Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9402) growler válasza #20749568 (#9401) üzenetére


growler
őstag

Köszi ! - De amit linkeltél, az a Beta.
Időközben kaptam egy linket a végleges stabil kiadásokról + sha256sum [link]

[ Szerkesztve ]

(#9403) ubyegon2 válasza growler (#9402) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(#9404) growler válasza ubyegon2 (#9403) üzenetére


growler
őstag

Tudsz róla ?
"A TRIM alapértelmezés szerint engedélyezve van 18.04-ben.

A Cron-t már nem használják, a TRIM-et hetente a systemctl segítségével kezelik." [link]

(#9405) ubyegon2 válasza growler (#9404) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Aham, Frawly kolléga írta valamelyik topikban valami SSD-s eszmecserében. :)

Annyira nem fogott meg az infó, mert továbbra is discard opciót használok, de még nincs is fenn a 19 a desktopon, a laptopra felraktam, de ahhoz nem nagyon férek hozzá, pedig abban is SSD van, jó is, hogy említetted, belenézek. Mivel nem blacklist-es egyik SSD-m sem, így aztán..... az fstrim így is úgy is benne van mindkét verzióban, a discard-dal együtt jól elvannak. ;)

Mindenképpen jó, hogy megemlítetted! ;)

Amúgy most szedem le mind3 verziót a végleges 19-ből.

[ Szerkesztve ]

(#9406) Frawly válasza ubyegon2 (#9405) üzenetére


Frawly
veterán

Mindegy melyiket használod, a TRIM-elést mindkettő elvégzi. Én használtam mindkét módszert, felváltva és együtt is. Jobban hiszek egyébként az fstrim-ben, szerintem az hatékonyabb, de a discard-os módszer is megtrimezi szerintem addig a szintig, hogy ne legyen probléma. Igazából ez inkább hit jellegű, ki melyik megoldásban bízik. Vagy fájlrendszerfüggő, mert pl. a FAT32-es EFI boot partíción nekem is van discard megadva, mivel a FAT-ot nem támogatja az fstrim.

fstrim-hez meg systemd service van már minden disztróban (plusz kézzel is lehet futtatni service nélkül), cron-ba már nem szokás felvenni.

(#9407) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Hogyan tudok majd a legegyszerűbben "frissülni" erre?
Mármint újra kell telepítenem vagy majd magától frissül valamikor?
Jelenleg 18.3

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#9408) #33164544


#33164544
törölt tag

Már használtam ubuntut,nem estem tőle hanyatt.
Viszont ezt kipróbálom. :R
Gondom nem lesz belőle remélem.
Ráadásul támogatja a Dell is.
(Precision M6800) :DD
Melyiket érdemes letöltenem?
Linux Mint 19 „Tara” Cinnamon, MATE és XFCE
Segítséget előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#9409) growler válasza hódmaci (#9407) üzenetére


growler
őstag

Szia !
Itt szokott megjelenni a frissítési lehetőség.: Frissítéskezelő -> Szerkesztés
Valószínű pár hetet még várni kell rá !

(#9410) growler válasza #33164544 (#9408) üzenetére


growler
őstag

Töltsd le mind 3-at - próbáld ki őket - válaszd az ízlésednek leginkább megfelelőt.

(#9411) ubyegon2 válasza #33164544 (#9408) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Arra a gépre csak a legfullosabbat tenném fel, de megnézheted a Mate és XFCE verziókat is. ;)

(#9412) hódmaci válasza growler (#9409) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#9413) #33164544 válasza ubyegon2 (#9411) üzenetére


#33164544
törölt tag

Szia,és melyik a legfullosabb verzió? :F

(#9414) b3Ro válasza #33164544 (#9413) üzenetére


b3Ro
senior tag

Cinnamon

(#9415) #33164544 válasza b3Ro (#9414) üzenetére


#33164544
törölt tag

Köszönöm,akkor ez megy fel. :DD

(#9416) #33164544 válasza b3Ro (#9414) üzenetére


#33164544
törölt tag

Szia,feltelepítettem.
De a legújabbat,nem mindenhol van magyarra fordítva.
Nincsen Wi-Fi,használhatatlan így sajnos.
Linux Mint Cinnamon 19
Innét töltöttem le:
[link]
Vagy ez béta lenne?

