Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) ubyegon2 válasza Dani_kp (#9948) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

L

Sokan emiatt használták a pulseaudio eqaulizer-t, de mintha az új 18.04 alapon már valami miatt nem működne a legfrissebb, így több helyen olvastam, hogy a PulseEffects kezdi kiváltani. Nem fentiek miatt váltja le.....

update
Próbáld ki ezeket, megy az eqaulizer is, én inkább azt használom az egyszerűsége miatt.......No, megvan mi volt a gond, Mint 19-re felrakva az equalizert, egyszerűen eltűnik, így az első linkben lévő módszerrel tettem fel, az a verzió működik rendesen a saját tárolóssal szemben:
ez a PPA-ja:

sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
sudo apt-get update
sudo apt-get install pulseaudio-equalizer

A PulseEffects-et fentiek miatt még nem használtam.

******************************************************************frissítés

Most nézem, hiába van rögzítve a PPA-s csomag, mégiscsak eltünt ez is! ;]

# Hang Linux alatt - equalizer, pulseeffects

[ Szerkesztve ]

(#9952) herdsman12 válasza Dani_kp (#9948) üzenetére


herdsman12
őstag

Linux Mint alatt még nem találkoztam vele, de például Debian - VLC - Bluetooth fejhallgatóval beállítás kérdése.
A Fejhallgató beállítás durva doboz hangot produkál, az A2DP a jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#9953) ubyegon2 válasza herdsman12 (#9952) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A2DP Bluetooth-nál érdemes ezt választani valóban. Debian alatt néha küszködni kell a hang-gal. (viszont csak egyszer kell belőni-remeljük.....)

Visszatérve erre: (#9951) ubyegon2

Elég sokat írnak erről a problémáról Mint-es topikban. can't run Pulseaudio equalizer

Most kipróbáltam a PulseEffects-et....eddig semmi, terminalból indítva csak ennyit ír ki:

ubyegon@Mint19C:~$ pulseeffects
Szegmentálási hiba (core készült)

plusz előugrik egy kis ablak igen - nem választással, mindegy neki mit nyomok! ;] (ez ment a levesbe!)

Nincs mese, Synapticban kiválasztottam ezt a verziót,
2.7.0.2-5~webupd8~xenial0

visszafejlesztette a 1:12.2-5~bionic1 verziót utána rögzítettem Verzió zárolás opcióval.

Most működik rendesen:

[ Szerkesztve ]

(#9954) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#9953) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Csak működött az equalizer, amíg bejött a program, a képen már látható is (előző hsz-ben(, hogy kiírja a név után, hogy disabled. Egyelőre ez van.

Aki használja, megírhatná, hogyan és melyik működik neki 19-en. (PulseEffects vs Pulseaudio-equalizer)

(#9955) Dani_kp válasza ubyegon2 (#9951) üzenetére


Dani_kp
őstag

Szóval, ezt a részt megcsináltam csak meg:
sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
sudo apt-get update
sudo apt-get install pulseaudio-equalizer

De sehol semmi, mi felett siklottam el? :DDD

szerk.: most látom, hogy van még lejjebb is hsz, akkor egyelőre neked sem megy.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#9956) ubyegon2 válasza Dani_kp (#9955) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

sudo apt-get install pulseaudio-equalizer

Ez a parancs mindig a legfrissebbet fogja felrakni!!! Synapticban ki kell választanod a verzió kényszerítést a Csomag menüpontnál!

Most felraktam és működik, előtte le volt szedve a friss bionic verzió persze és egyből kijelöltem synapticban a PPA-s verziót. Viszont felraktam a panelre is az equalizer kisalkalmazást. Elindítottam egy YT music-ot és most lehet állítgatni és eddig még jó, a panel kisalkalmazással is lehet állítani.

A panel kisalkalmazást kell utólag felrakni, valamint felraktam ezt a fil-plugint is, nem tudom ennek van-e valami köze hozzá:

*******************************************************
ettől független dolog, de inkább a sudo apt-get helyett használd a sudo apt csomagkezelő parancsot.

[ Szerkesztve ]

(#9957) growler válasza ubyegon2 (#9956) üzenetére


growler
őstag

Ubuntu 18.10-Beta-ra PPA felvételével települ a "PulseEffects". [link]
Legalább 12-es "Pulseaudio" kell hozzá. Talán a Mint 19.1 tárolóiban már ez lesz.

(#9958) ubyegon2 válasza growler (#9957) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Aha, köszi az infót! Most már meg fogom nézni, ha csak kíváncsiságból is. Ezek szerint nálam nem volt jó a pulse neki, bár ha Flatpak-ból telepítem, működött volna. Annyira nem vagyok odáig ezért a Flatpak-ért....

