Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23851) Succor


Succor
csendes tag

Na elkezdte csinálni!

Le kellett szedni egy Apple Software updatert(Unibeast supportnál volt 0rva) és elkezdte csinálni..Remélem innentől zökkenőmentes lesz a dolog :)

"11. When running on Snow Leopard (OS X 10.6) you must be running OS X 10.6.8 with the Apple Software Installer Update 1.0 installed. Otherwise you will see "The operation couldn’t be completed. CSSMERR_TP_NOT_TRUSTED" in the install.log."

[ Szerkesztve ]

(#23852) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!!

Megpróbálkoznék a MAc al. Honnan és mit érdemes letölteni. Van e lényeg AMD v. Inteles gép között?/valaha volt/.
Bocs ha láma a kérdés de kezdő vagyok.

üdv

(#23853) Succor


Succor
csendes tag

Na mar fel is telepult a legfrissebb osx :). Ennyit szarakodni :D

(#23854) HollyBoni válasza Succor (#23853) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem is volt az sok, én az első OSX-em felraktam vagy 10x mire működött. De múltkor is panaszkodott valaki hogy jajdeszar, szerintem örülni kéne hogy működik egyáltalán PC-n. :))

[ Szerkesztve ]

(#23855) Succor


Succor
csendes tag

Tok jo az uj osx ismert majdnem mindent, net alapbol volt meg vga driver is

(#23856) weinmaker válasza Succor (#23855) üzenetére


weinmaker
őstag

Nekem is tetszene, de a radeon vga-mat nem eszi meg sajna. Vagyis van akinek igen, de én kevés vagyok hozzá. :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23857) HollyBoni válasza weinmaker (#23856) üzenetére


HollyBoni
veterán

Milyen az a VGA? Az én 5450-em is egy nagyon értelmetlen trükkel megy.

[ Szerkesztve ]

(#23858) weinmaker válasza HollyBoni (#23857) üzenetére


weinmaker
őstag

Radeon 6470M

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23859) HollyBoni válasza weinmaker (#23858) üzenetére


HollyBoni
veterán

Upsz, akkor nem tudok segíteni. Nekem pl úgy megy a kártyám, ha a kext-be beírom a kárty ID-jét, de csak akkor megy ha kétszer egymás után írom be, tök véletlen jöttem rá. :DDD

(#23860) FefeeX


FefeeX
veterán

Mai második nekiugráson vagyok a 10.9 telepítésen

Gbyte P35-DS3
4x2GB DDR2-800 Black Dragon
C2D E8200
Sapphire HD5830 Xtreme

Namost, azért ugrottam egyedül neki, mert olvastam, hogy most már milyen egyszerű, blabla. Meg hogy a lapom támogatott stb.
Ehhez képest mikor először elértem a multibeast-hez, nem volt VGA kext benne. Mindegy, feldobtam simán, 1080p-vel aztán mindig, 1-2 percen belül belép és freeze. Fogalmam nincs mi lehet a gond, ott kezdődik, hogy az easybeast, meg a másik két opció közül sem tudom mit kéne választani, plusz miért megy a VGA addig míg meg nem fagy, miért ugrál a kép görgetésnél, ilyesmi...

(A MacBook Airemhez képest ez elég gyászos egyelőre)

Valami gyors okosságot szívesen vennék... 5830 kextet vagy fene tudja... Minden esetre a freeze miatt muszáj újra telepíteni, így ez az egész már alapból elég fájdalmas sztori.

(#23861) RaZroX válasza HollyBoni (#23859) üzenetére


RaZroX
addikt

lol

Mert te is sith vagy… vegyél nvidiát :D

This is the way

(#23862) HollyBoni válasza RaZroX (#23861) üzenetére


HollyBoni
veterán

Felesleges kártyát váltanom ha ez minden gond nélkül megy. Teljesítmény persze még jól jönne, de az meg pénz.

[ Szerkesztve ]

(#23863) FefeeX


FefeeX
veterán

Gondolom a P35-DS3R F13 DSDT-vel nem sokra megyek a P35-DS3 F12 lapommal...

