Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) Cyrin válasza lev258 (#9850) üzenetére


Cyrin
addikt

mivel nem működött a playonlinux telepítés amikor felraktam a mint 19-et, ezért én is wine alá tettem fel, de pár hónap működés után megadta magát, most meg azzal se megy (bár már nem emlékszem pontosan akkor hogy csináltam)

(#9852) #33164544


#33164544
törölt tag

Sziasztok,nálatok is elcsúsznak a mozgóképek,youtube+görgetések bárhol?
NVidia Quadro K3100-asom van,ami cserélve lesz K5100-ra majd.
Ez ubuntun is jelen van sajnos.
Lentről megy fölfelé ez a jelenség,"fűrészfogasan".
Hol és mit kellene állítanom.
Segítséget előre is köszönöm. :R

(#9853) Frawly válasza #33164544 (#9852) üzenetére


Frawly
veterán

Ezt a jelenséget a vsync hiánya okozza, GPU driver problémájára utal. Milyen driver-rel hajtod most? Az inxi csomagot feltéve és inxi -Gxxx futtatásával biztosan meg lehet tudni, de lehet elég a Mintben lévő grafikus driverkezelőt elindítani.

Azt nem tudom, hogy Quadro kártyákhoz milyen driver ajánlott. Gondolom a zárt, de abból is van többféle verzió.

(#9854) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Már megint szarakszik a mint!

Vatta új ssd (Kingstone a400) vatta új linux mint, eredmény ismét nem mennek a videók az OPERA böngészőben. Mondom oké chronium bővítmény fel. De hoppá az van. Még felraktam a peppermint flash-t hátha. De az se segített! :(. :W

Ezután jött a kövi meglepetés!
Terminál megnyit és simán kiadtam a SU parancsot. Jelszó beüt és ekkor ez fogadott:
- su: Hitelesítési hiba :N :N totál nemértek én már semmit se miért csinál ilyeneket.

(#9855) májkimiki válasza Mtbsrác (#9854) üzenetére


májkimiki
őstag

Miért su-val szeretnél root-ként tevékenykedni? A sudo miért nem jó?

(#9856) Cyrin


Cyrin
addikt

én se értek semmit, három napi nyomtatás után tegnap az utolsó nyomatnál megint megbolondult... :W

(#9857) sonar válasza Mtbsrác (#9854) üzenetére


sonar
addikt

Mit is szeretnél pontosan?
Egyébként ha javasolhatnám akkor chrome + firefox legyen fent (nem chromium) és semmit se kell pluszba feltenni és minden megy. Stream, online conferenciák, YT, Ted, Twitch...... csak hol egyikkel hol másikkal.
Illetve nézd meg, hogy a codekek fent legyenek
sudo apt-get install mint-meta-codecs

Ha root akarsz lenni akkor:
sudo su -
(én akkor szoktam root-ra váltani ha sok konfig filet kell túrni meg servicet inditgatni... olyankor kényelmesebb, mint sudo-zni)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#9858) Mtbsrác válasza májkimiki (#9855) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Jogos már úgy felhúzott azt el is felejtettem hogy sudo is kell elé :DDD

(#9859) Mtbsrác válasza sonar (#9857) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Pontosan simán videókat nézni semmi mást. Én inkább maradni szeretnék az operánál ide van sok minden beállítva, könyvjelzőzve, jelszavak elmentve. Régi vinyós rendszeren is volt ilyen hibám ott codecek felrakva és már mentek is a dolgok. Itt az istenért sem. Amit írtál feltettem de az se segített sajna.

Ebből ismét teljes újrarakás lesz. Úgy megpróbálom majd ismét, de mindennemü frissítés nélkül is hogy előjön-e a hiba. Csak a rendszer és az opera.

[ Szerkesztve ]

(#9860) lev258 válasza Mtbsrác (#9859) üzenetére


lev258
veterán

Sosem használtam Operát, de kérdem.
Ha azzal kínlódsz folyamatosan, akkor miért gondolod, hogy a rendszer hibája valahányszor elromlik? Az Opera is frissül időnként.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9861) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Kérni szeretnék egy kis segítséget,hogyan tudnám beállítani,hogy a úgy mond start menü írás védet legyen vagyis ne lehessen módosítani semmit rajta.Úgy is mondhatnánk,hogy vandál biztos legyen :D ,a másik kérdésem is ide tartozik.Kliens gépen be ehetne állítani,hogy semmilyen közösségi oldalt ne lehessen elérni?Vagyis csak egy oldal jelenjen meg a böngészőben az iskola oldala és az e-napló.És hiába akarnak más oldalt megnyitni az elérhetetlen legyen. Link is jó,amin eltudok indulni. :R

(#9862) Frawly válasza Cyrin (#9856) üzenetére


Frawly
veterán

A CUPS logja mit mond?

