Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23151) LógaGéza válasza weinmaker (#23150) üzenetére


LógaGéza
addikt

BIOSban lekapcsoltad a dedikált VGAt?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23152) weinmaker válasza LógaGéza (#23151) üzenetére


weinmaker
őstag

Nem hiszem. Azt hol tudom, néztem, de nem láttam, van valami ötleted?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23153) LógaGéza válasza weinmaker (#23152) üzenetére


LógaGéza
addikt

Elvileg kilehet, minden guideban irják, de hogy hol, azt nem tudom :F

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23154) weinmaker válasza LógaGéza (#23153) üzenetére


weinmaker
őstag

Igen, ezt én is olvastam, és kerestem is a biosban, de ilyet nem találtam. Nem tudom, hogy egy bios frissítés megoldaná-e a problémát?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23155) LógaGéza válasza weinmaker (#23154) üzenetére


LógaGéza
addikt

Egy próbát megér, vesziteni nem fogsz semmit. Ha nagyon nem találod, dobj fel egy pár képet a BIOS menükről, és megkeressük, hátha csak véletlen siklottál el felette.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23156) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Skacok SOS!

Leszedtem ezt. Link

És felraktam a 8Gb-os penyómra. A winDisk Manager úgy csinálta meg a penyómat mint ha HDD lenne. Probléma nincs. A lemezképbe amit letöltöttem bele volt integrálva a BOOT szóval nem kellet külön lemez sem. Ez eddig OK. De az a BOOT progi olyan hogy valami iszonyat. Beállítási lehetőségek is vannak amikre némelyikre kiakad teljesen lefagy. Na mind1. Megnyomom a penyóra hogy telepítsen. Egy pillanat alatt szinte bejön az Apple jel és ennyi. Ott megáll. Hiba mi lehet?

Smoke some weed nigga!

(#23157) LógaGéza válasza Wiz Khalifa (#23156) üzenetére


LógaGéza
addikt

Összefoglaló utolsó sor :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23158) Wiz Khalifa válasza LógaGéza (#23157) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Értem. Akkor egy nagyon kezdő kérdés.

Ezt hova kell beírni? :DDD A parancssort hogyan lehet előhozni benne? :)

Smoke some weed nigga!

(#23159) Lanash válasza weinmaker (#23154) üzenetére


Lanash
aktív tag

Niresh féle verzióban, amikor a telepítésnél ki tudod választani, hogy milyen kext kell, vedd ki az automatikus hang illetve lan kexteket mert azt nem találta el Nires, így sokszor hibára megy ki. Illetve alul a Trim -et ki lehet venni ha, nincs ssd-d. De ha tudnál mutatni egy képernyő képet arról, hogy miket jelöltél be pontosan akkor sokat segítene.

A géped ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#23160) Lanash válasza Wiz Khalifa (#23158) üzenetére


Lanash
aktív tag

Syd az adatlapodon szereplő Fx-8320 -ra akaord feltelepíteni?

(#23161) weinmaker


weinmaker
őstag

Frissítettem a legújabb biosra, de abban sem találtam meg hogy hol lehet kikapcsolni a hd3000-et. :(
Közben feltettem mellé egy win 8.1-et, de persze eltolta a boot-ot, és most csak usb-ről indul az osx, mert automatikusan a win indul el.

Láttam erre valami multibeast-es megoldást, de szerintem a niresh ezt nem tartalmazza, vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23162) Wiz Khalifa válasza Lanash (#23160) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Igen. :)

Smoke some weed nigga!

(#23163) Lanash válasza Wiz Khalifa (#23162) üzenetére


Lanash
aktív tag

Akkor javaslom neked amit írtam hsz. #23129. Boot: 2. lépésnél ezt kell látnod, majd ide beírod: amdfx -v -x ! Ha ez megvan enter, ezzel elvileg mennie kell ha nem akkor mutass megint egy képet, hogy mit ír ki.

(#23164) LógaGéza válasza weinmaker (#23161) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem a HD3000-ret kell tiltani :N

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23165) weinmaker válasza LógaGéza (#23164) üzenetére


weinmaker
őstag

Egyelőre semmilyen vga jellegű beállítást nem találtam a biosban.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23166) Wiz Khalifa válasza Lanash (#23163) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én nem ezt látom. Hanem egyből a BOOT ablak jön be. Mármint az ahol kiválasztom hogy a Mac OS-t hova tegye. És nekem nem Mavericks van.

Smoke some weed nigga!

(#23167) Lanash válasza Wiz Khalifa (#23166) üzenetére


Lanash
aktív tag

Mondjuk ez így érdekes. Fast boot be van kapcsolva a biosban? Ha igen akkor azt vedd ki. Miért nem 10.9 -et próbálsz?

