Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22951) Kezdő Balázs válasza adamka16 (#22950) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Anno feltettem és akadozott majd lefagyott,csak azt nem értem,hogy amikor Win7-et használtam akkor ugyan ezen a gépemen virtualboxba telepítettem az OSX-et és tökéletesen működött,szóval ezért is szeretném használni virtualboxban az OSX-et.

Üdv:Balázs

(#22952) adamka16 válasza Kezdő Balázs (#22951) üzenetére


adamka16
őstag

Nekem meg egyszer olyan volt, hogy a laptopon amin akartam virtualizálni, sokáig használtam vmware-t, majd egyszer frissítettem a bios-t, utána mindig kékhalált dobott a vmware. Mint utólag rájöttem...

(#22953) M.bence


M.bence
csendes tag

Sziasztok!

Lement a telepítés, és miután a boot menuből kiválasztom a Snow Leopardot szürke háttér és apple logo fogad és nem megy tovább a rendszer. Valaki tudna segíteni, hogy mitévő legyek?
köszi!

(#22954) Kezdő Balázs válasza adamka16 (#22952) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Ne haragudjatok,de azt szeretném kérdezni,hogy pl:
OSX -ból ha van 32 bitest és szerencsémre találok a neten és letöltöm a dmg file
és átkonvertálom isoba akkor azt fogom tudni használni virtualboxba ?

[ Szerkesztve ]

Üdv:Balázs

(#22955) Xero válasza Kezdő Balázs (#22954) üzenetére


Xero
nagyúr

Nincs-nem

(#22956) dulifi válasza dulifi (#22932) üzenetére


dulifi
csendes tag

Még egy kicsit szórakoztam a Mavericksel. A rendszer működésének sebessége kíváló.
Két dolog zavar már csak, ebben szeretném a segítségeteket kérni, mert nem tudok velük mit kezdeni.

