Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) RaZroX válasza HollyBoni (#23750) üzenetére


RaZroX
addikt

Őszintén nem emlékszem. Elég rég volt már fent :D

This is the way

(#23752) blade1526


blade1526
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném tanácsotokat kérni, hogy milyen optimális konfigot vegyek ha Maverick-et szeretném minél simábban feltenni?! Mire figyeljek?
támpontok:
Gigabyte alaplap, max. Corei5. Ebből pontosan milyet?
Geforce videokártya, de milyet?
Hálókártya? Integrált legyen vagy van biztos PCI-os?

Köszi a javaslatokat előre is.

(#23753) McSzaby válasza blade1526 (#23752) üzenetére


McSzaby
őstag

Itt megtalálsz mindent.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#23754) cacater válasza blade1526 (#23752) üzenetére


cacater
csendes tag

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Main_Page

:)

itt is

[ Szerkesztve ]

(#23755) blade1526 válasza cacater (#23754) üzenetére


blade1526
csendes tag

Hát ezeket én is látom, csak konkrét saját tapasztalatokra lett volna szükségem, Ami biztos!

(#23756) Tikakukac válasza blade1526 (#23755) üzenetére


Tikakukac
titán

Biztos nincs.

Amit ott látsz az jó. Mind. Hogy ezeken felül neked mi és hogyan megy majd...kiderül.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23757) McSzaby válasza McSzaby (#23747) üzenetére


McSzaby
őstag

Na, PCIRootUID=1-el sikerült elindítanom a telepítést, fel is raktam rendben az os-t az ssd-re. Most ugyan ez a helyzet, mint amit leírtam annyi különbséggel, hogy ha beadom a PCIRootUID=1-t, akkor el se indul a telepítő további része ahol be kéne fejezni mindent.

Valaki tudna segíteni?? npci flaget is használtam...

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#23758) cacater válasza blade1526 (#23752) üzenetére


cacater
csendes tag

Konkrét konfig

ga z77-ds3h deszka
3770 proci
2*4 gb 1600-as ram
ssd vagy hdd nekem 120gb vertex 3 3tb Toshiba
USB bill. usb egér
erre a konfigra simán felmegy a MAWERICK retailal telepítővel usb-ről vagy hdd-ről

Én még 1 780 gtx oc WF3 3gb videokártyát is tettem bele amivel 1 kicsit kinlódtam mivel 1 két progi nem akart megfelelően futni ill. nem is indult.

Ez megoldódott a 10.9.2 frissítésekor ill. a legújabb WEBdriver telepítésével.

A frissítések az APPstoréból simán .

sok sikert :)

[ Szerkesztve ]

(#23759) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Most viszont észrevettem egy érdekes dolgot. Eddig photoshop-ban és VLC-ben filmlejátszáskor néha teljesen random helyeken, több villogó piros pixel jelenik meg. Ez mitől lehet? Kext okozhat ilyet?

(#23760) HollyBoni válasza HollyBoni (#23759) üzenetére


HollyBoni
veterán

Csak a sötét részeken jelentkezik. Tegnap frissítettem, új kext-et használok VGA-hoz, Windowson semmi probléma. :F

60Hz-re állítódott, visszaállítottam 50-re, most jó. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23761) blade1526 válasza cacater (#23758) üzenetére


blade1526
csendes tag

Köszi szépen

(#23762) Lazika válasza cacater (#23758) üzenetére


Lazika
senior tag

Mavericks! :DD Ha már ennyire kiemelted :D :R

[ Szerkesztve ]

(#23763) McSzaby


McSzaby
őstag

Ti egyébként milyen kext-t használtok HD 4000-hez?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#23764) cacater válasza Lazika (#23762) üzenetére


cacater
csendes tag

nem hiszem ,hogy ezen múlik

(#23765) cacater válasza McSzaby (#23763) üzenetére


cacater
csendes tag

alapból támogatja az osx

(#23766) McSzaby válasza cacater (#23765) üzenetére


McSzaby
őstag

Két problémám is akadt, ami komoly. Egyrészt Realtek 8139-s LAN karira sehogy sem tudok netet varázsolni. Ehhez tudtok valami segítséget adni? A másik az, hogy a System Pref.-ben, amikor rákattintok a Network fülre, hogy beállítsam az interface-t, akkor totál befagy az a menüpont, de csak az. Ez mi? :F

