Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22851) Brumi˘ válasza kolanda (#22850) üzenetére


Brumi˘
addikt

Na akkor holnap nekimegyek mégegyszer és kézzel beirogaton a dolgokat, hátha. Ha ez is sikerül akkor meg húzom újra ssd-re az egészet. :)

(#22852) tatomi92


tatomi92
aktív tag

Sziasztok!

A Chimera v2.2.1-et feltelepítve és a tonymacx86 black témát kijelölve ez a hiba fogad, ha nem pendrive-ról indítom a rendszert: [link]

Valaki tud valamit megoldást?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#22853) tatomi92 válasza tatomi92 (#22852) üzenetére


tatomi92
aktív tag

LógaGézának egy hatalmas köszönet! Most már pendrive nélkül indul a Mavericks :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#22854) tatomi92 válasza felon (#22849) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Szia! Először is köszönöm a választ! Mindent megcsináltam ahogy írtad, de újraindítást követően nem változott semmi. A "legidegesítőbb" gondom, hogy a nulla és a hosszú i karakterek fel vannak cserélve egymással..

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#22855) felon válasza tatomi92 (#22854) üzenetére


felon
tag

Át is váltottad? Itt egy kép róla. Amég nem elsődleges az új layout addig nem él az új kiosztás.

[ Szerkesztve ]

(#22856) tatomi92 válasza felon (#22855) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Nálam ilyen, h. egyebek meg sem jelent.. Mitől lehet ez..?

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#22857) tatomi92 válasza tatomi92 (#22856) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Kifutottam a szerkesztési időből, de sikerült megtalálni! :)

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#22858) felon


felon
tag

Készítettem egy grafikont saját CPU-m összehasonlítására egy iMac-el. Megosztom, hátha valaki érdekel az FX teljesítménye.
A tesztet 10.9.1-en készítettem.

Esetleg ha valakinek van újabb generációs FX processzora és van kedve akkor mérje le a teljesítményét, gondolok itt 8320/8350-re.

(#22859) felon


felon
tag

OpenGL teljesítmény a következő képpen alakul. Sajnos kicsit el van maradva az általam mért windows-os eredményektől.

(#22860) Máté94 válasza felon (#22859) üzenetére


Máté94
addikt

Nincs már "Ati", AMD van.

Egyébként semmi csodálkoznivaló sincs ezekben

(#22861) felon válasza Máté94 (#22860) üzenetére


felon
tag

Igazad van, de bennem még Ati van, és egy darabig az is lesz.
Nem kell rajta csodálkozni, információs jelleggel osztottam meg. :)

(#22862) poontang válasza tatomi92 (#22854) üzenetére


poontang
újonc

Én ezt használom. Praktikus, mert más layout kell a laptop saját, és külső billentyűzethez ha rendesen akarom használni

(#22863) Lazika válasza felon (#22858) üzenetére


Lazika
senior tag

Grat az eredményekhez!

Más... Dual boot sikeresen össze...szta a gépemet. Újra raktam a maverickset, viszont nem jön be a tony féle boot menü, hanem mindenféle hülyeség. Eddig ilyen probléma nem volt. Hiába rakom fel a legújabb chameleont, akkor is ez fogad. Valakinek ötlet esetleg? Usb-ről tudom most csak indítani a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#22864) tatomi92 válasza poontang (#22862) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Köszi, ezzel megoldódott! Már csak egy kérdésem lenne: jelenleg a Mavericks beépített Intel HD3000-es videókártyát használja, de az erősebbet vagyis a GT540M-et nem. Hogy lehetne ez utóbbit működésre bírni?

Egyébként a laptop mostani Geekbench eredménye: [link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#22865) KonzolKartel

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, miszerint: összeraknek egy hacklit, válogatott hardverekből és ehhez kérnék segítséget.

Hardverek: GA Z77 DS3H, I7 2600K és egy ideiglenes HD 4870.

Ha jól olvastam akkot mindenféle extra nélkül felfogom tudni rakni úgy, hogy felfogok rakni egy iatkos-t, ami bármi féle command nélkül települ, majd pedig appstore-ból frissítem maverics-re.

