Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Syl válasza Geripapa (#3999) üzenetére


Syl
nagyúr

>Hivatalosan hogy tudok felcsatolni fixre egy smb megosztást

Én nem vagyok egy nagy linux szakértő, de tudtommal SMB-t nem lehet "állandóra" felcsatolni. Arra az NFS való.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4002) bryndza


bryndza
tag

Sziasztok,
Lenne egy problémám, Rafaela van fent és nem tudom belőni az új wifi modememet (Asus r12 nt+).
A gép jó többször át lett vizsgálva, tesztelve az ethernet és a wifi adapter is működik, de hiába minden nincs internetkapcsolatom. Csatlakozni csatlakozik, de internet nincs. Diginetem van, az alap 100-as, csak ethernet kábel, modem nélkül.
Ha egyből bedugom a csatit laptopba van net, de a wifit képtelen vagyok működésre bírni.
Próbáltam már mindenhogy, de semmi. A kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt, ez az üzenet.
Bekapcsolva az Asust csak folyamatosan világít, ha resetelem akkor ugye egy darabig villog, aztán újra folyamatosan égnek a zöld ledek.
Az adminba minden helyesen beállítva, a felhasználó, jelszó, minden., de széthúzva a kábeleket ugyanúgy viselkedik. Tehát nincs adatforgalom.

(#4003) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Valaki tudja hogy, hogy lehet beállítani azt hogy a hibernációból ill felfüggesztésből ne csak a gép powerbuttonjával hanem a billentyűzettel is kelthető legyen? (amúgy ez egy ps2-es billentyűzet.)

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#4004) Syl válasza Geripapa (#4003) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez nem BIOS függő?
Nálam még a power on is megy billentyűzetről, nem csak a wake.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4005) géeles


géeles
aktív tag

Hali!
Mint 17,2 használok.
Külsö hdd ntfs partición levő könyvtárát osztanám meg samba segítségével. Nem sikerül. Nem vágom nagyon; nem állítgattam eddig igazán semmit. A megosztani kívánt könyvtár látszik, de bele nem tudok menni.
:F

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#4006) ubyegon2 válasza géeles (#4005) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hi! Samba nekem kínai, ha ezeket még nem nézted, fusd át őket:

[link]
[link]
[link] [link]
[link]

Szerintem függőség/jogosultság probléma lesz itt is rákereshetsz erre.

Egyébként az általános kezdő kérdéseket érdemesebb az abszolút kezdő topikban feltenni! Ott hamarabb jön hasznos válasz.

[ Szerkesztve ]

(#4007) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Azt hol lehet megnézni, hogy mely grafikus gyorsítók támogatottak jelenleg a tárolóban lévő driverrel?

szerk: Mármint a hivatalos tárolóban lévővel!

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#4008) fradi81 válasza tolvaj! (#4007) üzenetére


fradi81
veterán

driver verzió szám + linux + google?

moto g72, Ninebot d28e

(#4009) tolvaj! válasza fradi81 (#4008) üzenetére


tolvaj!
őstag

Mármint valami release vagy valami nincs mellékelve a driver mellé? Szerintem elkerülte a figyelmem... :B

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#4010) lev258 válasza tolvaj! (#4009) üzenetére


lev258
veterán

Van, a gyártó honlapján.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4011) tolvaj! válasza lev258 (#4010) üzenetére


tolvaj!
őstag

Köszi! Megvan. Ez a hülye windowsos mentalitás, hogy mindent ott keresek legutoljára, ahol kellene... :D

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#4012) Fenyő válasza tolvaj! (#4007) üzenetére


Fenyő
őstag

Leginkább kernel, Xorg és Mesa verzió függő, hogy a proprietary driverek milyen verzióval működnek együtt, emlékeim szerint;

