Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22751) quailstorm válasza LógaGéza (#22749) üzenetére


quailstorm
nagyúr

HPET már megvan, 32 biten volt, átállítottam, semmi
AHCI beállítás nincs ennél a lapnál

tuning? az van, OC FSB emelés... hmmm, érdekes kérdés.
Hogy tudnám megnézni hogy a telepítőmnek mennyi köze van a gyárihoz? Mert torrentoldalas. Honnan lehet leszedni az eredetit? meg hogy, és mi kell hozzá? Tudtommal ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#22752) LógaGéza válasza RaZroX (#22750) üzenetére


LógaGéza
addikt

Gondolom a GUID. OS X alatt particionáltad? Amúgy telepités alatt húzd le az OS X-es vinyót!

quailstorm

OC-nak igen is köze lehet hozzá, vedd le ha másnem a telepités erejéig.
A telepitő ingyenes, de csak Apple AppStoreon keresztül tudod letölteni eredetileg - ahhoz meg kell egy működő OS X-es rendszer.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22753) HollyBoni válasza RaZroX (#22750) üzenetére


HollyBoni
veterán

Húzd ki az 500-as HDD-t telepítésnél.

(#22754) Xero válasza LógaGéza (#22752) üzenetére


Xero
nagyúr

Ezt a kihúzást sosem fogom megérteni. Biosban letiltod az adott portot és pont.

(#22755) Hacker9


Hacker9
csendes tag

Felraktam a vmware-t letöltöttem a maverickst most csinálom a telepítő pendriveot. Kell e még valamit rárakni a nyers telepítőn kívül, vagy csak az kell?

(#22756) blokad válasza Xero (#22754) üzenetére


blokad
senior tag

az túl egyszerű... nem kell hozzá szétszedni, meg "túrni" a gépet..

(#22757) quailstorm válasza LógaGéza (#22752) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja, bankkártya nélkül nem ment az eredeti :DDD

Új helyzet van: [link]

Ugyanaz a 10.9, myhack+chimera (alapból nem volt bootolható :Y )
Meg van benne IOATAfamily kext és smbios.plist(Macpro3,1), utóbbi bemásolásához rootjogot kért.

Szerinted mit rontottam el?

(#22758) LógaGéza válasza quailstorm (#22757) üzenetére


LógaGéza
addikt

Disk Utility elindul, és felismeri a vinyókat? FakeSMC kext van benn (bár azt elvileg rak)?
Chimerat és myHacket is rátoltad ugyanarra a pendrivera? SMBiost a /Extra mappába másoltad?

Xero

Ha már el kell mondani, hogy ezt is megkell csinálni, akkor egyszerűbb. Ráadásul nekem a régi alaplapomnál nem lehetett egyenként tiltani, csak Port Range-t (1től-4ig, meg 5-6).
Egyszerűbb igy.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22759) quailstorm válasza LógaGéza (#22758) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Dehogy indul, már előtte kifagy. Többi igaz.
Egyébként nem láttam a kommentedet...

ACPI : System State [S0 S3 S4 S5] (S3)

Most ez van. iAtkos ML2. Ha már az se működik akkor nemtom mi. 10.9 10.8.5 az nem megy. Chameleon nem megy, csak ha unokatesóm csinálja. iAtkos is megáll hamar.
képszerűen

(#22760) quailstorm válasza quailstorm (#22759) üzenetére


quailstorm
nagyúr

másik ACPI BIOS beállítás...
kép: [link]

(#22761) Tonyo


Tonyo
őstag

Miért van az, hogy egy külső 1 T(ntfs) vinyón iszonyat lassan navigál a gép? Konkrétan mappamegnyitás lassú.

(#22762) blokad válasza Tonyo (#22761) üzenetére


blokad
senior tag

nincs fullon az adott drive?

