Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) cellpeti válasza Tikakukac (#23950) üzenetére


cellpeti
veterán

köszi akkor hagyom inkább

Tigris, tigris, csóvafény...

(#23952) Tikakukac válasza cellpeti (#23951) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez ilyen sajna, notik főleg a nem probookok mindig taposóaknásak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23953) weinmaker válasza Tikakukac (#23952) üzenetére


weinmaker
őstag

Nekem probook van, és mégsem megy. Ellenben egy csomó notin tökéletesen fut (olyanon is mint az enyém, mert én direkt emiatt vettem ezt a típust, csak senki nem tud segíteni - vagy akar vga ügyben). Szóval azért ez óriási tévedés, hogy nem megy notin, csak meg kell nézni a külföldi fórumokat, hogy milyen sok komplett leírás van. Az biztos, hogy több macera van vele, de megoldható, csak ügyes, hozzáértő ember kell hozzá (na ebből van kevesebb :D)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23954) Tikakukac válasza weinmaker (#23953) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha olyan wifi karid van, mint a T410-ben akkor pöröghetsz fejen egész nap egy kihúzott kötélen is 200m magasan: nem fog menni. A legtöbb probook hardveresen szinte tökéletesen támogatott ha úgy sem megy, na akkor van user error.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23955) weinmaker válasza Tikakukac (#23954) üzenetére


weinmaker
őstag

Ja wifi az persze, az még a probookban is kuka, azt cserélni kell egy atherosra. Sajnos nálam user error van, de nagyon örülnék ha pl. te megoldanád, mert jó lenne zenéléshez, és videóvágáshoz használni.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23956) Tikakukac válasza weinmaker (#23955) üzenetére


Tikakukac
titán

Azért vettem direkt OOB konfigot, hogy ne nagyon kelljen mókolni vele :B

Ha szerelni kell abban tudok segíteni, ha szerezni abban is, a szoftveres oldalba nem akarok jobban belemenni, így is lett +1 munkaköröm már megint :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23957) tatomi92 válasza func93 (#23943) üzenetére


tatomi92
aktív tag

A prociban van beépített VGA (HD3000), azzal megfelelően működik nekem 10.9.2 alatt! :)

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#23958) weinmaker válasza tatomi92 (#23957) üzenetére


weinmaker
őstag

Elvileg az az enyémben is van, bár még windows alatt sem tudtam előhozni. Mondjuk ez lehet azért van, mert van benne radeon is.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23959) Máté94 válasza tatomi92 (#23957) üzenetére


Máté94
addikt

Az még mindig csak HD2000.

(#23960) func93 válasza Máté94 (#23959) üzenetére


func93
senior tag

mire elég egy HD2000?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#23961) func93 válasza func93 (#23960) üzenetére


func93
senior tag

valamint ezt az integrált gpu-t elő lehet hozni H61 lapba?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#23962) Máté94 válasza func93 (#23961) üzenetére


Máté94
addikt

Nem, csak HD3000 működik/van támogatva.

(#23963) weinmaker válasza Máté94 (#23962) üzenetére


weinmaker
őstag

Lehet, hogyha kivenném a radeont, akkor nekem is menne?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23964) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Újra kell raknom sajna a rendszert, 10.9.2-re frissítés után 1-2 nagy hiba miatt. Most letöltöttem a Mavericks-et Appstore-ból, ez ugye még nincs felfrissítve alapból?

(#23965) RaZroX válasza HollyBoni (#23964) üzenetére


RaZroX
addikt

De

This is the way

(#23966) HollyBoni válasza RaZroX (#23965) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez 100%? :W :W :W

(#23967) RaZroX válasza HollyBoni (#23966) üzenetére


RaZroX
addikt

Tuti, Én nemrég raktam fel és már alapból 10.9.2 volt.
Szerencsére nekem semmi bugom nem volt.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#23968) kacsip


kacsip
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy telepített-e már valaki os x-et egy lenovo y500-as laptopra?
Én most szeretném megpróbálni, beszereztem egy [MAC] OS X Mountain Lion 10.8-at, és érdekelne, hogy hogyan lehetne feltenni rá, feltéve ha lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#23969) tlac válasza kacsip (#23968) üzenetére


tlac
Topikgazda

már 10.9.2-nél járunk

(#23970) kacsip válasza tlac (#23969) üzenetére


kacsip
tag

Igen, de én nem tudtam csak a 10.8at megszerezni. Vagy honnan tudom megszerezni a 10.9.2-t?

