Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) Black&White válasza ubyegon2 (#10150) üzenetére


Black&White
addikt

Ha jól emlékszem frissült 18.3-ra, tiszta telepítés utoljára 2017, év elején volt. 🙂

Okés, megpróbálom az általad leírtakat, bár ilyet még én sem csináltam.
Hogy értsétek a helyzetet, az előbb írt időpontban raktam fel w10 mellé a Mintet és azóta csak használtam és csak használtam....🙂

Kipróbáltam a sonar által írtakat is, de már az elsőnél elszáll hibaüzenettel, miszerint: ez a csomag nem található: , int-meta-cinnamon

Azért ez érdekes.

(#10152) sonar válasza Black&White (#10151) üzenetére


sonar
addikt

Akkor a következő install-os parancsra lépj tovább.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#10153) Black&White válasza sonar (#10152) üzenetére


Black&White
addikt

Sorry, csak most volt időm gép elé ülni picit.
Sajnos ezek a parancsok sem segítettek.

[ Szerkesztve ]

(#10154) ubyegon2 válasza Black&White (#10153) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egy próbát megérne, a kilistázott függőségeket is írd be a mint-meta-cinnamon után szépen egyesével.

(#10155) sonar


sonar
addikt

illetve ha jól látom egy sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade sem ártana

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#10156) Black&White válasza sonar (#10155) üzenetére


Black&White
addikt

Köszi urak! :K
Hétvégén meguntam a szenvedést, úgyhogy kipróbáltam Tarát, majd utána a Manjarot is.Egyelőre utóbbi marad. :)

(#10157) #33164544 válasza Black&White (#10156) üzenetére


#33164544
törölt tag

Szia,jó a Tara.
Én azt használom 3 hónapja,gond nélkül. :C

(#10158) aki33


aki33
csendes tag

Sziasztok.
Feltelepítettem a Linuxmint 19 mate 32bit-es verzióját egy régi gépre. Minden szép és jó csak a hanggal vannak problémák. A hangkártya típusa Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic a rendszer felismeri az eszközt be is állítottam a digitális kimenetre, de még sincs hang.
Valaki tud erre valami megoldást, hogyan tovább? Működésre lehet bírni az x-fi hankártyát linux alatt?

(#10159) scabiosa82


scabiosa82
tag

Sziasztok!
Lenovo ideapad 320 laptopra szeretném a 18.2-es verziót feltenni windows mellé, de elbizonytalanodtam, mert a pendriveról bootolás után a touchpadot nem ismeri, csak külső egérrel működik. Ha telepítem, fog vajon találni drivert? Teljesen kezdő vagyok linux téren, ha valaki használja hasonló gépen vagy van bármi tapasztalata, megköszönném a segítségét.

(#10160) Cucuska2 válasza scabiosa82 (#10159) üzenetére


Cucuska2
őstag

Az ilyen esetekben általában egy frissebb kernel + egy kis blacklist.conf-ban turkálás megoldja a problémát.
Valóban, google keresések alapján csak frissebb kernel kell, Ukuu-val egyszerűen meg lehet oldani, fentebb beszéltünk róla.
Ne aggódj, nekem se a váltható grafika, se a wifi, se a touchpad nem működött, amikor telepítettem. :D

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#10161) scabiosa82


scabiosa82
tag

Értem. Dehogy értem, huszon éve csak windowst használok 🤣. Ahogy időm engedi utána olvasok ennek a kernel frissítésnek. Olyan linux változat esetleg nincs, amivel nem feltétlenül kell bajlódnom de kinézetben hasonlít a windowshoz?

(#10162) #33164544 válasza scabiosa82 (#10161) üzenetére


#33164544
törölt tag

Szia,a linuxmint.hu-n olvasgassál,videók is vannak a Youtube-on.
Részletesen elmagyarázzák,leírják. :K

(#10163) scabiosa82 válasza #33164544 (#10162) üzenetére


scabiosa82
tag

Így volt, egész éjjel olvasgattam 💪. Szerencsére a 19-es verzió gond nélkül kezeli a touchpadot, szóval egyenlőre minden ok.

(#10164) csixy válasza scabiosa82 (#10159) üzenetére


csixy
addikt

Ízlések és pofonok különbözőek --- Én külső egér nélkül béna vagyok.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#10165) scabiosa82 válasza csixy (#10164) üzenetére


scabiosa82
tag

Na igen, vannak helyzetek, amikor könnyebb vele dolgozni 😄. A következő amivel elakadtam, az az epson l382-es miltifunkciós nyomtatóm. Nem talál hozzá drivert, amit ajánl az nem müködik jól. Ha ez is jó lenne, szívesebben barátkoznák tovább vele.