(#22763) Tonyo válasza blokad (#22762) üzenetére


Tonyo
őstag

Nem szokott sok hely lenni, 2-3 giga...
Nem amiatt van, mert ntfs és aztt afos tuxera progit használja, hogy írni és olvasni is tudja?!

(#22764) LógaGéza válasza quailstorm (#22760) üzenetére


LógaGéza
addikt

cpus=1 kapcsolót próbáltad?

Tonyo

Nagyon is elképzelhető. Próbáld ki a Paragon NTFS for OS X-et, jóval gyorsabb mint a Tuxera.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22765) kelzsoca válasza Tonyo (#22763) üzenetére


kelzsoca
félisten

Esetleg ments le róla mindent, és formázd le exFAT-ra a partíciót, akkor nem kell külön alkalmazást használnod az NTFS kezelésre, és még Linux vagy WIndows alatt is gond nélkül tudod használni a meghajtót.

https://vertigostore.eu

(#22766) Tonyo válasza LógaGéza (#22764) üzenetére


Tonyo
őstag

Köszi mindenkinek!

Tuxera volt a hibás, mintha kicserélték volna a gépem.. :))

(#22767) quailstorm válasza LógaGéza (#22764) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem, unokatesóm működő installerjével kellett volna mert ott írta is a hibának ezt, de nem volt rá idő. A HP laptopjára felmászott a 10.8.
De én ráhagyom, amúgy is tele van a gépem manapság legacynak minősülő HW-vel. Majd máskor. Égető szükségem nincs rá. Helyette felrakok egy másik linuxot ;]

(#22768) LógaGéza válasza quailstorm (#22767) üzenetére


LógaGéza
addikt

Azokból is van válogatnivaló :D Pont asszony netbookjára akarok rákűzdeni egyet, de mivel AMD alapú, ezért hogy jól működjön kell egy 3.13 kernel, az meg nincs precomplied, ezért forditanom kell egyet...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22769) poontang


poontang
újonc

Üdv mindenkinek! Egy kis segítségre lenne szükségem, szeretnék OSX-et telepíteni a laptopomra, de teljesen kezdő vagyok. Elolvastam az utolsó 500hsz-t, és a topic elején is bóklásztam de nem találtam választ a kérdéseimre.

Egy Acer 3820TG laptopra szeretném feltenni a legfrissebb, 10.9.1-et. Macbookon unibeasttel elkészítettem a telepítő pendriveot, felmásoltam rá a multibeastet, és a /Extra mappában elhelyeztem egy ehhez a latophoz javasolt DSDT-t, itt meg is álltam a folyamattal, mivel a háttértáron 2 windows 7 rendszer van, amiket nem szeretnék elveszíteni, de a leírásban formázzák a meghajtót telepítés előtt.

Az első kérdésem tehát az , hogy van-e valami egyszerű módja annak, hogy a meglévő rendszerek mellé telepítsem a maverickset?

(#22770) mongoose123 válasza poontang (#22769) üzenetére


mongoose123
aktív tag

Lehetséges, módosítani kell ez esetben az OS X telepítőt, hogy tudjon MBR -re is települni.

1. Kell egy terület a meglévő merevlemezen ami üres, NTFS vagy exFAT -ra formázni, későbbiekben természetesen nem ez a fájlrendszer lesz.
2. Kell egy 10.9.1 MBR Patch, amit majd a pendrive-ra tömörítesz, másolsz. link.

Persze, legjobb lenne egy csere vinyón próbálgatni OS X-et telepíteni, mert simán hazaküldheti a Windows-od boot részét.

(#22771) poontang válasza mongoose123 (#22770) üzenetére


poontang
újonc

"To use these patched files you must create an installer using this method (Pandora's Box should also work)."

Én egy haradik leírás ([link] alapján csináltam a boot pendriveot, így is működnni fog a megodás ,vagy kezdjem újra ?

(#22772) mongoose123 válasza poontang (#22771) üzenetére


mongoose123
aktív tag

Elvileg azzal is megy.

