Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-22 22:39:15

LOGOUT.hu

Itt csak hivatalos forrásból származó információkat olvashatsz. Rajongói teóriák, egyebek ezen összefoglaló tárgyát nem képezik. Az összefoglalóval kapcsolatban bármilyen észrevételt, javaslatot szívesen látunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) #85552128 válasza BoneDragon (#650) üzenetére


#85552128
törölt tag

Facebookon azt írták, hogy év vége felé várható még infó, szerintem decemberben a VGA-n...

[ Szerkesztve ]

(#652) BoneDragon válasza #85552128 (#651) üzenetére


BoneDragon
veterán

Igen azt én is olvastam, de azért reménykedem. :K

(#653) alratar


alratar
addikt

Mass Effect: Andromeda képek

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#654) oriic válasza alratar (#653) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Továbbra sem hiszem el hogy nincs közös kapocs a trilógiával. A technika nem fejlődhetett ugyanúgy ebben a galaxisban. Lásd N7, armor, a blade...

Live-Die-Respawn

(#655) [Prolixus] válasza oriic (#654) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Már hogyne lenne? Ezek a szereplők nem csak úgy odapottyantak abba a galaxisba. Ha nem egy alternatív világban fog játszódni (és az eddigiek alapján nem), akkor mindenképpen lennie kell valami kapocsnak, még akkor is ha nem verik majd nagy dobra a játékban sem. Az már egy másik dolog, hogy ha jó messze, és jóval később játszódik, mint a trilógia, akkor dramaturgiailag ez a kapocs teljesen jelentéktelen lesz.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#656) oriic válasza [Prolixus] (#655) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Készítők meg EA továbbra is azt mondják, hogy nincs kapocs a trilógia eseményével és szereplőivel. Ez már alaból kamu, lásd N7 logó, de nagyon remélem hogy kitalálnak valami értelmes megoldást.

Live-Die-Respawn

(#657) [Prolixus] válasza oriic (#656) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Hát ha sokkal később játszódik, akkor a szereplőkkel valszeg nem is lesz. Az események meg...kérdés mire gondolnak itt? Valszeg semmi köze nem lesz az új játéknak mondjuk a Cerberus ténykedéseihez. Meg lehet a Kaszásokhoz sem stb. Ugyanakkor már láttunk egy Mako-t, láttunk N7-es páncélt...szóval ha nem is a direkt eseményekhez a trilógiában megismert dolgokhoz akkor is köze lesz valamilyen formában.

Amúgy azt nem értem, miért hangsúlyozzák ki ebben a nyúlfarknyi infót tartalmazó blogposztban, hogy nem ez a gyerek lesz a főszereplő, akit a teaserben látunk. De ezt meg minek? Semmit nem tudunk róla egyébként, még azt sem, hogy néz ki (aminek egyébként sem lenn ejelentősége a testre szabható főhős miatt)...az egyetlen ifnó ami kiderül, hogy a páncélja alapján N7-es katona. Vajon ezért mondogatják, hogy nem ő lesz a főszereplő, nem egy N7-es katona lesz?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#658) oriic válasza [Prolixus] (#657) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Valszeg semmi köze nem lesz az új játéknak mondjuk a Cerberus ténykedéseihez. Meg lehet a Kaszásokhoz sem stb. Ugyanakkor már láttunk egy Mako-t, láttunk N7-es páncélt..."

Pont a Mako, meg az N7 páncél,logó, Omni-blade miatt mondom hogy van kapocs. Szerintem ezekkel együtt be is lehet lőni, hogy mikor játszódik az új rész. Mármint nem pontos dátummal, hanem időzónával. Eddigiek alapján vagy azonos időben játszódik a trilógiával az új rész, vagy valamivel utána. (lásd modernebb Mako, vagy N7-es katona) Viszont ha utána játszódik, akkor kell egy kanonizált befejezés, mert a ME3 végső eseménye nem hiszem hogy megáll a galaxis határánál, így más galaxisra is hatással lehet.

A Reaperekről meg a Collectorokról, Cerberusról maximum akkor nem lehet hallani semmit az új játékban, ha az a galaxis teljesen elszigetelte magát a Tejúttól. Bár még ebbe is bele lehetne magyarázni dolgokat, mert nem tudjuk hogy Reaperek merre jártak anno, simán elképzelhető hogy másik galaxist is meglátogattak, idejük volt rá.