(#10166) csixy válasza scabiosa82 (#10165) üzenetére


csixy
addikt

Válaszd ki hozzá az l100-as drivert , hátha jó lesz. Az l365-ös megy vele.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#10167) ubyegon2 válasza scabiosa82 (#10165) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem talál hozzá drivert, amit ajánl az nem müködik jól.

Mi nem talál és mi az ami ajánlott valamit? Ilyenkor nem lehetne konkrétabban leírni, miről van szó? Rohadt régen nyugdíjba ment már innen a javasasszony! :N

Ezt nézegesd meg, hátha....:
Linux Mint How-to Download & Install Epson L380/L382 Printer Drivers, Software & Quick-Start Scanning

touchpadot egyébként már jó régóta jól kezelik az Ubuntu alapú disztrók is, de semmi nem indokolta gondolom, hogy pont a 18.2-t próbáld ki, ha van több friss verzió is.

Lenovo ideapad 320 - ez egy fantázianév, ha gondod van, legközelebb pontos disztró és hw adatokat írj, ha nem gond. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10168) scabiosa82 válasza ubyegon2 (#10167) üzenetére


scabiosa82
tag

Akkor egy kicsit részletesebben...
A nyomtató csatlakoztatása és bekapcsolása után ugyebár próbál keresni a rendszer megfelelő drivert, ez nem sikerült, nem talált. Ekkor megjelent egy lista, ahol ajánlott egyet, nem emlékszem már pontosan mit, az is egy epson driver volt, ami persze nem kezelte jól az eszközt.

A 18.2 nem kezelte a tapipadot. Ennyi. Én sajnáltam a legjobban, ... akkor per pillanat, mert kénytelen voltam tovább olvasgatni és rájönni, hogy a Cinnamon is jó lesz nekem, nem kell a kda-hoz vagy mihez ragaszkodnom. Ekkor ezekkel a fogalmakkal nem voltam még tisztában, csak láttam egy vidit, nagyon megtetszett a rendszer és ki akartam próbálni.

A linkért hála és köszönet, mindjárt meg is nézem. Egyébként a nyomtatás már ok, az epson oldaláról siketült összekaparni a drivert hozzá. A szkenner egyenlőre nem ok, még guglizok hozzá egy kicsit, ha nem jön össze akkor kérek segítséget.

(#10169) ubyegon2 válasza scabiosa82 (#10168) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értelek. Jók ezek a videók, csak nem mindig derül ki belőlük, hogy van a bemutatott állapotban jobb is, no meg újabb.
A linkelt oldal alján van egy rész linkek, ami a scannerrel kapcsolatos. Kicsit fura, mert a mondat eleji szóra rejtették a linket.
Amúgy meg Cinnamon nem csak, hogy elég neked, az a legjobb! ;)
Ha a gép is bírja persze, itt most nem konkrétan a te gépedre gondoltam.
Van amúgy valami általános scanner driver, valaki megmondja mi a neve, most nem ugrik be.
Vuescan talán a neve.

[ Szerkesztve ]

(#10170) #33164544 válasza ubyegon2 (#10169) üzenetére


#33164544
törölt tag

Szia,szkennelés van.

De,le is lehet tölteni még mást is. :P

(#10171) paatrick


paatrick
senior tag

Sziasztok.

Tudom ez most nagyon bamba kérdés lesz de mi a különbség a Cinnamon, Mate, Xfce között? Sehol nem találtam értelmesen leírva, csak hogy ez erre épül a másik meg arra. Most váltanék majd Mint-re (win7-ről) és nem tudom melyiket kéne felrakni? Eddig amit kihámoztam aszerint Xfce a legegyszerűbb és legkisebb erőforrás igényű?

Gépem:
Intel Core2Duo E4500 2,2 Ghz
2 GB ram
fullhd felbontásban lenne használva.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#10172) Frawly válasza paatrick (#10171) üzenetére


Frawly
veterán

Lényegében más grafikus felületek. A hardverigényüknek megfelelően csökkenő sorrendben írtad le őket eleve. Erre a régi gépre inkább Xfce. A Cinnamon az majdnem biztos, hogy sok lenne neki.