Mint 19.1 ..... fenébe, hogy telik az idő! :Y

(#9959) #47205632


#47205632
törölt tag

Hali.

Full kezdő Linuxos vagyok. Gépcsere lesz elvileg és a W7-et már feltenni nem akarom, a W10 meg nem érdekel. Addig eljutottam, hogy talán ez lenne az egyik jó rendszer nekem a millió Linuxból.

Alapvetően menne is, a Minecraftot és Twitchet viszont nem tudom hogyan lehet életre kelteni és a Java-t. Azon kívül tök alap dolgokra kell, net, film, zene, Skype, Telegram.
HDsentinel, Aida amit használok, de ezek nem létfontosságúak (igaz kifizettem, de ezer éve, most már mindegy igazából).
Firefoxot tolom, Adblock kell, Element hiding helper is kell bár ez nem létfontosságú. Meg egy Thunderbird.
De szerintem ezekre mind van alternatíva, a Minecraft része érdekes inkább.

(#9960) Cyrin válasza #47205632 (#9959) üzenetére


Cyrin
addikt

minecraft nem probléma, nálunk a gyerekek már egész várost építettek benne. de már olyan régen telepítettem hogy nem emlékszem semmire :D

(#9961) Sonja válasza #47205632 (#9959) üzenetére


Sonja
veterán

Mire gondolsz, hogy érdekesebb lesz a Minecraft?! :F Én még Win 8.1 alatt kezdtem játszani régen a Minecraftal, majd váltottam Linuxra, és azóta is Linux alatt játszok vele. Semmi különös nincs vele. Letöltöd a jar file-t (vagy már lehet azóta .deb csomagot is letölteni) a minecraft.net oldalról, és elindítod (ha van már telepítve Java).

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#9962) #47205632 válasza Sonja (#9961) üzenetére


#47205632
törölt tag

És a Twitch? A modos Minecraft onnan fut. Nem kell már Wine meg vacakolás vele? Nagyon rég olvastam utoljára a Linuxról.

(#9963) Sonja válasza #47205632 (#9962) üzenetére


Sonja
veterán

Sose kellett wine-t használni, lévén java-s program, aminek pont a platformfüggetlenség az egyik lényege. A Java Linux-on is van, tehát itt is ez fut. Amire maximum te gondolhatsz, az a Win alatt létrehozott új Minecraft, amit az alapoktól C-ben írtak. Az más, azzal nem kell foglalkozni.

A twitch-nél konkrétan mire gonolsz? Mert nézni az oldalán is lehet böngészőben (www.twitch.tv), vagy külön programmal (Streamlink Twitch GUI), amit én is használok. Ha pedig te adod a műsort, azaz twitch tag vagy és streamelsz, akkor arra pedig az OBS-t szokták használni (OBS Stúdió).

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#9964) #47205632 válasza Sonja (#9963) üzenetére


#47205632
törölt tag

Twitch szolgáltatja a modos pakkokat a Minecrafthoz, régen Curse, FTB és AT launcher szolgáltatta ezeket csak mind kihullott. Twitchből kell elindítani a Minecraftot az dolgozik az autentikációs szerverrel is adatot egyeztetni, de utána már nem kell. Szóval annak futnia kell minden első indításnál. Ez egy kicsit másabb, mint az alapjáték.

(#9965) Sonja válasza #47205632 (#9964) üzenetére


Sonja
veterán

Manapság is használok modokat, de soha nem használtam a twitch-es launchert. :) A Twitch Launcher csak Win alá van. Én MultiMC-t és Technic Launcher-t használok (meg használtam az ATLauncher-t, de mostanában nem is néztem).

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#9966) #47205632 válasza Sonja (#9965) üzenetére


#47205632
törölt tag

A szerveren amin játszunk ott ezek a pakkok futnak. Össze lehet rakosgatni kézzel is, de 250 modos pakkoknál ez eléggé macera. Bár van egy tag aki megcsinálja magának mindig, el tudom kérni tőle végül is.
Szóval akkor tulajdonképp semmi akadálya, hogy simán Winről leléphetek.

Esetleg Wine mennyire macera egy Twitch klienshez?

Illetve meg tudjátok mondani mennyi ramot foglal alapból a rendszer? Nekem a Win indítás után 2GB körül mozog és nem fut semmi a háttérben. Kicsit sokallom.

