Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) apszi válasza ubyegon2 (#9635) üzenetére


apszi
őstag

Szia(sztok!)

Nos, rácuppantam a gépre. Frissítés előtt a 4.10.0-38-as kernelt használta. Frissítés után a 4.15.0-29-es fut. Csináltam egy sys analízist. Íme az első pár sora:

32.777s lightdm.service
30.969s plymouth-quit-wait.service
30.742s cpufrequtils.service
13.351s dev-sda1.device
11.813s ufw.service
11.221s lvm2-monitor.service
10.953s systemd-journald.service
10.524s systemd-tmpfiles-setup-dev.service
3.927s keyboard-setup.service
3.806s grub-common.service

Illetve (#9628) sonar javaslatára csináltam egy journalctl-t. Ugyan egy kukkot nem értek belőle, de láttam sok piros kiírást, ami valamilyen hibára utalhat, és time out van a végükön. Lehet ott a kuty elásva?

[ Szerkesztve ]

(#9652) ubyegon2 válasza apszi (#9651) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

7.473s NetworkManager-wait-online.service
6.497s ntp.service
813ms grub-common.service
615ms lightdm.service
536ms lvm2-monitor.service
532ms ufw.service
403ms dev-sda1.device
367ms loadcpufreq.service
337ms systemd-tmpfiles-setup.service
285ms ModemManager.service

Ha megnézed ezt a kimenetet, láthatod, hogy a grub-common sorig mennyivel eltérő értékek vannak.

journalctl kimenet valóban érdekes lehet, berakhatnád ide pastebin-nel linkelve. Valaki csak lát benne valamit majd.

(#9653) apszi


apszi
őstag

Illetve kikapcsolásnál a következőket dobja fel kis hibaüzivel, ami egyébként a journalctl-el lekért adatoknál is szerepel sok egyéb mással.

Bocsánat, közben nem vettem észre, hogy írtál.

Igen, látom, hogy csak úgy röpködnek a fél percek... :)

[ Szerkesztve ]

(#9654) apszi válasza ubyegon2 (#9652) üzenetére


apszi
őstag

A pstebi-ben syntax-nak mit válasszak. egyszerű szöveg?

[journalctl]

[ Szerkesztve ]

(#9655) ubyegon2 válasza apszi (#9654) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ebből a kimenetből csak annyit látok, hogy elég nagy kaka van, hozzáértők lehet megfejtik, mit lehet csinálni. Mindenképpen érdemes visszamenned az előző működő kernelre.

"video=SVIDEO-1:d"

Itt azt írják, hogy fenti paramétert hozzá kell adni a GRUB-hoz, de ez segít-e esetedben......

Itt említik, hogy a fenti módszer működik és régebbi kernelekkel nincs gond....

Itt is előjön ugyanaz a paraméter. :U

Remélem valaki megerősíti, hogy érdemes megpróbálni ezt a paramétert beírni a GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT sorba. Az én tudásom ehhez abszolút nullához közelít sajna. :B

[ Szerkesztve ]

(#9656) apszi válasza ubyegon2 (#9655) üzenetére


apszi
őstag

Még annál is nagyobb :D Ha jól veszem ki akkor ez valami inteles bug. És igen, van SVIDEO kimenet a gépen, amire a bejegyzés vonatkozik, a szövegezést nézve. Nagyon köszi, hogy utánanéztél. Hogy tudok egyébként két kernel között a legegyszerűbben váltani? Eltávolítom a frissített kernelt, és ő automatice a régi kernelt veszi elő? Vagy használjam inkább a TIMESHIFT visszaállítást?
ezt a GRUB bejegyzést hol tudom szerkeszteni, merre találom? Lehet kipróbálom, vesztenivalóm nem igazán van.

UPDATE:
Közben a GRUB fájlt megtaláltam. :B

UPUPdate:
A linuxmint.com forumán is írják ezt a megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#9657) apszi válasza apszi (#9656) üzenetére


apszi
őstag

Mondjuk a [linuxmint.com]-on picit más a szöveg:
GRUB_CMDLINE_LINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash video=SVIDEO-1:d"
Nem tudom a kettő között vajon mi a különbség.