1.A rendszer iszonyat lassan tölt be, 2,5-3 perc körül van. Ez azóta van, amióta Clover bootloader tettem fel Chameleon helyett. Sajnos csak Clover mellett működik kifogástalanul a videókártya. Ez lenne a config.plist:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
<key>ACPI</key>
<dict>
<key>DSDT</key>
<dict>
<key>Fixes</key>
<dict>
<key>AddDTGP_0001</key>
<true/>
<key>AddMCFG_0008</key>
<false/>
<key>FakeLPC_0020</key>
<false/>
<key>FixAirport_4000</key>
<true/>
<key>FixDarwin_0002</key>
<true/>
<key>FixDisplay_0100</key>
<true/>
<key>FixFirewire_0800</key>
<false/>
<key>FixHDA_8000</key>
<false/>
<key>FixHPET_0010</key>
<true/>
<key>FixIDE_0200</key>
<false/>
<key>FixIPIC_0040</key>
<true/>
<key>FixLAN_2000</key>
<false/>
<key>FixSATA_0400</key>
<false/>
<key>FixSBUS_0080</key>
<false/>
<key>FixShutdown_0004</key>
<false/>
<key>FixUSB_1000</key>
<true/>
</dict>
</dict>
<key>HaltEnabler</key>
<false/>
</dict>
<key>Boot</key>
<dict>
<key>Fast</key>
<false/>
<key>Legacy</key>
<string>PBR</string>
<key>Log</key>
<false/>
<key>Timeout</key>
<integer>5</integer>
<key>XMPDetection</key>
<string>-1</string>
</dict>
<key>Devices</key>
<dict>
<key>FakeID</key>
<dict>
<key>WIFI</key>
<string>0x002a168c</string>
</dict>
<key>Inject</key>
<false/>
<key>USB</key>
<dict>
<key>AddClockID</key>
<true/>
<key>FixOwnership</key>
<true/>
<key>Inject</key>
<true/>
</dict>
</dict>
<key>DisableDrivers</key>
<array>
<string>Nothing</string>
</array>
<key>GUI</key>
<dict>
<key>Language</key>
<string>en:0</string>
<key>TextOnly</key>
<true/>
<key>Theme</key>
<string>applestyle</string>
</dict>
<key>Graphics</key>
<dict>
<key>DualLink</key>
<integer>0</integer>
<key>FBName</key>
<string>Hoolock</string>
<key>Inject</key>
<dict>
<key>ATI</key>
<true/>
<key>Intel</key>
<false/>
<key>NVidia</key>
<false/>
</dict>
<key>InjectATI</key>
<true/>
<key>InjectEDID</key>
<true/>
<key>LoadVBios</key>
<true/>
<key>PatchVBios</key>
<true/>
</dict>
<key>KernelAndKextPatches</key>
<dict>
<key>ATIConnectorsController</key>
<string>5000</string>
<key>ATIConnectorsData</key>
<string>000400000406000000010000210305010004000004060000000100001102040204000000140200000001000002040103</string>
<key>ATIConnectorsPatch</key>
<string>020000004000000009010000100000070008000000020000007100001102010110000000100000000000000000100204</string>
<key>AppleRTC</key>
<false/>
<key>AsusAICPUPM</key>
<false/>
<key>Debug</key>
<false/>
<key>KernelCpu</key>
<false/>
</dict>
<key>RtVariables</key>
<dict>
<key>LogEveryBoot</key>
<string>10</string>
<key>LogLineCount</key>
<integer>3000</integer>
<key>MountEFI</key>
<true/>
</dict>
<key>SMBIOS</key>
<dict>
<key>BiosReleaseDate</key>
<string>04/22/11</string>
<key>BiosVendor</key>
<string>Apple Inc.</string>
<key>BiosVersion</key>
<string>MBP61.88Z.0057.B0C.1007261552</string>
<key>Board-ID</key>
<string>Mac-F22586C8</string>
<key>BoardManufacturer</key>
<string>Apple Inc.</string>
<key>ChassisManufacturer</key>
<string>Apple Inc.</string>
<key>Family</key>
<string>MacBook Pro</string>
<key>Manufacturer</key>
<string>Apple Inc.</string>
<key>Mobile</key>
<string>Yes</string>
<key>ProductName</key>
<string>MacBookPro6,2</string>
<key>SerialNumber</key>
<string>CY034G1CAGW</string>
</dict>
<key>SSDT</key>
<dict>
<key>DropOem</key>
<false/>
<key>Generate</key>
<false/>
</dict>
<key>SystemParameters</key>
<dict>
<key>InjectKexts</key>
<string>Detect</string>
<key>InjectSystemID</key>
<false/>
</dict>
</dict>
</plist>

2. Ez az elsőből ered, tehát ha az megjavul ez már nem is fontos. Nem tudom alvó állapotra bírni a gépem (Acer 4820TG), van rá megoldás?

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#22957) adamka16


adamka16
őstag

Valaki nem tudna nekem segíteni miért nem akar indulni a 10.9.1 tonymacx86 ajánlásával összeállított konfigon?

(#22958) Kezdő Balázs válasza Xero (#22955) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Azért köszönöm :O

Üdv:Balázs

(#22959) Lazika válasza adamka16 (#22957) üzenetére


Lazika
senior tag

boot0md-t rakd fel a chameleon wizardban.

(#22960) adamka16


adamka16
őstag

Sikerült, köszönöm mindenkinek a segítséget. Én voltam abéna, mert nem minden szükséges összetevőt raktam fel multibeast-ből.

(#22961) dulifi válasza dulifi (#22956) üzenetére


dulifi
csendes tag

Rájöttem egy "trükkre".
A hosszú indítási idő még mindig megvan, alvóba sem tudom leküldeni, ha én akarom, azaz ha az alvás gombra nyomok vagy az energiatakarékosságban beálítok alvást. Egyszerűen nem történik ilyenkor semmi. Viszont ha lehajtom a kijelzőt, akkor kb. 1 perc után elalszik és az indulása is problémamentes, kb. 1 másodperc alatt bekapcsol és minden funkció működik rendben.

Már csak az ALC269 maradt ;] , tlac kolléga segédkezik benne, ha sikerült mindenképpen megosztom veletek is a módszert lépésről-lépésre. ;)

(#22962) steeel35


steeel35
tag

Sziasztok. Szeretnék telepítő usb-t csinálni (snow leopard) unibeasttel maverickshez, viszont pár másodperc alatt végez és hibát ír ki. Nem tudjátok mi lehet a gond?