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#23767) weinmaker


weinmaker
őstag

Kérdeztem már korábban, de nem kaptam választ, hogy mi van akkor, ha megveszek egy olyan alkalmazást ios-ra ami létezik osx-en is. Vagyis akkor arra is letölthető, vagy ott újra fizetni kell érte?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23768) HollyBoni válasza McSzaby (#23766) üzenetére


HollyBoni
veterán

Raktál fel hozzá bármilyen kextet mondjuk multibeast-ből?

[ Szerkesztve ]

(#23769) HollyBoni válasza HollyBoni (#23760) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mégsem oldódott meg a dolog, ha átállítom a hertz-et akkor elmúlik egy időre, továbbra is várom a tippeket. :((

(#23770) McSzaby válasza HollyBoni (#23768) üzenetére


McSzaby
őstag

Igen, raktam. De sok felet kipróbáltam es nem vált be egyik se. Multibeast alol az egyetlent raktam fel amihez a Realtek volt írva. Hanggal ugyan ez... realtek alc269.. ML-re találtam sok megoldást de Mavericksre nem....

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#23771) Lazika válasza McSzaby (#23763) üzenetére


Lazika
senior tag

Ezt Próbáltad már? Hátha.

[ Szerkesztve ]

(#23772) McSzaby válasza Lazika (#23771) üzenetére


McSzaby
őstag

Néztem már köszi, de igazából netet kéne varázsolnom, az a fontosabb, illetve hangot. :)

PCIRootUID boot flag befolyásolhatja, hogy működik-e egy kext vagy sem?

Jelenleg működik a touchpad,billzet,felbontásom is oké, bár vannak bugok launchpadnál, illetve elég gyors a rendszer. DE nem működik a hang,net,kamera (ez nem is fog, ennek már utánanéztem),mikrofon, wifi. Wifi nem is fog, amíg ki nem cserélem, de ez sem érdekes. Bárhogy, akár külső usb-s módszerrel, de kéne net rá és hang. :)

Kextek installálásra pedig Kext Wizardot használtam.

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#23773) HollyBoni válasza McSzaby (#23772) üzenetére


HollyBoni
veterán

Milyen bugok vannak launchpadnál?

(#23774) McSzaby válasza HollyBoni (#23773) üzenetére


McSzaby
őstag

Nem szépen és simán jön be mint bármilyen program induláskor, hanem szétcsúszkál és villog megnyitáskor, amikor bejön, illetve a menüpontok bejönnek onnan már oké, de addig remeg,csúszkál, stb. De ez a legkevésbé érdekel egyenlőre . :DDD Most túrom a tonymac fórumot mi lenne megoldás a hangra és a netre...

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#23775) HollyBoni válasza McSzaby (#23774) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor VGA-hoz is kell kext, nincs QE/CI. Így számomra kb használhatatlan volt a rendszer.

(#23776) McSzaby válasza HollyBoni (#23775) üzenetére


McSzaby
őstag

Igen, egyetértek. De rendesen még a billzetet is úgy kellett hegeszteni, hogy működjön. Szóval lehet feladom, de egy clean reinstallt még kipróbálok, hátha...

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#23777) HollyBoni válasza McSzaby (#23776) üzenetére


HollyBoni
veterán

És a billzettel mi a baj? Első hsz megvolt?

(#23778) McSzaby válasza HollyBoni (#23777) üzenetére


McSzaby
őstag

Nem, nem az volt a baj. Full nem működött. Kellett USB és PS/2 kext-t raknom és akkor ment. De azért durva, hogy még egy beépített bilzetet se tud felismerni... és akkor az emberek még a linuxot szidják. 4 féle hardverre könnyebb szoftvert tervezni, mint 40000-re. :F :F

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#23779) HollyBoni válasza McSzaby (#23778) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én egyátalán nem lepődök meg hogy csomó probléma van egy olyan rendszerrel amit nem olyan gépre raksz mint amire tervezték. Örülök hogy egyátalán fel lehet rakni valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#23780) Tikakukac válasza McSzaby (#23778) üzenetére


Tikakukac
titán

Bár először kérdeznél, mint utólag...

