Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22351) HollyBoni válasza RaZroX (#22350) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ugyanolyan Windowson mint Macen, hacklin is megy gond nélkül minden. Nagyon régen volt különbség, mostmár kb mindenki multiplatform szoftvereket használ ami mindkét rendszeren ugyanúgy megy.

[ Szerkesztve ]

(#22352) RaZroX


RaZroX
addikt

Na így pár nap használat után kialakult végre egy véleményem a Mavericks-ről, persze a saját konfigom által.
Nagyon tetszenek az újítások, tényleg gyorsabb és folyamatosabb mint az ML, animációból is több van. Snow Leopard óta nem volt olyan OS X amire azt tudtam volna mondani, hogy szerintem ez eddig legjobb, de erre most simán mondom :C

Viszont.. akár mennyire is szépítem a dolgot a gépem felett eljárt az idő, már kevés ennek a rendszernek. Vannak dolgok amik Windows alatt gyorsabbak mint Mavericks alatt. Erősen gondolkozom, hogy vissza váltok Snow Leopard-ra, csak még meg kell néznem, hogy az appok amiket használok támogatják-e még.. :F
Ugyanis az elképesztően gyorsan fut, csak 1-2 óráig volt fent, de ennyire gyorsan működő OS-t én még nem láttam PC-n :Y Szóval még kiderül mi lesz..

This is the way

(#22353) Lazika válasza RaZroX (#22352) üzenetére


Lazika
senior tag

Nekem az ML stabilabb volt, nem fagyott ennyit a gépem, mint Mavericks alatt. Ami kicsit negativum,hogy Mavericks több memórát eszik,mint ML. Te mit használsz power managmentre? Null cpu-t vagy apple intelt? Én az utóbbit patcheltet. Bár lehet kikéne próbálnom null cpu-val hátha nem fagyna ennyit. Van valami "hot key" kombó ami esetleg megszünteti a fagyást?

[ Szerkesztve ]

(#22354) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Valaki tud valami infót jó dedikált hangkártyákról, amik működnek OS X alatt OOB?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22355) RaZroX válasza Lazika (#22353) üzenetére


RaZroX
addikt

Nem tudom fejből melozok otthon majd megnézem .

This is the way

(#22356) V.Stryker válasza RaZroX (#22352) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én most gondolkodóba estem kicsit, hogy feltegyem-e, mert a ML nálam jól ment, de az usb-k elég szelektíven működtek. Egyikbe ment ez, a másikba nem ment...pl egy webkamera az 5-ik usb slotba volt hajlandó csak működni, stb. Ez elég zavaró volt egy usb-s vinyónál. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22357) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok !
Légyszíves valaki megtudná mondani ,hogy Virtualboxba mit jelent ez?

[ Szerkesztve ]

Üdv:Balázs

(#22358) blokad válasza Kezdő Balázs (#22357) üzenetére


blokad
senior tag

Nem olvasható a boot media. Tuti jó az, amit letöltöttél?

(#22359) Kezdő Balázs válasza blokad (#22358) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szia!
Nem tudom ,de feltételezem,hogy akkor ezek szerint nem :O De sajnos már fogalmam sincs,hogy honnan tudnék szerezni egy használhatót.

Üdv:Balázs

(#22360) RaZroX válasza V.Stryker (#22356) üzenetére


RaZroX
addikt

Szerencsére nálam ilyen problémáák nincsenek :D

This is the way

(#22361) HollyBoni válasza Kezdő Balázs (#22359) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mire kell annyira virtuális OSX? Pendrive csinálásra jó a szaggatós VMware verzió is.

(#22362) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Adjatok tanácsot!

Érintetlen ML telepítőről feltettem a rendszert, felmegy, de első restart utan nem indul a grafikus felület.

-v-f GraphicsEnabler=Yes PCIRootUID=1 kapcsolókkal ment régen, mostnem. Ötlet? GraphicsEnabler No val is próbalkoztam....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22363) V.Stryker válasza V.Stryker (#22362) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Update: iAtkos ML fent...már alóla írok...mavericks csusszan lefelé...kejváncsi vagyok.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22364) V.Stryker válasza V.Stryker (#22363) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, csak küzdés van...hiába csinálom meg a pendrive-ot, sd kártyát...bootkor nem látja, Alt gombra se...egyszerűen nincs ott. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22365) HollyBoni válasza V.Stryker (#22364) üzenetére


HollyBoni
veterán

Belépsz bios-ba, ott beállítanád miről bootoljon, ott sem megy? Korábban ment mondjuk windows-os pendrivval, csak OSX-el nem megy?

