Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23251) Wiz Khalifa válasza weinmaker (#23249) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Sikerült megformázni MAC-re. És itt hogyan tovább? Mert nem látok semmi recovery image-t meg ilyeneket amit mondasz.

Szerk.: Már rájöttem! Bele kell csak húzni oszt kész. :)

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#23252) Kezdő Balázs válasza Wiz Khalifa (#23248) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Tyűűűűűűűha én még ilyet nem láttam,ráklikkeltem arra a linkre amit astál és teljesen minden akadozik és semmilyen oldalt nem tudok megnyitni ez jönbe :( :O

Üdv:Balázs

(#23253) Wiz Khalifa válasza Kezdő Balázs (#23252) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem rendesen bejön. És semmi baj nincs. Érdekes. Na mind1. Ne ezzel foglalkozz.

Menj a beállításokba. Ott a Disk Image-fülnél van három mondat. A legalsóra menj rá. Aztán már a penyóra jobb klikk és Formet for MAC. És kész. :)

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#23254) weinmaker válasza Wiz Khalifa (#23251) üzenetére


weinmaker
őstag

Nem kell megformázni macre, hanem valamelyik menüpontban van ez az image recovery, vagy restore. Nem emlékszem már rá pontosan. Nézd végig, tutira benne lesz.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23255) Wiz Khalifa válasza weinmaker (#23254) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Már megformáztam és már másolódnak a fájlok... :(((

De azon kiakadt másolás előtt hogy 11mb-lesz csak a szabad hely akarom-e nyomatni. De mondom hát hogyne.

Smoke some weed nigga!

(#23256) LógaGéza válasza weinmaker (#23238) üzenetére


LógaGéza
addikt

A VT-d-t kell kikapcsolni, aminek nagyobb köze van a biztonsági dolgokhoz, mint a virtualizációhoz. VT-x, és egyéb virtualizációs szolgáltatások mehetnek.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23257) weinmaker válasza LógaGéza (#23256) üzenetére


weinmaker
őstag

Ezt a biosban kell?
Továbbra sem találom a biosban a hd3000-es vga-t, amikor win8-ban néztem aidával ott azt írta, hogy disabled. Pedig én nem tiltottam le, és nem is találom sehol. Lehet, hogy szar ez a bios, pedig a legújabbat tettem fel.

Itt írnak a radeon 6470m megoldásról, de hogy ezzel mit kell csinálni, ha letöltöm az kérdés. :)
Te nem vetted még meg a probook-ot? Már alig várom, mert egyből könnyebb lenne az élet. :D

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23258) LógaGéza válasza weinmaker (#23257) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez nálam egy elég hosszútávú perc, ráadásul úgy, hogy lassan két hónapja nem kaptam fizut még nehezebb... :(((

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23259) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Hát srácok ,nekem elment mindentől a kedvem!Mert amit előbb belinkeltem képet hosszú percekig csak az jött be és egyébként már félek és az mitől volt,nem tudja valaki,hogy mi okozta ezt?nem rég kaptam egy újabb gépet,gondolhatjátok nyitnék meg bármilyen oldalt az egér kurzorja összevissza ugrál és ha megakartam állítani egyfolytában felugrott az opera ,a google és csak azok a pluszos dolgok futottak,de úgy mintha F1-et néznék újra indítottam a gépet és letöröltem azt a mac vmit meg minden os x-et töröltem majd megint újra indítottam és végre leállt ez a valami,nem tudom,nem hiszem,hogy megtudnám azt a virtuális gépet csinálni,van nekem sajnos elég bajom sajnos vagy nem de nagyon beteg vagyok ,a gépem féltettem féltem és ugyan azt éreztem mint a sugárterápiámnál a szívemet a torkomban.

Üdv:Balázs

(#23260) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Na kiderült mi baja minden proginak... Nincs elég hely a lemezképnek a penyón. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#23261) adamka16


adamka16
őstag

Srácok!

Tud nekem választ adni valaki, hogy miért tűnnek el a mappáim ??? pl. Zene mappa, tegnap megvolt még, mára meg eltűnt. Volt már ilyen korábban, akkor csak úgy törlődött minden az adataimat tartalmazó partíióról. Mi erre a magyarázat? Multibeast cseszett szét valamit?

(#23262) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni telepítéssel kapcsolatban.

Adott egy pendrive mac osx 10.9 mavericks retail telepítővel + multibeast.
Sikerült eljutnom a telepítőig, viszont nem látta a winchesterem amire telepíteni szeretném.