És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy minimum két ugyanolyan faj lesz ebben a játékban is, mint az előző részekben (Krogan, Ember) Nem nagyon hiszem, hogy itt ugyanazok a lények, fajok alakultak ki mint a Tejútban.

Szóval én továbbra is 3 lehetséges dolgot tudok elképzelni:

1. A trilógiától teljesen független az új rész, kvázi kap egy rebootot a széria. (idóta ötlet lenne ez)
2. Mass Effect 1 előtt mondjuk egy felfedező flotta (köztük Kroganokkal és egyéb ismerős lényekkel, meg emberekkel) kipróbált egy inaktív relét, ami a távoli galaxisba vitte őket, és ottragadtak. (ezzel magyarázható lenne a technológia és a fajok eredete)
3. Párhumazos univerzum, ahol a relék valójában nem a Tejútban voltak hanem ebben a galaxisban. Ugyanúgy vannak Protheanok, de Reaperek nincsenek, a történelem pedig teljesen másképp alakult mint az eredeti sorozatban. (ezzel magyarázható lennének a fajok, a technológia, és nem kell parázni egy kanonizált befejezés miatt)

Utóbbi esetében akár az is elmondható, hogy Shepard és csapata mondjuk soha nem is létezett, vagy teljesen más irányba mozdult el az életük és soha nem találkoztak.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#659) BoneDragon válasza [Prolixus] (#657) üzenetére


BoneDragon
veterán

Az is lehet, hogy ez Shepard. Ugye a reaper technológia miatt örök életű lett és őt bízzák meg az új galaxis felfedezésével... Na jó tovább nem írom, mert kitudja mi lenne itt a topicban. :D

(#660) J.Hetfield válasza BoneDragon (#659) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Ez mekkora poén lenne már...annyira tagadják, hogy nem ő lesz, pedig ugye nem lehetetlen feltámadnia :P
A pisztolya is ismerős az előző részekből. Úgy néz ki nem kamu az a reddites szivárogtatás, legalábbis nem az egész:Andromeda, krogan csapattárs "Drack", jetpack)
link

(#661) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Na sikerült valakinek feltennie a legfontosabb kérdést a játékkal kapcsolatban... [link] :DDD

(#662) #58450688


#58450688
törölt tag

MASS EFFECT: ANDROMEDA - END CREDITS SONG (2016 CONCEPT) HD: [link]

(#663) [Prolixus] válasza #58450688 (#662) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ezt te csináltad? Mer amúgy elég fasza. Az eredeti fájlt nem teszed elérhetővé? Ez a youtube minőség nem az igazi. Plíííz.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#664) [Prolixus] válasza [Prolixus] (#663) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Szerk: A szövegeket mondjuk kár volt alákeverni, főleg h nem is hallhatóak rendesen.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#665) #58450688 válasza [Prolixus] (#663) üzenetére


#58450688
törölt tag

De jó lenne ha ilyet tudnék! :) Sajna nem én, találtam a yt-on de mar nem találom ki a szerzője, de ha akarod megkeresem neked:) az egyik kedvenc zeném.

(#666) [Prolixus] válasza #58450688 (#665) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Akarom. :DDD és köszi!

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#667) #58450688 válasza [Prolixus] (#666) üzenetére


#58450688
törölt tag

Ok addig hallgasd meg ezt ez a abszolút kedvencem, bár nem Mass Effect zene, én ezt tettem volna a trailer alá, és sokkal pörgősebbre vágtam volna:) [link]

Hamar meglett: De nem mond el a srácnak ha kérdezel tőle esetleg, hogy lenyúltam a zenéjét ok?:) Szégyelem magam érte, de annyira tetszik. Itt az eredeti: [link]

[ Szerkesztve ]

(#668) [Prolixus] válasza #58450688 (#667) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Deh, biztos mondani fogom neki. :) köszi a linket. Amúgy mivel ő is megosztotta mindenkivel, szabadon lehet nyúlni. Max a videód leírásába belerakhatod a csatornáját.

Ez a másik annyira nem jön be. A trailer alá mondjuk kétségtelen, hogy jobb lett volna.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#669) Apollyon válasza #58450688 (#662) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez a kép nekem kicsit olyan, mint a Toy Story.