Mondjuk alapvetően nem is tudom ezek mire kellenek, mert az faszán nincs leírva, csak hogy milyen egyszerű feltenni a 10.9-et
Pont a lényeges dolgok nem szerepelnek a leírásban, csak az addigi beállítások... :(

(#23864) Máté94 válasza FefeeX (#23860) üzenetére


Máté94
addikt

HD5830 kuka, másik fog kelleni.

(#23865) RaZroX válasza HollyBoni (#23862) üzenetére


RaZroX
addikt

nem gondoltam komolyan :)

This is the way

(#23866) weinmaker


weinmaker
őstag

Kíváncsi leszek az új Iatkos relase-re, állítólag szinte minden hardverrel menni fog. Viszont innentől nem ingyenes.Mondjuk ha tényleg menne rendesen a hardveremen, akkor annyit megér.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23867) cacater válasza weinmaker (#23866) üzenetére


cacater
csendes tag

Szerintem nincs szükség az iatkos-ra .ha egyszer már van 1 rendszered és tudod milyen kextek kellenek akkor pofon egyszerű retailal boot-ot csinálni penre vagy usb hdd-re vagy esetleg hdd-re.

1 retailal készítése a letöltésekkel mindennel együtt 1 óra . 25 perc alatt feltelepül az OSX és ha esetleg utólagosan még maradnak függő dolgok akkor az még max fél óra.

Mindig jobb 1 retailalt telepíteni és csak a szükséges kexteket mivel akkor tudod mi szükséges még ha valami nem megy. Nagyon sok dokumentáció van fent a neten amivel meglehet csinálni szinte mindent.
Ha valaki már eleve úgy rakja össze a gépet ,hogy OSX-et szeretne akkor még könnyebb szinte alig kell akkor mókolni.

Kellhet 1 fakeMsc 1 hálókártya kext videókártya driver és a hanghoz 2 kext.

Mindez persze optimális esetben. Amit még ajánlani tudok mivel itt többen is segítséget kérnek ( különböző gondok miatt ) mindenki írja be a pontos hardver tipusát amit használni szeretne , mivel csak így lehet aránylag hatékonyan segíteni.

Sok sikert mindenkinek . :)

optimális hardverek amit ajánlanak álltalában -- gigabyte deszka
-- Nvidia kártya -
vagy integrált amit támogat az osx.
--usb bill. és egér

[ Szerkesztve ]

(#23868) lama_lamm válasza cacater (#23867) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

Sziasztok!

Na lassan eljutok az OSX telepítéshez én is.
Hardver megvan:
Gigabyte GA-H87M-D3H
i5-4440
később egy GTX660 - utólag mennyire gáz berakni egy VGA-t?

Az lenne az elsődleges kérdésem, hogy meg lehet-e csináni egy retail telepítést DVD olvasó nélkül?

Thx :R

(#23869) cacater válasza lama_lamm (#23868) üzenetére


cacater
csendes tag

simán be lehet tenni a vga-t utólag is , csak az igp először le kell tiltani .

nincs szükség dvd meghajtóra csak 1 8 gigás penre vagy usb hdd-re.

ajánlott üres hdd-re tenni ha van rá lehetőség főleg kezdőknek.

:)

[ Szerkesztve ]

(#23870) lama_lamm válasza cacater (#23869) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

De először fel kéne raknom a Snow leopardot retail dvd+iboot módszerrer, nem? Nincs hozzáférésem sajnos machez, vagy hackhez.

(#23871) cacater válasza lama_lamm (#23868) üzenetére


cacater
csendes tag

Win alatt nem tudod megcsinálni esetleg ( bár nekem soha nem volt rá szükségem ).

A hackli.com fórumon sok segítséget kaphatsz.

:)

merre vagy található helyileg ? jöhet privátban is ha úgy szimpib.

