Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) cildren válasza cildren (#22900) üzenetére


cildren
tag

Megoldódott! A megoldás windows alatt diskpartal activvá tenni a partíciót.

(#22902) Tikakukac


Tikakukac
titán

Nos, összeállt a konfig, szerdán indul a buli, a végső lista kicsit bedurvult, végül tényleg rámentem az erősebb procira, bár értelme zéró, de ez van, legyen ;)

A végső: Giga Z87MX-D3H lap, 4670K proci, meg 8GB Corsair 1800-as ram. Grátiszban jött egy új vinyó meg lett egy 27"-os Dell moncsi. Megy rá a vízhűtés is, állat lesz, már csak főnök Mac Air-je kell pencit csinálni :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22903) cildren válasza Tikakukac (#22902) üzenetére


cildren
tag

Pendrive telepítő készítéshez elég egy vmware-es virtuális gép is. Ha gondolod privátban segítek.

(#22904) Patice válasza cildren (#22903) üzenetére


Patice
nagyúr

Egy kis segítség nekem is jól jönne. Kérhetek? :B

(#22902) Tikakukac:

:C Hajrá!

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22905) cildren válasza Patice (#22904) üzenetére


cildren
tag

Ment PÜ!

Más: Ahogy böngésztem a fórumban mindenki csak a Paragon NTFS programját emlegeti pedig van nekik HFS+ - os programjuk is ami Windows alatt szerintem jó nagy segítség, nekem így sikerült módosítanom, az org.chameleon.Boot.plist-ben a rossz felbontást(az istennek nem akart elindulni egyik bootolásos "kapcsolóval".)

[ Szerkesztve ]

(#22906) Tikakukac válasza cildren (#22903) üzenetére


Tikakukac
titán

Köszi, meglátjuk, ha időben becsaklizom a gépet, akkor az szerintem egyszerűbb, de meglátjuk :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22907) cildren válasza Tikakukac (#22906) üzenetére


cildren
tag

Nekem oly mindegy :) Nekem így volt gyorsabb mint ismerősét kölcsönbe venni.

(#22908) Tikakukac válasza cildren (#22907) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha épp dolgozok, vagy gépet viszek vissza, akkor mindegy, mert bent van a gép, tehát nem kerül sem idő sem pénzbe :B De meglátjuk, lehet az lesz, mert nem akaródzik dolgozni a héten, igaz a gépet is mire összerakom meg kilégtelenítem szépen megvan 1-2 nap.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22909) Lazika


Lazika
senior tag

Hali! Nektek se rakja fel telepítés során a iphotot, meg ilyeneket a telepítő, amikor felrakjátok a rendszert, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#22910) tDr1v3r válasza Lazika (#22909) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Azt mindig külön lemezről kell felrakni.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#22911) dulifi


dulifi
csendes tag

Hello!

6550M (5650M)-el szívok továbbra is. Megcsináltam az EDID-es módosítást, beleírtam az amdacelerator és atihd5000 kextekbe a saját ID-m: 0x68C11002

Továbbra is csak GraphicsEnabler=No esetén indul.
Próbáltam: -v -f GraphicsEnabler=Yes AtiConfig=Hoolock kombót, ehhez vezet: stuck

Ha semmit nem írok, csak pörög a szürke képernyő előtt a töltőjel.

Valakinek ötlete van?

(#22912) Patice


Patice
nagyúr

Sziasztok!

Mac OS X telepítés előkészületi fázisban vagyok.

Virágbolti VMware lemezképpel sikerült futtatnom egy virtuális OS X Mavericks-et, lassan de megy. Létre akartam hozni a telepítős pendrive-ot, de akadt két problémám:

1. A PC-be dugott pendrive-ot nem látja a virtuális Mavericks. Mindegy, hogy USB3-as, vagy 2-es csatiba teszem. Ezen hogyan tudnék változtatni? Valamilyen beállítási probléma lehet?

2. Van már Apple ID-m és le akartam töletni a Mavericks-et az AppStore-ból, de a letöltött lemezképben csak 1 GB RAM van beállítva és valamiért nem tudtam módosítani rajta. Bár lehet csak le kellett volna állítanom a virtuális gépet és akkor módosítani. Erre pontosan már nem emlékszem hogy volt. Éjfél felé történt és már elég álmos voltam.

