Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) weinmaker


weinmaker
őstag

Megőrülök olyan lassú a képernyőfrissítés. :D
Nem fogadja el az apple id-t, pedig jó, mert az i-tunes-ba simán be tudok vele lépni, meg az accountomat szerkeszteni...stb. Gondoltam létrehozok egy újat, de a rohadék 3x vett le 2 eurót a kártyámról, mikor meguntam, és kiléptem. Egyszer az email már létezett (ugye már csináltam accountot), aztán nem választottam ki a kártyát, de érdekes módon ettől függetlenül minden esetben megterhelte a kártyát. Ilyen van?

Szóval felfügesztettem egyelőre a próbálkozást, a t@köm tele van már apple-val.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23202) szuszinho válasza szuszinho (#23195) üzenetére


szuszinho
őstag

A Mavericks simán felment. Épp ismerkedünk... :)

(#23203) LógaGéza válasza weinmaker (#23201) üzenetére


LógaGéza
addikt

És még akkor nem vártál 6 és fél órát, hogy lejöjjön a telepitő. Szedd le "valahonnan máshonnan" az APK-t, és rakd fel myHack-el. Ugyanazt éred el vele, mint Tony cuccaival (nekem meg vele van tele a t@köm, de az más kérdés...)

szuszinho
Kérdezni is akartam miért ML-el próbálkozol, de rájöttél te is :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23204) weinmaker válasza LógaGéza (#23203) üzenetére


weinmaker
őstag

Ezt egy picit kifejtenéd bővebben?Esetleg privátban segítenél, hogy tutit szedjek le, és ne valami módosított sz@rt? Ez a myhack semmit sem mond. Amúgy a levett pénzeket visszautalják, mert az első apple id elkészítésekor is vontak már le, és még az sem jött vissza?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23205) LógaGéza válasza weinmaker (#23204) üzenetére


LógaGéza
addikt

Elvileg fel tudod használni, és az első vásárláskor felszámolják :U

myHack Installer: [link]

Meg megy egy PÜ.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23206) Lanash


Lanash
aktív tag

Közben nekem is újra kedvet csinált a fórumozás, így felraktam megint a Niresh féle 10.9 -et és most sikerült végre az AMD 6790 videókártyámat életre kelteni és megy 1920x1080 felbontásban. :)) :DD :C

Bár a képfrissítés még nem az igazi, de majd utánanézek.

[ Szerkesztve ]

(#23207) Wiz Khalifa válasza Lanash (#23206) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Segítenél nekem is?

Az alaplapomhoz kénének kext-ek meg egy 5850-es VGA-hoz.

Meg megvannak a kext-ek akkor egyből telepítsem azokat hogy jól induljon a rendszer?

Meg mivel telepítsem? MultiBeats?

Miért nem tudom lájkolni hogy leszedjem a Maverick-et?

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#23208) Lanash válasza Wiz Khalifa (#23207) üzenetére


Lanash
aktív tag

Az osx86.net -et ajánlom nagyon sok minden fent van. Feltelepíted a rendszert és ha Niresh félét raktad fel akkor az alkalmazások között van egy "kext wizard" nevű program.
Ha megnyitod ott van egy Installation fül és oda be kell tallózni a letöltött kext fájlt majd install gomb.

Utána a Maintanance fülön a System/Libray/Extensions -t ki kell választani akkor kapsz 3 piipát és az Execute gomra kell nyomni.

Utána mehet a restart és már be is tölti ha a kext is jó.

(#23209) weinmaker


weinmaker
őstag

Szerintem ez a niresh egy kuka. Elég furcsán viselkedik. Hiába állítom be az órát nem menti el. A böngésző nem menti el a jelszavakat...stb. Hol látja a hálózatot, hol nem. Én most csinálom a gyári telepítőt, és clover bootloadert használok majd hozzá. Remélem az jobb lesz, mert ez így edddig csalódás.

Ja és az apple id se működik rendesen, itunesba beenged, appstoreba nem. :)
Arra jó talán, hogy csinálj vele egy telepítőt, legalábbis nagyon remélem, hogy az legalább működni fog.

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23210) Wiz Khalifa válasza Lanash (#23208) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Köszönöm a segítséget megpróbálom. :)

De azt nem tudom miért nem tudom lájkolni a cuccot hogy letöltsem. Lenyílik az a kis ikon és mögötte üres és ha rákattintok akkor nem csinál semmit.