[ Szerkesztve ]

(#23872) Succor


Succor
csendes tag

Na minden királyul működik, ma már dolgozok végre a gépen :)
Egyetlen egy problémám van, ha bekapcsolom a gépet és a loaderből kiválasztom a macem akkor néha kikapcsolja az usb perifériákat és nem látja se az egeret, se a billt.Újraindulás után látja, kb 10 indításból 3* csinálja ezt.
Ötlet? :)

(#23873) weinmaker válasza cacater (#23867) üzenetére


weinmaker
őstag

Nekem alapból minden működött, kivétel a vga, és azt azóta sem tudtam (más se) összehozni. Nem lehetetlen, de nekem jött össze.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23874) RaZroX


RaZroX
addikt

Na mégegyszer megkérdezem hátha.. :D

Tehát volt egy angol kiosztású billem átmatricázva és most vettem egy magyar kiosztású billt. Tökéletesen működik meg minden, azt leszámítva, hogy amióta ezt használom, alvó állapot után ki kell húznom és vissza kell dugnom, hogy működjön. (Ami vicces, mert a billel is fel tudom kelteni a gépet...)
Minden más usb-s eszköz gond nélkül működik, próbáltam több usb portot is, de semmi javulás.

Retail OS X 10.9.2
(Retail OS X 10.8.5-ön is ugyan ez volt)

ui.: alváshoz nem használok semmilyen kextet, oob működik.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#23875) Máté94


Máté94
addikt

(#23876) geza844


geza844
aktív tag

Azt, hogy Mo-on nem minősül illegális cselekménynek, azt is jelenti, hogy ha irodába kijön a BSA, és itt van nálunk 4 PC és 2 laptop, mindegyiken MacOS, akkor megnézik őket és "köszönjük, viszont látásra" ?
Valaki ezt próbálta már élesben?
Vagy inkább számítsak arra, hogy feljelentenek, rendőrök elvisznek mindent, aztán pár hónap múlva, mikor rájönnek, hogy nincs jogalapja, visszakapok mindent?
Csak mert nekünk ez büntetés nélkül is elég nagy érvágás lenne, hisz munkaeszköz, és a kiesett idő sok pénzbe kerülhet.
Amúgy 3 gépünkön legális Win8 van, a többin Linux, csak szeretnénk egységesíteni a gépparkot, ezért gondolkoztam el MacOS-en.
Vélemény?

(#23877) RaZroX válasza geza844 (#23876) üzenetére


RaZroX
addikt

Ha nem virágboltból van az OS X akkor szerintem nem lehet belőle probléma...szerintem!

This is the way

(#23878) geza844 válasza RaZroX (#23877) üzenetére


geza844
aktív tag

Bocsi, új vagyok itt, nem értem mire gondolsz a virágbolttal. A Max OS X ingyenesen letölthető, nem?

(#23879) FefeeX válasza geza844 (#23878) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát, ha van egy eredeti maced, akkor igen. Csak mert anélkül kivitelezhetetlen, mert csak OSX alól tölthető... És azt nehéz megmagyarázni, honnan van akkor, ha nincs hozzá géped amin letöltheted...

(#23880) szuszinho válasza FefeeX (#23879) üzenetére


szuszinho
őstag

Mert az a gép már jó régen leselejtezésre került... :)

(#23881) HollyBoni válasza FefeeX (#23879) üzenetére


HollyBoni
veterán

És mi van ha a virtuális gép ami alól csináltad az Mavericks volt?

Vagy van valami Linuxos módszer is telepítő pendrive csinálására.

[ Szerkesztve ]

(#23882) BluEyes válasza FefeeX (#23879) üzenetére


BluEyes
őstag

Nem nehéz, mer megkértem a haveromat, hogy csináljon egy usb telepítőt nekem. De az ingyenes Maverics-ből is van vmware image, a vmware player is free, nem követek el semmi törvénytelent, ha ezeket letöltöm és használom, telepítőt gyártok. A Mav's-t pedig akár meg is vettem volna, de nem sikerült, mer ingyen van ugyi.
Ennyi szerintem. A régebbi verziókért talán prüszkölhetnek, azok nem ingyenesek. Kérdés, hogy kell-e apple gép a Mavericks használatához, és ha igen, akkor mi minősül apple gépnek. Kibelezett Mac másik kaszniba építve, apple kaszniban giga alaplap, ésatöbbi... áááá, ezt úgy baxná vissza egy bíróság, hogy csak úgy porol.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#23883) koháry