BTW, meglepődve láttam a minap hogy más lett a topik neve, csak még nem volt érkezésem hozzászólni. Megnéztem a trailert stb. nos ez tényleg több mint a semmi, mondjuk ahhoz képest elég karcsú, hogy még az első hozzászólásból úgy tudjuk hogy már akkor játszható állapotban volt a játék.

Az, hogy másik galaxisban játszódik a történet engem arra enged következtetni hogy a trilógia befejezése szerintük is FAIL volt, így megpróbálnak tiszta lappal indulni. Ez persze csak spekuláció.

Tekintve, hogy az Androméda galaxisban lévő csillagokról nem sokat tudunk, eléggé szabad kezet kaptak a készítők (bár ehhez nem kellett volna új galaxis). Érdekes elképzelés hogy vajon hogy sikerült másik galaxisba utazni, amikor olyan brutális távolságok vannak még 1 galaxison belül is, bár innen már csak 1 lépés (száz)millió fényéveket utazgatni.

Sheparddal többek között azért is valószínű hogy nem leszünk, mert egyrészt kinyírták, másrészt elég meredek lenne meglépni hogy sokadik rész és még mindig ugyanazzal a karakterrel toljuk. Én viszont örülnék neki személy szerint, megkedveltem már azt a default fejet, meg a hangot.

Továbbá, szeretnék komponált zenéket (tehát rendes, nagyzenekar, nem gépi cucc) mint az ME2-ben voltak, és olyat is mint ME1-ben, annak a résznek a legjobb még mindig a feelingje. ME1-ből még az rpg rendszer is tetszett, bár jobb lenne kicsit úgy kidolgozni hogy érezhetőbb legyen, viszont ne olyan steril mint a 2-3-ban.
Pl. a páncélok variálása tetszett, elég sok volt (könnyű közép nehéz stb.).

Viszont a legfontosabb: a sztori legyen megint annyira durván brutál ütős, mint amit az első résszel alkottak.

[/kívánságműsorOFF]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#670) parkr válasza Apollyon (#669) üzenetére


parkr
őstag

csak a páncélokat ne!
muszáj volt rondábbnál romdábbakat használni ha az ember életben akart maradni.

szerintem a 2 volt legjobb, hasonlónak örülnék most is.

(#671) [Prolixus] válasza Apollyon (#669) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"Az, hogy másik galaxisban játszódik a történet engem arra enged következtetni hogy a trilógia befejezése szerintük is FAIL volt, így megpróbálnak tiszta lappal indulni. Ez persze csak spekuláció."

Ha nem így gondolják, akkor is ez a szempontjukból a legjobb, és persze a legkönnyebb és legkevesebb izzadást igénylő húzás...jó messze, jóval később, kvázi tiszta lap, SEMENNYIRE nem kell foglalkozni az előző trilógiában meghozott döntésekkel, és így a végső döntésekkel sem (ha elég ügyesek). Maga ez az elv amúgy nagyon nem tetszik, azt sugallja, hogy előretervezés nélkül pakolgatják egymásra a részeket (persze erre a trilógia alapján is bőőőven lehet következtetni).

Amúgy szerintem kulcsfontosságú kérdés lesz, hogy hogyan jutottak el az új galaxisba, hiszen ettől függ, hogy a nagyon hasonló fegyver (Carnifex) meg páncél, N7 létezése stb. mennyire lesz hihető. Már ha ezek benne lesznek egyáltalán a játékban...amennyire nem mutattak semmit most sem a játékból, bennem az is megfordult, hogy ez csak amolyan fan service, nem azt mutogatják, ami a játékban lesz (a nem a tarilerben látható ipse lesz a főhös dolog is simán erősítheti ezt a hipotézist).

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#672) J.Hetfield


J.Hetfield
aktív tag

(#673) Apollyon válasza parkr (#670) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az sem volt tökéletes, de a két rész fúziójával simán jó lehet.

(#671) [Prolixus]: Ha nem bullshit az egész, akkor végülis mindegy, mert nem az elősztori a lényeg hanem a játék közbeni cselekmény. Folyamatában kell kiderülnie a történetnek, meg nekünk kell felfedezni watdahell van. Szvsz így a legizgalmasabb mint pl. Ilos volt.

