Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) HollyBoni válasza Lazika (#22450) üzenetére


HollyBoni
veterán

Az nekem is megy. Nem írtam le pontosan, szóval van egy közös HDD amin adatok vannak, Win és OSX is használja. Ha itt Win alól megnyitok mondjuk egy filmet, OSX-en zároltnak mutatja a finder.

(#22452) cimp


cimp
senior tag

Sziasztok.
Most vettem egy acer Aspire V3-77G -t Már hozzákezdeni sem tudok a telepítéshez, mert a chameleon UEFI módban fel sem jön mint boot -device, Legacy módban el kezd boot-olni de aztán fekete képernyő. iBoot legacy módban elindul ugyan, de a transmac -el kiírt dmg-t. nem látja. Valami ötlet?

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#22453) LógaGéza válasza cimp (#22452) üzenetére


LógaGéza
addikt

UEFIben jobb a Clover.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22454) ThuG4LifE válasza cimp (#22452) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Secure boot van biosban? Kapcsold ki, ha van es utanna IntelAzulFB=9 kapcsoloval probald inditani

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#22455) cimp válasza LógaGéza (#22453) üzenetére


cimp
senior tag

Clover? Ez is boot manager? Erről még nem hallottam. Van egy linked rá?

ThuG4LifE: Van secure boot de úgy nézem, hogy uefi esetén az fixen enabled és nem lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#22456) bobooo válasza cimp (#22455) üzenetére


bobooo
addikt

Kapcsold ki az UEFI-t, ha lehet (az én Giga lapomnál asszem lehet.)

Ha nem akkor itt a Clover-hez link. [link]

De egyébként, ha Lion-t vagy ML-t vagy Mavericks-et szeretnél telepíteni akkor egyszerűbb megcsinálni a pendrive-ot Windowson virtuális gép alól.

[ Szerkesztve ]

(#22457) cimp válasza bobooo (#22456) üzenetére


cimp
senior tag

Nem találtam működő vmware -es vagy virtualbox-os image-et.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#22458) bobooo válasza cimp (#22457) üzenetére


bobooo
addikt

Írtam PÜ-t.

(#22459) HollyBoni: Gyorsabb voltam. :P

[ Szerkesztve ]

(#22459) HollyBoni válasza bobooo (#22458) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én is írtam neki. :DDD

(#22460) cimp válasza HollyBoni (#22459) üzenetére


cimp
senior tag

Köszönöm!
Próbálok boldogulni, de lehet kérdezek még.
Pl.: Az eszközökhöz való kekszekről van valami összerendelés? Ha itt százszor le volt már itt írva akkor megpróbálom megkeresni.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#22461) bobooo válasza cimp (#22460) üzenetére


bobooo
addikt

kext? :C

Azt csak akkor kell, ha nem működik valami. Nem tudom milyen konfigod van, így nem tudom megnézni, hogy kell-e majd valami. Egyébként Kext Wizard/Kext Utility kell hozzá, ha kell

Itt általában megtalálsz minden kext-et.

[ Szerkesztve ]

(#22462) bobooo


bobooo
addikt

Kint a Mavericks 1.9.1. App Storeból tölthető a frissítés

(#22463) Tikakukac


Tikakukac
titán

Na alakulunk uraim, holnap talán elmegy a noti és jön a hacki. Némileg árnyalja a lelkesedésemet, hogy többen is az ajánlott konfiggal futnak neki a dolognak és random mód hasalnak el telepítésnél vagy később is akár. Ez úgy nem hangzik túl jól :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22464) HollyBoni válasza Tikakukac (#22463) üzenetére


HollyBoni
veterán

Némileg árnyalja a lelkesedésemet, hogy többen is az ajánlott konfiggal futnak neki a dolognak és random mód hasalnak el telepítésnél vagy később is akár. Ez úgy nem hangzik túl jól :N

Szvsz ez nagyon sok mindennel így van, nem csak hacklival.