(#9658) ubyegon2 válasza apszi (#9657) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nincs különbség. :)

Ez az alap GRUB:

GRUB_DEFAULT=0
#GRUB_HIDDEN_TIMEOUT=0
GRUB_HIDDEN_TIMEOUT_QUIET=true
GRUB_TIMEOUT=10
GRUB_DISTRIBUTOR=`lsb_release -i -s 2> /dev/null || echo Debian`
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"
GRUB_CMDLINE_LINUX=""

quiet splash után egyszerűen beírták az említett paramétert.

Eltávolítom a frissített kernelt, és ő automatice a régi kernelt veszi elő? Vagy használjam inkább a TIMESHIFT visszaállítást?

Akkor tudod eltávolítani az adott kernelt, ha bootkor nyomsz egy E betút és a régi megfelelő kernellel bootolsz be. Az itt látható képeken látod, hogy a második sorra kell rámenni és ott tudod kiválasztani a régebbit.
Ehhez felesleges a Timeshift-et használni.

[ Szerkesztve ]

(#9659) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#9658) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Bocsi, rossz link maradt a vágólapon. Innen van a két kép. [link]

(#9660) apszi válasza ubyegon2 (#9655) üzenetére


apszi
őstag

Köszi az infót.
Kipróbáltam a régebbi, és az újabb kernellel egyaránt. Kb. 1 percet nyertem mindkét esetben. régi kernel ~70 sec alat boot-ol a korábbi ~120 sec-el szemben.
Az új kernel a korábbi ~3-4 perces boot idejével szemben ~2.5 percre csökkent.
A kikapcsolás mindkét esetben 5 másodperc. Érdekes. :)

[ Szerkesztve ]

(#9661) sonar válasza apszi (#9660) üzenetére


sonar
addikt

Látod, megérte foglalkozni vele egy picit. Még a régi is gyorsabb lett ;)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#9662) ubyegon2 válasza apszi (#9660) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:Y Ez mindenképpen jó hír! Azzal az eszközzel lehet, hogy a legjobbat hozod ki most, amit lehet. ;)

Ahogy sonar kolléga is említi, megéri foglalkozni vele!

[ Szerkesztve ]

(#9663) apszi


apszi
őstag

(#9662) ubyegon2
(#9661) sonar

Abszolút egyetértek, mindenképp megéri, megérte foglalkozni vele (amúgy is szeretek ilyenekkel molyolni), addig is tanulom a rendszert. :K Persze azért lássuk be, iránymutatás nélkül azt sem tudnám merre az előre, szóval KÖSZI! :R
A Windowsos (ha éppen nem akart frissíteni) ~5-10 perces boot időhöz képest pedig mindenképp Kánaán van :K :R

Egyébként biztonsági szempontokat tekintve a régebbi kernel használata mennyire aggályos? Illetve elvileg bármelyik kernelt használhatom amit a listában látok?

(#9664) sonar válasza apszi (#9663) üzenetére


sonar
addikt

Kernel terén nekem is van még bőven mit tanulni :B
Én általában (ha ráérek és kedvem is van) megnézem a changelog-ot (a frissités kezelőben is meg lehet)
abból sokminden ki szokott derülni.
Ha a biztonság az elsődleges v fő szempont akkor az nem csak a kernelen múlik. (rhel ami nagy distro még mindig 3.x-nél tart)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#9665) growler válasza apszi (#9663) üzenetére


growler
őstag

Lehet hogy ez az én rigolyám, de szeretek LTS kiadáshoz LTS kernelt
használni. Ezek a: 4.4, 4.9, 4.14 (ez idő szerint)
Például: A Mint 18.3-as rendszerem. a 4.4.0-131-es kernellel fut.
(Kifogástalanul kezeli a beépített, és a csatlakoztatott eszközeimet.)
Rendszeresen kapok hozzá verzión belüli frissítést - ezekkel kapom meg
a hibajavításokat.

(#9666) apszi


apszi
őstag

(#9664) sonar
(#9665) growler

Köszi gyerekek!
Titkon bíztam benne, hogy ilyen választ kapok, mert akkor így maradhat a régebbi kernel. :)

Nem is gondoltam, hogy kernelek terén is vagy olyan, hogy LTS. Megint tanultam valamit...csak úgy szivattyúzom befelé az infókat :) Otthon rá is cuppanok erre a kernel ügyre . :K

(#9667) lev258 válasza growler (#9665) üzenetére


lev258
veterán

Viszont az LTS kiadások ritkán esnek egybe LTS kernelekkel (és az utóbbiból el kell készíteni az "Ubuntu" variánst).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9668) apszi válasza lev258 (#9667) üzenetére


apszi
őstag

Bonyolódik a helyzet... :D
Picit visszatérve, amit az update menüben a kernel listában látok kernelt, azokból elvileg én bármelyiket használhatom?