A főszereplő nekem meg mindegy, csak legyen olyan fotogén arc mint a shepi volt, és lehessen választani férfi-nő között. Aliennel nem igazán nyomulnék.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#674) [Prolixus] válasza J.Hetfield (#672) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Köszi. Két részt emelnék ki:

"With Andromeda," said Walters, "our goal is to start that at a much smaller scale—though the scales are still massive—and give you a sense that there is much more to explore, rather than saying ‘here’s the whole galaxy."

"but you saw in the trailer today that the Omni-blade is there—you saw a couple of nice evolutions of that—and we get to push things and evolve things, but also keep them consistent so that if you’re a fan, you’re going to see them and hopefully love them again."....."Even when the ‘N7’ comes on in the trailer," he continued, "it’s just a big reminder that ‘N7’ and everything that stands for is consistent across the games, and still means things—means camaraderie and support from the other characters. It means being part of a team."

****
Ezek szerint a teaserben nem csak fan service volt az Omni-blade N7 és társai. Hát kíváncsi vagyok, hogyan tartják fenn a kontinuitást. Az mondjuk feltétlen jó hír szerintem, hogy kisebb dolgokkal kezdenek.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#675) #58450688 válasza [Prolixus] (#674) üzenetére


#58450688
törölt tag

Pár mondatban össze foglalnád kérlek miről is szól a fenti írás? Sajna ilyen jó nem vagyon angolból:) :R

(#676) [Prolixus] válasza #58450688 (#675) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Walters azt magyarázza, hogy az Andromédával (istenem, erről életem végéig az Androméda törzs című sci-fi fog eszembe jutni, nem a Mass Effect), sokkal kisebb mértékkel/mértékben (scale...skála? mérték? nem tudom hogy fordítsam) fognak kezdeni. Persze így is nagyon masszív lesz a játék méreteiben, de azt fogja sugallni, hogy itt még rengeteg felfedeznivaló van, nem azt, hogy "hopp, itt az egész galaxis és ennyi". --> Gondolom itt arra gondol, hogy talán nem rögötn olyan problémával fogunk kezdnei, hogy egyből az egész galaxis sorsa a tét. Másrészt lehet az Androméde kisebb részét fogjuk tudni bejárni, de az mondjuk alaposabban, nem bolygóscannalésből fog állni a dolog, vagy tökegyforma és tökkihalt bolgyók Makózásából.

A másik részben meg azt magyarázzák, hogy pl. a trailerben látható volt az Omni-blade, ugyanakkor fejlődés/változás volt rajta megfigyelhető. Ez a céljuk, hogy a korábban már látott dolgokon változtatnak, fejlesztenek, ugyanakkor a korábbi részekkel egyfajta konzisztenciát is fent akarnak tartani, így a fanok ismét láthatják ezeket a dolgokat, és remélhetőleg újra szeretni fogják őket. -->Ez a kontextusból kiragadott szövegből nem derül ki, de itt nyilván csak bizonyos dolgokra gondolnak.

Az N7 kapcsán is erről van szó, említik, hogy még az N7 jelzés is megjelenik az előzetesben, ami szintén egy nagy emlékeztető a fanoknak, hogy minden amit az N7 jelentett vagy képviselt, konzisztens marad a játékokban. Továbbra is a bajtársisságot, a többi karakter felőli támogatást reprezentálja. Azt jelenti, hogy részese vagy a csapatnak. --> Mondjuk ezt nem igazán értem, az N7 nem tudom mióta jelenti ezt a jtáékokban, max a ME3-as Vega és Shep párbeszédekből lehet ilyesmit eredeztetni, Shep többi barátja/társa ugyebár nem volt N7-es katona, szóval az én szememben biztosan nem ez a bajtársiasság szimbóluma a ME világában.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#677) BoneDragon válasza [Prolixus] (#676) üzenetére


BoneDragon
veterán

Én annak örülnék a legjobban ha legalább 200+ óra játékidő lenne. A legnagyobb elvárásom mégis a mellékküldetésekkel van, eddig mindegyik rész elég gyenge volt ilyen téren. Nem azt mondom, hogy legyen witcher 3 szintű, de azért erőltessék már meg magukat. Amit a ME3-ban is leműveltek az az extrém szánalmas kategória volt.

