Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22551) HollyBoni válasza 800.henrik (#22550) üzenetére


HollyBoni
veterán

Semmit. Tölts le egy előre telepített VMware OSX-et, amit azokról a bizonyos oldalakról tudsz csak beszerezni.

(#22552) 800.henrik válasza HollyBoni (#22551) üzenetére


800.henrik
senior tag

Nem tudok másikat letölteni, nagyon lassú a netem, ez is 2 nap alatt jött le.... :(

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22553) HollyBoni válasza 800.henrik (#22552) üzenetére


HollyBoni
veterán

Az baj. Ha kicsit visszaolvasol láthatod hogy senkinek nem megy Virtualboxba, és mindenkinek a Vmware-t ajánljuk.

[ Szerkesztve ]

(#22554) 800.henrik válasza HollyBoni (#22553) üzenetére


800.henrik
senior tag

A gépre is próbáltam, virtualbox nélkül (EasyBCD-vel), ott is ezt írja :O

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22555) HollyBoni válasza 800.henrik (#22554) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem azzal kéne, hanem Unibeast-el. [link] A pendrive-ot pedig virtuális OSX alól kéne megcsinálni. De ugye így le kell tölteni vagy 10 gigát.

[ Szerkesztve ]

(#22556) Lazika válasza 800.henrik (#22554) üzenetére


Lazika
senior tag

innen töltsd le és ezzel tuti,hogy menni fog!

Blokad: Ezt néztem én is, esetleg van is vele tapasztalatod? Igazából, csak azért lenne jó, ha lenne mentésem, mert ha cumi van, akkor nem kell újra mindent telepíteni. Köszi és neked is LógaGéza! :D

(#22557) 800.henrik válasza Lazika (#22556) üzenetére


800.henrik
senior tag

Nem tudom letölteni, nagyon lassú a netem... :(

Szerk.: Most elindult, de nem merem telepíteni, mert nem az enyém a gép, és a CPU-GPU-n nincs gap pad, csak hűtőpaszta, netezés közben is 70-80! fokos a gép..... Most is olyan hangos volt, mint egy porszívó... Nem akarom megsütni...

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22558) HollyBoni válasza 800.henrik (#22557) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor az előzőt hogy töltötted le? :)

(#22559) 800.henrik válasza HollyBoni (#22558) üzenetére


800.henrik
senior tag

Lassan, 2 napig ment a gép... 70-80kb/s-el megy...

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22560) 800.henrik válasza 800.henrik (#22557) üzenetére


800.henrik
senior tag

Ha virtualbox-ban menne, tudnám nézni a cpu-gpu hőmérsékletet...

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22561) HollyBoni válasza 800.henrik (#22560) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem sincs semmi a CPU-n GPU-n csak hűtőpaszta, és természetesen hűtő. Eddig az összes gépemen így ment. Miért kéne rá még bármi más is?

(#22562) 800.henrik válasza HollyBoni (#22561) üzenetére


800.henrik
senior tag

GPA-PAD kell rá, laptop. Itt, Norvégiában nem lehet venni :(

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22563) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Hi,

A következő lenne a tünet: Torrent letöltve utorrent-el. Gép kikapcs. Reggel visszakapcs. Nem tölt vissza, hiba, a lemez el van távolítva. A letöltések egy másik hdd-re töltődnek. Ha finderben megnyitom azt a hdd-t, majd torrentnél indítás, akkor meg van oldva. De ezt el lehet kerülni vhogy?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22564) blokad válasza 800.henrik (#22550) üzenetére


blokad
senior tag

Kapcsold ki a Virtualboxban az efi kezelést és rögtön menni fog!

V.Stryker: Nem csatolódik fel automatikusan az a hdd-d ezért nem tud tölteni róla vissza egyből. Fel kell először csatold. Gondolom lehet rá scriptet írni, vagy van rá beállítás, hogy miket csatoljon, de ahhoz sajnos nem értek.

Lazika: Nem használom, csak ajánlották páran, így merem én is ajánlani. Nekem a fontosabb adatok a felhőben és másik adattárolón vannak. így ha beüt a krach elég a rendszert újrahúzni, az meg cirka két óra szőröstől bőröstől együtt.