(#22773) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Akarok egy csinálni egy bootolható win usb-t csinálni os x alatt,de amikor rámegyek a restorenál az iso-ra,akkor 254-es hibát ír ki. Meglehet valahogy oldani,hogy ne kelljen virtuális gépet csinálnom? Köszi

(#22774) Brumi˘


Brumi˘
addikt

BUÉK!

Olyan progi kéne nekem amivel lehet pozívionálni a monitor képét, mert rákötöttem egy full hd tft-t, switchres-sel beállítottam neki a felbontást, de el van csúszva a kép és a monitor bal szélén van egy 3cm fekete sáv. Sajna a monitor beállításaiba nem lehet eléggé eltolni.

(#22775) Santantica válasza Brumi˘ (#22774) üzenetére


Santantica
tag

nem a freki van csak elállítódva?

elég 60hz nem kell 75 vagy 70

a mohának mindig a déli oldala fás

(#22776) Brumi˘ válasza Santantica (#22775) üzenetére


Brumi˘
addikt

75-ön már nem ad képet, 70-et meg nem tudok választani. :(

(#22777) bekesics


bekesics
tag

Sziasztok!

Van egy Dell Inspiron 3537-es laptopom.
A konfig a következő:
i5-4200U CPU @ 1.60GHz (Haswell)
HM76 chipset (ha minden igaz)
8gb DDR3-1600 ram
Radeon 8670m 1gb VGA
500gb HDD
Dell wifi
2x usb3
ALC3223 hang

A kérdésem az lenne, hogy működne-e ezen a gépen a Mac OSX. Az asztalimra már feltettem, bár már nem igazán emlékszem hogyan sikerült. Jelenleg nincs időm próbálkozni mert sok a melóm, és ugyanezért a fórumot végigolvasni sincs időm. Kext-eket nem találtam a 8670m-hez, és olvastam hogy laptopnál valami bios hack-re is szükség van, amit fogalmam sincs hogyan kell.
Köszi a válaszokat!

Gigabyte B150M-D3H, i5-6600, GTX1050Ti, 16Gb DDR4-2133

(#22778) Máté94 válasza bekesics (#22777) üzenetére


Máté94
addikt

Szerintem ne.

(#22779) mobbo


mobbo
senior tag

hi

egy gyors kérdés:
létezik olyan olcsó konfig ami teljesen (vagy nagyon minimális buherálással) OOB?
webezés és alapfunkciók lenne csak a gépen, nem kell i7 meg ilyenek, kb. core2duo 3ghz körüli dolog már elég, és minél újabb osx fusson rajta (10.8.x, 10.9.x)
bluetooth és webcam nem érdekes, sleep jó lenne
thx a választ
:R

[ Szerkesztve ]

(#22780) Máté94 válasza mobbo (#22779) üzenetére


Máté94
addikt

GA-H81M-HD3+i3 4330, a többi a tied.

(#22781) Majika


Majika
csendes tag

Üdv Guruk!

Nem sallangozom az előzményeket, a lényeg, hogy vagy 3-4 hete folyton a hackintost tanulmányozom, de még mindig nem értek belőle semmit. Csak ebben a topikban is több, mint 22000 hozzászólás van, értelemszerű, hogy nem olvastam el mindent. :B
Segítséget kérek - egyszerűen nem találom az alapokat!
Azt kiderítettem, hogy a gépem kompatibilis az OsX-el, de már vagy 8 DVD-t kiírtam, és abból kizárólag 1 hajlandó telepíteni, de a telepítéskor a képernyő olvashatatlan. Több azt teszi, hogy amint bejön..ne a fehér háttér, azonnal újraindul a gépem, és v, x, f, stb kapcsolókkal is olyan gyors, h nem tudom, miért. No meg persze kernel panic féle is van :)
Először talán azzal kéne tisztába jönnöm, hogy az alverziók közt van-e különbség, vagy azok csak update-ok? Példa: 10.5.1 és a 10.5.x ugyanarra a hardverre való, csak a programok többek az újabbakban?
Másik: wiki-n fenn van az összes verzió, és a JaS 10.4.8 -ra írta, hogy működik az én konfigommal, de kernel panic! Hol tudom kideríteni, hogy az én procimhoz végül is melyik rendszert lehet telepíteni? Vagy nekem kell összeakaszthatnom egy telepítő-t kernelből és kext-ekből??
Illetve lehet-e kext-et a telepítő DVD-be tenni, hogy esetleg már install közben felismerje a videokártyám?

