Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) xedos válasza Otisz (#23350) üzenetére


xedos
addikt

Kell venne 2-3000Ft-ért egy megfelelő Atheros kártyát, amit alapból támogat!

(#23352) Otisz válasza xedos (#23351) üzenetére


Otisz
őstag

Előtte ki akarom próbálni, hogy muzsikál rajta, aztán lehet az lesz.
Lehet neki is állok.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#23353) Giovanny


Giovanny
őstag

Milyen hangkártyát támogat OSX? Ha nem az alaplapit használnám későbbiekben.

Zero Defect.No Compromise !

(#23354) adamka16


adamka16
őstag

Kedves Tagok!

Csak nálam nem működik a Wake On lan funkció?
Giga H87M-D3H, Osx 10.9.1

(#23355) Máté94 válasza adamka16 (#23354) üzenetére


Máté94
addikt

Nem szokott működni.

(#23356) vidobali


vidobali
tag

Sziasztok

Érdeklödök, hogy Dell latitude E6520-ra fel lehet tenni a gyári Mavericks-et, vagy iAtkos és társai megy csak fel?

(#23357) adamka16 válasza Máté94 (#23355) üzenetére


adamka16
őstag

Helyesbítek, működik de csak alvó módból való visszatéréskor, de akkor meg nem jön be a bejelentkező képernyő csak ha megnyomok egy gombot az egéren vagy billentyűzeten. Ez másnál is előjön?

(#23358) iGameplays


iGameplays
csendes tag

Sziasztok!
Az hogyan lehetséges, hogy a CPU hőmérséklete Windows7/8.1 alatt nyugalomban 60°C, terhelve 80+°C, míg Mavericks alatt nyugalomban 40°C, terhelve pedig 60°C? (Első generiációs i7-ről van szó, melegedős fajta)

(#23359) tlac válasza iGameplays (#23358) üzenetére


tlac
Topikgazda

elsőként az lehet, hogy nem jó a kijelzés

(#23360) iGameplays válasza tlac (#23359) üzenetére


iGameplays
csendes tag

A CPU Fan sem pörög annyira, mint előzőleg a Win alatt.

(#23361) weinmaker


weinmaker
őstag

Fel lehet, úgy win mellé tenni az osx-et, hogy a win már a vinyón van. Csináltam partition manager-el egy hfs partíciót, de hiába próbálom rátelepíteni, kint van a sárga háromszög, és írja, hogy formázzam guid-re a partíciót. unibeastes bootloaderrel van usb megcsinálva, gyári mavericksel.

Olyat egyszer már csináltam, hogy az osx-es telepítővel partícionáltam meg a vinyót, és egyből fel is tettem az osx-et, majd utána a másik partícióra a wint, az működött úgy, de így egyelőre nem tudtam megoldani.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23362) LógaGéza válasza weinmaker (#23361) üzenetére


LógaGéza
addikt

Elképzelhető, hogy a Win nem GPT-s particiótáblát használ, hanem MBR-t. Ez esetben patchelt telepitő kell - vagy konvertálni a MBR-t GPT-re.
Inkább az előzőt javaslom :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23363) weinmaker válasza LógaGéza (#23362) üzenetére


weinmaker
őstag

Hogyan tudook patchelt telepítőt készíteni? A már meglėvöt át tudom alakítani?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23364) tlac válasza iGameplays (#23360) üzenetére


tlac
Topikgazda

terhelve sem?

(#23365) tlac válasza weinmaker (#23363) üzenetére


tlac
Topikgazda

[link]

download gombnál van 10.9-re is, regisztráció kell a letöltéshez

(#23366) iGameplays válasza tlac (#23364) üzenetére


iGameplays
csendes tag

Terhelésnél már felpörög azért, lehet hallani. De sokkal diszkrétebben, mint win alatt. Lehet ennyivel jobban van optimalizálva a Mavericks?

(#23367) weinmaker válasza tlac (#23365) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszi!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23368) tlac válasza iGameplays (#23366) üzenetére


tlac
Topikgazda

maximálisan kellene leterhelni és úgy megnézni

(#23369) weinmaker válasza tlac (#23365) üzenetére


weinmaker
őstag

Közben megnéztem, de sajnos csak mac alatt működik, nekem meg most csak windows van.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23370) tlac válasza weinmaker (#23369) üzenetére


tlac
Topikgazda

linux alatt is megcsinálható, pl. egy live cd-vel is
vagy keresel win alá vmi programot, amivel tudod írni a hfs+ fájlrendszert

az egész annyi, hogy a letöltött csomagban lévő fájlokkal kell felülírni a telepítőt

[ Szerkesztve ]

(#23371) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Nekem nem tudtok segíteni? Megcsinálta TransMAC a penyót de szintén nem bútól be. :O

Lehetséges hogy UEFI beállítás kéne meglesni? Csak az a baj azt se tudom hogy kéne beállítani. :W

Smoke some weed nigga!

