Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) Lazika


Lazika
senior tag

Hali!

Valak tud abban segíteni,hogy tudnám működésre bírni a procim turbóját. Csak akkor hajlandó feljebb kúszni,ha biosban az EIST-et kikapcsolom,de akkor is leragad 3,34-nél 3,6 helyett. Ssd-t és dsdt is próbáltam, nem sok sikerrel. Köszi!

(#22302) Tikakukac válasza RaZroX (#22300) üzenetére


Tikakukac
titán

Windows alatt ott akkor valami disznóság van, ekkora difinek nem szabad lennie osx ide vagy oda. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22303) LógaGéza válasza Lazika (#22301) üzenetére


LógaGéza
addikt

Chameleon alapú Bootloader alatt vagy?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22304) Lazika válasza LógaGéza (#22303) üzenetére


Lazika
senior tag

Igen, a legfrissebbet használom.

(#22305) LógaGéza válasza Lazika (#22304) üzenetére


LógaGéza
addikt

Akkor sajnos nem tudok segíteni. Clovernél van egy Turbo funkció, nekem azzal megy, de szerintem ez nincs Chameleonnál...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22306) Lazika válasza LógaGéza (#22305) üzenetére


Lazika
senior tag

Esetleg egy clover telepítési leirást tudnál linkelni? Eddig nem igen találtam! Köszi!

(#22307) LógaGéza válasza Lazika (#22306) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem volt minimum egy jó napos program mire megértettem nagyjából mi/miért/merre, és még mindig vannak fehér foltok...
Kezdetnek jó ez: [link]. Itt megtalálsz mindent egy alap telepitéshez - ha szerencséd van, akkor az Installer lefutása után még el is fog indulni a gép :D

További tanulmányozásra: [link] és [link]

Nem tudom milyen géped van, keress rá az alaplap tipusod + Clover EFI szavakra Googleban, hátha van kész config, amiből legalább el tudsz indulni.

Javaslom, hogy csinálj egy Chameleonos Pendriveot, és másold rá a mostani /Extra mappádat, ha nem sikerülne elsőre, akkor még mindig tudj bootolni.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22308) Lazika válasza LógaGéza (#22307) üzenetére


Lazika
senior tag

Köszönöm, ezt én is megtaláltam anno, csak elég magas nekem :D Azt hittem van valami egyszerűbb leirás. A konfigom az adatlapomon megtalálod. Már csomószor próbáltam,de no luck.

(#22309) LógaGéza válasza Lazika (#22308) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mennie kellene pedig mindenféleképp. Hol akadtál el, mi volt a hiba?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22310) Lazika válasza LógaGéza (#22309) üzenetére


Lazika
senior tag

Bocsi, lehet félre érthető voltam, a turbóval kapcsolatban értettem,hogy nem sikerül megcisnálni,hogy menjen.

(#22311) LógaGéza válasza Lazika (#22310) üzenetére


LógaGéza
addikt

config.plist-be:

<key>CPU</key>
<dict>
<key>Turbo</key>
<string>Yes</string>
</dict>

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22312) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!
Újra neki futottam a virtualboxbavaló osx telepítésbe és ez jön be ide kell írnom vmi kódot?csak mert ha klikkelek vagy bármit is csinálok rögtön lefagy és még ez jön be ha ki veszem a pipát az efiből Ilyenkor csak fut és nem csinál semmit se miért van ez ? légyszíves vki segítsen.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Balázs

(#22313) Lazika válasza LógaGéza (#22311) üzenetére


Lazika
senior tag

Köszi,de így se megy feljebb 3,4-nél. bár ilyenkor mind a 4 mag annyin megy. 3,6-on meg kettő megy csak.

(#22314) LógaGéza válasza Lazika (#22313) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ugye tudod hogy működik a Turbo? :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22315) Lazika válasza LógaGéza (#22314) üzenetére


Lazika
senior tag

Igen,de a maxot még soha nem érte el.

(#22316) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

sziasztok,
már régóta foglalkozom a gondolattal milyen lehet az os x és kérdezlek benneteket vajon lehetséges e ezzel a laptoppal, hogy megfelelően működjön:

alaplap: HP 179B
alaplapi lapkakészlet: intel panther point QM77, intel ivy bridge
ram: SK Hynix DDR3 sdram 4GB 1600MHz
cpu: intel core i5-3320m
vga: integrált Intel HD graphics 4000 (Ivy bridge-MB GT2)
hangkártya: IDT 92HD81B1X@Intel Panther Point PCH - High Definition Audio
IDE vezérlő: Intel 7 Series Chipset Family SATA AHCI Controller
IDE vezérlő: JMicron PCIe SD Host Controller
hdd: SATA-II, 7200RPM Seagate
optikai meghajtó: HP DVDRAM gt50n

(#22317) LógaGéza válasza Ice&Lime (#22316) üzenetére


LógaGéza
addikt

LAN kártya?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22318) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#22316) üzenetére


Ice&Lime
veterán

lan: intel 82579LM gigabit network connection
wifi: intel centrino ultimate-N 6300 agn
usb2: intel panther point pch - usb 2.0 ehci controller 1, 2
usb3: intel panther point pch - usb 3.0 xhci controller

jó hogy szólsz, lemaradt.