A gépem: DELL Latitude D505
Konfig:

Mobile Intel Pentium M 725, 600MHz (6x100)
alias: Dothan
CPU Stepping: B1
Engineering Sample No
SSE, SSE2

Intel Montara-GM+ i855GME

512MB PC2700 DDR SDRAM

Phoenix Bios

Intel Extreme Graphics 2
82852GM/82855GM

Intel 82801DBM ICH4-M - AC'97 Audio

Köszönöm türelmeteket és a válaszokat!

(#22782) tatomi92


tatomi92
aktív tag

Sziasztok!

Már vagy két hete én is nekikezdtem megpróbálni felerőszakolni a jó öreg asztali gépemre az OS X-et. Pár használhatatlan DVD-n, és CD-n már túl vagyok. Eddig csak a Virtual Box-ban tudtam működésre bírni a Hazard-féle 10.6-ot!

A konfigom a következő (egy txt fájlba készítettem egy report-ot Everest segítségével):

[link]

A kérdésem a következő: Szerintetek van esélyem valahogy ráerőszakolni egy régi Maxtor 40gb-os HDD-re a MAC OS X valamelyik verzióját?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv:

Tomi

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#22783) poontang válasza mongoose123 (#22772) üzenetére


poontang
újonc

Megy, egy kis szöszmötölés után sikerült feltelepítenem meglévő rendszerek mellé a Maverickset. Viszont amellett, hogy hiába bűvészkedtem a multibeasttel egy órát, szinte semmit se sikerült belőni (VGA, LAN, WiFi) ezen még dolgozni kell.

Amire először szeretnék megoldást, de nem találtam: Ugye fel van téve az OSX, és ha a telepítő pendriveról indul a gép, be is tudok bootolni OSX alá, viszont a másik 2 rendszerem missing MBR el be is adja az unalmast. Ha nem a pendrive-ról indul a rendszer, akkor egyszerűen boot0 errorral megáll a gép. Ideiglenesen egy külön pendrive-val be tudok jutni a boot menübe, és el tudom indítani a két W7 rendszeremet.
Ha jól sejtem a "Chimera" nevű dolog lenne a bootloader, amit a multibeast fel is ajánl telepítésre, de az a gyanúm hogy nem rakta fel megfelelően (mint több más dolgot is).

Tehát a kérdésem az lenne hogy hogyan tudok jelen állapotból belőni egy működő bootloadert, amivel a meglévő két W7, és OSX között tudok váltani (amik egy SSD-n foglalnak helyet).
Lehetőleg anélkül, hogy újra kellene rakni mind a három rendszert.

Valamint minden OSX indulásnál kapok egy errort, és 5mp ig pause-n van az indítás. Ez sok dolgot jelenthet ahogy elnézem, hogy tudnám kideríteni mi okozza a gondot?

(#22784) HollyBoni válasza poontang (#22783) üzenetére


HollyBoni
veterán

Egy vinyón van az OSX és a Win?

(#22785) poontang válasza HollyBoni (#22784) üzenetére


poontang
újonc

Igen.

(#22786) HollyBoni válasza poontang (#22785) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hopsz, semmi. Nekem két külön vinyón van a két rendszer, félreolvastam. :B

[ Szerkesztve ]

(#22787) Revoltek


Revoltek
aktív tag

Sziasztok! Tudna valaki ajánlani egy jó low-budget hardver kombinációt? (Nem kell i3, elég a gyengébb is) A lényeg, hogy a League of Legends fusson rajta.
Köszi!

