Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) LógaGéza válasza Lazika (#22400) üzenetére


LógaGéza
addikt

Olyan SMBiost tudok csak használni, ami Haswell megjelenése után jött ki, ergo most iMac14,1 van, és nem sok variációm maradt :)

Terminálba:

yes > /dev/null &

Ez egy szálat fog 100% körül terhelni, de végtelenszer beirhatod, és akkor több szálat. A végén pedig:

killall yes

És nem, nem láttam még 1,6 körül. Most is csak netezek, és 3,5 körül mozog. Van SSDT-m, maciASL-el generáltam, és a repójukon fennlévő Patchel lett patchelve.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22402) Xero válasza LógaGéza (#22399) üzenetére


Xero
nagyúr

Második lehetőséggel is nézd meg.

szerk: Gyorsan beültem a hackli elé és megnéztem. Nekem i3 2105-el, korrektül a p-state-nek megfelelően mutatja a Power Gadget is:

[ Szerkesztve ]

(#22403) LógaGéza válasza Xero (#22402) üzenetére


LógaGéza
addikt

Most generáltam újra egy SSDT-t, fixáltam iMac14,2-re az SMBiost (ezzel kapcsolatban más is megnézné, hogy tényleg nincs benne az /S*/L*/CoreServices/PlatformSupport.plist-ben az iMac14,* mint SupportedModelProperties ?), és újrairtam a Clover Configban a SSDT részt, kiváncsi vagyok mi lesz.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22404) Lazika válasza LógaGéza (#22401) üzenetére


Lazika
senior tag

Okés, köszi! Én próbáltam már nem ivys smbiossal is volt,hogy több steppem volt!

Xero: Hülye kérdés,de hogy lehet az Mrsdumper kextet betölteni? Be kell húzni terminalba? :D Köszi! Bár gondolom ugyanazt tudja, mint az smc monitor. Az látja nekem 3600ig, de az mégse megy, csak 3400.

[ Szerkesztve ]

(#22405) Xero válasza Lazika (#22404) üzenetére


Xero
nagyúr

Belépsz a kext-et tartalmazó folderbe terminalban, majd ott kiadod a parancsokat.
A kimenetet a console-ban látod.

(#22406) V.Stryker válasza LógaGéza (#22399) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi, amit küldtél azzal fasza lett.

Egy bajom van, hogy valamiért nem indul automatikusan. Megjelenik a chimera logó, alatta meg ugye a rendszer lemez, de amíg nem nyomok entert, addig nem indul el.

Illetve az normális,hogy chimera van fent és az Extra mappában meg chameleon boot.plist van?

Itten a tartalma:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
<key>EthernetBuiltIn</key>
<string>Yes</string>
<key>GraphicsEnabler</key>
<string>No</string>
<key>IGPEnabler</key>
<string>Yes</string>
<key>Kernel</key>
<string>mach_kernel</string>
<key>Kernel Flags</key>
<string></string>
<key>Legacy Logo</key>
<string>Yes</string>
<key>Instant Menu</key>
<string>Yes</string>
<key>GenerateCStates</key>
<string>Yes</string>
<key>GeneratePStates</key>
<string>Yes</string>
<key>Timeout</key>
<string>2</string>
<key>UseKernelCache</key>
<string>Yes</string>
</dict>
</plist>

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22407) blokad válasza V.Stryker (#22406) üzenetére


blokad
senior tag

Az instant menut írd át no-ra és elvileg fasza lesz.

(#22408) LógaGéza válasza V.Stryker (#22406) üzenetére


LógaGéza
addikt

Persze, a Chimera az a Chameleon egy forkja.

<key>Timeout</key>
<string>2</string>

Ezt módositsd:

<key>Timeout</key>
<string>0</string>

És töröld ezt:

<key>Instant Menu</key>
<string>Yes</string>

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22409) Xero válasza V.Stryker (#22406) üzenetére


Xero
nagyúr

A chimera chameleon fork.

(#22410) LógaGéza válasza LógaGéza (#22403) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ennyit értem el:

14/12/13 11:29:10, Current State: 37
14/12/13 11:29:10, P States: 8, 34, 37

:D

Van egy olyan érzésem, hogy a Clovert nem érdekli, hogy van nekem saját elkészitett SSDT-m... Mingyárt rakok fel egy Chimerat pendrivera, hátha az máshogy reagál...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22411) V.Stryker válasza LógaGéza (#22408) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

MÉg mindig nem jó. Itt áll, így, amíg ENter-t nem nyomok.