(#678) [Prolixus] válasza BoneDragon (#677) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Mellékküldik szempontjából a 2. rész volt a legjobb szerintem. Bár igazság szerint az az egész játék egy nagy mellékküldetés volt, a mellékküldetés mellékküldetései. ;]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#679) Apollyon válasza [Prolixus] (#676) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az Androméda csillagászatban használt neve M31, használhatod ezt is:
Mass Effect: M31 :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#680) #58450688 válasza [Prolixus] (#676) üzenetére


#58450688
törölt tag

Köszi!:) Akkor lehet ez a trailer, csak egy utalás arra, hogy ez még mindig egy Mass Effect játék, annak ellenére, hogy valószínűleg több dologban fog különbözni a trilógiától, mint hasonlítani arra. Én ezt érzem ki valahogy az írásból, mert ez a n7/fegyverek/páncél nehezen átvihető egy időben de főleg térben ilyen messze elhelyezkedő másik helyszínre. Ez olyan mintha a SWAT jelen lenne a jövőben egy marsi kolónián pl. Muszáj beletenniük valahogy a rajongók miatt, ezt meg is értem. Remélem nem olyan gagyi féregjáratos megoldás lesz benne, mint az Interstellar-ban :) Főleg hogy a játék címe még mindig "tömeg effekt"
Még egy dolog, nekem az is gyanús, hogy lehet időben messze lesz a trilógiától, de lehet nem az embere számára. Mert nehogymár annyit fejlődjenek pl ezer év alatt, hogy kicsit más a páncél formája?:)

[ Szerkesztve ]

(#681) #58450688 válasza [Prolixus] (#678) üzenetére


#58450688
törölt tag

Nekem is a 2 a kedvencem a mai napig:)

(#682) [Prolixus] válasza #58450688 (#680) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ezt találgatja mindneki, hogy ha jó messze,meg sokkal később játszódik, hogy lehet, hogy van N7, hasonló a páncél, majdnem ugyanolyan a fegyver...ezért mondtam, hogy az alapfelütés nagyon fontos lesz, valami trükkös dolgot kell kitalálniuk, hogy ezek a visszatérő elemek ne legynek totál bullshit szagúak.

Én azt mondom, hogy inkább legyen hihető, meg átgondolt, mint legyenek a rajongók kedvéért, kényszeresen beleszuszakolt elemek, csak hogy legyen valamihez kötődni.

"Még egy dolog, nekem az is gyanús, hogy lehet időben messze lesz a trilógiától, de lehet nem az embere számára. Mert nehogymár annyit fejlődjenek pl ezer év alatt, hogy kicsit más a páncél formája?:)"

Akkor kinek a szempontjából? A hangyák esetleg a kolibrik? :) Ha az időt nem objektíven mérik (évek, napok stb. aminek megvan a maga "csillagászati alapja") a kijelentéseikben, akkor valamilyen létforma átlagos élethossza lehet esetleg a mérce. Mivel ember lesz a főszereplő, meg a rajongók, vagyis mi is azok vagyunk, ez lenne még egy reális opció. Ha emberöltőben rakják messze a sztorit, az is sokszáz, de inkább ezer évet jelent. Szóval ezt a logikai ellentmondást, hogy időben messze játszódik, de a technológia alig változik, max valami olyannal lehetne feloldani, hogy a hanygák élethosszát veszik mértékegységként. :DDD Az asariknak párezer év is csak néhány generiáció ugyebár.

Nekem konkrétan elképzelésem sincs, hogy mit fognak kitalálni ezekre a kérdésekre. Azt mondjuk én sem hiszem, hogy a páncélok kinézete olyan hihetetlen sokat változna párszáz év alatt (hacsak nem fejlődik a technika is brutálisan mellé, de nem hiszem, hogy nagyon durván el akarnának rugaszkodni a mai fizikai valóságtól, nem minden tekintetben legalábbis...), de hogy tökugyanolyan csúzlikkal szaladgálnak egy tökmás galaxisban meg egy sokkal későbbi időben?