Smoke some weed nigga!

(#23211) szuszinho


szuszinho
őstag

2 vinyó van a gépemben. Egyiken W7, másikon Narish Mavericks. Bios állítással tudok bootolni mind a kettőről, de chameleonban, amikor W7-t választom, nem indul.

(#23212) szuszinho válasza weinmaker (#23209) üzenetére


szuszinho
őstag

Én létrehoztam ID-t kártya nélkül, és simán beengedett. Most töltöm a Maverickset.

(#23213) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Én az AppStore, iCloud stb. belépéseket hagytama fenébe, bármivel próbálkozom nem akar beengedni.
Az összes hibaüzenetet sikerült eddig szerintem kipodukálnom, és lényegtelen hogy retail vagy distro verzióról van szó..

You got clickbaited.

(#23214) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Hali újra, sikerült feltelepítenem, iAtkos ML2 és Windows 8.1 Pro
Ami probléma, hogy a bootloader nem működik így, egyenesen a windows-t akarja betölteni.

Jelenleg úgy működik hogy cisnáltam egy retail Mavericks telepítőt, és azt benthagyva a gépben tudok mindig választani hova bootoljon.

Próbáltam az EasyBCD-t, nem tetszett.. az is a windost preferálja.
OSX van kiválasztva indítólemeznek de semmi, csak a wndowst lövi be.

Ezzel esetleg lehet valamit kezdeni?
Chimera fentvan, nagynehezen sikerült cska előhoznom alapból az iAtkos bootloadere van, vagyis volt amikor még nem volt fent a windows.

You got clickbaited.

(#23215) Lanash válasza Clickbait (#23214) üzenetére


Lanash
aktív tag

Bootcamp: http://support.apple.com/kb/HT5639?viewlocale=hu_HU
De még nem próbáltam!

(#23216) Clickbait válasza Lanash (#23215) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Hackintosh alatt tudtommal nem működik a BootCamp.

You got clickbaited.

(#23217) Lanash válasza Clickbait (#23216) üzenetére


Lanash
aktív tag

Dual bootra találtam egy postot Tonymac oldalán és Ő valóban nem használt bootcampet: http://www.tonymacx86.com/user-builds/119175-dyuhas-dual-boot-bitfenix-phenom-m-matx-build-i7-4770k-ga-z87mx-d3h-16gb-2400mhz-memory-gtx-770-4gb.html
Bocs, hogy így linkelem de tabon csak ez van.

[ Szerkesztve ]

(#23218) weinmaker


weinmaker
őstag

Hogyan lehet azt megoldani, hogy ne csak GraphicsEnabler=No flagel induljon a rendszer, és ne 1024-es felbontásban?
Továbbá nem látja a hálózaton a nas-t?
Azzal esetleg lehet valamit csinálni, hogy ne csak usb-ről tudjam indítani a rendszert, hanem magától bootoljon be?
Az első partíción win8.1 van a másodikon van az OSX.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23219) Lanash válasza weinmaker (#23218) üzenetére


Lanash
aktív tag

1. Én valahol lemaradtam és nem tudom mi a pontos típusa a gépnek, amire fel akarod rakni/ felraktad.
2. Te állítottad össze a telepítőt, amivel most küzdesz vagy distró?
3. Boot flaget tudsz írni a System/Extra/org.chameleon.boot.plist fájlba szövegszerkesztő segítségével és akkor nem neked kell kézzel beírnod
4. A felbontás/ GE=NO lehetséges oka, hogy nincs megfelelő kext felrakva vagy nem tölti be vagy nem támogatott a kártyád
5. "Azzal esetleg lehet valamit csinálni, hogy ne csak usb-ről tudjam indítani a rendszert, hanem magától bootoljon be?" - bootloader kell (distró vagy te csináltad a telepítőt?) általában chameleont javasolják!
6. Dual-bootra nézd meg tonymac oldalát. (Például)
Ha van Chameleonod és van System/Extra/org.chameleon.boot.plist akkor próbáld meg az alábbiakat:

<key>GraphicsEnabler</key>
<string>Yes</string>
<key>Graphics Mode</key>
<string>1920x1080x32</string>

1920x1080 helyére a saját felbontásodnak megfelelőt írd be. 32 pedig a színmélység.

