Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) #98452736 válasza Dhampir (#8000) üzenetére


#98452736
törölt tag

Szia. Próbáld meg feltelepíteni az Intel zárt driverét. A 01.org oldalon, vagy a keresőbe beírva hogy intel Linux graphics kiadja. https://m.youtube.com/watch?v=XO7tSgt3tVI ebben a videóban találsz segítséget 😊

[ Szerkesztve ]

(#8002) Dhampir válasza #98452736 (#8001) üzenetére


Dhampir
félisten

Szia, köszönöm! :R

Amit ajánlottál, a videóban ajánlottakat tegnap Ubi alatt kipróbáltam.

A fényerőbeállítást időközben sikerült megoldanom egy kis grub szerkesztéssel, az egyik itt olvasható hozzászólás alapján:

Fujitsu-Siemens Li2727 laptopon a fényerő gyorsbillentyűkre a megoldás:
/etc/default/grub fájlban a GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash" sort át kell írni erre: GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash acpi_osi="

Ezt követően sudo update-grub2 és ha lefutott, akkor újraindítást követően működnek a gyorsbillentyűk (12.10-en tesztelve).

Ez természetesen Dell laptopon is működik. Grafikusan ugyan nem mutatja a fényerőérték változását, de a gyorsgombokra megfelelően reagál és szabályozza.

[ Szerkesztve ]

(#8003) Dhampir


Dhampir
félisten

Már csak a jobb hangzást kellene megoldani.

Az Analóg térhatású 4.0 kimenet teszi a dolgát, mélyhang is van, elmegy a hanzás összességében.

Fejhallgatóra viszont csak analóg sztereó kimenetet engedélyez (lehet, hogy ez a normális?) viszont a teszthangnál felcseréli a hangszórókat, ami a jobb az a bal lesz, és fordítva. :U

(#8004) Dhampir


Dhampir
félisten

Na, nem voltam a gépnél, mire visszajöttem és kiléptettem a képernyő pihentetésből, az alábbi üzenettel fogadott "Cinmanó". :D

Kiléptem és ismét bejelentkeztem, gondolom most jó lesz egy darabig, amíg ismét meg nem gondolja magát. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8005) Dhampir válasza Dhampir (#8003) üzenetére


Dhampir
félisten

Fejhallgatóval próbáljátok ki a 3D Surround Sound (TEST) tesztet, akadnak még hasonlók (5D stb.). :)

[ Szerkesztve ]

(#8006) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Eleddig szépen teljesít a Linux Mint 18.2 Sonya 64-bit.

A grafikus kártyák közötti váltások is zökkenőmentesek (természetesen most még csak újraindítással, a Bumblebee (lásd még itt is) telepítését későbbre halasztom.

A Steam szintén zökkenőmentesen futott, jó volt viszontlátni a Half-Life 2 játékot is, egy kicsit játszani vele. :)

Már csak a hangon lenne jó javítani, a Pulse Audio Equalizer futtatását kipróbáltam, de nagyon sokat nem segített, a Waves MaxxAudio hangzása sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#8007) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Beleszaladtam valamibe.

Videólejátszáskor (VLC lejátszóval) szaggat a videó, de csak Intel alatt rossz, Nvidia-ra váltva jó.

A VLC menüben kivettem a jelölést a Videó / Gyorsított videókimenet (átfedés) előtt, de ez nem oldotta meg a gondot.

(#8008) nOvOp válasza nOvOp (#7997) üzenetére


nOvOp
senior tag

Amennyiben a most (windows mellett) fenn lévő KDE rendszert szeretném lecserélni cinnamonra, akkor azt hogy tudom megtenni? A partíciókat látni fogja és csak felülírja? Vagy windows alatt tötrölnöm kellene a partíciókat? A grub menüt átírja a telepítéskor?
Illetve bármelyik rendszer alatt a HD Graphics 4600 integrált videokártyának kell külön drivert telepíteni?
Szeretnék kipróbálni pár rendszert, hogy a gépemen melyik fut jobban, illetve melyik a testreállóbb nekem.