A konfiguráció:
(Dell optiplex 755 MT)
alaplap: Intel, csak annyit tudok róla, hogy gm819, q35 (gyári dell optiplex 755 MT lap)
proc.: core 2 duo E8200
amire telepíteni kellene: 2,5” Samsung 320GB sata II

(Windows 7 alatt tökéletesen működik a gép már jó ideje)

Alaplapi eszközöket kikapcsoltam, AHCI módban a sata, csak egy pci-e nvidia gtx650 van benne, HDMI –vel összekötve egy kijelzővel.

csak úgy sikerült telepítenem, hogy külső USB rackbe dobtam a winchestert, (úgy látta csak), akkor a telepítő végigment, viszont utána bootolni nem tudtam a winchesterről úgy, hogy usb-n maradt. Amikor megpróbáltam úgy, hogy visszatettem sata kábelre a gépbe, akkor pedig valami hibaüzenettel folyamatosan megáll. Ha jól gondolom valami AHCI hiba. (csatoltam a képernyőt)

mind a 4 sata csatira próbáltam dugni a winchestert, nem látja. Minden felesleges dolog le van húzva a sata végekről.

Lehet nem jól sejtem, de gondolom az alaplapom körül lehet valami gond. Gondolok itt a sata vezérlőre.

De csak próbálkozom, annyira nem értek az OSX-hez, viszont, most kellene egy mac rendszer.

A lényeg, hogy kellene egy gépet összefabrikálnom, ha lehet ebből az optiplexből. Gondoltam arra, hogy az e8200 alá kellene valami olyan lap amivel működik. Már ha ez a probléma Ön szerint.
Tudtam szerezni egy asrock G41C-GS lapot, azzal van értelme próbálkoznom?

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#23263) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

ja bocs, emailből másoltam, nincs melléklet, meg magázok benne valakit :)

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#23264) LógaGéza válasza RoryBreaker (#23263) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!

Már az a érdekes, hogy nem látja a vinyót a telepitő. A hibaüzenet pedig érdekelne, megtudnád mutatni?

Adott egy pendrive mac osx 10.9 mavericks retail telepítővel

Ha ez igy lenne, el se indulna a telepitő, mert azon nincs bootloader. Mivel csináltad a telepitőt?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23265) RoryBreaker válasza LógaGéza (#23264) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Szia!

A telepítőt egy sráctól kaptam, aki vágja ezt a dolgot, van rajt bootloader, fel is telepítettem róla a 10.9-et, de csak úgy tudtam, ha usb-re dugtam a vinyót, utána meg ha arról akarok bootolni, az istennek sem tudok.

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#23266) LógaGéza válasza RoryBreaker (#23265) üzenetére


LógaGéza
addikt

Van egy olyan érzésem, hogy a SATA vezérlőt nem támogatja a OS X. Lehet egy 3rd Party SATA kext kellene bele, esetleg egy IOAHCIBlockStorageInjector még pluszba.
Nekem se vitte a második SATA vezérlőt az alaplapomon (egy Marvell variáns), az arra dugott vinyókat fel se ismerte a hozzávaló kext nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23267) RoryBreaker válasza LógaGéza (#23266) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

oké, és én ezt hogy tudom kivitelezni? :)

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#23268) LógaGéza válasza RoryBreaker (#23267) üzenetére


LógaGéza
addikt

Tudni kellene milyen vezérlő van a lapon pontosan (AIDA64, ha van Windows a gépen), és tudnod kell szerkeszteni a pendriveot (nem tudom hogy van megcsinálva, ha Windowsos gépbe dugod, akkor mit ir?).

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23269) RoryBreaker válasza LógaGéza (#23268) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

ezt pontosan hol látom az aidában, mit keressek?

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#23270) RoryBreaker válasza LógaGéza (#23268) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Közben rájöttem, hogy elméletileg fel tudok tenni egy iatkos mountain lion-t és ott tudom a pendrive-ot manipulálni, kexteket ide-oda másolgatni (elvileg) ha az úgy szerinted jó lenne, miután kiderítettük, hogy milyen kext is kell. Ha lennél olyan kedves és mondanál nekem egy email címet, akkor elküldeném neked a panic képernyőt, meg közben aida64 is van a gépen, szóval meg tudnám nézni amit kell vele.

Előre is köszönöm a segítséget!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#23271) LógaGéza válasza RoryBreaker (#23270) üzenetére


LógaGéza
addikt

Megy PÜ!

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23272) RoryBreaker válasza LógaGéza (#23271) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

írtam mailt.

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#23273) iGameplays


iGameplays
csendes tag

Sziasztok!
A napokban sikeresen telepítettem a Mavericks-et, és ezt szeretném veletek megosztani, hátha valakinek segítséget nyújtok vele.