(#10173) paatrick válasza Frawly (#10172) üzenetére


paatrick
senior tag

Oké köszönöm. És 32bitest vagy 64bitest válasszam?

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#10174) ubyegon2 válasza paatrick (#10171) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sehol nem találtam értelmesen leírva, csak hogy ez erre épül a másik meg arra

Azt nem tudom, hol van az a sehol, de ennek a topiknak az Összefoglalójában kifejezetten közérthető szöveges leírás is és részletes bemutató videó is van linkelve mind 4 asztali kezelőfelületről. :U

Minden benne van az Összefoglalóban, persze rá kell szánni az időt, hogy átnézd, nem fogja senki elolvasni helyetted.

[ Szerkesztve ]

(#10175) ubyegon2 válasza #33164544 (#10170) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, ez nekem fel sem tűnt eddig! Tara-ban lehet ez először, mert régebben jobban szétnéztem a Rendszerbeállításoknál. :)

(#10176) Frawly válasza paatrick (#10173) üzenetére


Frawly
veterán

Lehetőleg a 32 bitest próbáld meg először. Annak annyi hátránya van, hogy néhány progi nem támogatja már a 32 bitet: Chrome, Skype. Bár ha Chrome helyett Chromiumot használsz, Skype helyett meg böngészőben Skype-olsz, akkor vállalható.

Esetleg kezdhetsz mindjárt a 64 bitessel is, de ha túl lassúnak érzed, akkor a 32 bitest telepíted a helyére.

(#10177) Amazonas válasza ubyegon2 (#10175) üzenetére


Amazonas
senior tag

18.2 KDE-ben is van már. :)

(#10178) ubyegon2 válasza Amazonas (#10177) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azaz, Sane, erre emlékeztem, de a másik ugrott be hamarabb. Mobilról most nem tudtam belenézni a Mint-be. Köszi, szóval már 18.2-ben is volt, fel se tűnt, mondjuk nincs scannerem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10179) paatrick válasza ubyegon2 (#10174) üzenetére


paatrick
senior tag

:F

Megnéztem mielőtt írtam ide de nem találtam erre a kérdésre választ.
Az "Mik azok a kiadások, változatok és verziók?" részben nincs semmi csak egy felsorolás.
A "Linux Mint 17.x és 18.x LTS telepítése" ahol gondolnám hogy lenne leírás hogy melyiket telepítsd mire, "az oldal nem elérhető".
A felhasználói kézikönyvben lévő leírások se segítettek sokat:
"A Linux Mint MATE Edition az intuitív és elegáns MATE asztali környezetet használja."
"A Linux Mint Xfce Edition az egyszerű és kis gépigényű Xfce asztali környezetet használja"

Persze lehet hogy van benne nem néztem át mindent csak átfutottam :B
De kb azt szerettem volna hogy
- ez ennyit fogyaszt, ennyi ramot eszik
- ebben csillivilli animáció van, a másikban meg nincs
stb

Köszönöm a segítségeket majd akkor kipróbálom a 32bites xfce változatot.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#10180) Frawly válasza paatrick (#10179) üzenetére


Frawly
veterán

Annyira csilivili animáció egyikben sincs. Inkább alaptudásra (elérhető tálcaszolgáltatások, értesítések, appletek, témák) és RAM fogyasztásban különböznek. Az Xfce fullosan olyan 300 MB alatti memóriát eszik, ha kikapcsolt benne ezt-azt, akkor 200 alá is be lehet menni. A Cinnamonnál majd ubyegon megmondja mennyit kér.

YouTube-on nézegess róluk videókat, melyik hogy néz ki. Vagy töltsd le mindegyiket, írd ki pendrive-ra Rufus-szal, és bootold be. Nem kell telepíteni, csak elindítod live módban, kicsit nyomkodod, hogy milyen, mennyit eszik, milyen sebességgel fut.

(#10181) #33164544 válasza Frawly (#10180) üzenetére


#33164544
törölt tag

Szia,nálam ennyit eszik most,1 lappal,Chrome.

(#10182) ubyegon2 válasza paatrick (#10179) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No pont az a rész elég.....mindegy, mivel nincs gazdája a topiknak, így nem is lesz karbantartva, pedig eléggé ráférne már. :(

A barátságos Linux cikkben szerintem jól leírják a DE-ket ..........

"Melyiket válasszuk?

