Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) #33164544 válasza growler (#9884) üzenetére


#33164544
törölt tag

Szia,ez van a Var mappában.

Log mappa üres,láthatóak a rejtett File-ok.

(#9902) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Mint alatt graf felületen hogy és milyen progival tudom kicsalni az SSD adatokat? Értem itt hogy mennyi az eddig írt/olvasott össz adat meg ilyenek. Mint az ssdlife ssdok és tsa progik. Smarttools-t ismerem sokminden abból nem derül ki e téren.

(#9903) ubyegon2 válasza Amazonas (#9900) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem tudom mire gondolsz, Win alatt NTFS-re volt formázva, most gondolom EXT4-re, de ha erre kerül a rendszer, akkor nem kell csatolgatni semmit. Itt a csatolás a második meghajtóra vonatkozik, a HDD-re.

(#9904) ubyegon2 válasza Mtbsrác (#9902) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A válasz a megfelelő topikban.

[ Szerkesztve ]

(#9905) Dani_kp válasza ubyegon2 (#9899) üzenetére


Dani_kp
őstag

Milyen parancsot, illetve mit kell beleírni az fstab-ba, hogy véglegesen fel legyen csatolva a hdd?

szerk.: van egy olyan gondom, hogy most ff alatt a helyesírás-ellenőrző minden szót aláhúz pirossal, ez mitől lehet? Mintha frissítés óta csinálná ezt, de nem hinném, hogy ehhez lenne köze.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#9906) Amazonas válasza ubyegon2 (#9903) üzenetére


Amazonas
senior tag

OK, akkor félreértettem. Ezen mondat alapján azt hittem, hogy az SSD-n vannak a Win7 alatt összegyűlt cuccai: "...azért vettem az ssd-t, hogy az évek alat összegyűjtött dolgokat (családi képek és filmek) ne kelljen mindig lementeni."

(#9907) Dani_kp válasza Amazonas (#9906) üzenetére


Dani_kp
őstag

Valóban nem volt egyértelmű így utólag. Szóval az ssd a rendszer miatt vettem, hogy ne kelljen partícionálással foglalkozni, illetve a hdd-n legyenek külön a dolgaim.

https://ingatlan.com/33821564

(#9908) ubyegon2 válasza Dani_kp (#9905) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Valahogy frissítéskor kilőtte a helyesírási szótárat, újra hozzá kellett adnom, itt találod az opciót:

*************************************************************************

ALT+F2 lenyomásával előjön egy kis ablak (vagy terminalba írva), abba beírod, hogy
xed admin:///etc/fstab itt a xed a szövegszerkesztő neve, aki mást használ, értelemszerűen azt a neved adja meg beírod a jelszavad és felugrik a root joggal szerkeszthető FSTAB

MINTA fstab
ubyegon@ubyF2A85-M ~ $ cat /etc/fstab
# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a
# device; this may be used with UUID= as a more robust way to name devices
# that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
#
# <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
# / was on /dev/sda1 during installation
UUID=77c27779-61fa-4a22-b7c5-dac3295027b3 / ext4 noatime,errors=remount-ro 0 1

UUID=3121vc91-e143-44d4-adab-c68524f87840 /media/ubyegon/TT ext4 nosuid,nodev,nofail 0 0

Ehhez az FSTAB-hoz kell hozzáadni a meghajtó/partició sorát a fenti módon, ehhez terminalba kiadod a blkid parancsot, onnan kimásolod az UUID számot és beilleszted ebbe a minta sorba:

UUID=xxxxxxxx-xxxx-xxxx-xxxx-xxxxxxxx /media/felhasználó neved/meghajtó vagy partició neve nosuid,nodev,nofail 0 0

--------------------------------------------------------------------
Az elérési utat, amit be kell írnod a /media után, legegyszerűbb a Nemo (Fájlok)-ban rákattintva az adott csatolandó meghajtóra egyszerűen kimásolod a felső sorból:

[ Szerkesztve ]

(#9909) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#9908) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

UUID=xxxxxxxx-xxxx-xxxx-xxxx-xxxxxxxx /media/felhasználó neved/meghajtó vagy partició neve ext4 nosuid,nodev,nofail 0 0

Az előbb valami konvertálási hiba volt és már nem tudtam szerkeszteni az előbbi sort.