(#23168) Wiz Khalifa válasza Lanash (#23167) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mert azt azon az oldalt amit linkeltél nem lehet letölteni.

Smoke some weed nigga!

(#23169) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok!

Feltelepítettem a Niresh ML-t. Telepítéskor nem választottam ki kext-eket. Most, mikor bejön, hogy honnan akarok bootolni, és kiválasztom a frissen telepített ML-t, akkor újraindul. Lehet valahogy orvosolni, vagy telepítsem újra?

(#23170) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Na a hangot újratelepítéssel sikerült megoldanom. :)

Viszont készítettem UniBeastben egy Mavericks Retail telepítőt.

Alapaból a mostani HDD-m három particióra van osztva:
250GB Mac OS Extended Naplózott
230GB FAT (windowsos adatoknak)
20GB FAT (windowsnak)

A 230GBos particiót átparticionáltam Extended Journaledre, hogy iAtkos ML2 mellé feltegyem Maverickset.

A telepítés le is ment a fentebb írt particióra viszont bootolni már nem tudok a rendszerbe.
Se úgy hogy USB-n keresztül kiválasztom hogy oda bootoljak, sem úgy hogy az iAtkos féle menüből kiválasztom azt a particiót amin a Mavericks van.

iAtkosba természetesen be tudok bootolni.
Ott kiválasztottma az indítólemezt, látja hogy 10.9 OSX van rajta szóval rajta van cska nem sikerül elindítani sehogy, próbáltma flagekkel, verbose módban valamelyik HFS+ Read sornál áll meg.
Valami Extensions és benne egy acfsctl fájl.

Na szóval ott megakad, néha ha elindítom azt a partíciót újraindul a gép stb. stb.

Lehetséges hogy nem fér meg egy merevlemezen az iAtkos és a retail OSX?

Megérné egy teljes reinstall?

You got clickbaited.

(#23171) overclockerr


overclockerr
tag

Sziasztok!

Régebb is játszottam a tudattal, mi lenne ha egy hackintosh projektbe vágnék, aztán nem lett semmi belőle, most megint előjött a gondolat az ios és osx miatt.
Adott lenne egy Asus K50in laptop:
-T4300
-G102m 512mb
-3gb ddr2
-Realtek alc662
-Atheros AR9285 802.11b/g/n Wireless Network Adapter
-Realtek RTL8168B/8111B PCI-E Gigabit Ethernet Adapter (PHY: Realtek RTL8211/8212)
-nVIDIA MCP79/7A - High Definition Audio Controller

Mit gondoltok, fel lehet rá tenni? Mi az, ami esetleg nem menne?

(#23172) weinmaker


weinmaker
őstag

Továbbra sem tudom elindítani a niresh-t, ezek szerint a hd3000 miatt, de letiltani sem tudom, mert a biosban én nem látok ilyet. Más mód nincs az elindításra?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23173) ThuG4LifE válasza overclockerr (#23171) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

[link]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#23174) overclockerr válasza ThuG4LifE (#23173) üzenetére


overclockerr
tag

Szia! Nem tudom, vajon erre a specifikációra szól a tutorial?

[ Szerkesztve ]

(#23175) Lanash válasza Wiz Khalifa (#23168) üzenetére


Lanash
aktív tag

Niresh oldalán ez van: "THE CONTENT IS LOCKED! Hi Please Like, Share or +1 to Unlock The Download, click on one of the buttons."
Tehát ha valamilyen módon Likeolod, vagy megosztod (Facebook, Twitter, Google+) akkor le tudod tölteni.

(#23176) weinmaker


weinmaker
őstag

[link]Itt egy bios video, hátha ez segít, hogy hol keressem: http://www.youtube.com/watch?v=f_aYkQmOKvE

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23177) Wiz Khalifa válasza Lanash (#23175) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Értem. Megpróbálom. Köszönöm. Ha van valami írok. :)

Smoke some weed nigga!

(#23178) szuszinho


szuszinho
őstag

Feltelepítettem újból a ML-t. Kernel panic. boot -v: az OS X ezen verziója nem támogatott a platformon: P5B Deluxe.

Lehet ezzel valamit kezdeni?