(#22465) bobooo válasza bobooo (#22462) üzenetére


bobooo
addikt

Hibátlanul lejött, villámgyorsan. Töltsétek bátran :K

[ Szerkesztve ]

(#22466) cimp válasza bobooo (#22461) üzenetére


cimp
senior tag

Elkészült az USB. Az van, hogy legacy módban elindul, bevillan a logó és újraindul a gép.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#22467) bobooo válasza cimp (#22466) üzenetére


bobooo
addikt

-v vel bootolj és írd ide be vagy privátba, hogy milyen soroknál fagy be és megoldjuk ;)

(#22469) HollyBoni: Nekem nem kellett :)

[ Szerkesztve ]

(#22468) Tikakukac válasza HollyBoni (#22464) üzenetére


Tikakukac
titán

Ismerős, csak tényleg ha már nagy nehezen kiizzadom a pénzt a gépre akkor lehetőleg minél kevesebbet akarok szívni, abból már elegem volt rendesen :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22469) HollyBoni válasza bobooo (#22465) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem kellenek új kextek meg semmi, csak simán letöltöm appstore-ból és felrakom?

(#22470) cimp válasza bobooo (#22467) üzenetére


cimp
senior tag

Na így is újraindul de felvettem kamerával. Az utolsó sor:
Starting Darvin x86_64

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#22471) bobooo válasza cimp (#22470) üzenetére


bobooo
addikt

Milyen géped van?

(#22472) RaZroX válasza Tikakukac (#22468) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát ha nekem elsőre felment a Mavericks (azt most ne nézzük, hogy az egyik telepítőm sz@r volt és azért nem ment) akkor te is bátran neki kezdhetsz egy CustoMac-el. Pedig az én gépem nagyon messze van attól :D

This is the way

(#22473) bobooo válasza cimp (#22470) üzenetére


bobooo
addikt

Bios/Uefi rendesen bevan állítva?

Ahogy böngészem a netet elég sok hibaforrása lehet. PL. : csináld újra a telepítőt...

[ Szerkesztve ]

(#22474) cimp válasza bobooo (#22471) üzenetére


cimp
senior tag

acer Aspire V3-772G
i7-4702MQ
NVIDIA GTX 760M
8GB DDR3
256 GB SSD + 1 TB HDD

Az UEFI-n nem nagyon tudok mit állítani. Csak kikapcsolni, vagy bekapcsolni. Bekapcsolva el se indul a telepítő.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#22475) bobooo válasza cimp (#22474) üzenetére


bobooo
addikt

AHCI bevan kapcsolva például?

Próbáld meg az integrált VGA-t bekacsolni Uefi-ben

[ Szerkesztve ]

(#22476) cimp válasza bobooo (#22475) üzenetére


cimp
senior tag

AHCI be van kapcsolva.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#22477) Tikakukac válasza RaZroX (#22472) üzenetére


Tikakukac
titán

Reméljük a legjobbakat :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22478) LógaGéza válasza cimp (#22474) üzenetére


LógaGéza
addikt

Dedikált VGA-t le tudod tiltani?

Tikakukac
A telepitési problémák nálam nagyrészt a "régi" VGAm miatt volt. A mostani SpeedStep probléma pedig az AppleCPUPM hibája. Most felrakom az Update-et, hátha frissült, és Sunshine lesz.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22479) cimp válasza LógaGéza (#22478) üzenetére


cimp
senior tag

Most túrom a netet, hogy van-e valami varázsszó a bios-ban amitől esetleg több mindenhez hozzá lehet férni. Mert az, hogy itt az egész UEFI annyi, hogy boot mode UEFI/legacy kikapcsolható meg vissza az egy kicsit kevésnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#22480) blokad


blokad
senior tag

Meglepően könnyen ment a mai update. Appstore és restart után csak a voodoohda-t kellett újratenni, érthető okokból. Piros pont

(#22481) LógaGéza válasza cimp (#22479) üzenetére


LógaGéza
addikt

Pedig a hibád egyértelműen arra vezethető vissza, hogy nem tud képet adni - átváltani a VESA driverről a "rendesre". -x GraphicsEnabler=No IGPEnabler=Yes és variációivalval próbálkozhatsz.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22482) bobooo válasza cimp (#22479) üzenetére


bobooo
addikt

BIOS legfrissebb?

