Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) ubyegon2 válasza scabiosa82 (#10192) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

imagescan-bdle-linuxmint-18-1.3.38.x64.deb

Itt van a gond nálad! Mint 19-re akarod feltenni a drivert, de ez Mint 18-ra van (az 16.04 alapú)! Nincs Mint 19-re(ez 18.04 alapú), de nem is kell, mert ott az Ubuntu 18.04 drivere, azt töltsd le és telepítsd az előbbi módon! itt egy direktlink hozzá

Telepíteni úgy a legegyszerűbb(ebben az esetben legalábbis), ha a letöltött linket hagyod megnyitni és a benne lévő mappát is megnyitod, majd a Core mappában lévő fájlra duplakatt

és bejön a Gdebi telepítő, ez felrakja neked automatikusan, ha beírod a jelszavadat! Ha elakad függőség miatt, akkor gyere újra.

[ Szerkesztve ]

(#10202) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#10201) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Úgy látom nincs függőségi gondja, a felső sávban szokta kiírni a Gdebi, ahol most azt írja, hogy 4 csomag telepítése szükséges, ilyenkor felrakja azokat is:

Sajna a működését nem tudom megnézni, mivel ... ja ezt már talán említettem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10203) #33164544 válasza Frawly (#10196) üzenetére


#33164544
törölt tag

Szépek ezek,a háttérképek.
Csak nem full hd felbontásúak.

(#10204) lck válasza Frawly (#10189) üzenetére


lck
senior tag

Nem tudom a "fullos" KDE pontosan mit takar, de nálam a legfrissebb Manjaro KDE - háttérben futó Conky-val, Időjárás widget-tel, megáll 460 MB-nál.
Nem olyan már ám mint régen volt. Korábban én is kerültem, de már egy fél éve teljesen OK.

(#10205) scabiosa82 válasza ubyegon2 (#10201) üzenetére


scabiosa82
tag

Köszönöm szépen, ez volt a gond! Láttam én, hogy az 18-as verzióhoz való, de ... ahogy mondtam, windowsról jöttem, ott egy kicsivel korábbi driver is megteszi :). Azt nem is néztem, hogy milyen alapú, nem is tudom hogyan kell :B . Köszi még egyszer! :R

(#10206) Frawly válasza ubyegon2 (#10200) üzenetére


Frawly
veterán

Ez nem tetszik. Mármint a háttérkép, nem a fapadosság. De a linken lévő desktopjaid között van szép, az az éjszakai esős utas, meg fekete-fehér lámpaoszlopos elég jó. Ezt a háttérképet honnan tudnám letölteni, ’cijó.

(#10207) Frawly válasza lck (#10204) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, azt Gyurmafigura is írta, hogy már kevesebbe fogyaszt, de ha bekapcsolsz mindenféle plasmoidot, effektet, rendszerértesítést rajta, meg kinyitsz, bezársz pár progromat, utána már az alapfogyasztás sem nagyon megy alább 0,8-1 GB-nál. Boot után lehet vele valóban 450-500 MB-ot is mérni, de az csalóka lehet. Igaz a memóriafogyasztás azért csökkent, mert sokat butítottak is rajta. Egyre több beállítási lehetőséget és effektet vesznek el belőle.

(#10208) Frawly válasza #33164544 (#10203) üzenetére


Frawly
veterán

Az a kép, amit linkeltem, az konkrétan 2000×1331-es, ami nagyobb, mint az 1920×1080-as FHD. De lehet az említett oldalakon szűrni, hogy csak olyan képeket hozzon fel, amelyek legalább FHD felbontásúak.

(#10198) ubyegon2: pálinkaalapanyag a térded kalácsa :D Nem beszólni, mert kapsz egy barackot a fejedre :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10209) #33164544 válasza Frawly (#10208) üzenetére


#33164544
törölt tag

Szia,és hogyan lehet letölteni?
Mert a letöltés gombra kattintva,csak teljes képernyőre rakja ki. :(

(#10210) ubyegon2 válasza Frawly (#10206) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A hsz-ből jöttem rá én is! Ihol van e!