[ Szerkesztve ]

(#22319) RaZroX válasza Tikakukac (#22302) üzenetére


RaZroX
addikt

Igen ez elég valószínű. De túl sok disznóság van Win alatt, emiatt is tértem át OS X-re.

This is the way

(#22320) Ice&Lime válasza LógaGéza (#22317) üzenetére


Ice&Lime
veterán

lehetséges?

(#22321) Tikakukac válasza RaZroX (#22319) üzenetére


Tikakukac
titán

A felületen kívül nekem kb. jó, nincs vele bajom. Viszont most kicsit ki lett a hócipő, Isten adja menjen el a noti holnapután és akkor megyünk shoppingolni ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22322) RaZroX válasza Tikakukac (#22321) üzenetére


RaZroX
addikt

Hajrá :D Nekem most csak egy USB-s hangkari kell majd hogy jo legyen a miki, azt akkor egyenlőre hagyom is így.

This is the way

(#22323) Tikakukac válasza RaZroX (#22322) üzenetére


Tikakukac
titán

Alaplap bajban vagyok, nem tudom mennyire kéne nekem egyből egy olyan lap ami kihúzza a kövi 3 évet tutira. De még átálmodjuk, karácsony előtt bazinagy hajtás van, ünnepek között kajálás közben kialakítom a végleges rendszert :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22324) RaZroX válasza Tikakukac (#22323) üzenetére


RaZroX
addikt

Én is úgy vagyok vele, hogy már egyszer pénzt adok rá ki akkor az legyen olyan is és tartson ki sokáig. De rájöttem, hogy most munka mellett elég kevés időm van, így nem játszom semmivel tehát nem is kell erős gép. Játékon kívűl meg mindenre elég a jelenlegi gépem is. Majd szépen lassan összegyűjtök rá :D

This is the way

(#22325) RaZroX


RaZroX
addikt

Az mi, hogy OOB működik a sleep ? :Y Eddig ki se próbáltam, ma reggel arra keltem, hogy miután bezártam a Wake Up Time-ot és visszafeküdtem aludni, rá egy órával elaludt a gép.

Se DSDT, se sleep enabler.. semmit nem tettem hozzá fel. ML alatt csak Sleep Enabler-rel működött a sleep, de csak manuálisan, tehát magától nem tudott elaludni, csak ha én kattintottam rá hogy aludjon el.

:C

This is the way

(#22326) LógaGéza válasza RaZroX (#22325) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem is ment OOB - csak néha nem kel fel :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22327) RaZroX válasza LógaGéza (#22326) üzenetére


RaZroX
addikt

De ez a gép nem Hacklira lett összeállítva véletlen sem :D

Vagy is hát gondolom az IBM nem erre tervezte :D

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#22328) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#22320) üzenetére


Ice&Lime
veterán

?

[ Szerkesztve ]

(#22329) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

A Mavericks hogy megy a hackli gépeken? Jobb, mint az előzőek vagy több a gond vele?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22330) RaZroX válasza V.Stryker (#22329) üzenetére


RaZroX
addikt

Személyes tapasztalataim szerint sokkal jobb mint a Mountain Lion. Több mindent felismer magától és gyorsabb is.

This is the way

(#22331) V.Stryker válasza RaZroX (#22330) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, ez jó hír. És a telepítés hogyan megyen most? Van egy mountain lion pendriveom, arról tegyem fel az ML-t, onnan tőccsem le a mavericks-et és csináljak abbúl is egy pendriveot? :D Van valami eccerűbb? :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22332) Patice válasza V.Stryker (#22331) üzenetére


Patice
nagyúr

Ez engem is érdeklene, mert most pont itt tartok. Van egy ML-em pendrive-on és telepítés előtt állok. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22333) Brumi˘ válasza Patice (#22332) üzenetére


Brumi˘
addikt

Szerintem ha win van a gépen, akkor érdemesebb egy előre csinált vmware-es ml-t leszedni és abba megcsinálni a 10.9 telepítő pendriveot.

