Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22651) LógaGéza válasza firekox (#22650) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem fog menni :(

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22652) firekox válasza LógaGéza (#22651) üzenetére


firekox
csendes tag

Akkor még a hangot megpróbálom aztán felrakok egy windowst 8-at :P

(#22653) firekox válasza firekox (#22652) üzenetére


firekox
csendes tag

Egyik operációs rendszeresen sem működne rendesen ha pl. egy dvd-re kiírt hackintosh OSX 10.5.6 snowleoval próbálkoznék?! :U
Köszönöm a segítségetek! :))

(#22654) Tikakukac válasza firekox (#22653) üzenetére


Tikakukac
titán

Vannak olyan vezérlők amikre nincs megoldás, ha épp ilyenekbe futsz bele, akkor ennyi. Nem hiába veszünk célhardvert sokan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22655) nofi válasza LógaGéza (#22644) üzenetére


nofi
őstag

Akkor csak az alaplapra tudok gondolni, hogy amiatt rakoncátlankodik. Mindegy, átrakom exFAT-ra a filmes, zenés, mindenes vinyómat, véglis ha úgy visszatérek Winre sem lesz belőle gond.
NTFS-es pendrive-ra mivel célszerű másolni OSX alol?

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#22656) RaZroX válasza firekox (#22653) üzenetére


RaZroX
addikt

A 10.5.x az sima Leopard és semmilyen támogatás nincs már hozz. A böngészőknek is Snow Leopard kell minimum. Szóval azt ha felraknád és működne akkor sem tudnál vele kb semmit se kezdeni.

This is the way

(#22657) LógaGéza válasza nofi (#22655) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ingyenes: [link]. Lassú, eszi az erőforrásokat, crashel nagy tárhelynél, de pendrivehoz még elég lesz.

Virágbolti/Fizetős verzióból pedig a Paragon NTFS-t ajánlom.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22658) LógaGéza válasza turbobusa (#22641) üzenetére


LógaGéza
addikt

Na nyomtam egy 64bites Geekbench tesztet - úgy, hogy megvolt nyitva a Chrome 10+ ablakkal, háttérben iTuneson ment a Petőfi Rádió, plusz pár realtime rendszermonitor működött, igy az eredmények a következők lettek:

Ha ezt összehasonlitjuk az Apple iMac (27-inch Late 2013) modellel, akkor látszik hogy ugyanott vagyok teljesitményben.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22659) Lazika válasza LógaGéza (#22658) üzenetére


Lazika
senior tag

Geekbench virágbolti, vagy megvetted?

(#22660) RaZroX válasza LógaGéza (#22658) üzenetére


RaZroX
addikt

aztaq... sürgősen össze kell rakjak egy új hacklit..

This is the way

(#22661) LógaGéza válasza Lazika (#22659) üzenetére


LógaGéza
addikt

Virágbolti, ráadásul abból se a legújabb - nem képet küldtem volna, ha kirakja netre :)
Amúgy miért lényeges?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22662) nofi


nofi
őstag

Sajnos egyelőre le kell tegyek az OSX-ről. Mai nap folyamán többször is fagyott, láthatóan nem érezte jól magát a rendszer, pedig nem is kínoztam, csak alapvető programokat telepítettem. Amennyiben a másik partíción ment volna a Windows úgy talán hagytam volna még pár napot, de ez így ebben a formában inkább megtűrés. Én pedig nem szeretném, hogy ilyen emlékeim legyenek az OSX-ről. Sejtésem beigazolódott, az AsRock Z75 BIOS patch volt a ludas, mert amint visszaraktam a régit, újraformáztam az SSD-t, azóta pöccre felment a Windows és minden a legnagyobb rendben. Szóval lehet, hogy jó az a patch, de nem Maverickshez és nem dual rendszerekhez, remélem ezzel másnak is segítek. Biztos vagyok benne, hogy ha hallgattam volna az első tanácsokra akkor egy kifejezetten hackintoshoz való alaplappal azért több esélyem lett volna. Így 1,5 nap után döntöttem úgy, hogy egyelőre feladom, ideje a jól megérdemelt pihenésre összpontosítani. A rendszer egyébként nagyon tetszett és szívesen elhasználtam volna mostantól fogva, de ezzel még várnom kell. Egyszer újra erőt gyűjtök és legközelebb minden komponensre odafigyelek. Mindenképpen megéri a kompromisszumot, de tudni kell hol a határ. :)

