Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22501) tDr1v3r válasza V.Stryker (#22498) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mivel megy a hang? VoodooHDA?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#22502) V.Stryker válasza tDr1v3r (#22501) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Realtek alc892

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22503) koháry


koháry
tag

Nálam is lement a frissítés gond nélkül,csak a Realtek 887/888 kellett neki. :)

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#22504) RaZroX


RaZroX
addikt

Lehet én is felteszem mert egyre több bugot találok a rendszerben.

This is the way

(#22505) blokad


blokad
senior tag

Remélem, hogy hoz érdemi javulást a duplájára növelt memória mennyiség. Következő lépés az ssd és kész a tökéletes custoBookom.

(#22506) RaZroX válasza blokad (#22505) üzenetére


RaZroX
addikt

Csak én használom magyarul a rendszert ?! :DDD

This is the way

(#22507) blokad válasza RaZroX (#22506) üzenetére


blokad
senior tag

Windows-t is angolul használtam. jobban kézreáll és könnyebben megtalálom, amit keresek, ha angol. a fordítások soha nem sikerülnek annyira jól.

(#22508) Lazika válasza RaZroX (#22506) üzenetére


Lazika
senior tag

Én is magyarul használom! :D Úgy tűnik,hogy a null cpu megoldotta a fagyás problémát. kipp-kopp

(#22509) RaZroX válasza Lazika (#22508) üzenetére


RaZroX
addikt

Jolvan akkor :D

This is the way

(#22510) ThuG4LifE válasza RaZroX (#22506) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Én is magyarul használom. :)
Viszont a hülye PS magyar verziót rakott, azt az egy programot utálom magyarul. :N

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#22511) RaZroX válasza ThuG4LifE (#22510) üzenetére


RaZroX
addikt

Ja mert minden értelmes tutorial angolul van hozzá :DDD Angolul én is sokkal több mindent megtalálok benne. Eleinte OS X-el is így volt mert SL-ben még ugye n em volt magyar nyelv, én meg azt használtam a legtöbbet. Aztán tök szokatlan volt magyarul de most meg már angolul lenne fura.

This is the way

(#22512) bobooo


bobooo
addikt

Clover bootloadert, hogy a fenébe kell telepíteni USB-re ? :W Sehogyse sikerül..

(#22513) RaZroX válasza bobooo (#22512) üzenetére


RaZroX
addikt

[link] Gondolom ugyan úgy kell csak a pendrive-ot választod ki célnak. Én MultiBeast-ből csináltam anno egy bootloadert, és annyi volt, hogy pendrive volt a cél. Működött is (sőt még mindig működik :DDD ). :)

This is the way

(#22514) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!
Légyszíves valaki tudna segíteni, Van arra vmi esélyem/lehetőségem,hogy Win8.1-et 32 bites használok a proci 64x-es és Virtualboxba fel szeretném telepíteni az OS X-et ?
Ha igen melyiket ajánljátok?
előre is köszönöm.

Üdv:Balázs

(#22515) HollyBoni válasza Kezdő Balázs (#22514) üzenetére


HollyBoni
veterán

Már vagy 10x feltetted a kérdést, annyit tudtunk segíteni hogy előretelepített VMware-es OSX van, ami működik. Érdeklődj más fórumon, mert itt eddig sem tudtunk segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#22516) Kezdő Balázs válasza HollyBoni (#22515) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szia!
Azt gondoltam,hogy lehet azóta már vki próbálkozott ,az általam feltett programmal,De bocsánat több ilyen nem lesz.

Üdv:Balázs

(#22517) HollyBoni válasza Kezdő Balázs (#22516) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem bunkóskodni akartam, csak szerintem több sikerrel jársz ha máshol is kérdezel, utánanézel.

(#22518) bobooo válasza Kezdő Balázs (#22516) üzenetére


bobooo
addikt

Nem egyszerűbb a Virtualboxot lecserélni VMWare-re? :U

(#22519) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

itunes alatt hogy játszotok le flacot?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22520) HollyBoni válasza bajnokpityu (#22519) üzenetére


HollyBoni
veterán

Sehogy. :N

(#22521) Xero válasza bajnokpityu (#22519) üzenetére


Xero
nagyúr

Leginkább sehogy. Konvertáld át XLD-vel Apple lossless-be, vagy használj ilyesmire VOX-ot.