[ Szerkesztve ]

(#23220) weinmaker válasza Lanash (#23219) üzenetére


weinmaker
őstag

Ez egy hp probook 6560b. (intel i5, 4gb ram, radeon 6470, sandy bridge)
Először feltettem a win8.1-et, majd miután installáltam egy niresh disztrót (sajnos mást nem tudtam, mivel az eredeti telepítő nem ismerte fel a win által létrehozott partíciót). Az osx elqrta a win boot-ot, és csak usb-ről tudom elindítani. Az os-x is csak arról indul.

Ez a kisebb baj, mert hamarosan úgyis teszek egy ssd-t a notiba, de addig is próbálgatnám az os-x-et, hogy egyáltalán érdemes-e vele foglalkoznom, vagy, hogy miket tud.

Sajnos jelenleg az előbb vázolt szitu áll fenn, hogy csak graphics enabler no-val tudom indítani.

Töltöttem le mindenféle utilityt, multibeast, hp probook installer...stb, de nem akarnék nagy marhaságot csinálni. Illetve azt sem értem, hogy miért nem látja a hálózatot, holott az internet meg megy.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23221) Wiz Khalifa válasza Lanash (#23208) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na leszedtem a torrent fájlt a 10.9-es nirash-hoz. De ott volt hozzá egy BootDiskUtility nevű progi is. Azt is leszedtem de az is kell vagy itt is az USB pendrive-ba van beleintegrálva a Boot program?

Smoke some weed nigga!

(#23222) Lanash válasza Wiz Khalifa (#23221) üzenetére


Lanash
aktív tag

A Niresh tartalmazza már a Bootloadert. A telepítésnél választhatsz, hogy melyiket szeretnék, de az alapértelmezett a Chameleon.

(#23223) Wiz Khalifa válasza Lanash (#23222) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Te melyiket ajánlod? Meg hogy kell előhozni azt ahova be kell írni amit írtál? Az amd-s dolgot.

Smoke some weed nigga!

(#23224) Lanash válasza Wiz Khalifa (#23223) üzenetére


Lanash
aktív tag

Chameleont ajánlanám. Ahova be tudod írni: amikor bebootol a pendriveról akkor látsz egy fekete képernyőt és ott tudod kiválasztani, hogy Niresh telepítés. Na ott kell beírni.

(#23225) Lanash válasza weinmaker (#23220) üzenetére


Lanash
aktív tag

Ha azt akarod, hogy normál felbontásod legyen vagy kell szerezned egy kextet az ATI radeon 6470m videokártyádhoz vagy a tonymac-es install guide-ot végig kell csinálni. Szerintem, ha ennyi gondod van a Niresh féle distróval akkor érdemes a tonymac-es telepítőt/telepítést végig csinálni. Ha pontról pontra haladsz, nem ronthatsz el semmit.(viszont erre jó, ha fent van a Niresh féle, hogy meg tudd csinálni a telepítőt.)

Tonymac Installing Guide

[ Szerkesztve ]

(#23226) Wiz Khalifa válasza Lanash (#23224) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Okker. :)

Még annyit hogy a chipset-re is kéne kext? Vagy csak a hangra, lanra, a VGA-ra? Ami külső nem integrált.

Smoke some weed nigga!

(#23227) Wiz Khalifa válasza Lanash (#23225) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A VGA-ra nem találtam kext-et amit linkeltél oldalt azon. :(

Radeon 5850. (XFX Black Edition)

Meg se lan-ra.

Realtek GbE LAN chip (10/100/1000 Mbit)

Egyedül Audio-ra találtam.

Link

Meg ez kellhet?

[link]

Lan-ra meg VGA-ra tudnál segíteni kext-et keresni? :(

Smoke some weed nigga!

(#23228) weinmaker válasza Lanash (#23225) üzenetére


weinmaker
őstag

Na ja. Ráadásul 2 leírás is van :D
Amúgy ma végig a niresh osx-et használtam, és minden működött. Tökéletesen látta a hálózatot, app store). Egyedül a vga kártya nem, és emiatt nagyon lassú a rendszer. Tettem fel firefoxot, meg ezt-azt próbálgattam.
A napokban meglesz az ssd-m, és arra akarom majd normálisan feltenni :)
Addig nyúzom, és próbálgatom, hogy kell-e nekem egyáltalán osx, vagy csak a wint tegyem fel, vagy csak az osx-et fusion 6-al. Képlékeny még.
Elsősorban egyelőre a vga-t próbálnám behekkelni, hogy gyorsabb legyen az egész, mert így elég nyögvenyelős.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23229) Lanash válasza Wiz Khalifa (#23227) üzenetére


Lanash
aktív tag

Lan vezérlőd: 8111E ezt próbáld meg hozzá
5850 -re itt van ez, de ezt ki kell próbálni.