Megcsináltam, most így néz ki:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
<key>EthernetBuiltIn</key>
<string>Yes</string>
<key>GraphicsEnabler</key>
<string>No</string>
<key>IGPEnabler</key>
<string>Yes</string>
<key>Kernel</key>
<string>mach_kernel</string>
<key>Kernel Flags</key>
<string></string>
<key>Legacy Logo</key>
<string>Yes</string>
<key>GenerateCStates</key>
<string>Yes</string>
<key>GeneratePStates</key>
<string>Yes</string>
<key>Timeout</key>
<string>0</string>
<key>UseKernelCache</key>
<string>Yes</string>
</dict>
</plist>

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22412) LógaGéza válasza LógaGéza (#22410) üzenetére


LógaGéza
addikt

Tévedtem, érdekli...

$ bdmesg | grep "SSDT"
0:936 0:000 Found table: SSDT Cpu0Ist len=1337
0:936 0:000 Found table: SSDT CpuPm len=2776
0:936 0:000 Found table: SSDT SataTabl len=877
0:936 0:000 Found table: SSDT SaSsdt len=12953
6:367 0:000 Drop tables from Xsdt, SIGN=SSDT TableID= Length=0
6:367 0:000 Table: SSDT Cpu0Ist 1337 dropped
6:367 0:000 Table: SSDT CpuPm 2776 dropped
6:367 0:000 Table: SSDT SataTabl 877 dropped
6:367 0:000 Table: SSDT SaSsdt 12953 dropped
6:367 0:000 Inserting SSDT.aml from EFI\CLOVER\ACPI\patched ... Success

Akkor végképp nem tudom mi van...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22413) blokad válasza V.Stryker (#22411) üzenetére


blokad
senior tag

nincs valahol egy másik boot.plisted elvétve?

(#22414) V.Stryker válasza blokad (#22413) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát a system configuration mappában van egy com.apple.Boot.plist ezzel a tartalommal:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
<key>Kernel Flags</key>
<string></string>
</dict>
</plist>

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22415) McSzaby


McSzaby
őstag

Hi,

Két kérdésem is lenne.

Az egyik, hogy hackintoshra amennyire olvastam nem jó sem az Intel 6150 sem az Intel 2230-s wifi kártya sem... Igaz ez?

A másik kérdés:
Itt írják, hogy pl. egy Asus EEE Pc 1000HD-re is fel lehet húzni az OS X-t. Igaz ez? Tervezem egy ilyen kis baromság beszerzését, szóval ez plusz pont lenne a tablettel szemben.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#22416) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Újra nekifutok a Mavericks-nek. A win marad az ssd-n és a vinyórol választok le neki egy 120-as partíciót. Kérdés: az ssd-t kivegyem még telepítem az osx-et vagy nem fogja bántani. Ha kivegyem és utánna visszarakom akkor fogja-e bántani? :B

(#22417) Máté94 válasza Brumi˘ (#22416) üzenetére


Máté94
addikt

Miért bántaná?

(#22418) Brumi˘ válasza Máté94 (#22417) üzenetére


Brumi˘
addikt

Passz. Úgy rémlett belekutyul az mbr-be. De kivettem szal így tuti nem. 😄

(#22419) McSzaby


McSzaby
őstag

A már meglévő winfosom mellé fel tudom cuccolni a Mac-t valahogy? Van rá lehetőség? Gondolom kevéske..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#22420) bobooo válasza McSzaby (#22419) üzenetére


bobooo
addikt

AMD-s gépre nem.

(#22421) McSzaby válasza bobooo (#22420) üzenetére


McSzaby
őstag

Jah, már rég nem az a gépem van csak elfelejtettem frissíteni.
Update: A laposomra lesz. Tonymac-n az egyik legjobb Hackbook ez elvileg. egyik legjobb...

Szóval Lenovo U510-ről lenne szó. Tonymac-n utánanéztem, a Mavericks elég jól működik ezen a gépen. Kivéve a wifit és a kamerát azt hiszem.. Szóval maga az OS felmegy, többen használják is így, de nem akarom most lepusztítani a már meglévő rendszerem, fájljaim. Bár ahogy olvastam muszáj lesz...

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#22422) bobooo válasza McSzaby (#22421) üzenetére


bobooo
addikt

Akkor mi a kérdés? :P

(#22423) McSzaby válasza bobooo (#22422) üzenetére


McSzaby
őstag

Reméltem, hogy elsiklottam valami felett és lehet egy előre elkészített üres partícióra rápakolni az OS X-t, nem kell neki egy full HDD. :( :DDD

Egyébként mit jelent a with DSDT és without DSDT a Multibeast-nél? WTF DSDT?

