Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22151) LógaGéza válasza Patice (#22150) üzenetére


LógaGéza
addikt

Az a baj, hogy a UniBeast lecsekkolja, hogy legálisan, a rendszerhez hozzárendelt AppStore akkal van letöltve-e a .app. Ha nem, akkor hozzá se szagol...
Barátkozz meg a myHack-el, vagy egy MacBook Air-es ismerősöd kérd meg, hogy szedje le neked a Mavericks installert :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22152) LógaGéza válasza LógaGéza (#22151) üzenetére


LógaGéza
addikt

Kipróbáltam ebédidőben, a myHack nem jött össze. Betölt, bejön a Installer háttere, de csak forog a színes kurzor...
Megpróbálom sima Chameleonnal, hátha azzal sikerül.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22153) Santantica válasza LógaGéza (#22151) üzenetére


Santantica
tag

mindegy hogy honnan van csak ez legyen

Install OS X Mavericks.app

4.3 GB

ha valami kibontott, vagy nem ebben a formában van akkor nem fogja tudni használni.

a mohának mindig a déli oldala fás

(#22154) LógaGéza válasza Santantica (#22153) üzenetére


LógaGéza
addikt

Van, pontosan a Install OS X Mavericks.app - untouched meg minden, el is indítja a telepítést, de Installation Failed-del leáll... Megnéztem az install logot, és ott azt írja, hogy nem tudta ellenőrizni az eredetiségét, ezért nem használja...
InstallESD-t is leellenőríztettem, az is jó, ergo nem a beszerzett appal van a baj.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22155) adamka16


adamka16
őstag

Meg tudja valaki nekem mondani, hogy lehet letölteni Mavericks-et Lion alól vmware-en?

(#22156) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Na végül felkerült a rendszer, a régi módszer volt a legjobb: Restore OS X Base System a pendrivera, Chameleon telepítés, SMBios.plist írás, FakeSMC.kext, és -v -f -x GraphicsEnabler=Yes PCIRootUID=1 után indult is a telepítés. Felment percek alatt, végül MultiBeasttel felmentek a Kextek, engedélyeztem a TRIMet az SSD-n, beállítottam a RAIDet, és beraktam a VGAm. Egyelőre megy minden úgy néz ki. Kellett egy pár patch, de megy a HDMI Audio is. Sleepbe lemegy, de szinte azonnal vissza is jön, viszont nem ad képet, amíg nem nyomok egy gombot - ennek még utánnajárok majd.
Bárkinek lenne kérdése jelezzen nyugodtan, ellenőrzök bármit.

Kezdem is:
Telepítés előtt BIOSban átállítottam elsődleges VGA-nak a integráltat (HD4600), majd visszaraktam a másikat, de a HDMI kábelt nem dugtam vissza valamiért. Tökéletesen felismeri (Zotac GTX 560 Ti), kiír róla mindent a System Profiler. Ezzel kapcsolatban felvetődött egy olyan kérdésem, mivel még sose használtam kétkártyás rendszert, hogy át kell-e dugnom a kábelt/letiltanom BIOSban a integráltat, hogy használni tudjam a dedikáltat, vagy maradhat így, és automatikusan átvált rá, hogyha kell a teljesítmény?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22157) HollyBoni válasza adamka16 (#22155) üzenetére


HollyBoni
veterán

Appstore-ba regisztrálsz, és letöltöd onnan.

(#22158) Tikakukac válasza LógaGéza (#22156) üzenetére


Tikakukac
titán

Az integrált ha van dedikált akkor letilt automatice elviekben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22159) LógaGéza válasza Tikakukac (#22158) üzenetére


LógaGéza
addikt

Elviekben.
Itt mutatja mind a kettő VGA-t:

Most is a Integráltba van bedugva a HDMI, és azt használom. Viszont ahogy nézem nem vált át, legalább is Cinebench és GpuTest alatt is Intel Iris Pro OpenGL Engine-nek irta a VGA-t...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22160) Santantica válasza LógaGéza (#22154) üzenetére


Santantica
tag

vannak alap szabályok

pl a nyelv CSAK angol lehet.
meg még 1-2 ilyen....de leírják pontosan

[ Szerkesztve ]

a mohának mindig a déli oldala fás

(#22161) adamka16 válasza HollyBoni (#22157) üzenetére


adamka16
őstag

De nekem 5,29-et tölt
az baj? itt ahogy olvasgattam 4 körüli méretekről írtak.