Köszönöm a tanácsokat, a segítséget amit az elmúlt napokban ebben a fórumban kaptam. Rendes csapat vagytok! ;) Na nem akarom elnyújtani ezt a pesszimista hsz-t. Mindenkinek Kellemes Ünnepeket! :R

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#22663) Lazika válasza LógaGéza (#22661) üzenetére


Lazika
senior tag

Már egy ideje leakartam mérni én is 64 bit-tel,de nem tudtam fogalmazzunk így! :) 3,2 n nem is rossz az eredmény, majd lemérem 3,4-el is bár nem hiszem,hogy sokat dobna rajta :D Valamiért nem rakja be a képet :D Mind1 single 2752, multi 9415

[ Szerkesztve ]

(#22664) RaZroX válasza nofi (#22662) üzenetére


RaZroX
addikt

Never Give up :D Én egy IBM gépen használok OSX-et annak ellenére, hogy az OSX86-on volt aki azt írta, hogy a 10.4 talán felmegy rá.. aztán most majdnem teljesen biztos vagyok benne, hogy én vagyok az egyetlen ember a világon aki erre a gépre felrakta a Mavericks-et :DDD És 99%-ban tökéletesen működik is!

Komolyra fordírva a szót, mindezek ellenélre én is azt javaslom, hogy erre a célra összeállított gépre érdemes feltenni, én is ezt fogom tenni majd nyár-ősz felé.

This is the way

(#22665) koháry


koháry
tag

Az mitől van, hogy az osx az egyik vinyómat egyszer csak átnevezi E-ről E és mindenféle kriksz-kraksz van mögötte? Nem is csatolja fel automatikusan és nem tudom visszanevezni az eredeti E névre? :(((

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#22666) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Ma este eredménye:

Nem tudom miért jobb, de nekem tetszik :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22667) RaZroX válasza LógaGéza (#22666) üzenetére


RaZroX
addikt

Szerintem a régi ház sokkal jobban néz ki. Ez olyan mint egy kuka..
Most nézem... 10.9.2 ?! Meg amúgy nem gyenge a géped :D

Szerk.: Ja és hogy fotózod le az ablakot árnyékkal együtt ?

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#22668) LógaGéza válasza RaZroX (#22667) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igazából ez a folyamatos harcom a SpeedSteppel eredménye. Utánnanéztem a MacPro6,1-nek, és megtaláltam egy Apple seedben a 10.9.2-t - ez még fejlesztői változat, de egy próbát megért. Megláttam, hogy bennevannak a 6,1-es SMBIOS infók, és hát akkor hajrá, ez lett a vége. Meg az, hogy kaptam 2 új P-State-et :D (eddig 8 36 37 volt, most 8 34 35 36 37)

Gépemről - VGA-t kell cserélnem, mert nem nagyon szereti a Fermit az OS X... Akkor lesz jó :D

Command + Shift + 4 - ekkor behoz egy célkeresztet, amit ha simán húzol, akkor területet fényképez, ha megnyomod a Szóközt akkor pedig átváltozik kis kamerává, és a kijelölt ablakot fotózza.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22669) bobooo válasza RaZroX (#22667) üzenetére


bobooo
addikt

Command+Shift+4+Space

(#22670) Lazika válasza LógaGéza (#22668) üzenetére


Lazika
senior tag

Neked, most 10.9.2 is van fennt, vagy csak az smbios miatt mutat annyit? Elkérhetném a smbiost? Nagyon jól néz ki szerintem! :)

(#22671) LógaGéza válasza Lazika (#22670) üzenetére


LógaGéza
addikt

10.9.2 is van fenn. Ezzel jött be az ikon is, 10.9.1-en nem lesz ilyen :(

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22672) RaZroX válasza LógaGéza (#22668) üzenetére


RaZroX
addikt

Huu én meg felkelek kómásan, idejövök a géphez, bezárogatom a naptár értesitéseket és volt egy AppStore-os értesítésis, mégpedig a 10.9.1-es és veletlen a telepítésre kattintottam. Kérdés nélkül egyből elkezdte telepítni és ugye ez nem a combo update-es dolog... feltelepült de minden rendben, semmilyen kextet nem kellett ujra bemásolnom :C

Amúgy ezekszerint nvidia kártyát nem nagyon érdemes venni ? Csak mert én majd az erősebb gépembe azt vennék legszívesebben.

Ja és köszi a screenshot-os tippet :R
(#22669) BoboDJ: Szintén!

