Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) BluEyes válasza geza844 (#23898) üzenetére


BluEyes
őstag

geza844
Így van, régebbi rendszert frissíthetsz, vagy komplett telepítőt is letölthetsz, egy clean installhoz.

Tikakukac
Kérdés:
A számlával igazoltan birtokolt Mountain Lion rendszereddel mit tehetsz, illetve mit nem, mire telepítheted, mire nem, kell-e mindenképp számlás Apple gép, a te tulajdonod kell-e legyen az a gép, cserélhetsz-e benne alaplapot, villámcsapás miatt kihajíthatod-e a kukába számlástól, és egy hacklira felteheted-e a Liont?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#23902) Tikakukac válasza BluEyes (#23901) üzenetére


Tikakukac
titán

Sok a kérdés, egyszerű válasz: ha megvetted akkor bármit. Felgyújthatod, rárakhatod AMD-re is értelmetlenül, kivághatod az ablakon amit akarsz. De duplikálni meg sokszorozni a liszenszt nem lehet. Ilyen egyszerű. Én is berendeltem a lemezeket, majd valamikor megérkeznek. Nem kell Apple gép hozzá, mivel nem OEM előre rakottként veszed rakhatsz másik lapot stb stb. Szerintem nem nehéz megérteni mi miért, pedig mérnök vagyok, ritka mód rühelljük legtöbben a jogi blablákat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23903) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Létezik olyan AMD re való verzió amit lehet dvd rw ről bootolni??

(#23904) FefeeX válasza nagyfejü (#23903) üzenetére


FefeeX
veterán

Heh? :F :U

Ubuntu LiveCD vagy mifene, ha már DVDRW-ről bootolnál, de nem értem valaki miért talál ki ilyet :)

(#23905) nagyfejü válasza FefeeX (#23904) üzenetére


nagyfejü
őstag

Mert anno valamikor volt ilyen , emlékeim szerint. És működött!

(#23906) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy tudok úgy telepíteni OSX-et egy vinyóra, hogy 2 partíció van rajta, amiből az egyik formázatlan, de a másik Win-es? Nem akarom törölni azt a partíciót semmiképp.

Köszi :R

(#23907) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Nem lehet valahogy downgradelni 10.9.1-re 10.9.2-ről? Csak új teljes install a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#23908) RaZroX


RaZroX
addikt

Nem azért nem árulják pendrive-on mert, hogy ez "frissítés" hanem mert az új gépeket ezzel adják, a régiekre meg ingyen lehet letölteni. Ettől függetlenül ez egy komplett OS és nem csak egy frissítés. Azzal meg az Apple nem számol, hogy PC-re ki hogy szerzi be, mert aki letölti az egyértelműen Mac-ről (az apple szemszögéből) teszi.

(#23906) lama_lamm: nem.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#23909) lama_lamm válasza RaZroX (#23908) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

Akkor ha megveszem a SL retail DVD-t 4,5k + postáért, akkor a haver gépén csinált Mavericks telepítővel felrakhatom a PC-re az OSX-et? Nincs DVD olvasóm :D

(#23910) RaZroX válasza lama_lamm (#23909) üzenetére


RaZroX
addikt

Szerintem hagyd a francba :D Ha küldesz nekem egy 8GB-os pendrive-ot akkor csinálok neked Mavericks telepítőt.

This is the way

(#23911) HollyBoni válasza RaZroX (#23908) üzenetére


HollyBoni
veterán

Írtad hogy alvásból felkelés után be kell dugni újra a billentyűzetet, húzva van a proci, ram? Emlékszem nekem régebben csinálta, egy ideig most alapon futtattam a ramot és procit akkor nem ment, most húztam fel és bekapcsolásnál újra be kellett dugni a billentyűzetet.