(#8009) lev258 válasza nOvOp (#8008) üzenetére


lev258
veterán

Telepítéskor a Valami más opciónál kellene neki megadni, mely partíciókat használja. Így nem nyúl a Windows-hoz. Viszont a Grub-ot felül fogja írni. Drivert nem kell telepítened, de valamivel jobb teljesítményt érhetsz el, ha használod az Ubuntu topik leírásába is bekerült Mesa Stable PPA-t.
Ha sok rendszerrel akarsz kísérletezni, talán érdemes egyet meghagyni használatra és egy külön partícióra pakolni fel a "tesztelésre" szánt disztrókat.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8010) ubyegon2 válasza nOvOp (#8008) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem pontosan értettem elsőre, hogy az egész rendszert karod cserélni vagy csak az asztali felületet kipróbálni.
Ha van elég helyed, 12-15 GB, akkor felrakhatod a meglévők mellé is a valami más particionáló opcióval, ahogy lev258 szaki is írja.

Az ebben lévő Ubuntus particionálás résznél jól láthatod, ugyanez természetesen Mint-en is, csak a színek nem annyira szörnyűek.

Nem lenne rossz, ha a profilodba beírnád a géped hw adatait, a segítőknek sok esetben egyszerűbb dolga lenne.

lev258
Most látom, ki is egészítetted a hsz-t hasonló tartalommal.

[ Szerkesztve ]

(#8011) nOvOp válasza ubyegon2 (#8010) üzenetére


nOvOp
senior tag

Ezt most nem értem. Mi a különbség az asztali felület és a rendszer között?
Most jelenleg egy W10 és egy KDE van fenn a laptopon és a helyére szeretném (de a W10 mellé továbbra is) a Cinnamont.
A KDE partíció kiosztása:
/: 30 Gb
/Home: 27 GB
Swap: 2 Gb

@lev258: köszi :)

(#8012) lev258 válasza nOvOp (#8011) üzenetére


lev258
veterán

A rendszer a Linux Mint, Ubuntu, Fedora, ...
A KDE, Gnome, Cinnamon, ... grafikus felületek, melyeket kvázi bármely rendszerre telepíthetsz.
pl. a KDE-s Ubuntu a Kubuntu
Neked gondolom Linux Mint KDE van most.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8013) nOvOp válasza lev258 (#8012) üzenetére


nOvOp
senior tag

Értem, köszi. Akkor én a grafikus felületet szeretném lecserélni. És igen, jelenleg Linux Mint KDE van fenn. Ezt szeretném most Cinnamonra cserélni. Ebben az esetben más a telepítés?

@ubyegon2: beírtam az adatlapomra :)

(#8014) lev258 válasza nOvOp (#8013) üzenetére


lev258
veterán

Ilyen esetben van lehetőség feltenni a rendszeren belül és bejelentkezésnél választhatsz, melyiket szeretnéd. Bár néha előfordulhat, hogy valami összeakad.
sudo apt-get install cinnamon (vagy cinnamon-desktop, nem tudom, mi most a pontos neve a csomagnak)

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8015) ubyegon2 válasza nOvOp (#8013) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szuper! Ne csinálj semmit. Kérdezd meg magadtól, hogy az abszolút alapokkal tisztában akarok-e lenni?

Ha még a rendszer és a DE közötti különbség is idegen számodra, akkor komolyan bele fogsz ütközni olyan dolgokba, amik elveszik a kedved a későbbiektől....

A KDE-s rendszer eléggé más a Gnome alapúaktól, szerintem akkor se vált így felületet, ha 10-en bíztatnak. Ha valami nem úgy működik, akkor nem tudsz hová nyúlni és csak megutálod a Cinnamont.

A Téma összefoglaló tanulmányozására szánj pár órát, napot szerintem. Nem fogod megbánni. Én hetekig csak olvasgattam és úgy próbálgattam ki dolgokat, nem csak úgy, hogy lesz, ami lesz. :)

A KDE-s rendszered particionálása teljesen ésszerűtlen és felesleges a /home is, ha tudnád, hogyan használhatod ki, akkor sem menne KDE/Cinnamon váltásnál.

Ez csak az én kezdő/laikus véleményem, de mivel én is így kezdtem, mint te, akár hihetsz is nekem.