(#22963) M.bence


M.bence
csendes tag

Particionalt ssd-n tud futni mac osx és win? Tehat ssd particionalas nem jelenthet gondot?
köszi

(#22964) LógaGéza válasza M.bence (#22963) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ilyen szempontból az SSD ugyanolyan mint egy HDD - ergo semmi akadálya nincs. Én is most hasonló megoldáson gondolkodok, amíg ki nem jön a teljes Haswell + AMD support a MacPro-kkal. Csak itt lesz már az a februári szállitások kezdete :(((

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22965) mongoose123 válasza steeel35 (#22962) üzenetére


mongoose123
aktív tag

Lehetséges az a gond, hogy nem appstore-on keresztül vásároltad van, és unibeast ezért hibát dob. Esetleg ha ténylegesen ez a helyzet, akkor vagy megvásárolod appstore-ban, vagy próbáld meg egy régebbi snow leo unibeast-al. Érdemes lenne megnézned a Log-ban, hogy mi a helyzet ( Console )

[ Szerkesztve ]

(#22966) LógaGéza válasza mongoose123 (#22965) üzenetére


LógaGéza
addikt

Annak mi értelme lenne? Ha jól tudom, a régi FakeSMC-vel pl fel se bootol a Mavericks, ráadásul bootloaderben is kellettek módosítások, hogy menjen. Esetleg ha kiírja, utánna kicseréli a kexteket a legújabbra, és felrakja a Pendrivera a legújabb Chimerát, akkor mehet...

Egyszerűbb, ha myHack Installerrel megcsinálja, az nem nézeget ilyeneket.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22967) Lazika válasza M.bence (#22963) üzenetére


Lazika
senior tag

Nekem nincsen jó tapasztalatom az egy vinyón lévő 2 oprendszerről. Pl win 7 állandóan megadja magát,hogy nem jól lett leállítva és el sem indul. Ha tudod szerintem inkább külön vinyóra rakd a két rendszert.

(#22968) tlac válasza Lazika (#22967) üzenetére


tlac
Topikgazda

nekem meg jó tapasztalatom van, osx mellett win, meg linux is van egy vinyón

(#22969) mongoose123 válasza LógaGéza (#22966) üzenetére


mongoose123
aktív tag

Ja, túlságosan reggel volt.. Azt olvastam, hogy snow leo-t akar telepíteni. :U

@steeel35 Akkor viszont, érdemes lenne megnézni az OS X verziót, amiről pendrive-ra akarod rakni unibeast-al, 10.6.8 a minimum.

[ Szerkesztve ]

(#22970) Lazika válasza tlac (#22968) üzenetére


Lazika
senior tag

az jó és hogy raktad fel, mármint milyen sorrendben? ma újra megpróbálom,mert már nagyon játszhatnékom van! :D

(#22971) LógaGéza válasza Lazika (#22970) üzenetére


LógaGéza
addikt

Win - Linux - OS X

A Windowsnak a leghülyébb/legzártabb a Bootloadere, ő nem barátkozik, csak a Windowsokat ismeri fel. A Linux GRUB a Windowst tuti felismeri, OS X-hez nem tudom hogy viszonyul, de szinte biztos vagyok benne, hogy nem lesz jó.
Chameleon és forkjai, meg a Clover felismeri a Linuxokat és a Windowsokat is.

Javasolom, hogy az EFI particióra rakd a bootloadert, hogy nehogy véletlen eltünjön.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22972) tlac válasza Lazika (#22970) üzenetére


tlac
Topikgazda

évek óta így van már, időnként cserélgetem az oprendszereket
tehát a sorrend nem annyira számít, csak érteni kell hozzá :)

nálam a grubból indul a linux, win és a chameleon
a chamelon pedig az osx-et indítja

[ Szerkesztve ]

(#22973) steeel35 válasza mongoose123 (#22969) üzenetére


steeel35
tag

"Ezt a tanusítványt egy ismeretlen hatóság írta alá" 10.6.8 az os x amiről csinálnám.