Más: most nézem azt írja a Rendszerbeállítások -> Kijelzőknél, hogy két kijelzőm van, írja a monitorom nevét és egy + VGA kijelzőt. Ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#23912) RaZroX válasza HollyBoni (#23911) üzenetére


RaZroX
addikt

Nincs húzva semmi, nem engedi az IBM :DDD
Amúgy csak azóta csinálja amióta új billem van... :F

This is the way

(#23913) weinmaker válasza RaZroX (#23910) üzenetére


weinmaker
őstag

Baromi korrekt ajánlat! Emlékszem mennyit szívtam én is mire összehoztam. :C

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23914) RaZroX válasza weinmaker (#23913) üzenetére


RaZroX
addikt

Másnak is csináltam már telepítőt, bár az egy érdekes eset volt. Elküldte postán és azt mondta, majd küldi a pénzt is (posta költség, pénzt ugyanis nem kértem a szívességért). Én megcsináltam a telepítőt és vissza küldtem, a pénz azóta is jön... :B Több mint fél éves story...

This is the way

(#23915) lama_lamm válasza RaZroX (#23914) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

Lehet, hogy élek majd a lehetőséggel. :)
Próbálkozok még, de vmware alól ha Unibeast-tel próbálok USB telepítőt csinálni, akkor megakad a "Running package scripts" résznél. Tudom, hogy azt, hogy "less than a minute" van hátra, azt nem kell nézni, de nekem 1 órája "less than a minute". :W
Ötlet?

(#23916) RaZroX válasza lama_lamm (#23915) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát egy óra elég sok.. kb 40 perc alatt meg kéne lennie. Ezzel szemben nekem MyHack-el volt hogy 2 óráig csinálta a telepítőt, mondjuk az SD kártya volt és nem pendrive.

This is the way

(#23917) HollyBoni válasza lama_lamm (#23915) üzenetére


HollyBoni
veterán

Milyen gyors a pendrive? Nekem 2500 forintos atom lassú pendrive-ra csinálta vagy 2 óráig.

(#23918) lama_lamm válasza HollyBoni (#23917) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

Kingston DT100 G2 - USB2-es. Nem lassú tapasztalataim szerint. Megpróbálom egy USB3-assal, hátha gyorsabb lesz.

(#23919) FefeeX


FefeeX
veterán

Sandisk Cruzer Contour 8GB (25/18MBps) 10 perc alatt kész volt a telepítő MBA-n. Úgy látom, azért erős szórás van az idők között...

(#23920) HollyBoni válasza lama_lamm (#23918) üzenetére


HollyBoni
veterán

Gyártó 5MB/sec-et ír írási sebességnek, ha még igaz is azért az nem valami izmos. :DDD

(#23921) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!
Légyszíves vki segítsen,feltelepítettem a virtualbox legújabb verzióját illetve a hozzátartozó Extension Pack-et és OS X Montain Lion 10.8-at telepítettem ,megy is szépen tökéletes és nagyon tetszik ,ám de én a beállításoknál találtam egy olyat,hogy szoftverfrissítés és rá is klikkeltem eme szép gombra ,le is töltött majd 2,gb-ot filet- és ez a frissítés a 10.8.5. majdnem minden stimmel a végén ki is írta,hogy a telepítés sikeres volt ,most indítsam újra megtörtént,de ez után előjött egy ablak,hogy a rendszerbővítmények nem használhatóak,itt újra indul és kezd betölteni,de megáll és a végén vmi nanosecondot ír ki :U
Ez mitől van?


Üdv:Balázs

(#23922) lama_lamm válasza HollyBoni (#23920) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

Mindegy, közben sikerült megcsinálni. :) Lehet, hogy türelmetlen voltam :D
Már csak egy üres vinyó kéne amire fel tudom rakni :))

[ Szerkesztve ]

(#23923) FefeeX válasza Kezdő Balázs (#23921) üzenetére


FefeeX
veterán

Upszancs, ez szívás, mert nem szereti a kextet... Vagy parancssoros javítgatás (ami szívás) vagy teljesen újratelepítés (ami szintúgy szívás)
Az első HSZben volt asszem leírva, hogy a frissítést vmi programmal kell végezni, itt van gondolom, hogy miért. A Voodoo kext egyébként a neve alapján sem OOB cucc, véleményem szerint talán az OOB támogatott cuccokkal van esély normál update-re, a többivel meg necces. De majd javítanak ha nincs igazam, csak mert gyakorlatban elég szarul állok a hackintosh-sal, bár elméletet már így is túl sokat olvastam... :)

(#23924) Tikakukac válasza FefeeX (#23923) üzenetére


Tikakukac
titán

Talán hangot kérte újrarakni és ment minden. Meg trim-et. És simán frissült buhera nélkül, még a hangtorzítós móka is eltűnt azóta, öröm és boldogság.