(#22366) V.Stryker válasza HollyBoni (#22365) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Beállíthatom a boot sorrenden, de akkor is a már meglévő indul el...na , de most újrabasztatom az egészet. MIndjárt kiderül... - Nem megy. Hiába csinálom meg a pendrive-ot, nem tudok róla bootolni...amikor meg az iatkos indul, ott nyomok egy F8-at, hogy kiválaszthassam akkor akár ott is a boot sorrendet, akkor ott sincs ott a pendrive. Már a másodikkal próbálom.

Igen, így már feltettem a 10.8.3-at...ugyanerről a pendriveról.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22367) HollyBoni válasza V.Stryker (#22366) üzenetére


HollyBoni
veterán

Korábban már raktál valamilyen oprendszert fel pendrive-ról, működött?

(#22368) V.Stryker válasza HollyBoni (#22367) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Most nézem,hogy nem guid partíció tábla volt...brrr...próba így. - Nem is kell az legyen. Akkor meg mi a fene baja van?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22369) HollyBoni válasza V.Stryker (#22368) üzenetére


HollyBoni
veterán

Unibeast-el próbálsz pendrive-ot csinálni? Tonymacx86-os leírást követted?

(#22370) V.Stryker válasza HollyBoni (#22369) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem, hanem ezt csinálom.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22371) LógaGéza válasza V.Stryker (#22370) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez mind szép és jó - Mac gépeken megy is igy, ugyanis ott van bootloader. Neked nincs :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22372) V.Stryker válasza LógaGéza (#22371) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Akkor Unibeast ami nekem kell?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22373) LógaGéza válasza V.Stryker (#22372) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igen, azzal is megcsinálhatod.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22374) HollyBoni válasza V.Stryker (#22372) üzenetére


HollyBoni
veterán

(#22375) bobooo


bobooo
addikt

1 óra alatt csináltam Windows 8ból full működő Maverickset.

Vmware-ből boot pendrive, telepítés, indítás és whoala net és videó kártya elsőre megy! És csak egy hdmi-s monitor kellett hozzá.

(#22376) V.Stryker válasza LógaGéza (#22373) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. így már fent is van. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22377) HollyBoni válasza bobooo (#22375) üzenetére


HollyBoni
veterán

Persze, nem nehéz és nem sok idő, csak sok embernél random hibák jönnek elő. Kéne árulni Unibeast-es Mavericks telepítő pendriveokat. :DDD Sokan szerintem a pendrive csinálásnál már elakadnak.

[ Szerkesztve ]

(#22378) LógaGéza válasza bobooo (#22375) üzenetére


LógaGéza
addikt

SpeedStep megy rendben? Én most azzal kűzdök...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22379) bobooo válasza LógaGéza (#22378) üzenetére


bobooo
addikt

Vasárnap megnézem, mert addig nem kerülök a gép elé és majd írok :)

Ezek nem segítenek?
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#22380) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Utolsó kérdés mára, hogy Multibeast-nél az én konfigomnál melyik Mac Mini-t kéne választanom? 5,1 - 6,1 vagy 6,2? HD4000-el megy a gép most, ami az i3-3225-ben van.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22381) RaZroX válasza Lazika (#22353) üzenetére


RaZroX
addikt

NullCPUPowerManagement-et tettem fel EasyBeast-el.

This is the way

(#22382) bobooo válasza V.Stryker (#22380) üzenetére


bobooo
addikt

Milyen portrol használod a monitort? D-Sub nem jó. Nekem is ilyen procim van és integrált VGA-val használom és Felment elsőre minden plusz kext nélkül a retail Mavericks.

[ Szerkesztve ]

(#22383) V.Stryker válasza bobooo (#22382) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen, most látom,hogy szépen lát mindent, csak hang nincs. DVI-ról megy egyébknét.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22384) bobooo válasza V.Stryker (#22383) üzenetére


bobooo
addikt

Integrált a hang?

Próbáld meg ezzel. Vagy Multibeastben keress rá, biztos lesz benne működő kext

LógaGéza:

Azért írtam, hogy "próbálja"

[ Szerkesztve ]

(#22385) LógaGéza válasza bobooo (#22379) üzenetére


LógaGéza
addikt

Egyik se releváns sajna... Az első ML, a második MSI alaplap, és azért nem megy...

Inkább ennek kéne nekiesnem: [link], vagy Tony buildjának topikját átnézni, Ő is foglalkozott vele.

V.Stryker

MultiBeastben a Non-DSDT / ALC892 megvolt? :)

BoboDJ

Ne ajánlj olyat szerintem, ami nem biztos, hogy megy Mavericks alatt :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22386) V.Stryker válasza LógaGéza (#22385) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen, most volt meg, és jó is lett. Viszont nem kellett volna a Mac Mini-t bepipálni ,mert most elszállt a HD4000 és a felbontás. Gondolom nem tudom visszaállítani... :U Reinstall lesz reggel.