[ Szerkesztve ]

(#22565) pingwin92


pingwin92
aktív tag

Na, végül úgy néz ki, hogy egy Asus HD7770-DCT-1GD5-öt fogok venni. (Vagy egy Asus HD7770-DC-1GD5-V2-t. De inkább a DCT felé hajlok.) Nem hinném, hogy valaki pont ilyet használ, de azért megkérdezem, hátha valaki olvasott róla valamit egyszer. (Mert pl 7750-eknél volt, hogy valamelyik gyártóé nem volt kompatibilis, a másiké meg igen.)
Menni fog ezzel a Mavericks? Esetleg OOB ?

(#22566) Xero válasza 800.henrik (#22562) üzenetére


Xero
nagyúr

Marhasag. Semmi baja sem lesz. Visszaveszi az orajelet es feszultseget hosokk elott, majd ha az sem segit siman lekapcsol.
A C2D-m pasztaval koszoni jol van.
Az i3-am pasztaval koszoni jol van.
A Xeon-om pasztaval koszoni jol van.

Sot anno a duplazott orajelu es igy eleg forrofeju P4-em is at tudta tolni nemi jo minosegu pasztan a hot a peltier elemnek.

(#22567) RaZroX válasza V.Stryker (#22563) üzenetére


RaZroX
addikt

Gondolom nem OSX-es partició. Ebben az esetben a "plugin" ami lehetővé teszi, hogy használd azt a másik fájlrendszert, csak akkor indul el, ha megnyitod, addig pedig lecsatolt eszközként jelzi.

Amugy csak tippelek, szóval ez egyátalán nem biztos :D

This is the way

(#22568) pingwin92 válasza pingwin92 (#22565) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Ja, még annyi, hogy a honlapon a specifikációnál van egy ilyen, hogy "no UEFI support". Ezt le lehet szarni, vagy nem jelent jót?

(#22569) 800.henrik válasza Xero (#22566) üzenetére


800.henrik
senior tag

Nem marhaság, NETEZÉS KÖZBEN 70-80fokos a gép... egyszer próbáltam játékot, felment 2 másodperc alatt 114 fokra a GPU, és hideget fúj...

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22570) 800.henrik válasza Xero (#22566) üzenetére


800.henrik
senior tag

Dell inspiron 1545 laptop.

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22571) Xero válasza 800.henrik (#22569) üzenetére


Xero
nagyúr

Azt siman ujra kell pasztazni es kitakaritani.

(#22572) 800.henrik válasza Xero (#22571) üzenetére


800.henrik
senior tag

A paszta nem jó rá, mert kb 2-3mm van a hűtő és a gpu között... Ez kell hozzá, de norvégiában nem lehet venni: [link] :( :O

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22573) Tikakukac válasza 800.henrik (#22572) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát basszus valahogy ott is megcsinálják a gépeket, olyan nincs, hogy nincs :B

Amúgy a polírozott 1 forintost szoktuk még TP-k bizonyos típusaiba rakni, jobb a padnál is :B

Vagy esetleg rézlap. Ugyanolyan jó.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22574) 800.henrik válasza Tikakukac (#22573) üzenetére


800.henrik
senior tag

:R

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22575) Graphics válasza Tikakukac (#22573) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

bacsis is azt rakott a Dell-be. :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22576) Tikakukac válasza Graphics (#22575) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez egy tök alap dolog, anyám gépében is azért nincs csak, mert azt erősen le tudtam feszelni. Volt akinél 10 fok felett hozott csak a rézlap és még a paszta sem volt rajta.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22577) Graphics válasza Tikakukac (#22576) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jaja, a legjobb módszer és 1-5 forintba kerül, attól függ melyiket teszi oda az ember

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22578) V.Stryker válasza RaZroX (#22567) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az a helyzet, hogy osx-es partíció. Ilyenkor mi légyen? :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22579) V.Stryker válasza V.Stryker (#22578) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Illetve mi a legegyszerűbb módja annak,hogy ha csinálok egy képernyőképet, amit png-be ment ki, akkor azt áttegyem jpg-be? :U

Tegnap fel akartam tölteni ide egy képet, de a png miatt béna volt, jpg-be meg nem tudtam átmenteni és azért egy photoshop.ot nem akartam indítani.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22580) RaZroX válasza V.Stryker (#22578) üzenetére


RaZroX
addikt

Fuha.. AHCI SATA kext ?