Ha valamit nem értesz, segítek még. :) (elsőre kicsit zűrösnek nézhet ki ez így)

Rakd be majd ide az FSTAB-ot, amit csináltál.

(#9906) Amazonas

Amúgy nem volt egyértelmű, de a két meghajtó típus miatt nekem logikus volt, mi a helyzet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9910) apszi


apszi
őstag

SZiasztok!

Két kérdésben kérném a segítségeteket.
1.
Linux Mint KDE 18.3-ban szeretnék egy adott [ikon témát] feltenni, de sehogy nem jutok vele dülőre. Installálás után nem jelenik meg a témák között. Proóbáltam bemásolni a ~/.local/share/icons mappába, akkor sem történik semmi. Illetve próbáltam még a /usr/share/icons mappába berakva, de úgy sem láttam. Mit szúrok el?

2.
Ha a Dolphin fájl böngészőben először rendszergazdaként megnyitok egy mappát (egér jobb gomb-műveletek-megnyitás rendszergazdaként), akkor semmi gond.
viszont ha ezt másodszor tenném akkor csak egy üres ablakot kapok a következő hibaüzenettel: A(z) file protokollt kezelő folyamat váratlanul véget ért. Ez vajon miért van:

Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#9911) Sonja válasza apszi (#9910) üzenetére


Sonja
veterán

Én csak szimplán az ~/.icons mappába tettem a kicsomagolt umicons mappát, és szépen választhattam is (igaz, xfce alatt).

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#9912) apszi válasza Sonja (#9911) üzenetére


apszi
őstag

Köszi! Akkor Otthon meglesem én is xfce-n és Cinnán.

(#9913) Dani_kp válasza ubyegon2 (#9909) üzenetére


Dani_kp
őstag

Szia.

Ertheto, csak valamit elszurtam es most liverol bootoltam be.
Igy nez most ki es nem bootol be.
[kép]

Termeszetesen nem csinaltam masolatot az fstabrol. A samsung f1et irtam hozza pluszba.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#9914) ubyegon2 válasza Dani_kp (#9913) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha nem jól csináltad a csatolást, akkor 1:30 sec bootkésleltetés lenne, de a nofail opció ezt is megakadályozza.

Nézd át újra a csatolást, mert nem jó amúgy sem a media utáni rész, ha csak nem user a felhasználó neved.

kommenteld ki a sort és úgy próbálj bootolni, ha úgy sem megy, akkor valami más a gond.

# - egy ilyet beraksz a sor elé, akkor abban a sorban lévő utasítás nem kerül végrehajtásra.

kb ennyi az FSTAB lényegi része, nem baj, ha nincs másolatod:

ez még érintetlen gyári FSTAB:
# <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
# / was on /dev/sda1 during installation
UUID=1a066a10-95f9-4613-a2b7-0f04eb53f099 / ext4 errors=remount-ro 0 1
/swapfile none swap sw 0 0

ubyegon@taracin-HP-EliteBook-8570p:~$

A blkid paranccsal ellenőrizd le a meghajtók UUID számait.

[ Szerkesztve ]

(#9915) Dani_kp válasza ubyegon2 (#9914) üzenetére


Dani_kp
őstag

Most perpill be sem tölt a rendszer, megy a betöltőkép és ennyi. Emergency mode-ba van a rendszer és parancssor van.
Amúgy user a felhasználónév :D .

https://ingatlan.com/33821564

(#9916) ubyegon2 válasza Dani_kp (#9915) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A fene vigye el, valamibe beletenyereltél. :D Nem baj, az elején ez előfordul mindenkivel. Ilyenkor annyira hosszadalmas lenne megállapítani, mit toltál el, hogy érdemesebb újratelepíteni a rendszert.

Ha megvagy ezzel, akkor rakd be ide a blkid kimenetét meg a sudo fdisk -l kimenetet is és megcsináljuk az FSTAB csatolást. Ja és a pontos elérési utat is másold be!