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#22424) kecsawi válasza McSzaby (#22423) üzenetére


kecsawi
senior tag

Szerintem ha nem MBR rendszerű a winchester, akkor lehet rajta mindkét rendszer, a másik kérdésedre szerintem ha az osx natívan támogatja a hardvert akor dsdt nélkül működhet, pl giga alaplapoknál. (Guruk javítsatok, ha tévednék.) :R

(#22425) McSzaby válasza kecsawi (#22424) üzenetére


McSzaby
őstag

Akkor ez várni fog, amíg megveszem az SSD-m. :DDD A HDD jelenleg MBR win 7-el.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#22426) tDr1v3r válasza kecsawi (#22424) üzenetére


tDr1v3r
veterán

MBR-re is feltelepül, csak patchelni kell a telepítőt előtte.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#22427) blokad válasza McSzaby (#22423) üzenetére


blokad
senior tag

(#22428) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

No, sikerült faszán felaplikálni a rendszert és aránylag jól be is van lőve és így két nap után azt tudom mondani,hogy ez a Mavericks bámulatosan jó lett. Az előzőleg használt ML-hez képest lényegesen jobb. Ott még voltak bug-ok, ez az ami egy hackintoson nem ment úgy ahogy kellett volna, de ez tökéletesnek tűnik. Egyszerűen semmi baja, gyors, zökkenőmentes. :C Immáron a fő ssd-n fut, az adat tároló vinyót is átformatáltam saját fájlrendszerre. Egyszerűen élvezet használni. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22429) RaZroX válasza V.Stryker (#22428) üzenetére


RaZroX
addikt

Egyet értek, bár nekem nem voltak bugok ML alatt sem, de ez jobb lett valóban.

Más: Nekem most OOB megy a sleep Mavericks alatt, viszont úgy működik a dolog, hogy rákattintok hogy sleep, monitor Stand By-ba a kerül, a gép meg még megy fél percet mire elalszik. ML alatt SleepEnablerrel ment az alvás, de ott azonnal elaludt, ha rákattintottam.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#22430) blokad válasza RaZroX (#22429) üzenetére


blokad
senior tag

nekem is várni kell picit a sleepre, de ez legyen a legnagyobb gond :))

(#22431) LógaGéza válasza RaZroX (#22429) üzenetére


LógaGéza
addikt

Bármilyen furcsa, még a eredeti Macet használóknak is várniuk kell kb 20 secet a Sleepre - csak ugye nem veszik észre a fanless rendszer, és az SSD miatt, de a system logokban látszik.

The delay is not as obvious on the new Apple laptops because the system fan is generally not running, they use silent SSDs, and there is no outward indication of sleep (no flashing LED), but the delay is present on the Apple product as well (as verified by system.log).

Forrás: RehabMan

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22432) RaZroX válasza LógaGéza (#22431) üzenetére


RaZroX
addikt

Akkor a sleepenabler-es dolog, lehet hogy nem volt túl egészséges :DDD

This is the way

(#22433) V.Stryker válasza RaZroX (#22429) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Stand By-ba a kerül, a gép meg még megy fél percet mire elalszik. - Nekem ugyanez van és ssd van a rendszer is.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22434) RaZroX válasza V.Stryker (#22433) üzenetére


RaZroX
addikt

Igaziból túl élem csak még nem szoktam meg ML után. Nem is értem, hogy a sleepenabler hogy kapcsolja ki azonnal, ha ennyi várakozás lenne a normális... :F

This is the way

(#22435) pingwin92 válasza V.Stryker (#22428) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Ömm.. annak van jelentősége, hogy az adattároló vinyó vagy partíció milyen "formátumban" van? Tehát, ha mondjuk win-t is akarok mellé, de úgy hogy az adatok (képek, zenék, filmek stb.) külön, egy 3. partíción legyenek, akkor mindkét rendszerről ugyanúgy elérem majd őket?

(#22436) V.Stryker válasza pingwin92 (#22435) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát van, mert az NTFS-t alapból nem tudja írni csak olvasni az OSX. De ha felteszed a Tuxera NTFS nevű progit, akkor ez a gond is megszűnik. (Én mondjuk már nem használom, mert már windows nincs mellette és felesleges hibaforrás lenne. Szerintem ha már kicsit betanulta az ember az osx sajátosságait, akkor nem kell már windows. )

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22437) LógaGéza válasza pingwin92 (#22435) üzenetére


LógaGéza
addikt

exFAT a megoldás :) Adattárolásra tökéletes, olvassa/irja mindenféle rendszer (Windows, OS X és Linux is).

