Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) weinmaker válasza ThuG4LifE (#23600) üzenetére


weinmaker
őstag

Ja úgy könnyű :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23602) cildren válasza weinmaker (#23601) üzenetére


cildren
tag

Google: export firefox bookmarks

(#23603) weinmaker válasza cildren (#23602) üzenetére


weinmaker
őstag

win alatt nem gáz, mert arra ott van a mozbackup, ami tökéletes, de az ugye nincs osx-en. ;)
Ráadásul ezzel csak a könyvjelzők jönnének, de nekem kellenek a jelszavak is . ;)

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23604) ThuG4LifE válasza weinmaker (#23603) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Kézzel szépen beírod őket. :P

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#23605) Tikakukac


Tikakukac
titán

Csak egy jobb szériám volt, resire és alvásra ugyanúgy tud fekete képernyőt dobni, aztán ha visszaaltatom és újra előhozom akkor az esetek többségében jó.

Tényleg érdekes, mert ennél kompatibilisebb hardvert már keresni is nehéz lenne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23606) Lanash válasza Tikakukac (#23605) üzenetére


Lanash
aktív tag

Macbook Air -nél is vannak gondok az altatás/felébresztéssel. Lehet, hogy OS hiba. Várd meg a 10.9.2 hátha az javít a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

(#23607) Tikakukac válasza Lanash (#23606) üzenetére


Tikakukac
titán

Gyanús, hogy a 10.9.1 miatt van, mert ezen kívül flott minden. Ha bejött akkor onnantól már nincs gond, igazándiból a procit is cserélhetném i3-ra, mert szinte 10%-ot sem tudok sima használattal kihozni a gépből.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23608) cacater


cacater
csendes tag

Sziasztok !

Egy kis segítség elkellne A kérdésem a következő . Van e valakinek OSX alatt 780 gtx oc 3gb videokártyája ?
Sajna az enyém nem igazán akar pöpecül menni 10.9.1 alatt. Valaki aki megfelelő tudással rendelkezik attól nagyon szívesen venném a tanácsot ,hogy hogyan mit.

A konfig ga Z77 - ds3h
3770
2*4 giga ram
120 ssd
3tb hdd
2tb hdd
USB bill és egér
alaplapi hang

Nagyon köszi előre is.

Üdv Nektek

:R

[ Szerkesztve ]

(#23610) Tikakukac válasza Máté94 (#23609) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehet átrakom a ramokat a másik 2 slotba, lehet ebben van a titok. Bár fel nem fogom miért. De kiderül marha gyorsan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23611) Tikakukac válasza Tikakukac (#23610) üzenetére


Tikakukac
titán

Amúgy ram és tápra gyanakodnak többen is, csak az a baj, hogy ez kijött volna akkor a 3-4 napnyi tömény stress teszten is win alatt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23612) weinmaker


weinmaker
őstag

firefox profil átvitelte továbbra se senki?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23613) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ha esetleg valakinek hasonló gondja lenne, a majdnem tuti megoldás: multibeast--»újrahúzni a kijelzővel kapcsolatos dolgokat, 1080p-t graphics enable és hasonlók. Így most már restartokba sohasem feketézik, és alvóból is mindig visszajön. Már csak egyetlen gondja, hogy a keményen flesselt oldalt néha így refreshelni kell, mert omlanak a flashek, de ez is 5/1 alvásból jön elő. Szóval úgy közel 100%-os a rendszer. Alakul :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23614) Máté94 válasza Tikakukac (#23613) üzenetére


Máté94
addikt

Az"igazin" is van ilyen hiba, tessék csak utána nézni. :DDD

(#23615) Tikakukac válasza Máté94 (#23614) üzenetére


Tikakukac
titán

Elég baj az nekik... Na mindegy, most már tényleg okés akkor minden, egeret kell még piszkálni a plusz 2 gomb miatt, meg kicsit szenvedek a dropbox miatt ami 2 fájlt már 3 napja szinkronizál és nem bírom megoldani, de ez inkább a dropbox sara lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23616) weinmaker válasza Tikakukac (#23613) üzenetére


weinmaker
őstag

Én még mindig nem tudtam összehozni a vga-t. Lehet, hogy ki kellene próbálnom a multibeastet a clover helyett? Sajnos lógaGéza mester eltünt, pedig olyan volt mint obi vannak luke (az utolsó remény). :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23617) ThuG4LifE válasza cacater (#23608) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