A Linux Mint támogatja a 32 és 64 bites rendszereket is. Általánosságban: minden gépen, ahol 4 Gigabyte vagy annál kevesebb memória van, a 32 bites operációs rendszert ajánlott feltenni. Ha a gép memóriája bővíthető 4 Gigabyte-nál nagyobbra is, vagy már eleve több van benne, akkor érdemes a 64 bites verziót telepíteni.

A felhasználó szempontjából a legfontosabb és talán legnehezebben eldönthető kérdés, hogy milyen asztali környezetet használjunk. Mivel ez erősen ízlés kérdése, erre nyilván nem lehet általános tanácsot adni. Viszont a különféle környezetek és a hozzájuk való ablakkezelő hardverigénye eltérő, így a telepítés céljául választott számítógép képességei is befolyásolhatják döntésünket. Általánosságban elmondható, hogy a KDE és a Cinnamon asztali környezetek rendszerigénye a legnagyobb. Ezeket legalább 2 Gigabyte memória esetén ajánlható. Ha a rendszer memóriája kevesebb mint 1 Gigabyte akkor a Xfce az elsődleges ajánlat, valamint 1 Gigabyte-tól a MATE is megfelelő sebességgel fut majd."
................
......... folyt.

.....és az említett YT videocsatornán is van kifejezetten ezzel foglalkozó rész, ott akár láthatod is.
Linux Mind #09 - Asztali felületek alapozó

*****************************************************************************
- ez ennyit fogyaszt, ennyi ramot eszik
- ebben csillivilli animáció van, a másikban meg nincs

halkan jegyzem meg, hogy az alábbi szavak azért valamit sugallnak:

intuitív és elegáns
egyszerű és kis gépigényű

Az, hogy kinek mi a csilivili, egyéni preferenciáktól függ, ráadásul rendkívül jól testreszabható minden DE, így ha akarod egyszerű kinézete lesz, ha akarod csilivili. Ez nem Windows, hogy így néz ki ezt kaptad!
A RAM-fogyasztás is sok mindentől függ, de annyit azért már csak kilogikáztál az egyszerű és kis gépigényű-ből, hogy az eszik kevesebb memóriát! ;]

[ Szerkesztve ]

(#10183) ubyegon2 válasza Frawly (#10180) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az Xfce fullosan olyan 300 MB alatti memóriát eszik
Manjaro-val nekem dupláját ette, kb ugyanannyit mint a Cinnamon! :Y

Erősen gépfüggő ez, ha több a memória, többet eszik a rendszer. A Manjaro egyébként tetszene a kollégának, mert ott még a XFCE is kicsit csilivilire van szabva, alapból a kinézettel hódítanak, ellentétben a Mint visszafogott és nem harsány színeivel.

De ezt már párszor megrágtuk, sokat jelent nagyon, ha boot után az egyik 300MB a másik 600MB-ról indul, használat során eltűnnek ezek a különbségek. Persze 2GB memó esetén nem mindegy ez sem. ;)

(#10181) Supernova8

Jó szutyok ez a stacer, a sysinfonál még a DE-t se sikerült kiírnia! Direkt használsz ilyen WIndowsos hülye rendszerpiszkáló programokat? ccleaner - óvatosan használd a rakéta és seprű ikonokkal! :N

Milyen felületet használsz amúgy, mert a képen bármi lehet, annyira nem jön le róla?

[ Szerkesztve ]

(#10184) #33164544 válasza ubyegon2 (#10183) üzenetére


#33164544
törölt tag

Szia,a Stacer,már nem tudom melyik distróban,de benne van.
Nekem tökéletesen jó,meg van bőven beállítási lehetőség is benne.g :K
Windows-os?
Isten ments!
Rendszerpiszkáló?
Nálam nem csinált gondot.

(#10185) ubyegon2 válasza #33164544 (#10184) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nálam nem csinált gondot.

Majd fog! :N

Ezek a GUI-s rendszerkarbantartók azért veszélyesek, mert azt hisszük nekünk laikusoknak készülnek......
Bleachbit-nél is csak akkor szabad használni a rendszertisztítást, ha valaki tisztában van vele pontosan, mit hajt végre a program adott opcióval, főleg igaz ez a root módra.