(#22162) LógaGéza válasza Santantica (#22160) üzenetére


LógaGéza
addikt

Tudom, angolon volt, virágboltból töltött preinstalled VMWare képben csináltam. A feltételek között van az is, hogy eredeti AppStoreból letöltött App legyen, és ezt ellenőrzi is.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22163) LógaGéza válasza LógaGéza (#22159) üzenetére


LógaGéza
addikt

Végül sikerült átváltanom a dedikált videokártyára... Ha letiltottam a BIOSban az integráltat, akkor nem adott képet. Ugyanez volt, ha nem tiltottam le, csak átváltottam a dedikáltat elsődlegesre. Végül a org.chameleon.boot.plist-be kellett egy IGPEnabler No, és egy GraphicsEnabler Yes, így működik. Viszont egy új fejlemény, laggol a Youtube/Twitch.tv. Nem a kép, hanem a hang, meg-meg akad egy pillanatra - lehet, hogy a HDMI Audio engedélyezésénél lett módosítva egy-két dolog, ami nem tetszik neki.
Valaki tud küldeni nekem egy pár módosítatlan Kextet Mavericksből? Ezek kellenének:
AppleHDA.kext
AppleIntelFramebufferAzul.kext
HDAEnabler1.Kext - bár ezt, ha jól gondolom akkor a Multibeast rakja fel.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22164) HollyBoni válasza adamka16 (#22161) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem is annyit töltött, és megy.

(#22165) ThuG4LifE válasza adamka16 (#22161) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Van benne mas is, a .app 4giga.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#22166) Máté94 válasza adamka16 (#22161) üzenetére


Máté94
addikt

OS X-nek mas az atvaltasi aranya. 1000MB neki az 1GB.

(#22167) adamka16 válasza ThuG4LifE (#22165) üzenetére


adamka16
őstag

És azt lehet tudni, hogy ezt hova tölti le?

(#22168) HollyBoni válasza adamka16 (#22167) üzenetére


HollyBoni
veterán

Applications/Alkalmazások mappa.

(#22169) adamka16 válasza HollyBoni (#22168) üzenetére


adamka16
őstag

köszi :)
igaz még nincs meg a konfigom hozzá, még mindig amd alapú konfigom van, de megpróbálok egy telepítőt összedobni, kipróbálni, hogy meg tudom-e csinálni.

(#22170) Nova96


Nova96
őstag

Üdv,érdeklődnék, hogy egy tonymacx86 által ajánlott konfigot ha összerakok mennyire lesz az majd időt álló azaz, telepítés után szinte semmi gondom le legyen vele. Mivel egy Hackli kijön 90-100e-ből egy mini meg 150e+ Ami a Hackli mellet szól az, hogy erősebb lehet olcsóbban összerakni, csak attól félek sok sz*rakodás lenne vele később. :B
Ami azért nem mindegy, a vásárlás még arrébb van egyenlőre csak tájékozódnék. :R

[ Szerkesztve ]

(#22171) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Clover EFI-t használ valaki?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22172) Tikakukac válasza Nova96 (#22170) üzenetére


Tikakukac
titán

Vegyed a hackintosht, én is minit akartam, Haswell miatt szinte már semmit sem buksz szoftveresen, erőben meg ugye sokkal durvább, árban meg sokkal olcsóbb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22173) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Bekapcsolásnál valamiért nem érzékeli a billentyűzetet a rendszer, be kell dugni újra hogy működjön. Most is random elment az előbb. 1-2 napja kezdte el csinálni, Mavericks van fent, konfig adatlapon. Ötlet? :(

[ Szerkesztve ]

(#22174) tDr1v3r válasza Nova96 (#22170) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Van támogatás ha arra gondolsz, a MultiBeast tartalmaz mindent az ajánlott hardverekhez.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#22175) RaZroX válasza HollyBoni (#22173) üzenetére


RaZroX
addikt

PS/2-es bill ?