Szerintetek hogy orvosolható ez a két problémám?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22913) cildren válasza Patice (#22912) üzenetére


cildren
tag

Ment PÜ!

(#22914) LógaGéza válasza Patice (#22912) üzenetére


LógaGéza
addikt

Van egy megoldás, amivel Windows alatt is megcsinálhatod a Pendriveot, csak egy .DMG kell hozzá.
Ha érdekel, dobj egy PÜ-t, és elküldöm, nem akarom megosztani, amig nem biztos, de sajna most nincs lehetőségem megosztani.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22915) cildren válasza LógaGéza (#22914) üzenetére


cildren
tag

Szerintem gondolom mire gondolsz, TransMac esetleg?

(#22916) LógaGéza válasza cildren (#22915) üzenetére


LógaGéza
addikt

:N

Az nekem anno se ment jól...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22917) Patice válasza LógaGéza (#22914) üzenetére


Patice
nagyúr

Ment PÜ.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22918) dulifi válasza dulifi (#22911) üzenetére


dulifi
csendes tag

Tovább fejlődött a 6550M-saga. iAtkos ML2-vel sikerült elérnem a következőket:

El tudom indítani GraphicsEnabler=Yes AtiConfig=Hoolock és EDID babrálások után az os x-et, betöltéskor fekete képet ad a laptop kijelzőjén. Viszont ha csatlakoztatok egy monitort a vga portjára (HDMI-n nem jó), akkor ott megjelenik a kép, az OSX felismeri tökéletesen a 6550M-et és minden megy röccenésmentesen (HD youtube videók, animációk, stb.)

Olvastam, hogy Clover bootloaderrel megoldható ez a probléma. Feltettem iAtkos alá Clover bootloadert, azaz a .pkg-t arra a particíóra installáltam, ahol az iAtkos ML2 van. Ekkor bootoláskor ezt kapom:

boot0: done
boot1: error

Mit lehet/kell ilyenkor tenni?

(#22919) adamka16


adamka16
őstag

Sziasztok!

Ha egy előre telepített mavericks-et leszedek, akkor arra jogtiszta mavericks-et tölt le először az itunes, vagy az előre telepített fájljait használja fel újra?
Előző konfigomon gyönyörűen ment egy lion, de haswell alatt az istenért se akart elindulni.

(#22920) tDr1v3r válasza adamka16 (#22919) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A Mavericks csak azoknak jogtiszta akik Mac-et vásároltak.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#22921) adamka16 válasza tDr1v3r (#22920) üzenetére


adamka16
őstag

Tudtommal szabadon letölthető és telepíthető. Csak apple account kell hozzá.

(#22922) tDr1v3r válasza adamka16 (#22921) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az egy dolog, de a szoftver ára a Mac-ekbe van beleépítve, ezért csak ott lesz jogtiszta.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#22923) adamka16 válasza tDr1v3r (#22922) üzenetére


adamka16
őstag

Így már értem. De csak jobb ha én magam töltöm le a forrásfájlt és abból csinálok telepítőt nem de?

(#22924) dulifi


dulifi
csendes tag

Realtek ALC269
Szájbarágósan el tudná valaki magyarázni, hogy ezt hogyan kell csinálni?

Sikerült a 6550M-et működésre bírni, már csak a hangkártya van vissza!
Leírom nekem hogyan sikerült.

Első lépés: letöltöttem és felraktam iAtkos ML2-t MBR partícióra chameleon bootloaderrel a testreszabásban. (azt hiszem magyarul valami fő rendszerindító)
Második: bootoljunk a chameleon segítségével, ha fekete képernyőt ad, akkor jó úton vagyunk, ugyanis ekkor működik a videókártya, de a vga meneten adja a jelet
Harmadik: bootoljunk úgy, hogy chameleon menüjében a következőt írjuk be: GraphicsEnabler=No
Ekkor elindul 1024x768-as felbontásban a rendszer.
4. töltsük le a legfrisseb clover bootloadert, telepítsük oda, ahova a mountain liont telepítettük, a testreszabásban a következőket pipáljuk be:

-bootloader: install boot0af in MBR
-CloverEFI: CloverEFI 64-bits SATA
-Themes: mindegy, válassz egyet, én az elsőt válaszottam
-Drivers64UEFI: EmuVariableUefi-64
-Install RC scripts on target volume

5. Ha ez sikerült, írjuk felül a /EFI/Clover/config.plist fájlt a következővel: ez a saját configom, nagy valószínűséggel jó: 6550M, 5650M-hez és a többi 5xxxM illetve 6xxxM kártyához

6. Indítsd újra a gépet és elvileg tökéletesen fut minden.

Nálam ez bevált maximálisan. Ha valakinek kérdése van akkor írj kérlek egy privátot, hogy kérdeztél tőlem itt, mert nem biztos, hogy mindig figyelem.

[ Szerkesztve ]

(#22925) weinmaker válasza dulifi (#22924) üzenetére


weinmaker
őstag

Egy ideje már olvasom a topikot, és alig várom, hogy én is belefogjak egy telepítésbe, de a jelenlegi nozim amd-s, így azzal nem akarok kínlódni. Venni akarok valami inteles notit (dell 6410, 6420, vagy ilyesmi), és arra duál boot rendszerben feldobni az osx-et és a wint.

Azt már leszűrtem, hogy nem lesz egyszerű. :D Előre félek.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#22926) dulifi válasza weinmaker (#22925) üzenetére


dulifi
csendes tag

Hát igen, nem kevés kitartás kell hozzá, én is egy hete ezzel kelek-fekszek. Szerencse, hogy épp vizsgaidőszak van és már végeztem, van még egy kis időm erre.
Nekem is dual bootos, az se volt egy könnyű menet. :DDD

(#22927) Xero válasza dulifi (#22926) üzenetére


Xero
nagyúr

Válogatott desktop alkatrészekkel kb 5 perccel több, mint egy akármilyen Mac-re történő telepítés. Tapasztalat...

Nyilván AMD-s rendszerrel, vagy különféle laptoppal már más a lányka fekvése, de ott nem is éri meg vesződni vele. Venni kell egy MacBook Air-t, vagy Pro-t és kész. Azok úgyis minőségben is verik a konkurenciát.

Arról nem is beszélve, hogy amennyire látom kukába való iAtkossal kezdted.

[ Szerkesztve ]

(#22928) dulifi válasza Xero (#22927) üzenetére


dulifi
csendes tag

Nyílván te így látod, megértem teljesen a szempontjaidat. Viszont én egy diák vagyok, laptopra van szükségem, asztali gép így nem játszik. Hasonló teljesítményű macbook jóval többe kerül, nincsen rá pénzem. Egyelőre iAtkos van, mert ezzel könnyebb volt sokkal a kezdet. Most hogy átlátom egy kicsit jobban, megpróbálok egy rendes mavericket

Broadcom BCM4357 nem működik semmilyen MAC rendszer alatt. Ma vettem egy Atheros AR5B93-at, mindenféle telepítgetés nélkül tökéletes.

Egy kérdés: a "0" és az "í" fel van cserélve a billentyűzeten, hogyan lehet ezt fixálni?

(#22929) Xero válasza dulifi (#22928) üzenetére


Xero
nagyúr

Diákként vettem iBookot, PowerBookot, MacBookot és MacBook Pro-t is. ;)
A teljesítmény pedig érdekes kérdés, de ebbe most nem megyek bele. :N

Ukelele

(#22930) weinmaker válasza Xero (#22929) üzenetére


weinmaker
őstag

Akkor te király vagy. Ahogy néztem elég horror árban adják őket, ezt sokan nem tudják megfinanszírozni.
Egy használt üzleti laptop nagyjából 100-ból megáll, ugyanez mac-ben duplája vagy háromszorosa, bár biztosan jó.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#22931) Xero válasza weinmaker (#22930) üzenetére


Xero
nagyúr

Ösztöndíj és melók. Nem olyan nagy kaland az. Az elsőt nehézkes megvenni, utána csak meg kell toldani.

Konkrétan a mai napig használtam azt a MBP-t(Mid 2007), amit még egyetem alatt vettem. Tízszer visszahozta az árát legalább. Éppen most pakolom a dobozába és nyugdíjazom. :)

(#22932) dulifi válasza Xero (#22927) üzenetére


dulifi
csendes tag

Miért rosszabb az iAtkos? Most tettem fel app storeból leszedett mavericks-et és nálam szörnyen lassú, vissza is tettem az iAtkos ML2-őt, kíváncsian várom az iAtkos Maverickset.