Ha nem totál inkompatibilis dolgokkal akarnál rendszert rakni, akkor még haladnál is, így szavad nem lehet, sokkal több cuccod támogatott így is, mint alapból lenne.
Nekem a Dell moncsim kártyaolvasója és a Lenovo billzetem komplett multimédiás panelje is megy, sőt, a HP nyomtatómat is egyből felrakta, és jobb, mint Win alatt.

Erről ennyit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23781) weinmaker


weinmaker
őstag

Skacok, erre valaki?
"Kérdeztem már korábban, de nem kaptam választ, hogy mi van akkor, ha megveszek egy olyan alkalmazást ios-ra ami létezik osx-en is. Vagyis akkor arra is letölthető, vagy ott újra fizetni kell érte?"

Vagy senki nem vett még legális progit? :D

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23782) McSzaby válasza Tikakukac (#23780) üzenetére


McSzaby
őstag

Utánajártam mindennek. Elvileg kellett volna működnie. Hang megy is. Márcsak a net van vissza.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#23783) Tikakukac válasza McSzaby (#23782) üzenetére


Tikakukac
titán

Már a PS2-es billnél vontam a szemöldökömet, tehát ha ilyen szinten vársz egyszerű megoldást, akkor az felejtő. Ha ilyeneket akarsz akkor melós lesz, ez van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23784) McSzaby válasza Tikakukac (#23783) üzenetére


McSzaby
őstag

Lényegtelen, ennek így semmi értelmme. Marad a linux.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#23785) xedos válasza weinmaker (#23781) üzenetére


xedos
addikt

Ha jól tudom teljesen külön van, más az ára is!
Az egyik az iTunes Store-ban van, a másik az App Store-ban.

(#23786) weinmaker válasza xedos (#23785) üzenetére


weinmaker
őstag

Nagyjából hasonló válaszra számítottam, de nem voltam biztos benne.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23787) HollyBoni


HollyBoni
veterán

10.9.2-re frissítés után a képnézegető befagy ha bele akarok nagyítani a képbe, vagy átméretezni a képet. Másnak is ilyen vagy csak nekem? :F

[ Szerkesztve ]

(#23788) HollyBoni válasza HollyBoni (#23787) üzenetére


HollyBoni
veterán

Minden baja van a képnézegetőnek, más hibák is vannak, szerintem ez az új VGA kext lesz. :((

(#23789) Nkboy válasza HollyBoni (#23788) üzenetére


Nkboy
senior tag

De, legalább Neked elindult frissítés után. Nekem nem jött össze. :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#23790) RaZroX válasza HollyBoni (#23788) üzenetére


RaZroX
addikt

lehet mégsem rakom fel a 10.9.2-t :DDD Bár mondjuk kéne, hogy tudja Tomb Raider-ezni.

This is the way

(#23791) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Nekem gyorsabb meg minden, hang nem működött, multibeast-ből felraktam és minden okés. VGA kext-et megint felraktam, Mavericks-en és 10.9.1-en működött, itt nem. Felraktam most egy másik kextet ezzel megy rendesen QE/CI, de néha videókon képeken random villogó piros pixelek jelennek meg sötét részeken.

Ez szar kext lesz, magával a frissítéssel minden okés.

[ Szerkesztve ]

(#23792) Máté94 válasza HollyBoni (#23791) üzenetére


Máté94
addikt

Egyszerűbb volna megszabadulni attól a kártyától, egy nem natívan támogatottól ne várd, hogy viszonylag normálisan menjen.

GT610 már 10 alatt is. :DDD

(#23793) HollyBoni válasza Máté94 (#23792) üzenetére


HollyBoni
veterán

Eddig teljesen normálisan ment minden gond nélkül.

