Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23501) Tikakukac válasza cildren (#23494) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát igyekszünk ott is, igaz ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23502) weinmaker válasza cildren (#23497) üzenetére


weinmaker
őstag

Akkor jobb ha tanulmányozod amiket folyamatosan belinkeltem, mert a külföldi fórumokon ott a megoldás.

Igazábol a kulcs, hogy kiolvastasd a vga vezérlőd pontos típusát, a megfelelő adatokat, majd ezeket felhasználva kell megszerkeszteni a saját fájlaidat, amivel utána simán mennie kell.

Illetve nem csak a vga vezérlő, hanem a monitorok adatai is szükségesek. Ezeket viszonylag gyorsan ki tudod deríteni. Aztán meg csak összerakjuk LógaGéza vagy valamelyik másik maestro segítségével.

Ha egyszer menni fog utána már mindenki tudja használni a megfelelő metódust ha működik.

Amúgy a telepítéssel kapcsolatban is érdemes lenne a nyitó hozzászólást kibővíteni, mert az is folyamatosan felbukkanó probléma.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23503) tlac válasza weinmaker (#23502) üzenetére


tlac
Topikgazda

Amúgy a telepítéssel kapcsolatban is érdemes lenne a nyitó hozzászólást kibővíteni, mert az is folyamatosan felbukkanó probléma.

azt gyakorlatilag teljesen újra kellene írni
nagy része elavult, meg nem pont úgy van, stb.

(#23504) cildren válasza HollyBoni (#23498) üzenetére


cildren
tag

Elvileg most már jó, köszi az infót!

(#23505) ThuG4LifE válasza #51177472 (#23500) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Telepitsd meg1szer, nezd meg, h van e ujabb.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#23506) iamsawyer válasza tlac (#23503) üzenetére


iamsawyer
csendes tag

Az nem lenne rossz, átolvastam egy pár száz oldalt ebben a topikban és most kezd a feje tetejére állni ez az egész. :) Azért nem adom fel, de egy frissített leírásnak most nagyon tudnék örülni.

Beton ízű reggel, álom ízű hajnal, szürke esőcseppek, koszos szárnyú angyal...

(#23507) Tikakukac


Tikakukac
titán

Köszöntem mindenkinek a segítségeket, összejött a dolog :K

Mivel a Mac Airt nem hozták így Niresht toltam fel, aztán rá egy multibeast, így tuti. Most szedek egy eredetit, megcsinálom arról a pencit és szépen tisztára húzom a cuccot. Eddig OOB megy kb. minden, mondjuk marha szokatlan az egész, de ezért is váltottam :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23508) weinmaker válasza Tikakukac (#23507) üzenetére


weinmaker
őstag

Hamar meg lehet szokni. :)
Én még nem fordítottam meg az í-t és a 0-t, ezt mindig benyalom, illetve át kellene hozni a firefox profilomat is.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23509) cildren válasza weinmaker (#23508) üzenetére


cildren
tag

Nálam 10.7.5-nél telepítés után egyből rákérdezett, hogy milyen a billentyűzet pontos kialakítása működik rendesen a 0-í mind a belső mind a külső bill-en.

(#23510) weinmaker válasza cildren (#23509) üzenetére


weinmaker
őstag

Na ne idegesíts fel. Mavericksnél nekem is megkérdezte, és mégis fel van cserélődve. Magyar billentyűzet van beállítva.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23511) HollyBoni válasza weinmaker (#23510) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nálam is így volt. Irány első hsz. ha még nem volt meg. :)

(#23512) Giovanny


Giovanny
őstag

Ha szeretnék beállítani Gmail-es fiókot,akkor hova kell beírni a kétlépcsős azonosítás jelszavát?

Zero Defect.No Compromise !

(#23513) weinmaker válasza HollyBoni (#23511) üzenetére


weinmaker
őstag

Olvastam, hogy kell hozzá az ukulele, de még behatóbban nem foglalkoztam vele. Kár, hogy külső program nélkül nem megy.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23514) HollyBoni válasza weinmaker (#23513) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem kell ukulele. Letöltöd a bill kiosztást ami a hsz-ben van linkelve, berakod a megadott helyre, kiválasztod és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#23515) iamsawyer


iamsawyer
csendes tag

iBoot + MultiBeast mindegy milyet töltök le a 10.9-hez? Illetve ezekben alapból benne vannak a szükséges kext-ek vagy össze kell válogatnom? Még egy utolsó kérdés és most már végleg befejeztem az értetlenkedést! :D Szóval VMware workstation segítségével összehoztam a virtuális OSX-et ezen belül elkészíthetem a pendrive-ot? A gyári Apple Mavericks 10.9.0. mehet fel nyugodtan vagy inkább a Niresh féle Mountain Lion 10.8.5? Mind a kettő itt figyel a gépen. Köszönöm a türelmet srácok! :)

Beton ízű reggel, álom ízű hajnal, szürke esőcseppek, koszos szárnyú angyal...