(#22522) RaZroX válasza bajnokpityu (#22519) üzenetére


RaZroX
addikt

VOX-ot tudom én is ajánlani. Kedvenc zenelejátszóm.

This is the way

(#22523) kp.susu


kp.susu
újonc

Sziasztok!

nekem olyan gondom lenne, hogy 10.8-as mountain lion-t szeretnék feltenni a laptopomra..... rBoot legacy-val be is töltötte de nvidia rom patching failed-et dobot ki error-nak :'( erre olvastam megoldásnak a PCIRootUID=0-át de így is kidobta ugyanúgy hibának.....és azóta win-be se megy a videokártya :'( :'(

szeretnék kérni infokat, hogy tudnám visszaállítani a videokártyát vagy hogy hogy tudom feltenni a ML-t..........

Laptopom: Acer aspire 5742G
proci: intel core i3 380M
videokártya: nvidia 610M
2gb ddr3 ram

(#22524) ThuG4LifE válasza kp.susu (#22523) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

A telepitobol torold ezeket: system/library/extensions mappaban minden appleintelhd*.kext filet.

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#22525) RaZroX


RaZroX
addikt

Hali!

Mostanság többször is előfordult, hogy kiakad a rendszer. Megáll az egész és nem reagál pár másodpercig. Elég sok mindent futtatok egyszerre, vajon a régi hardver az oka ?
A porci nem akad ki, sőt általában 20%-on megy, ramom is van szerintem elég ehhez, a HDD félig sincs.
Amik egyszerre futnak ilyenkor:

-iTunes
-uTorrent (fel és letöltés is megy)
-PS CS6
-Skype
-Safar (5-6 lap, köztük youtube-on HD-ban lejátszás is)
-Chrome (1-2 lap)
-VLC (csak meg van nyitva de nem megy rajta semmi)
-DropBox
-Gdrive
-egyéb kis appok...

gépem:
1,8GHZ Core 2 Duo E6300
4GB DDR2 800MHZ (2x2)
NV 9600GS
500GB SATA HDD 7200RPM (1-2 honapos, 100%-os)
OS X 10.9.0

Ez egy ilyen régi gépnek elég soknak tűnhet, gyakorlatilag semmi nem szokott 100%-on menni.
Szóval van valami ötletetek ?

This is the way

(#22526) DanielK válasza RaZroX (#22525) üzenetére


DanielK
addikt

A chrome-t teljesen kapcsold ki, a beépített flash szar. használj safarit.

(#22527) RaZroX válasza DanielK (#22526) üzenetére


RaZroX
addikt

Okkés, Safarinál van néha (nagyon ritkán..) olyan, hogy szét esik a kép.
Amúgy ilyen problémák nem voltak ML alatt nekem. Van rá esély, hogy 10.9.1-en ezek megszűnnek ?

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#22528) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok, hol lehet letölteni az OSX-t? Megy ezen a gépen?

Asrock G41C-GS

Intel Pentium D 945 3.8Ghz

2Gb DDR2 RAM

Ati Radeon HD4650 710Mhz GPU/1020Mhz RAM

WD Blue 500Gb SATA3 HDD

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22529) kecsawi válasza 800.henrik (#22528) üzenetére


kecsawi
senior tag

App store...

(#22530) 800.henrik válasza kecsawi (#22529) üzenetére


800.henrik
senior tag

Itt nincs download gomb.....

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#22531) Tikakukac válasza 800.henrik (#22530) üzenetére


Tikakukac
titán

Ott van az: View in apple store. Gondolom win alatt vagy, hát az úgy nem megy :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22532) HollyBoni válasza 800.henrik (#22530) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez nem appstore. Nem tudom Windows-ra van e, de a programot kell megnyitni, ahogy ott is írja kiemelve: View App in Mac App Store.

A telepítő pendrive megcsináláshoz kell egy Mac gép, vagy egy virtuálisan telepített OSX, de ez a topikban már 1000x le lett írva, szóval csak vissza kell olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#22533) McSzaby válasza RaZroX (#22525) üzenetére


McSzaby
őstag

Nem akarlak félrevezetni, mert nem vagyok hachintosos még, de nem feltétlenül os hiba ez. A melós gépemen csinálja ugyanúgy. Egyszerű HDD hiba. Nálam tudva vagyon, hogy szar ez a beépített hdd, amit a melós géphez kaptam. Lassú, sok vele a gond.