(#9417) b3Ro válasza #33164544 (#9416) üzenetére


b3Ro
senior tag

Szia.

Ha jol sejtem akkor abban a laptopban Dell Wireless DW1550 - Broadcom BCM4352 (2T2R abgn/ac) wifi van... ?

Magyar nyelvel kapcsolatban nem tudok mit mondani. Gondolom, majd javul idovel, angolul hasznalok mindnet.

(#9418) #33164544 válasza b3Ro (#9417) üzenetére


#33164544
törölt tag

Igen ez van.
Telepítenem kellene még valamit?

(#9419) b3Ro válasza #33164544 (#9418) üzenetére


b3Ro
senior tag

Eloszor is, ha tudod dugd net-re, es frissisd le a gepet. Ha neten van a gep, akkor ha jol emlekszem a Mint-nek is van Driver keresoje. Talan megtalalja/benne van. Broadcom az problemas linux alatt.

termminalba egy lspci -vvnn irjal mar be, es az utolso sor "Network Controller" reszt masold mar be ide.

(#9420) #33164544 válasza b3Ro (#9419) üzenetére


#33164544
törölt tag

Hát szomorú vagyok,hogy problémás. :(
Most akkor vegyek egy másik Wi-Fi kártyát a gépbe.
Meg melyik a legjobb akkor ebbe a gépbe?

(#9421) b3Ro válasza #33164544 (#9420) üzenetére


b3Ro
senior tag

Csinald meg kerlek amit előzőleg irtam.
Esélyes, h ha neten van a gepy, akkor az "additional drivers" fülön ott lesz. A mint welcome screen en van egy "drivers" menu.

(#9422) szotadi válasza #33164544 (#9420) üzenetére


szotadi
tag

nem kell cserélni, a beállítások/driver manager-t elindítod, engedélyezed a wifi drivert és kész (elvileg internet sem kell hozzá, broadcom kártyám van)

[ Szerkesztve ]

(#9423) lev258 válasza szotadi (#9422) üzenetére


lev258
veterán

Kell hozzá internet. Onnan tölti le.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9424) lev258 válasza ratobi (#9399) üzenetére


lev258
veterán

Szia újra.
Felmerült még egy gondolat. Előfordulhat, hogy a driver telepítése után aktív marad a nyílt driver is és összeakadnak. Meg kellene próbálni blacklist-elni azokat.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9425) ratobi válasza lev258 (#9424) üzenetére


ratobi
senior tag

Szia,

És ennek hogy fogjak neki?

(#9426) lev258 válasza ratobi (#9425) üzenetére


lev258
veterán

Először lássuk az lsmod parancs eredményét. Tedd fel pl. pastebin-re.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9427) ratobi válasza lev258 (#9426) üzenetére


ratobi
senior tag

elvileg feltettem, de még nem látom át, hogy működik..azt Te látod? Vagy kell hozzá valami link?

(#9428) lev258 válasza ratobi (#9427) üzenetére


lev258
veterán

Amikor felteszed, akkor kapsz egy linket hozzá. Azt kell megmutatnod.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9429) ratobi válasza lev258 (#9428) üzenetére


ratobi
senior tag

https://pastebin.com/722DmDLq

ez az?

(#9430) lev258 válasza ratobi (#9429) üzenetére


lev258
veterán

Ez bizony érdekes. Nemcsak, hogy nem látom benne a nyíltat, de még azt a zártat se, amit elvileg telepítettél. Szóval ebből az látszik, hogy semmi sem töltődik be a wifihez. Lehet jó lenne megnézetni egy ügyesebb kollégával személyesen is. [link]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9431) ratobi válasza lev258 (#9430) üzenetére


ratobi
senior tag

nem örülök... :( :O
De azért köszönöm! :R

(#9432) Frawly válasza ratobi (#9431) üzenetére


Frawly
veterán

Próbáld meg megint azokat a csomagokat telepíteni, amit múltkor írtak. Írtad, hogy akkor nem segített, de nem láttad, hogy lett volna valami hibaüzenet. Azért kéne újra megnézni, hátha van hibaüzenet és segít valamit. Az az igazság, hogy pedig jól csináltad, a grafikus illesztőprogramoknál is jót tettél fel, meg amit a kolléga ajánlott, hogy telepítsd, azok is megfelelő csomagok, egy újraindítást követően kéne lennie Wi-Fi-nak. Ehhez képest az látszik a kernelmodulokból, hogy nem tölti be a Broadcom drivert. Vagy azért, mert nem ment fel valami hiba miatt, vagy fent van, de valami miatt nem használja.