(#23971) Tikakukac válasza kacsip (#23968) üzenetére


Tikakukac
titán

Próbálkoztak vele páran, ha használni is akarod rendesen akkor az úgy necces lesz, tekintve elég necc már a windows alatt is rendesen futtatni rajta mindent úgy ahogy kell. Wifid nem lesz. És úgy kb. elég sok más sem ahogy olvasom elég felrakni is kb. az SLI és minden más katyvasz miatt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23972) kacsip válasza Tikakukac (#23971) üzenetére


kacsip
tag

Értem. Azért megpróbálkoznék vele, netet általában vezetékkel használom, a sli-t meg csak nagyon ritkán.
Most töltöttem le az os x 10.9.0-t, a legfrissebbet nem találtam, de szivesen veszem a segítségeket.

(#23973) Tikakukac válasza kacsip (#23972) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha van időd hajrá, amiket én olvasgatok így első rákeresésre az elég kukás, ez a gép mint már mondtam windowsra is épp elég vicces volt (raktunk fel párat) nemhogy osx-re.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23974) kacsip válasza Tikakukac (#23973) üzenetére


kacsip
tag

Windows-al használom ezt a gépet most, és nincs semmi gondom vele.

(#23975) Tikakukac válasza kacsip (#23974) üzenetére


Tikakukac
titán

Be is cseszne, hiszen eköré csinálták magát a gépet :B

De nálunk nem 1-2 olyan volt, amikor 2-3 restart után eltűnt a második vidkari, sli-ben nem hozta a többiek sebességét, fagyott hasonlók. És ehhez is kellett egy pár gép, mert egyedül még fel sem tűnik, mert nem fog, hogy sunyiban 1 vidkari lekapcsol esetleg csak lassul a játék, kellett mindig kontroll gép mellé. Végül a nagy Levonó köpte ki, hogy hát igen, a win7 az utólag lesz rászerkesztve ez eredetileg már win8-ra készült, így rakjuk fel azt. Na utána elég sok dolog megoldódott. Bár azért mindig van mire nézni, BF4 SLI bug mondjuk és ilyenek.

És képzeld el mekkora a support akkor egy olyan oprendszertől, aminek soha tized köze nem volt ilyen géphez ;) Tonymac oldalán olvass bele a fórumba van pár kísérlet rá, hátha valakinek megy rendesen.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23976) kacsip válasza Tikakukac (#23975) üzenetére


kacsip
tag

Pontosan akkor hol nézzek utána ennek, hogy hogyan tudnám telepíteni a gépre az os x-et?

(#23977) Tikakukac válasza kacsip (#23976) üzenetére


Tikakukac
titán

Őszintén: fogalmam sincs. Én gyorsan rágugliztam, és nem találtam olyat ahol sikerült volna legalább 1-2 restartig megtartani rajta a rendszert és akkor még nem csináltál rá netet-hangot-procivezérlést akármit. Ez egy tipikusan OSX gyűlölő gép :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23978) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy akinek gigabyte alaplapja van és biosba telepítés előtt átállítja ahci-re, annak leáll mentés után a gépe? Mert nekem igen. a "régebbi" lapommal is leállt meg most a zsír újjal is.

(#23979) kacsip válasza Tikakukac (#23977) üzenetére


kacsip
tag

Értem én, de én rákeresve se találok semmi segítséget, hogy hogyan kell egyáltalán feltenni a gépre. Hogyan írom ki pendrive-ra a letöltött os x mavericks fájlt, stb stb. Nekem ebben kéne segítség.

(#23980) Tikakukac válasza kacsip (#23979) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez lesz a barátod heteket el fogsz itt tölteni, ezt komolyan mondom, készülj fel :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23981) lama_lamm válasza kacsip (#23979) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

FYI: [link]

Itt mindent megtalálsz, amire szükséged lehet OSX telepítéshez.

Egyedül azt nem, hogy miként kell virtuális OSX-et csinálni, hogy tudj telepítő USB-t csinálni Mac, vagy Hack hozzáférés nélkül.

Ezt ezen a linken találod: [link]

[ Szerkesztve ]

(#23982) kacsip


kacsip
tag

Értem, köszönöm a segítséget.

Egy valamit kérdeznék még. Ami nekem megvan os x, az dmg kiterjesztésű, viszont amit neten látok, azok nem. Ezzel mit lehet tenni? Honnan tudok beszerezni olyan változatú os x-et, mint ami pl a videón van?

(#23983) lama_lamm válasza kacsip (#23982) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

A videón ott a link is, hogy honnan tudod letölteni. De a virtuális az egészen más, az csak arra jó, hogy a .dmg-s fileodból tudj egy telepítőt csinálni Unibeasttel.

(#23984) cacater válasza kacsip (#23972) üzenetére


cacater
csendes tag

brokenstones

(#23985) kacsip válasza cacater (#23984) üzenetére


kacsip
tag

Mi ez a brokenstones? nem nagyon találtam róla semmit

(#23986) Nkboy válasza kacsip (#23985) üzenetére


Nkboy
senior tag

Mindenféle tartalom letöltésére szolgáló oldal. :DD

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#23987) cacater válasza kacsip (#23985) üzenetére


cacater
csendes tag

10.9.2 megtalálható itt.