This is the way

(#22176) HollyBoni válasza RaZroX (#22175) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem, USB. Valami 3 ezer forintos Genius, de eddig se OSX-en se Windows-on nem volt vele gond. Windowson most sincs.

(#22177) Nova96


Nova96
őstag

Köszi a válaszokat, akkor a terv egy hackli.
És elkezdtem nézegetni Intel NUC ram+ssd bővítéssel, de össze számolva drágább mint egy mini, pedig sokkal jobb lenne. Amikor össze számoltam milyen csalódott lettem. :( :DDD

Tényleg egy ilyen nem sül meg abba a kis házba? :B

[ Szerkesztve ]

(#22178) Tikakukac válasza Nova96 (#22177) üzenetére


Tikakukac
titán

Fillért nem ölnék abba a NUC-ba, főleg ha rendes hackintosht akarnék. :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22179) LógaGéza válasza Nova96 (#22177) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igazából ha elmondod mik az igényeid, lehet jobban tudunk segiteni :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22180) tDr1v3r válasza Nova96 (#22177) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem, eleve alacsonyabb TDP-s procit raknak bele meg okosan van megoldva a hűtése.

Amúgy ITX lap + Lian Li Q07/Q11 kuckó, BeQuiet táp, valami LP hűtő 'szt jóság van. :K Vagy kérdezel valami jobb-kisebb kuckót az ITX-es topikban, láttam már ott ennél sokkal kisebbet is.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#22181) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Valaki használ Hackli alatt GT640/GTX650 kártyák közül valamelyiket?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22182) kecsawi válasza LógaGéza (#22181) üzenetére


kecsawi
senior tag

10.8.5. felment a giga 1 gigás oc 650-re elsőre.

(#22183) LógaGéza válasza kecsawi (#22182) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igazából engem a CUDA teljesitménye érdekelne - megtennéd, hogy a legújabb CUDA driverrel lefuttatnád a CUDA-Z programot? Van benne egy Performance fül, ott Heavy Load Mode elé pipa, majd Export gomb TXT-be. Létrehoz egy szöveges fájlt, engem annak a tartalma érdekelne.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22184) kecsawi válasza LógaGéza (#22183) üzenetére


kecsawi
senior tag

CUDA-Z Report
=============
Version: 0.8.207 http://cuda-z.sf.net/
OS Version: Mac OS X 10.8.5 12F45
Driver Version: 8.16.74 310.40.00.10f02
Driver Dll Version: 5.50
Runtime Dll Version: 5.50

Core Information
----------------
Name: GeForce GTX 650
Compute Capability: 3.0
Clock Rate: 1110.5 MHz
PCI Location: 0:1:0
Multiprocessors: 2 (384 Cores)
Therds Per Multiproc.: 2048
Warp Size: 32
Regs Per Block: 65536
Threads Per Block: 1024
Threads Dimensions: 1024 x 1024 x 64
Grid Dimensions: 2147483647 x 65535 x 65535
Watchdog Enabled: Yes
Integrated GPU: No
Concurrent Kernels: Yes
Compute Mode: Default
Stream Priorities: No

Memory Information
------------------
Total Global: 1023.81 MiB
Bus Width: 128 bits
Clock Rate: 2500 MHz
Error Correction: No
L2 Cache Size: 48 KiB
Shared Per Block: 48 KiB
Pitch: 2048 MiB
Total Constant: 64 KiB
Texture Alignment: 512 B
Texture 1D Size: 65536
Texture 2D Size: 65536 x 65536
Texture 3D Size: 4096 x 4096 x 4096
GPU Overlap: Yes
Map Host Memory: Yes
Unified Addressing: No
Async Engine: Yes, Unidirectional

Performance Information
-----------------------
Memory Copy
Host Pinned to Device: 6365.19 MiB/s
Host Pageable to Device: 5263.23 MiB/s
Device to Host Pinned: 6342.41 MiB/s
Device to Host Pageable: 5104.5 MiB/s
Device to Device: 26.7994 GiB/s
GPU Core Performance
Single-precision Float: 487.143 Gflop/s
Double-precision Float: 35.4639 Gflop/s
32-bit Integer: 141.061 Giop/s
24-bit Integer: 140.853 Giop/s

Generated: Fri Dec 6 15:06:37 2013

(#22185) LógaGéza válasza kecsawi (#22184) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszi! Ahogy látom GPU-Core teljesitménybe lenyomja az 560Ti itt is, ráadásul körökkel... Akkor csak 660 körül kellene nézelődnöm. Valaki használ ilyet? :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22186) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!

