Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22251) RaZroX válasza LógaGéza (#22250) üzenetére


RaZroX
addikt

Rendben, úgy lesz és köszi! :R

Szerk: MyHack-el. Egy fórumtársnak is csináltam nem rég egy 10.9-es telepítőt (az még DP volt) és működött neki.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#22252) RaZroX


RaZroX
addikt

Mi lehet a megoldás a problémára ?

This is the way

(#22253) LógaGéza válasza RaZroX (#22251) üzenetére


LógaGéza
addikt

Legújabb myHack-el? Régivel pont ilyen probléma volt Mavericks telepitővel... Amúgy nekem egyáltalán nem ment a myHack, maradt a Terminálos varázslás :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22254) RaZroX válasza LógaGéza (#22253) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát most szedtem le szóval gondolom a legújabb :D Teszek egy próbát a terminálos dologgal ha nem kell hozzá szaktudás. Tudsz linkelni egy érthető leírást ? (nem akarok rossz alapján dolgozni)

This is the way

(#22255) LógaGéza válasza RaZroX (#22254) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez pl jól illusztrált, és összeszedett:

[link]

Figyelem! Nem Next - Next - Finish :)

Érdekes, Cloveres install sokkal egyszerűbb :U

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22256) RaZroX válasza LógaGéza (#22255) üzenetére


RaZroX
addikt

Nem lehet hogy az MBR partíció volt a gond ?

Ja meg amúgy nem könnyíti meg az egész műveletet ha van egy Pendrive-om amin van bootloader ? :D

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#22257) LógaGéza válasza RaZroX (#22256) üzenetére


LógaGéza
addikt

De - mondjuk megpróbálhatnád ezzel a paranccsal:

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/USB --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app --nointeraction

Ez van a Cloverhez, nem vagyok biztos, hogy Chameleon felismeri az igy készült pendriveot.
Előtte formázd a telepitő-pendriveot 1 particiós MBR-re, USB néven.

Ha maradsz a Chameleon/Chimera megoldásnál, és van külön pendriveod bootloaderrel, akkor 2.2. Patching the installer for a PC már NEM kell, csak az előtte lévők a fenti guideból - mondjuk nem tudom a külön pendriveodon mennyire frissek a cuccok.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22258) RaZroX válasza LógaGéza (#22257) üzenetére


RaZroX
addikt

HDD-re csinálom a telepítőt, nem pedig Pendrive-ra. Befolyásol ez bármit is ? Amúgy kb Augusztusi lehet a pendrive-on lévő Chimera bootloader.

This is the way

(#22259) LógaGéza válasza RaZroX (#22258) üzenetére


LógaGéza
addikt

Azóta már frissült a Chameleon/Chimera, és a szükséges kextek is szerintem (főleg a FakeSMC a fontos - ez is okozhatta szerintem az installer hibát).
Nem, nem baj, hogy HDD-re megy, felismeri, és bootol róla, ez a lényeg :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22260) RaZroX válasza LógaGéza (#22259) üzenetére


RaZroX
addikt

Szerintem ez 10.6.3 alatt nem fog menni... :( Disk Utility nem is látja az Install ESD-t pedig fel van csatlakoztatva... csak bugolt... :W

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#22261) bobooo válasza RaZroX (#22260) üzenetére


bobooo
addikt

Egyszerűbb lett volna egy VMware preinstalled Lion-t leszedni és akkor nincs baj, simán megcsinálod a telepítőt win alól 10 perc alatt :)

(#22262) RaZroX válasza bobooo (#22261) üzenetére


RaZroX
addikt

Leszedtem egy preinstalled ML-t de annak meg minden baja volt.. nagy nehezen rendberaktam aztán meg amikor leszedtem volna a Mavericks-et Appstore-ból közölte hogy minimum 2GB ram kell neki ehhez, ami azért vicces mert pont 2 GB-ot adtam meg neki... ugyhogy hagytam a büdös francba

Szerk.: Na de no problem, már csinálja a dolgát a Disk Utility.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#22263) LógaGéza válasza RaZroX (#22262) üzenetére


LógaGéza
addikt

Pedig én is azon a VmWare képen akartam megcsinálni :) Végül sikerült is...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22264) bobooo


bobooo
addikt

Jut eszembe, van már valamilyen megoldás, hogy életre lehessen kelteni HD4000-et VGA porton? Vagy muszáj lenne egy VGA kari (ha kellene akkor mit javasolnátok közepes árkategóriában?)

[ Szerkesztve ]

(#22265) LógaGéza válasza bobooo (#22264) üzenetére


LógaGéza
addikt

GT640?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22266) HollyBoni válasza RaZroX (#22262) üzenetére


HollyBoni
veterán

Adsz neki több ramot, ennyi. :) 10 perc alatt megcsinálható az egész vmware dolog.