Nividia vonalon:
- 94-es legacy driver GF2 MX-től GF4Ti-ig, 3.2-es kernel és 1.12-es X, tehát pl. 12.04.1 Ubuntu és Debian 7-es vonal a max, újabbakban csak nyílt érhető el, ami 3D-ben egész jó, 2D-ben inkább csak közepes
- 173-as legacy driver GF FX-hez, 3.13-as kernel és 1.15-ös X, tehát max 14.04.1 alapú Ubuntu-ig használható, a nyílt driverei meglehetősen csapnivalóak mind 2D-ben mind 3D-ben, tehát javasolt inkább zárttal használni a fentebbi megszorításokkal
- 304-es legacy GF6-7-es szériához, jelenleg is még támogatott széria, tehát használható újabb kernellel és X-el is (persze a zárt driverek mindig némi lemaradásban vannak a legújabb kernelhez X-hez képest), de újabban a nyílt drivereik már jobbak a zártnál szóval inkább a nyílt javasolt
- kurrens verziók (33x, 34x) GF8-tól fölfele, ezeknél a kariknál, amennyiben problémamentesen működik a friss zárt meghajtó, akkor azt kell használni.

Ati/Amd vonalon:
- HD széria előtti karikhoz (a legelső Ati Radeontól az X1ezres szériáig) csak nyílt driver van már nagyon régóta (kb 2009-2010), de újabban ezek kifejezetten jók és problémamentesen használhatóak
- HD2-4 ezres széria (talán 13.1-es legacy Catalyst), max 3.2-es kernel 1.12X tehát 12.04.1-es Ubi vagy 7-es Debian, de a frissebb nyílt driverek már itt is nagyságrendekkel jobbak, szóval azzal érdemes használni
- HD5-6 ezres széria még támogatott a legújabb Catalystokban is, így frissebb disztrókkal is használható, de már nem túl sokáig és nem is igazán koncentrálnak már ezekre a szériákra, és itt is jobb már nyílt driver
- HD7 ezres vagy újabb kariknál lehet igazából ajánlatos használni a friss zárt meghajtót, bár ha vmiért nem működne, akkor nem leszünk annyira a nyílttal sem elmaradva, mint Nvidia esetében

géeles: Samba megosztáshoz ezt a pdf-et nézd át a 70. oldaltól van leírva elég részletesen, hogy kell Sambás megosztást létrehozni, amire még figyelni kell, hogy a tűzfalon engedd át (gufw-vel ezt egyszerű beállítani, ill a samba beállításhoz is van grafikus csomag system-config-samba vagy vmi hasonló néven)

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#4013) porthamt válasza Geripapa (#3973) üzenetére


porthamt
csendes tag

Terminal:

sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/libreoffice-5.0

sudo apt-get update

sudo aptitude upgrade

(#4014) tolvaj! válasza Fenyő (#4012) üzenetére


tolvaj!
őstag

Jelenleg felvettem az nvidia ppa-t és a 355.11-est tettem fel. Új gép, asus x751, gf920m- vel. Cinnamon 1.3 és a kernelhez nem nyúltam. Ami alapból települ a 17.2-vel, az van fent.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#4015) Geripapa válasza porthamt (#4013) üzenetére


Geripapa
aktív tag

sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/libreoffice-5.0
[sudo] password for
Nem adható hozzá a PPA tároló: „No JSON object could be decoded”.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#4016) lev258 válasza Geripapa (#4015) üzenetére


lev258
veterán

Szoftverforrásoknál add hozzá a ppa:libreoffice/libreoffice sort. Ennyi. Terminál se kell. :)
Egyébként a másikkal szerintem az a baj, hogy . van - helyett. Az általam javasolt annyiban jobb, hogy nem limitál az 5-ös kiadásra.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4017) Geripapa válasza lev258 (#4016) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Nálam ez sem jobb:

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#4018) lev258 válasza Geripapa (#4017) üzenetére


lev258
veterán

Bocsánat.
ppa:libreoffice/ppa :D

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4019) Geripapa válasza lev258 (#4018) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Ezt elfogadta, de mi a varázsszó hogy frissüljön a libreoffice-om 5ösre?
:F :))

ez nem segíttet:

sudo apt-get update
sudo aptitude upgrade

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#4020) lev258 válasza Geripapa (#4019) üzenetére


lev258
veterán

Ha a Frissítéskezelőben nem is látod, nézd meg a Szoftverközpontban. Elvileg ott kell lennie az 5-ösnek is. Vagy leszeded a jelenlegit és aztán elvileg már az újat telepíti.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4021) Bohus