Valami más felhasználó nevet válassz. :D

Egyébként emergency módban is meg lehetne nézni akár az FSTAB-ot is, sőt szerkeszteni is lehetne, kezdő koromban ízzadtam vele párszor, de sokkal célszerűbb az új telepítés, mivel nincs belakva még a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#9917) Dani_kp válasza ubyegon2 (#9916) üzenetére


Dani_kp
őstag

Sejtem, hogy mibe nyultam bele :D .
Hogyan tudom szerkeszteni/menteni (akar parancssorosan vagy live alatt), vagy mindenkeppen rakjam ujra a felhasznalonev miatt?

Mert mar ff-ba megcsintaltam a konyvjelzoket, illetve a jelszavak menteset, nem sok kedvem van ujra megcsinalni.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#9918) ubyegon2 válasza Dani_kp (#9917) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Live alatt is tudod szerkeszteni, ha megvan, melyik fájlt kell átírnod. (talán így egyszerűbb kezdőnek, mint a recovery konzolból)

(ezt nem kéne így használni, mert elég favágó módszer)
Live alól megnyitod a szövegszerkesztőt a rendszer jelszavával és szerkeszted, mented, majd próbálsz bootolni róla.
Nemo-ban látod a megfelelő particiót, a szerkesztendő fájlra rá tudsz keresni, ha nem tudod hol van.
--inkább a Nemot nyisd meg rendszergazdai jogokkal és a megtalált fájlt így egyből szerkesztheted.

Mert mar ff-ba megcsintaltam a konyvjelzoket, illetve a jelszavak menteset, nem sok kedvem van ujra megcsinalni.

Ezt célszerű a Sync-kel menteni, ha sűrűn megölöd a rendszert. :D

A felhasználónév majdnembármi lehet, csak engem zavart meg...... ;)

[ Szerkesztve ]

(#9919) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#9918) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Valami igen furát tapasztaltom, live alatt rákattintottam a rendszer meghajtójára, simán felcsatolta,

de ami kicsit félelmetes, az az, hogy jobb gombos menüben simán tudtam Open as root-tal indítani a Nemo-t és az fstab fájlt is engedte szerkeszteni......

Szóval live alól simán jelszó nélkül szerkesztheted GUI-s programokkal is az éles rendszer fájljait! :Y

[ Szerkesztve ]

(#9920) Dani_kp válasza ubyegon2 (#9919) üzenetére


Dani_kp
őstag

Este ha hazaérek megnézem. Úgy gondolom, amit beírtam sort elég lesz kitörölni, hogy helyreálljon a rendszer.

https://ingatlan.com/33821564

(#9921) lev258 válasza ubyegon2 (#9919) üzenetére


lev258
veterán

Ez nem új dolog. Ha nincs titkosítás, akkor így megy.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9922) ubyegon2 válasza lev258 (#9921) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor csak nekem volt új, de akkor is elképesztő, hogy a saját rendszeremben csak jelszóval tudom szerkeszteni a fontosabb fájlokat, de live alól gyakorlatilag bárki belenyúlhat! :Y Eddig nem foglalkoztam ezzel a titkosítással, de ma is tanultam valamit, köszi az infót! :)

(#9920) Dani_kp

Ebben reménykedjünk! ;]

[ Szerkesztve ]

(#9923) lev258 válasza ubyegon2 (#9922) üzenetére


lev258
veterán

Annyira azért nem elképesztő.
Ha valaki leül a géped elé, akkor Live ide vagy oda, csak idő kérdése, hogy hozzájusson az adatokhoz.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9924) ubyegon2 válasza lev258 (#9923) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Annyira azért nem elképesztő.

