Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-22 22:39:15

LOGOUT.hu

Itt csak hivatalos forrásból származó információkat olvashatsz. Rajongói teóriák, egyebek ezen összefoglaló tárgyát nem képezik. Az összefoglalóval kapcsolatban bármilyen észrevételt, javaslatot szívesen látunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) #58450688


#58450688
törölt tag

Itt a video. Lehetett volna jobb is, de a technikai gondok léptek fel, kb egy apu-n futott :) és sokat ki is vagtam belőle mert szaggatott.: de a zene még mindig üt:) [link]

(#302) #58450688


#58450688
törölt tag

Ez mekkora? :) [link] Mass Effect mod video

(#303) alratar válasza #58450688 (#301) üzenetére


alratar
addikt

Jól vettem le, hogy te csináltad? :O
Nagyon jó lett, gratulálok! :C (3x végignéztem, és mindjárt meg fogom még 2x-szer, ha nem többször)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#304) #58450688 válasza alratar (#303) üzenetére


#58450688
törölt tag

Köszönöm szépen! igen én, Pedig majdnem töröltem, Visszanézve bénának találtam :) Nem ez a legjobb videóm. :R

(#305) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Nos, részemről többé nem aktuális sem a Mass Effect, sem a Dragon Age: Inquisition, de az összes mostantól megjelenő BioWare játék előrendelése sem. Az EA ugyanis kerek-perec megszüntette a BioWare Pontokat PC-n (A hír szerint a BW szüntette meg a rendszert, de mi tudjuk, hogy az EA áll mögötte, mint ahogy általában). :(((

Mostantól csakis az Originen keresztül, valódi pénzért lehet venni DLC-ket (A DA: Inquisition lesz az első, utána az összes többi BioWare játéknál megszűnik a lehetőség, kivéve az eddig megjelenteket. (ME1-2-3, DA:O, DA2, stb.)). Nos, ha azt nézzük, tényleg nincs sok értelme megvenni egy virtuális fizetőeszközt, amivel tartalmakat vettünk, amikor megvehetjük őket közvetlenül is.

Igen ám, de mi a helyzet azokkal, akik nem akarnak vagy nem tudnak interneten keresztül vásárolni? Mert én is ilyen vagyok. Korábban a Mass Effect 2 és 3, valamint a Dragon Age: Origins és DA2 DLC-ket mind-mind BW Pontért vettem, mert azt megszerezhettem a CD Galaxisból a játékkal együtt. Ez az internetes fizetés dolog engem nem érdekel, azt szeretem, ha házhoz jön a cucc (vagy elmegyek érte a boltba), kápéban fizetek és kész. Semmi euró meg online bankkártya... herótom van tőle. :(((

Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy mostantól marad a warez, szimplán csak nem fogok első napos BioWare játékot venni, hanem megvárom a DLC-ket is tartalmazó Game of the Year vagy Ultimate kiadást, és azt rendelem meg CD Galaxisból vagy máshonnan. Addig viszont megeshet, hogy a rózsa, szegfű, liliom, muskátli és egyéb díszművek forgalmazásával foglalkozó üzletekben nézelődök, hiszen hamarosan halottak napja, kellenek a temetőbe. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#306) oriic válasza Vistaboy (#305) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

WTF? Ezek megőrültek?

GOTY kiadásra mondjuk várhatsz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#307) Televan74 válasza Vistaboy (#305) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én eddig is virtuálisan vettem a BW pontokat. Engem maximum az zavar,hogy most már biztos hogy € kell fizetnem.Azért nem volt mindegy,hogy valamikor még 20$ vagy 20€ fizettem ki a BW pontokért.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#308) Ryder62 válasza Vistaboy (#305) üzenetére


Ryder62
őstag

Mire kijön a DA:I már 2015 lesz.
Az internetes fizetés és vásárlás teljesen elterjedt és elfogadott.
Azt meg végkép nem értem miért baj ha egy teljesen felesleges pont rendszert kukáznak. Teljesen hasztalan és idegesítő.

GOTY, Ultimate kiadások meg már sose lesznek, most van egy hír hálón hogy az EA 1 milliót vagy mennyit remél csak DLC-kből.

