Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) HollyBoni válasza nofi (#22600) üzenetére


HollyBoni
veterán

Appstore. Ingyenesen letölthető a Mavericks.

(#22602) nofi válasza HollyBoni (#22601) üzenetére


nofi
őstag

Máté94 és HollyBoni köszönöm, már töltöm is :K

Xbox GT: nozsolt

(#22603) LógaGéza válasza nofi (#22602) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha nagyon nem megy, akkor jelezd, és leirok egy Cloveres megoldást.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22604) nofi válasza LógaGéza (#22603) üzenetére


nofi
őstag

Egyelőre ott tartok, hogy patcheltem a BIOS-t, megvan a Mavericks-es UniBeast pendrive. Kb. egy órám ment el azzal, hogy nem volt hajlandó a Windows-os .iso-ból boot pendrive-ot készíteni, végül kiderült, hogy a vírusírtó szivat. :N
Ha még marad ma energiám akkor indítom az UniBeastet, formatálok, létrehozok az SSD-n két partíciót és utána bootolok a Windows telepítőre. Ha ez megvan, akkor jöhet a második partícióra az OSX (a korábban linkelt dualbootos leírásodat követem :R )

Xbox GT: nozsolt

(#22605) nofi válasza nofi (#22604) üzenetére


nofi
őstag

Valami nem stimmel :(
Bootolok az UniBeast-tel és amikor ki kellene választani a pendrive-ot, akkor beírom 2k-jacob leírása alapján javasolt "-v PCIRootUID=0" szöveget, entert nyomok, tölt, majd a végén kikapcsol a monitor és áll minden. Ugyanez történik ha nem írok be semmit.

Xbox GT: nozsolt

(#22606) RaZroX válasza nofi (#22600) üzenetére


RaZroX
addikt

Mavericks-et tegyél fel. Tök ingyenes, újabb is, többet is tud és gyorsabb is. Azt meg csak letöltöd és nem kell másolgatni semmit sehova, egyből megtalálja. Ja benéztem, már megoldottad :D

(#22605) kabalthenbk GraphicsEnabler=Yes ezt így írd be amikor beírod a -v és PCIRoot-os kapcsolót. Ha nem jó, akkor GraphicsEnabler=No

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#22607) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Sziasztok!
Eddig csak üres lemezre telepítettem fel OSX-et, most viszont egy kérdést szeretnék feltenni ezzel kapcsolatban. :)
Adott egy 500GB os merevlemez, AHCI-be kapcsolva, Windows 8.1 rendszerrel.
Így néz ki jelenleg particionálva:
[link]

A kérdés pedig az, hogy lehetséges ilyen állapotban egy új partíciót lértehozni OSX számára, majd IDE-ben feltelepíteni a rendszert?
Így két rendszer lenne fent egy kis időre, átmenetileg csupán.
Így már volt fent a két rendszer (anno Windows 7 és Mountain Lion) egymás mellett, Windows AHCI-ben, OSX IDE-ben indult csak.

(Mivel Windows 7 telepítést elrontottam)

Most Windows 8.1 mellé szeretnék feltenni 10.8-at, másik merevlemez hiányában, és nem szeretném ilyen állapotban újrahúzni Windowst, az majd csak később fog eljönni. :)

Köszönöm előre is, kellemes ünnepeket mindenkinek!

You got clickbaited.

(#22608) LógaGéza válasza nofi (#22605) üzenetére


LógaGéza
addikt

-v GraphicsEnabler=Yes kell mindenféleképp PCIRootUID nem biztos.