koháry
tag

Beírom ide hátha tud valaki segíteni. Valamiért eltűnt a gépemről a net. Upc zhone modemem és tp-link tl-wr 941 wifim van bekötve idáig működött minden, de ma nem hozta be a weblapokat azt írta nem tud csatlakozni a netre. A hálózati beállításoknál látszólag minden rendben van működik a vezetékes és a wifi is. Amikor azonban megnyitom a böngészőt nem tölt be egy oldalt sem. Futtattam már hálózati asszisztenst is ott az ethernet a hálózati beállítások és az ISP is zölden világít, de utána elakad és állandóan azt írja indítsam újra a dsl modemet. Ez is megtörtént, már a kextet is újraraktam a multibeast-tel, de mindig ez a vége. 😞

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#23884) FefeeX válasza HollyBoni (#23881) üzenetére


FefeeX
veterán

Kezdjük azzal, hogy már eleve csak elméleti a kérdés, mivel magánember még sosem látott szoftverrendőrséget, a cégeknél is max a nagyobbacskáknál járt ilyen, tehát nem nagyon valószínű hogy egyáltalán sor kerül bármikor magyarázatra.
DE amennyiben igen, és olyan mint az APEH (NAV) vizsgálat, akkor úgyis találnak valamit (TotalCommander miért van fenn, mikor vállalati környezetben fizetős, stb)
Ebben az esetben ugye feltételezések: megveszed azaz letöltöd elsőre, aki ismeri az Apple rendszert, tudja mire gondolok
- kell egy account, amivel "megveszed" az ingyenes telepítőt, tehát a másé alapból nem jó, mert nincs joga Veled megosztani, pláne ha cég vagy.
- a telepítőt csak OSX alól "veheted meg", ami adott esetben nem árt, ha a tied - ha nem az felvet megint egy csomó problémát, amit lehet, hogy megúszhatsz, bár a NAVval szemben is inkább jobb kussolni és fizetni...

A VM-et nem ismerem, a Parallels alatt pl saját image-ből kell dolgoznod, tehát amit felraksz annak is "jogtisztának" kell lennie, kóddal, mindennel, és neked kell rendelkezned vele. Tehát nem tudom, ott alapból adják-e, de a Marcitól kaptam és hasonló megoldások haverok között működnek, hivatallal szemben nem.

De mint írtam, szerencsére ez inkább csak elmélet mivel nem jellemző az ilyen vizsgálat, max feljelentésre :)

(#23885) Tikakukac válasza BluEyes (#23882) üzenetére


Tikakukac
titán

Az MSDNAA-s képfájl is ingyen letölthető és rakható ki USB-re, ilyen alapon a windows is ingyen van. Ez nem így megy.
Ha fullos akarsz lenni, akkor azt a 6k-t rászánod, megveszed a store-ban és cső, onnantól ülhetsz nyugodtan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23886) RaZroX válasza geza844 (#23878) üzenetére


RaZroX
addikt

Virágbolt alatt nem jogtszita forrást értek. Csak a Mavericks ingyenes amúgy, a korábbiak fizetősek még mindig. De mint azt a fórum társ is írta, elég macerás összehozni tök jogtisztán a dolgot, ha nincs egy mac-ed vagy egy eredeti OS X-ed.

Amúgy már egy ideje nem MAC OS X hanem csak simán OS X a neve.

This is the way

(#23887) geza844 válasza Tikakukac (#23885) üzenetére


geza844
aktív tag

Erre gondoltál?

http://store.apple.com/hu/product/MC573/mac-os-x-106-snow-leopard

És ez lenne az ingyenes?

https://www.apple.com/hu/osx/

Ez egy frissítés nem? Ehhez nem kell egy alap OS?

Nekem is ingyen volt a Win8.1, de csak azért mert előtte megvettem a sima Win8-at. Vagy ez nem ugyanaz a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#23888) Tikakukac válasza geza844 (#23887) üzenetére


Tikakukac
titán

A frissítések innentől ingyenesek igen.