Szerk.: Júj hát ez a kép elég érdekes... miért ilyen ? JPG-be konvertáltam :W

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#22673) nofi válasza LógaGéza (#22666) üzenetére


nofi
őstag

Tudod mutogatni annak a párszázezer embernek akiknek csak februárra szálltja az Apple :DDD

Xbox GT: nozsolt

(#22674) Lazika válasza LógaGéza (#22668) üzenetére


Lazika
senior tag

Ahhoz,hogy frissíteni tudjak mindenképpen DP-t kell felraknom vagy meglehet oldani úgy is,hogy a meglévő rendszert frissítem fel valahogy? Mintha a másik oldalon olvastam volna valami ilyesmit.

(#22675) LógaGéza válasza RaZroX (#22672) üzenetére


LógaGéza
addikt

De, jók az Nvidia kártyák, én is most arra tervezek váltani, csak egy újabb generációra - a Kepler magosak már jók pl, 640 felett. Én 760-at szemeltem ki - esetleg a pirosaktól egy 270X-et, bár nem tudom mennyire támogatott...

kabalthenbk
Igen, e-penis növelésre tökéletes :D

Lazika
Fel tudod tenni akár sima 10.9-re is, mert van ComboUpdate is. Én 10.9-ről AppStoreból 10.9.1-re frissitett rendszerre raktam.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22676) RaZroX válasza LógaGéza (#22675) üzenetére


RaZroX
addikt

Akkor nekem is valami újabb lesz. De mindenképpen zöldet veszek :D

Szerk: Azért arra kiváncsi lennék, hogy a te gépeden ez hogy futhat. Mert nálam fosul :DDD

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#22677) kelzsoca válasza LógaGéza (#22675) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nincs tapasztalatod a notebookba szerelt Nvidia kártyákkal?

Lenne egy ilyen notebook, és jó lenne tudni, hogy érdemes -e nekiállni az OS X telepítésnek vagy nem. :)

https://vertigostore.eu

(#22678) Lazika válasza LógaGéza (#22675) üzenetére


Lazika
senior tag

Okés, akkor felrakom, aztán utána,ha nem nagy gond elküldenéd prvibe vagy valahol az smbiost?

RaZroX: Nekem a Diablo 3 jobban alatt melegebbek a procik meg a videókártya, mint a battlefield 4 alatt winen, amin csodálkozom!

[ Szerkesztve ]

(#22679) RaZroX válasza Lazika (#22678) üzenetére


RaZroX
addikt

Hu ezt a mondatot nem igazán értem :D

This is the way

(#22680) Lazika válasza RaZroX (#22679) üzenetére


Lazika
senior tag

- Jobban, na :D

(#22681) LógaGéza válasza kelzsoca (#22677) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nvidia kártyákkal max a HDMI Audio nem biztos, hogy megy. Ha 2 VGA-s, akkor a váltás nem fog menni, érdemes az egyiket letiltani. Olvasnivaló: [link]
Nagyobb probléma lehet az, hogy a vezetéknélküli kapcsolatok lehet egyáltalán nem fognak működni, max ha kicseréled egy kompatabilis változatra.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22682) RaZroX válasza Lazika (#22680) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát én most csak régebbi gameket nyomok: cod4, Borderlands 2, NFS Carbon
de mindegyik játszhatóan fut szóval nincs vele gondom. Csak WoT-ozni is akarok majd ha meglesz az uj gép. :D

This is the way

(#22683) LógaGéza válasza Lazika (#22678) üzenetére


LógaGéza
addikt

SMBIOSt én igy használom:

<key>SMBIOS</key>
<dict>
<key>ProductName</key>
<string>MacPro6,1</string>
<key>SerialNumber</key>
<string>CK2xxxxF693</string>
<key>BiosVersion</key>
<string>MP61.88Z.0116.B04.1312061508</string>
<key>Board-ID</key>
<string>Mac-7DF21CB3ED6977E5</string>
<key>Family</key>
<string>Mac Pro</string>
</dict>

Mindez a CLOVER/config.plist-ben :)

A SerialNumber részbe a 4db x helyére irj be valami random számokat :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22684) mongoose123 válasza Lazika (#22678) üzenetére


mongoose123
aktív tag

Azért merül jobban, mert OS X alatt máshogy vezérli pl, a vga ventit is.