Nekem a nemtetsző képen e két bicajozó csokihugi tetszett. Nem is gyümiket fogok nézegetni. ;]

(#10211) Amazonas válasza #33164544 (#10209) üzenetére


Amazonas
senior tag

(#10212) Amazonas válasza Frawly (#10206) üzenetére


Amazonas
senior tag

[link]

Uby megelőzött... :)

[ Szerkesztve ]

(#10213) ubyegon2 válasza scabiosa82 (#10205) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Örülök, hogy csak sikerült így vakon összehozni! (úgy értem, hogy nekem nincs nyomtató, scanner, etc...)

Kicsit szokni kell, sok minden más, mint Windowson, de nekem anno nagyon hamar megtetszett.

A Mint 18.x-ek alapja az Ubuntu 16.04 míg a Mint 19-nek már az Ubuntu 18.04, emiatt a fő verzió különbség miatt nem kompatibilisek a driverek. Gondolom ezek a verziószámok is elég furán hatnak még neked, de hamar meg lehet szokni! Ismerkedj a rendszerrel, próbálgasd, ha elakadsz, valaki csak tudja a megoldást!

A rolling hívószóra egyelőre inkább ne is figyelj oda! ;]

(#10214) Frawly válasza #33164544 (#10209) üzenetére


Frawly
veterán

Innen lehet letölteni. Itt kattintasz az Original Resolution: 2000x1331 linkre előjön a kép, még egyszer rákattintasz, előjön normális méretben. Ott a képen jobb gombbal kattintás, majd Kép mentése más néven... opció választása. De vannak még az oldalon hasonlóan jó képek.

(#10212) Amazonas: kösz szépen, már le is szedtem. A Windows alá jó lesz háttérnek. Linux alatt hagyom most a pálinka-alapanyagosat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10215) ubyegon2 válasza Frawly (#10214) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Windows alá jó lesz :Y

Na ha ezt hamarabb mondtad volna...... :N

(#10216) #33164544 válasza Frawly (#10214) üzenetére


#33164544
törölt tag

Szia,köszi a választ. :R

(#10217) scabiosa82 válasza ubyegon2 (#10213) üzenetére


scabiosa82
tag

Igen, tetszik, ezért is próbálom tanulni, megszokni. Amit ennél a rendszernél sem értek az az, hogy miért nem támogatja vagy ismeri a heic formátumot. Tudom én hogy az iphonon át lehet alakítani jpgre a képet vagy alapból úgy készítse, de nekem ehhez semmi kedvem, szerintem sokkal jobb minőségű a heic formátum. A windows kb egyáltalán nem támogatja, de ahogy látom a linux se, vagy nem tudom mi van... Lehet nem jól vagy jó helyen keresek 🤣

(#10218) Amazonas válasza scabiosa82 (#10217) üzenetére


Amazonas
senior tag

(#10219) Frawly válasza scabiosa82 (#10217) üzenetére


Frawly
veterán

A legújabb GIMP tuti kezeli a heic-képeket. Az imagemagick-kel konvertálni lehet terminálban más formátumra, de csak akkor, ha a heic támogatás bele van fordítva, olyan verzió.

(#10220) ubyegon2 válasza scabiosa82 (#10217) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha nézegetni akarod az elkészült képeket, arra van egy közös pont, a Dropbox. Van szerintem kliens vagy filemanager plugin(ez van XFCE, Mate és Cinnamon fájlkezelőjéhez is), de ha nincs akkor böngésző.
DB-ben meg lehet nézni a hiec/hief kiterjesztésű képeket.

forrás

[ Szerkesztve ]

(#10221) b3Ro válasza Frawly (#10189) üzenetére


b3Ro
senior tag

Solus Budgie 540MB sem rossz

(#10222) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Nektek is csinálja mostanában az FB hogy nem ad ki semmi postot a főoldalra csak ezt az üzenetet látom hogy:
Köszöntünk a Facebookon!
Első lépésként vedd fel az ismerőseidet. Itt fogod látni a videóikat, a fényképeiket és a bejegyzéseiket. tovább gomb aztán.
Ill a csoportokban csak az első 2-3őpst jelenik meg, mostanában egyre többször csinálja.

