Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) ubyegon2 válasza Padree.c2 (#9195) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az sejthető, hogy 18.1-nél nem lehetett újabb a Mint, de ez a bejelentkező panel cseréje hogyan történt? Rendszerfrissítés nem fogja lecserélni az mdm-et lightdm-re.

Ennek a részleteiről mesélhetnél valamit.

Ha konzolból kiadod a következő parancsot

sudo dpkg-reconfigure lightdm

bejön egy ilyen ablak:

Itt kell végigmenned, ahogy írja. De a fenti infók kellenének.

(#9200) csixy

Itt nincs külön root jelszó.

[ Szerkesztve ]

(#9202) vgyuri válasza Padree.c2 (#9195) üzenetére


vgyuri
őstag

A napokban Windowson virtualboxra telepítettem több Linux Mint verziót is. Ha telepítéskor nem jelöltem be az automatikus belépést akkor ugyanígy jártam. Y, z és 0 nem volt a jelszóban, biztos nem üthettem félre.

(#9203) csixy válasza Padree.c2 (#9199) üzenetére


csixy
addikt

Próbáld ki úgy , hogy y helyett z-t, z helyett y-t és 0 helyett ö betűt írsz.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#9204) #93794560 válasza csixy (#9203) üzenetére


#93794560
törölt tag

Félrement... jav.

[ Szerkesztve ]

(#9205) Padree.c2 válasza ubyegon2 (#9201) üzenetére


Padree.c2
tag

Szia, 17.1 KDE, ha jól emlékszem, de abban 100%-ig biztos vagyok, hogy nem 18-ast tettem fel neki.
A bejelentkező panel cseréjét semmi extra nem előzte meg elmondása alapján.
Szokásos dolgait csinálta:
- böngészőben - google docsban dolgozott
- közben böngészőben youtube "hallgatás"
- délután ugyan ez külső monitorra kötve (youtube, csak ez esetben nézés)
- volt rendszerfrissítés is valamikor napközben
- este filmnézés szintén külső monitoron - HDMI-vel
Kikapcsolás, majd másnap az új külső, ami nem akar engedelmeskedni.

Konzolt sajnos nem tudtam semmilyen billentyűkombinációval előhozni a bejelentkező panelen. Próbálkozzak live közben egy pendrive-os akcióval?

(#9200) csixy:
Csak a fent leírt opciók vannak, vagy a vendég mód.

(#9202) vgyuri
Tehát az automata beléptetés lenne a megoldás? Ez nagyon nem opció, hisz nem véletlen lett rá jelszavas védelem téve. Eddig semmi problémája nem volt, és már szerintem több, mint egy éve ez a rendszer van fent neki. És eddig mindenféle hiba nélkül üzemelt.

(#9203) csixy:
Ha nem helyes a jelszó, akkor kiírja, és meg se moccan. Így biztos nem az a gond.
Egyébként a jelszóban van y és 0 is, de hiába cserélgetem bármire, visszadobja, hogy invalid.

Pp. ♠

(#9206) ubyegon2 válasza Padree.c2 (#9205) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szokásos dolgait csinálta:
- böngészőben - google docsban dolgozott
- közben böngészőben youtube "hallgatás"
- délután ugyan ez külső monitorra kötve (youtube, csak ez esetben nézés)
- volt rendszerfrissítés is valamikor napközben :Y
- este filmnézés szintén külső monitoron - HDMI-vel

Na ez a vastagított sor az érdekes, mert ez nem Windows, itt nincs valamikor rendszerfrissítés. Akkor van, amikor a felhasználó erre kiadja a parancsot. Ez érdekes lenne, mert a 17.x esetén lehet olyan frissítést is csinálni, ami verziót ugrik és beleeshetett ez a login manager is ebbe, az viszont nem megy újrakonfigurálás nélkül. Ha egyáltalán ez a probléma!

A konzolba úgy tudsz bejelentkezni, hogy bootkor kiválasztott a recovery sort és ha úgy bootol, akkor ott van valami parancssoros lehetőség, nem tudom hirtelen a pontos nevét, de egyértelmű lesz.

Próbáld meg ezt az említett reconf-os parancsot onnan, de ha ez nem segít, akkor bármi lehet, a nélkül a rendszerfrissítés ismerete nélkül vakok vagyunk eléggé.