[ Szerkesztve ]

(#9967) lev258 válasza #47205632 (#9966) üzenetére


lev258
veterán

A RAM használat nagyban függ attól, melyik Linux disztribúciót telepíted. Ez persze bizonyos megszorításokkal is jár.
Pl:. A Lubuntu kissé fapados, de 1 GB RAM mellé is bátran ajánlható (böngészővel is). A Mint már súlyosabb, de alapjáraton nem fog 2 GB-t enni.
A Wine sok esetben jól működik, de nem biztos, hogy a Twitch-csel is. Azt majd ki kell derítened. És ez még a mod launcher-re nem is vonatkozik, az szintén kérdéses.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9968) #47205632 válasza lev258 (#9967) üzenetére


#47205632
törölt tag

Nem sokat játszok már egyébként a játékkal, szóval ha nem megy az sem probléma. Illetve az alapjáték az nyilván megy, a modos nem. Vagyis ha összerakom kézzel akkor az is megy. Lényegében akkor nincs semmi akadálya a rendszer cserének.

Az nem baj, ha minden egyéb vinyóm NTFS-re van formázva? Van értelme átformázni ext4-re és visszamásolnom az adatokat? Az SSD amin lesz a rendszer az nyilván ext4 lesz és nem is akarom partíciókra bontani. Két SSD van egyik rendszer, másik adattároló, meg egy vinyó backup.

(#9969) lev258 válasza #47205632 (#9968) üzenetére


lev258
veterán

Ha nem lesz Windows a többi lemez közelében, akkor érdemes ext4-re váltani. Az ntfs-t időnként töredezettség mentesíteni is kellene (remélhetőleg egyéb gondja nem is lenne), másrészt az ntfs lassabb adatmozgást enged meg Linux alatt.
Olvass majd utána a dolgoknak, hasznos külön rendszer (/) és saját partíciót (/home) csinálni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9970) ubyegon2 válasza #47205632 (#9966) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Linux DE/WM memória fogyasztás

Érdekességnek jó már csak ez a friss írás is, mivel már az új Gnome is csökkentett az étvágyán, a cikkben szereplő Cinnamon meg már ekkor is jóval kevesebbet fogyasztott, persze ezek az értékek az iménti hsz-ban telepítés utáni értékek. Egy belakott Mint Cinnamon 600-700MB körüli memóval éri be, de nincs igazi jelentősége, mert ahogy használni kezded a rendszert, eltünnek a különbségek. ;)

Gyanítom, hogy RAM szűkében nem fog szenvedni a gép, ha tárolásra is SSD-t használsz. :Y

Amúgy szerintem is szabadulj meg az NTFS-től.

************************************************

Bár gondolkoztam rajta, hogy átköltözök a 240-es SSD-re és a 64-est dobom a szekrénybe, mert gyorsabb lenne. Akkor viszont particionálni kell mindenképp, mert közös hardverre kerülnek a fájlok és a rendszer.

Nem akarok beleszólni, de ezen már nem érdemes gondolkodnod! Ez a közös meghajtó a rendszernek és adatoknak teljesen normális dolog. Az nem lenne az, ha egy öreg 64-es SSD-re raknád a rendszert a 240gigásat meg tárolásra használnád! :N

[ Szerkesztve ]

(#9971) #47205632 válasza lev258 (#9969) üzenetére


#47205632
törölt tag

Nem lesz a közelében Win, ha valamit vinnem kell akkor neten küldöm vagy pendrive, azok meg úgy is fat32 vagy exfat rendszerűek.
Winnél is illene külön partícióra rakni a rendszert, én sose tettem. Külön hardveren volt inkább. :DDD Régen szervervinyókon volt a rendszer és más vinyókon a fájlok. Ma meg egy 64 Gigás őskövület SLC SSD-n van a rendszer és egy fiatalabb 240 Gigáson a fájlok. Nem tervezek változtatni a felálláson, a 64 Gigás SSD-n lesz telibe a rendszerpartíció és azon csak a rendszer van. Esetleg ideiglenes dolgok letöltve, de ha azok elhullanak egy véletlen gond miatt nem probléma.
Bár gondolkoztam rajta, hogy átköltözök a 240-es SSD-re és a 64-est dobom a szekrénybe, mert gyorsabb lenne. Akkor viszont particionálni kell mindenképp, mert közös hardverre kerülnek a fájlok és a rendszer.

(#9972) Dhampir válasza ubyegon2 (#9950) üzenetére


Dhampir
félisten

Fogtam, bírom a hozzászólásaidat. :D

(#9973) ubyegon2 válasza Dhampir (#9972) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

;) 'sten tartsa meg e jó szokásodat, mégha kissé deviante is! ;]

(#9974) apszi


apszi
őstag

SZiasztok!