DE, mégiscsak az! Ha valaki egy telepített rendszeren mindig jelszóval fér hozzá a védett részekhez a saját gépén, akkor nekem az elég durva, hogy bárki meg simán hozzáfér mindenhez ez pendrive-val! :P

Az adataim biztonsága már más kérdés, ahhoz nem is kell e gépem elé ülni, hogy megszerezzék. Legfeljebb abban bízom, ha én alig találom meg a fontosabb dolgokat, amikor kéne, akkor másnak se megy majd könnyen! :D

[ Szerkesztve ]

(#9925) lev258 válasza ubyegon2 (#9924) üzenetére


lev258
veterán

Aktív rendszeren jelszót használsz, de ez nem titkosít semmit, jogosultságokat kezel. Live alól is jogosultságokat kezelsz, csak alapból üres a jelszó (lehetne kiskutya is, teljesen mindegy).
Más: Win-en is jelszóval védett, több felhasználós rendszered van. Ubuntu alól mégis rálátsz és módosíthatod. Nem mellesleg Live alól legalább megjavíthatod a rendszered, ha arra kerül a sor.
Nem használok titkosítást, de ha valaha is szükségem lesz rá, nem a fenti okok fognak rávenni.
Igazából nekem legalább ilyen furcsa, hogy csak most vetted észre, így működnek a dolgok :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9926) ubyegon2 válasza lev258 (#9925) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tényleg nem tűnt fel, bár így nem nyúltam még másik rendszerbe, mindig egy másik disztróból javítottam/változtattam rendszerfájlokat, de akkor kellett jelszó...ha jól emlékszem. :)

Ehhez képest a Debian alatt még a nem automatán felcsatolt meghajtóhoz sem lehet hozzáférni jelszó nélkül.

Nem mellesleg Live alól legalább megjavíthatod a rendszered, ha arra kerül a sor.

Ezt azért jelszóval is meg tudnám tenni, live alatt túl könnyű ez. ;)

(ezért jó nekem, ha segítek másoknak, mert én is tanulok így folyamatosan)

[ Szerkesztve ]

(#9927) lev258 válasza ubyegon2 (#9926) üzenetére


lev258
veterán

Mint írtam, Live alatt is van jelszó. Csak ez rendszerint üres mező (de lehetne 1234 is).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9928) ubyegon2 válasza lev258 (#9927) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Persze, van jelszó, sőt a nem Ubuntuk-nál többnyire valós jelszavak vannak. Imádom is, amikor menet közben kér jelszót valami, mert olyankor fogalmam sincs, hol keressem. :D

(#9929) Dani_kp válasza ubyegon2 (#9919) üzenetére


Dani_kp
őstag

Nekem nincs ilyen lehetoseg, jobb kilkkre nem csinal semmit, es nincs olyan, hogy open as root.

Az alap file kezelo a nemo? :F

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#9930) Dani_kp válasza Dani_kp (#9929) üzenetére


Dani_kp
őstag

Csak sikerült helyreállítani :D . Valahol csak megtaláltam az "open as root" opciót, rákerestem az fstab-ra és amit beírtam sort, elé raktam egy #-et és voila betöltött a rendszer :DD .

szerk.:#9916 ubyegon2
Elérési út: /media/user/Samsung F1
blkid
fdisk

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#9931) Dani_kp válasza Dani_kp (#9930) üzenetére


Dani_kp
őstag

Ez lemaradt, most így néz ki az fstab: kép

https://ingatlan.com/33821564

(#9932) ubyegon2 válasza Dani_kp (#9930) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Alakul ez azért szép lassan! Az fdisk -l parancs csak úgy működik, ahogy leírtam, kiadhatod a sudo nélkül is, de akkor azt kapod, amit most.

A HDD-s sorába még mindig célszerű az UUID számsort megadni, nálad a PARTUUID vigyorog ott. Megtévesztő a számsor rövidsége NTFS-nél. ;)
(ezer éve használtam NTFS-t így csak reménykedünk, hogy jó lesz a dolog)

defaults-ra cseréljük le most a nosuid, nodev, nofail sorokat

/media/user/Samsung F1

Ez csípi még a szemem, mert a Samsung után van egy szünet és azt a rendszer másképp értelmezi, mint ahogyan te. Vagy egybe kéne lennie vagy egy _ jel kéne a két szórész közé.
Ilyet se csináltam jó ideje, de szerintem a Gparted vagy a Lemezek alkalmazás át tudná nevezni...
(gparted már nincs fenn alapból, de a sudo apt install gparted parancs felrakja)

Próbáljuk ki a fenti instrukciók alapján.