Másik hogy hogyan tudok minden cache-t kipucolni belőle? hova teszi el a mozilla.

(#10223) NeoPampalini válasza Mtbsrác (#10222) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

FB mostanában haldoklik, ma is volt róla itt-ott cikk... De amiket leírtál, gyakorlatilag bármikor képes produkálni. :DDD

FF saját opciója nem jó cache ürítésre? Preferences -> Privacy & Security -> Cookies and site data -> Clear data

Gépeld be a címsorba, hogy "about:cache", ott kiírja, hogy hol találod a profilhoz tartozó cache folder-t.

Nálam itt van a disk:
/home/FELHASZNÁLÓ/.cache/mozilla/firefox/PROFILNÉV/cache2/

és itt az appcache:
/home/FELHASZNÁLÓ/.cache/mozilla/firefox/PROFILNÉV/OfflineCache

(#10224) #33164544 válasza b3Ro (#10221) üzenetére


#33164544
törölt tag

Szia,Cinnamon,nálam beboot-olás után ennyit eszik.
Utána csak többet.

(#10225) Mtbsrác válasza NeoPampalini (#10223) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Igen vettem észre sajnos. De aztán nem is áll vissza a régi helyzet hanem 0-ról indul minden. Nem igen használom így annyira nemmozgat meg csak furcsa volt. Azt hittem hogy nálam van vmi gebasz.

:R

Megtaláltam a progiban hogy kitörölje, amire azt írta hogy okés de aztán mégis csak ott volt még 2gb fölös szemét. Így manuálisan tudtam törölni köszi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10226) b3Ro válasza #33164544 (#10224) üzenetére


b3Ro
senior tag

Szia. Ez természetes, boot utan gondolom elinditasz x y programot, es nem csak nezed a hatteret.

(#10227) szotadi


szotadi
tag

üdv.

Acer laptop-ra szeretnék Linux Mint 19-et telepíteni uefi-ben (Celeron N2830 4GB RAM 120GB SSD).
Melyik asztali környezetet érdemes telepíteni és hogyan partícionáljam (/ ;/home ; uefi)???
BIOS-ban a secure boot-ot kikapcsoltam.

(#10228) paatrick


paatrick
senior tag

Sziasztok,

újra itt vagyok, egyelőre nem telepítettem még az xfce változatot, mert szeretnék mindent körbejárni hogy minden működik-e amit majd szeretnék.
Szóval most egy "Hama urage exodus macro" billentyűzetet használok annak is az oldalsó makrógombjait elég gyakran. Ehhez ugye külön driver kellett. Nézegettem a Hama oldalán de ott csak windows driverek vannak letölthetőek.
Google semmi értelmes találatot nem dobott linux driverre.
A kérdés hogy ez hogy működik, fel tudom valahogy telepíteni a wines drivert, vagy van valami külön linuxos driver hely amit nem ismerek és esetleg ott már valaki írt ehhez a billhez drivert? Nyilván a betűk-számok része így is működne, de én pont a markobillentyűk miatt vettem ilyet. :(

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#10229) lev258 válasza paatrick (#10228) üzenetére


lev258
veterán

"fel tudom valahogy telepíteni a wines drivert,"
Ez biztos nem fog működni.
Ne telepítsd még, hanem próbáld ki (ez alap funkciója a telepítőnek). Ott meglátod, hogyan kezeli alapból. Aztán lehet még agyalni. Az ilyen speciális cuccokhoz rendszerint nincs teljes támogatás, de esetleg némi matatás után lehet kezdeni a hiányzó dolgokkal is valamit.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#10230) Károly 99