(#9433) #33164544 válasza b3Ro (#9421) üzenetére


#33164544
törölt tag

Szia,rádugtam,vezetékkel.
Sikerűlt,minden szép és jó! :DD

És még én marha költöttem pénzt,windowsra. :W
Mikor ezt is lehet használni teljeskörűen mindenre. :R

[ Szerkesztve ]

(#9434) ratobi válasza Frawly (#9432) üzenetére


ratobi
senior tag

Rendben, ha gépközelben leszek lefuttatom újra.

(#9435) b3Ro válasza #33164544 (#9433) üzenetére


b3Ro
senior tag

Orulok neki.

Meg jo, hogy lehet hasznalni mindenre... Meg annal is tobbre :)

(#9436) Frawly válasza #33164544 (#9433) üzenetére


Frawly
veterán

A Linux sincs ingyen, ennél nem valódi, hanem tanulópénzzel fizetsz. Viszont ha kitapasztalod, sokkal szívásmentesebb, mint a Windows.

Windowst nagyon én már nem is erőltetnék semmire, csak ha olyan progit kell futtatni, amire nincs alternatíva Linuxon és Wine-ben sem fut, esetleg Adobe kreatív programcsomagokkal dolgozik, vagy valami MS-only infrastruktúrába fejleszt be, vagy MS Office kell neki a munkájához, mert használ belőle egy MS only funkciót, de ez a felhasználók 0,1%-a kb.. Meg efölé jön, ha valaki a legújabb PC-s AAA játékcímeket akarja futtatni, ők még legyenek 10%, de akkor sokat írtam. A többiek feleslegesen szivatják magukat Windowszal. A legtöbb user igényeit még egy androidos táblagép is kiszolgálja, nem hogy egy desktop Linux, nekik felesleges is a Windows, mégis azt használnak, mert nem ismernek mást, vagy nem bíznak benne.

(#9437) b3Ro válasza Frawly (#9436) üzenetére


b3Ro
senior tag

Tökéletesen igazad van.
Édesanyám laptopjara Solus Mate-t raktam 1 éve, es örömmel használja. Elotte Windows-on mindig hivott, h mi nem jo.
Barátnőm egyetem melle laptopján is Solus figyel. Elotte meg a haját tépte... Meg sorolhatnám a csaladban/baráti körbe hanyan "hittek" nekem, és rájöttek, h igazán jó a Linux.
Amikor tehetem kampanyolok a Linux mellett :)

(#9438) ratobi válasza b3Ro (#9437) üzenetére


ratobi
senior tag

És ez miben másabb mint a Mint?

(#9439) Frawly válasza ratobi (#9438) üzenetére


Frawly
veterán

Nem sokkal másabb, mint egy Mint Mate. Máshogy van témázva a felület, meg más a csomagösszeállítás, más csomagkezelő, más csomagformátum, meg rolling disztró. Alapvetően ha megtanulsz linuxul és van már vele tapasztalatod, akkor mindegy mit használsz, a felületet akárhogy testre tudod szabni, másik felületet felrakni, a neked szükséges progikat is fel tudod tenni, így mindegy milyen disztrót használsz. Így igazából a disztrók csak a csomagkezelésben különböznek, meg hogy a frissítést hogy oldják meg (kiadások vagy rolling, vagy ezek kombinációja). Na meg a nagyobbak, népszerűbbek mögött több fejlesztő áll, nagyobb a felhasználói tábor, több hozzájuk a csomag, tároló.

[ Szerkesztve ]

(#9440) King Unique válasza Frawly (#9436) üzenetére


King Unique
titán

Az OK, hogy nyilván nem harcore gamer mindenki, de azért ez a 0,1 és 10 % gondolom csak szimpla becslések, mintsem tényleges értékek... Amúgy a megszokás is sokat számít és spéci programok alatt korántsem csak professzionális (tervező)szoftvereket kell érteni. Múltkor pl. egy komolyabb adatmentő programot kerestem Linuxra és nem ilyen TestDisk és társai korántsem minden esetben opció fapados megoldásokat, de azokból is jóval szűkebb a kínálat. Pont nemrég meg volt 2 olyan eset is itt a fórumon, amikor XFS és Ext4 fájlrendszereket érintő problémáknál végül szintén a másik platform rendszere és az arra tervezett adatmentő szoftver kellett, mert Linux alatt akkor nem tudta megoldani az illető. Nálam többek között pont az ilyenek miatt is van dual-boot megoldás és akkor nem kell kompromisszumokat kötni.