[ Szerkesztve ]

(#22267) blokad válasza bobooo (#22264) üzenetére


blokad
senior tag

hd4000-nek oob működni kéne. esetleg GraphicsEnabler = yes?

katt a linkre

[ Szerkesztve ]

(#22268) pingwin92 válasza bobooo (#22264) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Én most a HD7750 mellett döntöttem.
Még nincs hacklim amúgy. Sőt még a VGA-t sem vettem meg. Tehát nem tudom milyen. De szerintem jobb ár/érték arányban mint egy GT640. Azt nem tudom, mennyire OOB egy HD7750; elvileg a GT640 az kell legyen. De a HD7750 is támogatott. Asszem nem mindegyik (talán XFX), de általában nincs vele gond.
Persze attól függ, hogy kell-e neked az a "CUDAjó" cucc, ami csak nVIDA-kban van. :D
Vagy, ha nem is a BF4-gyel, vagy a Crysis 3-mal, de néha játszanál is valamit.

De egyébként az Intel HD4000 nem támogatott?? Mintha valamelyik MacMiniben is az lenne..

(#22269) Máté94 válasza bobooo (#22264) üzenetére


Máté94
addikt

Nincs, tessék elfelejteni. Mutass Mac-et VGA porttal..

(#22270) talamasca válasza bobooo (#22264) üzenetére


talamasca
senior tag

Nem kell plusz VGA, csak DVI-s monitor és már megy is a HD4000.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#22271) RaZroX


RaZroX
addikt

Na felraktam egy ML-t, hogy akkor majd arról könnyedén megcsinálom a Mavericks telepítőt UniBeast-el. A telepítő elkészítése gond nélkül és gyorsan lezajlott.
Maga a telepítés még mindig nem megy, de most más a gond mint legutóbb:
Bootolok a telepítőről, megjelenik az alma, forog alatta a cucc, majd elmegy a kép (a monitor stand by-ba kerül) és lefagy minden (nem reagálnak a billentyűzet ledek).
Kipróbáltam -v illetve -x parancsokkal, a végeredmény mindig ez, kivéve -x indítással, olyankor működnek a billentyűzet ledek miután elmegy a kép.

Ezek után átkötöttem VGA-ról DVI-ra hátha ez megoldja, de nem...

Szóval lelkesen várom a javaslatokat :C

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#22272) LógaGéza válasza RaZroX (#22271) üzenetére


LógaGéza
addikt

VGA?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22273) RaZroX válasza LógaGéza (#22272) üzenetére


RaZroX
addikt

NV 9600GS

This is the way

(#22274) LógaGéza válasza RaZroX (#22273) üzenetére


LógaGéza
addikt

-x GraphicsEnabler=Yes

Erre mit ad? :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22275) RaZroX válasza LógaGéza (#22274) üzenetére


RaZroX
addikt

Máris próbálom :)

This is the way

(#22276) RaZroX


RaZroX
addikt

:C :R

Már csak a hang meg a sleep kell és minden jó lesz :K

This is the way

(#22277) LógaGéza válasza RaZroX (#22276) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én mondtam nem kell feladni ;)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22278) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!

Win 8.1-et használok és feltelepítettem a VMware-workstation és az osx mavericks,de volt vele gondom ,lefagyott stb.stb ,próbálkoztam virtualboxba feltelepíteni ,de azzal nem jártam sikerrel ,ellenben a szomszéd haver gépén ami ugyan csak amd-s és Win7 fut azon a virtuálboxba telepített osx montain lion tökéletesen működik,nálam meg a következőket adja be Remélem jól fogom belinkelni az előző kérdéseim,ha mégsem bocs,
én eddig jutok el és ezeket csinálja erre vki: #22186 #22191 gondoltam már arra is,hogy nem kompatibilis és lehet ez lehet a gond ?
légyszíves valaki segítsen. előre is köszönöm

Üdv:Balázs

(#22279) HollyBoni válasza Kezdő Balázs (#22278) üzenetére


HollyBoni
veterán

Továbbra sem megy az előre telepített VMware osx? Múltkor még linkeltem is hozzá videót, ami lépésről lépésre elmagyarázza mit hogy kell csinálni.

(#22280) Kezdő Balázs válasza HollyBoni (#22279) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Utólag is köszönöm,de Sajnos nem ment akadozott,lefagyott a gépem és inkább letöröltem,így még teszek egy utolsó megpróbálkozást a virtuálboxba telepíthető osx -el ,remélem valaki ez ügyben majd tud segíteni.

Üdv:Balázs

(#22281) HollyBoni válasza Kezdő Balázs (#22280) üzenetére


HollyBoni
veterán

Persze hogy szaggat. Nem valami erős a laptopod, ez a virtuális OS dolog elég gépigényes, erősebb asztali gépen is szaggat.