Károly 99
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég egy ASUS M2N-E SLI alaplappal, AMD Athlon 64 X2 4800+ processzorral, 2 GB memóriával és egy NVIDIA Geforce GT630 videokártyával szerelt asztali számítógépemre egy Linux Mint 19 disztribúciót telepítettem fel Cinnamon 3.8.9-es asztali környezettel és Linux 4.15.0.20 kernellel dual bootban, illetve NVIDIA 390.77-es videókártya driverrel. A problémám a következő lenne: amikor készenléti állapotba (felfüggesztés) szeretném helyezni a fent említett számítógépemet, a számítógépem készenléti állapotba kerülése után rögtön "felébred", pedig nem nyomtam meg semmilyen billentyű vagy egérgombot, illetve a számítógépem power gombját. A hibernálásnál is ugyanez a probléma. A számítógépem a hibernálás befejezése után itt is rögtön "felébred", illetve olyan is előfordul, hogy a hibernálás befejezése után nem kapcsol ki automatikusan a számítógépem, így az kézzel kell kikapcsolni. A készenléti állapotba helyezést megpróbáltam a Linux Mint 19 telepítőjének a Live (DVD-ről futó) rendszer alatt is, de a probléma ugyanaz. Az asztali számítógépem tápegysége egy Codegen 300xx. Kipróbáltam a készenléti állapotba helyezést a Lenovo 80QQ018THV laptopon is, de nem tapasztaltam azt, hogy "felébred" a készenléti állapotba helyezés befejezése után. A jó öreg Windows 7 operációs rendszeren sem tapasztaltam problémát a készenléti állapotba helyezés és hibernálás után, mert ott automatikusan kikapcsol számítógép. Próbáltam megoldást találni a fent leírt problémákra, de sajnos nem jártam sikerrel. :( Szerintetek mi lehet a konkrét probléma? Valaki tapasztalt már ilyen problémát? Lehet, hogy az ACPI-al (Advanced Configuration and Power Interface) van valami gond? A válaszokat előre is megköszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#10231) Amazonas válasza Károly 99 (#10230) üzenetére


Amazonas
senior tag

Szia,

ismert probléma, ezért alapból tiltva is van a hibernálás a 19-ben Mate és Cinnamon alatt is, úgy tudom. Csodálkozom is, hogy akkor te hogyan tudsz hibernálni.
Telepítéskor csináltál swap partíciót és ha igen, mekkora mérettel? (Minimum a RAM-méret ajánlott, de kevesebb RAM esetén ajánlott a duplája.)
Illetve, szükséged van ezekre a funkciókra egyáltalán? Ha van SSD a gépben és arról megy a rendszer, szerintem nem nyersz időben a hibernálással semmit, ráadásul sima kikapcs utáni indításnál is ugyanúgy ott lesznek a megnyitott programok, böngészőablakok, stb.
Ha esetleg szánsz valamennyi összeget a gép fejlesztésére, elsőnek a Codegen-t cseréld le legalább valami alap FSP-re, mielőtt magával ránt valamit. Tápos topikban tudnak erről bővebb info-t adni.

[ Szerkesztve ]

(#10232) Károly 99 válasza Amazonas (#10231) üzenetére


Károly 99
csendes tag

Természetesen készítettem egy 5,5 GB-os swap partíciót a telepítéskor, és csak egy 250 GB-os HDD van benne. A "Felfüggesztés" (készenléti állapot) funkcióra mindenképp szükségem van rá, de jó lenne, ha a hibernálás funkciót is tudnám használni. Amúgy meg próbáltam a sima kikapcsolás utáni indítást is, de nem maradt meg az előtte megnyitott program (alkalmazás), mert még nem láttam ilyet, hogy megmaradnának a kikapcsolás előtt megnyitott alkalmazások.