(#23372) weinmaker válasza tlac (#23370) üzenetére


weinmaker
őstag

Linuxos gépem van, akkor holnap azzal kipróbálom.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23373) LógaGéza válasza Wiz Khalifa (#23371) üzenetére


LógaGéza
addikt

UEFIvel 2 dolgot tudsz csinálni. Kikapcsolni, vagy Clover használni. Elsőt javaslom.

weinmaker

Szerintem a TransMac is felül tud irni egy fáljt...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23374) weinmaker válasza Wiz Khalifa (#23371) üzenetére


weinmaker
őstag

Niresht csinaltal ugye? Annak siman kene mennie. Azt ugye beállitottad,hogy usbről bootoljon?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23375) Wiz Khalifa válasza LógaGéza (#23373) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mármint úgy kikapcsolni hogy BOOt közbe ne UEFI-ről boot-oljon? Úgy kikapcsolni nem tudom mivel nekem már csak UEFI-m van.

Smoke some weed nigga!

(#23376) Wiz Khalifa válasza weinmaker (#23374) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Beállítottam de nem megy... :(

Smoke some weed nigga!

(#23377) weinmaker válasza Wiz Khalifa (#23376) üzenetére


weinmaker
őstag

Csinálj egy egy clover boot pendriveot, ės arról indítsd, ahogy Géza javasolta. Youtubeon van erről jópár videó. De holnap dobok linket is, a tonymacx86-on van komplett leírás róla. Azzal ki tudod vãlasztani, hogy miről menjen a boot.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23378) Wiz Khalifa válasza weinmaker (#23377) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

És akkor egy penyóra mehet a Niresh féle Mavericks amit beboot-ol meg az a Clovet boot is? Majd akkor holnap várom a segítséget mert még sose hallottam róla. :(

Smoke some weed nigga!

(#23379) weinmaker válasza Wiz Khalifa (#23378) üzenetére


weinmaker
őstag

Én külön tettem. Azért ha nem vagy lusta, és beírod a google-ba amit írtam, akkor ott minden le van írva.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23380) LógaGéza válasza Wiz Khalifa (#23375) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ki kell kapcsolni minden UEFIhez tartozó cuccot. Secure Boot, CSM, stb.
Ha van olyan lehetőség, hogy milyen módszerrel bootoljon, akkor válaszd a Legacy First módot.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23381) Wiz Khalifa válasza LógaGéza (#23380) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Meglesem. De ha nem találok megoldást csinálok képeket az UEFI-ről és megkérdem mit kell hogy beállítani mert segg hülye vagyok a sima beállításhoz is.

Smoke some weed nigga!

(#23382) weinmaker válasza tlac (#23370) üzenetére


weinmaker
őstag

Nem engedi felülírni. Azt mondja nincs jogosultságom hozzá.
Gondolom terminálban rendszergazdagént megcsinálná, viszont nem tudom, hogy ahhoz milyen parancsor kell. Tudsz ebben segíteni?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23383) tlac válasza weinmaker (#23382) üzenetére


tlac
Topikgazda

rootként kell
nem tudom milyen rendszert használsz
"sudo su" vagy "su -" paranccsal kaphatsz terminálban egy rendszergazdis elérést

6. és 7. pontot nézd meg
[link]

[ Szerkesztve ]

(#23384) weinmaker válasza tlac (#23383) üzenetére


weinmaker
őstag

Sajnos így sem csinálja meg, azt mondja írásvédett fájlrendszer. Azt is megpróbáltam, hogy fájlkezelőben módosítom a jogokat, de azt sem engedte.

Lehet egyszerűbb lenn, ha újra a niresh disztróval kínlódnék, mert abban alapból benne van, csak azt szerettem volna, ha orig a rendszer, és nincs tele mindenféle felesleges vacakkal.

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23385) tlac válasza weinmaker (#23384) üzenetére


tlac
Topikgazda

biztos rendszergaza vagy?
írd be: whoami
és egy mount parancs kimenetet is copyzd ide

(#23386) LógaGéza válasza weinmaker (#23384) üzenetére


LógaGéza
addikt

Esetleg a hfsprogs csomag nincs felrakva?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23387) weinmaker válasza tlac (#23385) üzenetére


weinmaker
őstag

root

LógaGéza: szerintem fel van, mer a fájlkezelő simán megnyitja, látom a könyvtárakat, mindnet. Azt is próbáltam, hogy fájlkezelőben rádobtam a könyvtárat, de persze úgysem csinálta meg.

A linux lubuntu.

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23388) tlac válasza weinmaker (#23387) üzenetére


tlac
Topikgazda

a másikra is válaszolj

(#23389) LógaGéza válasza weinmaker (#23387) üzenetére


LógaGéza
addikt

Az más, hogy tudja mountolni a HFS partíciót, és tudja olvasni - azt ha jól tudom kernelből megoldja.