A Gparted-del kipróbáltam, telepítsd fel azt, azzal egyszerű átnevezni a meghajtót, a képen látod a szükséges sort hozzá:

[ Szerkesztve ]

(#9933) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#9932) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

UUID=CA08E82E08E81B69 /media/user/SamsungF1 ntfs default 0 0

Valami ilyen kéne kb.

(#9934) Dani_kp válasza ubyegon2 (#9932) üzenetére


Dani_kp
őstag

A sudo parancs elkerülte a figyelmemet :B . kép

A gparted felkerült és az egyszerűség végett csak Samsung lett a neve.
Ilyenre szerkesztettem az fstab-ot: kép elvileg így jónak kellene majd lenni, csak a # nélkül, ugye?

szerk.:az normális, hogy a xed admin:///etc/fstab parancsra ezt írja ki a terminál? kép mondjuk attól tudom szerkeszteni és menteni is.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#9935) ubyegon2 válasza Dani_kp (#9934) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem jónak kell lennie. Ja, a kettőskereszt nélkül nézzük először! :-)

Az a warning csak tájékoztat, de elég fura azért. Ha live alatt csinálja, akkor főleg nem lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#9936) Dani_kp válasza ubyegon2 (#9935) üzenetére


Dani_kp
őstag

Na minden faszányos köszönöm a segítséget, ami megtévesztett az az ntfs UUID számsor rövidsége, ezért a PARTUUID írtam bele. De ezt kiküszöbölve + a partíció átnevezésével most már hibátlanul betöltött.

Még egyszer köszönöm a szájbarágós segítséget :R .

https://ingatlan.com/33821564

(#9937) ubyegon2 válasza Dani_kp (#9936) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Super! Nagyon szívesen segítettem, örülök, hogy az első döcögős részt elhagyhattad! :)
Pár éve hasonlókat szívtam én is, tudom milyen ez.

[ Szerkesztve ]

(#9938) Dani_kp válasza ubyegon2 (#9937) üzenetére


Dani_kp
őstag

Még 6-7 évvel ezelőttről rémlett pár dolog, például az is, hogy nem egyszerű teljesen téglásítani a rendszert. Amúgy arra amire mi használjuk a gépet maximálisan megfelel ez a Linux Mint, nekem nagyon bejön/bejött még ezzel a kis döccenővel is. Még lesz majd 1-2 program specifikus kérdésem, de azt már csak holnap, mára ennyi izgalom elég volt.

Amúgy ki mit használ torrenzetni? Láttam, hogy alapból fent van a Transmission, de én inkább felraktam a qBittorrentet.

https://ingatlan.com/33821564

(#9939) ubyegon2 válasza Dani_kp (#9938) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

6-7 év alatt sokat könnyült a desktop Linux a kezdők szerencséjére. :) Téglázni valóban nem lehet a rendszerrel, de néha elég fejvakarós helyzetek adódnak, ha kiestél a ritmusból.

Home user célra tökéletes a Linux Mint szerintem is, mindenkinek ezt szoktam felrakni, aki menekül a Wintől.

A qbittorrent jó választás valóban, a transmissiont viszont szedd le, hogy ne az ugorjon fel alapértelmezettként mindig. Én qbit használok szintén.

sudo apt remove transmission*

célszerű így leszedni, mert több részből áll

[ Szerkesztve ]

(#9940) Amazonas válasza Dani_kp (#9934) üzenetére


Amazonas
senior tag

Fstab-on belül a space a paraméterek közötti elválasztóként funkcionál, ergo a rendszer nem tudta értelmezni az "F1"-et, mint file-rendszer típust a "Samsung" után.
Csak információként: ha mégis ragaszkodnál a space-hez a jövőben, akkor a "\040" karaktersort kell beírni.
Tehát a "Samsung F1" így nézne ki az fstab-ban: "Samsung\040F1".

Szerk.: Látom, hogy közben ubyegon2 már segített.