Az arányok nem mindegy. A 8-as Win az nem 5-6k volt, hanem 25-30k. Na ez a difi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23889) geza844 válasza Tikakukac (#23888) üzenetére


geza844
aktív tag

Akkor jól gondolom, hogy a Mac OS X nem ingyenes senkinek? Meg kell venni az alapot, aztán a frissítések már ingyenesek.

(#23890) BluEyes válasza Tikakukac (#23885) üzenetére


BluEyes
őstag

Értem én, dehát hazafele a járdán találtam egy dvd-t, csak fölvettem hogy emmegmán mi lehet? Beraktam otthon a laptopba oszt előgyött egy megkezdett alma vagy mifene. A 7 éves kisonokám segített, hogy mit nyomjak, és mostan működik egy Maverics a notin.
Tetszik a dolog, úgyhogy próbáltam megvenni, de mindenütt azt mondták, hogy ez ingyén van, nem fogadták el a pízt sehol se. Hát mit tehettem vóna? Ha ingyé van, akko nyilván nem hiányzik sehonnant se, így aztán maradt a gépen.
Tisztelt bíró úr, akkor mostan mekkora okozott kárt köll nekem megtérítenem?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#23891) Tikakukac válasza geza844 (#23889) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerezz ügyvédet faggasd ki. Ha nyugodtan akarsz aludni akkor 1 ebéd árát elköltöd és hátradőlsz életed végéig.

BluEyes: Ahogy szokták mondani: a törvény nem tudása nem mentesít. Tehetd a hülyét, hogy a torrent az micsoda, attól még tarkónvágnak. A könnyítés az az, hogy lehet akármire is rakni az EU-ban OSX-et mert a megvett cuccodat úgy használod ahogy szeretnéd, a többi megkötés mellett. Ergo ez a védekezés nulla. Ha tudsz mutatni valamit, hogy vetted innen, vagy eltöltötted almáéktól pénzért akor utána lehet nyugodtan ülni, x-akták szinten legalábbis.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23892) lama_lamm válasza BluEyes (#23890) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

Ez jó :C :DD

(#23893) geza844


geza844
aktív tag

Olvastam, és hallottam már, hogy ugye a Mac OS X az arra a hardveres környezetre van optimalizálva, amire eredetileg szánták, és egy összelegózott PC nem feltétlen fog úgy hasítani. Ez amúgy tök logikusan is hangzik, bár az arányokat jó lenne tudni, hogy mennyivel lassabb milyen környezetben.

Haveromnak MacBook-jának a procija pl. pont olyan teljesítményű, mint az én procim (a többi paraméter is hasonló), de az ő gépét mégis kényelmesebb használni.

Mi lenne akkor, ha összedobnék a Mac OS X alá egy olyasmi vasat, amire szánták? Mondjuk valamelyik régebbi MacPro konfigot megnézem, keresek azonos chipset-ű alaplapot, olyan procit, amivel kiadták, olyan memóriát, meg valami SSD-t. Elvileg szebben muzsikálna azon, mint egy vele azonos teljesítményű, de egészen más konfigon?

Ez csak feltételezés, mert tisztában vagyok vele, hogy a MacPro konfigok nem olcsó alkatrészekből épülnek fel. Úgy látom szerver cuccokból (legalábbis, pl. a MacPro 5-ös meg 6-os chipset-jét szerver konfigokban találtam meg), nyilván ennek is megvan az oka.

(#23894) Tikakukac válasza geza844 (#23893) üzenetére


Tikakukac
titán

Tonymac konfigját összelapátolod, és lesz olyan géped, hogy besz@rsz. Én egy olyat raktam össze, most 10.9.2-vel minden tökéletes, és 6-szor vágja agyon a kb. mindent.