Bohus
aktív tag

A script-es topikokban nincs nagy mozgás, ráadásul Mint specifikus a probléma ezért itt teszem fel a kérdést. Gyártottam egy bash scriptet, amit rendszerindításkor - vagyis bejelentkezés után - szeretnék futtatni. A script-ben mindössze egy espeak parancs van, ami hangosan üdvözli a felhasználót, és figyelmezteti ilyen-olyan határidős tevékenységekre.
A gondom az, hogy nem tudom a scriptet automatikus indítással működésre bírni. Kapott futtatás jogot és parancssorból indítva jól működik, de ha GUI-n hozzáadom az automatikus indításhoz, akkor nem történik semmi. A rendszer Mint Xfce. Ami furcsa, hogy ha átteszem a scriptet a másik notira ahol Mint KDE fut, ott ugyanezzel az eljárással működik a dolog. Tanácstalan vagyok.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#4022) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Sziasztok, Linux Mint-et szeretnék telepíteni egy nagyon bika gépre :DDD (celeron 2 ghz, 1 giga ram - valahol 2004-5 környékén járunk konfigban).
A linux kezdőknek topikban kb fél éve ajánlották az ilyen nem annyira ultra konfigra a mintet, kb akkoriban töltöttem le, 12-es ha jól emlékszem. Sajnos csak emlékszem, mert 15 perc sem volt elég hogy a dvd bebootoljon, odáig eljut, hogy nézem a mint logót, kb valahol 15-16 perc környékén feltesz egy kérdést, hogy S-et nyomva szkippelhetem a felmountolást, illetve M-et nyomva manuális módba válthatok. Találomra S-t nyomtam, sajnos S mint semmi sem történt, szüttyögött tovább a boottal de valahol 20 perc környékén nyomtam neki egy resetet.

Van-e valami javaslatotok arra, hogy fel tudjam telepíteni, vagy esetleg elküldötök inkább egy másik linux disztribúció felé? Előre is köszi.

(#4023) lev258 válasza lugosi (#4022) üzenetére


lev258
veterán

Lubuntu 14.04? Az naprakész.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4024) Geripapa válasza lugosi (#4022) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Én is tettem mintet egy hasnonló eröségü gépre de ott 512 memoria volt. Még DVD olvaso sem volt benne csak cd. Ugyhogy azt is kikellet cserélnem. Bár nagyon lassú volt DVD-röl a telepités de ment! Szépen megy a gép is, igaz csak Skype-van használva rajta. Az mint 17.2 Volt.

https://linuxmint.hu/

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#4025) Syl válasza lugosi (#4022) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha jól emlékszem, az 17-es mint.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4026) lugosi válasza Syl (#4025) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, 17-es! Kb fél éve töltöttem le. Gondoltam majd frissíti magát telepítés után / alatt.

Lev: köszi, korábban ezt a mintet ajánlották a régi gépre. Sajnos a telepítés nem sikerült, de a live cdt sikerült bebootolni Syl útmutatója alapján. A telepítés viszont lehalt, és dvd-ről használhatatlanul lassú is volt minden.
A héten megpróbálom USB-ről telepíteni.

(#4027) lev258 válasza lugosi (#4026) üzenetére


lev258
veterán

Én azért ajánlottam Lubuntut, mert a Mint-et soknak tartom arra a gépre (esetleg még az xfce változata).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4028) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Milyen böngészőt ajánlotok Linux Mint-re? Laposon és htpc-n is gyengén teljesít a Firefox (nincs tényleges hardware-es gyorsítás, annak ellenére hogy látszólag bekapcsoltam), sok cpu-t eszik így, jóval többet, mint Windows alatt.

(#4029) fradi81 válasza syler123 (#4028) üzenetére


fradi81
veterán

hello

első körben chrome/chromium, ha az is lassú akkor van sok kis alap böngésző, de a tudásuk minimális lesz.

moto g72, Ninebot d28e

(#4030) syler123 válasza fradi81 (#4029) üzenetére


syler123
veterán

Köszi meglesem, lehet laposra jó lest, htpc-n az is lassú volt.