(#8016) eventus


eventus
veterán

Pár hónap után újra elővettem a Mintet és azonnal feltűnt, hogy jobb a hang és a kép minősége alapből is. Lossless zenéimtől majd hanyattestem, szemem kisült. Ez mitől van? Ezt valahogy winre is lehet alkalmazni? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#8017) nOvOp válasza ubyegon2 (#8015) üzenetére


nOvOp
senior tag

Persze hogy nem vagyok tisztában az alappokkal :N
Ezért is kérdezek, meg olvasgatok. Annak idején, amikor a windowst kezdtem használni, akkor sem olvasgattam a használatát, hanem menet közben tanultam meg, sőt az androidos telefonommal is így tettem (ahogy gondolom sokan mások). És ne érts félre, nagyra értékelem a segítségedet és köszönöm is (valószínűleg pár hónap vagy év múlva én is így gondolom), de most hajt a kíváncsiság. Szóval most szeretném kipróbálni a Cinnamont felületet. Józan paraszti ésszel úgy csinálnám, hogy törlöm a partíciókat és ismét létrehozom, mint egy új telepítést, csak nem tudom hogy a grub menüvel ilyenkor mi történik. Nem akarok belefutni olyanba, hogy nem indul el egyik rendszer sem. Mivel jelenleg semmi sem fontos a használt linuxos partícióknál, így nem vesztek semmit vele. Hogy értelmetlenül választottam partíció méreteket? Könnyen lehet. Gondolom túlméreteztem mindent, de ez a próbaidőszakban nem gond számomra. Ha már kiismertem legalább felhasználói szinten a linuxot, akkor úgy is újratelepítem más partíciókkal, és akkor már valószínűleg a windows sem kell majd mellé. De olvasgatom az összefoglalót és köszönöm a segítségeket.

(#8018) ubyegon2 válasza eventus (#8016) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pár hónap után újra elővettem a Mintet

Ezt ebből kéne megmondanunk? :DD

(#8019) eventus válasza ubyegon2 (#8018) üzenetére


eventus
veterán

Lényeg továbbiakban is: miért jobb a kép és hangminőség?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#8020) lev258 válasza eventus (#8019) üzenetére


lev258
veterán

Esetleg jött pár frissítés (frissebb driver)? Mivel semmilyen adatot nem adtál meg, így aztán bármi lehet. Lehet a napos időjárás teszi. ;]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8021) eventus válasza lev258 (#8020) üzenetére


eventus
veterán

18.2 van fent, de korábbi 17.x is jobb volt, mint a winfos.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#8022) ubyegon2 válasza nOvOp (#8017) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OK, ebből én levettem, hogy nem kell megóvnom saját magadtól! :D

Szóval most szeretném kipróbálni a Cinnamont felületet. Józan paraszti ésszel úgy csinálnám, hogy törlöm a partíciókat és ismét létrehozom, mint egy új telepítést, csak nem tudom hogy a grub menüvel ilyenkor mi történik.

Az új disztró felrakásánál új GRUB-ot hoz létre és az lesz az induló disztró, de ezt bármikor átállíthatod majd vagy boot-kor kiválasztod a szükségeset a le/fel nyilakkal és akkor az bootol.

Amíg csak ismerkedsz, tényleg ne csinálj külön /home-ot, felesleges, tesztelgetésre meg elég 15 GB bőven.

A linkelt Képregényből kiindulva csinálj egy tiszta telepítést, de ha azt akarod, akkor a telepítés során a particionálóban kijelölöd a meglévő KDE-s disztró megfelelő számát és kijelölöd formázásra, a /home-ot törlöd ugyanitt, a /swap-ra meg csak jóváhagyólag rákattintasz, az ugyanúgy meglesz majd az új disztrónál is.

Nem akarok belefutni olyanba, hogy nem indul el egyik rendszer sem.

Ettől nem kell félned, ha úgy csinálsz mindent, ahogy a cikkben van és ahogyan most röviden leírtam, de bármi nem tiszta, inkább kérdezz.