Ez a konkrét hardver összerakást felejtsd el, mert olyan nincs. Olyan van, ami felépítésen ugyanaz, a többit letojja a rendszer, nem az a lényeg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23895) geza844 válasza BluEyes (#23890) üzenetére


geza844
aktív tag

Ez így tényleg nem állja meg a helyét.
Én akartam venni egyszer használt Windows-t. Mert lehet, tényleg!
DE!!
Sehol, senki nem árulja olyan formában, hogy azt legálisan tud használni! Ha pl. Vaterán veszel Windows-t (mert tele van gyári Win-ekkel pár ezerért), azt csak abban az esetben tudod használni legálisan, ha a CD / DVD eredeti ÉS megvan a COA matrica ÉS megvan az eredeti számla ÉS az eredeti számlán szereplő vevővel írsz adásvételit a saját nevedre. Bármelyik hiányában csak dísz lehet a polcon, de nem használhatod. Tehát ha te vetted, full legálisan, de elhagyod a számlát, akkor sem használhatod tovább.
Legalábbis én nagyon belemásztam a témába, és erre jutottam.

[ Szerkesztve ]

(#23896) geza844 válasza Tikakukac (#23894) üzenetére


geza844
aktív tag

Na és milyen Tonymac konfigja?? :)
Nagyon érdekelne.

És mit jelent, hogy felépítésében legyen ugyanaz? Mire kell figyelni? Alaplapi chipset pl. számít?

(#23897) BluEyes válasza Tikakukac (#23891) üzenetére


BluEyes
őstag

Ingyenes, nem kell pénzért letölteni, nem kell megvenni.
Nem kell birtokolni Apple gépet a letöltéshez, miért kéne? Egy apple acc kell, amit egy kölcsön gépen megcsinálsz, vagy megcsináltatsz a cimbivel, és ennyi, van egy Maverics telepítőd, legálisan! Tehát más is letöltheti neked.
A kérdés az szerintem, hogy az innentől jogosan birtokolt operációs rendszert feltelepítheted-e akármire, vagy csak Apple vasra. Az itt mindegy, hogy ingyenes verzió, vagy fizetős, jogosan a tiéd.
Az eula ugyan pampog valamit erről, de valamit olvastam ezzel kapcsolatban, hogy ennek a jogszerűsége az EU-ban vitatott, vagy ilyesmi (nem emléx pontosan).

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#23898) geza844 válasza BluEyes (#23897) üzenetére


geza844
aktív tag

Az EULA eleve jogszerűtlen az EU-ban, mert megvétel előtt nem lehet elolvasni. Ezért ami benne foglaltatik, azt nem is kell figyelembe venni. Legalábbis én ezt olvastam. Bár ennyi erővel a Windows EULA-ja is jogszerűtlen. A különbség az, hogy ahhoz legálisan csak 30k+-ért juthatsz hozzá.

Vagyis a Maverics az nem frissítés, hanem komplett OS. Ok.

(#23899) Tikakukac válasza geza844 (#23896) üzenetére


Tikakukac
titán

Amilyet akarsz

BluEyes: Kevered. Pont fordítva. A már megvett szoftvert arra használod amire akarod. De ehhez kell maga szoftver. Amit valahonnan mutogatnod kell, hogy van. És ha egy kölcsi gépen letöltöd, az azért lehet, mert már azon ott van, és mivel gépenként 1 liszensz jár, így bukó gomba. A jogosan birtoklás onnan indul, hogy birtokolsz. Az meg mint a windowsnál szerintem rájöttél már, nem úgy megy, hogy leszedem a tök ingyenes msdnaa képet és kirakom aztán 50 gépre feltolom a saját kulcsommal. Mert bizony a hülye gép nekem anno 3 gépre is megette. Az okés volt? Nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23900) FefeeX válasza BluEyes (#23897) üzenetére


FefeeX
veterán

Mondjuk mert alapvetően a Mavericks az csak egy frissítés ami ingyen van. Vagy szerinted miért nem tudod megvenni pendrive-on vagy DVD-n? Azért mert csak Mac-en tudod letölteni. És mint mondtam, magyarázhatod, hogy a havernál töltötted le stbstb. de hidd el nem fog érdekelni senkit és elkaszálnak, mint a három varjú a part alatt...
Tudod, bemész a bíróságra, hebegsz habogsz ilyen marhaságokat amiket előadtál, kiröhögnek, leülhetsz, egyes. Az iskolában még lehet, hogy ment ez a stílus, de hivatalos szerveknél nem fog. De mint mondtam, nem hinném, hogy eljut egyáltalán az oprendszer-ellenőrzésig bármi.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.