(#9669) growler válasza lev258 (#9667) üzenetére


growler
őstag

Most nézem, a 4.15-ös kernelnek is lényegében 5 év a támogatása. [link]

(#9670) lev258 válasza growler (#9669) üzenetére


lev258
veterán

Különbséget kell tenni az eredetileg LTS kernelek és az Ubuntu (Canonical) által fenntartott LTS kernelek között.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9671) Frawly válasza growler (#9648) üzenetére


Frawly
veterán

A qBittorrentről nem tudok nyilatkozni, mert bár használom, de nem Mint-en. Az Unetbootinról viszont biztosan tudom állítani, hogy az mindig is egy instabil hulladék volt, azzal nem kell foglalkozni. Mire használod? Ki kéne váltani valami normálisabb alternatívával.

(#9664) sonar: az RHEL valóban csak a 3.x-es kernelnél tart, de ők saját support keretében egy csomó mindent backportolnak bele az újabb kernelekből, meg saját patcheket is hegesztenek hozzá, szóval elég megtévesztő csak a főverziószámot nézni. Pont az RHEL-es kapcsolat miatt a CentOS is ugyanazon 3.10-es kernelágon van, ami már több mint 5 éves ág. A mainstream kerneleknél nemsokára jön az 5-ös is, alig egy-két alverzió lesz már csak a 4.1x-ből.

CentOS-ből a 6-os verzió is támogatott még, és az 7 éves 2.6-os ágon van, de szintén backportokat tartalmaz. Ráadásul többen is használják még. Ehhez a konzervativizmushoz képest még a Debian is patyolat friss a 4.9.x-es kernelekkel, a SID-ben meg már a 4.17.x megy.

[ Szerkesztve ]

(#9672) growler válasza Frawly (#9671) üzenetére


growler
őstag

Mint 19 Cinn. voltak problémáim a qBittorrent-el.
Tárolóból telepítve majd indítva, megjelent egy túlméretezett ablak
hogy elfogadom-e a (felhasználási ?) feltételeket ?
Rákatt. az elfogadásra, az ablak eltűnt, a qBittorrent viszont nem indult.
Ugyanez történt a stable, és az unstable PPA felvételével telepített,
valamint a flatpak-al telepítettekkel is.

Általában a Mint "Pendrive lemezkép-író"-ját (dd) használom.
De találkoztam már jó-pár ISO-val, ami ezzel kiírva nem bootolt.
(Nem található indítható eszköz)
Ha ugyanezt az ISO-t az Unetbootin-al írom ki, akkor rendszerint indul.
(Kiírás végén hozzáteszi a saját rendszerbetöltőjét.)
A 19-re telepített Unetbootin-nál az volt a gond, hogy nem tette hozzá
automatikusan (mint eddig) a boot flag-et - enélkül pedig nem indul a
kiírt telepítő. (Persze, a gpartedben kézzel hozzáadható a boot flag.)

Jelenleg a 18.3 a fő rendszerem - ezzel nincsenek ilyen vagy hasonló
gondok ! - A 19-est, meg majd egy év múlva újra megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#9673) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Gstreamert hogyan frissítsem amolyan szájbarágósan ha lehetne a segítség? Sok weboldalon nem tölti be az mp4 videokat. Opera a böngészőez is a legfrisebb de már régebbi ver óta csinálja, hw gyorsítás már kikapcsolva eredmény ua, vidkari drájv is a "legfrissebb".

[ Szerkesztve ]

(#9674) lev258 válasza Mtbsrác (#9673) üzenetére


lev258
veterán

Be tudnál linkelni egy ilyen videót?
Mert nem vagyok benne biztos, hogy nálam a Firefox egyáltalán használ-e gstreamer-t (szükséges-e).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9675) Mtbsrác válasza lev258 (#9674) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

https://openloadmovies.tv/movies/superfly-2018/ Csak egy hirtelen példa. Ott le is lehet tölteni azt a linket beletéve egy lejátszóba megy szépen.

Nemtudom hogy az ff mit használ de lehet az opera teljesen mást, mint a flash-nél mondjuk.