(#22974) Lazika válasza tlac (#22972) üzenetére


Lazika
senior tag

Nem azzal van a baj,hogy nem tudom feltelepíteni, hanem,hogy b..szik elindulni. 7 már felment most frissítem majd 8.1-re az múltkor nem szarakdott bár a 7 szimpatikusabb csak....:D Am clover bootloaderrel még mindig nem megy a turbóm akármit csinálok vele. Dsdt,. ssdt, sem segít pedig látja rendesen a stateket.Van esetleg valami ötleted,hogy mitől lehet? patchelt appleintelcpu-t is raktam fel,de semmi. Akkor hajlandó 3,4-ig menni ha az esitet kikapcsolom,de akkor se megy fel 3,6-ra. Köszi! :)

Lógagéza: Efi-re rakom.

[ Szerkesztve ]

(#22975) LógaGéza válasza Lazika (#22974) üzenetére


LógaGéza
addikt

Clovert nem patchelt AppleCPUPM-re találták ki. Configba beirtad a Turbo engedélyezéséhez a megfelelő 2 sort? Nálam megy a Turbo, inkább az alacsonyabb C-state-ekkel van problémám.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22976) mongoose123 válasza steeel35 (#22973) üzenetére


mongoose123
aktív tag

Azt kellene megnézni, hogy beállításokon belül, van egy biztonsági opció, nálam angolul van (System Preferences - Security and Privacy , és azon belül ezt beállítani neki. Továbbra is ha probléma van, akkor a szokásos SL bug van, amit egy patch fájlal lehet orvosolni az Apple oldaláról.

(#22977) Lazika válasza LógaGéza (#22975) üzenetére


Lazika
senior tag

Elírtam chameleon bocsi! :D ott van ilyen hogy bus ratio és ott is csak 34-et mutat. Amúgy kipróbáltam a mac pro 6,1-es smbiost és semmit nem változtak a statek, pedig abban bíztam,hogy alán.

(#22978) steeel35 válasza mongoose123 (#22976) üzenetére


steeel35
tag

Nincs ilyen beállítási lehetőség. :l

(#22979) LógaGéza


LógaGéza
addikt

RevoBootot használt valaha valaki?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22980) M.bence


M.bence
csendes tag

Köszönöm!

Még egy kérdésem lenne, Mac OSX Snow Leopard 10.6.6 SSE2 SSE3 Intel Only telepitése után -->ujra inditás ez a kép fogad:

konfig amire telepítettem :
-i5 4570s
-8gb ram
-geforce gtx660

Segitsetek PLZ!

(#22981) Máté94 válasza M.bence (#22980) üzenetére


Máté94
addikt

SL nem kompatibilis Haswell-el, Mavericks-el próbálkozz.

(#22982) weinmaker


weinmaker
őstag

Sziasztok Mavericks-et szeretnék telepíteni, és ehez keresem az alanyt. Tudom, hogy a notebookok fekete báránynak számítanak hackintosh terén, de azért van nagyon sok működő változat is. Abban kérném a tisztelt nagyérdemű segítségét, hogy melyik típust válasszam: HP Probook 6560, 4530 vagy dell 64xx széria. Ezek nagyjából azonos árban mozognak használtan, és mindegyikből van működő hackli.

Mivel azonban én nem értek annyira hozzá, mint ti, ezért érdekelne a véleményetek, illetve, hogy mire kell figyelni (milyet keressek vásárláskor). A segítő hozzászólásokat előre is köszönöm, a vegyél macbookot mert csak az a jó szintűekkel, meg ne fáraszd magad. :D

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#22983) Lazika válasza weinmaker (#22982) üzenetére


Lazika
senior tag

Szia!

itt nézz körül. Amiket felsoroltál azok közül fogalmam nincs,hogy melyiket érdemes. :)

[ Szerkesztve ]

(#22984) weinmaker válasza Lazika (#22983) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszi! Ezt olvastam, sőt még jó pár oldalt. :R
Azért bátorkodtam itt kérdezni, hogy hátha van valakinek konkrétan ilyen működő gépe.
Esetleg megosztaná a tapasztalatait.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#22985) Máté94 válasza weinmaker (#22982) üzenetére


Máté94
addikt

4530 mindent kizáróan.