Másik lehetőség ugye a "driverek",chipset gond, ami persze nem meglepetés haklin... :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#22534) RaZroX válasza McSzaby (#22533) üzenetére


RaZroX
addikt

A HDD-nek tuti, hogy nincs baja. De amióta nem fut egyszerre a Chrome és a uTorrent azóta nincs is ilyen gondom. A uTorrent nekem mindig is ette a gépem, a Chrome meg mint kiderült szintén.

This is the way

(#22535) McSzaby válasza RaZroX (#22534) üzenetére


McSzaby
őstag

Jah, hát én egyiket se használok sem winfoson, sem linuxon. :DDD

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#22536) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Üdv urak!

Ubuntu 12.04-et használok, letöltöttem az OS X Mavericks-et .dmg formátumba, ezt dmg2img-el átalakítottam iso-ra, VirtualBox 4.3.6-al próbáltam telepíteni, nem sikerült, valaki tudna tanácsot adni, mit kellene csinálni.

Köszönöm!

https://vertigostore.eu

(#22537) GazVezír válasza RaZroX (#22527) üzenetére


GazVezír
tag

Kiakad, majd megy tovább? Szabad memóriát nézd meg Activity Monitor-ral elsőként, előfordulhat, hogy valamilyen rosszul megírt programnak köszönhetően tűnik el a memória, bár olyankor az egész rendszer jóformán használhatatlanná válik egészen addig, amíg nem lépsz oda a meglódult szoftvernek. Pillanatnyi megállásokért különböző, a rendszerbe telepített kiegészítések is lehetnek felelősek. Logokat érdemes az esemény pillanatában megnézni a Console-val.

Kép szétesénél szintén a logokban érdemes kutatni hasonló sorok után:
NVDA(OpenGL): Channel exception!

Ha ezzel találkozol, nos, akkor ezzel kapcsolatban aztán mondanak sokfélét. Köze van a rendszer energia menedzsmentjéhez, kizárólag az nVidia kártyákat használókat érinti csak, Macintoshokkal ugyanúgy előfordul. A jelenség a Fermi szériát érinti leginkább, egyesek szerint nem hiába nem erőltette ezeket a kártyákat az sem Apple a gépeiben. Ha ritkán fordul elő, én azt mondom, hogy különösképpen ne foglalkozz vele.

[ Szerkesztve ]

(#22538) LógaGéza válasza kelzsoca (#22536) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Van előtelepitett VmWare változat, azzal jobban jársz. Ha érdekel, akkor eljuttatom neked :)

GazVezír
Fermi kártyám van, sose találkoztam képszéteséssel :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22539) RaZroX válasza GazVezír (#22537) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát amióta nem fut a Chrome nincsenek kiakadások egyátalán, sőt gyorsabb lett az egész rendszer. Számomra hihetetlen, hogy egy böngésző ilyen szinten le tudja zabálni a gépet. A kép szétesés csak Safari-nál fordult elő, azt meg szintén nem használom, mert most Operázok. Szóval egyenlőre nem kell foglalkoznom szerencsére a problémákkal. Aztán idővel (nyár körül vagy legkésöbb ősszel) összerakom a CustoMac-et és azzal remélem már nem lesznek teljesítménybeli gondok.

(#22536) kelzsoca: Hirtelen mindenki virtuális OS X-et akar. Keress Google-ön egy előretelepítette VMware OSX képfájlt, azzal elvileg működni fog.

This is the way

(#22540) kelzsoca válasza LógaGéza (#22538) üzenetére


kelzsoca
félisten

Azt megköszönném. :R

(#22539) RaZroX

Januárban veszek egy Mac Mini-t, de addig ismerkednék a rendszerrel, ezért gondoltam erre a megoldásra.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#22541) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Xero kolléga elgondolkodtatott a minap (egy másik topicban) és úgy döntöttem körüljárom a hackintosh témát. Tehát őt okoljátok, amiért itt értetlenkedek ;]

Az adatlapomon lévő gép alaplapját leszámítva (BIOSt patchelni azért nem szeretnék) tudtommal megfelelő egy OSX futtatásához. Mielőtt rohannék egy új alaplapért, lenne azért 1-2 kérdésem, ami a mindennapos OSX használattal kapcsolatos.

