lenne tuian vagy krogan karakterrel nyomni.

(#1143) [Prolixus] válasza J.Hetfield (#1142) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ezek részben a játék korlátai, nem feltétlen idegesítő dolog szerintem, mert minden játéknak vannak korlátai. Ezzel szemben normálisan futni TPS-ben már nagyon régóta tudnak, ez nem jelenthet korlátot, ME3-ban mégis sikerült csodák-csodájára ezt faszán elbaszarintani. Ilyen dolgokra, hogy loot-olás meg szerintem sokan nem vágynak egy Mass Effect játékban, szóval miért is lenne ennek hiánya idegesítő? Ez nem Borderlands vagy Destiny.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1144) J.Hetfield válasza [Prolixus] (#1143) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Engem zavar kicsit mert mégiscsak RPG a shooter alap ellenére, és nekem egy rpg tartozéka a loot és a tárgyakkal való szöszölés. Persze értem, ha valakinek ez nyűg, de én szeretek az inventoryban matatni. :DDD

(#1145) maajsz válasza J.Hetfield (#1144) üzenetére


maajsz
senior tag

Az első részben először(1-2 playthrough) még elvoltam a szöszöléssel, de később már meguntam a inventoryt, nagyon idegesítő volt a max inv, de configba árítam, végén már csak konzolból írtam be a cuccokat. Ugyanúgy elsőre még tetszett a planet felfedezés, de az is hamar sablonos lett, már a teleportot is ráraktam keybindingre :D, később már a 2. részben az auto hack modot is felraktam, mert már az is untatott. Szóval lehet jó a loot, de ahhoz el kell találni a játékmenetet hozzá, mert különben csak idegesítő idővesztegetésnek fog tűnni.

(#1146) parkr válasza Chabe89 (#1133) üzenetére


parkr
őstag

szerintem érthetően fogalmaztam...
"de ez csak az én véleményem"

nekem abszolút nem tetszik a hangja

(#1147) #58450688 válasza [Prolixus] (#1129) üzenetére


#58450688
törölt tag

orichalcos:
Okés nem fokozom :D rengeteg jó kép van a http://www.deviantart.com/ -on, de ezt bizti tudjátok, viszont megtaláltam a kedvenc Mass Effect remixemet, fel is lőttem, mielőtt megint eltűnik a gépemről :)

[ Szerkesztve ]

(#1148) #58450688


#58450688
törölt tag

Én szerelmes vagyok Jennifer Hale-ba, illetve a hangjába, itt éppen felolvas! :) Imádom!!
A fenti vers itt van zene videóban is :)
Na, most hogy porrá linkeltem mindent: I Should Go! :C

[ Szerkesztve ]

(#1149) vvega30 válasza #58450688 (#1148) üzenetére


vvega30
senior tag

azért a háttérben az a rózsaszín rohamosztagos sisak odaver:)

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#1150) BoneDragon válasza #58450688 (#1148) üzenetére


BoneDragon
veterán

Szóval őt láttam a Guild Wars 2 kieg bejelentésénél. Valahonnan nagyon ismerős volt... Mondjuk 10 percnél tovább nem tudtam nézni, mert annyira túl játszotta a szerepét, hogy az már irritáló volt. De ez már tényleg az, hogy kinek mi... :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.