Szimpla tartalomfogyasztásra egyébként valóban elég akár egy okostelefon, vagy táblagép is. De komolyabb dolgokra már nem nagyon, illetve van, hogy teljesen haszontalanok. Na meg sok esetben normális méretű kijelző, megfelelő billentyűzet, egér, kellően erős hardver, elegendő tárhely stb. sincsen, ami megint kényelmetlen és problémás tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#9441) b3Ro válasza ratobi (#9438) üzenetére


b3Ro
senior tag

Nem a distro a lenyeg a hozzaszolasomban, hanem a Linux. Jelenleg Solus-t hasznalok, de volt mar minden szinte. Szerintem idővel mindenki megtalaja a sajat "kedvencét".

(#9442) Frawly válasza King Unique (#9440) üzenetére


Frawly
veterán

Vannak a Linuxnak is hiányosságai. Pl. SSD-infós szoftver meg normális lemezmeghajtós benchmark sincsen rá (csak ilyen dd, bonnie, stb. őskövületekkel lehet méricskélni), meg már évek óta normális médiakonvertáló frontendet sem találok, ami pl. ki tudta volna rendesen váltani a foobar2000 + beállított parancssoros encode-erek sémát (ezeket azóta Bash scripttel konvertálom, de elég kényelmetlen). Ennek ellenére megvagyok Windows nélkül évek óta, nem is hiányzik. 1-2 jó szoftver hiányzik róla, de maga az OS, meg az egész .exe fájlos, registry gányolós szarkupac szisztéma egyáltalán nem. Nyilván ezek a %-ok becslések, a lényeg, hogy nagyon kevés embernek kell tényleg Windows. A többiek csak megszokásból használják, vagy mert az OS-t magát szokták meg, vagy mert a rá írt programokat, és azért nem bírják elengedni, holott a Linux is kiszolgálná őket.

(#9443) King Unique válasza Frawly (#9442) üzenetére


King Unique
titán

Az .exe fájlról jut eszembe, hogy pl. adatmentő programoknál csak letöltöttem a szoftvergyártó weboldaláról, aztán pár kattintással telepítettem és kész, működött. Ugyanez már macerásabb, vagy akár problémásabb volt némelyiknél Linuxon, mert terminálban kellett működésre bírni a gyártó leírása alapján, ami nálam akkor nem nagyon akart menni és végül hagytam is a fenébe... Még szerencse, hogy a dual-boot miatt ott volt Windowson a már telepített verzió. :))

Registry-t pedig nem nagyon szoktam túrni, mert rendszerint nincs rá szükség, max. csak bizonyos esetekben. De mondjuk ennyi erővel néha más OS-eknél is turkálni kell.

[ Szerkesztve ]

(#9444) Frawly válasza King Unique (#9443) üzenetére


Frawly
veterán

Nem kell neked túrni a registyt, írja a Windows a háttérben nonstop, mint az állat, valami service vagy folyamat mindig ír oda. Meg az NTFS is eléggé töredező, elavult fájlrendszer, ez főleg azon érezni, ha régebbi, lassabb HDD-t használsz, és csak úgy röcögteti a Windows, ugyanaz a HDD Linuxon meg teljesen csendes, lemezvisszajelző led is halványabban pislog, sokkal gördülékenyebben kezeli a fájlokat (másolás, törlés, indexelés nélküli keresés sok fájlon), igaz ez nem csak a fájlrendszer miatt van (főleg amiatt mert nem nagyon töredeznek), hanem a linuxos cache-kezelés is jobb. SSD-vel már ezt nem érezni, mert az mindkét rendszer alatt gyors. A linuxnak a swap-kezelése is sokkal kulturáltabb, a Windows már akkor tekeri a swap-ot, ha még lenne bőven szabad fizikai memória.