- Hálózati megosztás Windows-os PC-vel teljes mértékben működik? Értem ezalatt, hogy egy Windowsos partíción lévő képet, videót, stb. láthatok-e OSX-szel.
- Onnantól, hogy OSX van fut, tulajdonképpen bármi amit csatlakoztatok az azon múlik, hogy van-e drivere OSX-en, hardverösszeakadás kizárt (pl. digitális jelátalakító gitárhoz)?
- A képek, zenék egy másik (windowsos) partíción lennének, ezekre a "mappákra" rá lehet irányítani az OSX képnézegetőjét, iTunes-át?
- Mennyibe kerül egy friss OSX amit érdemes hackintoshra telepíteni?
- iPhone-on használt Apple ID lesz itt is a fő fiókom? Tehát ha veszek az OSX-hez programokat, akkor ugyanúgy ehhez a fiókhoz adódnak hozzá?
- Van SSD-m és HDD-m. Elviekben azt szeretném, hogy az SSD-t kettéosztom; az egyik file kapná az OSX-et, a másik a Win-t. A HDD-n meg vannak az adataim (képek, videók, dokumentumok), melyeket használnék, attól függően, hogy melyik rendszert indítottam.

Mindenek előtt lehet a hétvégén kipróbálnám én is ezt a virtuális szervert. LógaGéza megköszönném, ha nekem is küldenél egy linket :R

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#22542) blokad válasza nofi (#22541) üzenetére


blokad
senior tag

Amire tudok arra válaszolok neked:

- Hálózati megosztás Windows-os PC-vel teljes mértékben működik? Értem ezalatt, hogy egy Windowsos partíción lévő képet, videót, stb. láthatok-e OSX-szel.
Működik a fájlmegosztás, simán

- Mennyibe kerül egy friss OSX amit érdemes hackintoshra telepíteni?

A legújabb OSX ingyenes :)

- iPhone-on használt Apple ID lesz itt is a fő fiókom? Tehát ha veszek az OSX-hez programokat, akkor ugyanúgy ehhez a fiókhoz adódnak hozzá?

Igen

- Van SSD-m és HDD-m. Elviekben azt szeretném, hogy az SSD-t kettéosztom; az egyik file kapná az OSX-et, a másik a Win-t. A HDD-n meg vannak az adataim (képek, videók, dokumentumok), melyeket használnék, attól függően, hogy melyik rendszert indítottam.

Ez is megoldható, bár NTFS íráshoz kell egy-két külön "beállítás", de működő koncepció ez is

[ Szerkesztve ]

(#22543) RaZroX válasza nofi (#22541) üzenetére


RaZroX
addikt

Ez a virtuális dolog, csak arra jó, hogy megnézd a rendszert külsőleg meg elrendezésben. Ezt a sebességet és érzést sosem fogja átadni :N

This is the way

(#22544) LógaGéza válasza nofi (#22541) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én is válaszolok mindenre :)

Az adatlapomon lévő gép alaplapját leszámítva (BIOSt patchelni azért nem szeretnék) tudtommal megfelelő egy OSX futtatásához. Mielőtt rohannék egy új alaplapért, lenne azért 1-2 kérdésem, ami a mindennapos OSX használattal kapcsolatos.

Pedig BIOS patchel lehetne egy jól működő rendszered - HDMI Audio lehet nem menne, csak egy kis mókolással - sorstárs... Én se csináltam még meg...

- Hálózati megosztás Windows-os PC-vel teljes mértékben működik? Értem ezalatt, hogy egy Windowsos partíción lévő képet, videót, stb. láthatok-e OSX-szel.

Windowsos partíción, vagy másik Windowsos gépen? Mert az egyik hálózati megosztás a másik nem :)
Hálózati megosztás tökéletesen működik, semmit nem kellett beállítani hozzá nálam, egyből látta a Windowson, sőt még a routeren megosztott vinyót is.