Kérdés lenne még, hogy jelenleg van rajta egy windows 8, mivel és hogyan kéne particionálnom, a megfelelő fájlrendszerbe. Egy hdd lenne csak, és dual boot-olni szeretnék!

Előre is köszönöm a segítséget :R

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#22866) LógaGéza válasza KonzolKartel (#22865) üzenetére


LógaGéza
addikt

Miért iATKOS, amikor a Vanilla rendszer is menne rajta frankón? :F

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22867) KonzolKartel válasza LógaGéza (#22866) üzenetére

os x wiki-n ezzel a lappal így van fent, ezért gondoltam erre. Azért írtam ide, igazából meghallgatok bármit. Mégis lesz még egy HDD, azt formázom majd HFS+ra. Ezt a telepítőben is megtudom tenni, vagy elötte windowsban valami thirdparty programmal kell át formáznom a fájlrendszert. Mire lehet szükségem, akár command, akár bios, vagy bármire, csak ne felkészületlenül érjen. Kezdő vagyok os x téren, bármi tánàcsnak örülnék.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#22868) LógaGéza válasza KonzolKartel (#22867) üzenetére


LógaGéza
addikt

Tudod formázni ott is, csak arra figyelj, hogy a Windows-os vinyót a biztonság érdekében húzd le/tiltsd le BIOS/UEFIben.
AHCI legyen bekapcsolva, kb ennyi ami lényeg.

Telepitési leirás: [link]

Telepitő pendrive elkészitéséhez is lesz egy tippem, csak előtte kipróbálom itthon.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22869) koháry


koháry
tag

Valaki tudna segíteni? A hacintoshban lévő 2 db 3 terás merevlemez közül az egyiket nem látja a parallels-ben futtatott windows 7. Pontosabban látja, de csak a betűjelét a tartalmát nem, nem mutat se méretet, se egyéb adatot róla. Mavericks alól el tudom érni gond nélkül, csak azért lenne fontos a windows alóli elérés, mert a dune hd médialejátszóm csak így tud róla olvasni adatokat, osx alatt a beépített sambával valamiért nem tudtam létrehozni kapcsolatot a gép és a médialejátszó között. Az osx gyári samba megosztása helyett jelenleg a SMBUp-on keresztül megy a megosztásom. Tegnap óta van ez az állapot, miután nyomtam a lemezkezelőben egy lemezellenőrzést. :(((

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#22870) Lazika


Lazika
senior tag

Hali! Safari alatt nem tudok youtube-on hd videókat nézni, mióta a flash frissített. Viszont gond nélkül megy chromeban. Valaki találkozott ezzel? Siekrült emgoldanom a bootolást csak a boot0md-t kellett feltenni és ok minden végre.

(#22871) koháry


koháry
tag

Miért van az, hogy a gép a D partíciómat átnevezte D 1-re? hiába próbáltam visszanevezni nem engedi. Minden alkalommal amikor lecsatoloma lemezkezelőben (próbálgattam hátha működni fog) ad neki egy nagyobb számot. Szerintem ezért nem tudom megosztani a lemezt. Nem lehet valami más módszerrel visszaállítani a nevét simán D-re? :W

[ Szerkesztve ]

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#22872) blokad


blokad
senior tag

Sziasztok!

kis segítséget szeretnék kérni!

Laptopon futtatom, az idők alatt 100%-osra formált OS X 10.9.1-emet és szeretném a notebook hdd-ről átköltöztetni ssd-re. Mi ennek a pontos menete?

köszönöm a válaszokat előre is :R

üdv
blokad

(#22873) LógaGéza válasza blokad (#22872) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ugyanaz, mint más rendszereknél. Teljes particiómásolás. Vannak erre klónozóprogramok 1000+1féle.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22874) Xero válasza Lazika (#22870) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem ugyan azt a flasht használja a böngésző. Egyáltalán minek telepítetted? Ilyesmire van a chrome a built-in pluginnel. Minden értelmes oldalra pedig a Safari.

(#22875) Lazika válasza Xero (#22874) üzenetére


Lazika
senior tag

Ez egy jó kérdés, viszont eddig ilyen probléma nem volt.