(#22483) LógaGéza válasza blokad (#22480) üzenetére


LógaGéza
addikt

Eltudnád küldeni a /S*/L*/CoreServices/PlatformSupport.plist tartalmát?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22484) Tikakukac válasza LógaGéza (#22478) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát reméljük kircsi lesz, a kövi félévemet egy stabil és nyugodt géppel akarom lehúzni, szép új moncsival... Istenem milyen klafa lesz :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22485) RaZroX


RaZroX
addikt

Olyasmi amugy nincs folyamatban, hogy iOS-t portolnak Androidos vagy WP-s készülékre ?

This is the way

(#22486) Tikakukac válasza RaZroX (#22485) üzenetére


Tikakukac
titán

:DDD Hát az szerintem sohasem lesz, túl sok az egyedi kütyü a telóban. HD2-m volt, arra kb. minden felment kivéve az iOS-t, de az tényleg mágia :B :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22487) Xero válasza RaZroX (#22485) üzenetére


Xero
nagyúr

Az b*szna be. Az iOS platform pont azért jó, amiért Mac-ek is, csak még meg van fejelve egy piszkosul jó software üzlettel. Összhangban a teljes rendszer.

Ha portolódna is (nem sok akadályát látom igazán), akkor is a hajadra kenhetnéd.

Mondjuk Android futott anno a 3G-men. ;]

(#22488) kecsawi válasza blokad (#22480) üzenetére


kecsawi
senior tag

+1 :C

(#22489) cimp válasza LógaGéza (#22481) üzenetére


cimp
senior tag

És erre nincs valami kext?

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#22490) talamasca


talamasca
senior tag

10.9.1 update lement csont nélkül. Csak audio-t kellett újratenni.
Azért hiányzik az a teljes nyugalom, ahogyan az iMacen anno rátenyereltem az update-ekre... ;)

“Black as midnight on a moonless night.”

(#22491) RaZroX válasza Xero (#22487) üzenetére


RaZroX
addikt

Fujj :DDD Minek tetted fel azt a szutykot rá ? :D

This is the way

(#22492) Xero válasza RaZroX (#22491) üzenetére


Xero
nagyúr

Mert megtehettem. Ez még az Android hajnala volt, hajtott a kíváncsiság.

(#22493) RaZroX válasza Xero (#22492) üzenetére


RaZroX
addikt

Még régen sokkal jobban szerettem az Androidot, amikor kijött a 2.3
Mennyivel másabb volt még az egész :D

This is the way

(#22494) Xero válasza RaZroX (#22493) üzenetére


Xero
nagyúr

Mac-ek mellé, pláne úgy, hogy 2008 közepe óta iPhone az elsődleges telefonom, nekem sosem volt alternatíva. :N

(#22495) RaZroX válasza Xero (#22494) üzenetére


RaZroX
addikt

Nekem is az lenne, ha lenne rá keret :D

This is the way

(#22496) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Nekem is simán ment az update. Hang utána nem volt, de újra raktam. Az ugye nem gond, ha én az egész hóbelevancot újraraktam a multibeast-ből, amit a telepítés után feltettem?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22497) RaZroX válasza V.Stryker (#22496) üzenetére


RaZroX
addikt

Nem.

This is the way

(#22498) V.Stryker válasza RaZroX (#22497) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szuper. :)

Most épp azt nyomozom, hogy asszonypajti mondja,hogy a gyerekkel netes rádiót hallgattak és pár perc múlva sisteregni kezdett a hang. Majd youtube-ot hallgatott, az is pár perc múlva sisterget. Hát nekem most természtesen fél óra után se sistereg semmi... :W :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22499) RaZroX válasza V.Stryker (#22498) üzenetére


RaZroX
addikt

Online rádió-nál (iTunes-on) van olyan csatorna ahol néha nekem is sistereg néha de szerintem ez szolgáltatás probléma. A youtube fogalmam sincs mért sistereg neki. Próbáld meg, hogy a rendszerhangerőt csak 3/4-ig huzod fel, és a hangfaalakon veszed fel a hangerőt. Nekem pl 100%-on recseg, így meg nem :)
Mondjuk az én hangkártyám 2 különálló kext-el működik csak szóval lehet nem a legjobb példa :DDD

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#22500) LógaGéza válasza V.Stryker (#22498) üzenetére


LógaGéza
addikt

Napok óta szinte folyamatosan hallgatom a Petőfi Rádiót, semmi bajom nem volt sose vele.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.