(#309) Televan74 válasza Ryder62 (#308) üzenetére


Televan74
nagyúr

1 milliárd. :)

(#310) Iscariah Ez remélem csak költői kérdés.Mi lenne, törlik őket.Nekem is maradt bent néhány száz pont.Ez van.Majd pont az EA aki visszafizeti.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#310) Apollyon válasza Vistaboy (#305) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na és mi lesz azokkal, akiknek meg még maradt BW pontjuk? Mert ugye nem lehetett pont annyi BW pontot vásárolni mint amennyibe a DLC-k kerültek...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#311) Vistaboy válasza Ryder62 (#308) üzenetére


Vistaboy
veterán

Az ő szempontjukból teljesen érthető, hiszen pont az a lényege, hogy így drágábban jutsz hozzá a DLC-hez, mintha pontért vennéd. Ezért remélnek több pénzt belőle. Teszik mindezt úgy, hogy közben a vásárlók is elégedettek, hiszen végre megszűnik ez a "hasztalan és igedesítő" pontrendszer.

Eddig egy átlagos DLC 800 BW Pont volt, a drágábbakért pedig elkértek 1200-at is. Ha figyelembe vesszük, hogy 1600 BW Pontot eddig 3590 forintért vehettél a CD Galaxisban (Ebből pedig kijött két átlagos árú DLC), ezután majd a Call of Duty és hasonló játékok bővítményeihez hasonlóan 10-15 euróért veheted meg őket, ami barátok között is 3000 forint/darab lesz. Vagyis, ha kettő átlagos árú DLC-vel számolsz, az mindjárt 6K körüli összeget jelent, szemben a BW Pontok 3590 forintos árával... Ki van ez találva, ne félj.:K

Hát, ha nem lesz GOTY, akkor tőlem nem lesz bevételük sem, mert én többé félkész játékért egyáltalán nem fogok fizetni. Példát vehetnének már a CD Projektről, ami ingyen adja a bővítményeket a játékok tulajdonosainak, vagy a Blizzardról, aki - bár drágán adja a játékait -, de mindig bővíti azokat és ráadásul a kiegészítőket külön is megveheted dobozosan, nem kell euróval szenvedni.

Lehet, hogy elfogadott az internetes vásárlás, de nekem továbbra sincs netes kártyám és a legkisebb kéztetést sem érzek arra, hogy vegyek egyet. Nem tehetek róla, ez van, én nem szeretem ezt a módszert, és kész.

(#310) Iscariah: Ha maradt még pontod, azt el tudod költeni azokban a játékokban, ahol eddig is. Az Inquisition-ben már nem fizethetsz velük.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#312) Vistaboy válasza Vistaboy (#311) üzenetére


Vistaboy
veterán

Már életbe is lépett a rendszer, ez alapján már világosan látható, hogy miért szüntette meg az EA a BW Pontok értékesítését. A Kingdoms of Amalur című játékhoz három DLC jelent meg, melyek között volt két átlagos és egy olcsóbb fajta. A Teeth of Naros, valamint a The Legend of Dead Kel 800 BW Pontba került, míg a Weapon & Armor Bundle 400 pontot kóstállt. Vagyis ha meg akartad venni a két bővítményt (a fegyver és páncélpakk bőven kihagyható kategória), elég volt 1600 pont, vagyis 3590 forintot kellett érte fizetni. Még ha külön rendelted, és erre rájött a szállítási költség, akkor is megúsztad 4570-ből. Ezzel szemben most:

A két drágább DLC 10-10 euró, ami a mai árfolyamon számolva 3127 Ft. Vagyis, ha meg akarod venni mindkettőt, akkor 6254 forintot kell érte fizetned, ami 2664 forinttal drágább, mintha vennél 1600 BW Pontot és azzal fizetnél.

Szóval, nem véletlenül vár többlet bevételt az EA a DLC-k árából, hiszen a dollár-euró váltás a digitális disztribúcióknál jóval nagyobb mértékű. Egy dobozos játékot újonnan megkapsz 12-13K körül, mégha a drágábbakat nézed is. Viszont Originen 60 euróba kerülnek, ami átszámítva nem kevesebb, mint 18.760 Ft. Vagyis bő 5-6 ezerrel több, mintha dobozosan vennéd.