SCR3AMN00B

IDE nem nyerő :N

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22609) nofi


nofi
őstag

A "GraphicsEnabler=Yes" parancs volt a megoldás :K
Felment a Mavericks, MultiBeast-et beállítottam, de onnantól megadja magát :(
Ez a kép fogad: [link]

Van valakinek ötlete? :F

Xbox GT: nozsolt

(#22610) V.Stryker válasza nofi (#22609) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Multibeast-el valami nem jó. A cpu típussal van kínja. Valamit ott nem állítassz be jól, de hogy mit, majd az okosabbak megmondják. :) Addig is írd le, hogy ott miket pipalsz be.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22611) RaZroX válasza nofi (#22609) üzenetére


RaZroX
addikt

AppleIntelCPUPowerManagement lesz a gond. Ha MultiBeast-ben ki van pipálva akkor legközelebb ne legyen.

This is the way

(#22612) Lazika válasza nofi (#22609) üzenetére


Lazika
senior tag

Lehet,hogy egy easybeast sem ártana multibeastből, nekem legalábbis azzal hajlandó bootolni.

(#22613) nofi


nofi
őstag

Ez érdekes... Tegnap a legfrissebb MultiBeastet indítottam, de más felület fogadott mint ami a leírásokban szokott lenni: [link]

Itt a DSDT-Free opciót választottam és pluszban bepipáltam a GraphicsEnabler=Yes opciót a Configura fülön. Ezek után "Build" és pár perc alatt elkészült.
Rossz MultiBeastet használtam volna? :U
A jelenlegi hibaüzeneten hogy juthatok túl, vagy hogyan tudom elérni a MultiBeastet?

Xbox GT: nozsolt

(#22614) Lazika válasza nofi (#22613) üzenetére


Lazika
senior tag

Jó multibeastet használtál, ez a legújabb, csak máshogy néz ki, mint az előző. -x el eltudod indítani a rendszert safe módban és, akkor tudod már a multibeastet használni, én még mindig azt mondod,hogy egy easybeastet tegyél fel és próbáld meg úgy.

[ Szerkesztve ]

(#22615) nofi válasza Lazika (#22614) üzenetére


nofi
őstag

sajnos "-x" el indítva is ugyanígy elszáll:/

A másik partíción lévő Windows sem jó természetesen, mert valamit szenved szerintem a grafikus driverrel. Azt is jó lenne safe módban indítanom, de a boot partíció kiválasztása után már nem bírom safe mode-ra változtatni. Ezt mondjuk még áthidalom a windowsos boot pendrive-val

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#22616) Lazika válasza nofi (#22615) üzenetére


Lazika
senior tag

Próbáld -x -f hátha

(#22617) LógaGéza válasza nofi (#22615) üzenetére


LógaGéza
addikt

Terminallal belépve egy NullCPUPowerManagment kextet fel lehet rakni telepitővel - ha nem akarod újrahúzni. Viszont innen az lesz az érdekes, hogy mi miatt ment a telepitő, és most mi miatt nem megy. Annyi biztos hogy a pmLock miatt, de akkor valami kimaradt, amit a pendriveon van, és a gépen nincs.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22618) nofi válasza LógaGéza (#22617) üzenetére


nofi
őstag

Igazából 20 perc alatt újrahúzom és akkor a MultiBeasten belül kiválasztom az EasyBeast-et, hátha azzal menni fog.

Ami most egy kicsit jobban aggaszt, hogy a másik partíción a grafikus driver telepítése kiakasztja a Windows 8.1-et és szürke képernyő fogad minden Windowsos boot-nál. Remélem nem a patchelt BIOS miatt van. Ha az nem működik akkor hagyom az egészet :(
Már 3x újraraktam, chkdsk, semmi...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#22619) LógaGéza válasza nofi (#22618) üzenetére


LógaGéza
addikt

Várj egy pillanatot - Chimera pendriveról be tudod bootoltatni a az OS Xet?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22620) nofi válasza LógaGéza (#22619) üzenetére


nofi
őstag

Azt hogy lehet?