(#23179) LógaGéza válasza szuszinho (#23178) üzenetére


LógaGéza
addikt

FakeSMC kexted van?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23180) LógaGéza válasza weinmaker (#23176) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hát ha nem tudod kikapcsolni, akkor bizony próbálkozni kell (biztos nincs semmi hozzáférésed OS X rendszerű géphez?).
Perpill hogy áll a dolog? Elinditod, végigmegy minden, majd megáll? Inditanál egyet -v kapcsolóval, és lefényképeznéd hol akad el? Teljes monitorkép lenne a legjobb.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23181) ThuG4LifE


ThuG4LifE
senior tag

Csereltem hazat, gepet atkoltoztettem, hang elszallt, kext ujratelepites, hang nincs ... Probaltam mar mindent, rendszervisszaallitast is ... Semmi. :O
Az usb-s studio monitorom meg lassan 2 honapja szervizben van, marad a telefonrol zene hallgatas. :o
Viszont rajottem, hogy van egy halokartyam ami OOB mukodik. :D

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#23182) szuszinho válasza LógaGéza (#23179) üzenetére


szuszinho
őstag

A telepítő penen van 6db. Lehet, hogy nem telepítette fel? Utólag is fel lehet tenni?

(#23183) ThuG4LifE válasza overclockerr (#23174) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Proba szerencse. :)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#23184) LógaGéza válasza szuszinho (#23182) üzenetére


LógaGéza
addikt

Persze, csak simán felmásolod a Pendrive /Extra/Extensions mappájába, ha Chameleon alapú a pendrive.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23185) weinmaker válasza LógaGéza (#23180) üzenetére


weinmaker
őstag

Perpill ott áll, hogy elkezd betölteni, semmi hibaüzenet, majd egyszer csak feketére vált a kép, és semmi hibaüzenet továbbra sem. Ebből ugye csak a bekapcsológomb folyamatos nyomvatartásával tudok kilépni. Beírni nem tudok semmit, mert csak usb-ről tudom indítani, és kiválsztani az os-x et, ami akkor elkezd betöltődni, de nem tudok beírni semmit.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23186) LógaGéza válasza weinmaker (#23185) üzenetére


LógaGéza
addikt

Elinditod a pendriveről, és bejön a bootmenü. Ott ahol kiválaszod az OS X-et ott kell beirni.
Megtudod próbálni külső monitorral?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23187) weinmaker válasza LógaGéza (#23186) üzenetére


weinmaker
őstag

Meg, már próbáltam is, de azon sem volt kép. Ok beírom amit mondtál.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23188) weinmaker


weinmaker
őstag

Na most hogy tudtam hova kell beírni kipróbáltam amit egy másik fórumon tanácsoltak: GraphicsEnabler=No IGPEnabler=No és így simán eljutott, hogy kérte a felhasználóinév-jelszó párost. Ide mit kell megadni? A Nisresh disztrónak van valami spec kombinációja, vagy ide kell beírni az appleid létrehozásakori dolgokat?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23189) szuszinho válasza LógaGéza (#23184) üzenetére


szuszinho
őstag

A penen vannak. Nem ezeket kellene a telepített OS X partícióra másolni?

(#23190) szuszinho válasza szuszinho (#23189) üzenetére


szuszinho
őstag

Bemásiltam a penről a vinyóra, de nem javult meg:

(#23191) ThuG4LifE válasza ThuG4LifE (#23181) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

2-3 óra szórakozás után rájöttem, hogy biosba nem állítottam be a mac-es beállításokat, ismét van hang. :B :D

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#23192) LógaGéza válasza szuszinho (#23190) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem tudja felcsatolni a telepitőképet. Rosszul lett megcsinálva a telepitőeszköz. Mivel csináltad?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23193) szuszinho válasza LógaGéza (#23192) üzenetére


szuszinho
őstag

A dmg-t TransMac-el írtam penre. A telepítés végig is ment.

(#23194) LógaGéza válasza szuszinho (#23193) üzenetére


LógaGéza
addikt

Melyik DMG-t? A sima Mavericks DMG-t?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23195) szuszinho válasza LógaGéza (#23194) üzenetére


szuszinho
őstag

Niresh Ml.

(#23196) weinmaker


weinmaker
őstag

Nem tudjátok, hogy a nireshnél mi lehet a felhasználónév-jelszó? Mert már minden ok, de innem nem tudok tovább menni.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23197) ThuG4LifE válasza weinmaker (#23196) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

root - niresh

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#23198) weinmaker válasza ThuG4LifE (#23197) üzenetére


weinmaker
őstag

Koszi Mar os-x rol irok. Bocsi ay ekezetekert, de minden ossze-vissza van jelenleg. Hang van, a felbontas kaka, de mukodik vegre.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23199) weinmaker


weinmaker
őstag

Sima GraphicsEnabler=No val is elindult. Most már talán össze tudok hozni a notinak megfelelő rendszert a tonymacx86-os leírás szerint. Azonban még egy dolog ami megakasztott, hogy ha az appstorban rákattintok a mavericksre, hogy download, akkor zöldre változi, és install app lesz belőle. Na erre nem mertem kattintani. Hogy tudom letölteni?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23200) ThuG4LifE válasza weinmaker (#23199) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Nyomj rá, az alkalmazások közé fogja letölteni.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.