Előre is bocs az off-ért.
A Virtualbox topickban már kértem segítséget,de ott sajna nem tudtak segíteni,arról lenne szó,hogy Win8.1-em alá szeretném telepíteni az OSX Maverickes-et Virtualbox 4.3-ba,az előbb említett Osx-et leszedtem ,de sajnos nem tudom működésre bírni,a D meghajtóm üres és oda szeretném telepíteni ,a gogülben nem találtam leírást ehhez , légyszíves ha valaki tud segítsen,hogy mit csinálok rosszul ? illetve ha vki tud a fentebb említett Osx-et ,ahonnan letudnám tölteni ,mert arra is gondoltam,hogy lehet rosszat töltöttem le,sokadik próbálkozásomra sem tudom telepíteni :F :W
ezeket a képeket adja be: Ezt mikor be kapcsolom a Virtualboxot:

ÉS ezt mikor rá nyomok a start-ra és amikor elindítom és be jön a második kép teljesen lefagy a rendszerem ,semminem mükődik,csak azújra indítás:

Milehet a gond? mit csinálok rosszul?
Légyszíves segítsetek.előre is köszönöm :R

Üdv:Balázs

(#22187) LógaGéza válasza Kezdő Balázs (#22186) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez az EFI Shell, itt még nem sok köze van a OS X-hez btw.
fs0:\boot.efi -v npci=0x2000-re mit dob?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22188) Kezdő Balázs válasza LógaGéza (#22187) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szega

Bocs,de láma vagyok ehhez,ezt most ,hogyan érted?"fs0:\boot.efi -v npci=0x2000-re mit dob?"

Üdv:Balázs

(#22189) blokad válasza Kezdő Balázs (#22186) üzenetére


blokad
senior tag

A virtualboxban lesz valahol egy uefi, vagy efi, vagy valami hasonló checkbox, ami ki van pipálva. Vedd ki a pipát, és egyből jó lesz a dolog ;)

(#22190) Kezdő Balázs válasza blokad (#22189) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szia!
Átnéztem a Virtualboxot ,de amit említesz én azt a menü pontot nem találom nálam csak ez jön be:

Üdv:Balázs

(#22191) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Azt hiszem megtaláltam és ki vettem a pipát,de kb:15 perce csak ez megy ,ez így normális?

Üdv:Balázs

(#22192) HollyBoni válasza Kezdő Balázs (#22191) üzenetére


HollyBoni
veterán

Tölts le egy előre feltelepített virtuális Mavericks-et. Azokon a bizonyos oldalakon megtalálható.

(#22193) Kezdő Balázs válasza HollyBoni (#22192) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Amit előbb mutattam képet még azóta is csak fut,meddig kell ezt várni még betölt? mert csak ezek a pontok futnak :F
Köszönöm a javaslatodat,de sajnos nem találok olyat ami előre telepített volna :((

Üdv:Balázs

(#22194) Nova96 válasza Tikakukac (#22178) üzenetére


Nova96
őstag

Miután az árát megláttam végképp, nem ölők bele. :D

LógaGéza
Az a baj, hogy 3-4 ötletem van mit is vegyek és ezek közül csak egy a hackli, de egyébként nincs nagy igényem.
A gép majdnem, hogy 0-24-be menne, mivel torrent gépnek is lenne használva és ezért érdemes lenne az alacsony fogyasztás. E mellet full hd 10-bit videó, és Photoshop és egyéb kép szerkesztők szóval, i3,i5 elég lenne. Igaz furcsa lesz mindig AMD-s voltam, de mind1. :DDD

tDr1v3r
Értem, pedig utána olvastam elégé melegszik, az ára úgy is kizáró ok szóval teljesen lényegtelen.
Az ötletet meg elfogadom, de a házból még nézelődők.

