Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) robi0 válasza lev258 (#4999) üzenetére


robi0
csendes tag

"Hivatalosan a linkek cseréjén kívül másról nem volt szó, pl. adatlopásról."
Szerintem amikor a blog bejegyzést írták még nem is tudtak róla. Amikor Clem azt hitte, hogy már minden rendben: http://blog.linuxmint.com/?p=2994#comment-124881
Itt vannak érdekes dolgok: https://www.reddit.com/r/linux/comments/46tdcj/beware_of_hacked_isos_if_you_downloaded_linux/

Akik nem biztosak benne, hogy honnan töltötték le az ISO-t, és már telepítették a rendszert, azoknak ajánlom, hogy a /var/lib/ mappában keressenek egy man.cy nevű fájlt, ami így (vagy ehhez hasonlóan) kezdődik:

"Bár nekem legalább ilyen érdekes, te honnan tűntél fel. ;]"
Évek óta olvasom a fórumot, de sose volt mihez hozzászólnom, úgy láttam most itt az ideje.

(#5002) lev258 válasza robi0 (#5001) üzenetére


lev258
veterán

Egyébként a korábbi képeddel kapcsolatban a link is jó lenne, illetve a Mint-eseket is tájékoztatni róla, ha még nem tudják. Akár igaz, akár kamu.
Nem akartalak megbántani, de kicsit gyanús, ha valaki pont egy ilyen alkalomkor regisztrál pont egy ilyen hozzászólás miatt. Elnézésedet kérem.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5003) robi0 válasza lev258 (#5002) üzenetére


robi0
csendes tag

"Egyébként a korábbi képeddel kapcsolatban a link is jó lenne"
Én is csak kaptam a képet, de gyorsan utánanéztem neked, itt egy másik kép, amin több látszik:

A logo alapján szerintem aki akarja megtalálja. De csak óvatosan...

"Akár igaz, akár kamu." Úgy látszik nem viccből árulják a db-t:
All forums users should change their passwords.

Talán ezt frissíteni kellene: http://linuxmint.hu/hir/2016/02/gyorshir-veszelyes-linux-mint-iso-k?

"Nem akartalak megbántani, de kicsit gyanús, ha valaki pont egy ilyen alkalomkor regisztrál pont egy ilyen hozzászólás miatt. Elnézésedet kérem."
Nem bántottál meg, semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#5005) lev258 válasza robi0 (#5003) üzenetére


lev258
veterán

Most már hivatalosan is elismerték, hogy felhasználóneveket és jelszavakat is megszereztek az oldalukról a támadók. Utóbbi viszont kódolt, így brute-force módszerre van szükség a felhasználásához.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5006) BoB


BoB
veterán

A nem eredeti ISO-k a tsunami nevű Linux trójai-t tartalmazták. Infó: [link]

Valaki tud nekem adni egy ilyen hackelt ISO-t?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5007) robi0 válasza lev258 (#5005) üzenetére


robi0
csendes tag

"így brute-force módszerre van szükség a felhasználásához."
Az egész DB kint van a "piacon". Csak idő kérdése még valaki olyan rá nem talál, akinek megéri a bruteforce.

Kicsit ferdít a szerző (mint általában), de azért van benne pár érdekes dolog: http://news.softpedia.com/news/linux-mint-website-hack-a-timeline-of-events-500719.shtml

Illetve még egy érdekesség: https://twitter.com/PassiveTotal/status/701339424139964416

A bot kódja: https://gist.github.com/Oweoqi/31239851e5b84dbba894 Az öt (vagyis 4, mert egy kétszer lett megadva) megadott szerver közül csak egy működött összesen, de jelenleg az sem működik.
Nem igazán értem mi értelme volt ennek az egésznek. :F

bob.zxr: "Valaki tud nekem adni egy ilyen hackelt ISO-t?"
Ma reggel belenéztem, nem találtam semmi érdekeset (mondjuk lehet csak nem voltam elég figyelmes) a bot-on kívül (/var/lib/ mappában volt 3 fájl talán).
Ha írsz a Clem-nek egy emailt, leírod, hogy mire kellene (vagy mi kellene belőle), szerintem elérhetővé teszi neked. Csak majd valamikor később, mert most van elég problémájuk...

[ Szerkesztve ]

(#5008) Atlantisz48 válasza ubyegon2 (#5000) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Üdv!

A fent lévő rendszert, meglehet valahogy nézni? Hogy stimmel-e?

(#5009) lev258 válasza Atlantisz48 (#5008) üzenetére


lev258
veterán

Mikor töltötted le az ISO-dat?
Egyébként valahol meg lehet találni a trójai fájljait.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5010) robi0 válasza Atlantisz48 (#5008) üzenetére


robi0
csendes tag

Csak pár hozzászólást kell visszaolvasnod, #5001-ben leírtam.