A hfsprogs pont azért kell, hogy írni is tudja.

Egy mount parancs kimenete tényleg sokat segítene, ahogy tlac említette feljebb.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23390) weinmaker válasza tlac (#23388) üzenetére


weinmaker
őstag

Hogy tudok terminalból copyzni, mert ctrl+c-vel nem megy. :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23391) LógaGéza válasza weinmaker (#23390) üzenetére


LógaGéza
addikt

Jobb klikk, másolás :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23392) weinmaker válasza LógaGéza (#23391) üzenetére


weinmaker
őstag

Azzal nem csinál semmit. :W

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23393) weinmaker válasza weinmaker (#23392) üzenetére


weinmaker
őstag

root@bence-ESPRIMO-Mobile-V5505:/home/bence# mount
/dev/sda1 on / type ext4 (rw,errors=remount-ro)
proc on /proc type proc (rw,noexec,nosuid,nodev)
sysfs on /sys type sysfs (rw,noexec,nosuid,nodev)
none on /sys/fs/cgroup type tmpfs (rw)
none on /sys/fs/fuse/connections type fusectl (rw)
none on /sys/kernel/debug type debugfs (rw)
none on /sys/kernel/security type securityfs (rw)
udev on /dev type devtmpfs (rw,mode=0755)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,noexec,nosuid,gid=5,mode=0620)
tmpfs on /run type tmpfs (rw,noexec,nosuid,size=10%,mode=0755)
none on /run/lock type tmpfs (rw,noexec,nosuid,nodev,size=5242880)
none on /run/shm type tmpfs (rw,nosuid,nodev)
none on /run/user type tmpfs (rw,noexec,nosuid,nodev,size=104857600,mode=0755)
none on /sys/fs/pstore type pstore (rw)
systemd on /sys/fs/cgroup/systemd type cgroup (rw,noexec,nosuid,nodev,none,name=systemd)
gvfsd-fuse on /run/user/1000/gvfs type fuse.gvfsd-fuse (rw,nosuid,nodev,user=bence)
/dev/sdc1 on /media/bence/Installer type hfsplus (ro,nosuid,nodev,uhelper=udisks2)
root@bence-ESPRIMO-Mobile-V5505:/home/bence#

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23394) LógaGéza válasza weinmaker (#23393) üzenetére


LógaGéza
addikt

Szerintem előbb győződj meg arról, hogy fennvan-e a hfsprogs:

sudo apt-get install hfsprogs

Utánna remountold:

sudo mount -t hfsplus -o remount,force,rw /media/bence/Installer

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23395) weinmaker válasza LógaGéza (#23394) üzenetére


weinmaker
őstag

A progi fent van, ki is írta, hogy a legújabb. A parancssort beadtam, de az nem csinált semmit, csak kiírta a mount parancshoz tartozó dolgokat. Hogyan tovább?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23396) weinmaker válasza weinmaker (#23395) üzenetére


weinmaker
őstag

Mindenre azt írja, hogy írásvédett fájlrendszer. Annó ugyanígy szívtam be egy pendrive-al, amit se törölni, semmit sem lehetett. Látta, működött, de semmi. Semmi nem tudta formázni, vagy írni, és nem volt rajta kapcsoló meg ilyenek.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23397) sikezoltan


sikezoltan
csendes tag

Sziasztok! :)

Erre a gépre szeretnék mavericks-t telepíteni:

alaplap: gigabyte z77-ds3h
cpu: i7 3770
ram: kingmax ddr3 1600mhz 8gb
ssd: kingston sv300 120gb
vga: MSI N770-2GD5/OC GTX770 2GB GDDR5 PCIE

van valakinek hasonló konfigon mac? akinek igen legyen szíves és segítsen, hogy milyen telepítőt használt, hogyan készítette el, és milyen kexteket használt, hogy minden működjön. :R

(#23398) tlac válasza weinmaker (#23395) üzenetére


tlac
Topikgazda

ezt írd be:

sudo mount -t hfsplus -o remount,force,rw /dev/sdc1 /media/bence/Installer

(#23399) weinmaker válasza tlac (#23398) üzenetére


weinmaker
őstag

Beírtam, és most mit csináljak? Látszólag nem történik semmi.

Közben beírtam a parancssort, és tényleg úgy néz ki, hogy megcsinálta. Király vagy!
A pendriveomat nem lehet így feloldani? :D "de ez itt off, esetleg magánban"

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23400) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Mavericks és Win 8.1 van fent. Van egy HDD amit mindkét rendszeren használok, ha ott valamilyen fájlhoz hozzányúlok windows-on, vagy csak megnyitom, egyből zároltnak mutatja OSX-en. Tuxera NTFS van fent. Van valami ötlet hogy lehetne megoldani a problémát?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.