Xbox GT: nozsolt

(#22621) RaZroX válasza nofi (#22620) üzenetére


RaZroX
addikt

Pendrive-ról Bootolsz, akkor bejön a Bootloader és onnan kiválasztod az OS X-et. Szerintem a kedves kolega arra próbál kilyukadni, hogy a bootloadereddel lehet a gond, de ezt kétlem, mert én ugyan ezzel a módszerrel raktam fel a Mavericks-et és nálam jó volt. (bár ez nembiztos, hogy kizárja a lehetőségét. Szerintem húzd újra és EasyBeast-et csináld meg. Segiteni most többet nem tudok mert melozok, majd este leszek csak.

This is the way

(#22622) LógaGéza válasza RaZroX (#22621) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem, arra utalok, hogy a Bootloader mellett lévő Kextek (a pendrive /Extra mappájában lévők) és beállitások működhetnek. Ha azokkal bootol, akkor csak azt felmásolja, és működhet a rendszer is.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22623) nofi válasza LógaGéza (#22622) üzenetére


nofi
őstag

Igazából újraraktam, most tölt be a Mavericks. Akkor MultiBeast-ben EasyBeast és gondolom a GraphicsEnabler=Yes -t pipáljam be?

Audio: Without DSDT / ALC892
Disk: 3rd party SATA vagy IOAHCIBlockStorageInjector ?
Graphics: Intel Graphics Patch?
Misc: USB 3.0 ?
Network: AppleRTL8169Ethernet

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#22624) LógaGéza válasza nofi (#22623) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igen, az jó lehet elsőre.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22625) nofi


nofi
őstag

Lekopogom, most megy. Egyelőre a Logitech C270-es webcam-em nem működik, de majd arra is nézek valami orvosságot. Elkezdem belakni, remélem megbékélünk :) Keresek valami gyorstalpalót mert még szokatlan picit

Xbox GT: nozsolt

(#22626) nofi


nofi
őstag

Nvidia drivert fel lehet valahogy tenni? Az 500-as szériához nincs OSX verzió

Xbox GT: nozsolt

(#22627) LógaGéza válasza nofi (#22626) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem kell, a GraphicsEnabler elintézi. Esetleg a legutolsó CUDA drivert felteheted - mindegy, hogy irja a támogatást, vagy nem, menni fog.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22628) firekox


firekox
csendes tag

Sziasztok!

Ezt a leírást követtem:[link] amit az egyik kedves kolléga linkelt be ide.

Eljutottam odáig, hogy VMware-al futattam egy előre elkészített Mavericks 10.9-et, majd megformáztam a pendrive-ot a leírtak alapján letöltöttem az App Store-ből a legfrisebb verzióját a Mavericks-nek és UniBeast-tel elvileg felraktam, csak a Mavericks-es sorhoz raktam pipát mivel LGA 775-ös lapom van és nem laptop, egy új mappába beraktam a MultiBeast-et a pendrive-on.

Ezután a Bios-ba beállíttottam a HPET 64-re és AHCI-it illetve a Hard Disk helyett USB HDD-re a bootot, majd megjelent a bootolás után, egy piros alma alatta pedig mac osx, windows ntfs - ez 3szor rámentem a mac osx-re majd töltött és fekete képet dobott( no input signal).
Ezután próbáltam, hogy beírtam -v ekkor fekete képernyőn elkezdett írogatni egy csomó mindent majd a végén szintén no input signal-t dobott, ezután próbáltam a -v GraphicsEnabler=Yes kapcsolót ez se segített ugyanaz mint az előbb, majd próbáltam a -v PCIRootUID=0 ezzel is semmi és végül -v GraphicsEnabler=Yes és PCIRootUID=0 együtt is ezzel is ugyanaz, majd végül próbáltam csak simán a GraphicsEnabler=Yes kapcsolót simán -v nélkül ekkor odáig eljutottam, hogy megjelent a szürke képernyő és a Mac logo alatta kicsit töltött majd utána szintén no input signal ezt írta a monitor.
Alaplap : Gigabyte P35-DS3 elvileg ez nem lehet problémás ahogy olvastam.