(#9863) Frawly válasza Mtbsrác (#9854) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem az SSD miatt van. A Kingstone hamisítvány márka lehet, mint az Adios cipő, én akárhol nézem, mindenhol csak Kingston-okat látok készleten :D

(#9864) Mtbsrác válasza lev258 (#9860) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Most egy friss telepítés történt új ssd-re. Minden a régiek szerint történt ugyanazok a verziók ugyanazok a frissítések de mégse működik. Régi vinyón megy, ssd-n nemmegy. Igen frissül az opera is tudom engedem is de az eredmény ua.

(#9865) Mtbsrác válasza Frawly (#9863) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

S csak ez az egy hiba lenne az ssd miatt hogy nemjátsza le a böngésző a videókat? :) Kétlem. Mert minden más működik.

(#9866) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Problem solved!

Feltettem a developer Operát és ismét jászik mindent.

(#9867) #33164544 válasza Frawly (#9853) üzenetére


#33164544
törölt tag

Szia,és ezt honnét tölthetem le? :F

(#9868) ubyegon2 válasza qwertly (#9861) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Neked egy kiosk Linux lenne a megoldás! Nézegesd meg ezeket, hátha.... :)

(#9867) Supernova8

Ez óta a hsz óta mi változott? A lecserélt K500-as VGA-nak ezek a driver-ek nem jók? Próbáltad a 390-est?

[ Szerkesztve ]

(#9869) #33164544 válasza ubyegon2 (#9868) üzenetére


#33164544
törölt tag

Szia,még nincsen K5100-as kártyám.
K3100-as van még.
De régebbi gépeknél is csinált ilyet,és csak Ubuntu-nál. :(

(#9870) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!
Egy gyors kérdés. A 18.3-as Mint KDE alá is elég a 20-25 giga merevlemez a rendszernek (játék nem lesz)?
Előre is köszönöm!

(#9871) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Tudnátok tanácsot adni ha vendégként jelentkezik be valaki akkor miképpen tudnám letiltani,hogy a panelt módosítsa,és azt hogy a böngészők töröljék minden ki-be jelentkezéskor a jelszavakat.

(#9872) sonar válasza qwertly (#9871) üzenetére


sonar
addikt

Talán legegészségesebb lenne ha a böngészők alapban inkognitó módban indulnának. (parancsikon módositása)
Illetve én csak scripteléssel tudom ezt elképzelni.
GUI-tól függően általában login után lehet scriptet meghívni. Én csinálnék egy mentést a szűz állapotról (~.mozilla/firefox) és loginnál felülrinám.
Vagy ezt lekéne próbálni, hogy elvenni az irási jogosultágot (és az ownert is elvenném tőle, hogy a guest ne is tudjon jogosultságot állitani) a ~.mozilla/firefox -ról. Hogy mit szól hozzá a firefox az jó kérdés.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#9873) qwertly válasza sonar (#9872) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm a válaszodat,természetesen beállítom inkognitó módot,de ezt kitudják kapcsolni ha unatkoznak :O esetleg lehet jelszavazni a beállítási opciókat a firefoxban és a google chromba? itt még az is lenne,hogy a kezdő oldalt ne lessen lecserélni.Esetleg arra nincsen tippet,hogy a start menüt és a tálcát miképpen tudom fixálni vagyis a vendég ne tudjon módosítani semmit rajta :B

(#9874) sonar válasza qwertly (#9873) üzenetére


sonar
addikt

Hát némi képp a rendszer megerőszakolása, de mi van ha home könyvtárat másik particióra teszed és read only-ként mountolod fel?
Ezzel szerintem ua lenne, mint ha liveCD-ként üzemelne.
Ha módositani kell vmit akkor remount RW-ként. De ezt tesztelni kellene.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#9875) #93794560


#93794560
törölt tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy volt-e már, de ha valaki még nem ismerné az eljárást, akkor leírom, hogy Linux Mint alá hogy lehet föltelepíteni a Microsoft Windows fontjait, amit ezután a LibreOffice-ban is használhatunk (Times New Roman és társai). Én egyelőre Linux Mint Cinnamon 18.04 alatt próbáltam ki, sikerrel. Lehet, hogy Ubuntu alatt is megy, ezt nem próbáltam.

A teminálba be kell írni a következő sorokat:

sudo apt update
sudo apt install msttcorefonts

Természetesen hitelesítés szükséges, valamint a telepítés szándékának a megerősítése.