(#9676) lev258 válasza Mtbsrác (#9675) üzenetére


lev258
veterán

Nincs valami aktív blokkolód? Mert nálam valami JWplayer-rel játsza le, ami az oldal sajátja. Mondjuk van bőven blokkolnivaló az oldalon, kezdve a hölgyekkel oldalt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9677) apszi válasza growler (#9665) üzenetére


apszi
őstag

Kipróbáltam a 4.4.0-131-es kernelt, az eredmény ~ mínusz 20-30 másoderc a boot idő, a már így is csupán ~70 másodperchez képest, és minden flottul működik eddig. Így terveim szerint marad is.

ubyegon2

A korábbi sys analízishez képest "brutális" a különbség:

[ Szerkesztve ]

(#9678) ubyegon2 válasza apszi (#9677) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez valóban megdöbbentő különbség! :Y
Nagyon megérte kísérletezni vele! Szerencsére kitartó voltál, mert anélkül az itteni ötletelések, helpek mit sem érnek. :C

(#9679) Mtbsrác válasza lev258 (#9676) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Ublock origin és az opera sajátja van más nincs. De azokat kilőve se jön semmi. Nálam még nénik se akarnak jönni :DDD Azon kívül a rendszer is stock semmit se állítottam rajta ami egy 18.3-as mint. FF-el nálam is a JW-vel játsza le de operában semmivel. Kobb klikkre se reagál a video ablakában.

[ Szerkesztve ]

(#9680) lev258 válasza Mtbsrác (#9679) üzenetére


lev258
veterán

Nézd meg másik böngészővel. Nagyon úgy néz ki, hogy valami blokkol nálad, lehet az Opera sajátja az. Nem ismerem, de talán nem lehet inaktiválni egészen.
Akkor innentől egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9681) apszi válasza ubyegon2 (#9678) üzenetére


apszi
őstag

Szerencse, hogy ti ilyen kitartóak voltatok :D
Egyébként ami még érdekes, hogy a korábbi GRUB módosítást eltávolítva ("video=SVIDEO-1:d") ezzel a régi 4.4-es kernellel, nem növekszik a boot idő. Ez a bejegyzés amúgy olyat csinál, hogy a bootolás alatti mint ikont eltünteti, és a bootolási folyamatot jeleníti meg szövegesen.
Na, de mindegy is, marad így ahogy van, aztán majd 2021-ben ha lejár, megnézzük milyen alternatíva lesz linux ügyben :) Tényleg, ha lejár egy disztró, akkor mi történik? Mindenképp kell váltani, vagy maradhatok a már lejárt, de jól futó rendszernél?

(#9682) ubyegon2 válasza apszi (#9681) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt hiszem ez normális, hogy új kernel utáni GRUB frissítés eltávolítja a hozzáadott bejegyzéseket, bár az eleve ott lévő is eltünt eszerint, gondolom a sor módosítása miatt.

bootolási folyamatot jeleníti meg szövegesen

Épp ezt hivatott a "quiet splash" megakadályozni. Ha visszarakod, nem látod a futó boot sorokat. Nem ez a sor csinálta : "video=SVIDEO-1:d" :N (ha megnyomod a lefelé nyilat, akkor is eltűnik a háttér és a folyamat látszik)

Tényleg, ha lejár egy disztró, akkor mi történik?

Semmi, ugyanúgy működik minden, viszont megszűnnek hozzá a frissítések, ezek közül is a biztonsági frissítések lehetnek fontosak. No de 2021 még messze van. :D
Az sem zárható ki, hogy újabb disztró is felszerelhető régebbi kernellel, ami kapja a frissítéseket. Ezt nem tudom biztosan....

[ Szerkesztve ]

(#9683) apszi válasza ubyegon2 (#9682) üzenetére


apszi
őstag

Félreértettél. A grub módosítások nem változtak a kernel cserét követően. Mikor a bejegyzést adtam hozzá, annak következtében tűnt el a boot ikont. Illetve a bejegyzés szövegéből asszociálva, és most lehet hülyeséget írok, átirányította az Svideó kimenetére kötött eszközre...már ha lenne rajta? De ez már tényleg teljesen mindegy, csak ötletelek :)

Most már marad Sylvike míg ki nem öregszik, de most, hogy mondod, lehet, hogy Tara alá is felment volna akár a 4.4-es kernel?