Live-ot hagyd most, csak ugyanazt tudnád csinálni, mint a recovery-s boottal.

[ Szerkesztve ]

(#9208) Merula Alba


Merula Alba
tag

Nem jellemző hogy sokat kockulok mostanában, mégis marhára idegesít a következő hiba.
Több játéknál is tapasztaltam hogy villognak különböző részek a játékokban. Pl. égbolt, dobozok, falak.... Vagy az égbolt esetén az is előfordul hogy fekete.
Volt driver telepítés, nyílt vagy zárt sem javította ki. Volt driver alaphelyzetbe visszaállítás is. Újra ugyan csak egy játékot telepítettem, annál nem oldotta meg.
Idegesít nagyon, ötlete valakinek?? :U

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#9209) Alveus


Alveus
tag

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne, hogy, jelenleg Xubuntu 16.04-et használok, teljes megelégedéssel. Egyetlen problémám vele, hogy a honosítás nem teljes, ez nem okoz gondot, csak zavaró. A linux mint xfce ilyen téren hogy áll? Plussz, tudja hozni a Xubi teljesítményét, megéri váltani?

előre is köszi :)

(#9210) lev258 válasza Alveus (#9209) üzenetére


lev258
veterán

Az összehasonlításban nem tudok segíteni, viszont a Nyelvi beállítások menüben jártál már?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9211) lev258 válasza Merula Alba (#9208) üzenetére


lev258
veterán

Gép, videókártya, driver?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9212) Alveus válasza lev258 (#9211) üzenetére


Alveus
tag

Igen jártam, azért köszi :) akkor marad a live :)

[ Szerkesztve ]

(#9213) ubyegon2 válasza Alveus (#9212) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Van egy Mint XFCE a laptopon, nem emlékszem nem magyar feliratokra. Live-ban ezt nincs értelme megnézni amúgy. Hol tapasztalsz angol nyelvet a 16.04-nél, megnézem neked a Mint-en, hogy ott milyen.

Plussz, tudja hozni a Xubi teljesítményét, megéri váltani?

Nem lehet észrevehető különbség a Xubuntu és a Mint XFCE között. Az alap és a DE ugyanaz. ;) Mint-nél vannak saját programok (Xapps) meg más a kinézet, de ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#9214) Cyrin válasza Alveus (#9209) üzenetére


Cyrin
addikt

nem találkoztam mint xfce-n angol dolgokkal...

(#9215) Alveus válasza ubyegon2 (#9213) üzenetére


Alveus
tag

ÖÖÖ, leginkább a személyre szabásnál, háttérkép, képernyővédő, energia gazdálodásnál stb, ilyen alap dolgoknál, ezért is lepődtem meg + zavaró. Annyira még nem mélyedtem bele, még csak állítgatom.

Live alatt meg a teljesítményre gondoltam :)

(#9216) lev258 válasza Alveus (#9215) üzenetére


lev258
veterán

Pedig ott szerintem magyarnak kellene lennie. Minden nyelvi csomag települt?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9217) Alveus válasza lev258 (#9216) üzenetére


Alveus
tag

elvileg igen, legalábbis, maga a rendszer nem talál. És az érdekesség, hogy Ubuntun viszont magyar, szóval nem tudom, hogy a Xubi az miért hiányos, de igaziból nem probléma, csak engem zavar, hogy ha már magyar nyelvű rendszert teszek fel, akkor azért az alap dolgok legyen már magyar :) De szerencsére friss telepítés, szóval a költözködés nem lesz gond

(#9218) ubyegon2 válasza Alveus (#9217) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Úgy látszik eddig nem figyeltem, de elég érdekes bennragadt angol szöveg van a Mint-ben is pár helyen:

(#9219) Alveus válasza ubyegon2 (#9218) üzenetére


Alveus
tag

Igen, ezekkel találkoztam én is :) akkor, meg is válaszolódott a kérdés :D nincs értelme cserélni, csak emiatt :)

(#9220) Merula Alba válasza lev258 (#9211) üzenetére


Merula Alba
tag

Az adatlapomon szereplő adatok aktuálisak. Driver frissítés pont most jött. Még nem volt alkalmam kipróbálni, majd ha hazaértem. Bár nem ez az első driver változás, a hibát egyik sem oldotta meg.
Ezért vagyok tanácstalan.