Egyébként az átlag felhasználónak a Linuxnál ott van a legnagyobb előny, hogy azalatt nem kell vírusirtót futtatnia. Ezt azért egy high-end gépen is meg lehet érezni adott esetben. Meg Linuxnál nem szemetelődik tele, lassul be a rendszer idővel, nem kell mindenféle cleaner vackokkal pucolgatni. A frissítési mechanizmusa is jobb, gyorsabb a disztróknak, mint a Windowsnak, gyorsabban is keresik meg a frissítéseket, gyorsabban töltik le, gyorsabban telepítik (az egész frissítési folyamat alig pár perc vagy másodperc, közben meg nyugodtan lehet használni mellette a gépet, mert egyáltalán nem fogja, SSD-nél lényegében csak az idő, amíg tölti le a frissítéseket, a megtalálás, telepítés csak pillanatok műve), nincs az, hogy kapcsolnád ki meg be a gépet és még percekig, órákig írogatja, hogy Frissítés... ne kapcsolja ki a gépet.

Szerintem mára már a felület csiliviliségében is jobbak a nagy DE-k, már rég lehagyták a Win7-et, amihez képest a Win8.x/Win10 még vissza is fejlődött, igaz legutóbb a DE-k is fejlődtek vissza valamennyit, mióta flat designosítják meg butítják vissza őket, de még így is az aktuális windowsos szint előtt járnak.

Tény, hogy más a két rendszer, más a filozófiájuk, a szoftverek is mások. Egy egész más világ, szokni kell, de nem nehéz megtanulni használni meg karbantartani rendszerként. Utána, hogy átszokott az ember, és átáll az agya egy más koncepcióra, és hosszabb kihagyás után Windows elé ül, akkor fogja látni, hogy mekkora trágyahalom igazából. Előtte azért nem látja, mert azt szokta meg, meg nem nagyon ismer mást, így természetes lesz neki.

Persze ahogy mondtam, a Linuxnak is van itt-ott hiányossága. Régebben főleg driverek voltak azok, mára ebben nagyon felzárkózott, de pl. driverektől függetlenül is pl. a Windows nyomtatókezelése szerintem jobb, mint a CUPS-os bénázás.

(#9445) Frawly válasza b3Ro (#9441) üzenetére


Frawly
veterán

A linuxos usereknek van egyfajta fejlődési pályája. Egy nagyon kezdő nagyon kapja a fejét a sok disztróra, sokféle felületre, azt se tudja mit használjon, mindegyikről olvassa, hogy szuper valami miatt, vadul váltogat a disztrók között eleinte. Néha több disztrót is feltesznek a gépre ebben a korai időszakban (feleslegesen, mert érdemes egynél maradni, valami elterjedt, jó támogatottságú disztrónál). Ebben a korszakban még az is jellemző, hogy windowsos megoldásokhoz ragaszkodnak (weboldalról telepítés tárolók helyett, Wine túlzott használata, vírusirtó futtatása, mindenből a grafikus, csilivili megoldások erőltetése). Aztán idővel megállapodnak egy disztrónál, amit huzamosabb ideig nem cserélnek le, de fejlődés ilyenkor is van, ahogy ismerik meg egyre mélyebben a rendszert, meg mindig módosul azon programok, csomag köre is, amit használnak, meg egyre inkább állnak át minimalistább megoldásra, ahogy átlátják az egészet. Végül viszont tovább lépnek valami haladóbb disztró felé, ahonnan minumum installból építik fel a rendszert csak azokkal a csomagokkal, amik nekik kell. Persze ez a kései korszakos, egyre haladóbb disztrók felé váltás már lassabb folyamat, nem jellemzi kapkodás. Ez a másik szépsége a Linuxnak szerintem, hogy mindig van benne hová fejlődni, mindig vannak hatékonyabb, minimalistább irányok, mindig van mit széthekkelni.

Windows alatt ez utóbbi nincs. Ott van a stock rendszer, azt használja mindenki, legfeljebb a témát szabja át, színeket, háttérképet. Progikból is a userek 90+%-a Windowson ugyanazokat a legelterjedtebb megoldásokat használja, nincs nagyon hová váltani arról, nincs nagyon fejlődési lehetőség, nem szólhatsz bele kellő mélységben a rendszer működésébe.