Tehát ezért nem veszek én semmit online. Mielőtt még valaki megemlíti: most nem a Steam és Origin akciókról van szó, hanem a DLC-kről, ezeknek az árai pedig nem fognak változni, maximum ha egy Digital Deluxe GOTY Edition keretében együtt adják őket olcsóbban pár év múlva.

[ Módosította: radi8tor ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#313) #72954624 válasza Vistaboy (#312) üzenetére


#72954624
törölt tag

A BW Pontok megszűnése egyszerre rossz és jó is egyben.

A rossz oldal ugye amit bővebben kifejtettél. Hiszen, ha most akármelyik játékszoftver boltban vagy az Origin-en veszünk pontokat akkor jóval olcsóbban kijövünk a DLC-k megvásárlásával mintha valódi pénzzel tettük volna ugyanezt.

800 BW Pont = 8€ továbbá 1600 BW Pont = 16€, ez most a helyzet az EA áruházában.
És a számunkra leginkább keresett tartalmak 800 ill. 1200 BW Pontba kerülnek, ami 10 és 15€-nak felel meg. Ezek alapján valóban jól jártunk ha Pontokkal fizettünk és teljesen egyet értek veled.

Viszont ami miatt jó, hogy megszűnik a rendszer az a következő. Végre lesznek akciók. BW Pontoknak ez volt a legnagyobb rákfenéje, hogy sosem voltak leárazva. Sem a Pontok sem pedig az értük vehető kiegészítők. Innentől viszont ezen tartalmakra is várhatóak lesznek leárazások. 70%-os akció elég ritka, de 50%-os valószínűleg biztosan lesz az összes DLC-re, ha eljön a szokásos nyári-téli stb. vásárok időszaka.

Emiatt érzem úgy, hogy összességében pozitív irányba billen a mérleg nyelve. Legalábbis remélem a legjobbakat.

(#314) Zoli133 válasza #72954624 (#313) üzenetére


Zoli133
őstag

Pontok nem voltak akciózva? Én anno vettem 2k-ért CDgalaxisból pontokat, tehát egyszer biztos voltak.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#315) #72954624 válasza Zoli133 (#314) üzenetére


#72954624
törölt tag

Hmm, az még szállítással együtt is igen jó ár, azt hittem mindig 3-4 ezer körül árulta őket a Galaxis.

Konkrétan a digitális vásárlásra céloztam, hogy ott én nem emlékszek akciózásra. Az összes EA játék és DLC volt már leárazva, de Mass Effect DLC-t és BioWare Pontot sosem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#316) Vistaboy válasza #72954624 (#313) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem a BW Pontok miatt nem voltak akciók. Az EA simán megtehette volna, hogy 800 helyett 400 pontért adja a DLC-ket, mégsem éltek vele. Ergo nem a rendszer hibája, hogy nem lettek akciósak a DLC-k, hanem az EA döntése, vagyis ha ők nem akarják leárazni, akkor nem is teszik meg, függetlenül attól, hogy most pénzért vagy pontért kell azokat megvenned.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#317) #58450688


#58450688
törölt tag

Látom nem pörög a fórum....itt egy kép témainditónak. Én ilyen gonosz leszek a 4. részben :)
Most végeztem a 2 részel, újra, szerintem sokkal élethűbbek az arcok mint a 3. részben. El sem merem képzelni milyenek lesznek a 4-ben :C

(#318) nanorambo válasza #58450688 (#317) üzenetére


nanorambo
őstag

Negyed háromkor benyögi, hogy nem pörög a fórum. :D
Közvetlenül az első rész után játszva a másodikat, a második sokkal rondább szerintem. A harmadik meg valami borzalom. :)
Ennek ellenére a második rész a legjobb.

(#319) #58450688 válasza nanorambo (#318) üzenetére


#58450688
törölt tag

Ja nem...ugy értettem a napokban nem volt pörgés.. :D már ilyen késö van? jóccakát akkor::) egyébként nekem is a 2 a kedvencem a 3 ban túl sok a depi.