(#23794) RaZroX válasza HollyBoni (#23793) üzenetére


RaZroX
addikt

Ettől függetlenül tényleg jobban jársz egy natívan támogatott kártyával. Nekem pl a 9600GS-el semmi dolgom nincs. Már a telepítőben is fullosan működik. Az mondjuk más kérdés, hogy harmat gyenge kártya, de tervezem lecserélni egy GT640-re.

This is the way

(#23795) McSzaby


McSzaby
őstag

Egyébként sikerült beizzítanom a mac-t, de egyszerűen nem értem mit szeretnek benne az emberek. (Hackliről beszélünk..) Tudom, ízlések és pofonok, de nem látom mi olyan különleges tulajdonsága van a szépségen kívül, amiért többre lehet tartani, mint egy Linuxot, vagy akár a windowst. Most megfelelően működik, de ennyi konfigolás után nem érzem stabilnak sem. Aztán lehet meglepne a stabilitása, ki tudja, de ez nem fog kiderülni, mert nekem rettenetesen nagy csalódás a harapott alma. Adtam ennek is egy esélyt. :)

Ne értsétek félre, nem támadni akartam, örülök, hogy ezzel is megismerkedtem és köszönöm a segítségeket, de McSzaby most jobbra el. :) :C

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#23796) HollyBoni válasza McSzaby (#23795) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nálam gyorsabb mint a Windows, SOKKAL stabilabb, jobban tetszik a kezelhetősége. A windowst 3 hónaponta legyalulom és újrarakom, állandóan hibák mindenhol, legutóbbi OSX-em majdnem 1 évig ment hibátlanul, lassulás nélkül. Csak azért raktam újra mert kijött a mavericks. De ez van, mindenkinek más tetszik.

(#23794) RaZroX : Az 5450-em is nagyon messze van az erőstől, de amint írtam eddig tökéletesen működött, csak egy kext-et kellett felraknom. A telepítőben nálam is fullosan működött, már amennyire ki lehetett használni. Pár program amit win-en is futtattam és erősen használja a GPU-t itt is ugyanolyan gyors volt, sőt legtöbbször még gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#23797) McSzaby válasza HollyBoni (#23796) üzenetére


McSzaby
őstag

Jah, hát a windowsnál még mindig jobb, de sajnos azt meg muszáj hasnálni Fifa végett...

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#23798) RaZroX válasza McSzaby (#23795) üzenetére


RaZroX
addikt

A Mac-nek pont az a lényege, hogy megveszed és használod. Nem kell vele semmit sem barmolnod, teljesen rendben működik stabil szépen és gyorsan. Na most ez a része egy olyan hacklinál ami nem OOB támogatott kapásból elveszik, mert bénázni kell vele, hogy minden működjön.

Nevetni fogsz, de nálam az OSX volt fent egyhuzamban a legtovább. Win-nél le sem tud telni a 30 nap, mert újra kell tennem , mert a gépet szinte mindenre használom és kb belehal a rendszer. Az OSX meg sem érzi..
Pl windows 7 alatt nálam 2-3 napot bír alvással a gép, a 4. napon már teljesen belassul a rendszer és kell neki egy resi (márha működik az alvás, utobbi időkben a win 7 nálam alvás után meghal..). Most pl kb egy hete használom az OS X-et kikapcs nélkül, csak alvással és semmi röccenés.

Minden esetre nem akarlak rábeszélni, csak a saját tapasztalatomat írtam le.

This is the way

(#23799) Nova96


Nova96
őstag

Vagy én vagyok a béna, hogy rossz helyen nézem az alkatrészeket, de mac mini-t össze rakni alig éri meg. Van a kettő között 10e vagy csak béna vagyok. :B
Nem lehet valami értelmesebb áron összerakni olcsó hacklit? A linkeket nézegetem köszönöm, nem kell még 1x bemutatni, hogy ott van. :B

(#23800) RaZroX válasza Nova96 (#23799) üzenetére


RaZroX
addikt

Nem kell feltétlen azokat a hardvereket használni. Vannak olcsóbb lapok és procik amik sokat dobnak az áron. Illetve ha nem játszol vagy tervezel 3D-ben, akkor egy GT620 bőven elég lesz.

[ Szerkesztve ]

This is the way

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.