Max. valami olyan elborult fantáziátlan dolog jut eszembe, hogy a trilógia eseményei alatt keletkezett valami féreglyuk valahol, amin ezek a jóemberek átmentkek, így egy másik galaxisba kerültek, meg időben mondjuk sokezer évvel előrébb, de nekik ez az időbeli ugrás csak pár perc volt, így értelemszerűen a technológia nem fejlődött ezalatt. És akkor ezek ott arrafelé kolonizáltak bolygókat vagy nemtom, és az 2ugrás2 után járunk mondjuk tizenpár, vagy 100 évvel esetleg. Az "átugrottak" meg megalapították az új galaxisban, az új otthonban is a korábbi intézményeiket, így létezik arrafelé is az N7 osztag meg ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#684) [Prolixus] válasza oriic (#683) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Aha, bocs ezt akkor nem volt időm elolvasni, utána meg elfelejtettem. Amit említesz a 2. pontban az ugyanaz amit én írok csak pepitában, persze gondolom ezért is linkelted. :)

Hát igen, ezek a könnyen kitalálható forgatókönyvek/magyarázatok arra, ha feltesszük, hogy ilyen páncél lesz az új játékban, lesz N7, lesz Carnifex variáns stb. És a készítők legutóbbi tárgyalt nyilatkozatai alapján ezek benne lesznek.

Őszintén szólva egyik sem tetszik. Főleg azért nem, mert egyikhez sem kell túl sok fantázia, ezek mind nagyon olcsó, nagyon könnyen kitalálható húzások lennének az írók részéről, ami eleve megkérdőjelezi a játék minőségét ilyen szempontból. Ezért is írtam, hogy valami trükkös dolgot kell kitalálni, hogy ezek a visszatérő elemek ne legyenek bullshit faktorosak (vagy simán csak erőltetettek).

A legjobban nekem amúgy ha már választani kellene az alterverzum tetszene. Csakhogy pont ez a legkevésbé valószínű, hiszen azt mondátk, hogy jóval a trilógia eseményei után járunk. Ez meg eleve feltételezi, hogy a trilógia eseményei azért megtörténtek.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#685) parkr


parkr
őstag

szerinetm meg felesleges még találgatni.
annyi azért gondolom tuti, hogy a csillagnézős jelenet előtt fog játszódni :) az már nagyon a jövőben lehetett

(#686) #58450688 válasza [Prolixus] (#682) üzenetére


#58450688
törölt tag

Nem, egyszerűbb megoldásra gondoltam az idővel kapcsolatban, Pl a trilógia idejéből pár n7-es "ügynök" átjut az Andromeda galaxisba a trilógia idejéből, akár féregjáraton keresztül, bár ez utóbbi elcsépelt és béna megoldás volna, ha már belekeverték a quantum fizikát a trilógiában, nem kéne ennyire elrugaszkodni a "valóságtól"de a mivel az utazók ideje másképp telik, ezért egy sokkal későbbi időbe érkeznek meg, de mégis köthető a trilógiához, hiszen ismerik Shep sztoriját, mivel estleg ők is részesei voltak...
Ehh most olvastam vegig amit irtal, pont erre gondoltam én is:)

[ Szerkesztve ]

(#687) #58450688 válasza [Prolixus] (#684) üzenetére


#58450688
törölt tag

Na kicsúsztam a szeriből. Az alternatív szál, számomra katasztrófa lenne, már az Enterprise sorozatban is nehezen nyeltem be, úgy éreztem, hogy tök feleslegesen nézem, hiszen ilyen alternatív történetet bárki kitalálhat, mint pl a citadel dlc aminek semmi köze sem volt a fő szálhoz. Szórakoztató, de mellőzhető a történet szempontjából. Építgessék csak tovább a Mass Effect univerzumot, de ne baromságokkal. Ok, nem terveztek folytatást ez nyilvánvaló, különben nem ilyen hülyén ért volna véget a trilógia. Az előzmény nem érdekelne, mert már tudom mi lesz a mese vége, a távolabbi jövőbe helyezés az egyetlen lehetséges előrelépés a történet vezetés szempontjából. Lehet ez a teaser semmit nem mond az egészről, mert semmi nem úgy lesz a véglegesben. Talán úgy kezdődik majd, hogy "Ezer évvel ezelőtt..." és a mesélő aki lapozgatja a térképet elmeséli Shep történetét, úgy mint a 3. rész elején a képregény. És utána ugrás, és tök más lesz az egész, de valamennyire mégis ugyan az, hogy ne veszítsék el a régi fanokat....Ha rajtam múlna, én is a trilógia idejéből inditanék egy felfedező csapatot a M31-be, még a Crucibal megépítése előtti időkből, egy tudós felfedező csoportot, akik elhitték Shepard meséjét, de ismertek egy átjárót a másik galaxisba.