Bocsánat a hosszas leírásért,de nem tudom hol ronthattam el vagy mi lehet a probléma a segítségeteket előre is nagyon köszönöm. :B

(#22629) LógaGéza válasza firekox (#22628) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!

Gépedről esetleg bővebb leirást kaphatunk? Főleg a VGA-d tipusa érdekelne :K

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22630) firekox válasza LógaGéza (#22629) üzenetére


firekox
csendes tag

VGA GTX 460 Zotac 1GB-os verzió
CPU Intel Q6600
RAM 2x2GB Kingston
HDD 500GB Hitachi

[ Szerkesztve ]

(#22631) turbobusa


turbobusa
senior tag

Sziasztok!

Regota megfogott az Apple szamitogep vilaga, maga a formaterv is uttoronek szamit, de a legfobb jelentosege a rendszer. Ket okbol irok, a jelenlegi laptopom 4,5 eves a kijelzoje tonkrement az akksija meg gyenge mar. Nem akarok kolteni ra, mert nem terulne mar meg, ezert kene egy uj laptop, ami kompatibilis az os x-el. Fokent a Dell es Lenovo termekek fele huzok.
Masik, ismerosom szinten gepcsere aldozatava valt, fokent videokat vag es neha jatszik a gepen.
iMac-re nincs annyi penze es egyuttal erosebb gepet szeretne. Gtx 760-at ajanlottam neki 4770 -as intel procival. Van ettol jobb kombinacio? Ahogy nezem a belepo 27-est es a csucsat is meguti vagy legalabb egalba vannak.

[ Szerkesztve ]

(#22632) LógaGéza válasza firekox (#22630) üzenetére


LógaGéza
addikt

-v -x GraphicsEnabler=Yes npci=0x2000

Ezzel próbáld.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22633) LógaGéza válasza turbobusa (#22631) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!

Laptopból a HP Probook szériák a legjobban támogatottak (4x30s/4x40s/6x60b/8x60p/6x70b/8x70p/4x0s G0), ezekből válogass.

4760-at nem nagyon ajánlhattál neki, ugyanis nincs olyan :) i5-4670 van és i7-4770. Igazából az alaplap ami nagyon döntő, azt is ajánlj neki :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22634) turbobusa válasza LógaGéza (#22633) üzenetére


turbobusa
senior tag

Kozben Tonymac- en olvasgattam, igen 4770-et mondtam csak mobilrol irok, mivel rossz a laptopom.
HP-k amugy mennyire megbizhatoak?

szerk.: Hackintosh rendesen kihasznalja egy gep erejet? Gondolok itt a videovagasra s hasonlo erot igenylo dolgokra.

[ Szerkesztve ]

(#22635) LógaGéza válasza turbobusa (#22634) üzenetére


LógaGéza
addikt

Pavilion felejtős, a ProBook pedig elég jó. Van olyan jó mint a Lenovo az biztos :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22636) nofi


nofi
őstag

PC billentyűzettel elő lehet csalni ilyen Ctrl + Alt + Delete féle parancsot? A Ctrl gombra már ráraktam a Commandot, igy az ablakváltás némileg könnyebb. Ja és a hosszú "i" miként oldható meg?

Xbox GT: nozsolt

(#22637) Tikakukac válasza turbobusa (#22634) üzenetére


Tikakukac
titán

A mennyire megbízható olyan kérdés, hogy jó-e az xy autómárka. Aki élből meg tudja mondani, hogy igen vagy nem, az kókler.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22638) tDr1v3r válasza turbobusa (#22634) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A gép vagy a rendszer rajtuk? Mindkettő jó, maga a gép kisvállalkozóknak szánt és jó anyagokból felépült, a rendszer meg jól fut rajtuk, Tony-éknál sok ember használja.