[ Szerkesztve ]

(#9876) movax válasza #93794560 (#9875) üzenetére


movax
őstag

Nekem korábban csak így sikerült:

$ sudo apt update

$ sudo apt install ttf-mscorefonts-installer

$ sudo fc-cache -f -v

Linux Mint XFCE-vel.

[ Szerkesztve ]

(#9877) #93794560 válasza movax (#9876) üzenetére


#93794560
törölt tag

Én Cinnamon alatt próbáltam. Bár nem hinném, hogy a grafikus felület számítana.

(#9878) fecus válasza #93794560 (#9877) üzenetére


fecus
őstag

Te írtad, hogy 18.04-en csináltad. Szerintem movax meg 16.04-en csinálta.

Már hogy azon alapuló Mint-en..

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#9879) #93794560 válasza fecus (#9878) üzenetére


#93794560
törölt tag

Könnyen lehet.

(#9880) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

ttf-mscorefonts-installer telepítéssel nem kéne gondnak lenni Ubuntu alapon, mert 14.04 óta benne van a multiverse tárolóban.

(#9881) movax válasza fecus (#9878) üzenetére


movax
őstag

18.03-ason csináltam.

(#9882) Amazonas válasza movax (#9881) üzenetére


Amazonas
senior tag

Szerintem, itt most a Mint alapjául szolgáló Ubuntu-kiadásról volt szó, nem a Mint verziószámáról.
Ubuntu-ból a két legutóbbi LTS-verzió: a 16.04 és rá két évre a 18.04.

[ Szerkesztve ]

(#9883) #33164544 válasza apszi (#9870) üzenetére


#33164544
törölt tag

Szia,igen elég ennyi terület neki.
Én sem játszok,de kb 12 giga a foglalása.

(#9884) growler válasza #33164544 (#9883) üzenetére


growler
őstag

Ha ez egy nem rég telepített rendszer, akkor a "var" könyvár 2.2 GB-os
mérete elég nagynak tűnik ! (Normál esetben ez 900 MB alatti.)
Ezen belül nézd meg a "log" mappa méretét. (10-15 MB alatt kéne lenni.)

(#9885) sonar válasza #33164544 (#9883) üzenetére


sonar
addikt

Szerintem az apt-cache-t kéne kiüríteni valszeg sok filet gyűlt fel.
$ sudo apt-get clean

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#9886) Amazonas válasza sonar (#9885) üzenetére


Amazonas
senior tag

+ ha már nincsen szükség a régebbi kernelekre, azokat is el lehet távolítani (kb. 250 MB darabja).

(#9887) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Üdv mindenkinek.

A mai nappal száműztem a win7-et és beléptem én is a linux mint táborába.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy win-en megszoktam a tálcán lévő ikonokat és onnan indítottam a programok, gondolom, itt is van erre lehetőség, a kérdésem az lenne, hogy itt mi a menete.

Biztos le van írva, de a 3 éves gyerek mellett most jelenleg nincs időm az internetet túrni és a fórumokat olvasgatni :N . Továbbá az ssd optimalizálással kapcsolatban lenne az a kérdésem, hogy az összefoglalóban leírtak szerint kell végrehajtani, illetve valóban szükséges?

Remélem nem gond. :B

szerk.: a gyárilag fent lévő firefox mennyire "jó"? mert én évek óta a chrome-ot használtam, de tudom nélkülözni, mert ami fontos volt könyvjelző + néhány jelszó, azt már a firefox-ban is beállítottam és elmentettem.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#9888) ubyegon2 válasza Dani_kp (#9887) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Pontosan melyik kezelőfelülettel raktad fel a Mint-et?
Amúgy lehet használni itt is a Chrome-ot vagy a Chromiumot is. (utóbbi a tárolóban is benne van, ha szeretnél Chrome-ot, szólj)

Én nem tudom mennyire jó a Firefox, mivel azt használom mióta eszemet tudom. ;]

Milyen SSD-d van?

Úgy általánosságban nem baj, ha kicsit bővebben írsz a rendszer és a hardverek nevéről, tipusáról.
(tudod, nincsenek már látóasszonyok)

[ Szerkesztve ]

(#9889) Dani_kp válasza ubyegon2 (#9888) üzenetére


Dani_kp
őstag

Szia.

Eléggé kezdő vagyok a témában, 7-8 éve volt utoljára kapcsolatom a linux-szal. :B
Linux Mint 19 Cinnamon 64 bit - ha ez így mond valamit.

