Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) Máté94 válasza y911 (#22096) üzenetére


Máté94
addikt

HD4600 legyen benne, más nem jó.

A legközelebbi nem Gigabyte lap, amit ajánlanék az az ASUS Z87 Gryphon. Más is lehet, hogy jó, de erről még nem érkezett visszajelzés.

[ Szerkesztve ]

(#22102) M@trixfan válasza Xero (#21970) üzenetére


M@trixfan
addikt

Teljesen így látom én is az új Mac Pro kérdését. Annyira jo lenne egy, mindenre tudnám használni. Ez lehetne a HTPC, a zenés munkaállomásom, a videoszerkesztő gépem, ráadásul egy-két évig játékok terén is teljesen kompromisszum mentes. Nagyon próbálom racionalizálni, de nekem ez most túl drága lesz, mert nem termelésre lenne használva. Pedig nagyon fáj a szívem utána, de sajnos nem sok esélyt látok rá.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#22103) Patice


Patice
nagyúr

Sziasztok!

Jövő héten rendelném az új konfigomhoz a procit és az alaplapot.

Proci: Intel Core i3-4330
Alaplap: Gigabyte H87M-D3H

Amik vannak még hozzá a jelenlegi gépemből:

RAM: 8 GB Kingston DDR3 1600 MHz (2x4 GB KIT) Hyper-X Blu
SSD: Samsung 830 64 GB
HDD: WD RED 2TB
Táp: Be Quiet SFX 350W
Ház: LC-Power LC-1400MI
Optika: Plextor PX-L890SA
Scythe Kozuti Proci hűtő.

Van esetleg valakinek észrevétele, megjegyzése?
Működni fog OS X Mavericks alatt? Esetleg valami ami nem passzol a képbe?
Előre is köszönöm! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22104) Tikakukac válasza Patice (#22103) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha meglesz a dolog, akkor feltétlen írj miként mentek a cuccok, ugyanezt akarom összerakni csak Z-s lappal, és akkor legalább lesz egy ember akinek ugyanilyen konfigja van :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22105) Patice válasza Tikakukac (#22104) üzenetére


Patice
nagyúr

Héten kiderül. Belevágok a lecsóba. Természetesen referálok majd. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22106) Tikakukac válasza Patice (#22105) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagy reményeket fűzök hozzá, kezd a win8 olyan szinten meggyilkolni, hogy vagy OS X vagy valami Linux disztri lesz a vége. De a jelen helyzet tarthatatlan. Plusz a szufla is kevés, mindenképpen jön a cseregép, ha neked bejön az élet vele, akkor kopizok egy hasonlót :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22107) tlac


tlac
Topikgazda

hah, a hackelt mavericks-es telepítőm elindult virtualbox alatt úgy hogy az efi támogatás is engedélyezve volt (a host rendszer linux)
most kíváncsi letett, vajon az extra kext-ek nélkül is menne? (FakeSMC, NullCPUPowerManagement)
na majd megnézem

[ Szerkesztve ]

(#22108) Dover


Dover
tag

Sziasztok!

Szeretném az Lenovo Ideapad U310-es gépemre feltenni valamelyik mac-et, legjobban a Mavericks (10.9) -nek örülnék, kipróbáltam vmware-n egy Mountain Liont egész szépen futott.

De az istennek se találok egy normális (részletes) leírást hogy hogyan telepítsem :(

Ha van rá lehetőség letöltési linkel kérnék segítséget (privátban is jó, elég sok torrent oldalon is fent vagyok)

A problémám legfőbb oka, hogy Windows-alól hogy csináljak bootolható pendriveot? (mintha csak egy Windows-t telepítenék, tudom hogy nem ilyen egyszerű :) )

Válaszokat előre is köszönöm!

(#22109) Patice válasza Dover (#22108) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha már csináltál egy Mountain Lion-t virtuális gépen, akkor azzal a legegyszerűbb egy bootolható pendrive létrehozása.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22110) #68216320 válasza Dover (#22108) üzenetére


#68216320
törölt tag

A legelső hozzászólásban úgy emlékszem van link olyan oldalhoz, ami segíthet neked.

(#22111) Patice


Patice
nagyúr

Sziasztok!

Az új konfigomat úgy szeretném ellátni OP rendszerekkel, hogy legyen egy Win7 és egy OS X is. Milyen méretű partíciókat érdemes csinálnom egy 64 GB-os SSD-n? Felezzem, vagy egyiknek egy kicsit nagyobbat hagyjak? OS X szokott "hízni" idővel? :B Mekkora kb. egy OS X Mavericks helyigénye?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22112) xedos válasza Patice (#22111) üzenetére


xedos
addikt

Ehhez a 64Giga nagyon kevésnak tűnik!