(#10233) paatrick válasza lev258 (#10229) üzenetére


paatrick
senior tag

Szia,

volt itthon még egy mint 13 maya CD-m így hirtelen azt raktam be és néztem meg. Van ugye keyboard shortcuts menü ott próbáltam, de sajnos nem reagált semmit a makro billentyűk lenyomására. Illetve az egéren található vissza/előre gombok se működtek.
Szóval mit lehetne még megpróbálni?
(gondolom az egér egy újabb verzióval már megoldódna)

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#10234) paatrick válasza paatrick (#10233) üzenetére


paatrick
senior tag

Helyesbítek, az egér előre/vissza gombjai működnek.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#10235) Amazonas válasza Károly 99 (#10232) üzenetére


Amazonas
senior tag

Szia,

nekem mondjuk KDE felületem van, és ott a rendszerbeállításoknál be lehet állítani az "A legutóbbi állapot visszatöltése" opciót:

Kellene, hogy Cinnamon-on is legyen hasonló.

A Windows-t is hibernálva állítod le? Mert a hiba leírása alapján most így arra tudok gondolni, hogy vagy "összeakad" a Windows 7 hiberfile-jával valahol, vagy egyszerűen nem tudja kiírni a RAM tartalmat a merevlemezre.
Esetleg ukuu-val próbálj meg egy kernelfrissítést.

[ Szerkesztve ]

(#10236) Frawly válasza paatrick (#10233) üzenetére


Frawly
veterán

A Mint 13 nagyon régi, egy 6 éves kiadás!!! Ne kombinálj rajta, írj ki pendrive-ra egy Mint 19-et, és bootolj be róla. Nem kell telepíteni, csak indítsd el kipróbálás módban, nézd meg működik-e a billentyűzetnek ez a makróizéje. Ha nem megy, akkor nézd meg az lsusb kimenetét terminálban, hogy lássuk minek ismeri fel a billentyűzetet.

[ Szerkesztve ]

(#10237) scabiosa82


scabiosa82
tag

Sziasztok!
Számomra a váltás már nem kérdés winről linuxra (mint 19), de valahogy a gyermekem és a nejem is erre az útra szeretném terelni, ami kissé nehezebb lesz, mivel játékmániások. Ok, láttam több vidit is, hogy futnak e rendszer alatt is jobbnál jobb játékok, de idő híján, illetve hozzáértés híján nem tudom hogy hogyan és honnan lehet beszerezni őket. 1-2 weboldalt megnéztem és a frász jött rám a milliónyi terminál bejegyzéstől :Y . Létezik ennek egyszerűbb módja, vagy olyan tároló, ahonnan egy 10 éves gyerek is kedvére mazsolázhat?

(#10238) scabiosa82 válasza Amazonas (#10218) üzenetére


scabiosa82
tag

Köszönöm, de sajnos semmi újat nem tudtam meg a linkből, persze ez az én hibám, mert nem értek hozzá mit is kellene tennem.

(#10239) scabiosa82


scabiosa82
tag

Köszönöm a heic formátumra vonatkozó segítséget, a 2.10-es gimp rendben kezeli.
A cél egyébként egy remek kis házi videó összeállítás lenne. Ehhez milyen alkalmazást ajánlanátok? Kb. 15-20 perces lenne, képekkel, effektekkel, videókkal, zenével, tálán egy pár kép aláírással.

(#10240) lev258 válasza scabiosa82 (#10237) üzenetére


lev258
veterán

A rendszer szoftveráruházában is találsz párat. Aztán ott a Steam.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#10241) scabiosa82 válasza lev258 (#10240) üzenetére


scabiosa82
tag

Igen, ezeket már nézegetem. A Steam ingyenes része azért igencsak szegényes. Bocs, sok játék van benne, csak hogy a gyereket idézzem "ócska" :W . Na ekkor jött az ötlet, hogy muszáj kérdeznem :K .