Ami még kérdés,hogy kell rá egy bootloader is , amit multibeastből feltettem..chimera 2.2.1 de ez megkérdezi, hogy mit indítson. Mivel nincs semmi más oprendszer, osx az alapméretezett, lehet ezt automatizálni..bekapcs elindul... Esetleg más kéne feltenni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22387) LógaGéza válasza V.Stryker (#22386) üzenetére


LógaGéza
addikt

Van valahol egy Timeout opció, azt beállitod 1-re, és inditja szinte egyből.

-x IGPEnabler=Yes

Ezzel próbáld meg elinditani, és cserélj SMBios.plistet :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22388) V.Stryker válasza LógaGéza (#22387) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Illetve még ezeket felraktam. Felesleges? Elég a hangé?

Ezt a timeout- ot hol állítom?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22389) RaZroX


RaZroX
addikt

Ez wtf ?

This is the way

(#22390) LógaGéza válasza V.Stryker (#22388) üzenetére


LógaGéza
addikt

Próbáld ezzel, szerintem ebben minden bennevan ami kell ahhoz, hogy menjen. SMBios.plist, hogy pontosan melyik jó neked, annak holnap utánnanézek, egyelőre, hogy menjen, ahhoz jó a 3,1.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22391) RaZroX válasza RaZroX (#22389) üzenetére


RaZroX
addikt

asd.. most meg ezt írja: "A(z) „iPhoto” megnyitásához frissítenie kell a legújabb verzióra."
Az AppStore nem írja, hogy lenne hozzá frissítés.. én ezt nem értem. Az iLife-ból minden működik csak ez nem.

This is the way

(#22392) HollyBoni válasza RaZroX (#22391) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem is ez volt régen mikor virágboltból töltöttem le az iLife-ot, azt hiszem manuálisan kell frissíteni NEM appstore-ból csak az iPhotot.

[ Szerkesztve ]

(#22393) RaZroX válasza HollyBoni (#22392) üzenetére


RaZroX
addikt

És őmm.. manuálisan hogy tudom frissíteni, ha el sem indul ? :D

This is the way

(#22394) HollyBoni válasza RaZroX (#22393) üzenetére


HollyBoni
veterán

Letörlöd és letöltessz egy újabbat.

[ Szerkesztve ]

(#22395) RaZroX válasza HollyBoni (#22394) üzenetére


RaZroX
addikt

Áh. És ezt is csak annyi törölni hogy behuzogatom a cuccokat a kukába ? Csak mert ha jól emlékszem ennek rendes telepítője van.

This is the way

(#22396) V.Stryker válasza LógaGéza (#22390) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Alapból is MacPro 3.1-et lő be minden nélkül. Viszont csak hangom nincs. Minden más jó a telepítés után. Kell basztatmi?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22397) V.Stryker válasza V.Stryker (#22396) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Innen nekem kéne valami?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22398) Lazika válasza RaZroX (#22381) üzenetére


Lazika
senior tag

Köszi,hogy megnézted! Felraktam én is, remélem megoldodik a fagyás.

LógaGéza: Nem biztos,hogy nem jó a speed stepped. Én is azt hittem,hogy hogy csak kettő van,mert hw monitor a legkisebbet és a legnagyobbat mutatta. Tedd fel ezt a programot: [link] és mondjuk futtass egy geekbenchet vagy csak simán pár progit. Nekem több, van,mint amit a hw monitor mutat. Ha a turbó is menne, akkor minden szuper lenne :D

(#22399) LógaGéza válasza Lazika (#22398) üzenetére


LógaGéza
addikt

Pontosan ezzel monitorozom. Megy a SpeedStep, csak nem teljes mértékben. Lemegy akár 2,5Ghz-re is, és változgat (3,8Ghz-ig), viszont ez alá nem megy. Ha egy szálat terhelek, akkor felmegy 3,8-ra, viszont ha 8+-t, akkor 3,7-en fut. Egy grafikon:

V.Stryker

Azzal próbáltad amit linkeltem? Betöltöd MultiBeastbe és telepited. Hang nem az SMBios miatt nincs, hanem mert nincs fenn a kext hozzá. Vagy HDMI hangot akarsz?

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22400) Lazika válasza LógaGéza (#22399) üzenetére


Lazika
senior tag

Idle se megy le 1,6-ra? Ssdt-d van? Hogyan csinálod azt,hogy csak egy szálat terhelsz? Próbálj másik Smbios-t hátha több stepped lesz!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.