(#22876) #51177472


#51177472
törölt tag

Működő megoldás PS/2-es egérre még mindig nincsen Mavericks alatt?
Illetve akinek még az az iMessage problémája volt mint nekem, sikerült megoldania?

(#22877) kecsawi válasza blokad (#22872) üzenetére


kecsawi
senior tag

bocs

[ Szerkesztve ]

(#22878) sEtuke


sEtuke
tag

Sracok,nekem a kovetkezo problemam akadt iAtkos Lion telepitese kozben..
Hogyha csak siman hagyom bootolni akkor csak forog a karika az alma logo alatt,ha pedig -v -x ,akkor van ez az uzenet,ami utan ugyan csak megall. Valami megoldas? :( elore is koszi!

[ Szerkesztve ]

(#22879) #92049152


#92049152
törölt tag

-v -f boot kapcsolóval próbálkozz és ha akkor is megáll azt fényképezd le és csatold ide.

(#22880) #51177472 válasza #51177472 (#22833) üzenetére


#51177472
törölt tag

Erre senki? :(

(#22881) sEtuke válasza #51177472 (#22880) üzenetére


sEtuke
tag

sajnos rapsatrokkal nem foglalkoznak ezek az urak! :( :((

(#22882) sEtuke válasza #92049152 (#22879) üzenetére


sEtuke
tag

Sajna ugyan ez

(#22883) tDr1v3r válasza #51177472 (#22880) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Próbáld meg azt hogy generálsz új serial number-t.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#22884) KonzolKartel

Miért lehet, hogy ga z77 ds3h alaplapnál nincs vt-d opció a biosban? Dél óta próbálom felrakni az os x-et, de nem akar bootolni. -V nél Missing bluetooth controller transport. Próbáltam már a -X et, úgyse. Illetve a dart=0 is. Ötletek?

i7 2600k, ennek a gpuját használom.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#22885) #51177472 válasza tDr1v3r (#22883) üzenetére


#51177472
törölt tag

Bocsi, de olyat hogy tudok?

(#22886) dulifi


dulifi
csendes tag

Hello!

Van egy Acer 4820tg laptopom. Mac telepítésére adtam a fejem, leírom a tapasztalataimat. Először is, mivel ez egy váltható grafikus rendszerű gép, letöltöttem egy moddolt biost, hogy le lehessen tiltani egyiket vagy másikat. Ráadásul uefi támogatást is kapott így a lap.

Mac app storeból usb-re unibeasttel készítettem mavericks telepítőt, szépen fel is települt, a következőkkel álltam szembe:

mobility radeon 6550 - 1024x768, az animációk akadoznak nagyon
intel 4500mhd - be se bootol ha ezt választom
wifi broadcom 43225 - nem működik
atheros ethernet - nem működik
webcam - működik
hang - airplayen működik

Kb 8 óra keresgélés utánajárás és kext telepítgetés után:

6550 - semmi javulás
4500mhd - bebootol, 1024x768, valamivel gyorsabb mint a 6550
wifi - nem megy
ethernet - megy, gyors
webcam - facetime hívás kapcsolódás után megszakad
hang - ugyanaz

Ezek közül főleg a videókártya és wifi gondok a fontosak, hanggal nem is törődtem még. Tervem hogy felteszem a liont, mintha több kextet láttam volna arra. Érdekelne bárkinek javaslata!

Illetve találtam 6550-hez maverickes dsdt-t + kextet, viszont ebbe nem tudtam belekezdeni mert gőzöm sincs mi az a dsdt. Egy kis telepítési magyarázat jól jönne. A videókártya 1gb-os verzió, mert ez egy 5650 átnevezve.

(#22887) dulifi válasza dulifi (#22886) üzenetére


dulifi
csendes tag

Kicsúsztam sajna a szerkesztési időből.

Találtam ezt: broadcom bcm 43225 működik

A videó feltöltője megsd egy linket, ott a 10-12 oldal körül beszélnek róla, de számomra semmi hasznos. Valaki tud segíteni?