[ Szerkesztve ]

(#9941) Dani_kp válasza ubyegon2 (#9939) üzenetére


Dani_kp
őstag

Köszönöm, le is töröltem a transmission-t. :R

#9940 Amazonas: köszönöm neked is az infót, nem baj az ha több megoldás is le van írva itt a fórumon, legalább később is vissza tudom nézni :B .

https://ingatlan.com/33821564

(#9942) Dhampir válasza Dani_kp (#9941) üzenetére


Dhampir
félisten

Egyébként nem lett volna muszáj letörölni, alapértelmezettnek be lehet állítani az újat és akkor nem fog zavarni a másik. :)

(#9919) ubyegon2

Még az a szerencse, hogy belenyúlhatsz. :B Lehet, hogy érzékeny adatokra ez fenyegetést jelenthet, de adatmentés szüksége esetén nagy segítség lehet a könnyű hozzáférés.

[ Szerkesztve ]

(#9943) Dani_kp válasza Dhampir (#9942) üzenetére


Dani_kp
őstag

Megtaláltam az az opciót, ahol be lehet állítani az alapértelmezett dolgokat, de nem szeretem, ha valami feleslegesen van fent a gépen, mikor úgy is tudom, hogy soha nem fogom használni. :N

https://ingatlan.com/33821564

(#9944) ubyegon2 válasza Dani_kp (#9943) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

&&(#9942) Dhampir

Láttam, hogy alapból fent van a Transmission, de én inkább felraktam a qBittorrentet.

Ez a mondat és a saját eddigi tapasztalatom a torrent kliensekkel mondatta azt velem, hogy inkább töröljük a transmissiont. ;)

(#9945) ubyegon2 válasza Dhampir (#9942) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lehet, hogy érzékeny adatokra ez fenyegetést jelenthet, de adatmentés szüksége esetén nagy segítség lehet a könnyű hozzáférés.

Adatmentés? Azt oldja meg jelszóval, aki olyan lusta, hogy nem csinál fontos adatokról biztonsági mentést! Akkor ezzel a live móddal való szabad behatolással akár át is írhatja bárki a jelszavát a rendszernek. Na jó, persze lehetne titkosítani is a meghajtót. :P (ezt azért más okokból nem nagyon szeretném)

(#9946) Dhampir válasza ubyegon2 (#9944) üzenetére


Dhampir
félisten

A kedélyek lecsillapítása végett nekem is a qBit a kedvencem. :D

(#9945) ubyegon2

Jelszó? Még a rendszergazdai jelszó is megkerülhető. :)

[ Szerkesztve ]

(#9947) ubyegon2 válasza Dhampir (#9946) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem is qbit vs transmission volt a téma! ;) vita meg nem is volt

rendszergazdai jelszó

Olyan is van!? :Y

(#9948) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Az elképzelhető, hogy Linux alatt vlc-ben máshogy hangzanak a filmek? Doboz szerű vagy nem is tudom, de Win alatt ugyan azzal a lejátszóval máshogy szólt. Vagy csak placebo? :F

https://ingatlan.com/33821564

(#9949) Dhampir válasza ubyegon2 (#9947) üzenetére


Dhampir
félisten

Persze, hogy nem volt vita, legközelebb inkább nem szólok bele a Transmission kiirtásába, de ettől függetlenül Linuxon nem rossz a fapados Transmission, ámde ha profibb kellene, akkor szerintem is ajánlható a qBittorrent.. :)

Olyan is van!?

Ha a "gyökér" felhasználóra gondolunk, akkor létezik, vagy nem?

(#9950) ubyegon2 válasza Dhampir (#9949) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha a "gyökér" felhasználóra gondolunk

Én azért ilyen sarkosan nem szoktam fogalmazni...... :D (egyébként amire most válaszoltál, elképzelhetően poen lett volna)

Transmission - fapadosnak említed, de ez azért van, mert inkább GUI-tlan rendszerekhez célszerű használni. Fabrikáltak ugyan GUI-t hozzá, de valóban a qBit az igazi, főleg ha valaki már egy előző életében is torrentezett, volt Winen valami nagyon népszerű qBit-hez hasonló..... hú de rég volt

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.