(#320) Apollyon válasza #58450688 (#319) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A 3 az tényleg nem olyan jó mint az első kettő, de ennek ellenére nem tudtam lerakni amikor játszottam vele :D

Feelingre valóban jobb az 1-2, a zenék meg az 1-ben a legjobbak, de a 2. rész komponált zenéi is ütnek. Főleg a Collectoros, meg az Arrival DLC-s. Le is rippeltem őket :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#321) alratar válasza nanorambo (#318) üzenetére


alratar
addikt

Én szerintem a második rész a legszebb, és történetben is a legjobb.
A első kinézet kicsit mosottas és a történet picit klisés, de természetesen kiváló.
A harmadik rész története nem a legjobb, sajnos. A kinézete pedig a második rész kicsit rondább változata. (Biztos elfogyott a pénz :P)

Remélem a negyedik részben jobban odateszik magjukat, mind történetben, mind kinézetben.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#322) #58450688 válasza Apollyon (#320) üzenetére


#58450688
törölt tag

Szégyellem, de én az 1, részt csak egyszer játszottam végig még régebben. De most lehet, belevágok újra. A 2, és 3, részben van vagy 300 órám kb. A zenéket én is imádom, fel is dobtam belőle egy 6 órás verziót [link] :C

(#323) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Hahh, a 2. részt OST-je minden idők talán legjobb game OST-je. :) Ebben LÁTOM, mindenki egyetért. :DDD

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#324) #58450688 válasza alratar (#321) üzenetére


#58450688
törölt tag

Emgem sokkal jobban zavart a 3. részben, hogy a másodikból importált karakterem, távoli rokona sem lehetne az importált karakternek! ez nekem nagy csalodás volt, mert én nem gyári karakterrel játszom,
Sehol nem olvastam, hogy ez bárkit is zavart volna, és hogy témánál maradjak, az új trilógia részei között is generációk fognak eltelni, bár még semmi sem biztos, de nem csak én érztem a trilógiában, hogy a minőség, kidolgozottság egyre kevésbé lett fontos, ahogy egyszerüsödött a játékmenet is, főleg a 3. részben éreztem ezt.
A játékmenet önmagában egy tök egyszerü lövölde, és nekem a helyszinek sem tetszettek annyira mint pl a 2. részben. Lőttem egy képet szemléltetésképp. Értem, hogy a Cerberus ujra alkotta Shepardot, igy teljessen máshogy is kinézhet, logika szerint, de ez egyforma kód alapján készitett/importált karakter. Az egyik az anyja lehetne a másiknak:)

[ Szerkesztve ]

(#325) #58450688 válasza [Prolixus] (#323) üzenetére


#58450688
törölt tag

Főleg a Suicide Mission Song, az zseniális lett!

(#326) [Prolixus] válasza #58450688 (#324) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Az összes zseniális enyhe túlzással. Én heti szinten hallgatom azt a soundtrack-et. :)

"csak én érztem a trilógiában, hogy a minőség, kidolgozottság egyre kevésbé lett fontos, ahogy egyszerüsödött a játékmenet is, főleg a 3. részben éreztem ezt."

Hát ez igencsak érdekes, mert a brutális egyszerűsítés pont az első --> második részben volt a játékmenetet tekintve. A második --> harmadik között ilyen szempontból minimális fejlődés volt, lehetett bukfencezni, hangyafasznyit bonyolultabb lett a skill tree is.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#327) #58450688 válasza [Prolixus] (#326) üzenetére


#58450688
törölt tag

Akkor alig várom, hogy este belekezdjek az első részbe. Még jó, hogy ennyire elhanyagoltam, lesz mivel elfoglalnom magam :) Egyébként gyanitom a 4 rész, már komplexebb lesz, lesz erőforrás hozzá, most hogy ugrottunk egy generációt. :C

(#328) alratar válasza #58450688 (#324) üzenetére


alratar
addikt

Ezt mondom én is, bár mivel a harmadik részt én gyári karakterrel toltam, nem igazán tudom megállapítani, de az tény, hogy a kettő sokkal szebb mint a három.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#329) #58450688


#58450688
törölt tag

Egy kis relax: [link]
[link]

(#330) #58450688


#58450688
törölt tag

Indítani szerettem volna, egy Mass Effect 4 FB csoportot, de még korai lehet, így maradtam a csajoknál :) ha valakit érdekel, jöhet ide minden ami Femshep: [link]

És egy fan kép.