(#23516) weinmaker válasza HollyBoni (#23514) üzenetére


weinmaker
őstag

Nekem nem csinálja meg. Bemásoltam, kilépte-beléptem, kiválasztottam a felső sávon, és még mindig ugyanúgy 0-t ad az í helyett.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23517) Tikakukac válasza iamsawyer (#23515) üzenetére


Tikakukac
titán

Konfigfüggő, de nekem pölö eléggé bugosnak tűnt a nikesh, szóval csináltam eredetit. Ha jó a géped akkor 2 katt és ennyi a kextezés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23518) iamsawyer válasza Tikakukac (#23517) üzenetére


iamsawyer
csendes tag

ThuG4LifE kolléga azt írta, hogy nyugodtan mehet rá a Mavericks ezekszerint az eredetivel jobb lenne. Egyébként Dell n5010 notebook i3, ati hd 5470.

Beton ízű reggel, álom ízű hajnal, szürke esőcseppek, koszos szárnyú angyal...

(#23519) weinmaker válasza iamsawyer (#23518) üzenetére


weinmaker
őstag

A niresh is mavericks (már ha olyat töltesz le), csak az tele van nyomva minden egyéb dologgal, az egyszerűbb telep0tés végett.

Na közben sikerült megfordítani .) Most már rendes helyen van.

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23520) iamsawyer válasza weinmaker (#23519) üzenetére


iamsawyer
csendes tag

10.8. az a mountain lion vagy keverem a dolgokat? Javítsatok ki ha hülyeségeket írok! :)

Beton ízű reggel, álom ízű hajnal, szürke esőcseppek, koszos szárnyú angyal...

(#23521) ThuG4LifE válasza iamsawyer (#23518) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Vmwarebe megcsinalod a telepito pendriveot az unibeast segitsegevel (gyari mavericks) es utana mehet is a telepites.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#23522) iamsawyer válasza ThuG4LifE (#23521) üzenetére


iamsawyer
csendes tag

Tudtam, hogy rád számíthatok! :D Köszönöm! Nem hiába aki 2Pac-ot szereti rossz ember nem lehet! ;)

[ Szerkesztve ]

Beton ízű reggel, álom ízű hajnal, szürke esőcseppek, koszos szárnyú angyal...

(#23523) Tikakukac válasza iamsawyer (#23518) üzenetére


Tikakukac
titán

A niresh-el nekem az a bajom, hogy nagyon tele van szemetelve. Háló, hang meg trim felment, aztán most kb. minden megy, még az IBM-es billzetemen is műxik a média rész. Pöpec.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23524) weinmaker válasza iamsawyer (#23522) üzenetére


weinmaker
őstag

Mi is a mverickset mondtuk, de sebaj. Én biztosan nem kínlódnék wmvare-el, hanem transmac-el feltenném a nireshtt, majd annak a segítségével csinálnám meg az unibeastes telepítőt, de izlések és pofonok.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23525) cildren válasza weinmaker (#23510) üzenetére


cildren
tag

Azt kérdezte, hogy a ctrl hol helyezkedik el :D

(#23526) iamsawyer válasza weinmaker (#23524) üzenetére


iamsawyer
csendes tag

Akkor azt mondod, hogy inkább transmac és azzal telepítsem fel a niresh-t? Utánna pedig unibeast-el az eredeit osx-et?

[ Szerkesztve ]

Beton ízű reggel, álom ízű hajnal, szürke esőcseppek, koszos szárnyú angyal...

(#23527) ThuG4LifE válasza iamsawyer (#23526) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Ha megy a vmware akkor felesleges szerintem, gyorsabb a virtualissal.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#23528) iamsawyer válasza ThuG4LifE (#23527) üzenetére


iamsawyer
csendes tag

Gyakorlatilag így egy telepítést kell csak megcsinálnom ezzel a módszerrel?

Beton ízű reggel, álom ízű hajnal, szürke esőcseppek, koszos szárnyú angyal...

(#23529) HollyBoni válasza iamsawyer (#23528) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen, nagyon sok embernek lett már ajánlva ez a módszer, de valamiért csomóan elakadnak, hibákba ütköznek. Én is már többször így telepítettem fel az OSX-et hiba nélkül.

(#23530) iamsawyer válasza HollyBoni (#23529) üzenetére


iamsawyer
csendes tag

Mármint a vmware-en segítségével?

Beton ízű reggel, álom ízű hajnal, szürke esőcseppek, koszos szárnyú angyal...