(#10242) lev258 válasza scabiosa82 (#10241) üzenetére


lev258
veterán

Valljuk be, hogy az ingyenes játékok sokszor "ócskák". Nem mondtam, hogy ne költsd a pénzedet.
Egyébként pár ingyenes, szerintem jó játékot megemlítek: Warzone 2100, FreedroidRPG, Battle for Wesnoth, Secret Maryo Chronicles, Supertuxkart
Próbáltam a főbb kategóriákat lefedni.
Windows-on meg ne tekintsd ingyenesnek azokat, amikért eredetileg fizetni kellene.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#10243) scabiosa82 válasza lev258 (#10242) üzenetére


scabiosa82
tag

Köszi! Win alatt ncore-ról kb azt töltöttem le, amit akartam. Lehet ki kell majd próbálnom a wine-t is.

(#10244) lev258 válasza scabiosa82 (#10243) üzenetére


lev258
veterán

Ettől még nem lesz ingyenes, csak illegális.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#10245) scabiosa82 válasza lev258 (#10244) üzenetére


scabiosa82
tag

Nevezhetjük annak is, a lényegen nem változtat.

(#10246) lev258 válasza scabiosa82 (#10245) üzenetére


lev258
veterán

Annyiban igen, hogy Linuxon én a valódi ingyenes szoftverekről beszéltem, te meg azokról, amik sosem voltak azok. Ilyen alapon Linuxra is ugyanúgy letöltheted azokat is. :U
Steam-en egyébként most őszi akció van, olcsóbban be lehet szerezni (és legálisan) jó címeket.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#10247) scabiosa82 válasza lev258 (#10246) üzenetére


scabiosa82
tag

Hagyjuk ezt kérlek, én nem játszom, a hozzászólásommal csupán arra akartam utalni, hogy valamivel több vagy könnyebb módja van win alatt elérni ezt azt kellő ismerettel. De nem az a célom, hogy itt is így szerezzem be az egyébként fizetős dolgokat. Ami jó, azt korábban is megvettem, ez után is meg fogom, mert támogatni kell a fejlesztőket. Meg ahogy látod, a tudásom is a linuxról ... szóval ne is gondolj ilyenekre 😄. Amire én konkrétan gondoltam az olyan tároló, amelyben játékok vannak. Valami gyűjtemény, ilyesmi.

(#10248) Cucuska2 válasza scabiosa82 (#10247) üzenetére


Cucuska2
őstag

De hát a Steam egy olyan tároló, ahol játékok vannak!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#10249) Amazonas válasza scabiosa82 (#10238) üzenetére


Amazonas
senior tag

Szia, ugyan, nem a te hibád, én siettem, de ahogy olvastam, azóta a GIMP már megoldotta a problémát.
Majd belejössz. Ha értesz angolul és az időd engedi, javaslom, hogy külföldi fórumokat is olvasgass - nagyon sok típusproblémát önálló kereséssel is meg lehet oldani. Lesznek még buktatók, de annál több öröm.
Személy szerint én pl. szeretem az az érzést, amikor magamtól oldok meg komolyabb problémákat is, ami egyúttal egy kis önbizalmat is ad a jövőre nézve.

(#10250) lev258 válasza scabiosa82 (#10247) üzenetére


lev258
veterán

Nem kötekedni akartam. Csak az elején te magad az ingyenes játékokat hoztad fel összehasonlítási alapnak, aztán kiderült, hogy Windows alatt másképp értelmezed az ingyenes fogalmát.
Egyébként Linuxra sem bonyolultabb feltenni a dolgokat, kivéve, ha forrásból fordítod. De utóbbi Win-en is ugyanannyira macerás. Részemről ennyi.
Szerk.: Valamikor a playdeb ilyen gyűjtőhely volt (valóban ingyenes játékokhoz), de szerintem a támogatások elmaradása miatt szűnt meg. Most valami orosz oldal jön be, amit gyorsan be is zártam.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.