Van egy kisebb gondom, amire keresem a megoldást. Adott egy Win 7 - Linux mint Cina 19 dualboot rendszer. Ha a Linuxban kikapcsolom a wifi-t, akkor a Win alatt is kikapcsol, és be sem tudom kapcsolni. Van arra valami megoldás, hogy a Linux alatt történő kikapcsolás ne szóljon bele a windows alatti állapotba?

Előre is köszönöm! :R

(#9975) NeoPampalini válasza apszi (#9974) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

(Fene tudja, szerintem ez Win alól fog megoldódni, de...)

Hát, ez érdekes kérdés, nálam ugyan nincsen wifi, de próbáltam utánajárni. Viszont inkább a fordítottjára találtam csak témát, azaz Win alatt van wifi, Linux alatt nincs. Olyat láttam csak, hogy dual boot után, Win7 reinstall-t követően Win alatt nem működött a wifi.

Laptop, vagy külön wifi kártyás asztali gép? Win eszközkezelő mit lát a wifi eszközről?

(#9976) szotadi válasza apszi (#9974) üzenetére


szotadi
tag

Szia!

gép típusa?
HP lapos hasonlót produkált, win-alatt telepíteni kellett a hp connection manager-t!

(#9977) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám! Van egy " kis media" gépem!

Linux MINT fut rajta! Tettem rá anno TeamViewert de elfelejtettem a kódot meg a jelszót.. parancs sorbol
PUTTY val valahogy ki tudom deríteni? Vagy kell rá tegyek egy képernyőt mindenféleképpen?

Köszönöm

(#9978) NeoPampalini válasza SwissAirplan (#9977) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Képernyő nem kell rá, ha be tudsz lépni a rendszerbe, akkor a:

sudo teamviewer passwd JELSZÓ

paranccsal tudsz jelszót változtatni.

(#9979) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!

(#9975) NeoPampalini
(#9976) szotadi

Igen HP-ról van szó, és a hp connection manager volt a megoldás. Köszönöm nektek! :R

(#9980) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Sziasztok.

Hogy lehet rávenni az egerem (Giga M6800) arra, hogy ha lenyomom a görgőt, akkor tudjak vele lefele lapozni az oldalon? A vissza gomb bezzeg működik egyből. :(

(#9981) NeoPampalini válasza J.C.G. (#9980) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Firefox? Ott ezt kell engedélyezni, és elvileg jó lesz. De majd otthon megnézem, melóban csak Win-es gép van előttem. :D

Ha jól sejtem, alapértelmezésként a görgőgomb az a paste/beillesztés funkcióval bír.

[ Szerkesztve ]

(#9982) J.C.G. válasza NeoPampalini (#9981) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Köszi. :R Foxnál ez volt a megoldás. Nem tudtam, hogy ezt böngészőben kell külön-külön állítgatni. Chromiumban ez hol található? Egyelőre nem találom, de nézem mindjárt Google Chromeban is.

(#9983) NeoPampalini válasza J.C.G. (#9982) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ahhoz addon/extension kell, "Autoscroll" néven van elvileg (nálam csak FF van, mást nem használok, így nem mondom biztosra).

(#9984) Sonja válasza NeoPampalini (#9983) üzenetére


Sonja
veterán

Nálam pl. nem kell Google Chrome-ban, alapból benne van a harmadik gomb lenyomására (Logitech G400). :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#9985) J.C.G. válasza NeoPampalini (#9983) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Régen (WIN) mintha alap funkció lett volna minden böngészőben. Legalábbis én nem töltögettem addon progikat ehhez. A lényeg, hogy minden böngészőben működik már. :R

(#9986) ubyegon2 válasza J.C.G. (#9985) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

scrollbar-anywhere is jó, én FF-on használtam, be lehet állítani melyik lenyomva tartott gombra scrollozzon, gyors oldalhúzásra tökéletes, jóval szabályozottabb így a gyorsgörgetés.

[ Szerkesztve ]

(#9987) J.C.G. válasza ubyegon2 (#9986) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Köszi Neked is. Ezt már telepítés után megkérdezhettem volna hónapokkal ezelőtt. :D :R

(#9988) ubyegon2 válasza J.C.G. (#9987) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

;) Örülök, ha segített neked is!
Valóban sokkal kényelmesebb ezzel az opcióval manőverezni, ha sok görgetnivaló van egy oldalon, mint itt a PH-n is....