[ Szerkesztve ]

(#688) #58450688 válasza oriic (#683) üzenetére


#58450688
törölt tag

Na pont ezt írtam le én is:) Ez is mutatja nem lesz könnyű dolga az íróknak, kíváncsi leszek hogyan oldják meg.
Viszont a céljukat tökéletesen elérték a teaser-el, megy a találgatás ezerrel:) Szerintem ez az egész egy félrevezetés :)

(#689) Chabe89 válasza [Prolixus] (#684) üzenetére


Chabe89
addikt

Mac Walters-től amúgy sem kell olyan zseniális dolgokra gondolni. Elég csak arra gondolni, hogy milyen irányba vitte el a 3. részt az eredeti elképzeléshez képest.

(#690) [Prolixus] válasza #58450688 (#687) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Sokan nem bírják az alterverzum dolgokat, én meg pont, hogy legtöbbször imádom őket. Attól, hogy gyártódik egy alternatív világ nem törlődik el az "eredeti", az alternatív sztori nem írja felül azt amit már egyszer megismertünk stb. Azt a reboot csinálja, pont emiatt kultiválom sokkal kevésbé a reboot-okat (főleg, ha eleve az alapynag olyan, hogy egyáltálan nem szorul újrázásra). Ugyanakkor szerintem nagyon érdekes látni, hogy mi történhetett máshogy, mi lett volna ha és mi lett volna ha stb. Szóval ezért bírom az alter dolgokat.

Itt meg ráadásul, mivel nem lesz benne Shep, nagyon durván eltérhetnének az eredeti trilógia eseményeitől és szereplőitől, kvázi egy új Mass Effect-et kreálhatnának. Ebben kiküszöbölhetnék az előd hibáit, és ugyebár nem rebootról lenne szó, Shepard élt volna, harcolt volna és meghalt volna, csak egy másik világban. Szóval egy alternatív cuccban szerintem óriási potenciál lenne, és nem lenne annyira kártékony a jelenlegi trilógiára nézve. Én inkább egy alter dolgot látnék szívesen, mint egy erőltetett, általunk is felvázolt, "féreglyukkal elugranak" folytatást.

parkr: Azért rajongó a rajongó, mert nem bír a vérével, és görcsösen szeretné, hogy a kedvence megint a kedvence lehessen. Mi is tudjuk, hogy értelme nincs a találgatásnak, de aztán látod, megy a szófosás.

Chabe89: Istennek hála nem sok köze lesz elvileg Waltersnek az íráshoz, így még talán nem lesz feltétlen katasztrófa, hogy a fedélzeten van. Ha jól emlékszem, még mielőtt írásra adta a fejét, azelpőtt valami hasonló pozíciója lehetet a játékokban (creative director vagy mifene), ilyen tisztségében lehet jól is működött. Biztos van valami beleszólása a sztoriba is, de nem ő írja a sztorit szerencsére.

***

Szerk: Amúgy még a végén kiderül, hogy a Kaszás fenyegetés miatt volt egy titkos projekt a galaxisban egy amolyan Noé bárkája. Egy hatalmas hajóra felraktak egy rakat fajt, tudást meg technológiát, aztán max. FTL-el elküldték őket a szomszédos galaxisba. Mivel nem tudom a játék fizikáját meg a valódi világot tekintve milyen messze van az Androméda, így az is lehet hogy alapból több ezer ér volt eljutni oda, meg az is, hogy közben bekrepált az FTL és csigalassan mentek, azért járunk ennyire a trilógia eseményei után stb. Aztán a megérkezés, letelepedés stb. után járunk néhány tucat vagy 100 évvel, van egy rakás ismerős dolog, ugyanakkor előttünk egy új galaxis, új fajok, új veszélyek, új lehetőségek. Ez az egész projekt nyilván Liara ötletének továbbgondolása (arra gondolok amit akkor láthatunk, ha beintünk a Hülyegyereknek a ME3 végén és győznek a Kaszások)

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#691) tiv83us


tiv83us
veterán

Ez a Noe Barkaja-Teoria ilyen gyerkmek mesekben, mint a Biblia, jol mukodott, de remelem 21. szazadi felnottek jatekaba nem akarjak belekeverni. Ha felfedezni 'kuldenek' a sztori szerint, akkor minek pakolnak tele a hajot mindenfele felesleges fajokkal?
Ha 'tulelni' megyunk az Andromedaba, akkor vagy egy b@szott nagy urhajo kell tobb tiz - szazezer tagnak, vagy kihalunk egy masfel evszazadon belul.
Next please!