[ Szerkesztve ]

(#8023) growler válasza eventus (#8021) üzenetére


growler
őstag

Pedig, egyeseknek pont fordított a véleményük - Win-en jobb hangzás érhető el, mint Linuxon. :)
Ha eddig még nem, próbáld ki a "DeaDBeef" playert. [link]
Illetve, Intel HDA-nál ez is segíthet a még jobb hangzás elérésében.:

1) Open up (using root) /usr/lib/pm-utils/power.d/intel-audio-powersave

2) Replace or comment out the line:

INTEL_AUDIO_POWERSAVE=${INTEL_AUDIO_POWERSAVE:-true}

3) In its place put the line:

INTEL_AUDIO_POWERSAVE=false

4) Reboot

[link]

( Nálam így néz ki.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8024) eventus válasza growler (#8023) üzenetére


eventus
veterán

Köszönöm kipróbálom. Több dolby tesztet is hallgattam, lossless zenéket, hogy jól hallok-e, és igen. Most vissza win, sokkal rosszabb. Elég jó a fülem :B De még a monitor is szebb színeket produkál.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#8025) ubyegon2 válasza growler (#8023) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

audio_powersave() {
[ "$INTEL_AUDIO_POWERSAVE" = "true" ] || exit $NA
for dev in /sys/module/snd_*; do
[ -w "$dev/parameters/power_save" ] || continue
printf "Setting power savings for %s to %d..." "${dev##*/}" "$1"
echo $1 > "$dev/parameters/power_save" && echo Done. || echo Failed.
done
}

case $1 in
true) audio_powersave 1 ;;
false) audio_powersave 0 ;;
help) help;;
*) exit $NA
esac

exit 0

Ez a rész marad úgy? Csak ezt be kell szúrni és ennyi? INTEL_AUDIO_POWERSAVE=false

(#8026) growler válasza eventus (#8024) üzenetére


growler
őstag

Innen letölthetsz akár 24 Bit / 352.8 KHz-es teszt fájlt is.:[link]
A deadbeef lejátssza !

[ Szerkesztve ]

(#8027) growler válasza ubyegon2 (#8025) üzenetére


growler
őstag

Én úgy értelmezem, hogy az eredeti sort (bejegyzést) ki lehet törölni - de jobb kikommentelni.
És alá bemásolni a másik sort. - és mentés, - ezután újraindítás.
Ahogy a linken ajánlják.
( De ennek a hatása, lehet hogy a laptopok hangszóróinál lesz jobban érzékelhető. (?) )

(#8028) ubyegon2 válasza growler (#8027) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igen, pont ezt akartam kérdezni az előbb, hogy ez nem laptopoknál lényeges-e, csak közben elkezdtem keresgélni a Debianos topikban olvasott httpredir-t, így szétszóródott a figyelmem ezek meg még 6 másik dolog között. :B

ubyegon@mint-Satellite-L305 ~ $ inxi -A
Audio: Card Intel 82801I (ICH9 Family) HD Audio Controller driver: snd_hda_intel
Sound: Advanced Linux Sound Architecture v: k4.12.1-041201-generic

Viszont az öreg Toshiba-n lehet, hogy hasznos lenne...... veszettül szól nagyon a saját berregője. A TLP beállításokba ez nem kavarhat bele?

[ Szerkesztve ]

(#8029) growler válasza ubyegon2 (#8028) üzenetére


growler
őstag

A TLP-vel kapcsolatban nincs tapasztalatom. Ez a beállítás az audió powersaving-jét
kapcsolja ki. Tehát, hogy ne korlátozza a "nagy energiájú" mély hangokat.
Ennek lehet olyan hatása, hogy kiegyenlítettebb lesz a hangzás (mélyek / magasak aránya)
Aztán, hogy ez a gyakorlatban mit jelent ? Azt majd akkor tudjuk meg, ha kipróbálod
a "veszettül szóló Toshibán", - és elárulod ! :)

(Nálam, a TV hangszóróinál, nem veszek észre különösebb változást.)

[ Szerkesztve ]

(#8030) Septum15


Septum15
aktív tag

Sziasztok.

Szeretnék Acestreameket nézni a mint alatt.
18.2 Cinnamont használok.
Próbáltam az acestream saját oldalán nézni, de ott csak 13-as ubuntuig van támogatás.

Aztán utána olvasgattam, és láttam egy Kodis megoldást, de az se működött. Ott a P2P add-ont próbáltam, de nem működő képes, mert nem is veszi észre a Kodi a telepítés után. Fórumokon utána olvastam és másnak se működött még tavaly se. Aztán olvastam egy másik addon-ról, de ott a repo nem elérhető már egy jó ideje. Így hagytam a Kodit.