Igaz, ez maximálisan OOB-ra épített konfig.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23925) Kezdő Balázs válasza FefeeX (#23923) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szia!

Hát ez nem vmi jó hír és egyébként ,hogy őszinte legyek azt se tudom mi az a Voodoo kext? meg mi az amit még említesz OOB? Bocs a lámaságomért ,de nem értek ehhez és ezért vagyok itt,hogy ha tud vki akkor segítsen,
Magyarán ha én újra telepítem Virtualboxba az OS X-et utána már jó lesz a frissítésem is ?
előre is köszönöm a segítséget :R

Üdv:Balázs

(#23926) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Na megvan a telepítőm, már csak az a kérdés, hogy milyen megoldásban tudok egy jóféle dualboot-os rendszert létrehozni. Maga az eljárás az megvan, csak a hardveres része nem tiszta, hogy miként lenne a legjobb.:)

Van most egy 1TB-s HDD-m, amin a Win8 van. Kérdésem az lenne, hogy ha veszek egy SSD-t, akkor meg lehet csináni, hogy az egy SSD-ről bootol mindkettő OS? (Win reinstallal együtt persze). Vagy kéne venni két kisebbet? Egy-egy 60GB-s elég lehet, ha nem oda rakom a programokat?
Másik kérdés: az 1 TB-s vinyót meg lehet úgy partícionálni, hogy az OSX is és a Win is 500-500GB-t tudjon belőle használni, vagy kell egy háttértár külön az OSX-nek is?

Thx :R

[ Szerkesztve ]

(#23927) HollyBoni válasza Kezdő Balázs (#23925) üzenetére


HollyBoni
veterán

Virtuális OSX-et NE frissíts így.

(#23926) lama_lamm: Másik kérdésre, formázd simán NTFS-re az 1 terrást, és használj Tuxera NTFS-t. Nekem bevált.

[ Szerkesztve ]

(#23928) RaZroX


RaZroX
addikt

Én véletlen frissítettem egyszer a rendszerem (már nemtom mennyiről mennyire) szerencsére semmi gond nem történt, minden működött tovább. Úgy látszik a ahngot leszámítva az IBM az m55p-ből egy eléggé vanilla rendszerre hajazó kialakítást csinált :K

Amúgy frissíteni szigorúan combo update-tel szabad kextetk backup-olásával. Virtuálishoz gondolom van külön leírás, hogy hogy lehet, ha lehet.

This is the way

(#23929) tlac


tlac
Topikgazda

az első próbálkozásom vmware player-rel (host: linux)

azt kell mondjam, hogy eddig a legkevesebb szívásom volt osx telepítéssel pc-n
készítettem egy usb-s telepítőt és mindenféle boot loader meg kext hackelés nélkül tudtam telepíteni és utána rögtön működött is a telepített rendszer

(#23930) Kezdő Balázs válasza HollyBoni (#23927) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Akkor ,hogyan frissíthetnek ,mit javasolsz ?

Üdv:Balázs

(#23931) BluEyes válasza Kezdő Balázs (#23930) üzenetére


BluEyes
őstag

Mondjuk mi lenne, ha eleve a frissített verziót töltenéd le?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#23932) HollyBoni válasza BluEyes (#23931) üzenetére


HollyBoni
veterán

!!!

(#23933) Kezdő Balázs válasza Kezdő Balázs (#23930) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Oké köszönöm megpróbálom ,majd jövök,hogy hogyan sikerült.

Üdv:Balázs

(#23934) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Sziasztok!

Elkezdtem felrakni a Maverickset, sikerült egész pontosan a szürke hátteres alma logóig eljutni :W
A következő képet kapom, ha -v -x bootflaggel indítok.

Bios elvileg be van állítva:
AHCI a SATA, VT-d disabled, xHCI auto-n, nem smart-on.

GA-H87M-D3H lap
integrált VGA (i5-4440)

Help plz! :R

Bocs a ferde képért, azt hittem rendesen van. :)

[ Szerkesztve ]

(#23935) Máté94 válasza lama_lamm (#23934) üzenetére


Máté94
addikt

Ugye nem D-SUB-ot használsz?