Mivel az #5007-et nem tudom szerkeszteni már:
"csak egy működött összesen, de jelenleg az sem működik." Úgy látszik mégsem. A mintylinux[.]com-ot pár órája regisztrálták, tehát újra van működő szerverük. Mondjuk kérdés, hogy kik regisztrálták a domain-t.

Közben már a hatóságok is dolgoznak az ügyön.

[ Szerkesztve ]

(#5011) Atlantisz48 válasza robi0 (#5010) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Igen, láttam, de nem találom:

Az ISO-t meg 16. án töltöttem le. Csak a biztonság kedvéért leellenőrizném a felrakott rendszert is.

(#5012) lev258 válasza Atlantisz48 (#5011) üzenetére


lev258
veterán

Akkor téged nem érint.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5013) robi0 válasza Atlantisz48 (#5011) üzenetére


robi0
csendes tag

Ha nem találod, akkor valószínűleg nem a fertőzött telepítőt töltötted le. Illetve ha 16-án töltötted, akkor a Mint-esek szerint sem lehet gond.

(#5014) Lathronos


Lathronos
őstag

Na már én is kaptam aggódó kommentet a remastereimet illetően. Ezek után sokan kételkedni fognak a megbízhatóságomban. :( :W :O

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#5015) SATA_boy


SATA_boy
csendes tag

Szép kis port kavart ez a kis hack-elés, hogy stílusos legyek, kisebb fajta tsunami-t indított el.

A https://linuxmint.hu/ sem akar bejönni.

A kapcsolat nem biztonságos

A(z) linuxmint.hu tulajdonosa a weboldalát helytelenül állította be. Az Ön adatainak ellopását megakadályozandó a Firefox nem csatlakozott ehhez a weboldalhoz.

Ezért is szeretem inkább torrent segítségével letölteni a telepítő .iso fájlt - nem terheli a hivatalos szervereket és nehezebb meghamisítani (ha egyáltalán lehetséges) a telepítőt.

(#5016) lev258 válasza SATA_boy (#5015) üzenetére


lev258
veterán

Gondolom azért, mert nem használnak https-t. :DDD
Egyébként működik.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5017) cami][us


cami][us
senior tag

Aki nem bírja ki az innen letöltheti. forrás

Remélhetőleg ezután jobban odafigyelnek a biztonságra. :K .

[ Szerkesztve ]

(#5018) robi0


robi0
csendes tag

Egyre jobb a helyzet: https://twitter.com/0xUID/status/701841257614725120 :(

(#5019) Atlantisz48 válasza lev258 (#5012) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Köszönöm a ellenőrzést mindkettőtöknek. :R :R

(#5020) gojko.m válasza Raynes (#4973) üzenetére


gojko.m
senior tag

Nálam is hasonló a helyzet. A böngészőben (Firefox) görgetésnél "recegőssé" válnak a sorok, és az ablakok mozgatásakor is hasonló jelenség figyelhető meg Linux alatt. Win-t használva viszont nincs ez a jelenség.

A Linux Mint által felkínált nvidiás driverek telepítve vannak. Az összes lehetőséget végigpróbáltam. Mi lehet akkor mégis a probléma? Mit kellene még beállítanom?

(#5021) Bohus válasza gojko.m (#5020) üzenetére


Bohus
aktív tag

Egy Nvidia Ion chipsetes nettop-on nálam is ez a helyzet. Mint Xfce felület, a nyílt és zárt driverrel is próbáltam, Firefox használata során a leginkább zavaró a jelenség. Elvileg mindent beizzítottam ami a flash gyorsításhoz szükséges, de vélhetőleg máshol gyökerezik a probléma, az egész grafikus alrendszer lassú, még az ablakkezelés is rendkívül döcögős.
Muter használja a gépet (neki nem tűnt fel, hogy lassú), idő hiányában időszakosan jegeltem a problémát.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#5022) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Honnan tudnám biztonságosan letölteni most a legfrissebb cinnamont ?(32bit)

Mi az ellenőrzőkódja és ezt win alatt hogyan tudom megnézni?

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#5023) syler123 válasza hódmaci (#5022) üzenetére


syler123
veterán

Total Commander, jobb klikk a file-on. Fájl / Ellenőrző File készítése. Md5, majd ha kész, akkor megnyitod jegyzettömb-el és a tartalmát hasonlítod az eredetihez. Amúgy torrent-el szedd az a biztos én is úgy szedtem, még aznap amikor a gond volt és eredeti.

(#5024) Raynes válasza gojko.m (#5020) üzenetére


Raynes
tag

Ha a driverek sem oldják meg ezt a recegést, akkor használj kompozitort. A KDE, Xfce, meg talán a Gnome is saját kompozitorral jön, a többi DE/WM esetén a Comptont ajánlom, ott benyomatod neki a --vsync opengl opciót s volt, nincs recegés.