(#23230) Wiz Khalifa válasza Lanash (#23229) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

És a kernel az kell? Lehet nagyon hülye kérdések de sose csináltam még ilyet. :(

Meg ha kell akkor azt is a kextwizard-ba kell beletenni?

Smoke some weed nigga!

(#23231) Lanash válasza Wiz Khalifa (#23230) üzenetére


Lanash
aktív tag

Nires distró tartalmaz AMD-FX kernelt, azért kell a telepítés elött az 'amdfx' bootflag! Ha felment a rendszer és van megfelelő videokártya kext, de valamiért nem jó akkor lehet kernel cserével próbálkozni, de mondom első körben nem kell!

(#23232) Wiz Khalifa válasza Lanash (#23231) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Oké. amint lejött megpróbálkozom. És majd jelentkezem hogy sikerült. :R

Smoke some weed nigga!

(#23233) odessa32 válasza weinmaker (#23220) üzenetére


odessa32
tag

Szia.
Probáld meg az osx telepitövel formázni a winyot.
Az elsö particio osx-nek osx ... naplozott....
Opcioknál guid paticios tábla.
A második particio pedig fat 32 amit majd a win telepitésénél formázol ntfs-re.
Utánna pedig mehet fel az osx.

Más.
Épp uj gépet szeretnék épiteni.
Van valakinek tapasztalata gigabyte GA-Z87N-WIFI alplappal??? i7 4770k procival használnám.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#23234) weinmaker válasza odessa32 (#23233) üzenetére


weinmaker
őstag

Oké, én is így láttam, hogy ez a célszerűbb megoldás.

Közben megcsináltam az unibeast-es telepítőt ezen leírás szerint [link]

A 4a pont viszont nem tiszta, hogy kell-e másolnom vagy sem. Az én gépem 1600x900-as felbontású 6560b típus. Illetve ha kell, akkor hova, mert a finder csak két elemet mutat a pendriveon a maverickset, és a hp probook installert?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23235) weinmaker


weinmaker
őstag

Ez eléggé off, de azért érdekelne, hogy miért jó az os-x, Én ma egész nap azzal dolgoztam (jó persze nálam nem tökéletes), de amellett, hogy szép meg jó, meg minden, nem vagyok egyelőre elhasalva tőle. Egy csomó minden nem működik, és szenvedni kell vele, ami win-en simán megy.

Tudom, hogy nem ismerem még a rendszert, meg ez csak ilyen első benyomás jellegű, de érdekelne, hogy ti miért ragaszkodtok hozzá, vagy mi az oka amiért telepítitek?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23236) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!
Adott egy kingston 16gb-os pendrive ,Windows 8.1-et használok váltani szeretnék Os x -ra ,de a pendrive-om nem engedi átmásolni a telepítő file-t,de egyébként Osx dmg-vel és isoval is próbálkoztam rámásolni ami majdnem 5gb-os ,de úgysem másol rá :(( viszont 3,5 gb-os Windows iso telepítőt pedig átmásolt ,mi lehet a gond? mi kell ahhoz,hogy os x boot pendriver-ot készíthessek? a pendriver-ra kell valamit telepítenem?mert mindig ezt írja ki: Pedig a pendriver-on van bőven elég szabad helyem

Minden segítség jól jön, thx előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv:Balázs

(#23237) Lanash válasza Kezdő Balázs (#23236) üzenetére


Lanash
aktív tag

Vagy olvass vissza a fórumban mert 2-3 oldal óta erről van szó, vagy használd a googlet!

(#23238) weinmaker


weinmaker
őstag

Nem tudok virtuális gépet futtatni osx alatt. Azt mondja, hogy a biosban le van tiltva a virtualizáció, ami igaz is, de az meg ahhoz kell, hogy menjen az osx. Ez a 22-es csapdája?