Utána próbáltam keresni olyan lejátszót ami alapból támogatja az Acestreamet. Találtam egy Sodaplayer nevű programot, ami csak windowsra és OsX-re van.
Tudom hogy van a wine, de ahogy olvasgattam nem nagyon működik, de én még nem próbáltam.

Szóval a kérdés. Ismer valaki egy lejátszót, vagy módszert az Acestreamekre?

(#8031) nOvOp válasza ubyegon2 (#8022) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi sikerült. Kipróbáltam mindhármat (Cinnamon, KDE, Xfce), ebből a Cinnamon eszi a legjobban a memóriát. A tapasztalatom alapján majd 1 Gb-tal többet eszik ugyanazon feladatok megnyitásakor. Ahogy néztem a KDE az teljesen jó lenne a laptopomra (elsőre ezt tapasztaltam) viszont annak a felülete nem teljesen magyar. Van olyan verzió, mint a Cinnamonnál, hogy teljesen jól le van fordítva? Lehet, hogy hülye kérdés, de most itt tartok :)

Ja, és még annyi, hogy telepítés után, amikor a W10 indul, akkpr a W logónál teljesen szétesik a kép, a bejelentkező képernyő már jó. Ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#8032) csixy válasza nOvOp (#8031) üzenetére


csixy
addikt

Jó a cinnamon is. Meg kell magyarítani. Ez a cinnamonnál, biztos a KDE esetén is hasonló a magyarítás.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#8033) nOvOp válasza csixy (#8032) üzenetére


nOvOp
senior tag

Igazából jobban tetszik a Cinnamon, de az én gépemhez szerintem jobb a KDE. Amúgy magyarul lett telepítve, csak van egy pár rész, ami fele magyar, fele angol (pl. a kikapcsolási panel, de van több is). Nem egy nagy dolog, csak ha van teljesen magyar, akkor azt tenném fel.

(#8034) lev258 válasza nOvOp (#8033) üzenetére


lev258
veterán

Az, hogy telepítéskor a magyar nyelvet választod, még nem jár a teljes magyar nyelvvel. Nem férne rá a telepítőre, ha minden nyelv teljes támogatása rajta lenne (mindegyik csak felébe-harmadába van jelen). Telepítés után a Nyelvi beállítások menüben lehet feltenni a hiányzó csomagokat. Ez Cinnamon-nál is így van, kivéve persze, ha valahol olyan telepítőt vadászol, ami külön beleintegrált magyar csomagokkal jön (elég ritka).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8035) nOvOp válasza lev258 (#8034) üzenetére


nOvOp
senior tag

Ohh, értem. Köszi, akkor kipróbálom ismét,

(#8036) csixy válasza nOvOp (#8035) üzenetére


csixy
addikt

Azért toltam fel a második szemléltető képet (igaz ez cinnamon, de ez is ubi végül is).

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#8037) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

A Linux Mint magyar csapatának oldalán láttam:

Szavazás: rollup banner kitelepülésekhez

Ha ráértek, segíthetnétek, ha csak szavaztok, az is segítség! Előre is köszönjük! :R

[ Szerkesztve ]

(#8038) 0xmilan válasza ubyegon2 (#8037) üzenetére


0xmilan
addikt

Részemről 5, bár látom, hogy mások is hasonló véleményen vannak. IRL ettől függetlenül valószínűleg sosem fogom látni.

(#8039) 0xmilan válasza 0xmilan (#8038) üzenetére


0xmilan
addikt

Ha jól látom, akkor nem kell regisztrált felhasználónak lenni, csak IP szűrés van, mert mobilnetről még1x tudtam savazni. Ha ezen múlna a végén és nagyon fairek szeretnénk lenni, akkor egyet vonjatok le az ötösből.

(#8040) ubyegon2 válasza 0xmilan (#8039) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Még 1 szavazat 500 pezó, jössz nekem egy sörrel! :D

Szerintem meg az a jó, minél több szavazat jön össze nekik, amikor én szavaztam, 2 szavazat lett egyből.