(#22195) LógaGéza válasza Nova96 (#22194) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ne mondd, FX8320-at cseréltem le a héten i7 4770-re... Átálltam a sötét oldalra...

Egy hülye ötlet: NAS-ban nem gondolkoztál? Torrenteknek épp elég, és sokkal kevesebbet fogyaszt.

FullHD 10-bit (milyen monitorod van hozzá?) egy jó VGAn keresztül megoldható, oda nem nagyon kell hihetetlen procierő, PS meg más tészta.

Házból meg Define Mini, ez nem kérdés :D

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22196) Máté94 válasza LógaGéza (#22195) üzenetére


Máté94
addikt

10-bitre nincs hardware-es gyorsítás, software van csak. Bár oda néha kell erő.(jelenleg)

(#22197) LógaGéza válasza Máté94 (#22196) üzenetére


LógaGéza
addikt

Quadro kártyákkal se megy? Én úgy tudtam azzal megoldható.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22198) Nova96 válasza LógaGéza (#22195) üzenetére


Nova96
őstag

Sajnálni is fogom a kis brazost. :DDD

NAS-ba gondolkoztam, de pénz hiány miatt jelenleg olcsóbb egy "mindenes" gép. :)

Dell U2311h, jelenleg elég később akarom majd cserélni...sokkal később egy 4k-s-ra. :DDD Szép álom

Házból: Bitfenix Phenom, Lian-Li PC-Q25 és amit te is mondtál DEFINE Mini-t néztem.
De, elsőnek inkább el kéne döntenem mire is akarom kiadni a pénzt. :B Azért írtam ide, hogy körül nézek.

(#22199) pingwin92


pingwin92
aktív tag

Üdv újra!

Egyszer már jártam erre, sokat olvasgattam, csak végül nem lett belőle semmi.
Most viszont tényleg szeretnék összehozni egy hackli + Win kombót. :K
Az rémlik, hogy ebben az esetben valamit az elején kell trükközni..
Viszont: ugye ha vesz az ember egy Mac-et, akkor van valami ilyen, hogy Boot Camp, amivel fel lehet rakni a Wint. Ez hackli alatt nem működik?
Sőt igazából nem dual boot-ot akarok, hanem még egy Win 8-at is kipróbálnék. De a 7 az mindenképpen kéne.
Azt olvastam, hogy az a legjobb, ha külön HDD-n van a Win meg az OS X. De szeretném 1 vinyóval megúszni. És akkor mondjuk lenne 1-1 partíció a 3 os-nek, 1 meg az adatoknak. Ezt is biztos meg lehet oldani.. (Meg lehet? De hogy? :D)
Itt mos jön majd egy valszeg hülye kérdés. Ugye az OS X-nek másmilyen fájlrendszerre kell formázni azt a partíciót, mint amilyenen a win van / lesz. Az adatokat mindenhonnan el szeretném érni.
Elérem-e a rajta lévő adatokat mindenhonnan? Az milyen "fájlrendszerű" legyen? Mindegy?

Az első hsz-be ezek bekerülhetnének. Vagy legalább frissíteni a Mavericks felrakására.
Vagy csak 1-2 link, ahol valami letesztelt, tuti, szájbarágós útmutató van 0-ról.

Másik kérdés, hogy VGA vásárlás előtt állok. Olyat keresek ami ugye kompatibilis, elviszi a FIFA 14-et maxon, és olcsó. Valószínűleg használtat fogok venni, úgy egy jobb kari is belefér a keretbe. Mondhattok nvidiát is, de az AMD-t jobban szeretem. :)
Egyébként kompatibilis alaplapom, meg procim már van. :)

Próbáljatok meg minden kérdésemre válaszolni. Előre is köszöntem. :R

(#22200) Máté94 válasza pingwin92 (#22199) üzenetére


Máté94
addikt

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.