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#692) [Prolixus] válasza tiv83us (#691) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ki mondta hogy felfedezni mentek? :) Elsősorban túlélni mentek. Pont azért, ha mégsem sikerülne legyőzni a Kaszásokat (és erre a játék végéig úgy egészen nagy esély volt), akkor valahol máshol, valamikor mégis túlélhessen a galaxis apraja nagyja tudása technológája. Nyilván valami baszott nagy hajó kellene egy ilyesmihez, de ezt én is írtam.

Amúgy nem mondtam, hogy tetszik is az ötletem. :P Eleve egy ilyen projektet elég nehéz lett volna titokban tartani, hallanunk kellett volna valamilyen formában. Csak ötleteltem, hogy milyen módon lehet továbbgörgetni az ismert dolgokat sok ezer fényévre meg ki tudja hány száz/ezer évvel később. Ez egy lehetséges variáció...egy potenciálisan gáz variáció.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#693) tiv83us válasza [Prolixus] (#692) üzenetére


tiv83us
veterán

"Ki mondta, hogy felfedezni mentek?"

Hat ooo.... a BioWare?.
"Discover a new galaxy".

A Noe Barkaja-dologhoz kb egy kisebb bolygo meretu hajo kene, azt szerintem monsiour Harbinger lekapcsolta volna ugy masfel perc alatt :))

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#694) BoneDragon


BoneDragon
veterán

"@masseffect
Back to work for us! See you again at the end of the year. #MEAndromeda "

Gondolom majd karácsony körül lesz új infó. Fájdalmasan messze van, a jövő évről nem is beszélve.

(#695) J.Hetfield válasza BoneDragon (#694) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Nagyon kezdetleges állapotban lehet még a projekt :((

(#696) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Az eddig látottak összegyűjtve. Hátha valakinek kimaradt pár dolog. [link]

(#697) parkr válasza J.Hetfield (#695) üzenetére


parkr
őstag

az biztos. ugye a trailer is csak az engine-nel készült, nem ingame.
meg az elején a bolygók közt is volt ami jóformán csak egy kép volt.

(#698) BoneDragon válasza parkr (#697) üzenetére


BoneDragon
veterán

Mondták, hogy szeretnék megközelíteni ezt a grafikát, ami a trailerbe volt. Ha azt vesszük, hogy 2016 végén jön és akkor milyen kinézetnek kell megfelelni, még sikerülhet is nekik.

(#699) [Prolixus] válasza tiv83us (#693) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Neked kell majd felfedezni az új galaxist. Ez akkor is így lenne ha túlélni odaküldtek volna egy hajót.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#700) GypsFulvus2 válasza [Prolixus] (#690) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Elég kemény FTL meghajtásra lenne ehhez szükség, mivel az Androméda Galaxis távolsága durván 2,5 millió fényév. :D Mondjuk a Tejút átmérője sem csekély távolság, szűk 100.000 fényév (30 kParsec). Durván tehát 25x több idő/energia eljutni oda, mint átszelni a Tejutat. Még most sem világos, miért nem nyújt a Tejút min. 200 md. csillaga elég felfedezni valót a Bioware-nek, dehát ők tudják. Nyilván az "abszolut tiszta lap" miatt kellett ez. Mindenesetre egyre megalapozottabbnak tűnik az aggodalmam, hogy ez csak nevében meg néhány klisében lesz Mass Effect játék, de lényegében egy felfedezgetős, nyílt világos űr-DA:I-t kapunk. Ami persze akár még jó is lehet, ki tudja. Maga a Mass Effect is egy új ötlet volt, hisz akkoriban mindenki a KOTOR fojtatásáért sírt, oszt' kaptunk helyete egy legalább olyan nagy formátumú cuccot.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.