(#22986) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Helló mindenki.

Erre a konfigra létezik jól működő Hackhintos? :U

Gigabyte 990XA-UD3 rev. 3.0
AMD FX-8320
XFX HD5850 Black Edition
Cooler Master V700
2x4Gb Crucial CT51272BA1339 1333MHz
WD WD10EZRX
Samsung SH-224
Samsung SyncMaster 245B (1920x1200)

Ha igen tudtok segíteni a felrakásában mivel én egszer raktam Hackit a Core 2 Quad-os konfigomra de akkor is mikor kext-et felraktam újraindulás után ez a képernyő fogadott. (bár nem biztos pont ezekkel a sorokkal) AMD-NÉL NEM PRÓBÁLKOZTAM MÉG!

MÉG 1 KÉRDÉS!

Tesóm gépére is akarunk varázsolni egy Hackit.

A konfig a következő:

Teljesen gyári HP DC7700, E6300-as CPU-val, 4x1Gb rammal, 1x 500Gb rendszer WD Blue, 1x 1TB WD Blue, Sapphire radeon HD 6670 GDDR3 DX11 VGA (pont EZ!)

Erre valamit lehet eszkábálni ami stabil?

Előre is köszi mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#22987) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Sziasztok!
Ma délután megpróbálkoztam OSX 10.8.0 telepítéssel, ugyanazzal a pendrive-al, amivel egyszer már sikerült egy tökéletes rendszert felépítenem.
A jelenlegi rendszer:

Abit IP35 alaplap
Gigabyte GTS 450 OC 1GB
2x1GB Corsair 800MHz RAM
500GB Sata 2 HDD
Intel Q6600
+PCI slotba egy NIC az ethernet miatt, mivel alaplapi nem műküdik OSX alatt.

Minden lezajlott ahogyan annak lennie kell, viszont az első boot is csak PCIRootUID=1 npci=0x3000 flagekkel indul.
Ha ezeket nem írom be, csak simán vagy verbose módban indírom akkor egy idő után alvóba áll a monitor.. connection lost címmel.
Szóval az zsákutca, csak rebottal tudom felébreszteni.
Viszont ha bentvagyok a rendszerben, akkor már ugye MultiBeast, először feltelepítettem a free DSDT install-t, (nincs DSDT-m mellesleg)
és a nullCPU power managmentet.
Több installom volt, volt amikor nem sikerült életre keltenem többé.
A sikeres installnál, csak az EasyBeastet tettem fel, és a két flaget telepítettem hogy ne kelljen mindne indításnál beírni.
Tök boldog voltam, mondom működik.

Azonban kiderült, csak midnen második bebootolásnál áll össze a kép, szóval ha először indítom akkor egy mozaikot kapok, párszor bevillan és úgy megáll.

Aztán restart, és jó lesz...
(A GTS 450-nek nincs fent semmi drivere, csaka fentebb leírt dolgok vannak telepítve)

Régen HD6850-el telepítettem és minden tökéletes volt.
Ez a kép-hiba első indításnál mitől lehet? Illetve vna rá valami megoldás?

You got clickbaited.

(#22988) Lanash válasza Wiz Khalifa (#22986) üzenetére


Lanash
aktív tag

Szia!

Én a Niresh's féle distróval próbálkoztam, felment de a videókártyám nem támogatott így nem volt jó a felbontás.
Niresh's 10.9
Találsz hozzá leírást, fórumot és usb-re is mehet a telepítő.

(#22989) Konyab


Konyab
újonc

Sziasztok!
Adott egy Mac mini.Tökéletesen futott rajta a OSX 10.9 és a Win 8.1.Inditáskor EFI boot-al tudtam választani az op.rendszert.Jött a baj.Mini partition wizzard tool-al particionáltam a win.C meghajtót.Újrainditás után nincs boot manager.A windows kért egy helyreállitást amit pendrive-ról meg is csináltam.Most van egy jól működő win 8.1-em.Segitsetek,hogy tudnám az osx-et is helyreállitani,nem szeretnék egy clean install-t.
Köszönettel:Bali :O

(#22990) Wiz Khalifa válasza Lanash (#22988) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

És itt bejelentkezve tölthető le csak?