(#9446) King Unique válasza Frawly (#9444) üzenetére


King Unique
titán

Attól, hogy értelemszerűen használja a rendszer a registry-t, még nem lesz miatta gond, nem kell javítgatni, vagy ilyesmi. Maga az NTFS fájlrendszer tényleg jobban töredezik, mint pl. az Ext4, de ez a felhasználástól is függ. Egy adattárolásra és letöltésre használt merevlemeznél, ha be van állítva pl. torrentnél a fájlok előre lefoglalása, akkor eleve kevésbé fog töredezni. Egy rendszerlemeznél pedig a Linux is teker, ha mondjuk kevés a RAM. Általánosan lehet kevésbé, mint a Windows, de annál is jellemző. Ahogyan egy lassú merevlemezen egy átlagos Linux (Ubuntu és társai) sem lesz olyan hú de gyors, max. valami minimál változat. De mivel manapság már egyre elterjedtebb az SSD rendszermeghajtóként, ezért egyre kevésbé, avagy mondhatni nem különösebben számít ez, mivel azzal gyakorlatilag mindkét fajta OS villámgyorsan működik.

Az antivírus téma meg olyan, hogy a másik platform újabb rendszerei eleve beépítve tartalmazzák és átlag felhasználás mellett többnyire az is elég, nem muszáj erővel külső programot telepíteni, elvan a háttérben és végzi a dolgát. Ahogyan ilyen-olyan cleaner program sem létszükséglet, mert van a rendszernek saját takarító eszköze, automatikusan végzi a dolgát, pláne egy 10-esnél. A teleszemetelés pedig lehet user error is, ha valaki összevissza telepít programokat, meg ki tudja hogyan gányolja szét a rendszert. Csak úgy ok nélkül belassulni pedig nem szokott a Windows, magam is több éves telepítéseket használok gond nélkül. Akinél igen, ott általában mindig lenni szokott valami rendellenes. Ami a Linuxoknál viszont egyértelműen jobb, az pl. valóban a frissítési folyamat. Tényleg jóval előbb lezavarja, akár egy verziófrissítést is. De azért a HDD/SSD annál is számít, mert az előbbi esetén tovább elszöszöl vele. Közben pedig annál is pörgeti az update valamennyire a CPU-t, használja a lemezt, szóval azt nagyon nem mondanám, hogy egyáltalán nem. Közben pedig használom a rendszert, netezek stb. Windowsnál is, mert nyilván annál is lehet ilyenkor, nemcsak Linuxnál.

A felhasználói felület ízlés kérdése is és pont azért szubjektív. De nekem speciel a másik platformon bejön az új irányvonal és kifejezetten tetszik, egyáltalán nem mondanám visszafejlődésnek, sőt modernebb, dizájnosabb. Tetszetős pl. a Mint Cinnamon is, de ugyanakkor azt sem mondanám, hogy az inkább, mint az előbbi. A dual-boot miatt pedig használom mindkét OS-t, sőt többnyire más gépeken is különféle multiboot megoldásokat. De azt a bizonyos halmot nem nagyon látom, ha éppen a Windowst indítom... Inkább azt, hogy akad pró és kontra mindkettőnél, egyik sem tökéletes a-tól z-éig, ugyanúgy a Linux sem.

[ Szerkesztve ]

(#9447) májkimiki válasza Frawly (#9445) üzenetére


májkimiki
őstag

Ezt szépen leírtad. Végig ettem a svédasztalt disztróból, GUI-ból, progikból. Aztán ma már egy Arch+Xfce kombón élem a napjaimat.

(#9448) b3Ro válasza Frawly (#9445) üzenetére


b3Ro
senior tag

Igaz. Annyit adnek meg hozzá, h amikor a felhasználó eléri azt a szintet, hogy tudja mi az a rolling distro. Ekkor megy az uj frissites utáni vágy. Ilyenkor kipróbálják legtöbbször a Manjaro, Antergos es hasonlókat. Ekkor tudnak felszedni egy kis tudást, ha hajlandóak rá.

(#9449) ratobi


ratobi
senior tag

Na akkor újra, sorban:
https://pastebin.com/dJHCxRWd

Most már látom van pár error...

(#9450) ubyegon2 válasza b3Ro (#9448) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Látom ragályos a marhaságok ismételgetése. :D

Ekkor tudnak felszedni egy kis tudást, ha hajlandóak rá.

Ezt mi a ragyáért kell a rolling disztrókhoz társítani? Mivel kezdők is olvashatják, így meg kell kérdenem: nem lehet tanulni mondjuk Debian-on? :Y

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.