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#9221) RBJ


RBJ
addikt

TÖbbévnyi xubuntuzás után visszatértem a mint xfce. hez.
Nem bántam meg, valahogy stabilabb.
Mostanában a xubuntu elég buggos lett egy idő után.
Mint meg hasít egyelőre. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#9222) fecus


fecus
őstag

Linux Mint 18.3 Sylvia.

Nem csinálja meg a frissítést:
Kibontás előkészítése: .../numix-icon-theme_0.3+931~201804050035~ubuntu16.04.1_all.deb ...
Kibontás: numix-icon-theme (0.3+931~201804050035~ubuntu16.04.1) e helyett: 0.3+929~201712251402~ubuntu16.04.1 ...
dpkg: hiba az archívum feldolgozásakor: /var/cache/apt/archives/numix-icon-theme_0.3+931~201804050035~ubuntu16.04.1_all.deb (--unpack):
unable to make backup symlink for './usr/share/icons/Numix/24/panel/indicator-keyboard-Eo-2.svg': Nincs több hely a lemezen
Hibák történtek a feldolgozáskor:
/var/cache/apt/archives/numix-icon-theme_0.3+931~201804050035~ubuntu16.04.1_all.deb
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

Hely van:
df -h
Fájlrendszer Méret Fogl. Szab. Fo.% Csatol. pont
udev 3,7G 0 3,7G 0% /dev
tmpfs 744M 9,2M 735M 2% /run
/dev/sda1 3,7G 2,2G 1,3G 64% /
tmpfs 3,7G 34M 3,6G 1% /dev/shm
tmpfs 5,0M 4,0K 5,0M 1% /run/lock
tmpfs 3,7G 0 3,7G 0% /sys/fs/cgroup
/dev/sda2 9,1G 7,0G 1,6G 82% /usr
/dev/sda5 19G 16G 1,7G 91% /home
/dev/sda3 4,5G 1,4G 3,0G 32% /var
cgmfs 100K 0 100K 0% /run/cgmanager/fs
tmpfs 744M 44K 744M 1% /run/user/1000

Hol hiányzik a hely?

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#9223) lev258 válasza fecus (#9222) üzenetére


lev258
veterán

df -i
se maradjon ki.
Egyébként a /home-ra és a /usr-re lassan ráfér a gyomlálás.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9224) Frawly válasza ubyegon2 (#9218) üzenetére


Frawly
veterán

De a poén, hogy így is érted mi van odaírva. Ezért írtam múltkor, hogy miért jó lokalizálatlan OS-t és programokat használni. Nincsenek félbe maradt fordítások, meg félrefordítások. Az is, aki nem olyan jó angolos, pár nap alatt megszokja, utána már úgyis funkciókat nyomkod benne, és nem olvassa el hozzá minden alkalommal a szöveget. Aki nem hiszi, próbálja emlékezetből felidézni, hogy az általa használt OS magyarul mit ír ki az egyes funkciókra, beállításokra, mi hogy van elnevezve, ezt írja le egy papírra, és utána ellenőrizze. Meg fog lepődni, hogy milyen sokat nem talált el.

Én a Facebookot is ezért állítottam át angolra, mivel magyarul több beállítás nem volt lefordítva. Lehet ezen azóta javítottak, mert jó sok évvel ezelőtt regisztráltam, de nem érdekel. Sőt, már azt sem szeretem, ha magyar reklámokat ad be valami. Pont tegnap lepett meg, hogy lokalizálatlan amerikai Androidon egy ingyenes kanadai rádióapp, amely brit reklámokat szokott az arcomba tolni (mivel érzékeli, hogy angol mobilszolgáltatóm van), most először felhozott egy magyart :F Persze ahol lehet, használok reklámblokkolót, lehet Androidra is felteszek már egyet.

(#9225) Frawly válasza Merula Alba (#9208) üzenetére


Frawly
veterán

inxi -Fxxx kimenetet nyomass ide terminálból. Ha nem lenne fent, tedd fel az inxi nevű csomagot.