(#22334) Patice válasza Brumi˘ (#22333) üzenetére


Patice
nagyúr

Úgy terveztem, hogy a laptopomból ideiglenesen kikapom az SSD-t, jelenlegi Win7-es gépemen leformázom/megszűntetetem a partíciót rajta, majd az asztali gépemben kicserélem erre az SSD-re az ugyan ilyet és akkor mehet a telepítés pendrive-ról, szűz SSD-re.

Így gondolom elég kicsi az esélye bármilyen problémának.

És ha nagyon kell, akkor csak az SSD-t visszacserélem és kész. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22335) RaZroX válasza V.Stryker (#22331) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát én így csináltam. De lehet preinstalled vmware alól is csinálni telepítőt.

This is the way

(#22336) V.Stryker válasza RaZroX (#22335) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én nem tudom de ez a vmware számomra olyan, hogy van van, de még sose működött. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22337) Brumi˘ válasza Patice (#22334) üzenetére


Brumi˘
addikt

Én a vmware-s dolgot csak azért hoztam fel mert akkor nem kell 2x feltelpíteni az osx-et. Az elgondolásod am jó, de félreértés ne essék, nem értek az osx-hez. Megpróbáltam felrakni a notimra, de a vga (6470m) kifogott rajtam.

(#22338) Patice válasza Brumi˘ (#22337) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem értettem félre semmit, csak leírtam mi a tervem. Én is csak most ismerkedem ezzel az egésszel, ahogy az időm engedi. Így karácsony előtt sűrű a program, nem jut elég időm mókolni. :))

A tanácsokat szívesen veszem. :K :R

Épp kapóra jött egyik ismerősömhöz mentem, akinek van apple gépe és ha már ott voltam, elmentem hozzá hallgatózni is, hifi ügyben. Így értem haza este 6 helyett 10-re... :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22339) V.Stryker válasza Patice (#22338) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Így értem haza este 6 helyett 10-re... - Látszik, hogy nem vagy nős. :DDD Kapnál az ilyenért. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22340) Patice válasza V.Stryker (#22339) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha a nejem otthon lett volna, kaptam is volna. :DDD

De amúgy igen, nős vagyok, sőt mindkét kisfiam asszonnyal együtt anyósnál "telelnek".

Van/volt 1 hét "szabim", ami alatt össze kellett volna hozni egy Mac-et. Erre még itt van a mai napom.:D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22341) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ha felrakjátok először ML-t és tudjátok hogy már ment a gépen előtte akkor szerintem az egyszerűbb, kb 10 perc alatt fent van. Ha még nem volt rajta ML és ahhoz is szarakodni kell egy csomót hogy egyátalán beinduljon akkor lehet inkább VMware.

(#22342) RaZroX válasza V.Stryker (#22336) üzenetére


RaZroX
addikt

OS X-el nekem se :D

This is the way

(#22343) RaZroX válasza V.Stryker (#22336) üzenetére


RaZroX
addikt

Ja de egyszer de akkor sem volt vele minden rendben...

This is the way

(#22344) V.Stryker válasza Patice (#22340) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mákos... :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22345) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Egyébként ha most windows van az ssd-n, pendriverról indítok egy telepítést, akkor a telepítés során a windowsos ssd-t tudom úgy formázni,hogy ne legyen belőle galiba? Nincs hova kivennem, hgoy másik gépben formázzam.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22346) ThuG4LifE válasza V.Stryker (#22345) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Lemezkezelővel tudod természetesen!

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#22347) pingwin92


pingwin92
aktív tag

Ömm.. ez egy elég láma kérdés, de hogy lehet új topikot nyitni tonymacx86-en? Sehol sem találom. :(
Vagy az ilyen kis újoncoknak nem lehet?

(#22348) Máté94 válasza pingwin92 (#22347) üzenetére


Máté94
addikt

"Post New Thread"...

(#22349) pingwin92 válasza Máté94 (#22348) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Jó, gondoltam, hogy valami hasonlót kell keresni. :D

szerk.: áhh, megvan..

[ Szerkesztve ]

(#22350) RaZroX


RaZroX
addikt

Videó illetve Zene szerkesztés/készítési munkálatok ugyan olyan jól mennek Hackintosh (nyilván megfelelő hardverrel) alatt mint igazi Mac-en ? Sose volt szerencsém kipróbálni videószerkesztést igazi Mac-en, de akikkel beszéltem erről, azt mondták hogy ég és föld Windows-hoz képest.. Szóval ez teljesül Hackli alatt is ?

This is the way

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.