(#22282) Kezdő Balázs válasza HollyBoni (#22281) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Biztosan igazad van,de volt olyan a VMware -nál,hogy a rendszerem teljesen lefagyott és csak újra indítható volt,ezért szeretném használni a virtualboxot,mert ahogyan említettem szomszéd haver gépén Win7-alatt a virtuálboxba telepített osx montain lion csodálatosan fut ,próbáltuk azt is telepíteni a rendszeremre,de Nem működik,úgyan azokat a képeket adja be amit előzőleg már itt felraktam,sajna látom az előző hozzá szólásaim nem jól linkeltembe .

Üdv:Balázs

(#22283) HollyBoni válasza Kezdő Balázs (#22282) üzenetére


HollyBoni
veterán

És a szomszéd haver gépe milyen? Gondolom erősebb mint a laptopod.

(#22284) Kezdő Balázs válasza HollyBoni (#22283) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

A haver masinája Samsung és majdnem ugyan az a specifikációja mint az enyémnek,de persze az ő gépe újabb.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Balázs

(#22285) pingwin92 válasza Kezdő Balázs (#22282) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Mint ahogy a közmondás tartja: "A szomszéd gépe mindig gyorsabb." :))

(#22286) RaZroX válasza LógaGéza (#22277) üzenetére


RaZroX
addikt

Nem szoktam :D

This is the way

(#22287) RaZroX


RaZroX
addikt

Hát öcsém... Chrome-ot se használok többet..
Chrome-nál ha zenét hallgatok youtube-on és közben netezek akkor akad a zene, Safarinál ilyen egyátalán nincs.. Ráadásul jóval gyorsabb is a Safari :U

This is the way

(#22288) Kezdő Balázs válasza pingwin92 (#22285) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Kösz :N :(((

Üdv:Balázs

(#22289) HollyBoni válasza RaZroX (#22287) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nálam pont fordítva van, chrome gyorsabb, meg ninncs is ilyen akadás.

(#22290) RaZroX válasza HollyBoni (#22289) üzenetére


RaZroX
addikt

De neked erősebb is a géped :D

This is the way

(#22291) Xero válasza RaZroX (#22287) üzenetére


Xero
nagyúr

Chrome-on flash van, míg Safarinál html5. A flash egy resource hog, szóval ne is csodálkozz, hogy zabál.

(#22292) RaZroX válasza Xero (#22291) üzenetére


RaZroX
addikt

Nem értem, mert a Youtube meg ott sírt Safari alatt hogy kell neki a Flash és amíg nem raktam fel addig nem is ment.

This is the way

(#22293) RaZroX válasza Xero (#22291) üzenetére


RaZroX
addikt

Ja és az a durva, hogy direkt néztem, hogy mennyire eszi le a procit a Chrome miközben megy a youtube és nem akadt tőle ki, 60%-nál magasabbra 1x sem ment. Szóval nem értem az akadás okát. Mondjuk annyira nem is érdekel már :D

This is the way

(#22294) Xero válasza RaZroX (#22292) üzenetére


Xero
nagyúr

Hiba volt feltenni a standalone-t. Egy-két tartalom nem megy html5-el, de az ott r*hadjon meg.

(#22295) RaZroX válasza Xero (#22294) üzenetére


RaZroX
addikt

Áh, értem.

This is the way

(#22296) RaZroX


RaZroX
addikt

SleepEnabler tönkre vághatja a rendszert ? ML alatt működött vele a sleep gond nélkül, de gondoltam megkérdezem mielőtt felteszem Mavericks-re.

This is the way

(#22297) Xero válasza RaZroX (#22296) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem, viszont még nincsen 10.9 build. Vagy csinálsz magadnak, vagy használod így. Én kipróbáltam MBP-val, mivel a Coolbook miatt kukázni kell a vanilla Intel kexteket, így ugrik a sleep is.
Nem az igazi még, magamnak pedig még nem csináltam meg. Nem is fogom már szerintem, mert 1-2 hét múlva nyugdíjba megy a gép és kap egy 10.8 szűz installt mielőtt a fiókba kerül backup gépnek.

(#22298) RaZroX válasza Xero (#22297) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát hogy is mondjam.. nincs meg a megfelelő képzettségem kext készítéshez :D Úgyhogy egyenlőre akkor maradok sleep nélkül.
Amúgy ML alatt nagyon durván gyors.. Windows-nál a sleep-re kattintva még vársz egy jó percet mire bealszik, ML alatt kattintás után azonnal elalszik az egész :C

This is the way

(#22299) Tikakukac válasza RaZroX (#22298) üzenetére


Tikakukac
titán

1.6-os core2 5 progival 10 tabos chrome-al winfos alatt is alszik 2 sec alatt, nem akkora nagy mutatvány az :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22300) RaZroX válasza Tikakukac (#22299) üzenetére


RaZroX
addikt

Csak azt írtam amit az én gépemnél tapasztaltam.

This is the way

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.