(#5025) Raynes válasza hódmaci (#5022) üzenetére


Raynes
tag

Amíg a mintesek nem oldják meg a szerverproblémát, addig torrenten töltsd le, és mellette lesz egy .md5 fájl is az ellenőrző összeggel. Lefuttatsz egy ilyen md5 ellenőrzést Total vagy Double Commander alatt, és megnézed, hogy egyezik-e az md5-fájlban vagy az itt pár hozzászólással fentebb betett hackelős linkben írtakkal, bár torrentnél sokkal kisebb a jelentősége, mert a torrent automatikusan végez ilyen összeellenőrzést, esetleg a torrentkliensben is nyomhatsz neki kényszerített újraellenőrzést.

(#5026) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Van egy kis bibim egy tv kártyával "Leadtek Winfast 2000 expert" és a tvtime az istenért se akarja megtalálni. A rendszer felismeri és látja is igaz kicsit érdekesen :DDD : cx88 IR (Leadtek Winfast 2000XP) type: keyboard :Y mint 17.3 a rendszerem lelke.

(#5027) cami][us válasza Raynes (#5025) üzenetére


cami][us
senior tag

Poénból linkeltem utóbb egy mirrort.

(#5028) lev258 válasza Mtbsrác (#5026) üzenetére


lev258
veterán

Mi írja ezt? Pontosan mit ír róla az lspci?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5029) lev258 válasza lev258 (#5028) üzenetére


lev258
veterán

Egyébként van hozzá valami távirányító, nem? Szerintem azt látod keyboard megnevezéssel, mint beviteli eszközt.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5030) hódmaci válasza Raynes (#5025) üzenetére


hódmaci
senior tag

köszönöm mindenkinek. :)

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#5031) Atlantisz48 válasza Bohus (#5021) üzenetére


Atlantisz48
őstag

+1

Nálam is jelentkezik ez a probléma. Bár ritkán.

[ Szerkesztve ]

(#5032) joecontra válasza Mtbsrác (#5026) üzenetére


joecontra
addikt

Nekem Global van és a tvtime csak akkor talált csatornákat ha letöltöttem a xc3028-v27.fw fájlt és betettem a /lib/firmware/ mappába.
Ja és volt újraindítás.

Üdv,
J

(#5033) Mtbsrác válasza lev258 (#5028) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Lspci ezt írja róla:

05:02.0 Multimedia video controller: Conexant Systems, Inc. CX23880/1/2/3 PCI Video and Audio Decoder (rev 05)

joecontra:
xc3028-v27.fw-t feltettem így:
wget http://www.steventoth.net/linux/xc5000/HVR-12x0-14x0-17x0_1_25_25271_WHQL.zip
unzip -j HVR-12x0-14x0-17x0_1_25_25271_WHQL.zip Driver85/hcw85bda.sys
wget http://linuxtv.org/hg/v4l-dvb/raw-file/3919b17dc88e/linux/Documentation/video4linux/extract_xc3028.pl
perl extract_xc3028.pl

De ugyanúgy nincs jelet ír ki!
[link]

(#5034) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Egy másik kérdés.
Érdemes másik kernelt feltenni? Most 3.19 van fennt de már 4.xx-ek is vannak. Ha igen akkor esetleg melyiket érdemes. :R

(#5035) ubyegon2 válasza Mtbsrác (#5034) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A stable-t lehet érdemes feltenni, ha már újabbat teszel fel.

Egyik módszer Install Linux Kernel 4.4.2 (Stable) on Linux Mint

(#5036) gojko.m válasza Bohus (#5021) üzenetére


gojko.m
senior tag

Nálam az ablakkezelés egész gyors a win-hez képest. Csak ez a vízszintes csíkozás, recegés, vagy mi a csoda zavar. Illetve zavart... mert közben megoldódott.

(#5037) gojko.m válasza Raynes (#5024) üzenetére


gojko.m
senior tag

Javaslatod nyomán elkezdtem keresgélni. Xfce menüjében (Beállítások > Ablakkezelő hangolása > Kompozitálás) találtam egy ilyen beállítást:
Synchronize drawing to the vertical blank
Ezt bejelöltem. Az illesztőprogramot xorg-ra állítottam át (mivel az nvidiás driver-nél semmi változás nem történt). Újraindítás... és megszűnt a vízszintes recegés! :DDD

Ezzel az SMPlayer-en lejátszott hd-s videók lejátszása is megjavult (eltűnt a zavaró vízszintes csíkban széttörő kép jelenség). Itt még annyi változtattam, hogy a kimeneti meghajtót gl2-re állítottam be.

Örülök, hogy volt megoldás a problémára!