Én se fogom látni, de nekik szívügyük, csipem az ilyen lelkes embereket, ráadásul nem tapossák betonba az érdeklődők fejét, mint a bP FB oldalán, ha nekik nem tetsző kérdést teszel fel.

Látom a 8-as kicsit le van maradva..... :(

[ Szerkesztve ]

(#8041) Rimuru válasza ubyegon2 (#8037) üzenetére


Rimuru
veterán

Most szavaztam arra hogy Ubuntun mik legyenek az alapertelmezett programok, erre mar a mintesek is a szavazatomra vagynak. :U

;]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#8042) ubyegon2 válasza Rimuru (#8041) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Aham, de ne aggódj, nemsoká kapni fogsz egy szép levelet is, hogy tudd, kire akarsz szavazni tavasszal.....most ezek az ártalmatlan szavazások vannak csak. :P

Gondolom látod azért, melyik topikban tettem fel a kérdést, csak ide a Mintesbe, így ezt most kötekedésnek is minősíthetnénk részedről.....pedig ez nem videó! :D

[ Szerkesztve ]

(#8043) 0xmilan


0xmilan
addikt

Xfce Mint-Y-Dark téma mellett így néz ki, amikor hozzászólást írok. Szeretném a szöveget vagy a hátteret sötétíteni. Jól gondolom, hogy userscripttel kellene css-t piszkálni? Van már valakinek megoldása erre a problémára?

(#8044) nOvOp válasza lev258 (#8034) üzenetére


nOvOp
senior tag

Csak nem sikerül, gondolom akkor ez ilyen marad...

(#8045) lev258 válasza nOvOp (#8044) üzenetére


lev258
veterán

Pontosan mi a helyzet?
Csak mert a KDE-nek biztosan van magyar fordítása.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8046) nOvOp válasza lev258 (#8045) üzenetére


nOvOp
senior tag

Igazából tényleg nem nagy dolgok, mert elvagyok velük, csak ha van, akkor miért ne.
Most nem vagyok a linux gép előtt, de például a K menü->kilépés gomb magyar, majd annak a felülete már angol. És azt hiszem van pár panel, ahol a menü rész angol. Most pontosan nem tudom megírni. Szóval apró dolgok, amivel együtt lehet élni, csak azt hittem, hogy én rontottam el valamit.
De közben megnéztem az oktató/bemutató videót és ott is úgy van. (pl. 25:13 percnél)

[ Szerkesztve ]

(#8047) Frawly válasza nOvOp (#8044) üzenetére


Frawly
veterán

Besz4rok, tényleg nincs Mint 18.x-en ilyen csomag, nem találom én sem a repóban, a kde-l10n-hu csomag utoljára a 17.x-en volt. Nagyon durva, hogy a Mint a legfelhasználóbarátabb disztró és ilyen mélyre süllyed. Debianon, Ubuntun, Archon mind vannak KDE-s nyelvi csomagok, többek között a magyar is.

(#8048) lev258 válasza Frawly (#8047) üzenetére


lev258
veterán

Ha ez így is van, ennyire azért nem kell lehúzni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8049) Frawly válasza lev258 (#8048) üzenetére


Frawly
veterán

Ne hülyéskedj már, a KDE az egyik legnagyobb, legfícsörgazdagabb DE, és az egyik legelterjedtebb és legfelhasználóbarátabb disztró pont ezen nem támogatja a lokalizációt? Vicc az egész, ekkora beégést rég láttam már.

Mondjuk nem érint, mert jó ideje mindent lokalizálatlan US angolon használok, csak a kódolást hagytam UTF-8-on. Plusz KDE-t sem használok már, keserű harcban ugyan, de átálltam kisebb WM-ekre.

(#8050) lev258 válasza Frawly (#8049) üzenetére


lev258
veterán

Magyar Mint oldalán találtam erről valamit. Úgy tűnik, valóban a Mint problémája, de el tudom képzelni, hogy egyszerűen azért, mert használják a KDE nyelvi csomagot, csak a saját menüik, felületeik egy része nem passzol hozzá. Mert tároló/csomag szinten biztosan ugyanaz van Kubuntun is. Bár nem tudom, ott hogy áll a magyar nyelv, de nem láttam panaszt rá eddig.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.