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22438) pingwin92 válasza V.Stryker (#22436) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Az a baj, hogy az egyetem bekavar, és muszáj win-t is használni.
Na és a win nem tudja írni, olvasni az osx-félét?

LógaGéza: Ezt az exFAT-ot nem ismerem, de jobban hangzik.
Csak kérdés, hogy ugyan annyira szeretik-e ezt a másik féle fájlrendszert, mint a sajátjaikat az OS-ek. Vagy ez tul képp mindegy? //Ezekről még nem tanultunk. :D//
Mindegy, annál valszeg csak jobb, mint ha egy külön progit kellene használni. :R

[ Szerkesztve ]

(#22439) V.Stryker válasza pingwin92 (#22438) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na és a win nem tudja írni, olvasni az osx-félét? - Nem is látja. Használd ez exFAT-ot, ahogy ajánlották vagy NTFS és osx-en tuxera NTFS progi.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22440) LógaGéza válasza V.Stryker (#22439) üzenetére


LógaGéza
addikt

Tuxera egy elég régi NTFS kezelési módszert használ, ami eléggé eszi procit adatmozgatás közepette - valahol még azt is olvastam, hogy Mavericks se nagyon szereti. Nekem egy virágbolti Paragon NTFS for Mac OS X van fennt, azt legalább fejlesztik, és több tesztben is a legjobb sebességet érte el - mondjuk csak azért, ha hoznak egy NTFS-es pendriveot, akkor azt is tudjam olvasni.

pingwin92
Az exFATot kernelből kezeli minden, ha jól tudom, kb olyan szinten, mint a FAT32-t. Nem lesz vele baj.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22441) V.Stryker válasza LógaGéza (#22440) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jó tudni. Én még ML alatt azt használtam, mert azt ajánlották. Nem volt vele mondjuk gond. De köszi a kiigazítást.

Azt hogy tudom beállítani, hogy a Skype induljon a rendszerrel együtt?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22442) V.Stryker válasza V.Stryker (#22441) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Illetve még az merült fel bennem, hogy mivel tudom megnézni,hogy éppen mennyi memóriát és procit eszik a gép?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22443) Alex91 válasza V.Stryker (#22442) üzenetére


Alex91
félisten

System prefsben accountnal, vagy hol, lehet beallitani, hogy mi induljon el.

Activity Monitor, rendszerprogi...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22444) V.Stryker válasza Alex91 (#22443) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

ystem prefsben accountnal, vagy hol, lehet beallitani, hogy mi induljon el - Ezt lehetne magyarul? :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22445) Alex91 válasza V.Stryker (#22444) üzenetére


Alex91
félisten

Teljesen magyarul van, csak nem tudom, hogy mi a pontos neve :). Meg fogod talalni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22446) V.Stryker válasza Alex91 (#22445) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Meglett. :) Fene gondolta volna ,hogy oda dugták. Logikus is meg nem is. Így belegondolva logikus. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22447) Lazika válasza pingwin92 (#22438) üzenetére


Lazika
senior tag

"Na és a win nem tudja írni, olvasni az osx-félét?" Rakjál fel egy Macdrive-ot winre.

(#22448) HollyBoni válasza Lazika (#22447) üzenetére


HollyBoni
veterán

Érdekes dolog, ha valami megnyitok azon a HDD-n amin csak adatok vannak és egy külön partíción Win, akkor mac-en zároltnak mutatja, törölni nem tudom csak ha kiveszem a pipát az infónál.

[ Szerkesztve ]

(#22449) McSzaby


McSzaby
őstag

Szerintetek egyébként melyik a legoccsóbb használt kis subnoti, vagy netbook, ami képes ML-t futtatni. Majd akarok venni valami kis kütyüt, amit bárhova magammal vihetek, de nem tablet. (ha más nem lesz, akkor az..)

Olvasgattam neten, hogy az asus eee-k mennek SL alatt, de az ölég sovány nekem... Ez csak egy terv,teória, lehet semmi valóság alapja nem lesz, azért is raktam offba.

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#22450) Lazika válasza HollyBoni (#22448) üzenetére


Lazika
senior tag

Nem tudom, ilyennel nem találkoztam. Egyszer használtam Os x-ről másoltam Winre de az simán ment!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.