A partíciós dolog az más téma. Van ingyenes és fizetős megoldás is, az ingyenesek általában jóval lassabbak (ntfs-3g-t nem nagyon fejlesztik évek óta), a fizetősök pöpecek. Ingyenes a TuxeraNTFS pl, fizetős a Paragon NTFS for MAC. Én az utóbbit használom, az nagyon jól megy.
Alternatív megoldás átformázni az adatvinyót exFAT-ra, amit az OS X és a Windows is tökéletesen kezel.

- Onnantól, hogy OSX van fut, tulajdonképpen bármi amit csatlakoztatok az azon múlik, hogy van-e drivere OSX-en, hardverösszeakadás kizárt (pl. digitális jelátalakító gitárhoz)?

Pontosan így van, én pl meglepődtem, hogy amikor a Canon iP4600-as nyomtatómat felcsatlakoztattam, egyből kérdezte, hogy ezt érzékeltem, letöltsem-e a drivert. Igenre nyomtam, és 1 percen belül már nyomtathattam.

- A képek, zenék egy másik (windowsos) partíción lennének, ezekre a "mappákra" rá lehet irányítani az OSX képnézegetőjét, iTunes-át?

Amennyiben a fenti fájlrendszeri feltételek teljesülnek (lsd 1. kérdés), akkor igen. Valahol azt olvastam, hogy talán még az iTunes adatbázist is meg lehet osztani a két rendszer között.

- Mennyibe kerül egy friss OSX amit érdemes hackintoshra telepíteni?
App Storeból ingyenesen tölthető. Azt esetleg még meg tudom csinálni, hogy most nekem van egy kész pendriveom, amit MacBookal gyártottam le, arról Win32 Disk Imager programmal csinálok egy képet, amit bármikor vissza lehet állítani bármely 8 GB-os pendrivera, és ezáltal lesz egy telepíthető változat.

- iPhone-on használt Apple ID lesz itt is a fő fiókom? Tehát ha veszek az OSX-hez programokat, akkor ugyanúgy ehhez a fiókhoz adódnak hozzá?

Nem kötelező, csinálhatsz másikat, de lehet ugyanaz is.

- Van SSD-m és HDD-m. Elviekben azt szeretném, hogy az SSD-t kettéosztom; az egyik file kapná az OSX-et, a másik a Win-t. A HDD-n meg vannak az adataim (képek, videók, dokumentumok), melyeket használnék, attól függően, hogy melyik rendszert indítottam.

Itt nincs kérdés, de gondolom az érdekelne, hogy megoldható-e. Persze, természetesen, csak arra figyelj, hogy az SSD GPT-re legyen formázva, és legyen az elején egy EFI partíció.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22545) nofi válasza LógaGéza (#22544) üzenetére


nofi
őstag

blokad és LógaGéza

Nagyon szépen köszönöm a részletes információkat! Rengeteg hasznos dolgot írtatok, lesz minek utánajárnom :K HDMI-nál csak a képátvitelt használom, tehát lehet megpróbálom mégis a patchelést. Ha már készen állok, akkor lehet megkresnélek a disk image-el kapcsolatban :R

RaZroX
Igen ezt sejtem, abszolút csak körülnéznék benne, mert eddig pár percnél többet nem töltöttem OSX rendszerben.

Xbox GT: nozsolt

(#22546) RaZroX válasza nofi (#22545) üzenetére


RaZroX
addikt

Ne aggódj, nem lesz bonyolult :D Én már elsőre is élesben próbáltam ki a Hacklit.

This is the way

(#22547) Lazika válasza LógaGéza (#22544) üzenetére


Lazika
senior tag

Biztonsági mentést mivel csinálsz? Egyszer próbálkoztam time machine-nel de össze...ta a gépet :D Tudnál ajánlani valami olyan progit ami jó? Köszi!

(#22548) blokad válasza Lazika (#22547) üzenetére


blokad
senior tag

(#22549) LógaGéza válasza Lazika (#22547) üzenetére


LógaGéza
addikt

Semmivel :D
Bővelkedem vinyókból, RAID0-n vannak a munkadolgok, meg a mindennapos dolgok, a simán a fontosabb dolgok, a pótolhatatlanok meg felhőben. Plusz van még egy NASom is.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#22550) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Próbáltam Virualbox-ba telepíteni, most mit írjak be?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.