[ Szerkesztve ]

(#9684) ubyegon2 válasza apszi (#9683) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értelek, akkor valahogy kiiktattad abból a sorból a " quiet splash" bejegyzést. ( ha ez a neve neki, most mobilon nem tudom lecsekkolni)
Elképzelhető, hogy Tara-n is menne a régebbi kernel. Ha megadod a pontos kernelszámot, talán a Synaptic kiírja végig, akkor kipróbálom. Az én Tarám még nincs napi használatban, ha meghal sincs gond. 😉
Ha mégsem menne, az a friss xorg és társai miatt lesz.

[ Szerkesztve ]

(#9685) Mtbsrác válasza lev258 (#9680) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Írtam is hogy ff-el nálam is jw-t használ. Kiszedtem belőle a blokkolót csak a gyári maradt benne, de ua az eredmény. Vmikor az 53.xxx berzió egyik frissítése óta csinálja ezt. Azóta visszaraktam egy régebbit de azzal is csinálta.

- Kérdés:
hogyan tudnám totál kigyomlálni az operát és minden szirszarságával együtt hogy egy tiszta telepítést csináljak?

(#9686) growler válasza Mtbsrác (#9685) üzenetére


growler
őstag

Nem használom az Operát, de a következőképp fognák hozzá az eltávolításának.:
sudo apt purge opera (opera-browser ?)
Ezután a biztonság kedvéért megnézném a .-al kezdődő rejtett mappákat hogy
nem maradt-e valami az operával kapcsolatos mappa.
Továbbá körülnéznék a .cache, .config, és a .local -> share mappákban is.
Ha maradt valami operával kapcsolatos, azt törölném.
Ezután jöhet a tiszta telepítés.

[ Szerkesztve ]

(#9687) apszi válasza ubyegon2 (#9684) üzenetére


apszi
őstag

Elvileg benne van minden, így néz ki a bejegyzés:
GRUB_CMDLINE_LINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash video=SVIDEO-1:d"

Köszi, ha megnézed. A jelenleg használatos kernel az a 4.4.0-131. :R

(#9688) Frawly válasza growler (#9672) üzenetére


Frawly
veterán

Ha terminálból indítod a qBittorrentet, akkor ír valami hibaüzenetet? Arra kéne ránézni.

A dd teljesen jó bármilyen iso kiírására, bootolnia kéne. Egy kivétel van: Windows telepítők kiírására nem alkalmas, de arra ott van vagy a woeusb, vagy FAT32-es partícióra elég rámásolni a telepítőt UEFI bootnál.

(#9689) growler válasza Frawly (#9688) üzenetére


growler
őstag

A qBittorrent telepítése egy naprakész állapotra frissített (19) live rendszeren. [link]
qBittorrend indítása terminálból: [link] --> [link]
"I Agree"-re kattintva eltűnik az ablak, és a terminál ezt mutatja: [link]
A qBittorrent viszont nem töltődik be.
---------
Ma az "Ultimate Edition" 5.8 XFCE Iso-ját írtam ki dd-vel - ami aztán nem indult.
Ha van hozzá kedved, írd ki te is dd-vel - kíváncsi lennék az eredményre ! :)

(#9690) Frawly válasza growler (#9689) üzenetére


Frawly
veterán

Sajna nálam nem megy az imgur. Eddig legalább proxyval ment, de most már csak egy szürke oldal jelenik meg, hogy hány perce töltötték fel a képet, de a kép nem jelenik meg. Az, hogy mit ír ki terminálban, ahhoz nem is kell képet csinálni, kijelölöd terminálban a kiírt szöveget, és beilleszted ide.

Nálam rendben megy Arch-on a qBittorrent 4.1.1 verziója. Terminálból indítva csak egy warningot kapok, mivel Waylanden futtatom, de tényleges bugot nem okoz:
[user@gépnév ~]$ qbittorrent
Warning: Ignoring XDG_SESSION_TYPE=wayland on Gnome. Use QT_QPA_PLATFORM=wayland to run on Wayland anyway.