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#22581) nofi válasza LógaGéza (#22544) üzenetére


nofi
őstag

Megnéztem diskpart-tal és GPT-be van formázva az SSDm. Az "efi" partíció tulajdonképpen egy ilyen rendszernek elkülönített szelet?
Most lehet hülyeséget kérdezek, de elvileg a Windows 8.1-em használ egy 100 megás system reserved partíciót. Az OSX-nek is kell egy ilyen elkülönített, vagy csak az ugyanazon SSD-re telepített Windows miatt kell efi továbbra is?
Először az OSX-et gondoltam telepíteni és utána tenném fel mellé SSD-re a Windowst újra, csak ugyebár egy másik partícióra. Gondolom ilyenkor automatikusan az OSX indul, de meg tudom szakítani a bootolást és átnyargalhatok Windowsra ha úgy támad kedvem. Mielőtt itt nagyon belemennék az első hszben található telepítési útmutató alapján érdemes elindulnom, vagy van esetleg más ajánlott kötelező olvasmány a témában? :U

Xbox GT: nozsolt

(#22582) RaZroX válasza nofi (#22581) üzenetére


RaZroX
addikt

Én az SSD-s telepítést nem vágom, de azért megpróbálok segíteni.
Ilyen "rendszer számára fentartott..." dologról én nem tudok OSX alol. Leglalább is látható partíció biztos, hogy nincs, nekem már fent volt 10.5-től kezdve az összes és sose találkoztam ilyennel.

Ez az OS X telepítését lépésről lépésre leírja.

This is the way

(#22583) nofi válasza RaZroX (#22582) üzenetére


nofi
őstag

Köszönöm az útmutatót! :R

Xbox GT: nozsolt

(#22584) tDr1v3r válasza pingwin92 (#22565) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Igen, egyből felismeri a Mavericks.

Én amúgy Sapphire-t használok, tök jól megy, azon kívül hogy kevesebb feszt kap a VRAM ezért nem tudja kihajtani a gyári OC-t, és néha becsíkozva kifagy. :D Ki kéne cseréltetni iPonnal (vagy pici feszt adni rá valami programmal) de lusta vagyok, Windows alatt meg tök jól elvan Afterburnerrel gyárira visszavett órajeles profillal.

(#22575) Duliee: Mustárt vagy lekvárt rakott mellé? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#22585) blokad válasza V.Stryker (#22579) üzenetére


blokad
senior tag

Van egy checkbox a ph képfeltöltőnél, hogy konvertálás jpg-be.

(#22586) pingwin92 válasza tDr1v3r (#22584) üzenetére


pingwin92
aktív tag

:R
Én meg sajnos a G860-am miatt nem tudom majd kihasználni..
Bár láttam már valakit, aki G860 + HD7770-nel tolta a BF4-et FullHD-n minimumon beállítások mellett, és 51 volt neki a minimum fps. :Y Mondjuk szegén proci tényleg full maxon küzdött. :DDD

(#22587) LógaGéza válasza nofi (#22583) üzenetére


LógaGéza
addikt

Inkább ezt nézd át: [link]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22588) V.Stryker válasza blokad (#22585) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Basszus, tényleg. :R :C

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22589) firekox


firekox
csendes tag

Sziasztok!

Új vagyok a témában habár már elég sokat utána olvastam a dolgoknak, de a következő kérdéseim lennének:

Szeretném felrakni valamelyik OS X rendszert a gépemre aminek az alábbi a konfigurációja:

CPU: Intel Quad 6600
VGA: GTX 460 1GB
MOTHERBOARD : Gigabyte P35-DS3
RAM: 4GB Kingston
HDD: Hitachi 500GB

Látom azt írjátok, hogy a Gigabyte lapokkal kevesebb probléma van, esetleg valaki tudna linket adni, hogy lehetne akár Windows 7 alól egy USB pendrive-ra bootolható OS X-et csinálni.
Trans Macet próbáltam amihez, egy iAtkos ML3U-t szedtem le, de nem igen csinált semmit.
Bootolásnál átállítottam a bios-ba AHCI-re, illetve HPET 64-bitre és pendrive-ra, hogy elsődlegesen arról bootoljon, de semmi nem történt.

Előre is köszönöm a segítséget! :))

(#22590) nofi válasza LógaGéza (#22587) üzenetére


nofi
őstag

Ezt is köszönöm, nagyon hasznos :R

Most épp töltöm a kapott virtualizációs fileokat, így akkor virtuálios OSX-ről fogom létrehozni a telepítő pendrive-ot.