Köszönöm a segítséged! :R

[ Szerkesztve ]

(#5038) Mtbsrác válasza ubyegon2 (#5035) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

:R Úgyis jó ha egyszerűen felrakatom a frissítés kezelővel? Bár abba ezt a verziót nem is látom. 4.2.0-30 az utolsó. Amit linkeltél így kell végigjátszani:

cd /tmp; wget http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/v4.4.2-wily/linux-headers-4.4.2-040402-generic_4.4.2-040402.201602171633_i386.deb http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/v4.4.2-wily/linux-headers-4.4.2-040402_4.4.2-040402.201602171633_all.deb http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/v4.4.2-wily/linux-image-4.4.2-040402-generic_4.4.2-040402.201602171633_i386.deb; sudo dpkg -i *.deb

cd /tmp; wget http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/v4.4.2-wily/linux-headers-4.4.2-040402-generic_4.4.2-040402.201602171633_amd64.deb http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/v4.4.2-wily/linux-headers-4.4.2-040402_4.4.2-040402.201602171633_all.deb http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/v4.4.2-wily/linux-image-4.4.2-040402-generic_4.4.2-040402.201602171633_amd64.deb; sudo dpkg -i *.deb

sudo update-grub
sudo update-burg
sudo reboot
uname -r
sudo apt-get purge linux-image-4.4.2-*
sudo update-grub

Gondolom a rebootnál újraindítja a gépet. Utána kell folytatni az uname résszel. Még sosecsináltam ilyet ezért kérdem.

(#5039) lev258 válasza Mtbsrác (#5038) üzenetére


lev258
veterán

?
Először felrakod aztán leszeded? :F
A te dolgod, de nem kell kergetni az új kerneleket. Mindig benne van a lehetőség, hogy valami, ami eddig jó volt, elromlik. A Mint 18-ban meg már úgyis frisset kapsz majd.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5040) Mtbsrác válasza lev258 (#5039) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Ezért kérdeztem mit kell csinálni. Mivel nemtudom, de akkor ezekszerint a reboot után már semmit sem kell tennem. Az utána lévő rész akkor törli ha jólértem. De a hsz végén is ottvan hogy nemtudom mit kell csinálni pontosan így lehet hülyeséget kérdek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5041) gilfoyle válasza Mtbsrác (#5040) üzenetére


gilfoyle
őstag

Ráadásul ha jól látom a cd /tmp;... kezdetű soraidból csak az egyik kell, attól függően hogy 32 v 64 biteset akarsz...

(#5042) lev258 válasza Mtbsrác (#5040) üzenetére


lev258
veterán

Ha a motiváció az lenne, jelzem, ez az út nem fogja megoldani a TV-tuner problémádat.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5043) Mtbsrác válasza gilfoyle (#5041) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Igen tudom a 2. kell nekem a 64bites.

lev258 gondolom de attól függetlenül kipróbálhatom.

(#5044) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Na feltettem a 4.4-est működik is ahogy kell de mostmeg nemtudok felbontást állítani :o Max 1024*768-at enged és az nvidia beállításoknál sincs semmi az x server-en belül. Namost ekkor mivan hogy lehetne a felbontást visszavarázsolni?

(#5045) lev258 válasza Mtbsrác (#5044) üzenetére


lev258
veterán

Zárt driver? Könnyen lehet, hogy még nem támogatja ezt a kernelt. Indítsd az előzővel a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5046) szezso15


szezso15
addikt

Sziasztok!
Próbálok Linux Mint-et felrakni a gépemre, DVD-re van kiírva, onnan bootolok. De az első bootolásnál (hogy telepíteni tudjam), akár a "Start Linux Mint" vagy a "Start in compatibility mode"-ot választom, egy idő után [link] ez jön be, és nem mozdul sehova. Ötletetek van? :)

Bocsi, nem tudom, miért van fejjel lefelé... :B

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#5047) lev258 válasza szezso15 (#5046) üzenetére


lev258
veterán

Mást próbáltál (Ubuntut vagy frissebb Mint-et---17.3)?
Én megnézném azt a letöltött ISO-t is, vajon rendben van-e.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5048) szezso15 válasza lev258 (#5047) üzenetére


szezso15
addikt

Nem próbáltam, viszont VirtualBox alatt megy tökéletesen. Nézzek meg egy frissebbet, hátha?

*Hajrá Loki!* i15+

(#5049) kislaci


kislaci
senior tag

Véletlenül lehet hogy töröltem egy könyvtárat a nemoban. Kukában nem találom, vissza lehet azt valahogy állítani???

(#5050) lev258 válasza kislaci (#5049) üzenetére


lev258
veterán

testdisk/photorec programok segíthetnek, ha semelyik Kukában (normál vagy root) nem találod.
szezso15: Én megpróbálnám. Másrészt nem tudjuk, mik a géped paraméterei.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.