(#22788) HollyBoni válasza Revoltek (#22787) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem topikot tévesztettél. :N

[link]

(#22789) Revoltek válasza HollyBoni (#22788) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Szerintem nem. OSX-et szeretnék feltenni. Ahhoz keresek megfelelő hardver kombót.

(#22790) HollyBoni válasza Revoltek (#22789) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor csak én értettem félre, mivel annyit írtál hogy a LOL fusson rajta, OSX-ről nem volt szó. :B

(#22791) Revoltek válasza HollyBoni (#22790) üzenetére


Revoltek
aktív tag

OSX fórumba írtam, még nem hülyültem meg teljesen :D

(#22792) LógaGéza válasza Revoltek (#22789) üzenetére


LógaGéza
addikt

LoLnak indokolatlanul nagy a rendszerkövetelménye :N

GA-H81M-HD3 + Core i3-4330 alapú a legolcsóbb létrehozható Hackli konfig. A HD4600 Full HD-n, mediumon árnyékok nélkül biztos elviszi.
Ha mindenképp akarsz dedikált kártyák, akkor esetleg a procit kicserélheted egy olcsóbb G3220-ra, és akkor egy GT640-el már maxon játszhatsz :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22793) Revoltek válasza LógaGéza (#22792) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Köszönöm szépen. Meglátjuk befér-e az i3 mellé még egy 640-es ha használtan veszem mindkettőt.

(#22794) Majika válasza Majika (#22781) üzenetére


Majika
csendes tag

Hali.

A hozzászólásomra senki nem tud segíteni?
Csináltam egy képet arról, hogy néz ki a setup, ha végre eljutok idáig...

(#22795) leszilaci válasza LógaGéza (#22354) üzenetére


leszilaci
csendes tag

Nálam ez muzsikál:
http://www.behringer.com/EN/Products/UCA202.aspx
Bedugom, és működik mindenféle varázslat nélkül.

Bár nem mai darab, és csak 48KHz-es, de szebben szól, mint az alaplapi hangkártya a lenovo m57 pc-ben (amihez még voodoohda-t is kellene telepíteni) .

ne hajts gyorsabban, mint ahogy az Őrangyalod repül

(#22796) tatomi92 válasza tatomi92 (#22782) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Valaki esetleg?

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#22797) Santantica


Santantica
tag

boot err megoldása:

http://www.youtube.com/watch?v=Jmez9323CJI&list=PLXxaniFSKP4tJjEKC3YLNZI0OCi_QAI73&index=2

a mohának mindig a déli oldala fás

(#22798) talamasca


talamasca
senior tag

Sziasztok!

Haver laptopjára tennék (Toshiba Tecra A8) OSX-t.
Videó: intel gma950. (0x27a2)
Hang: ALC262.

A gma950 32 biten OSX LION-ig elvileg támogatott.
Sajnos nem sikerül teljesen működésre bírni.
A megoldás elvileg az lenne, hogy DSDT-t szerkesztve és 32 biten bootolva kell indítani, és akkor a natív kext-tel megy.

A problám, hogy hogyan kellene szerkesztenem a DSDT-t?

Már próbáltam Snow Leopardot is, de ott sem megy.

Valószínűleg a hangkártya is csak szerkesztéssel lehet életképes.

Valaki az itteni Mesterek közül tudna segíteni?

“Black as midnight on a moonless night.”

(#22799) talamasca válasza tatomi92 (#22782) üzenetére


talamasca
senior tag

Próbáld meg az iAtkos disztrót...

“Black as midnight on a moonless night.”

(#22800) tatomi92 válasza talamasca (#22799) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Rendben, de most épp a Niresh 10.8-at töltöm, megpróbálom hátha működik :)

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.