(#22888) KonzolKartel

Nekem végül egy GraphicsEnebler=No kellett. Így már bootolt. Felraktam egy intel HD4000 kext-et, és stabil.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#22889) cildren


cildren
tag

Üdv!
Sikeresen feltelepítettem, a T61-es ThinkPad gépemre a 10.7.5-ös rendszert iAtkos L2-es lemezről minden működik, viszont ma amikor backupból vissza állítottam a Windows partíciót a bootpartíciót is firrssítette így most eltűnt az iAtkos bootválasztó képernyő. Kérdésem az lenne, hogy ezt hogyan lehetne legegyszerűbben visszaállítani?

Windows 8.1 illetve OS X 10.7.5 egy SSD-n van fenn, egy vinyón pedig Windows 7 illetve sok fontos dokumentum

(#22890) KonzolKartel

Egy dologban tegnap este már nem jutottam dűlőre, mert kifordult a szemem:).
Dualboot. WIN8 már adott volt, amit IDE-ben telepítettek. Ezt ugye úgy sikerült megoldani, hogy átraktam IDE-be, be bootoltam a WIN8-at, ott msconfigban bepipáltam, hogy a következő indítás safemode legyen, majd biosban vissza raktam AHCI-ra, és így már indult AHCI-ban. Kivettem a safemode-ot, és azóta is bootol.

Most szeretném pendrive nélkül megcsinálni a dualbootot. Van valami jó leírás erről? Gondolom EasyBDC lesz a nyertes, de egyelőre nem sokat konyítok hozzá, nem akarom hazavágni a bootot:)).

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#22891) LógaGéza válasza KonzolKartel (#22888) üzenetére


LógaGéza
addikt

Szerintem kext már nem kell ehhez a legújabb Chimerával, csak GraphicsEnabler=No és IGPEnabler=Yes.

A pendrive nélküli boothoz pedig OS X alatt kell a Chimerat felraknod, beállitani úgy, ahogy jó neked, és menni fog. Felismeri a Windows Bootloaderét is, nem kell EasyBCD-zned.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22892) LógaGéza válasza sEtuke (#22882) üzenetére


LógaGéza
addikt

Szerintem neked is az a problémád, mint a fentebb lévő kollegának: adná be a képet, de nem tudja, mert nem megfelelő a grafikus driver neki. Pontosan milyen VGA-val is akarnád használni?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22893) KonzolKartel válasza LógaGéza (#22891) üzenetére

Köszönöm a segítséget, megcsinálom. Csak a telepítés, és első boothoz használtam a hd4000et. Most amd 4870-nel megy.
Most egy olyan probléma jelentkezett, hogy néha ilyen slowmotion effekttel rakja vissza a dockra az appokat, tabokat.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#22894) cimp


cimp
senior tag

Sziasztok.
Hosszas kínlódás után eddig sikerült eljutni.

Bootloader: Chimera 2.2.1
Videókártya: Intel HD4600/Nvidia GTX 760M
Próbáltam a GraphicsEnabler=No IGPEnabler=Yes -t de semmi változás.
Valami ötlet?

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#22895) KonzolKartel válasza cimp (#22894) üzenetére

Külső monitorral probáltad? -X esetleg?

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#22896) LógaGéza válasza cimp (#22894) üzenetére


LógaGéza
addikt

BIOSban nem tudod letiltani a 760M-et?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22897) cimp válasza LógaGéza (#22896) üzenetére


cimp
senior tag

Nem! A BIOS-ban alig lehet valamit állítgatni. (Noti: Aspire v3-772G)
Külső monitor meg se reccen míg be nem boot-ol! ???

-X? Az mit tud?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#22898) KonzolKartel válasza cimp (#22897) üzenetére

Csökkentett mód. De itt valami gebasz lesz a VGA-val. Nincs rá valami újabb bios?

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#22899) cimp válasza KonzolKartel (#22898) üzenetére


cimp
senior tag

Nincs. Az első sincs még 3 hónapos! Annyira friss, hogy még meleg!
A fene megette! Ubuntu se megy fel rá! Egy hetet kínlódtam vele mire sikerült elindítani.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#22900) cildren válasza cildren (#22889) üzenetére


cildren
tag

Erre valaki?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.