(#23936) lama_lamm válasza Máté94 (#23935) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

De :S Nincs most másom sajnos, csak DP kábel, az meg nincs a lapon... Ez a baja?

(#23937) Tikakukac válasza lama_lamm (#23936) üzenetére


Tikakukac
titán

Ahogy mondod. Dsub mint olyan Mac-en halál, valami mást kéne. 1 hét múlva kipróbálom majd a dolgokat én is, ugye van DP, HDMI, VGA meg DVI is a lapomon, meglátjuk melyik fekszik neki jobban :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23938) lama_lamm válasza Tikakukac (#23937) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

Jövő héten lesz dedikált VGA DP porttal, meg DVI-DSUB átalakítóval. Addig marad akkor a winfos..:)

(#23939) tlac válasza Tikakukac (#23937) üzenetére


tlac
Topikgazda

azért ez így nem teljesen igaz, volt hogy régebben egy 14"-os crt monitorral használtam a hackintosh-t ideiglenesen :)

(#23940) Tikakukac válasza tlac (#23939) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ideiglenesen én is drótoztam már ki úgy laptopot, hogy majonéz tartotta a kijelzőt és sótartó nyomta a wifi karit. De ez ettől még nem megoldás, a fórumon is minden 5. hsz. arra vezethető vissza, hogy valami nagyon nem odavalót tett be-kötött ki a user. Pláne ezek a giga lapok tudnak válogatni, vannak sztorik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23941) FefeeX válasza tlac (#23929) üzenetére


FefeeX
veterán

Jó ez a kép, saját? Csak mert én nem találtam ilyet :)

(#23942) tlac válasza FefeeX (#23941) üzenetére


tlac
Topikgazda

benne van alapból az osx-ben, már a régebbi verziókban is ott volt

egyébként vmware:

sajnos a vmware videodrivere nem az igazi, a hivatalos semmilyen gyorsítást nem támogat és meg itt-ott villognak is a grafikai elemek
a nem hivatalos driverrel már jobb a helyzet, ott félig-meddig van gyorsítás, de néhol hiányzik a tartalom, pl. a gyári térkép az üres lesz

[ Szerkesztve ]

(#23943) func93


func93
senior tag

Üdv!

2 kérdésem is lenne.
Adott egy ilyen vas:
- i3 2120, 4gb, 7790, 60gb ssd, h61m-hd2 lap erre rámenne?
- melyik mac osx-et érdemes letölteni? ahogy láttam van több fajta Niresh, iATKOS stb.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#23944) RaZroX válasza func93 (#23943) üzenetére


RaZroX
addikt

A hivatalosat amit AppStore-ból lehet letölteni ingyen. Ja és szerintem simán megy rajta, leszámítva a VGA-t, arról fogalmam sincs.

This is the way

(#23945) FefeeX válasza func93 (#23943) üzenetére


FefeeX
veterán

A VGA valószínűleg nem fog menni.
[link]

Ha sokat akarsz szívni, lehet, hogy a végén valahogy sikerül feléleszteni (beleírod a kextbe a kártyád IDjét), de hogy ezt hogyan csináld meg, hogy egyáltalán ez-e a válasz stb, arra nem nagyon kapsz sehol egzakt választ, segítséget, szóval marad a guglizás, a fél-egy-két nap szívás, aztán vagy siker vagy nem...

(#23946) RaZroX


RaZroX
addikt

AC97 kext-be szeretném beírni a hangkártyám ID-jét, tud ebben valaki segíteni ?

This is the way

(#23947) weinmaker válasza FefeeX (#23945) üzenetére


weinmaker
őstag

Ezt osztom Sajnos nekem is ez a bajom, hogy a radeon vga-m nem megy alatta. Én rengeteget utána olvastam, és próbálkoztam, de kevés voltam hozzá. Aki tudna segíteni, az vagy be van havazva, vagy nem foglalkozik vele...stb. Sajnos ez van. :K

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23948) Máté94 válasza func93 (#23943) üzenetére


Máté94
addikt

Videokártya csere, a többi jó.

Természetesen csak is eredeti OS X-et.

(#23949) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

van aki T410esen futtat OS X-et?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#23950) Tikakukac válasza cellpeti (#23949) üzenetére


Tikakukac
titán

Wifinél élből bukós ez biztos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.