GK110 vagy GK110B (újabb verzió)? Valószínűleg a B verzió van neked, itt egy megoldás rá: [link] (Ahogy a leírás elején is hangsúlyozza: csak saját felelősségre!)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#23618) HollyBoni


HollyBoni
veterán

OSX-en nem lehet valahogy megoldani ha benyomom a görgőt, tudjak görgetés helyett le, fel, oldalra menni egy lapon mint Windowsnál?

(#23619) Tikakukac válasza HollyBoni (#23618) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennél engem jobban idegesít a linkek feletti belassulás. Már fáj a csuklóm.... :U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23620) Tikakukac válasza Tikakukac (#23619) üzenetére


Tikakukac
titán

Megoldva egy tök alap progival, pite az egész, lapozni is tudok előre és hátra. Lassan összeáll.

De a fekete képernyős dolog az még mindig random, fel nem fogom mitől haldoklik el.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23621) xedos válasza HollyBoni (#23618) üzenetére


xedos
addikt

Apple egér alapból ilyen....

(#23622) weinmaker válasza Tikakukac (#23620) üzenetére


weinmaker
őstag

Irigyellek, hogy így összejött, én most épp azon gondolkodom, hogy feladom a projektet. Egyszerűen nem ér ennyi kínlódást, meg energiát, mint amit eddig belefektettem. Egyedül nem tudtam megoldani, hozzáértő segítséget meg nem nagyon kaptam, így marad a win.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23623) Tikakukac válasza weinmaker (#23622) üzenetére


Tikakukac
titán

De most neked nem valami AMD karit kéne behegeszteni?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23624) weinmaker válasza Tikakukac (#23623) üzenetére


weinmaker
őstag

De azt. Egy radeon 6470m 512Mb. Én már addig eljutottam, hogy külső monitoron volt kép (bár a felbontás nem volt 100%), de élvezhető volt, és gyors. De a noti saját lcd-n nem volt kép. Vagy ha azon volt, akkor a külsőn nem volt semmi, és hibásan ismerte fel a kártyát valami 3mb ram-al, és irtózat lassú lett az egész.

Amennyit utána olvastam, annyi idő alatt a háború és békét is kétszer kivégeztem volna.

Ez is csak úgy működött, hogy dulifi config.plist fájlát bemásoltam, ami elég gyány megoldaás, mert más volt abban, és más volt az smbios-ban, de legalább működött valamennyire. Végül is a wifin kívül ment minden.

Már kiolvastattam mindennel mindent, atipersonality meg anyámtyúkja, meg volt vendorid, produczis, meg amit akarsz, de nem tudtam összehozni. Mára aztán addig matattam, hogy már be sem jön, és újra kéne rakni. Picit belefáradtam ebbe a kínlódásba, pedig direkt emiatt vettem ezt a sz@r notbookot, hogy majd ezen jól fog menni, de csak a szívás van vele. (persze simán benne van, hogy én vagyok a balf@sz) :W

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23625) szuszinho válasza weinmaker (#23624) üzenetére


szuszinho
őstag

Pont OSX miatt? Nem úgy van, hogy ezt nem szereti?

(#23626) weinmaker válasza szuszinho (#23625) üzenetére


weinmaker
őstag

? Mielőtt vettem a notit direkt kinéztem a youtube-om, meg a külföldi fórumokon, hogy mennyi telepítési leírás van rá, meg működik. Az volt a terv, hogy eleinte dualboot lesz win-el, aztán ha tetszik, akkor átállok osx-re, max virtuális gépre tezsek wint. Sajnos nem nyert egyelőre a dolog. Persze mára már tudom, hogy sokan beszívtak ezzel a vga-val szerelt notikkal, de sokan meg is oldották, amihez az én tudásom kevés. Ez van.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23627) Tikakukac válasza weinmaker (#23624) üzenetére


Tikakukac
titán

Notin már a win is szívás, sajnos van benne bőven ismeretem, OSX meg látod, még a gyárin is néha behal, válogatott hardveren is akár.