Hardware:
Gigabyte GA-X58A-UD3R
i7 920 @2.66Ghz
12GB CSX 1600Mhz DDR3 RAM (6x2GB)
Gigabyte Gtx 460 1Gb
500GB Seagate HDD

Előzetesen egy másik HDD-n Windows 8.1 volt, amin egy Mac virtuális gép segítségével elkészítettem a Unibeast-es Mavericks install pendrive-ot. Az install előtt az OS X leendő merevlemezén lévő kötetet töröltem, végül az összes többi nem szükséges HDD-t elvátovítottam.

Bios beállítások:
HPET -> 64-bit
Boot Device -> USB-HDD
SATA Control Mode -> AHCI

Install Boot Flags:
GraphicsEnabler=Yes PCIRootUID=1 -v -x -f

MultiBeast(6.1.0):
UserDSDT -> [DSDT] (regisztrációs)
Drivers -> Audio -> Realtek ALCxx -> With DSDT -> ALC889
Drivers -> Audio -> Universal -> VoodooHDA v0.2.1 (Ez a HDMI Audio miatt kell, ha használsz)
Misc -> NullCPUPowerManagment
Misc-> USB3.0
Network-> Realtek
Bootloaders -> Chimera v2.2.1
Customize -> GraphicsEnabler=Yes
Customize -> 1080p Display Mode
Customize -> PCI Root ID Fix
System Def-> Mac Pro 3,1
Build!

VGA Driver: [link]

Freeze Fix: [link]
A Freeze Fix megakadályozza, hogy a VGA (Fermi) Idle állapotba kerüljön, ezáltal megszüntetve a fagyásokat. Az automatikusan induló applikációk közé bemásolandó.

Egy hete tesztelem a rendszert és maximálisan meg vagyok vele elégedve, teszi a dolgát ahogy illik. Természetesen egy másik HDD-n még megtartottam a Windows-t hátha szükség lesz rá.
Ami feltünő változás, hogy a Mavericks mérföldekkel jobban kezeli a hardware-eket, nem pörgeti feleselegesen a processzort, így sokkal halkabban és hűvösebben végzi a munkáját a gép.

Remélem tudtam segíteni azoknak, akik hasonló hardware-ral rendelkezdnek.
Ha bármi kérdésetek van, szívesen várom őket.

[ Szerkesztve ]

(#23274) weinmaker válasza iGameplays (#23273) üzenetére


weinmaker
őstag

Nagyon klassz leírás, köszi mindenki nevében!

Én még a niresh féle disztrót nyúzom a notin, de a vga problémámat majd csak az újratelepítéskor fogom tudni (remélhetőleg) megoldani. A rendszer amúgy nagyon gyors, még így is.

Nálam marad windows fő rendszernek, az osx meg csak úgy ismerkedni.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23275) iGameplays válasza weinmaker (#23274) üzenetére


iGameplays
csendes tag

Habár próbálok pártatlan maradni, de engem nagyon megygyőzött az OSX. Szinte lehet érezni munka közben, hogy nem csak a design gyönyörködteti az embert, hanem hogy a motorháztető alatt is szépen van megcsinálva/megírva a rendszer. Legfőképp XCode-ra és Final Cut-ra használom. :)

(#23276) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Zsír, Jó neked, én még szenvedek :D

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#23277) Wiz Khalifa válasza RoryBreaker (#23276) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Még én is. De ma estére kiderül mi lesz. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#23278) balage25


balage25
senior tag

Sziasztok!

Van egy ga-z87-hd3 lapom egy 4670k-s procival. A hdmi kimenetére, hogyan lehet hangot kitenni os x 10.9.1 alatt?
Néztem nagyon sok leírást, de mindegyik más, nem szeretném elrontani a rendszeremet a sok próbálkozással.

(#23279) Máté94 válasza balage25 (#23278) üzenetére


Máté94
addikt

(#23280) iGameplays válasza balage25 (#23278) üzenetére


iGameplays
csendes tag

Nekem a MultiBeast-es VoodooHDA kext bevált.

(#23281) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Tudnátok segíteni? Feldobtam egy mountain liont, csak hogy tudjam a 10.9 telepítő pendriveon cserélni 3 kextet. A kextek megvannak, de nem találom a mappákat, ahova be kellene másolnom. Hogy tudom ezt megtenni? Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#23282) tatomi92 válasza RoryBreaker (#23281) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Elvileg a System/Library/Extensions-be kell tenni.

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#23283) RoryBreaker válasza tatomi92 (#23282) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Köszi, sikerült, most dsmos has arrived és áll, nem jutok tovább. A kextek elvileg beváltak, mountolta a vinyót, de most nem tudom miért áll...