Esetleg ez?

Youtube gondot megoldja gondolom.

(#4031) géeles válasza ubyegon2 (#4006) üzenetére


géeles
aktív tag

Nagynehezen megcsináltam!
Nem értem a logikát benne, még... de jó lett.
:U

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#4032) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!

Jobb alsó sarokban a kis páncélom piros X-et dobott.Volt már ilyen máskor gondoltam megoldom úgy ahogyan
ebben az esetben szoktam.
Megnyitottam a frissítéskezelőt majd klikk a frissítés gombra és helyreáll-na.
Na de kaptam egy üzenetet miszerint:

Mi ebben az esetben a teendő?

LinuxMint cinnamon 17.2

[ Szerkesztve ]

(#4033) ubyegon2 válasza lolka1980 (#4032) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia! Nálam is ez van, nem érdemes foglalkozni vele, majd megjavul a tároló.

(#4031) géeles Nem érted a logikát benne? :D Szerinted még hányan vagyunk így vele? De nem csak ezzel, elég ha a guruk értik.

[ Szerkesztve ]

(#4034) Lathronos válasza lolka1980 (#4032) üzenetére


Lathronos
őstag

Ide oda pakolják a tárolókat egyik szerverről a másikra(szerintem a tárolók már vagy 20x körbeutazták a Földet az elmúlt 1 év során :D ), ezért nem látja őket. Hogy ez miért jó, fogalmam sincs. Majd küldenek egy aktuális source.list-et amit letöltesz és megjavul. Várhatóan még ma megkapod.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#4035) lolka1980 válasza Lathronos (#4034) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Meg is javult. :)
Elég unalmas ez a Mint.Belaktam oszt semmi.
A Windowsnál legalább volt valami lassulás,kifagyás meg ne kapcsold ki mert robban,meg stb.
Már kezdtem most megijedni erre mi van?Magától megoldódott.

(#4036) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Sziasztok!

355.11-es zárt nvidia driver került a laposra, de sehogy sem bírom működésre bírni. Települt, de az illesztőprogram kezelőben még mindig azt írja, hogy a Xorg van használatban és nem tudom átállítani sem, mert ha rányomok és újraindítom a gépet ugyanúgy a nyitott van használatban. Tanács?

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#4037) lev258 válasza tolvaj! (#4036) üzenetére


lev258
veterán

Milyen rendszer (és kernel), milyen videókártya? Hogyan telepítetted a driver-t?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4038) tolvaj! válasza lev258 (#4037) üzenetére


tolvaj!
őstag

Bocs!

Rafaela, x64, cinnamon 2.6, 3.16 kernel. Hozzáadott tárolóból telepítettem. Gf 940m

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#4039) pomorski


pomorski
őstag

Sziasztok!

Kisteljesítményű ósdi laptopomra Mintet szánok. Kérdésem, vajon fog működni a telenoros usb stickes mobilinternet a gépen? Van tapasztalata valakinek ezzel kapcsolatban? Köszi

(A telenoros mobilinternet usb stickjén tudom, hogy windowsos cucc van, ami windows alatt használható. Amikor ubuntu alatt dugtam be a sticket és beírtam a böngészőbe az "m.home"-ot, akkor rögtön bejött a SIM PIN-kód bekérő, amit beírtam és már ment is.)

(#4040) lev258 válasza pomorski (#4039) üzenetére


lev258
veterán

Általában mennek, de pontos típus ismerete nélkül nehéz megmondani.
tolvaj!: Nézegettem kicsit a tárolókat (az egyiket) és ott úgy tűnt, mintha a 14.10-et kihagyták volna. Na már most a Mint 17.2 abból kapta a kernelt. Nem tudom, vajon a driver megy-e azzal a kernellel. Ha nagyon szeretsz kísérletezni, akkor megpróbálhatod Terminálból feltelepíteni. Csak ne ijedj meg, ha esetleg konzolos felület fogad újraindítás után.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4041) pomorski válasza lev258 (#4040) üzenetére


pomorski
őstag

Köszi, nekem ennyi már elég, hogy kipróbáljam. Ha meg esetleg nem megy, akkor kitalálok valami mást. De gondoltam, hogy mindenképpen megkérdezem itt, még mielőtt potyára nekiesek és feltelepítem...