De ha erre esik a választásod akkor WLAN-kártyát kell cserélned majd benne mert a gyári nem kompatibilis OS X-el.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#22639) LógaGéza válasza nofi (#22636) üzenetére


LógaGéza
addikt

Command - Option - Esc :)

Billentyűzet-kiosztás pedig itt: [link]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22640) LógaGéza válasza turbobusa (#22634) üzenetére


LógaGéza
addikt

Most nézem a szerkesztésed. Nos én is videóvágásra használom az OS X-et, hasonló rendszeren (i7 4770 a CPU-m). Pl a Final Cut Pro minden magot "csak" 50% körül pörget, de az Adobe termékek maxon kihasználják - az más kérdés, hogy sima HDD-nél már az adatátviteli sebesség szerintem a korlát...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22641) turbobusa válasza LógaGéza (#22640) üzenetére


turbobusa
senior tag

Hakli eseteben lenne limit egyes programoknal?
Ergo, ha valakinek van egy gyengebb Apple gepe akkor lehet egyforma a teljesitmeny nehol?

(#22642) LógaGéza válasza turbobusa (#22641) üzenetére


LógaGéza
addikt

Kétlem, hogy lenne limit. Szerintem ha egy hasonló rendszert összehasonlitanánk, akkor (teszem azt az én rendszeremet, és egy Late 2013 iMac 27-est), akkor szerintem pl CPU erőben majd' ugyanazt kapnánk.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22643) nofi válasza LógaGéza (#22639) üzenetére


nofi
őstag

Köszönöm!

Eddig vegyes érzéseim vannak. Egyfelöl ámulok és bámulok mennyire más és sok esetben egyszerűbb mint windows. Másfelöl azért érzem, hogy ez csak egy erőltetett megoldás. Már fagyott le, kipróbáltam a LoL-t, hogy rendben működik-e VGA kártyám, de 3ból kétszer is fehér képet fagyással betöltés közben. Rendszerleállításkor is belefutottam már egy beragadt szürke képernyőbe és végül csak power gombbal volt hajlandó leállni teljesen. Egyelőre várok még mielőtt az adataimat exFAT rendszerre teszem, mert biztos, hogy maradok OSXnél ebben a formában.

Xbox GT: nozsolt

(#22644) LógaGéza válasza nofi (#22643) üzenetére


LógaGéza
addikt

Napi szinten LoLozok, és egyszer se fagyott - na jó egyszer, mikor karakterválasztás után a betöltőképernyőn mielőtt megjelentek a hősök nyomtam egy Alt-Tabot, akkor kaptam a fehér képernyőt, de ez mondjuk Windows alatt is kifagyasztja... Pedig nem sok különbség van a VGAnk között :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22645) firekox válasza LógaGéza (#22632) üzenetére


firekox
csendes tag

Köszönöm sikerült felraknom, de egy olyan problémám lenne még hogy netem wifi-n van pci adapterrel egy tp linkkel ezt hogy tudnám életre kelteni most a multibeasttel szorakozom egyenlőre , előre is kösszi a választ :))

(#22646) LógaGéza válasza firekox (#22645) üzenetére


LógaGéza
addikt

Elvileg mennie kéne mindenféle probléma nélkül. Felül nincs Wifi jeled?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22647) firekox válasza LógaGéza (#22646) üzenetére


firekox
csendes tag

Ertem, nincs sajnos de a multibeastet meg nem csinaltam meg

(#22648) firekox válasza firekox (#22647) üzenetére


firekox
csendes tag

Hang beállításában és a net életrekeltésében kéne valami segítség mert ezek nagyon nem mennek :(

(#22649) LógaGéza válasza firekox (#22648) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hanghoz MultiBeastben: Realtek ALCxxx - Without DSDT - ALC885/889a

Pontosan milyen az a Wifi kártya?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22650) firekox válasza LógaGéza (#22649) üzenetére


firekox
csendes tag

TP-LINK PCI Adapter TL-WN851N

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.