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#23284) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Szóval bootoláskor mountolta a vinyót, viszont dsmos has arrivednél nem akar továbbmenni. Ugyanez a videókártya volt benne, amikor már egyszer feltelepedett, csak nem látta a vinyót.
Van esetleg valami ötlet?
Bootflageket megpróbáltam, sokan azt írják, hogy ez videókártya gond, de már próbáltam úgy is, hogy kivettem a videókártyát, csak az alaplapit hagytam, úgy sem ugrik tovább a dsmos has arrived-ről.

Köszi a segítséget!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#23285) balage25 válasza iGameplays (#23280) üzenetére


balage25
senior tag

Sajnos nekem nem megy voodooHDA-val, és egy kicsit a sztereó kimeneten a hang is recseg.

Máté94

Ezzel a leírással még küzdök egy kicsit, az ssdt verzió nem jött össze, kipróbálom a dsdt-t.

(#23286) balage25 válasza Máté94 (#23279) üzenetére


balage25
senior tag

Köszönöm megoldódott. Az a leírás ami az általad belinkelt oldalon van nem pontos, de ott van egy hivatkozás a pontos leíráshoz.
Így már HDMI-vel is megy a hang.

(#23287) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Na beszereztem egy normális 16Gb-os penyót. Mivel lehet rátenni a lemezképet úgy hogy működjön???? A WinDiskManager vagy mi nem teszi meg jól vagy nem tudom mi a baj. A TransMac meg nem tudom hogy kell mert ahogy lehetséges megcsinálni úgy nem jó....

SOS!!!!

Smoke some weed nigga!

(#23288) tlac válasza Wiz Khalifa (#23287) üzenetére


tlac
Topikgazda

(#23289) iGameplays válasza balage25 (#23285) üzenetére


iGameplays
csendes tag

Amikor a legújabb verziójú VoodooHDA-t telepítettem fel, akkor nekem sem működött, aztán meg próbáltam egy régebbi verzióval, azzal viszont hibátlan. Érdekes jelenség. A lényeg hogy sikerült megoldanod! :)

(#23290) Wiz Khalifa válasza tlac (#23288) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ez linux alá való. Nekem Win-re kell. :(

Smoke some weed nigga!

(#23291) iGameplays válasza Wiz Khalifa (#23290) üzenetére


iGameplays
csendes tag

Beszerzel egy VMware Workstation programot, amin elindítasz egy OSX virtuális gépet, és azon elkészíted Unibeast-el.

(#23292) tlac válasza iGameplays (#23291) üzenetére


tlac
Topikgazda

vmware-en működik a grafikus gyorsítás?

(#23293) iGameplays válasza tlac (#23292) üzenetére


iGameplays
csendes tag

Igen, bár vannak feltételei. Sőt, a VMware volt az első, aki ezt bevezette, ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

(#23294) tlac válasza iGameplays (#23293) üzenetére


tlac
Topikgazda

wmare player alatt is megy?

eddig csak a virtualbox alatt játszottam vele, de ott diavetítés a gyorsítás hiánya miatt

(#23295) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,guruk,lenne egy kérdésem T430s laptopra lehet feltelepíteni Mavericks -et? Eddig linuxal próbálkoztam de valahogy nem az igazi...

Zero Defect.No Compromise !

(#23296) iGameplays válasza tlac (#23294) üzenetére


iGameplays
csendes tag

Igen, az alatt is megy elvileg.

(#23297) iGameplays válasza Giovanny (#23295) üzenetére


iGameplays
csendes tag

Igen, fut rajta rendesen, de azt írják, hogy a Wifi és a kártya olvasó nem működik. Ez 2012-ben volt, azóta lehet változtak a dolgok

[ Szerkesztve ]

(#23298) Wiz Khalifa válasza iGameplays (#23291) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Sajnos ehez nem igen értek. Más módja nincs? Ami Win alól végezhető?

Smoke some weed nigga!

(#23299) iGameplays válasza Wiz Khalifa (#23298) üzenetére


iGameplays
csendes tag

Ez a legegyszerűbb módja, úgyanis a bootoláshoz szükséges egy Chameleon nevezetű bootloader, melynek segítségével befolyásolni tudod a bootolás menetét ha esetleg vmi hiba adódna (ami elég gyakori hackintosh telepítésekor). Szóval ezt a Chameleon Bootloadert és még számos egyéb dolgot összeszed neked a Unibeast és készít egy bootolható pendriveot belőlük. Neked csak annyi a dolgot, hogy leformázod a pendriveot, és betallózod a Mavericks dmg-t a Unibeast-be.

Szerk.: Windows alatt viszont mindezt manuálisan kell összeállítanod, ami elég húzós feladat.

[ Szerkesztve ]

(#23300) Wiz Khalifa válasza iGameplays (#23299) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor szóval valami virtuális gépet tegyek fel arra a Mac-et és úgy? De AMD-m van... :W

Smoke some weed nigga!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.