(#22113) Tikakukac válasza Patice (#22111) üzenetére


Tikakukac
titán

OS X nem tudom mennyit foglal, de egy rendesebben belakott win8.1 jelenleg 40-45 gigával operál. Egy 64-es SSD 2 rendszernek szvsz kevéske lesz nagyon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22114) Patice válasza Tikakukac (#22113) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor felrakok Win7 helyett egy XP-t. :DDD

A Win csak azért kellene mellé, ha éppen valamilyen kompatibilitási dolog miatt sürgős esetben jobb lenne a Win7-re váltás. A Win7 újonnan felrakva, nem nagyon belakva nem állna meg 20-25 gigánál?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22115) blokad válasza Patice (#22114) üzenetére


blokad
senior tag

Nem gondolkoztál virtuális rendszerben?! Mármint, hogy OS X alól egy virtualizált windows?

(#22116) Xero válasza Patice (#22111) üzenetére


Xero
nagyúr

64-es SSD egy jól belakott OS X rendszernek elég. Önmagában az OS X telepítve kb 10GB-t foglal. Ha HDD-re van kimozgatva a home folder nagy része és nem telepítesz pro softwareket (FCPX, Motion, Aperture, Xcode), akkor 30GB-on elfér bőven.

(#22114) Patice: Ebben az esetben egy HDD-n elhelyezett VirtualBox-ban futó Win7 bőven elegendő.

[ Szerkesztve ]

(#22117) Tikakukac válasza Patice (#22114) üzenetére


Tikakukac
titán

Passzolom, elég régen volt szűz win7-em, de sajnos mire az is frissít, felraksz minden apróságot akkor hízik. A legtakarékosabb jelenleg a win8.1, ez belakva az alap dolgokkal, jelenlegi tesztnotimon megáll 30GB-ból.
Plusz ugye formázva az SSD is kisebb, mint az elméleti, én is dual-t akarok, mert szokni kell a rendszert, továbbá van pár cuccom amiket szépen akarok használni régebbről és nincs kedvem virtuális gépet indítgatni, de majd meglátom.

Én cserélnék 120-as SSD-re, elég jó árban ki tudod futtatni a mostanit és olcsóak a 120-asok is manapság.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22118) Xero válasza Tikakukac (#22117) üzenetére


Xero
nagyúr

Én meg hagynám a Windowst a francba, vagy egyszerűen virtuálisan futtatnám.

(#22119) Tikakukac válasza Xero (#22118) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem tudom elhagyni, főleg nem egyik percről a másikra, sajna a munkámat eléggé optimalizáltam egy bizonyos sorrendre és progikörre stb. A virtuális futtatás nem egy utolsó ötlet, meglátom. Ha elég okosan fut, és minden úgy suhan ahogy annak lennie kell, akkor nyilván nem csinálok dual bootot, mert minek. Minden kiderül, első sorban vissza kéne kapnom a notimat és eladni, addig csak elméletben tudok nyilatkozni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22120) GazVezír válasza Dover (#22108) üzenetére


GazVezír
tag

Ide vagy ide kattintva olvashatsz részletes leírást a telepítés mikéntjéről. Ha már futtattál Moutain Lion-t, akkor jó úton jársz, mert már csak annyi a teendőd, hogy a virtualizált környezetben kövesd a leírás UniBeast-re vonatkozó utasításait, aminek a segítségével elkészítheted a telepítőt.

Mivel hordozható gépről van szó, ezért mielőtt bármibe is beleugornál, a tonymacx86.com fórumának oldalain nézz utána annak, hogy előtted sikerült-e már másnak is felraknia a rendszert, egyúttal egy már sikeres telepítés dokumentációja segíthet abban is, hogy a telepítés során milyen szükséges kapcsolókat kell alkalmazni, illetve utólag milyen meghajtókat kell telepítened.

(#22121) Patice válasza Xero (#22116) üzenetére


Patice
nagyúr

A virtuális gép tényleg kimaradt a képből. :D

Akkor ez lesz. Egyszerűbb is így a telepítés is. Nem kell hokizni az OS X előtt a Win-nel.
Nem akarok nagy szoftvereket futtani, általános, mindennapi használatra akarom. Mozizni, zenélni, böngészni, office, stb.

Köszönöm a tanácsokat! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22122) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Valakinek sikerült már AMD Hoston VmWare-el Macet futtatni? 10.8 jól jönne - bár mindegy, csak a pendriveot szeretném megcsinálni a telepítéshez.
10.9-et már leszedtem, de mindig eldobja, azzal a meglátással, hogy letiltotta a virtuális gép a processzort.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22123) RaZroX


RaZroX
addikt

Mavericks-nek nagyobb a gépigénye mint a Mountain Lion-nek ?