Xbox GT: nozsolt

(#22591) V.Stryker válasza firekox (#22589) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Win alól nem igen sikerül, max virtuális osx alatt, de én azzal se jártam sikerrel. Számomra az a megoldás jött be, hogy letöltöttem egy iAtkos verziót, amint win alatt már ki lehet írni rendesen, arról fel a rendszer...ott le az app store-ból a hivatalos Mavericks verzió, pendrive megcsinál...restart...telepít. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22592) firekox válasza V.Stryker (#22591) üzenetére


firekox
csendes tag

Tehát, akkor lekapom ezt a linkelt iAtkos ML3U verziót és hogyan vagy miképp tudom megcsinálni win alatt a kiírható verziót?(kiírható alatt azt érted, hogy dvd-re, tehát pendrivera nemtudom kiírni?!), illetve,hogy a DMG file-t használod vagy csinálsz ISO fájlt belőle és úgy írod ki? Biosba a beállítások, AHCI on, illetve HPET 64-re mehet?! UEFI alatt mit ért vagy azt, hogy tudom beállítani, valaki eltudná magyarázni, hogy ez mire jó egyáltalán, mert nem nagyon értem, hogy az mit kell csináljon :O

[ Szerkesztve ]

(#22593) V.Stryker válasza firekox (#22592) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én valahonnan torrentről kapartam egy iso kiterjesztésűt, amit már imgburn-el ki tudtam írni windows alatt dvd-re. Az iAtkos nekem azért jött be ebből a szempontból, mert az habár nem tökéletes, de úgy meg volt buherálva, hogy felment nagyobb küzdés nélkül. Talán alap kapcsolókat kellett használnom -v -f GraphicsEnabler=Yes stb.

De igazából a legnagyobb gondot számomra is az okozta ebben az egész osx telepítésben, hogy szerezzek egy telepítőt. :) Viszont nyugodtan próbáld meg a már itt ajánlott vmware verziós telepítőket is. Küzdeni kell vele az elején, utána már belejössz és gyorsan megy. Én is már az új verziót pillanatok alatt raktam fel szüzen, miközben az elején napokig baszakodtam angol és magyar fórumos segítséggel, félinformációkkal. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22594) HollyBoni válasza V.Stryker (#22593) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mi volt a probléma VMware OSX-el? Nem értem, mindenki panaszkodik, nekem több gépre felment kb 5 perc alatt probléma nélkül. :F

(#22595) nofi


nofi
őstag

Virtuális OSX-en eljutottam oda, hogy particionáltam egy 8 gigás pendrive-ot. Egy másik pendrive-ról indítom az UniBeastet, kipipálom a Mavericks-et, elkezdi írni, majd kis időn belül kiírja egy sárga felkiáltójellel, hogy "Installation failed".
Ezt a leírást követem a virtuális OSX-en.

Egyébként van Mavericks-es .dmg képem, azzal nem lehet valahogy közvetlenül egy telepítő USB kulcsot kreálni?

Xbox GT: nozsolt

(#22596) pdave


pdave
aktív tag

Sziasztok!

Mavericks-et tennék fel egy Acer Extensa 5635G-re, usb-s telepitővel, de sajnos megakad a telepítő a videokártya miatt. Nvidia G105M van benne, integrált nincs.
Hibaüzenet:

IOGraphicsFamily not found, can't load kext com.apple.driver.AppleHDAController - failed to resolve library depencies

De legutóbb már nem is a gpu volt a baja, ennél a sornál állt meg:

PCI configuration ended, bridges 6, devices 16

Van valakinek ötlete hogyan tovább?

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#22597) HollyBoni válasza nofi (#22595) üzenetére


HollyBoni
veterán

[link]

Ezt kövesd, ha mavericks-et raksz. Tuti jó verziójú Unibeast-et használsz? Angol nyelvre van állítva a rendszer?

(#22598) nofi válasza HollyBoni (#22597) üzenetére


nofi
őstag

Legfrissebb, 3.0.1-es unibeastet használok, angol rendszeren. Ez a leírás amúgy ugyanannak tűnik, csak update-elve lett, hogy Maverickset is ki lehet választani a listából. Megpróbálom egy másik pendriva-al.

Xbox GT: nozsolt

(#22599) Máté94 válasza nofi (#22598) üzenetére


Máté94
addikt

.app végű fájl kell, és be kell másolni az Applications mappába, és valódinak kell lennie, mert Unibeast ellenőrzi a fájlt.

(#22600) nofi válasza Máté94 (#22599) üzenetére


nofi
őstag

.app kiterjesztésűt hol találok? :U

Xbox GT: nozsolt

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.