(#22933) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

AMD-hez van használható Mavericks mostanság? (Phenom II X4) Vagy esélytelen/nagyon instabil rá?

[ Szerkesztve ]

(#22934) tlac


tlac
Topikgazda

(#22935) cildren válasza tlac (#22934) üzenetére


cildren
tag

Elég jó lett!

(#22936) steeel35 válasza dulifi (#22924) üzenetére


steeel35
tag

Ha az ALC269-et sikerült megoldanod akkor tudasd majd! :)

Esetleg Atheros AR9485-re van megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#22937) adamka16


adamka16
őstag

Sziasztok!

Következő a probléma:
Miket kell beállitanom unibeast-be az alábbi konfigban?!

Gigabyte h87m-d3h
I3 haswell 4330
500-as sata hdd.

Az istenért se akar bootolni...

[ Szerkesztve ]

(#22938) adamka16


adamka16
őstag


Ezt írja ki (bocsi a forgatásért)

[ Szerkesztve ]

(#22939) Máté94 válasza adamka16 (#22937) üzenetére


Máté94
addikt

(#22940) adamka16 válasza Máté94 (#22939) üzenetére


adamka16
őstag

Beírtam, de itt megakad:

(#22941) LógaGéza válasza adamka16 (#22940) üzenetére


LógaGéza
addikt

Itt már adná be a képet, de nem tudja. Milyen parancsokat használtál inditáskor?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22942) adamka16 válasza LógaGéza (#22941) üzenetére


adamka16
őstag

Egyedül a -v.

Kell még valami más? Hogy lehet azt megoldani,hogy ne kelljen beirogálni?

(#22943) LógaGéza válasza adamka16 (#22942) üzenetére


LógaGéza
addikt

Próbáld meg egy GraphicsEnabler=No IGPEnabler=Yes parancsokkal kiegésziteni. MultiBeastben a legkönnyebb ezeket hozzáadni, hogy ne kelljen mindig beirogatni.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22944) adamka16 válasza LógaGéza (#22943) üzenetére


adamka16
őstag

Ezzel sem működik, ugyan ott áll meg. Ennyi jön még hozzá:

flow_divert_kctl_disconnect (0): disconnecting group 1

(#22945) LógaGéza válasza adamka16 (#22944) üzenetére


LógaGéza
addikt

Jól értettem, integrált VGA-val próbálod? Utolsó Chimerával?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22946) adamka16 válasza LógaGéza (#22945) üzenetére


adamka16
őstag

Igen, integrált hd4600, meg a legújabb. Usb-vel indítom akkor nincs gond vele, szépen betölt ahogy kell.
Chimera 2.2.1

(#22947) LógaGéza válasza adamka16 (#22946) üzenetére


LógaGéza
addikt

Akkor zárd rövidre a dolgot. A pendrive gyökeréből a /Extra mappát másold fel a telepitett OS X meghajtód gyökerébe. Indulásnak jó, de hosszabb távra inkább generálj magadnak MultiBeasttel.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22948) adamka16 válasza LógaGéza (#22947) üzenetére


adamka16
őstag

Lehetséges hogy a 10.9.1-el nem működik megfelelően a loader?
Nem találok extra mappát a pendrive-on

(#22949) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!
Előre is elnézést ,azért is bocs mert félig off "Tudom már párszor jártam itt "
Win8.1-et használok 32bites ,telepítettem a virtualboxot és szeretnék valahonnan szerezni egy működőképes 32bites OS X-et a virtualboxba ,sikertelen próbálkozásaim: Niresh's 10.8.2 Installer ,OS X Mavericks 10.9 DP1 ezeket letöltöttem és a virtualboxon belül minden beállítást elvégeztem ,de sajnos nem bootolbe.
ebben esetleg valaki tudna nekem segíteni.
előre is köszönöm.

Üdv:Balázs

(#22950) adamka16 válasza Kezdő Balázs (#22949) üzenetére


adamka16
őstag

Vmware-be miért nem jó? Nekem van működö 10.9-es image-em.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.