(#4042) tolvaj! válasza lev258 (#4040) üzenetére


tolvaj!
őstag

Megvolt, ugyanúgy az xorgot használja.... Pedig letöröltem a nyílt drivert kínomban
sudo apt-get remove --purge xserver-xorg
és mégis az van használatban!
Az nvidia settings is ezt hozza be csak és nem is hajlandó átállni. Ha át akarom kapcsolni intelről csak egy behajtani tilos táblát kapok egy mégsem gombbal és kész.

az asztali gépemen ugyan ez a rendszer van van fent, igaz ott csak gt630, de ugyanebből a tárolóból, szintén a 355,11 és az működik gond nélkül.

Igazából itt sincs baj a géppel, mert minden funkció megy szépen a nyílt driverrel, kivéve a hdmi port. És jelenleg az lenne a fontos, mert a lapos tulaja szeretné kiterjeszteni az asztalát a TVjére.

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#4043) Syl


Syl
nagyúr

Sleep, Restart és Shutdown ikont szeretnék az asztalra. Jó lenne a Panelre is, de ilyen egykattintásos (nem legördülő menüs) kisalkalmazást nem találtam.
Hogy tudok olyat csinálni, ami nem kérdezget, csak végrehajtja a műveletet? (billentyűzetemen sajnos nincs sleep, power gomb)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4044) lev258 válasza Syl (#4043) üzenetére


lev258
veterán

Esetleg. Továbbá. Utóbbinál csak ki kell deríteni, milyen parancsot használ és lehet módosítgatni, ha nem tévedek.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4045) Syl válasza lev258 (#4044) üzenetére


Syl
nagyúr

Az "esetleg" pont azt csinálja amit nem akarok. Nem kell menü. Egy gomb kell, odabökök és csá. Egy-egy gomb mindhárom funkcióra. A "továbbá"-t is már nézegettem, semmire nem jó.
De azért köszi az igyekezetet :R

Olyat keresek, mint amit a Win asztalra kiraktam:
parancsikon ennek: shutdown /s /t 0

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4046) lev258 válasza Syl (#4045) üzenetére


lev258
veterán

Mi a baj a "Továbbá"-val? Egy barátom már lassan egy éve használja megelégedéssel. Csak rábök és kikapcsol a gép.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4047) joecontra válasza tolvaj! (#4042) üzenetére


joecontra
addikt

Esetleg megpróbálhatsz egy 20-nvidia.conf fájlt csinálni a /usr/share/X11/xorg.conf.d/ mappába az alábbi tartalommal:

Section "Device"
Identifier "Device0"
Driver "nvidia"
VendorName "NVIDIA Corporation"
BoardName "GeForce 940M"
EndSection

Egy próbát megérhet.

Üdv,
J

(#4048) tolvaj! válasza joecontra (#4047) üzenetére


tolvaj!
őstag

Köszönöm, de már hazajöttem. Végül meg lett oldva a kép kivezérlése D-sub kábellel. Igaz hang nincs, de a kép volt a lényeg. Alapvetően a HDMI-t leszámítva tökéletes a nyílt driver is. Viszont vasárnap is megyek át ismerősömhöz, akkor meg fogom próbálni amit most leírtál.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#4049) Syl válasza lev258 (#4046) üzenetére


Syl
nagyúr

Annyi, hogy én semmi konfigurálási lehetőséget nem találtam benne. Ráadásul el sem lehet mozdítani, frankón rárakta másik desktop ikonra... :W

Valami ilyesmit szeretnék Mint alá is: [link]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4050) lev258 válasza Syl (#4049) üzenetére


lev258
veterán

Milyen másik ikonra? Egyébként ez valami javascript alkalmazás a Mint asztalhoz. Úgy értettem, belenézve talán rá lehet jönni, hogyan állítja le a rendszert és abból kiindulva esetleg továbbmenni.
Ez talán segít.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.