(#9226) ubyegon2 válasza Frawly (#9224) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Amúgy igazad van, különösebben nincs jelentősége, ha angol nyelvi beállítások vannak, ha live-ban nézek meg valamit, akkor se akadok el. Emiatt nem is nagyon vettem észre, mert amiket megértek, azt bárhogy megértem, sok beállítási opciót meg akkor se értek, ha magyarul van a gombfelirata. Viszont megszoktam, hogy mindent magyar nyelven használok. Az, hogy a számtech nyelve az angol, érdekelje azokat, akik professzionálisabban foglalkoznak ezzel, home userként én magyarul akarom látni ezt is. Meg mindent. ;]
Reklámoknál is magyarokat akarok látni, vagyis azokat akarom blokkolni, így helyesebb.

Na most, kérdés az, ha mindent megértek úgy is, ha véletlenül bekeveredik az angol felirat, akkor miért ne legyen a 99%-a mégis magyar. A számtech nyelve ugyan az angol, de az enyém meg a magyar. Nem vagyok én intergalaktikus utazó. :N

(#9227) Merula Alba válasza Frawly (#9225) üzenetére


Merula Alba
tag

Tessék, remélem segít. :)
[M]System: Host: atyesz-P5K Kernel: 4.13.0-38-generic x86_64 (64 bit gcc: 5.4.0)
Desktop: Cinnamon 3.6.7 (Gtk 3.18.9-1ubuntu3.3) dm: lightdm
Distro: Linux Mint 18.3 Sylvia
Machine: Mobo: ASUSTeK model: P5K v: Rev 1.xx
Bios: American Megatrends v: 1201 date: 10/14/2008
CPU: Quad core Intel Core2 Quad Q6600 (-MCP-) cache: 4096 KB
flags: (lm nx sse sse2 sse3 ssse3 vmx) bmips: 19245
clock speeds: min/max: 1596/2394 MHz 1: 1603 MHz 2: 1603 MHz
3: 1619 MHz 4: 1603 MHz
Graphics: Card: NVIDIA GM107 [GeForce GTX 750 Ti]
bus-ID: 01:00.0 chip-ID: 10de:1380
Display Server: X.Org 1.18.4 drivers: (unloaded: fbdev,vesa) FAILED: nouveau
Resolution: 1680x1050@59.95hz
GLX Renderer: NV117
GLX Version: 3.0 Mesa 17.2.8 Direct Rendering: Yes
Audio: Card-1 NVIDIA Device 0fbc
driver: snd_hda_intel bus-ID: 01:00.1 chip-ID: 10de:0fbc
Card-2 Creative Labs SB X-Fi
port: ec00 bus-ID: 05:02.0 chip-ID: 1102:0005
Card-3 Intel 82801I (ICH9 Family) HD Audio Controller
driver: snd_hda_intel bus-ID: 00:1b.0 chip-ID: 8086:293e
Sound: Advanced Linux Sound Architecture v: k4.13.0-38-generic
Network: Card: Qualcomm Atheros Attansic L1 Gigabit Ethernet
driver: atl1 v: 2.1.3 bus-ID: 02:00.0 chip-ID: 1969:1048
IF: enp2s0 state: up speed: 100 Mbps duplex: full
mac: 00:1d:60:35:e9:2f
Drives: HDD Total Size: 1370.3GB (92.3% used)
ID-1: /dev/sda model: Hitachi_HDS72107 size: 750.2GB serial: GTG600PAG0HJ7C
ID-2: /dev/sdb model: OCZ size: 120.0GB serial: OCZ-M15IWKN131I1AI6E
ID-3: USB /dev/sdc model: MQ01ABD050 size: 500.1GB serial: 217135130880-0:0
Partition: ID-1: / size: 104G used: 93G (95%) fs: ext4 dev: /dev/dm-0
ID-2: /boot size: 472M used: 192M (43%) fs: ext2 dev: /dev/sdb1
ID-3: swap-1 size: 6.44GB used: 0.02GB (0%) fs: swap dev: /dev/dm-1
RAID: System: supported: N/A
No RAID devices: /proc/mdstat, md_mod kernel module present
Unused Devices: none
Sensors: System Temperatures: cpu: 36.0C mobo: 40.0C
Fan Speeds (in rpm): cpu: 937 psu: 763 sys-1: 795 sys-2: 0
Info: Processes: 230 Uptime: 11:20 Memory: 3306.4/5960.8MB
Init: systemd v: 229 runlevel: 5 default: 2 Gcc sys: 5.4.0
Client: Shell (bash 4.3.481 running in gnome-terminal-) inxi: 2.2.35[/M]

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#9228) Frawly válasza Merula Alba (#9227) üzenetére


Frawly
veterán

Na, ebből meg is van a baj. A drivert nem töltötte be. A nouveau-re azt írja, hogy failed, azt újra lehetne telepíteni, ha nyílt drivert akarsz:
sudo apt-get install --reinstall xserver-xorg-video-nouveau

Ha nem sikerül, akkor az ezen az oldalon írtak szerint jársz el, így felteszi a zárt NV drivert.