Chromiumot felraktam és le is töröltem, szóval ezt meg is oldottam, firefox-ba beállítottam, amit akartam és kész is :D .

Micron RealSSD C400 256 GB
Amúgy az adatlapomon lévő gépezet az. :B

https://ingatlan.com/33821564

(#9890) ubyegon2 válasza Dani_kp (#9889) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Linux Mint 19 Cinnamon 64 bit

Ez mond valamit valóban! (pont erre kérdeztem rá)

Szerencsés választás, mert ez hasonlít leginkább a Win7-re, így a válasz az előző kérdésedre igen, lehet a panelről indítani a programokat, ahogy azt megszoktad Windows7-en.

Bocs, meg sem néztem az adatlapodat, mert szinte senki nem tölti ki, már ehhez szoktam! ;]

Erről az SSD-ről életemben nem hallottam, micron vezérlősről már igen.

Nem hiszem, hogy annyira régi tipus lenne, de ha van az Összefoglalóban még SSD-s cikk, akkor az abban lévő ellenőrző parancsokat lefuttathatod.

Ismerkedj a rendszerrel és bármi kérdésed felmerül, csak írj nyugodtan!

(szerintem a legjobb választás, a Mint Cinnamon) :C

Ja bocs, az ikonok tálcára rakása......

Menüre kattintva a kategóriákon belüli programok ikonjára jobbgombos katt és kiválasztod a Hozzáadás a panelhoz sort.
Ha saját tárolóból telepítesz valamit, az is bekerül ide a Menübe, így ki tudod rakni az ikonját. (nem minden, de ezt még ne vegyük most terítékre)

[ Szerkesztve ]

(#9891) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#9890) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

kifutottam az időből

Az SSD-nél elég az alignálást ellenőrizned, bár minimális az esélye, hogy XP volt rajta, mert az CHS-t használ talán...
A TRIM ellenőrző parancsot is lefuttathatod, az sose árt és ha van swap-od,......swappinest akartam említeni, de látom van külön HDD is. Csináltál swap-ot? (ha nem, az lenne a legjobb amúgy)

(#9892) Dani_kp válasza ubyegon2 (#9890) üzenetére


Dani_kp
őstag

Még ezer éve vettem itt ph-n ezt az ssd-t, szóval többel nem tudok szolgálni. Mondjuk elég gyors a rendszer, hamar be is tölt szóval, akár így is maradhat, de majd utánajárok, ha lesz időm.

Erre a linux-ra való átállás már 2 éve megfogalmazódott bennem, de csak most jutottam odáig, hogy fel is telepítsem.
Szerettem a win7-et, de eljárt felette az idő, illetve nem is volt már támogatva sem. Játékot egy ideje, amúgy is felfüggesztettem a gyerek miatt, és jó darabig, nincs is tervbe véve, főleg, hogy most vettünk kertes házat is :)) . Szóval nem volt indokolt, hogy maradjak a win-nél, főleg nem, hogy 50 ropi körül van win10.

Sikerült is hozzáadni, köszönöm szépen. Még egy kicsit tanulmányozom, aztán az asszony is kap egy gyorstalpalót :DDD .

#9891 ubyegon2:
A TRIM ellenőrző parancsot is lefuttathatod, az sose árt és ha van swap-od,......swappinest akartam említeni, de látom van külön HDD is. Csináltál swap-ot? (ha nem, az lenne a legjobb amúgy)
Kifejted bővebben, vagy dobsz egy linket. Régről valami mount-olás emlékszik.
Pl.: most ha megnyitom a vlc-t és fájl akarod hozzá adni, akkor nem is mutatja a listán a samu hdd-t, gondolom ezzel kapcsolatos a dolog. Remélem formázni nem kell, mert direkt, azért vettem az ssd-t, hogy az évek alat összegyűjtött dolgokat (családi képek és filmek) ne kelljen mindig lementeni.

https://ingatlan.com/33821564

(#9893) vgyuri válasza Dani_kp (#9892) üzenetére


vgyuri
őstag

"az évek alat összegyűjtött dolgokat (családi képek és filmek) ne kelljen mindig lementeni"

Legalább 2 mentésed legyen mindenről, pl. Mega 50 gb tárhelyet ad. Egy ismerős 10 évnyi fényképet bukott nemrég, mert a nagyon ritkán használt külső hdd-je egyszer csak nem indult el.

(#9894) ubyegon2 válasza Dani_kp (#9892) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jól tetted, hogy nem vártál tovább, a mai desktop Linuxok tökéletesek családi használatra, ha meg nem játszol, semmiben nem fogod érezni a WinX hiányát. :)
Az asszony gyorstalpalását majd ezzel is kezdheted, magyar nyelvű Felhasználói Kézikönyv a Linux Mint Cinnamonhoz. A 18-hoz készült, de a 19-hez is tökéletes.