Most Retail 10.8.4 van fent, minden működik (csak a mikrofon nem) és gondolkozom hogy felrakom a Mavericks-et, de csak ha nem fog lassabban futni mint az ML. Tudtok erről egy kis infót adni ? Illetve hogy van-e valami ami kizárja hogy feltehessem a Mavericks-et ?

Konfig:
Lenovo Thinkcentre M55p
Intel Core 2 Duo E6300 1.8 GHZ
4GB DDR2 800mhz
nVidia Geforce 9600GS

This is the way

(#22124) HollyBoni válasza RaZroX (#22123) üzenetére


HollyBoni
veterán

i3 540, 4GB ram, 512mb 5450. Fél éves 10.8-ról váltottam, nálam gyorsult a dolog sokat, bár gondolom azért is mert már fél éves volt. Szerintem max gyorsulást fogsz észrevenni. 10.8-hoz képest amúgy nem sok újdonságot hoz, majdnem ugyanaz.

(#22125) RaZroX válasza HollyBoni (#22124) üzenetére


RaZroX
addikt

Hmm. Na még meggondolom, lehet marad a 10.8 mert ez tuti hogy megy rendesen :D
De minimum egy reinstall lesz.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#22126) HollyBoni válasza RaZroX (#22125) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem ugyanúgy megy minden. Multibeast-ből felraktam a kexteket amik kellettek, videókártyához töltöttem kext-et, az első tökéletesen működött. Az egész install + kext telepítés megvolt fél óra alatt.

(#22127) RaZroX válasza HollyBoni (#22126) üzenetére


RaZroX
addikt

na ezt majd még kitalálom. szerintem teszek egy próbát Mavericks-el, ha nem megy akkor ML.

This is the way

(#22128) Dover


Dover
tag

Sajnos már nincs meg az a Vmware-file ami működött, így nincs virtuális osx-szem anélkül is meglehet valahogy oldani?

(#22129) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hohy fent van a osx 10.8.5 , de nem működik az imessage.Beirom az ID-em jelszavam,és azt irja "A kiszolgáló hibát észlelt a regisztráció feldolgozása során" . Mi a lehet a gond?
Ipad4-en meg a iphone4s-en semmi gond!

(#22130) ThuG4LifE válasza kisjimy (#22129) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Ezt töltsd le és másold ide: /Extra/modules (ha nincs modules mappa, akkor csinálj egyet)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#22131) kisjimy válasza ThuG4LifE (#22130) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Nagyon szépen köszi,sikerült! Most mind3 készülékről tudok imessage üzit küldeni,és fogadni :)

(#22132) djBaree


djBaree
csendes tag

Üdv! Szeretnék érdeklődni hogy erre a konfigra lehetne e MAC OSX-et telepíteni ha igen akkor melyik verziót? Főleg zeneírásra használnám így a Logic kellene hogy menjen tökéletesen Köszönöm a választ előre is :))
CPU típusa: DualCore Intel Pentium E6600, 2933 MHz
Alaplap neve: Gigabyte GA-EG41MFT-US2H
Alaplapi lapkakészlet: Intel Eaglelake G41
Rendszermemória: 4096 MB (DDR3-1333 DDR3)
Videokártya: ATI Radeon HD 5450 (512 MB)
Hangkártya: Realtek ALC888 @ Intel 82801GB ICH7
Stúdió hangkártya: Lexicon Alpha

[ Szerkesztve ]

(#22133) ThuG4LifE válasza djBaree (#22132) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Szerintem a Mavericks gond nélkül mehet rajta.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#22134) djBaree válasza ThuG4LifE (#22133) üzenetére


djBaree
csendes tag

A teljes kompatibilitást hol tudnám leellenőrizni ha van ilyen opció esetleg?? Vagy ez zsákbamacska?? Vagy jó lesz vagy nem???

(#22135) ThuG4LifE válasza djBaree (#22134) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Google :) Fel kell tenni, aztan kiderul. Elvileg minden periferiad kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#22136) djBaree válasza ThuG4LifE (#22133) üzenetére


djBaree
csendes tag

Na és persze kellene segítség ahhoz is hogy hol tudok hozzájutni a Mavericks-hez ha valóban működne... :)

(#22137) djBaree válasza ThuG4LifE (#22135) üzenetére


djBaree
csendes tag

Okés .. Meglesem majd.. Köszi az infót ;)

(#22138) ThuG4LifE válasza djBaree (#22136) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Itt is le van irva, kicsit olvass vissza. :)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#22139) RaZroX


RaZroX
addikt

Milyen hangkártyát érdemes venni ami megy OS X alatt ? Lehetőleg PCI-os kéne minél olcsóbban.