Nincs előttem Cinnamon, majd ubyegon kijavít, de úgy emlékszek, hogy a grafikus felületen is van beállítások között egy kiegészítő driverek telepítése vagy milyen opció, ott is fel tudod tenni terminálban gépelgetés nélkül is az új drivert.

(#9229) ubyegon2 válasza Frawly (#9228) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jól mondod, itt a kép is róla, ha ott várhatóan még sem a legfrissebb meghajtót találjuk, akkor jön képbe az általad javasolt PPA. :) De akár az itt található driver is megoldja a gondokat.

(#9230) Frawly válasza ubyegon2 (#9229) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, az nem a legfrissebbet teszi fel, de ha 18.2 vagy 18.3-as Mintja van, akkor a tárolóban lévő verzió nem olyan szörnyen régi, legalább szaggatás nélkül fog működni neki minden, meg kezdő létére nem kell mágikusnak tűnő varázslásokat gépelgetnie terminálban, amitől sokan ódzkodnak.

(#9231) fecus válasza lev258 (#9223) üzenetére


fecus
őstag

Felgyűltek a kernelhez tartozó források.
Most már jó.
Kösz.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#9232) Merula Alba válasza Frawly (#9228) üzenetére


Merula Alba
tag

A második módszer oldotta meg, még nem teszteltem le játékon ugyan de nem hiszem hogy baj lenne. Ha mégis akkor jelzek megint. :DDD
Köszönöm a segítséget. :R

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#9233) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mint 18.3 KDE, azt tudom, hogy ez az utolsó KDE-s Mint release... De attól még itt nem kellene lemaradni a KDE-s csomag frissítéseknek, ugye? Fel akartam rakni pár csomagot a plazmához, de nem ment.

plasma-workspace-dbg:
Függ ettől: plasma-workspace (=4:5.6.5-0ubuntu1~ubuntu16.04~ppa1), de csak 4:5.8.9-0ubuntu1~ubuntu16.04~ppa1 telepíthető vagy
libweather-ion7 (=4:5.6.5-0ubuntu1~ubuntu16.04~ppa1), de csak 4:5.8.9-0ubuntu1~ubuntu16.04~ppa1 telepíthető vagy
libplasma-geolocation-interface5 (=4:5.6.5-0ubuntu1~ubuntu16.04~ppa1), de csak 4:5.8.9-0ubuntu1~ubuntu16.04~ppa1 telepíthető vagy
libkworkspace5-5 (=4:5.6.5-0ubuntu1~ubuntu16.04~ppa1), de csak 4:5.8.9-0ubuntu1~ubuntu16.04~ppa1 telepíthető

Csak ki kellene várnom mire frissítik a plasma-workspace csomagot és társait 4:5.8-ra?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9234) Bici válasza CPT.Pirk (#9233) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem Cinnamon 3.6-ra lenne érdemes frissítened. :))

( Nem flém, csak poén; tudom, hogy a KDE logo volt a jeled az oviban. :P )

Komolyra fordítva: Kollégámnak voltak a Kubuntu LTS-sel is gondjai a KDE frissítésekkel az utóbbi idöben többször. Nem lehet, hogy összefügg? Nála egy frissítés után megzakkant a kwin, és elkezdett artifact-ozni erösen; ki kellett kapcsolni az OpenGL gyorsítást. Talán ezt tartják vissza a Mint-böl?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9235) CPT.Pirk válasza Bici (#9234) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Passz, semmi gondom nem volt a frissítésekkel eddig.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9236) nemurea


nemurea
aktív tag

Sziasztok, egy 'Single core Intel Celeron M 440' laptopra kellene egy rendszert telepítenem (apósom vette magától, nem picit gondoltam csúnyákat arra, aki ezt 25 e-ért eladta neki). Valami békebeli Fujitsu-Siemens/Albacomp eresztés. Eddig csak és kizárólag Lathronos mester Mint Rosa 17.3-as, 32 bites remasterje ment fel rá csont nélkül, minden más 1) lefagyott a telepítés nulladik lépésénél 2) hibával leállt a telepítés vége felé (még a Debian is, valamelyik programmal lesz baja) 3) live-ban sem működött. Ezúton is respect a Mesternek. :R