Ti youtubeot, hogy néztek, mert nekem se a firefox, se a safari nem nyitja meg, pedig letöltöttem a flasht, és telepítettem is?

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23239) szuszinho válasza weinmaker (#23238) üzenetére


szuszinho
őstag

Chrome

(#23240) weinmaker válasza szuszinho (#23239) üzenetére


weinmaker
őstag

Próbáltam a chrome-ot telepíteni, de nem indult el, mert azt mondta, hogy wifi hálózatra van szüksége, vagyis lanról nem megy (chromecast-vagy nem erre gondolsz?).

Közben megoldottam, mert a youtubeon átálítottam html5-re, és így simán megy.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23241) Kezdő Balázs válasza Lanash (#23237) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szia! Ez Igaz,kipróbáltam a Disk utility programot,de sajnos azzal sem ment :W
De lehet ha majd sikerül telepítenem ,kipróbálom és ha megtetszik akkor Os x-et fogok használni,Windows8.1-ben van ez a hyper v és először abbagondoltam telepíteni az os x-et ,de nem tudom megcsinálni a boot pendriveromat,légyszíves segítsetek,hogy mit és,hogyan kell csinálnom ? :R :R

[ Szerkesztve ]

Üdv:Balázs

(#23242) talamasca válasza weinmaker (#23235) üzenetére


talamasca
senior tag

Ne egy tákolt OSX-t hasonlíts Windowshoz...
Először használd rendes Macen.

Netezni nem kell OSX. Pl. Zenélni lehet PC-n is, de sokkal nyögvenyelősebb.

Játszani meg inkább Windows.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#23243) weinmaker válasza talamasca (#23242) üzenetére


weinmaker
őstag

Én nem bántani szeretném ezzel, mivel nem is ismerem annyira, hogy véleményt alkossak, csupán érdeklődöm. Próbálgatom, és kíváncsi vagyok, hogy ki miért választotta. Én leginkább netezni, webportál készítés, photoshop, és hasonló dolgokra használom a gépet. Nulla játék.

Mindenképpen dualbootos rendszert kell csinálnom, mert a windowsra szükségem van bizonyos programokhoz, amit nem tudok mac-en kiváltani.

Megjött már az ssd-m, de valszeg még pár napot játszadozom vele, mielőtt eldöntöm, hogy mi legyen.
Jó lett volna a videokártyát tökéletesen beállítani, hogy úgy milyen.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23244) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Na nagy gondba vagyok... :W :W

Van egy 8Gb-os penyóm. Rá akarnám tenni a Nirash-féle Mavericks-ez de nem megy rá vagy mi van mert a BOOt kiválasztássakkor azt írja nincs rajta semmi így nem tud beboot-olni. Win32 Disk Imager-el tettem rá. A letöltésnél volt egy BOOt Disk Utility-is de arra nem jöttem rá hogy kell használni.

Ötletek?

Smoke some weed nigga!

(#23245) Kezdő Balázs válasza Wiz Khalifa (#23244) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szia! Ez a Gondom nekem is ,csak én virtuálisan először kiszeretném próbálni az os x-et ,csak nem tudom sehogyan sem telepíteni :( :F

Üdv:Balázs

(#23246) weinmaker válasza Wiz Khalifa (#23244) üzenetére


weinmaker
őstag

Tegyétek rá trans mac-el. Az simán megcsinálja és működik is. Én is azzal csináltam.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23247) Kezdő Balázs válasza weinmaker (#23246) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szia!
Feltelepítettem 15,napig ingyenes,de sajnos mivel az angolom nagyon gyenge,rá klikkelek,hogy Run és kiválasztom a meghajtót és ezt adja be:
Ja és ez után nem csinál semmit csak kilép.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Balázs

(#23248) Wiz Khalifa válasza Kezdő Balázs (#23247) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Honnan töltötted le?

Innen? [link]

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#23249) weinmaker válasza Kezdő Balázs (#23247) üzenetére


weinmaker
őstag

Úgy kell megíratni, hogy recovery image.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#23250) Wiz Khalifa válasza Kezdő Balázs (#23247) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Szerintem ez van neked is. Na. A Meghajtóra jobb klikk kéne és ott hogy "Format for MAC". De nekem erre is Error-t ír... :(

Smoke some weed nigga!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.