A Windows-szerűt arra értettem, hogy ott sem akarják, hogy a felhasználó értse ami törpénik. ;]

(#10186) Frawly válasza #33164544 (#10181) üzenetére


Frawly
veterán

Ez így nem mond semmit. Az 1,8 GB memófogyasztás soknak tűnik, ha tényleg csak 1 füles Chrome fut, de ennek az 1,8 gigának lehet a nagyja kernelcache, meg az az 1 fül is attól függ, hogy előtte előzményekben milyen oldalak voltak rajta megnyitva, mekkorák, milyen addonok vannak feltéve Chrome-hoz. Plusz lehet előtte futott több progi is, amit ugyan bezártál, de ilyen shared librarykat a kernel a memóriában tart bezárás után is.

Ezt a Stacert nem ismerem, komolytalannak tűnik, nézd a memóriafogyasztást, lx-task vagy gnome-system-monitor valamelyikével. Régen még a htop-ot javasoltam, de az elkezdett mindenféle kamu dolgot írni. Esetleg a terminálban a free -m paranccsal lehet ránézni, ha nem akarsz csak ezért újabb progikat telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#10187) Amazonas válasza Frawly (#10186) üzenetére


Amazonas
senior tag

Vagy akár simán ki tud tenni egy szép conky-t ${top_mem name x}, ${top_mem mem} és ${top_mem mem_res x} variable-ekkel, és akkor lehet monitorozni... :D A conky-t meg aztán tényleg a maga kénye-kedve szerint alakítja az ember.

[ Szerkesztve ]

(#10188) Cucuska2 válasza Frawly (#10186) üzenetére


Cucuska2
őstag

Nekem 992, van fent egy applet a tálcán, fut az nVidia illesztőprogram + az update manager. Azon túl kábé default a rencer.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#10189) Frawly válasza Cucuska2 (#10188) üzenetére


Frawly
veterán

Nekem ez a 992 MB is sok ezzel a Cinnamonnal. Nálam az elvileg bloatabb Gnome3 600 MB alatt eszik, igaz nálam nem fut plusz applet, update manager, NV illesztőprogram. Még Xorg sem fut, mert Wayland van helyette, és az alkalmazások számára csak egy minimális Xorg emuláció van betöltve.

Bár mondjuk nem is olyan sok, mert egy nagyon fullos KDE is simán bekajál 1 GB-ot, meg a Win10 is.

[ Szerkesztve ]

(#10190) scabiosa82 válasza ubyegon2 (#10169) üzenetére


scabiosa82
tag

Üdv!
Elakadtam, nem kicsit. Letöltöttem a telepítőket, a nyomtatás megy is a driverrel szépen, a szkennert viszont nem látja. Azt írja a "szkenner" alkalmazás, hogy nincs csatlakoztatva. Na már ha ez az epson egy multi készülék, akkor ugyebár ez nem valószínű :). A leírásban a honlapról terminálban futtat parancsokat, na ennek egy része nekem is ment, csak nem úgy, ahogy ott szerepel. Ott ugyebár letölti valahova, majd terminálból átrakja a tmp-be, onnan telepíti és futtatja. Nem tudom már hányszor és hányféleképp futottam neki a dolognak, nem ment az áthelyezés sem ... na mindegy, rájöttem, hogy ha a telepítő fájlra jobb klikk, akkor kiírja hogy telepítés terminálban :) . Le is futott hiba nélkül (gondolom ha valami NOK, akkor jelezné), kilép a terminál ablakból és ennyi. Gondoltam meg is vagyok, de nem találom az alkalmazást sehol, és az alap szkenner sem látja továbbra sem az l382-t.

Ötlet?

(#10191) Frawly válasza scabiosa82 (#10190) üzenetére


Frawly
veterán

lsusb kimenetet kérünk, hogy lássuk pontosan a típusát az eszköznek. Utána keresünk hozzá drivert.

(#10192) scabiosa82


scabiosa82
tag

Ahova kibontottam a csomagot, onnan futattam a terminált, most tovább haladt:

root@czifrajoco-Lenovo-ideapad-320-15IKB:/home/czifrajoco/Letöltések/imagescan-bdle-linuxmint-18-1.3.38.x64.deb# imagescan
imagescan: a parancs nem található
root@czifrajoco-Lenovo-ideapad-320-15IKB:/home/czifrajoco/Letöltések/imagescan-bdle-linuxmint-18-1.3.38.x64.deb# sudo ./install.sh
Mellőz:1 http://mirror.inode.at/linuxmint/packages tara InRelease
Találat:2 http://ubuntu.inode.at/ubuntu bionic InRelease
Találat:3 http://mirror.inode.at/linuxmint/packages tara Release
Letöltés:4 http://ubuntu.inode.at/ubuntu bionic-updates InRelease [88,7 kB]
Találat:5 http://archive.canonical.com/ubuntu bionic InRelease
Letöltés:6 http://ubuntu.inode.at/ubuntu bionic-backports InRelease [74,6 kB]
Letöltés:8 http://security.ubuntu.com/ubuntu bionic-security InRelease [83,2 kB]
Letöltve 247 kB 1mp alatt (404 kB/s)
Csomaglisták olvasása... Kész
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
E: Ez a csomag nem található: libboost-filesystem1.58.0
E: Nem található csomag a(z) „libboost-filesystem1.58.0” glob kifejezéssel
E: Nem található csomag a(z) „libboost-filesystem1.58.0” reguláris kifejezéssel
E: Ez a csomag nem található: libboost-program-options1.58.0
E: Nem található csomag a(z) „libboost-program-options1.58.0” glob kifejezéssel
E: Nem található csomag a(z) „libboost-program-options1.58.0” reguláris kifejezéssel
E: Ez a csomag nem található: libboost-system1.58.0
E: Nem található csomag a(z) „libboost-system1.58.0” glob kifejezéssel
root@czifrajoco-Lenovo-ideapad-320-15IKB:/home/czifrajoco/Letöltések/imagescan-bundle-linuxmint-18-1.3.38.x64.debroot@czifrajoco-Lenovo-idearorororororootrororororoot@czifrajoco-Lenovo-ideapad-320-15IKB:/home/czifrajoco/Letöltések/imagescan-bule-linuxmint-18-1.3.38.x64.deb#

Nem értem mit nem talál

(#10193) ubyegon2 válasza Frawly (#10189) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mint Tara Cinnamon 572MB

A Mint Tara XFCE 319MB-tal indult.

(#10194) scabiosa82 válasza Frawly (#10191) üzenetére


scabiosa82
tag

"lsusb kimenetet kérünk" ... Ez micsoda?

(#10195) Frawly válasza scabiosa82 (#10194) üzenetére


Frawly
veterán

Ez egy parancs, amit kiadsz terminálban, és bemásolod ide, hogy mit írt ki.

(#10196) Frawly válasza ubyegon2 (#10193) üzenetére


Frawly
veterán

Állatik ezek a háttereid :D Ilyen fekete-fehér style-t én is toltam, amikor Openboxon klasszik MacOS skin volt.

Nekem most ez a hátterem. Ez a wallpaperscraft amúgy is egy jó oldal, ajánlom az interfacelift.com és alphacoders.com mellé.

A free -m nálam 584 MB-os fogyasztást ír, ha semmi nem fut. Frissen, bootolás után inkább csak 550 MB körül van.

[ Szerkesztve ]

(#10197) Frawly válasza scabiosa82 (#10192) üzenetére


Frawly
veterán

A tárolókban nincs meg vétetlenül ez az imagescan progi? Onnan kéne feltenni. Előtte egy sudo apt update és sudo apt upgrade párost is futtatni.

(#10198) ubyegon2 válasza Frawly (#10196) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Néha valami megtetszik, aztán felrakom, ami nálad van, ez a pálinka alapanyag wallpaper sem rossz!

Amúgy nem annyira bw az a kép, csak a terminal alatt. ;]

interfacelift.com és alphacoders.com - köszi, ezeket mindig elmentem, de mindig csak akkor találok jó képeket, ha valaki épp felrak egy ilyen oldalt! Ha elkezdem nézegetni ezeket, akkor jól elmegy vele az idő.... :Y

(#10192) scabiosa82

Sajna semmilyen perifériám nincs az alapon kívül, nem nagyon van ötletem, amit linkeltem, azt a megadott tipusra keresve találtam.

[ Szerkesztve ]

(#10199) Frawly válasza ubyegon2 (#10198) üzenetére


Frawly
veterán

LOL, tényleg színes. Ez valami fimből van? Jól néz ki, de nekem kicsit homályos lenne.

(#10200) ubyegon2 válasza Frawly (#10199) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem film vagyis nem tudom, valami régi amerikai kisváros, igazából szerintem nem is hátteres oldalon találtam. Megnéztem azt az említett kisvárost, de nem ismertem rá. Dereng már, hogy valami művészeti oldalon voltak jó festmények, ott találtam. Merthogy ez sem kép, hanem festmény! ;]

Megnyugtat a képről lejövő hangulat.

Volt mikor ez nyugtatott! :D

forrás

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.