Problémám: frissítenem kellene a rendszert, és már eljutottam oda, hogy elindul a folyamat, de most félúton megállt egy semmitmondó hibaüzenettel. Jelenleg a frissítéskezelőbe szeretnék új életet lehelni. A csatolt képek azok, amiről tudok. Még 100+ csomagot kellene frissítenem, és mintha az alaprendszer is közötte volna (első pár bejegyzés?). Mit tudok tenni, hogyan tisztítsam ki a forrástárolót/cache-t? Ez általános probléma, van esetleg rá default megoldás? Parancssor nem probléma.

Szerk: váltottam egy holland szerverre, most újra előjött a frissíteni vágyó csomagok listája, eddig OK. Azt írja, van 3 törött csomag, ezekre rá tudok szűrni - de hol...?

[ Szerkesztve ]

(#9237) nemurea


nemurea
aktív tag

Valami ilyesmi hibaüzenet volt előbb is:

Felrakott kb. 20 csomagot a 100-ból, majd erre a hibára futott. Nem tűnik normálisnak... A lemez valszeg jó egyébként, nem rw hibáról lesz szó.

(#9238) ubyegon2 válasza nemurea (#9237) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akármilyen jók is ezek a remasterek, ebben az esetben célszerűbb lenne az eredeti Mint XFCE 17.3 32bit-et megpróbálnod. Két rendkívül gyenge laptopra is raktam már fel, most amiatt érdemes megpróbálni, mert a remasterben sok plusz csomag van, a képen is valami pluginnal van probléma.

(#9239) growler válasza nemurea (#9236) üzenetére


growler
őstag

Szia !
Lehet hogy a:
sudo apt-get install -f is elég lesz.
De ha nem, futtasd ezeket.: [link]

(#9240) nemurea válasza ubyegon2 (#9238) üzenetére


nemurea
aktív tag

+growler, Köszi a tippeket, ezeket megnézem. A remaster előtt vagy után telepítettem volna (mellé) a hivatalos linuxmint-17.1-cinnamon-32bit.iso -t, vagy a képernyő esett szét szép fraktál-effekt kíséretében, vagy ez is a telepítés végén állt le. A Xbununtu-t próbáltam még, az a telepítésnél az első Folytatás gombnál fagyott csonttá. Megnézem a mint xfce-t is.

(#9241) ubyegon2 válasza nemurea (#9240) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem tudom, mi lehetett a gond, de az egyik gépre kizárólag egy disztró volt hajlandó bootolni, a 17.3. Azzal kéne megpróbálnod. Fujitsu-Siemens laptop volt, bővítettük 3/4-ed GB-ra a memóját és SSD-t raktunk bele. :)
Ezért fut a remaster is, mert 17.3 alapú.

Most látom, hogy Cinnamont írtál! :Y Az eleve esélytelen.

Amúgy érdemes a Synapticot használnod, ha nem akarsz parancssorozni, jól áttekinthetők ott is a függőségek, törött csomagok.

[ Szerkesztve ]

(#9242) nemurea válasza ubyegon2 (#9241) üzenetére


nemurea
aktív tag

Synaptic-kal és a parancssoros tisztogatásokkal sikerült frissíteni a rendszert, köszönöm! Még annyi segítséget szeretnék kérni, hogy hogyan tudnám beállítani az XFCE ablakkezelőt? A Remasterben az Openbox az alapértelmezett, de ha kilépek, ott van lehetőség környezetet váltani XFCE-re - de ugyanúgy az Openbox jön be. Nekem megfelelne, de egy közel 70 éves papának egyszerűbb (jóval), ha ott van egy helyen a Chromium ikonja és csak rá kell kattintani...