(#23988) kacsip válasza cacater (#23987) üzenetére


kacsip
tag

Néztem az oldalt, de oda regisztrálni kell, és nem enged regelni, csak valami meghívókód féleséggel sajnos.:(

(#23989) dni


dni
őstag

Sziasztok,

Milyen usb-s bt modult használtok gépeiteken, melyet támogat az OS X? Magic Trackpadhez használnám elsősorban. Amit a TonyOSX86 ajánlóban láttam azokat sajnos nem kaphatók itthon.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#23990) FefeeX válasza dni (#23989) üzenetére


FefeeX
veterán

Ami tuti megy, az a DELOCK 61772. Én is ma rendeltem, de nem volt egyszerű rátalálni...3500-4100 forint között van az ára...

(#23991) dni válasza FefeeX (#23990) üzenetére


dni
őstag

és fel is tudja ébreszteni a gépet alvó állapotból?

A nagykerbe ez a típus sajna nincs csak a 61889, de lehet akkor kiskert választok.

[ Szerkesztve ]

(#23992) dni válasza dni (#23991) üzenetére


dni
őstag

Már lejárt a limit, elvileg a 61889-es is jó: [link]

(#23993) FefeeX válasza dni (#23991) üzenetére


FefeeX
veterán

Tomac szerint ébreszt is, és sokáig tartott mire ezt megtalálta... A 889-re nem tudott mit mondani,mert azt még nem próbálta, ezért rendeltem a PCX-től a korábbit...

(#23994) xedos válasza FefeeX (#23990) üzenetére


xedos
addikt

Én egy 1000Ft-os micro méretűt használok...

(#23995) FefeeX válasza xedos (#23994) üzenetére


FefeeX
veterán

Pontos típus? Kellett vele szórakozni, vagy rádugtad és tökéletes? Nem dobálja el az eszközöket? Ébreszt sleepből?

(#23996) Lanash


Lanash
aktív tag

Valaki tudja, hogy a hackli miért nem akarja tölteni az ipadem? USB2-3 front és back sem tölt. Valaki valami?

(#23997) lama_lamm válasza Lanash (#23996) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

Windowsos PC se tölti az iPaded. :D
Az USB kimenet nem tud elég feszültséget leadni hozzá.

(#23998) HummeRC válasza FefeeX (#23879) üzenetére


HummeRC
senior tag

Sziasztok.
Hátha tudtok segíteni, vagy elirányítani a megfelelő topikba.

Adott egy Macbook 5,2, amin van egy legális Mac os x 10.5.8 verzió.
Na most ez már sok tekintetben nem támogatott, pl flash player 12, ami egyre több weblaphoz kell. A gép amúgy hibátlan, így netezni még bőven jó lenne.
Meg is találtam a neten, hogy frissíteni kéne 10.6 vagy újabbra és akkor megint minden happy lenne, ez belekerül 20$-ba.
Viszont látom közben, hogy a 10.8-as megint 20$-t kér frissítésért.
A kérdés az, hogy erre a gépre egyáltalán lehet-e és van-e értelme 10.8-at telepíteni és hogy ezt csak két lépcsőben lehet megtenni, vagy elég csak a 10.8-at megvenni, az is frissül 10.5.8-ról?
Vagy hagyjam a fenébe és erre a gépre elég a 10.6 is, azzal is támogatott minden új netes szabvány?

Bocs a láma kérdésért, de a keresőt bújva, kb ez volt az egyetlen értelmes találat a témában, én pedig nem vagyok túl jártas mac os témában, ráadásul a kérdéses gép is messze van tőlem.

(#23999) ThuG4LifE válasza HummeRC (#23998) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

10.6-ot ajánlják a legtöbb helyen, a későbbi OS-ek már nem biztos, hogy megfelelő sebességgel mennének. A vásárlási menet meg olyan, ahogy te is vázoltad. Esetleg annyit lehetne spórolni, hogy Mountain Lion helyett Mavericksre frissítesz, de ahogy mondtam az valószínű nem menne flottul a gépen.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#24000) HummeRC válasza ThuG4LifE (#23999) üzenetére


HummeRC
senior tag

Köszönöm a választ. :R
Akkor azt mondod elég a 10.6 és nem fogjuk 2 nap múlva azt az üzenetet látni, hogy most meg frissítsünk 10.8-ra ha netezni akarunk?
Van vele valami teendőnk, vagy csak annyi hogy a vásárlás után kapott lemezt betesz és next-next-finish? A gépen lévő adatokkal kell valamit kezdeni előtte, vagy megmarad minden a helyén?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.