(#23531) weinmaker válasza iamsawyer (#23528) üzenetére


weinmaker
őstag

Ha megy a virtuális gép, és van hozzá image fájlod, vagy telepitõd, akkor jó az is, de nekem csak szívás volt vele. A niresht meg gyorsba leszedtem, és a transmac-el ráhúztam a penre, és már ment is föl. Ez arra is jó, hogy ki tudod próbálni, hogy tetszik-e, de persze te tudod, hoyg meylik módszer szimpibb. Mindkettő járható út.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23532) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Sikerült telepíteni a Niresh féle Mavericks-et.Abban kérném a seggítségeteket hogy hogy varázsoljak hangot a gépre?Egy két fajta kext-et próbáltam úgy nem jó.

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#23533) HollyBoni válasza weinmaker (#23531) üzenetére


HollyBoni
veterán

Simán letöltessz egy előre telepített Vmware OSX-et, onnan letöltöd appstore-ból a mavericks-et, megcsinálod a pendriveot unibeast-el. Full egyszerű, közben tudod használni a gépet is, de valamiért csomóan elakadnak.

(#23534) iamsawyer válasza weinmaker (#23531) üzenetére


iamsawyer
csendes tag

Értem. Gondolom, ha működik a niresh akkor annak segítségével frissíthetem az eredetire vagy annak segítségével letölthetem azt és elkészíthetem a telepítő pendrive-ot így gondolod?

Beton ízű reggel, álom ízű hajnal, szürke esőcseppek, koszos szárnyú angyal...

(#23535) weinmaker válasza iamsawyer (#23534) üzenetére


weinmaker
őstag

Azt nem tudod frissíteni, hanem annak a segítségével le tudod tölteni az eredti telepítőt, me meg tudod csinálni a pent.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23536) weinmaker válasza HollyBoni (#23533) üzenetére


weinmaker
őstag

Nekem nem működött az előre telepített osx, bár biztosan nem jó imaget töltöttem le. Aztán el is ment a kedvem tőle, ezért próbáltam nireshel, hogy eygáltalán el tudjam dönteni, hogy kell-e nekem osx.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23537) iamsawyer válasza weinmaker (#23536) üzenetére


iamsawyer
csendes tag

Végül is mind a két módszer működő képes ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

Beton ízű reggel, álom ízű hajnal, szürke esőcseppek, koszos szárnyú angyal...

(#23538) iamsawyer


iamsawyer
csendes tag

Az a poén, hogy a multibeast-et nem engedi letölteni pedig be vagyok jelentkezve a niresh oldalára.

Beton ízű reggel, álom ízű hajnal, szürke esőcseppek, koszos szárnyú angyal...

(#23539) sanyi0627 válasza iamsawyer (#23538) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Nekem nem is kell bejelentkeznem csak likeolom és letölthető. :D
Utorrenbe nem enged másik meghajtóra menteni?

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#23540) iamsawyer válasza sanyi0627 (#23539) üzenetére


iamsawyer
csendes tag

Hát ez jó nagy szemétség! :D "Sorry, you don't have permission for that! You must Register or Login to Download This File" és bevagyok jelentekzve, na elmehet a francba...

Beton ízű reggel, álom ízű hajnal, szürke esőcseppek, koszos szárnyú angyal...

(#23541) ThuG4LifE válasza sanyi0627 (#23539) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Miert ne engedne? :U

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#23542) sanyi0627 válasza ThuG4LifE (#23541) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Unable to set directory
Don't have enough permissions to write to '/Volumes/Adat/Letöltések'. Please choose another directory.
Lehet az a baj hogy ntfs?

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#23543) HollyBoni válasza sanyi0627 (#23542) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen. Megoldás -> Tuxera NTFS:

(#23544) Giovanny válasza sanyi0627 (#23542) üzenetére


Giovanny
őstag

Pontosan :)

Zero Defect.No Compromise !

(#23545) sanyi0627 válasza HollyBoni (#23543) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Köszönöm.Működik.
És a hangra valami megoldás?

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#23546) HollyBoni válasza sanyi0627 (#23545) üzenetére


HollyBoni
veterán

Sok sok kext kipróbálása. Legalábbis nekem ez jött be. :)

(#23547) ThuG4LifE válasza HollyBoni (#23546) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Usb-s hangfal beepitett hangkartyaval, legegyszerubb. :D

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#23548) HollyBoni válasza ThuG4LifE (#23547) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ha valakinek komolyabb hangcucca van gondolom nem fogja leváltani ilyenre. De nekem pl csak régen kellett kextet vadásznom, mostani alaplapnál simán felrakom Multibeast-ből a kext-et, és megy.

[ Szerkesztve ]

(#23549) ThuG4LifE válasza HollyBoni (#23548) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Nekem is ment, de azert egy alaplapitol nem varunk csodat, en komolyabbra valtottam es ez volt a legkezenfekvobb megoldas ar es minoseg szintjen is. :)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#23550) sanyi0627 válasza HollyBoni (#23548) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Multibeast nál nekem fel akar rakni egy csomo mindent :(
Ha csak a hangkártya kell akkor azt hogy válasszam ki?

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.