(#9691) ubyegon2 válasza apszi (#9687) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az lett, amit tippeltem xenialos (16.04) kernel így a Tara-n csak szoftveres leképezési módban indul el, lényegében a nyílt meghajtók nem működnek. A xorg, mesa túl friss nekik. Ezeket most nem próbáltam ki, hirtelen nem tudom mennyire lehetne eredményesen visszállítani mindet, viszont nem is sok értelme lenne, mert ez akkor a 18.3 lenne, ami nem nagyon működne együtt a friss Cinnamonnal, etc.
Valamiért hálózat sem akart felállni.

ubyegon@Mint19C:~$ inxi -F
System: Host: Mint19C Kernel: 4.4.0-131-generic x86_64 bits: 64
Desktop: Cinnamon 3.8.8 Distro: Linux Mint 19 Tara
Machine: Device: desktop Mobo: ASUSTeK model: F2A85-M v: Rev X.0x serial: N/A
BIOS: American Megatrends v: 6404 date: 08/13/2013
CPU: Quad core AMD A10-5800K APU with Radeon HD Graphics (-MCP-)
cache: 8192 KB
clock speeds: max: 3800 MHz 1: 2400 MHz 2: 2400 MHz 3: 3400 MHz
4: 1900 MHz
Graphics: Card: Advanced Micro Devices [AMD/ATI] Trinity [Radeon HD 7660D]
Display Server: x11 (X.Org 1.19.6 )
drivers: fbdev,ati (unloaded: modesetting,vesa,radeon)
Resolution: 1600x900@77.00hz
OpenGL: renderer: llvmpipe (LLVM 6.0, 128 bits)
version: 3.3 Mesa 18.0.5

(#9690) Frawly

Fura egy rendszered van, ha az Imgur sem megy! :D

[ Szerkesztve ]

(#9692) growler válasza ubyegon2 (#9691) üzenetére


growler
őstag

Tényleg furcsa hogy nem megy az Imgur ! :)
Egyébként. ez a "hibaüzenet".: [link]

(#9693) Frawly válasza growler (#9692) üzenetére


Frawly
veterán

Húha, ezzel nem lettünk okosabbak, csak annyi, hogy nem segfaultol. Valami Qt-s kirajzoló rutin nem működik, ahogy nézem. Cinnamon alatt futtatod?

(#9691) ubyegon2: csak Archon nem megy. Windows 10 alatt igen. A linuxos OFF topikban robokuty segített megfejteni, hogy valami MTU-val kapcsolatos beállítás miatt van, de elakadtam vele, minden deafulton van, a hálózati beállításokat nem akarom szétcseszni, mert amúgy minden más oldal működik, csak ez a szutyok imgur nem.

[ Szerkesztve ]

(#9694) ubyegon2 válasza Frawly (#9693) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

hogy valami MTU-val kapcsolatos beállítás miatt van, de elakadtam vele, minden deafulton van

Ez a fura valóban, mert ez a MTU érték mindig default ugyanaz, minek piszkálná bárki is. Érthetetlen. :U

(#9695) herdsman12 válasza ubyegon2 (#9694) üzenetére


herdsman12
őstag

Nekem nagyon nem kerek ez az MTU kérdés.
Szerencsére adika4444 segített a Digi topikban.

(#9696) Frawly válasza ubyegon2 (#9694) üzenetére


Frawly
veterán

Nekem is alapon van, de nem piszkálom én sem egy szaros oldal kedvéért. Nem csak az MTU, van még egy másik, ezt érintő beállítás is az MSS. Próbáltam módosítgatni futás közben (ez nem állandó, bootoláskor visszaáll defaultra) ezeket, de nem segített.

(#9697) #33164544 válasza Mtbsrác (#9675) üzenetére


#33164544
törölt tag

Szia,blokkolva van nálam is,Chrome.
Nem biztonságos az oldal.

(#9698) Mtbsrác válasza #33164544 (#9697) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Hmm az érdekes, és hol lehet elhitetni vele hogy az?
Had döntsem már el én nem hogy mit tartok annak és mit nem! Azt lehet állítani valahol egyáltalán?

(#9699) growler válasza Frawly (#9693) üzenetére


growler
őstag

Közben kipróbáltam az Ubuntu 18.04.1 GNOME Shell-t.
A tárolóból telepítve a qBittorrentet, ugyanaz a hiba mint a Mint 19 Cinnamon
esetében.
Viszont az Ubuntu 18.04.1 Mate-ra a tárolóból telepített qBittorrent
úgy indul ahogy az a nagy könyvben meg van írva !
Ezen felbuzdulva, a Mint 19 Mate-t is kipróbáltam - azon
is simán indul.
Úgy tűnik, ez a qBittorrent mizéria az agyon-fejlesztgetett GNOME Shell sara ! :(

[ Szerkesztve ]

(#9700) Cyrin válasza growler (#9699) üzenetére


Cyrin
addikt

most kaptak 400 ezret a múltkori 1 millió mellé, majdcsak ki tudják javítani :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.