Necces, én nekifutnék egy idő múlva megint tiszta fejjel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23628) weinmaker válasza Tikakukac (#23627) üzenetére


weinmaker
őstag

Semmi baj a notin a winnel, évek óta használom, minden féle baj nélkül tökéletesen, ugyanígy a linuxot is. Már nincs is asztali gép itthon csak a 3 noti ( 1 win, 2 linux). Nem gondoltam volna, hogy ekkora nehézségbe fog ütközni a dolog, de talán majd újra nekifutok.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23629) Tikakukac válasza weinmaker (#23628) üzenetére


Tikakukac
titán

Hatalmas gondok vannak winnel, csak mivel nincs más értelmes alternatíva, így ezt kellett szeretni :B Olyan 30-40 gép között vagyok havi szinten szerintem, és mocskos nagy gondok vannak a win körül, csak ezt már mindenki lenyeli, megszokta. Érdemes megnézni egy monitorozóval egy OSX és egy win alatt mit csinálnak a gépek. 1 órát én csak a tevékenységfigyelőt sasoltam, hogy ilyen nincs bakker.
Linux sem rossz dolog, de a mai modernebb gépeknél akkora már az akksi idő nyesés egy win7-el is, hogy ihaj, Linux alá meg messze nincsenek meg ezek a power managementes funkciók, a többiről nem is beszélve. Ez a baj :U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23630) weinmaker válasza Tikakukac (#23629) üzenetére


weinmaker
őstag

Lehet, viszont mindkettő működik :) Tudom vegyek mac-et :DD

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23631) Tikakukac válasza weinmaker (#23630) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem feltétlen, notiból nehezen tudnám eladni a gépeimet.

Viszont az nem működés amit a win művel. Könnyeimmel küszködök ha látom milyen szépen megy az OSX ram felhasználása és proci elosztása. És ez sajnos már régóta így van, csak azonos hardveren most vert pofán az érzés...

A ledöbbenés az, hgoy 3 win7 megy virtualban, közben ezer hülyeség pörgetve és nincs 50%-os prociterhelés peakben sem nagyon. Igaz elég erős lett így húzva a proci meg az SSD is szárnyal már, de nevetséges, hogy itt már hugyozza magát össze a win.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23632) weinmaker válasza Tikakukac (#23631) üzenetére


weinmaker
őstag

Ez igaz, ezt korábban írtam is, hogy ezen én is ledöbbentem. Özön cucc megnyitva, és ment mint a villám.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23633) HollyBoni válasza xedos (#23621) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ezzel most nem sokat segítettél... :N

(#23634) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne még a kérdésem, hogy van esetleg olyan SSD ami nem OSX kompatibilis?

(#23635) Máté94 válasza lama_lamm (#23634) üzenetére


Máté94
addikt

Hülye a kérdés.

(#23636) Tikakukac


Tikakukac
titán

Nos, mától FusionDrive-al toljuk, meglátjuk mit hoz. Egyszerűen túl sok volt az ide-oda kötögetés, szóval összefésültem őket :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23637) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Az utorrent Mavericks-en 15% CPU-t használ, ez másnak is ilyen? Kicsit magasnak tűnik ahhoz képest mit csinál.

(#23638) glockadam válasza weinmaker (#23624) üzenetére


glockadam
csendes tag

Milyen laptop pontosan? Hátha tudok segíteni. A saját konfigom sem egy problémamentes eset, de eddig minden fő verziót sikerült felrakni úgy hogy működjenek a dolgok. :D

(#23639) glockadam válasza cacater (#23608) üzenetére


glockadam
csendes tag

Mi a probléma vele? Én most oldottam meg nemrég a saját GTX760-ommal az enyémet 10.8.5 nél.