This is the way

(#22140) tDr1v3r válasza RaZroX (#22139) üzenetére


tDr1v3r
veterán

PCI-ost nem tudok, de ez elég olcsó.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#22141) RaZroX válasza tDr1v3r (#22140) üzenetére


RaZroX
addikt

És ilyet Magyarországon hol kapok ? :D

This is the way

(#22142) tDr1v3r válasza RaZroX (#22141) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A postástól, ha megrendeled eBay-ről. :D

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#22143) mongoose123 válasza RaZroX (#22139) üzenetére


mongoose123
aktív tag

Ez is működik: König CMP-SOUNDUSB12 , 10.8 és 10.9 alatt biztos, teszteltem. Pont annyira jó mint amennyit ér, hang lesz, mikrofon lesz.

(#22144) RaZroX válasza mongoose123 (#22143) üzenetére


RaZroX
addikt

Köszi szépen pont ilyen kell nekem :D Amúgy natívan megy ugye ? Szóval csak bedugom és már működik is ?

tDr1v3r: Köszi de maradok inkább ennél a belföldi cuccnál :D

Más: Huu anyám... Ma lesikáltam a Windows-t az 500-as vinyóról és felraktam rá az ML-t, és közben rájöttem hogy hogyan tudok HDD-ről bootolni bekapcsolt AHCI-val... Ilyenkor PCI opcióként jeleníti meg a HDD-ket a BIOS, (ne kérdezzétek miért) és ezt kell ugye első helyre raknom hogy innen bootoljon. :W

Tök poén, kereken 3 hónapja raktam fel az előző OSX-em :D (Aug. 1.)

This is the way

(#22145) mongoose123 válasza RaZroX (#22144) üzenetére


mongoose123
aktív tag

Ja, bedugod, felismeri, hogy Generic USB Audio Device azt "haddszójjon". Egyedül a mikrofon hangerejét kell lehúzni, mert maxon rohadt hangos.

(#22146) RaZroX válasza mongoose123 (#22145) üzenetére


RaZroX
addikt

Az faja mert pont amiatt kell nekem hangkártya mert a mostani halkan működik nagyon :DDD

This is the way

(#22147) Patice válasza Tikakukac (#22104) üzenetére


Patice
nagyúr

Kis helyzetjelenés:

Hardver beszerezve, tegnap éjszaka beszerel, anyáz, stb. Aztán az AMD-s alapokon lévő Win7 kékhalállal adta tudtomra, hogy valami nem oké. :D (Naná, lehet hiányzott neki pár driver.)
Problémát pár csökkentett módos mókolással orvosoltam. Miután sikerült felrakatnom a géppel a drivereket minden flottul fut.

Annyit vettem csak észre AMD-hez képest, hogy mintha kisebbek lennének az ikonok és szebb és élesebb is lenne az egésznek a képe. Létezhet ez? :)) (A felbontás ugyan az.)

SSD-ről eddig sem volt lomha a cucc, de most a friss driverek lehet jót tettek a konfignak, mert mintha jobban is pörögne az egész. :C

Most jön a keményebb dió. Össze kell hoznom a telepítőket, utánaolvasni az egésznek újból, aztán Win7 konfig lement (hátha már OS X alatt egy virtuális gépbe ugyan ezt vissza tudnám tölteni.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22148) Tikakukac válasza Patice (#22147) üzenetére


Tikakukac
titán

Remek :R Nekem is kész a noti megy is eladásra aztán jöhet a gép :B

A kép az érdekes dolog, szerintem placebo, de lehet elmászott színbeállítás esetleg dpi volt régebben, most meg nem.

Van a telepítőhöz videó is mostantól, szóval tényleg 10 perc, csak követni kell a dolgokat. Munkahelyen beszóltam én is, hogy izzítsák a Mac userek az Aireket, mert nekem telepítő kell ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22149) LógaGéza válasza Patice (#22147) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem is meglett a konfig, éjszaka összeraktam, de még be se kapcsoltam, arra már nem volt energiám majd meló után.
Viszont én szívtam a telepítő elkészítésével... AppStoreból leszedtem, töltötte egy jó 4 óra hosszát, a végén errort dobott, és sehogy se akarta folytatni/újrakezdeni a töltést. Elhoztam egy .app-ot a virágboltból, azt meg ugye nem akarta felrakni a UniBeast. Maradt a myHack - mindez VmWare alatt, de legalább már van egy telepítőm :)
Remélem ennyi volt a legtöbb problémám vele :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22150) Patice válasza LógaGéza (#22149) üzenetére


Patice
nagyúr

Virágboltos Mavericks-em van. Nem tudom használható-é, majd meglátom a napokban.

Virtuális dolgokkal szerintem én is majd megszenvedem, hogy legalább a pendrive-ig eljussak. :))

Onnantól kezdve már egyszerűbb lesz érzésem szerint. De majd az élet rácáfol. ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.