(#22685) LógaGéza válasza Lazika (#22680) üzenetére


LógaGéza
addikt

Sajnos vissza kellett álnom iMac14,3-ra, ugyanis elkapott a Fermi Freeze, minden egyes alkalommal, hogy megnyitottam egy videót... El is vesztettem a 2 P-State-et...
Érik a VGA csere :U

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22686) pingwin92 válasza LógaGéza (#22675) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Nem tudom, mennyire segít, mert én nem igazán értem, mit akar írni, de: [link]

(#22687) Lazika válasza LógaGéza (#22683) üzenetére


Lazika
senior tag

Köszönöm! Most beillesztettem az smbios.plistbe, de nem mutat semmit sem. Mindjárt megpróbálom frissíteni 10.9.2-re. Én is a state-ek miatt akarom kipróbálni. Én egy nvidia 210-et használtam a 7770 előtt és nekem nem fagyott szerencsére. Bár elég alap kártya is! :)

(#22688) LógaGéza válasza pingwin92 (#22686) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ezek szerint a 270X-et ismeri Pitcairnként ( :Y ), ami még jobb is mint vártam, köszönöm az infót :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22689) Lazika válasza Lazika (#22687) üzenetére


Lazika
senior tag

Nem értem, miért nem mutatja. Ezt találtam,de nem sokat értek belőle! :D

(#22690) LógaGéza válasza Lazika (#22687) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mert ez nem SMBios.plist kompatabilis, azt máshogy kell felépiteni. Én Clover bootloadert használok, ahhoz kell ez a config.plist-be. Chameleon/Chimera az más.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22691) mongoose123 válasza mongoose123 (#22684) üzenetére


mongoose123
aktív tag

Mármint melegszik :W

(#22692) V.Stryker válasza LógaGéza (#22658) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A géped elnézve, akkor ez nekem teljesen jó eredmény. Vagy nem? Már ha a tied lehet viszonyítási alap. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22693) McSzaby


McSzaby
őstag

LEszedtem a 10.9.1-t store-ból, de kicsit fura nekem, hogy .app kiterjesztéssel jött le... Jó lesz ez nekem ha bootolható PD-t akarok faragni?

Illetve a virtuális gépemnek elfelejtettem a "root" jelszavát :DDD Valahogy vissza tudom állítani? :DDD Anélkül nem fogom lefrissíteni a vmware-t Mavrire :DDD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#22694) HollyBoni válasza McSzaby (#22693) üzenetére


HollyBoni
veterán

Csak .app kiterjesztésű jó.

(#22695) DanielK


DanielK
addikt

Ati Radeon HD5770 videókártyának hogyan lehetne hangot adni? Mármint hogy hdmin keresztül menjen a hang?

Ha nem lehet, akkor létezik-e olyan kábel, hogy 3,5 jack + hdmi az egyik vége, a másik vége meg csak hdmi? :F

ML alatt voodoohda-val csak a hátsó hangkimeneten megy ki hand, de a hdmin nincs. :O

(#22696) LógaGéza válasza DanielK (#22695) üzenetére


LógaGéza
addikt

Kétlem, hogy létezne olyan kábel, mivel a HDMI digitális jel, a jack pedig analóg, ezt passziv átalakitással nem lehet megoldani.

Nem egyszerű, de tehetsz egy próbát: [link]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22697) RaZroX


RaZroX
addikt

Azta.. frissítettem ugye 10.9.1-re és most mindenféle beállítás nélkül működik a mikim megfelelő hangerőn :C ezt kaptam karácsonyra az Apple-től :DDD

Amúgy Boldog karácsonyt mindenkinek !

This is the way

(#22698) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Na megrendeltem a 270X-et (pontosan ezt), ha minden jól megy, idén még megkapom. Mivel megerősitett benne pár cikk, hogy kb a FirePro D300 a 270X átnevezett változata, ezért remélem, hogy nem lesz kompatabilitási hiba, ráadásul a programok is gondolom felveszik majd a támogatott kártyák közé (Final Cut / Adobe termékek), igy még lehet jobb lesz mint a zöldek bármelyikje :)

Kellemes Karácsonyt Mindenkinek!

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22699) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Lett egy kis problémám, nem áll le a gép. Mavericks van fent, kikapcsolom, bejön a szürke képernyő, de onnan nem csinál semmit több percig, és gombbal kell kinyomni. Ötlet?

(#22700) McSzaby válasza LógaGéza (#22698) üzenetére


McSzaby
őstag

Szia,

Te mire használsz ilyen gépet? :Y Jesszusom.. Én kb. a negyedén már úgy vagyok el, hogy semmi terhelést nem kap a gépem. :DDD Nem kötekedni akarok ám csak én sosem tudtam elképzelni mire kell ilyen erőmű otthoni felhasználásban. :DDD Hasonlóképességű szervereket lehet látni néhol. :DDD

Gondolom PS,AAE,APP termékeket használsz és azok esznek ennyit?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.