[ Szerkesztve ]

(#331) [Prolixus] válasza #58450688 (#330) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ennyire preferálod a rövid hajú nőket? :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#332) #58450688 válasza [Prolixus] (#331) üzenetére


#58450688
törölt tag

Imádom! ő a kedvencem, [link]a Mass Effect 2 Charactert is róla mintáztam. Egyébként aki rövid hajjal szép, az hoszúval gyönyörű :)

[ Szerkesztve ]

(#333) alratar válasza #58450688 (#332) üzenetére


alratar
addikt

+1 az utolsó mondat

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#334) Kidus


Kidus
őstag

link

Assuming Control

(#335) Televan74 válasza Kidus (#334) üzenetére


Televan74
nagyúr

Inkább dolgozzanak még rajta egy kicsit.Még csak pár képet mutattak meg a játékból, még nagyon alap szinten vannak.Szerintem a 2016 -s megjelenés sokkal reálisabb dátum.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#336) tiv83us válasza Kidus (#334) üzenetére


tiv83us
veterán

Ezt mar tudjuk egy jo ideje, hogy Casey lelepett, viszont par napja olvastam valahol, hogy meg iden latunk valami kis elozetest, mar /elvileg/ 3 eve elkeztek fejlesztok, legalabb egy teasert kidobhatnanak.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#337) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Egyre több kerékforgató lép le onnan. Ez nem vetít előre túl fényes jövőt... Eléggé pesszimista vagyok a Bioware jövőjét és termékeinek minőségét illetően.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#338) oriic válasza Kidus (#334) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Csak aztán nehogy 2017 legyen ebből.

Live-Die-Respawn

(#339) tiv83us


tiv83us
veterán

Csak spekulacio, dehat ez is valami...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#340) Televan74 válasza tiv83us (#339) üzenetére


Televan74
nagyúr

Csupa kérdőjel az egész "új" Mass Effect Universum.De pont ezért izgalmas és már nagyon váron.
Az 1-3 részt lezártam magamban, most már jöhet valami új. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#341) nanorambo válasza tiv83us (#339) üzenetére


nanorambo
őstag

Akkor valószínű, hogy valami reboot féleség lesz. A fajokat megtartják, de egy teljesen új "alternatív" univerzum lesz.

(#342) tiv83us válasza nanorambo (#341) üzenetére


tiv83us
veterán

Annyi lehetoseg van a ME univerzumban, masik galaxis, de meg a Milky Way 95%-a is felfedezetlen, van egy csomo inaktiv Mass Relay, szoval a lehetosegek hatartalanok, ja es testreszabhato Mako! :DD

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#343) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ez mi lesz vajon?

Live-Die-Respawn

(#344) tiv83us válasza oriic (#343) üzenetére


tiv83us
veterán

En is olvastam valamit rola, (hogy lesz) a BSN forumon, bar a BW nem konfirmalta, de 1 oran belul kiderul :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#345) oriic válasza tiv83us (#344) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

6tól streamelek, szóval ajánlom hogy ne trailer legyen, vagy várják meg míg végzek. :D

Live-Die-Respawn

(#346) tiv83us válasza oriic (#345) üzenetére


tiv83us
veterán

Ja, hogy az 5 az angol ido volt.. :U
Hat akkor meg tallozgatok kicsit mashol. Naja, hat remelem nem harom allokepet kapunk, aztan csako!

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#347) tiv83us


tiv83us
veterán

And it has begun...

Hat azt mar elore latom, hogy mozgokep itt nem lesz, eddig 15 perc alatt rizsa es ket concept art... (Amik nem csunyak, az teny.)

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#348) nanorambo válasza tiv83us (#347) üzenetére


nanorambo
őstag

Hát nagyon nem gyenge képek!

(#349) tiv83us válasza nanorambo (#348) üzenetére


tiv83us
veterán

Gyonyorue concept artok, az uj helyszinek gyonyoruek lesznek, de ez a round table nagyon gyenge volt, ebbol is latszik, hogy meg sehol nem tart a fejlesztes. (Emlitettek is meg az elejen, hogy meg most csatlakozik a DA: I csapat a fejleszteshez).

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#350) Televan74 válasza tiv83us (#349) üzenetére


Televan74
nagyúr

Hát akkor 2016-2017 -es megjelenés várható. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.