És felrakom egyből amint bejött Multibeats és beillesztem az összes olyat ami kell? (audio, VGA, stb ha kell más?!)

És akkor újraindít?

Smoke some weed nigga!

(#22991) adamka16


adamka16
őstag

Sziasztok! Nem tudom találkoztatok-e már olyannal, hogy egyik pillanatról a másikra megdöglött egy partíció OS x alatt. 1. rendszer, 2. adatok. a 2. eltűnt, nem is engedi felcsatolni. vicc... :/

(#22992) Brumi˘ válasza adamka16 (#22991) üzenetére


Brumi˘
addikt

sajna a link már nem jó sry.

[ Szerkesztve ]

(#22993) Lanash válasza Wiz Khalifa (#22990) üzenetére


Lanash
aktív tag

Én bejelentkezés nélkül le tudtam tölteni.
Amikor felrakod, akkor lesz egy beállítási lehetőséged, hogy mit és milyen kexteket akarsz felrakni a az OSX-hez. Multibeast elindul a telepített rendszeren de én nem használtam csak kipróbáltam.

(#22994) Wiz Khalifa válasza Lanash (#22993) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Köszi.

Smoke some weed nigga!

(#22995) 1Laci


1Laci
tag

Már egyszer írtam ide, laptopra szeretnék OSX-Win(7 v 8 még nem tudom) kombót csinálni.
A következő héten lesz időm vele foglalkozni...
Szóval:

E szerint a Tutorial szerint csinálnám valójában...persze az OSXBoot-usb-t külön + még mi kell ehhez? Soha életembe nincs csináltam még hacintosh-t...

Itt van egy 'package' pont az én notebookomra (asus k53sv sx768v)...ez mire jó, vagy ezzel hogyan kell 'működni'? :D
OSX-re a driverek ezek, vagy micsodák? Annyit már tudok, hogy nem támogatja a NVIDIA GT540-es kártyámat, viszont a HD3000-et igen az OSX, valahogy ki kell kapcsolni a másikat + akkor a windowsba se fog működni, vagy az teljesen más tészta és ott menni fog a GT540?!

Aki szánna rám néhány percet, hogy PM-ben elmagyarázza nagyjából hogy mire is van konkrétan szükségem, esetleg egy menetet leírna, ami szerint meg tudnám csinálni....vagy valami 'konkrét' linkekkel tudna szolgálni, ahol megtalálom a nekem szükséges dolgokat, nagyon megköszönném! :)

(#22996) moszat_


moszat_
csendes tag

Sziasztok

Próbálok több napja os-t telepíteni laptopra egy fujitsu a530 -ra full intel. Feltelepül gond nélkül viszont ujraindítás után a töltő képernyőnél elakad csak pörög a homokóra . Lefuttattam -v vel és ez lett a képet linkeltem. Légyszi aki tud valamit javasolni segítsen, előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#22997) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Valaki, akinek van készen UniBeast alapú pendrive-ja (lehetőleg 2.2.1-es Chimerával), az el tudná valahogy küldeni nekem a /usr/standalone/i386 mappa tartalmát egy tömöritett állományban?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22998) LógaGéza válasza moszat_ (#22996) üzenetére


LógaGéza
addikt

moszat_

Pontosabb rendszerspecifikációt tudnál adni?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22999) moszat_ válasza LógaGéza (#22998) üzenetére


moszat_
csendes tag

Processor Intel Core i3-370M
Processor clock speed 2.4GHz
Sound Realtek HD Audio
Graphics Processor Intel GMA HD
Total storage capacity 320GB
4 giga memória

(#23000) LógaGéza válasza moszat_ (#22999) üzenetére


LógaGéza
addikt

Még annyi infó kellene, hogy pontosan mit akarsz rárakni? Valaki által mókolt verziót (niresh, iATKOS stb) vagy rendes telepitővel elkészitett változatot?
Feltelepités ment rendben, sikerült beinditani a fennlévő rendszert?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.