(#23640) cacater válasza glockadam (#23639) üzenetére


cacater
csendes tag

Szia !

Kilép egyes programokból ill. el sem indul.
kilép képnézegető egy pill megjeleníti utána már azt sem.
Pacifist váratlanul kilép üzenet
Transmit váratlanul kilép üzenet

Cinebench lefut rendesen
gegbench http://browser.primatelabs.com/geekbench2/2426095
luxMark el sem indul.

Tudom ,hogy van rá már megoldás ,de az angolom nulla és a webfordító számomra nem egyértelmű.

Köszi ,hogy segíteni próbálsz

üdv
ui . ÉN 10.9.1-et használok

[ Szerkesztve ]

(#23641) weinmaker válasza glockadam (#23638) üzenetére


weinmaker
őstag

HP Probook 6560b, Core i5-2520M HM65 Sandy Bridge, 4Gb Ram, 500Gb Hdd dual boot (win 8.1, mavericks), Radeon HD 6470M VGA 512Mb Ram, Samsung 156KT02-301 [15.6" LCD] 1600x900, ATI Radeon HDMI @ AMD hang, Intel(R) 82579LM lan, Broadcom 802.11n wifi

Mindenről van infóm. :D

Megvolt már az atipersonality, és ioreg kiolvasás is, amit akarsz. :)

Dulifinek volt teljesen ugyanilyen gondja, egy másik laptopon, neki sikerült megoldani.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23642) weinmaker válasza glockadam (#23638) üzenetére


weinmaker
őstag

Bocs, kétszer ment el.

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23643) iamsawyer


iamsawyer
csendes tag

Meglehet azt valahogy oldani, hogy telepítésnél ne kelljen leformázni az egész hdd-t? 1Tb-os és most nincs kedvem mindent lementeni. Létrehozni neki egy partíciót meg nem enged vagyis enged csak akkor minden oda mert lát egy 160Gb-os particiót és egy 8xx-ast holott 4 van vagyis 4nek kellene lennie! Ötlet? Win alatt lehetne létrehozni olyan partíciót amit az OSX telepítője lát?

[ Szerkesztve ]

Beton ízű reggel, álom ízű hajnal, szürke esőcseppek, koszos szárnyú angyal...

(#23644) xedos válasza iamsawyer (#23643) üzenetére


xedos
addikt

Szerintem telepítés úgy kezdődik, hogy nem mbr a winyó butja, hanem mac-es.(guid partition table).. ilyet formázás nélkül nem tudsz csinálni!

[ Szerkesztve ]

(#23645) iamsawyer válasza xedos (#23644) üzenetére


iamsawyer
csendes tag

Na akkor kezdhetem a takarítást magyarul. :D

Beton ízű reggel, álom ízű hajnal, szürke esőcseppek, koszos szárnyú angyal...

(#23646) iamsawyer válasza iamsawyer (#23645) üzenetére


iamsawyer
csendes tag

Szuper! Felraktam erre nincs kep a notebookon! Sot az eger sem mukodik! Kepre valami megoldas?

Beton ízű reggel, álom ízű hajnal, szürke esőcseppek, koszos szárnyú angyal...

(#23647) #68216320 válasza xedos (#23644) üzenetére


#68216320
törölt tag

Lehet MBR a boot record csak akkor a telepítőt kell megkutyulni picit. Én win és linux mellé tettem fel mbr-es partíciókra. [link]

Linux-al lehet kényelmesen kezelni a partíciók méretét is. Én egy ubuntu telepítővel szoktam a partíciók méretét változtatni.

(#23648) HollyBoni


HollyBoni
veterán

PC-n OSX-el lehet valahogy Magic mouse-ot használni?

(#23649) ThuG4LifE válasza HollyBoni (#23648) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Persze, kompatibilis bluetooth adapterrel.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#23650) #68216320


#68216320
törölt tag

Fura módon a HD3000-el nem megy a Cinebench 10.9.1-en. Mi lehet a gondja az OpenGL-el?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.