(#9243) ubyegon2 válasza nemurea (#9242) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Örülök, hogy sikerült végül a tisztogatás. :) Nem tudom megmondani neked, mi lehet a gond, kijelentkezés után lehet választani, ha rendben fenn van a másik felület is. Szerintem írj privit a remasternek, mert nem tudom, mikor olvas be ide, más nem fog ebben segíteni, ez az egyik hátránya most, hogy ezt használod.

(#9244) nemurea válasza ubyegon2 (#9243) üzenetére


nemurea
aktív tag

OK, köszönöm! Emiatt azért nem akarom zavarni, majd keresek valami nehezebb kérdést :DDD Megoldottam a $HOME/.dmrc fájl szerkesztésével. Szerintem a login manager is ezt a fájlt írná, csak valamiért nincs joga, így marad a default. Egyelőre kiváló így, most pihentetem a projektet, de lehet, hogy a nem működő Debian partícióra felteszem a hivatalos XFCE Mint-et, ha már úgyis már letöltöttem. Köszi a segítséget mindenkinek!

(#9245) Padree.c2 válasza ubyegon2 (#9206) üzenetére


Padree.c2
tag

Köszönöm a válaszokat, Tonyk-nak is. Sokat segítettetek és a hétvégén orvosoltam is a problémát.
Erre a váltásra frissítéskor rákérdezhetett a rendszer?
És ha rá is kérdezett, miért változtatta meg a jelszót, vagy miért nem engedett be az előtte beállítottal?

Pp. ♠

(#9246) ubyegon2 válasza Padree.c2 (#9245) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazán nincs mit! :) Ahogy említettem, ha a frissítéskor váltásra kényszerülne a rendszer, azt egy ilyen konfig ablak nélkül nem fogja cserélni.
Szerintem a folyamat során nem kéne a jelszavakkal is variálnia, de a felhasználó látja, mi történik és az nem te voltál. Ilyenkor akár ideges is lehet, aki ezzel szembekerül laikusként és bármi megtörténhet. Szerencsére login manager csere nem túl sűrűn történik, olyankor is rákérdez a rendszer.

A módszert azért ne felejtsd el, ha nem te használod a gépet. :D

Most ugrik be, hogy a auto password-ot is itt lehet beállítani, még az is lehet, hogy megváltoztatta a jelszót akár üresre is, aki nyomogatta a gombokat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9247) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

[link] Szerintem a Cinnamon esik össze. Most is arról írok. A grafika nagyon furákat csinál. Ctrl+Alt+F1 például most is megy a háttérben, látom is alul, ahogy ezt írom, hogy abban is megjelenik, közben pedig ide írok a ph! boxba. A képernyőn állandóan radírozni kell ha nem tudom valamilyen weblappal letakarítani egyszerre a képernyőt. Nem jön be az biztos a Ctrl+Alt+F2. A kijelentkezést az előbb csináltam, láttam is hogy van két lehetőség, eddig az alapértelmezettet (default Cinnamon) indítottam el, semmi változás. Annyi, hogy mára már nem írja, hogy indítsam újra a Cinnamont. Tetű lassan jön be a Mint és a töltő képernyőn először jónak tűnik a pontjaival, aztán újra jönne ez a logó, de már a pontok különböző sorrendben jelennek meg és csak fehérek. Nagyon gyanús volt már tegnap is elsőre ez. Továbbra is mondom, hogy semmit nem csináltam, ami ezt okozhatta, nem nyúltam semmihez, csak frissítést csináltam emiatt a gond miatt, gondolva hogy megoldja de nem történt semmi.

(#9248) ubyegon2 válasza Skullwipe (#9247) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem tudom mennyire függhet össze a DE-vel, érdemes lenne megpróbálnod valami más felülettel vagy live-ban, hogy előjönnek-e ezek az anomáliák. Valami nagyon nem OK a VGA driver-rel, az tisztán látszik. :(

(#9249) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#9248) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

NVIDIA: how to install the latest video card drivers

Ezen a linken érdemes lenne végig menned, hátha ez alapján megcsinálva működni fog a dolog.

(#9250) Skullwipe válasza ubyegon2 (#9249) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Végig csináltam, meg ezt is végig toltam, de semmi, ugyan úgy halott, nincs Menu, fekete minden, 1024x768-on vagyok, asztalon ikonok ott vannak, indulnak is amihez nem kell OpenGL. Live módszert nem próbáltam, mivel fogalmam sincs mit kéne csinálni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.