(#9989) kraftwerkfan


kraftwerkfan
tag

Sziasztok!
Az alábbi problémákra keresnék megoldást:
1. Ha lehajtom a laptop tetejét, majd visszahajtom, teljesen fekete a képernyő. Ctrl-alt-del-lel visszahozom a bejelentkező képernyőt, beírom a jelszót, fekete marad a képernyő.Restart.... Nem túl praktikus...
2. Sokszor teszem HDMI-n kivetítőre a lapost. A kép azonnal megvan, de a hangot mindig manuálisan kell hdmi audióra kapcsolni. 10-15 percenként meg le is kapcsolja a hangot belsőre, újra kell állítani.
Linux mint 19.

 Apple

(#9990) 0xmilan válasza kraftwerkfan (#9989) üzenetére


0xmilan
addikt

1. ugyanez van itt is egy geppel a cegnel, csak az kali linux xfce-vel.
Ugy oldottam meg, hogy lid close-nal nem lockol kepernyot, csak kikapcsolja. Igy amikor visszahajtom, akkor nem ker jelszot, de legalabb mukodik. Valoszinuleg van jobb megoldas, de nem volt turelmem kisakkozni.

(#9991) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Szeretném ha a gép kikapcsolna minden nap meghatározott időpontban.Mint pl: Airytec Switch Off és ne lehessen módosítani a kapcsolási időt csak root jogosultsággal.

(#9992) 0xmilan válasza qwertly (#9991) üzenetére


0xmilan
addikt

sudo crontab -e
>>
30 22 * * * shutdown -h now

[ Szerkesztve ]

(#9993) qwertly válasza 0xmilan (#9992) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm a válaszodat.

(#9994) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy a laptopom numpadján, numpad off esetben média irányító gombok vannak, de nincsen rajta home/end/pgup/pgdown. Azt el tudom érni, hogy kikapcsolt numpadnál tudjak funkciót adni a gomboknak?
Mint 19-em van Cinnamonnal és Lenovo Y530 számítógépem. A terminálban sajnos nem érzékeli gombnyomásnak a kikapcsolt numpadú gombokat. :(

Van home/end/pgup/pgdown gombjaim, de csak Fn-nel érhetőek el, az előző laptopomon pedig már annyira hozzászoktam, hogy nem kell hozzá extra gomb.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#9995) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Van egy olyan gondom, hogy "rendrakás" címszó alatt selejteztem a hdd-n lévő fájlokból, de nagyon úgy fest, hogy töröltem egy doksit is ami eléggé fontos volna. Kérdésem a következő, hogyan tudom visszanyerni az adott fájlt? :B

https://ingatlan.com/33821564

(#9996) lev258 válasza Dani_kp (#9995) üzenetére


lev258
veterán

Első lépés. Addig be se kapcsold a gépet, amíg nem szerzel egy Live-ot. Természetesen arról kellene boot-olni. Majd jöhet a photorec program.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9997) Dani_kp válasza lev258 (#9996) üzenetére


Dani_kp
őstag

Ennek már 2 hete legalább, azóta volt pár ki-bekapcsolás :B .

https://ingatlan.com/33821564

(#9998) King Unique válasza Dani_kp (#9995) üzenetére


King Unique
titán

Ez így nem sok infó... Nem derült ki, hogy a HDD rendszer, avagy adattár lemezként funkcionál-e. Aztán az sem, hogy milyen fájlrendszer van rajta, használva volt-e azóta komolyabban, illetve lettek-e új fájlok másolva a töröltek helyére stb.

Ha pl. Ext4 a fájlrendszer és csak sima törlés történt, nem lettek felülírva a fájlok, akkor akár az extundelete is megoldás lehet a visszaállításhoz. Az ArchWiki adatmentésre vonatkozó része ezt és az egyéb megoldásokat is részletezi.

[ Szerkesztve ]

(#9999) Dani_kp válasza King Unique (#9998) üzenetére


Dani_kp
őstag

A hdd csak adattárolásra van használva és még egyenlőre ntfs a fájlrendszer. Törölve azóta lett róla néhány film, meg lett letöltve is, pár giga rá. Szerintem ez nem sok "változás".

Csak most elkezdtem keresni ezt a doksit és rájöttem, hogy nem mentettem felhőbe. Kicsit pech.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#10000) King Unique válasza Dani_kp (#9999) üzenetére


King Unique
titán

Más fájlok törlése még nem lenne gond, de az hogy közben letöltöttél, vagyis írtál rá, az már igen... Ilyenkor alap, hogy a mentendő lemezre nem írunk semmit, mert az részben / teljesen felülírhatja a korábbi fájlokat. Ez esetben lutri, hogy mit sikerül, ha sikerül egyáltalán visszaállítani...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.