Swapot ezek szerint nem csináltál, ne is foglalkozz vele, a rendszer már csinált akkor swap file-t.

Majd egy inxi -Fxxx terminal kimenetet rakj be ide, az elég sok infót ad a rendszerről, ill. hardverről. (Ctrl+Alt+t együttes lenyomásával előjön a terminal, oda másold be a parancsot)

Régről valami mount-olás emlékszik.

Igen, fel kell csatolni a másik meghajtódat auto módban, jelenleg a Nemoban (Fájlok) a meghajtó sorára kattintva tudod ezt megtenni, ekkor már látják a lejátszó programok is a rajta lévő adatokat.

#fstab szerkesztése - új módszer

(ezt nemsoká berakom, mert végig kell mennem rajta, mert a régi módszer nem működik)

Egyelőre használd a Nemoban a manuális csatolást. Ill. a Ctrl+Alt+t-vel előhívott terminalba beírva a exec xed /etc/fstab parancsot, szerkeszthetővé válik az FSTAB, az előző linkben lévő ezen sort helyettesíti az előbbi: gksu gedit /etc/fstab

Az SSD-d sorába célszerű beilleszteni a noatime opciót így:

UUID=20987dd7-c621-699d-887d-fcaa7c8e5d2c / ext4 noatime,errors=remount-ro 0 1

fstrim -v / parancsot is célszerű lenne kiadnod, hogy TRIM-melje a /-t.

[ Szerkesztve ]

(#9895) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#9894) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

exec xed /etc/fstab parancs által behozott file nem szerkeszthető, valami miatt a pkexec nem tudja megjeleníteni a szöveges fájlt(most ne menjünk bele ennek az okába), így az alábbi parancs teszi szerkeszthetővé az FSTAB-ot:

pkexec env DISPLAY=$DISPLAY XAUTHORITY=$XAUTHORITY xed /etc/fstab

ennek van egy egyszerűbb módja is:

xed admin:///etc/fstab

[ Szerkesztve ]

(#9896) Dani_kp válasza ubyegon2 (#9894) üzenetére


Dani_kp
őstag

kép
A többit majd később csinálom, mert nem sok időm van sajna.

https://ingatlan.com/33821564

(#9897) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Röviden leírtam a frissítést, mivel látszik a rendszer összetevőkből, hogynem csináltad meg:

Linux Mint Tara Cinnamon telepítés utáni 1. lépés

Frissítsük a rendszerünket!

[ Szerkesztve ]

(#9898) Dani_kp válasza ubyegon2 (#9897) üzenetére


Dani_kp
őstag

A frissítést megcsináltam, illetve a fentebb írtak alapján beillesztettem a noatime opciót.
Ezt a nemo-s dolgot még nem találtam meg, hogy hol is kellene felcsatolni a merevlemezt, hogy a médialejátszó program is lássa.

https://ingatlan.com/33821564

(#9899) ubyegon2 válasza Dani_kp (#9898) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Valójában ott kéne felcsatolni állandóra a HDD particióit, ahol megadtad a noatime opciót! :)
Nézd meg újra azt a hsz-t majd. #fstab szerkesztése - új módszer

ezzel a kiegészítéssel használd:

----------------------------------------------------------------------------------
az alábbi parancs teszi szerkeszthetővé az FSTAB-ot:

pkexec env DISPLAY=$DISPLAY XAUTHORITY=$XAUTHORITY xed /etc/fstab

ennek van egy egyszerűbb módja is:

xed admin:///etc/fstab
-----------------------------------------------------------------------------------

A Nemo fájlkezelőben is fel lehet csatolni, de csak alkalmilag, ugyanúgy le tudod csatolni ill. újraindítás után újra fel kell csatolnod.

Az alábbi képen látod a sötét sávban a meghajtókat/particiókat és ahol a sor mellett ott az a háromszog jel, az fel van csatolva nekem FSTAB-ban. Ha az alattuk lévő 24 GB kötet nevű particiót esetileg felcsatolnám, egyszerűen rákattintanék:
(itt nem kér jelszót a csatoláshoz, más disztróknál kérhet, például Debian)

egyedi felcsatolás után:

[ Szerkesztve ]

(#9900) Amazonas válasza ubyegon2 (#9899) üzenetére


Amazonas
senior tag

Nem lehet abból gond, hogy egy Win7 alatt "belakott" SSD-t ext4-ként mount-oltat az fstab-ban?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.